SIMBOLON VLUCHTTE DE BOSSEN IN Een klein symbool Opnieuw uitstel van het opruimingswerk Suiker wordt zeven cent duurder Prof. mr. R. Kranenburg overleden Nu overleg met KNVB Rode Kruis gaat nog voor tweede kamp zorgen Teruggekeerde Japanners: helse toestanden in de Siberische kampen DRIE JAAR GEEIST TEGEN EEN „VOORTREFFELIJKE" OPLICHTER Masjumi eist het aftreden van de regering DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrees voor burgeroorlog in Indonesië AM O\ HUNINK BIJNA OVERAL ONRUST Veel bewolking Ziekenfonds Artsen tegen verhoging van de loongrens Hongaars vee naar Nederland De voetbalpools Verongelukt .,Firefly"-toestel gevonden Hij kwam er „genadig" af Prijsstabilisa tie Middenstand belooft medewerking De Hongaren in Oostenrijk Fantastische verhalen Nu officieel: Prijsstop voor een aantal artikelen Bezorgdheid in de V.S. Nagy c.s. maakl liet goed Gezin door twee verkeersongevallen getroffen 96e JAARGANG No. 22339 Uitgave N. V. Uitgever» Mij. Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. V. Dongen, C. J v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L J v. 't Westende. Abonn.prijs bij voorultbet 1 6.50 p. kwartaal, p. post 1 7.20, p. week (ultsi. bij niet postbesteil.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor God.. Koningin en Vaderland ZATERDAG 29 DECLiV^-- j Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Uuoiaele ^PoortJ7^ Tele toon 102 (Bjjbureaus. ^TERJIEUZEN, Nooidstraat 56, Tel. OSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 351 Het weer in werking treden van de omzetbelasting op suiker leidt tot verhoging van de suikerprijs. De re gering heeft naar het ministerie van Landbouw meedeelt tevens be sloten de consumentensubsidie op de in het eigen land voortgebrachte sui ker af te schaffen. Als gevolg van deze beide factoren en van de geste gen be- en verwerkingskosten zal de suikerprijs voor de consument met Ingang van 1 januari 1957 met zeven cent per kilogram stijgen. AMERIKAANSE geleerden hebben een. nieuw soort kernreactie ontdekt, die echter nog geen perspectieven opent op commercieel gebruik. Het gaat hier om een samenvoeging van waterstofdeeltjes, zodanig dat ze he- lium-3 gaan vormen. DE PREMIE van de ziekenfondsver zekering voor bejaarden is voor 1957 bepaald op 55 cent per week tot een inkomensgrens van 2400 gulden en op 110 cent voor inkomens die daarboven liggen. OOST-DUITSLAND ondervindt mo menteel de gevolgen van een ernstig kolentekort veroorzaakt door de da ling van kolenimport uit Polen. DE SOVJET-AMBASSADEUR in Is raël, Alexander Abromof, die in no vember als ..waarschuwing" naar Mos kou werd teruggeroepen, zal binnen kort zijn post in Tel Aviv weer gaan innemen. HET ACHTELOOS wegwerpen van een brandend sigarettenpeukje in een bus bij Poesan heeft de dood van 33 inzittenden veroorzaakt. LEDEN VAN de C.P.N. en anderen die de Russische terreur in Hongarije goedkeuren, worden voortaan uit de Nederlandse Onderwijzersvereniging geweerd. Dit is gisteren in een verga dering te Scheveningen besloten. IN ZWEDEN is een zestigjarige inge nieur gearresteerd wegens spionnage voor de Sovjet-Unie. Al jarenlang zou hij met Moskou in contact staan OLIEBOLLEN en appelbeignets zul len op oudejaarsavond volledig aan hun trekken kunnen komen. De sla olie-industrie heeft namelijk het gerucht tegengesproken als zou er niet genoeg bakolie zijn. AARTSBISSCHOP Makarios heeft ge weigerd de twee Britse afgezanten te ontvangen, die hem op de Seychellen de voorstellen tot een grondwetsher ziening voor Cyprus kwamen toe- liohten. (Advertentie) Nachtvorst Nü worst! En natuurlijk échte Gelderse Rookworst... natuur lijk Anton Hunink's Mmmzó verrukkelijk mals, zó geurig en smeuïg dat u nóóit meer andere wilt! Let op het loodje met „Anton Hunink"; uw garantie voor dé Gelderse rookworst. Hoe verser - hoe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER Kolonel Simbolon, de afgezette leider van de uoordsuma- traanse legeropstand, is in de wildernis van Tapanuli ge vlucht. Volgens Indonesische persberichten zijn de kolonel en zijn militaire aanhangers uit Medan gevlucht, dat door regeringstroepen omsingeld is. De gematigde Islamitische regeringspartij in Indonesië, de „Masjumi", is tot de conclusie gekomen dat het huidige coalitie kabinet van dr. Ali Sastroamidjojo niet langer gehandhaafd kan worden. Volgens gezaghebbende bron is men op het partijcongres te Bandung eenstemmig tot deze uitspraak gekomen. In de nacht van donderdag; op vrij dag is in Den Haag onverwacht over leden prof. mr. R. Kranenburg, oud voorzitter van de Eerste Kamer en oud-lid van de Raad van State. Prof. Kranenburg werd op 8 sep tember 1880 te Groningen geboren. In 1903 behaalde hij de graad van doc.'.n fei-de.rechtswetenschappen en ir „j ;.de hij aan de Leid- „De reden staatswetensehap- Vrijdag was de politieke situatie vrij verward. Twee van de regeringspar tijen, de nationalistische partij van premier Ali Sastroamidjojo, de PNI, en de Nahdatul Ulama, hebben ver klaard het huidige coalitiekabinet te willen handhaven. Politieke waarnemers gaven tegen over de correspondent van het ANP in Djakarta te kennen, dat de jongste ontwikkelingen in Noord - Sumatra mogelijk tot een burgeroorlog zullen leiden, nu gemeld is dat Simolon niet is gearresteerd, doch tezamen met de hem trouw gebleven troepen naar de bossen heeft weten te ontkomen. Sim- bolin is afkomstig uit het district Ta panuli, dat in Noord-Sumatra is gele gen, aan de grens van Midden-Suma- tra. Ook in hoofdartikelen van de dag bladen in Djakarta wordt de vrees voor een burgeroorlog uitgesproken. Over het algemeen kan de situatie in de gehele republiek Indonesië als volgt worden samengevat: Noord-Sumatra Kolonel Simbolon. die zich de vorige week van de centrale regering had losgemaakt, werd weer afgezet door luitenant-kolonel Ginting. die de cen trale regering trouw is gebleven. Het is niet bekend, welk deel van het leger gehoorzaam is gebleven aan Simbolon. M i clden-Sum atra De raad van legerofficieren en oud strijders. onder leiding van luitenant kolonel Ahmad Hussein, die een week geleden het bestuur over de provincie Midden-Sumatra heeft overgenomen, schijnt de toestand goed in de hand te hebben. De regering in Djakarta had een delegatie naar Midden-Sumatra ge zonden om mee Hussein in onderhan deling te treden, doch deze zond de delegatie met lege handen naar Dja karta terug, omdat zij alleen maar een mandaat van het kabinet had. Een tweede delegaaie, die naar Midden-Sumatra zou worden gezon den, zou over een mandaat van pre sident Soekarno beschikken. Zuid-Sumatra De gouverneur van Zuid-Sumatra, Winarna Danuatmodjo, heeft bekend gemaakt. dat de provincie voortaan geen staatsinkomsten meer naar de hoofdstad zal overmakaen, doch deze zal gebruiken voor de opbouw van de provincie, om een einde te maken aan de ontevredenheid onder alle lagen der bevolking. waarin de vervanging wordt geëist van de militaire commandant van West-Java, kolonel Suprajagi. In het zuidelijk deel van West-Java hebben de Darul Islam-benden hun activiteit verhoogd. Borneo: De militaire commandant van Bor neo, kolonel Abimanju, is door de chef-staf van het leger, generaal- majoor Abdul Harris Nasution, naar Djakarta opgeroepen om verantwoor ding af te leggen over zijn beweerde steun aan de vroegere waarnemend chef-staf van het leger, kolonel Lubis. Noord-Celehes Aan de vooravond van Kerstmis werd gemeld, dat een plaatselijke bendeleider een aantal districten van de zuidelijke Minahassa. in het noor delijkste deel van Celebes, hqeft be zet. Het plaatselijk bestuur over weegt thans om- aan de regering om militaire bijstand te vragen, teneinde aan de toestand het hoofd te kunnen bieden. Molukken Volgens de woordvoerder van het leger zou een bijzondere militaire af deling in het leven worden geroepen om de opstand van de republiek der Zuid-Molukken, in het binnenland van Ceram. te onderdrukken. Het Indonesische kabinet heeft vrij dagavond in een communiqué nog meegedeeld, dat de militaire en bur gerlijke autoriteiten in Noord-Suma tra voorstellen aan de regering heb ben gedaan. Nasser heeft ook aar» Ai.wu "1914 werd hij hoogleraar in het staatsrecht, het administratief recht, het volkenrecht en de wijsbe geerte aan de universiteit te Am sterdam en in 1927 hoogleraar in het staatsrecht te Leiden. Prof. Kranenburg was een belang rijke figuur in het politieke leven. Hij was lid van de provinciale staten van Zuid-Holland, waarin hij zitting had voor de Vrijzinnig Democratische bond, waarvan hij enige tijd voorzit ter was en die hem ook naar de Eer ste Kamer afvaardigde. Na de be vrijding heeft prof. Kranenburg zich aangesloten bij de Partij van de Ar beid. Na het overlijden van mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk in 1946 werd hij benoemd als voorzitter van de Eerste Kamer. In 1951 bedankte hij voor het lid maatschap daarvan en werd hij door H.M. de Koningin benoemd tot lid van de Raad van State. Wegens zijn vele verdiensten werd hij begiftigd met het grootkruis in de orde van de Nederlandse Leeuw. Prof. Kranenburg heeft verschillende belangrijke publikaties op zijn naam staan. Verwachting van het K.N.M.I.. tot vanavond, opgemaakt vrij- j dagavond te 23.15 uur: Veel bewolking en tijdelijk regen. J in het uiterste noorden mogelijk J voorafgegaan door sneeuw. Krach- tige tot matige wind tussen zuid- J oosl en zuid. Weinig verandering in temperatuur. Verwachting van het Belgisch J Weerkundig Instituut: J Matige zuidwestelijke, later wes- J telijke wind Aanvankelijk regen- i achtig later opklaringen l Vandaag: zon onder 16.34. maar onder 14 41 uur. 2 Morgen: zon op 8.51 uur. zon J onder 16.35 uur; maan op 7.17 uur, J ma-n onder 15.31 uur. Z Maandag, zon op 8.51 uur; maan i op 8.03 uur. Java: In West-Java heeft het Sundanese jeugdfront een verklaring uitgegeven, De Koninklijke Nederlandse Maat schappij tot Bevordering van de Ge neeskunst heeft haar bezwaren ken baar gemaakt tegen optrekking van de loongrens voor het ziekenfonds- besluit, tot 6900. In een brief aan de Tweede Kamer wordt gezegd, dat het ..vrije terrein" voor de medici door deze maatregel nog zal worden inge perkt en dat men het ziekenfonds niet op één lijn kan stellen met de andere sociale wetten. Vandaar dat men de Tweede Kamer vraagt een „ontkop peling" voor te stellen, waardoor de loongrens voor het ziekenfondswezen afzonderlijk kan worden bekeken. Het Eerste-Kamerlid de heer Wil- lemse heeft aan de minister van Land bouw gevraagd of de geruchten juist zijn, dat ondanks de nood in Hon garije, vanuit dat land nog steeds le vend vee (in december alleen al vele honderden stuks) naar abattoirs in Nederland wordt aangevoerd. Indien de Hongaarse regering op deze wijze zou willen demonstreren, dat in Hongarije normale verhoudin gen bezig zijn zich te herstellen, hoe wel ons land nog op grote schaal hulp biedt, is de regering dan bereid een einde te maken aan deze lugubere „window-dressing'', zo vraagt hij. (Advertentie) Naar aanleiding van het onderhoud dat do voetbalpoolcommissie van de K.N.V.B., bestaande uit de heren mr. P. RLaisse, E.M. Joosten en L. Brunt vrijdag hebben gehad met de minister van justitie, vernemen wij dat de commissie op korte termijn contact zal opnemen met het bestuur van de K.N.V.B. teneinde de verschillende vraagstukken, welke zijn verbonden aan een voetbal-totalisator, nader on der het oog te zien. Een zeer groot gedeelte van het vo rige week vrijdag bij Scheveningen verongelukte ..Firefly" - lesvliegtuig van de marineluchtvaartdienst is gis teren boven water gebracht. Ook de stoffelijke overschotten van de twee inzittenden zijn gevonden. Ruim tien jaar geleden had een thans 31-jarige Haarlemmer zich schuldig gemaakt aan diefstallen van auto's in Baarn, Heemstede en Utrecht. Al die tijd heeft de man niet geweten dat hij daarvoor bij verstek tot drie jaar gevangenisstraf was ver oordeeld door de Haarlemse recht bank en dat er een bevel tot onmid dellijke gevangenneming tegen hem was uitgevaardig Toen de politie enige maanden gele den bij een onderzoek naar een in braak bij zijn huidige werkgever ont dekte. dat de man (nog steeds) drie jaar te goed had, werd hij gearres teerd. Hij tekende hoger beroep aan tegen het vonnis. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de Haarlemmer nu veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien weken, overeenkomende met de tijd. die hij tot dit vonnis in voorarrest heeft doorgebracht. Het hof overwoog in het arrest, dat sedert het misdrijf bijna elf jaren zijn verstreken en dat volgens een voorlichtingsrapport de man als zichzelf geheel gereclasseerd hebbende kan worden beschouwd. Donderdag is te Hastings, Enge land, het 32ste jaarlijkse interna tionale schaaktoernooi begonnen. Op de joto ziet men de Hongaar Laszlo Szabo (links) die met zijn landgenoot Gyula Kluger uit Boe- da-pest een partij „doorneemt". De Nederlandse Katholieke Midden standsbond heeft de by deze bond aangesloten organisaties gevraagd steun te verlenen aan een voortzet ting van het beleid van prijsbewaking gedurende het jaar 1957. Het bestuur is er zich echter van bewust dat dit stabilisatiebeleid in 1957 onder veel moeilijker omstandigheden zal worden gevoerd dan in het jaar 1956. Ook de overige middenstandsorga nisaties hebben medewerking beloofd aan het handhaven van de prijssta- bilisatie. Het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen heeft dit evenwel niet zonder nadrukkelijk voorbehoud gedaan. Het vraagt van de regering toezegging dat bespre kingen worden geopend met die be drijfstakken. waar doorberekening van een aantal lasten noodzakelijk is. Behalve de verzorging van het kamp Judenau, met ongeveer 1.000 Hongaarse vluchtelingen, zal het Ned. Rode Kruis binnenkort nog de ver zorging van een tweede kamp op zich nemen. Daarvoor zullen straks nog een twaalftal personen naar Oosten rijk worden gezonden. Naar het zich laat aanzien, liggen de moeilijkheden voor het werk van het Rode Kruis met betrekking tot de Hongaarse vluchtelingen in de toe komst minder in het materiële dan in het personele vlak. Er zal door het Ned. Rode Kruis een belangrijk bedrag moeten worden gereserveerd teneinde het mogelijk te maken, dat het personeel tot i juli in Oosten rijk kan blijven. Als alles verzonden is over een tien tal dagen, dan heeft het Ned. Rode Kruis voor 3L> miljoen gulden aan goederen voor de Hongaarse vluchte lingen verschaft: daarvan werd voor 1 miljoen gulden in natura ontvangen. Van de postrekening werd voor 2V2 miljoen gulden besteed. Daar niet wordt verwacht, dat de stroom Hongaarse vluchtelingen in de komende dagen reeds zal ophouden en daar, met de hiervoor genoemde re serveringen voor het personeel, er Het nieuwe jaar nadert om liet oude jaar de hand te reiken... Het plaatje we weten het is niet helemaal origineel, maar aardig vonden we het wel. Japanners, die vrijdag uit Russi sche krijgsgevangenschap in Tokio terugkeerden, hebben de toestanden in de gevangenkampen in noord-Sibe- rië „hels" genoemd. Zij verklaarden dat er in deze kampen ook Duitsers, Polen, Hongaren en Oekrainers zijn. Zij schatten het totale aantal gevan genen in de Siberische kampen op 1.300.000. Allen zouden als „verdorven mis dadigers" behandeld worden en ge dwongen worden om per dag tien uur zware arbeid te doen. De meeste kampbewoners zouden in de uranium-, goud-, chroom-, en mangaanmijnen van de Siberische hooglanden werken. De temperatuur in dit gebied daalt vaak tot 50 gra den celsius onder nul, alsdus de Ja panners. die hieraan toevoegden dat het voornaamste voedsel uit fijnge malen havermout bestond, onverschil lig welke arbeid een gevangene moest verrichten. Volgens hen zijn duizen den gevangenen door ondervoeding om het leven gekomen. Zij verklaarden voorts, dat er elke De president van de Amsterdamse rechtbank sprak van een „voortreffelijk oplichter" in de strafzaak tegen de 42-jarige J. J V. uit Amsterdam, die dit jaar heel wat stadgenoten geld uit de zak had geklopt door het doen van valse beloften en het ver tellen van leugenachtige verhalen. De benadeelden zijn niet allen bekend, daarom waren slechts drie gevallen ten laste gelegd, zo deelde de officier van justitie mede. Hij eiste tegen de al twee maal veroordeelde verdachte 3 jaar en zes maanden gevangenis straf. Visser had een erfenis te goed van 27.000.—. Deze Visser, een vriend van de ver dachte uit de gevangenisperiode, had de melkboer nl. meegedeeld, dat hij geld wilde lenen als voorschot op een erfenis die hij tegoed had. De goed gelovige melkhandelaar had Visser geldsbedragen tot een totaal van 1100.gegeven. Verdachte gaf alles toe, omdat hij schoon schip wilde maken, naar hij zei. Een 29-jarige opticien, die bij hem als journalist in dienst wilde treden, „om wat bij te verdienen", kon een perskaart krijgen voor de som van 235.Hij moest dan maar 100 borgstelling storten. hetgeen hij prompt deed. Dat V. heel vroeger eens een enkel artikeltje had geschre ven en dat hij thans geen relaties, laat staan een dienstbetrekking in de journalistiek had, was de opticiën niet gekend. Een ander vaag beroep van ver dachte was dat van conferencier. In deze hoedanigheid speelde hij de rol van ,.dr. Landman, directeur van de Handelsbank in Den Haag", en belde een Amsterdamse melkhandelaar op met de mededeling. ..dat deze gerust het geld aan Visser kon lenen, want Goedgelovig „Maar dan komt u in aanmerking om als medeplichtige in dit oplich tingscomplot te worden beschouwd", merkte de president op tegen getui ge Visser. „Meneer de president, ik heb het hele verhaal van de verdachte ge loofd. Iedereen zou erin getippeld zyn gezien de bewijsstukken", zo hield Visser vol. „Verdachte vertelde mij aan de hand van bewysstukken dat hij een erfenis te goed had en dat hij deze geheel op mijn naam wilde overschrijven, omdat anders V's vrouw er met de helft van door zou gaan. V. was nl. in een echtschei dingsprocedure gewikkeld". ..En U geloofde dit verhaal van de erfenis, die alleen in een brief vol nonsens voorkomt zei de president. ,.Mede door uw toedoen is de melk boer zijn geld kwijt geraakt". Ook een Amsterdamse schoeriwin- kelier was de dupe geworden van de schoonklinkende verhalen van ver dachte. Deze had de winkelier mee gedeeld, over goede relaties te be schikken bij Philips. Hij zou hem goedkoop een televisie toestel kunnen leveren. Met dit blijde vooruitzicht voor ogen betaalde de winkelier gedurende enige tijd zon der argwaan geldsbedragen tot enige honderden guldens aan V. voor zg. overschrijvingskosten. aanbetaling en afleveringskosten. Ook hier had ver dachte onder valse namen opgebeld. zomer veel gevangenen per vracht boot naar de kampen van Kolyma worden gebracht. Deze kampen droegen de bijnaam van ..de graven" omdat de bewoner slechts de keuze had tussen „werken of sterven". niet zoveel meer op de postrekening van het Ned. Rode Kruis overblijft, zal een verdere stimulans nodig zijn, om meer gelden op postrekening 777 te ontvangen. Een en ander deelde de directeur van het Ned. Rode Kruis, de heer A. van Emden mee in een persconferen tie. De maximum prijzen voor limona de-siroop. koolzuurhoudende alcohol vrije dranken, vruehtendranken, to nic- en mineraalwater, haarden en kachels en de maximum-tarieven van dames- en herenkappers zijn nu offi cieel vastgelegd op het peil van I no vember jl. De maximum prijs van losse en verpakte havermout wordt vastgelegd op het peil van 1 juli jl. Naar het ministerie van Economi sche zaken meedeelt heeft een aantal limonadefabrikanten zijn verkoopprij zen verhoogd met bedragen van 2 en meer centen per fles, enige fabrikan ten van haarden en kachels hebben in de loop van november hun verkoop prijzen verhoogd met bedragen van 8.tot 30.per stuk, talrijke kappers hebben in de afgelopen tijd verhogingen ingevoerd, liggend in de orde van grootte van 20 procent, de fabrikanten van havermout hebben hun verkoopprijzen verhoogd met per centages tussen 5 en 10. Dit alles zon der dat hierover oveleg gepleegd was met het ministerie van Economische Zaken. Pogingen de kappers er toe te bewegen, hun tariefsverhogingen ongedaan te maken, hadden geen suc ces, aldus het ministerie van Econo mische Zaken. Het begin van de opruimingswerk zaamheden in het Suezkanaal is „uit gesteld als gevolg van technische vraagstukken die nog besproken wor den", zo is vrijdagavond in V.N.- kringen te Cairo verklaard. Er wordt gesproken over plannen om met de werkzaamheden het eerst in Port Said te beginnen. In Suez, aan bet zuidelijke uiteinde van het kanaal, is vrijdag een V.N.- bergingsgroep aangekomen. De leider van de groep, Pedersen, verklaarde, dat hij moet wachten op definitieve instructies van de leider der ber gingswerkzaamheden, generaal Whee ler. De „New York Times" meldt uit Washington dat president Eisenhower overweegt het congres om machtiging te vragen zoveel Amerikaanse strijd krachten te gebruiken om de vrede in het Midden - Oosten te handhaven als hij noodzakelijk acht. Volgens het blad zal Eisenhower de leiders van het Congres hierover on J januari polsen. Dulles zal zich zondag naar New- York begeven, waar hij die dag met Uit brieven van oud-premier Imre Nagy en zijn veertig aanhangërs. die vorige maand door de Russen naar Roemenië zijn overgebracht, zou blij ken. dat zij een goede gezondheid ge nieten maar zich vervelen. Deze brie ven zijn ontvangen via de Roemeense ambassade te Boedapest en het Hon gaarse departement van Buitenlandse Zaken. Nagy blijkt zich te Sinaia te bevinden. De overigen zijn groeps gewijze elders ondergebracht. de Amerikaanse vertegenwoordiger bij de V.N. Cabot Lodge en maandag met Hammarskjoeld van gedachten zal wisselen over de toestand in het Midden-Oosten. De V.S., zo werd ge zegd. beschouwden de toestand in dat gebied als „zeer ernstig". Eisenhower en minister Dulles had den donderdag beraadslaagd over de toestand in het Midden - Oosten" en het gevaar van het streven der com munisten. om vaste voet in dit ge bied te verkrijgen." Op het vliegveld Lydda. bij Tel Aviv zijn tachtig joden ut Egypte aangekomen. Zij verklaarden dat de economische toestand van de Joden in Egypte steeds moeilijker werd. Het Israëlische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft een communi qué gepubliceerd waarin opnieuw ge protesteerd wordt tegen ,.de door Cairo gedirigeerde aanvallen van overvalcommando's". De familie van Niessen uit Someren is op twee opeenvolgende dagen ge troffen door verkeersongevallen, waarbij de jongste zoon het leven verloor en de ander ernstig werd ge wond. Donderdagmiddag omstreeks drie uur reed de 20-jarige S. van Niessen jr op zijn scooter in Budel tegen een van rechts komende auto, waaraan hij geen voorrang verleende. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en verschei dene inwendige kneuzingen. In het Sint-Jansziekenhuis in Weert is hij overleden. Gisterenmiddag, een etmaal later, reed de 49-jarige St. van Niessen sr., op weg van Maarheeze naar Someren. in zijn auto door nog onopgehelderde oorzaak tegen een boom. Hij liep ern stige inwendige kneuzingen op. Zijn naast hem zittende oudste zoon kreeg hoofdwonden.

de Stem | 1956 | | pagina 1