Priem Rozenberg leermeester van Spaanse motorrenners Oud-internationals gelijkspel bij HFC bevochten Zo speelde men elders „Sport steunt Zonneveld" Faria wou St. Sylvesterloop in Sao Paulo VERNIELD DOOR BRAND Vlicgluig verongelukt Vlammende nieuwjaarsnacht DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 2 JANUARI 1957 va Coureurs voetbalden Midvoors blonken uil Voetbaluitslagen Radio-installatie cadeau gedaan Schieting in Ijzendijke LAATSTE NIEUWS Verkeer belemmerd door gladheid Incident in Noord-Ierland sponrin'tmr Britse pers: Stanley Matthews beledigd met.onderscheiding Voetbal over de grenzen Zwitserse wielcr- zege te Bazel Afdelingsvoetbal in Zeeland Lewedorpse Boys niet uitgelopen MARKTEN •ren dit nHes t ooit kunnen n ons land, dr. Op nieuwjaarsdag zijn in Haarlem de traditionele voetbalwedstrijden ge speeld tussen leden van de wieler clubs „Olympia", Amsterdam, en „De Kampioen", Haarlem, waarbij wielerkampioen Frans Mahn en de oud-titelliouders Gerard Peters, Henk Faanhof en Piet van Heusden zich van een andere kant lieten zien. Bij de veteranen, waarin voor ,,De Kampioen" o.m. Gerard Peters en de gebroeders Voorting uitkwamen, ter wijl Olympia Henk Faanhof en Piet van Heusden had opgesteld, bleef de strijd onbeslist 3-3. De „jongere" renners van De Kam pioen wonnen, dank zij het uitsteken de keepen van Cor Bijster met 6-1 van „Olympia". Maandagochtend zijn te Lievelde bij Groenlo door een jelle uitslaan de brand een sportkledingfabriek en drie woonhuizen bijna geheel vernield waarvan de foto een beeld geeft. Persoonlijke ongelukken heb ben zich niet voorgedaan. DE HERENPLOEG van de Zweedse club „Malmö" heeft op nieuwjaars dag een internationaal zaalhandbal- toernooi in het Rai-gebouw te Am sterdam gewonnen. Tweede werd Niloc. A er/. Jeugdelftal klopte Drents team Het Nederlandse Jeugdelftal heeft in het sportpark te Assen met 2-1 gewonnen van een Drents KNVB- team, waarin ook enkele Groningse spelers waren opgenomen. Van beide ploegen vielen de mid denvoors op. Bij de Drentse combina tie was dat Wesseling van Achilles en bij de jeugdploeg Kruyver van KFC. Van dit laatste team kunnen ook stopper Schilder (Volendam) en linksbinnen Kanselaar (AGOW) op een goede wedstrijd terugzien. Na een kwartier in de eerste helft opende Kanselaar de score uit een hoekschop van Meuken (GVAV). Vijf minuten later gaf linksbuiten Potho ven (Vitesse) een niet te missen kans aan Meuken, die de stand op 0-2 bracht. In de 5e minuut na de rust maakte Wesseling het tegendoelpunt van de Drentse ploeg. Gezien de veld- meerderheid van de gastheren in de tweede helft had een gelijk spel de verhouding beter weergegeven. Door allerlei omstandigheden is er van het inhaalprogramma op nieuw jaarsdag niet veel gekomen. Alleen in de tweede divisie ging een ontmoe ting door. Dat was ZFC-UVS. die de thuisclub met 4-2 won. Voor de derde ronde om de KNVB-beker werd Ol- dcnzaal-VVV gespeeld. De Limbur gers zegevierden met 0-4. TE KOPENHAGEN is een drie uur- koppelwedstrijd gehouden, welke door het Deense koppel Nielsen-Kla- mer is gewonnen (19 punten). De tweede plaats was voor Terruzzi- Arnold, van Est-Post eindigden op de tiende plaats (0 pnt.) met 11 ronden achterstand. Van het actieve comité „Sport steunt Zonneveld" te Middel burg ontvingen wij nu reeds het jaarverslag 1956. Daaruit blijkt dat de diverse sportdemonstra- ties ten bate van het comité 4255.opbrachten. De Zonneveldrit bracht het meest op, nl. f 2500,- en de voetbalwedstrijd Middelburg-Vlissingen leverde een batig saldo van f 417,- op. Omdat het comité geheel belang loos werkt, blijft er niets aan de strijkstok hangen. Eenmaal per jaar mag „Zonneveld" het kinder-sanato rium de Oostkapelle een wens doen op het gebied van de ontspanning, waarbij natuurlijk rekening moet worden gehouden met het beschik bare bedrag. Het eerste jaar viel de keus op een kinderbibliotheek. Die kwam er, zodat de kinderen daaruit kunnen leren en- lezen. Het tweede jaar ging de wens uit naar een eigen filmtoestel, waardoor voor de klein tjes filmvoorstellingen „aan huis" konden worden gegeven. In 1956 kreeg ..Zonneveld" een geheel nieuwe radio-installatie. Niet alleen zomaar een toestel, maar een complete ap paratuur van ruim f 3200,-, waardoor nu alle zalen een eigen aansluiting "hebben, terwijl bovendien een fraaie „pick-up" met vele platen hun deel werd. Men kan zelfs „eigen uitzen dingen" verzorgen, omdat ook een microfoon werd bijgeleverd. Het is nog niet bekend wat ditmaal gegeven zal worden, maar nu bekend is, dat in de toekomst een deel van „Zon neveld" beschikbaar komt voor nabe- In Ijzendijke werd een schieting op de liggende wip gehouden, waaraan bijna zeventig schutters deelnamen. De hoogvogel was voor L. v. Hevele uit Watervliet, de eerste zijvo'gel voor A. Groosman uit IJzendijke en de tweede voor Minnaert uit Eede. De Portugees Manuel Faria heeft de traditionele St.-Sylvester straten- loop gewonnen, die in de nacht op 1 januari voor de 32e maal te Sao Paulo is gehouden. Hij liep het parcours van ongeveer 7400 meter in 21 min. 58.9 sec. Onge veer 15.000 personen waren getuigen van de wedstrijd, waarvoor het sein gegeven werd om kwart voor 12 door de sirenes van het dagblad Gazeta Sportiva. Al spoedig vormde zich een kopgroep met de Zuidslaviër Stritof Drago aan het hoofd, maar de volg orde wijzigde zich voortdurend. Om twaalf uur begonnen overal in de stad de sirenes te loeien en de laatste fase van de strijd werd begeleid door een oorverdovend la- waai want ook de talloze automobi listen lieten zich gelden met hun claxons. Drago lanceerde op de laatste kilo meter een schitterende eindspurt, waardoor hij dc leider Faria sterk be dreigde. De Portugees, die de hele afstand in een zeldzaam fraai ritme gelopen had, sprak echter zijn laatste reserves aan en ging met minieme voorsprong als eerste door de finish, zodat hij op het podium onder gewel dige geestdrift de lauwerkrans voor de winnaar in ontvangst mocht nemen. Zijn tijd was 20 seconden beter dan die van de Brit Norris, die verleden jaar de zege op zijn naam had ge schreven. Stritof Drago werd, evenals verleden jaar. tweede, voor Schade, Freie en Volpi. Daarna volgden 6/7 ex aequo Rodrigues en Laudionor Silva (Bra zilië). 8 Correa (Chili) en 9 Ross (V. St.). Sinds 1949 hebben altijd Eu ropese atleten de wedstrijd gewonnen. Tengevolge van de gladheid der i wegen heeft het verkeer gisterenmid- 1 dag en gisterenavond in ons land enorme vertraging ondervonden. Langs de rijksweg Zwolle -Amers foort waren vele auto's gestrand. De wegen in de Veluwe waren complete 'jsbanen. Autobusdiensten konden niet ur9n vertraging worden volbracht. Ook in de kop van Noord- •dolland ondervond het verkeer veel vertraging, evenals in Amsterdam, rrnstge ongelukken deden zich ech ter niet voor. Ongeveer 25 gewapende mannen heb ben gisterenavond ongeveer tien mi nuten lang een politiekazerne te Broo- keborough in Noord-Ierland aange vallen. Een van de aanvallers werd gedood, twee politiemannen liepen verwondingen op. De mannen, die hun gezicht zwart hadden gemaakt, kwamen in twee vrachtauto's Brookeborough binnen- lijden en ontketenden de aanval met automatische wapens -en granaten. De kazerne bevindt zich op enkele kilometers afstand van de woning van de minister-president van Noord-Ier land, lord Brookeborough. Vijftien Amerikaanse militairen zijn omgekomen bij het verongeluk ken van een Constellation van de luchtmacht, maandagochtend vroeg, op het vliegveld van Dhahran aan de Perzische Golf, aldus heeft een woord voerder van de Amerikaanse lucht macht te Bahrein meegedeeld. Het vliegtuig, dat via Tripoli uit Charle ston in Zuid-Carolina was gekomen, miste bij het landen de rolbaan en loog in brand. De zesentwintig an dere inzittenden van het toestel ble ven behouden. handeling van patiëntjes, die aan kin derverlamming hebben geleden, zal het comité vanzelfsprekend het ge schenk daarbij aanpassen. Vast staat, dat ieder geschenk, dat meehelpt ont spanning te brengen, zeer welkom zal zijn. TSieuive gewaardeerde medewerkers Naast de ook nu weer zeer geslaag de sportdag te Westkapelle, georgani seerd door de gymnastiekvereniging Hygiëa" aldaar, droeg het comité Sportweek Souburg" weer zijn steentje bij en kon men als nieuwe, zeer gewaardeerde medewerkers be groeten de Ren- en Tourclub „Theo Middelkamp" te Goes en de boksclub ,D.O.S." te Vlissingen. De traditionele korfbalontmoeting tusen Swift (Middelburg) en het ster ke Deetos (Dordrecht) ontbrak even min op het programma. De Zeeuwse duivenliefhebbers, aangesloten bij de C.C. Walcheren, alsmede enkele dui- venverenigingen hebben ondanks het zeer moeilijke seizoen weer hun uiter ste best gedaan en andermaal ge toond, dat- ze „Sport steunt Zonne veld" een warm hart toedragen. Het jaar 1956 leverde een goed slot op van f 609,- en het saldo in kas op 31 dec. jl. was f 5170,-. DE 28-JARIGE Britse atleet Chris Brasher, die tijdens de Olympische Spelen te Melbourne de gouden me daille won op de 3000 meter steeple chase heeft verklaard, dat hij niet meer in wedstrijden zal uitkomen. Hij wil zich volkomen wijden aan zijn geologische studies, die hij volgt aan de universiteit te Oxford. TIJDENS DE IN Melbourne gehou den vergadering van de internatio nale atletiek federatie (laaf) is on ze landgenoot ir. A. Paulen als lid van de Europa-commissie herko zen. De heer J. H. Moerman werd herbenoemd als lid van de dames commissie van de laaf. IN AMSTERDAM werd de traditione le voetbalwedstrijd tussen atleten van AAC en AV '23 door de lopers van AAC met 4-1 gewonnen. „HET LAATSTE NIEUWS" heeft naar aanleiding van een opinie onderzoek Vic Mees als beste Bel gische voetballer van het jaar 1956 aangewezen. ALBERT NEYER, de 37 jaar oude trainer van de Franse voetbalclub Gap en vier spelers werden tijdens een auto-ongeluk ernstig gewond. De auto met voetbalteam, dat op weg was naar St. Etiënne, waar het een wedstrijd zou spelen, kwam met een vrachtwagen in botsing, waarbij de trainer het leven ver loor. Ondanks versterkte politiemacht, stond men in Den Haag in de nieuwjaarsnacht machteloos tegen over de honderden fikkiesdie de „jeugd'* van kerstbomen en ander brandbaar materiaal in bijna elke straat stichtte. De foto geeft een beeld van een van de brandjes op de Hoefkade. Vrijwel elke plaats op het H.F.C.- terrein te Haarlem was bezet by de traditionele nieuwjaarswedstryd tus sen de oud-internationals en H.F.C.. En de toeschouwers zullen geen spijt van bun gang naar de Spanjaardslaan hebben gehad, want de oranje-man nen bewezen nog steeds tot het spelen van goed voetbal in staat te zyn. Hun uitstekend positie kiezen en hun zeer goede techniek compenseerden 't tekort aan snelheid en aan uithou dingsvermogen volkomen. Aanvanke lijk had de jeugdige H.F.C.-ploeg dan ook weinig in te brengen. Slechts in het laatste kwartier toen de ver moeidheid de „oudjes" belette het tempo van H.F.C. te beantwoorden moesten de oud-internationals zich terugtrekken. In de eerste helft kwam H.F.C. er vrijwel niet aan te pas. Het binnen- trio van de „veteranen" gevormd door Biesbrouck. Roozen en Smit, stichtte herhaaldelijk paniek in de verdedi ging van de gastheren. En kwamen de H.F.C.-ers voor de veste van Leo Halle, dan stond daar altijd nog het solide backstel Pellikaan-de Vroedt. Biesbrouck scoorde het doelpunt voor de oud-internationals. De 1-0 voorsprong ging in de eerste helft verloren. Een minuut voordat de zo verbeide rust inging kwam de gelijk maker. Een foutje van Bas Paauwe stelde Jansen in staat Halle te pas seren. De tweede helft was minder interes sant. Het tempo lag aanmerkelijk lager. Wel kwam oranje nog volop in de aanval, maar de kracht om door te stoten ontbrak. Op de lijst van de koninklijke onderscheidingen in Engeland, verleend ter gelegenheid van de jaarwisseling, komt ook de naam voor van Stanley Matthews, Engelands beroemdste voetballer. De 41-jarige Stan mag voortaan C. B. E. aan zijn naam toevoegen, want hij is benoemd tot commandeur in de orde van het Britse Empire. Deze onderscheiding is echter te gering in het oog van tal van Engelse bladen die betreuren dat Matthews niet in de adelstand is verheven en zich niet „Sir Stanley Matthews" zal mogen noemen. Zo haalt de Daily Mail een uitspraak aan van Stan Cullis, manager van Wolverhampton Wanderers en een vroegere ploegmaat van Matthews, die verklaard zou hebben: „Voetbal wordt nog altijd beschouwd als een spel voor de arbeidersklasse, voor de armelui". Het Labourblad Daily Herald noemt in een speciaal artikel het compromis tussen „een riddertitel en niets" de zoveelste achteruitzetting van voetbal en een voorbeeld te meer van „de neerbuigende houding ten opzichte van onze grootste nationale sport". De Daily Express stelt de C.B.E. tegenover de onderscheiding destijds aan Len Hutton (criket), Gordon Richards paardesport) en Harry Lauder (mu sic-hall) verleend, drie top-figuren die allen „sir" voor hun naam mochten schrijven, en meent dat de C.B.E. „een belediging is voor Matthews en voor de miljoenen, die Engelands nationale sport geregeld volgen". Stan Matthews zelf zeide dat hij zeer vereerd is met zyn onderscheiding en niet in het minst teleurgesteld dat hy geen „sir" voor zyn naam mag zetten. De bovenste foto geeft een beeld van het moment dat do elver de dig er Halle van de veteranen op onge bruikelijke wijze de bal bemachtigt, voor een van de HFC'ers gevaar lijk wordt. Het elftal van de oudgedienden: (v.l.n.r. staand) bondsoefenmeester Kaufmanvan Schijndel, Pauwet Pellikaan, Stij- ger en de Vroedt. (zittend v.l.n.r.) van Stoffelen, Biesbrouckt Roozen, SmitMijnders en doelverdediger Holle. Engeland Manchester United-Chelsea 3^0; Newcastle United-Birmingham City 3-2; Sunderland-Wolverhampton Wan derers 2-3. Frankrijk Nimes-St.-Etiënne 0-0; Reims-Lens 3-2; Lyon-Marseille 2-0; Toulouse- Sochaux 2-0; Strassburg-RC Paris 2-1; Monaco-Rennes 4-0; Nancy-Se dan 3-2; Valenciënnes-Metz 1-1. Met 27 punten uit 19 wedstrijden be zet St.-Etiënne de eerste plaats; Reims is tweede met 17 punten, Ren- nes en Metz delen, met 11 punten, de laatste en voor-laatste plaats. De Zwitsers Roth-Bucher hebben maandagavond te Bazel de St.-Sylves ter koppelwedstrijd over 100 kilome ter gewonnen met een tijd van 2 uur 5 min. 48.6 see. (gemiddelde snelheid 47.690 km/u.) Het Nederlands-Duitse koppel Plantaz-Reinecke werd 6e op drie ronden. Klassement: 1. Roth-Bucher 45 pnt. 2.05.48.6 op 2 ronden; 2. Gieseler-Donike (Did) op 33 p. op 3 ronden; 3 van Steenbergen- Severyns (B) 60 p.; 4. Lauwers- Ryckaert (B) 46 p.; 5. Senftleben- Forlini (Fr.) 18 p.; 6 Plantaz-Rei necke 3 p.; 7 Schweizer-O. von Bu ren (Zwits.) 3 p. Lewedorpse Boys heeft geen kans gezien om de leiding in de eerste klasse A van de afdeling Zeeland van de KNVB over te nemen van Noor mannen. De Boys kwamen namelyk op eigen veld tegen Schoondyke niet verder dan een 3-3 gelijk spel en blij ven dus op de tweede plaats, al heb ben zij een verliespuntje minder dan de Westkappelaars. Domburg werkte zich van de onder ste plaats af, doordat het. in Goes een kostbaar puntje op Robur ver overde (2-2), terwijl Volharding bij Kruiningen aan het kortste eind trok (2-2). Weliswaar werd deze wedstrijd acht minuten voor het einde gestaakt, omdat een der spelers van Volhar ding bij een botsing zo ongelukkig te- recht kwam, dat hij een been brak, J maar het is niet te verwachten, dat j de resterende tijd nog zal worden uit- gespeeld. De stand is nu: Noormannen i Lewed. Boys j Schoondijke Robur Kruiningen Walcheren Vogelwaarde Domburg Volharding Priem Rozenberg uit Maastricht, een van Nederlands meest begaaf de en meest met goud gekroonde motorrenner, is enkele dagen gele den van een Spaanse reis in zijn woonplaats teruggekeerd. De heer Rozenberg, die in de Limburgse hoofdstad een zeer bloeiende zaak in auto- en motoronderdelen ex ploiteert, is voor ongeveer veertien dagen met een van zijn wedstryd- motoren en zijn volle motoruitrus ting vanuit Brussel met een KLM- vliegtuig naar Barcelona ge vloden. Op zichzelf niets bijzonders, want Priem Rozenberg heeft ons we relddeel zowel in oostelijke, noor delijke, westelijke als zuidelijke richting bereisd Er zijn niet vele landen in ons werelddeel, of Ro zenberg heeft hieraan gezeten op zijn trouwe metgpzel, een wed- strijdmotor van het zware kaliber eon bezoek gebracht. Deze Maastrichtenaar schreef thans ook de naam Spanje in zijn reisgids, want gedurende acht vol le dagen was hij in Barcelona te gast van de directeur van de Spaanse motorfabriek Sanglas, een miljonair, die tevens bezitter is van een groot textielconcern en bioscoopeigenaar. Tijdens de jongste internationa le motorzesdaagse, Priem Ro zenberg maakt reeds zeven ach tereenvolgende jaren deel uit van het Nederlandse Vaasteam, in Garmisch Partenkirchen, steven de hij iedere dag een Spaanse deelnemer, die zeker een half uur vóór hem vertrok, voorbij. Vergeleken bij de snelheden, die Priem uit zijn machine perste, sleepte de Spaanse teamrijder. José A. Maseras Sales, zich met een slakkegangetje voort naar de steeds ruim driehonderd kilo meter verder gelegen finish. Dank zij de aanmoedigingen van Rozenberg reed deze Spanjaard de jongste Zesdaagse geheel uit, zij het met 169 strafpunten, het geen de man uit het sinaasappe- lenland alsnog een bronzen me daille opleverde. Voor een Span jaard een heel grote prestatie, want teruggekeerd in Barcelona, werd te zijner ere een groot ban ket ingericht en werd Sales ge- eerd als een grote held. Sénor José A. Maseras Sales is deze vriendendienst niet verge ten, Rozenberg ontving enkele weken geleden de vererende uit nodiging om op kosten der Sr.ng- lasfabriek per vliegtuig naar Spanje te komen. Aan deze uitnodiging heeft Ro zenberg veertien dagen geleden gevolg gegeven. Gedurende acht dagen is hij in Barcelona geweest en heeft daar verschillende van de beste Spaanse coureurs in de knepen van het vak ingewijd. In de omgeving van Barcelona heeft Rozenberg in gezelschap van een aantal Spaanse coureurs dag in dag uit geoefend. Kregen zij op een helling van niet minder dan 34 %-stijging hun machine slechts met moeite boven, de BSA van Rozenberg kon zulks op zijn „sloffen". Vanzelfsprekend heeft Rozenberg ook de Sanglasmachi- nes aan een test onderworpen. Hij kwam tot de ontdekking dat de Sanglasmotoren met hun 26 pk inhoud te traag zijn, vergeleken bij de motoren, die de Nederland se Zesdagenrijders gebruiken, en een vermogen van 34-36 pk ont wikkelen. Met veel durf haalde Rozenberg de Sanglas eveneens naar de bergtop en als de Spaan se rijders diezelfde durf als Ro zenberg aan de dag leggen, zul len zij het toekomende jaar, al dus onze zegsman, betere presta ties leveren, dan tot nog toe het geval was. De staat van dienst van Priem Rozenberg is nu niet bepaald een alledaagse. Nadat Rozenberg in de jaren 1950 en 1951 in de In tern. Zesdaagse wegens beenbreu ken uitgeschakeld werd. behaalde hij in de jaren van 1953 tot en met 1956 steeds een gouden me daille. In 1952 werd deze onder scheiding voor hem ook reeds uit de watten gehaald, doch in de slot-speed-test liep hij in het laatste kwartier 6 strafpunten op, waardoor hij deze prijs jammer lijk verspeelde en met zilver be kroond werd. Voorts verwierf Rozenberg in 1952 buiten het kampioenschap van Nederland om ook de grote zilveren Tropheo de Monaco. In 1953 werd hij tweede in deze titelstrijd, om daarna in '54, '55 en '56 weer kampioen van Nederland in het rijden van betrouwbaarheidsrit- ten te worden. Voorts legde hij in de laatste twee jaren beslag op de tweede plaats in het snelheids kampioenschap van Nederland. Sénor Sanglas heeft met de heer Rozenberg als trainer voor zijn fabrieksrijders ongetwijfeld een goede greep gedaan. In maart a.s. komen enkele Spaanse dan Ro- rijders naar Maastricht om in gezelschap van de heer zenberg in de vette klei van het Limburgse heuvellandschap gedu rende een hele week te oefenen, want in Spanje is, gezien de grote droogte, die er steeds heerst, van gedegen oefening geen sprake. Rozenberg zal tenslotte in april of mei opnieuw naar Spanje reizen om de Spaanse Zesdagenrijders nog de laatste snufjes van de Int. Zesdagenwedstrijdsport bij te brengen. Zonder twijfel heeft de Neder landse motorwereld in de heer Rozenberg voor Spanje een stekende sportambassadeur. uit- Priem Rozenberg in gezelschap van de Spaanse rijder José A. Maseras Sales. 11 10 10 10 10 8 10 11 10 2 18 39—20 45—22 38—28 21—23 22—23 27—18 22—26 20—32 18—52 In de eerste klasse B vond slechts een wedstrijd doorgang. Dreischor kwam op eigen veld tegen Burgh 2 weer niet tot punten (1-2) en kan zich zo langzamerhand wel op de degra datie gaan voorbereiden. In 2A scoorde Retranchement er tegen het bezoekende RCS 3 lustig op los en won tenslotte met 11-0, waardoor het een plaatsje op de rang lijst klom. Noormannen 2 kwam ook al in de lift, want Biervliet 2 moest met lege handen over de Schelde te rug (4-2). De stand: IJzendijke 10-16; Groede 11-16; Aardenburg 2 10-12; Noormannen 2 11-12; Retranchement 10-11; Zuidzande 11-10: Zeeland Sport 4 9-9; RCS 3 8-2; Biervliet 2 9-2; Breskens 3 4-0. In 2B had Philippine weinig moeite met het bezoekende Hansweertse Boys 2 (8-0) en bleef dus aan de kop. Patrijzen en Rapenburg zorgden er voor, niet verder achter te raken. Patrijzen won op eigen veld met 5-2 van Corn. Boys 3 en Rapenburg eis te in Kwadendamme de volle buit op (0-4). Sluiskil 2 was niet opgewassen tegen het bezoekende Cortgene (1-4) en Vogelwaarde 2 kwam tegen Yerseke 2 tot dubbele cijfers (10-1). De stand: Philippine 11-16; Patrijzen 8-13; Rapenburg 10-13; Cortgene 6-10; Hansweertse Boys 2 8-10; Vogel waarde 2 7-9; Sluiskil 2 7-4; Yerseke 2 8-3; Kwadendamme 8-2; Corn Boys 3 9-2. Renesse bleef ongeslagen In 2C gaf Zonnemaire goed partij aan Renesse 2, dat tenslotte maar net met de hakken over de sloot kwam (0-1). Dat was echter voldoen de om ongeslagen en zonder een en kel verliespuntje op de eerste plaats te blijven. De stand: Renesse 2 12-24; SVOWK 7-10; Zierikzee 3 8-10; Drei schor 2 9-6; Brouwershaven 2 9-2; Zonnemaire 7-0. In 3A behield 's-Heer Arendskerke 2 haar grote voorsprong, want Patrij zen 2 moest er op eigen veld met 0-4 aan geloven. Schoondijke 2 bleef ech ter goed volgen en haalde bij Lewe dorpse Boys 2 de beide punten weg (4-7). Vlissingen 5 kreeg een sma delijke 13-1 nederlaag te slikken van Robur 2, dat daarmede topscórer van de week werd. De stand: 's-Heer Arendskerke 2 12-22; Schoondijke 2 10-16: IJzendijke 2 7-12; Patrijzen 2 10-10; Walcheren 2 10-10; Vlissingen 5 9-9; Robur 2 10-6; Zeeland Sport 5 8-4: Lewedorpse Boys 2 9-4; Zuidzan de 2 7-1. In 3B tenslotte kwam Axel weer wat dichter bij het kampioenschap. Ditmaal moest Terneuzen 3 met een 2-0 nederlaag naar huis. Hulst 3 won met korfbalcijfers van Hontenisse 3 (11-3) en Koewacht 2 behaalde bij Philippine 2 een benauwde 3-4 over winning. De stand: Axel 3 14-26; Hulst 3 9-12; Terneuzen 3 9-12; RIA 2 11-11; Koewacht 2 9-9; Philippine 2 10-8; Steen 3 9-4; Hontenisse 3 9-4; Sluiskil 3 1-0; Rapenburg 2 5-0. 2e DIVISIE (Betaald) Be Quick 13 7 5 1 19 36-19 Oldenzaal 13 6 6 1 18 28-17 Rheden 14 7 4 3 18 34-31 Leeuwarden 12 7 3 2 17 50-23 Veendam 14 6 5 3 17 31-29 Heracles 13 6 4 3 16 26-16 Heerenveen 14 5 4 5 14 27-29 Go Ahead 13 5 2 6 12 22-23 Zwolse Boys 14 5 2 7 12 32-31 Velocitas 13 4 3 6 11 27-35 Tubantia 12 3 4 5 10 20-25 Oosterparkers 12 4 1 7 9 21-36 Zwartemeer 12 1 6 5 8 20-31 PEC 13 3 2 8 8 27-46 Ensch. Boys 14 2 3 9 7 21-31 le KLASSE A (amateurs) Velox 13 10 1 2 21 38-18 RFC 11 6 2 3 14 30-17 Zeeburgia 10 5 3 2 13 27-15 Unitas 11 6 1 4 13 22-17 HRC 13 5 1 7 11 23-25 UW 10 4 2 4 10 19-28 VCS 11 4 2 5 10 18-18 DWV 11 4 2 5 10 19-22 Gouda 9 4 1 4 9 16-14 Quick (H) 12 3 2 7 8 11-23 Rapiditas 12 4 0 8 8 12-31 CW 11 1 5 5 7 10-17 Robur et Veloc. WVC Be Quick (Z) Quick '20 WAW Sneek Zwaagwesteind WW Borne Arnh. Boys Achilles Hengelo Ie KLASSE B (amateurs) 32-24 37-20 43-29 35-26 25-17 28-31 23-30 27-35 26-31 27-32 14-26 24-40 ROTTERDAM, 31 dec. Aanvoer in totaal 2711, weektotaal 2711, vette koeien en ossen 1000, gebruiksvee 524, vette kalveren 60. graskalveren 159 nucht. kalveren 432, varkens 376. big gen 28, paarden 42, veulens 4. scha pen of lammeren 70, bokken of gei ten 16. Prijs in centen per kg Vette koeien le kw. 308-328, 2e kw. 290-304 3e kw. 280-290, vette kalveren 310- 340, 290-310, 270-290, varkens (lev. gew.) 200, 198. 194, slachtpaarden 245, 220, 210. Prijs in guldens per stuk: graskalveren 450, 350, 275, nucht. kal veren 63, 56, 45, schapen 140, 113. 100, lammeren 135, 115, 95, kalfkoeien 1100 950, 725, melkkoeien 1100, 950. 725 vare koeien 825, 700, 600, vaarzen 775, 675, 475, pinken 540, 440, 340. Vette koeien aanvoer groter, han del vlot. prijzen niet hoger, prima's boven notering. Vette kalveren ge woon. vlug, hoger. Graskalveren even. korter, tamelijk, prijshoudend Nucht. kalveren groter, goed, vooral niet ho ger. Varkens (lev. gew.) ruimer, vlot, gemiddeld als vorige week, afloop minder. Slachtpaarden als vor. week, redelijk, goed prijshoudend. Schapen iets groter, vlot, onveranderd. Lam meren iets groter, vlot, onveranderd. Kalfkoeien iets meer, stil. onveran derd. Melkkoeien iets meer, stil, on veranderd. Vare koeien als vor. week, tamelijk, onveranderd Vaarzen iets ruimer, stil, ais vorige week. Pinken iets ruimer, stil, als vorige week.

de Stem | 1957 | | pagina 7