Op zoek naar bandieten a e klasse G Drukte in Port Said Afdelingsvoetbal in Zeeland STADSOMROEPER IN ENGELAND Bert Robbe en Christine Spierenburg pleegouders Amerikaanse operette 5-0 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 27 DECEMBER 1956 Renesse II onklopbaar Bestuursverkiczing Aid. Zeeland nu aan de orde Burgli-Hoiigaars elftal 1-10 Vergadering sociale zorg te Goes Koewacht boog (diep) voor 5-1 nederlaag ffl [wee puntjes voor Steenbergen Willielminadorper te Goes verdronken CHAMPAGNE POMMERY GRENO - REI MS Een eigenaardig gebruik uit tijden li vroeger Waarom naar Corsica Zon Hap kaas met peper Prinsessen naai de bergen Noors schip lek gestolen zeepalmen of..... 11-19 11-16 11-15 10-14 10-11 11-10 10-8 11-7 9-6 8-3 10-3 10-17 10-14 10-13 10-12 10-12 9-10 10-8 11-8 11-7 10-5 8-3 >se 4 H 11-19 ns 10-15 rg 11-14 e 9-12 8-10 B. 9-8 rendsk.9-7 10-7 ïburg 9-6 cht 10-4 1 10-4 nemen. Noormannen leidt nog steeds in de eerste klasse A van de afdeling Zee land van de KNVB. Ditmaal bleven de Westkappelaars met 3-1 baas over het bezoekende Robur. Walcheren stelde wat teleur, want het zag zich op eigen veld de beide punten ont nomen door Kruiningen (1-4). In de eerste klasse B kwam Re- nesse weer wat dichter bij het kam pioenschap, want hekkesluiter Drei- schor ging kansloos onder (9-0). Burgh 2 won min of meer verras send met 3-2 van Zierikzee 2. In 2A had IJzendijke kennelijk de handen vol aan het bezoekende Zee land Sport 4. Het werd tenslotte een benauwde 3-2 overwinning,waarmede dus de eerste plaats behouden bleef. Groede bleef de leiders echter op de voet volgen, want het eiste bij Bier vliet 2 de volle buit op (1-4). Aar denburg 2 ging in Souburg bij RCS 3 om de beide punten (2-6), maar Zuid- zande bleek net niet opgewassen te gen Noormannen 2 (2-3). In 2B veroverde Corn. Boys 3 twee kostbare punten door met 5-2 baas te blijven over Cortgene. De Sasse- naren kwamen door deze overwinning in de lift. Rapenburg 2 handhaafde zich in de kopgroep, dankzij een be nauwde 5-4 overwinning op Sluiskil 2. Renesse 2 verspeelde nog steeds geen enkel puntje. Ditmaal moest Dreischor 2 met een 9-0 nederlaag naar huis. SVOWK had weinig moeite met Zonnemaire (6-2), maar Brouwers haven 2 haalde de eerste puntjes bin nen door Zierikzee 2 met 2-1 te klop pen. In 3A liep IJzendijke 2 weer twee punten in op het leidende 's Heer Arendskerke 2, want Zeeland Sport 5 moest met een 8-4 nederlaag naar Vlissingen terug. Schoondijke 2 ver pletterende Zuidzande 2 op eigen veld met 0-13 en handhaafde zich hierdoor niet alleen in de kopgroep, doch werd tevens topscorer van de week. Wal cheren 2 en Patrijzen 2 scoorden elk vier maal en deelden dus eerlijk, maar Vlissingen 5 won op het nipper tje van het bezoekende Lewedorpse Boys 2 (4-3). in 3b tenslotte zette Axel 3 haar zegetocht voort met een 2-7 overwin ning op Hontenisse 3. Terneuzen 3 bleef op de tweede plaats, want Koe wacht 2 kreeg met 9-3 de kous op de kop. Hulst 3 zag zich op eigen veld de beide punten ontnomen door RIA 2 (1-3) en Steen 3 was niet opgewas sen tegen Philippine 2 (1-5). De stand vandaag De tot en met heden bijgewerkte standenlij sten van de afdeling Zee land van de KNVB zien er als volgt uit: lste klasse A: Noormannen 11-18; Lewedorpse Boys 8-14; Schoondijke 9-12; Robur 9-9; Walcheren 8-8; Vo- Gezien het besluit van de bui tengewone algemene vergade ring van de K.N.V.B. afdeling Zeeland zullen nieuwe verkie zingen worden gehouden. Aller eerst komt de verkiezing van een voorzitter aan de orde. De voorzitter wordt in functie ge kozen. De kandidaatstelling van voorzitter moet schriftelijk geschieden door het bestuur of tenminste 5 toegelaten ver enigingen vóór 15 januari 1957. Na deze verkiezing zal het bestuur ten spoedigste worden gecompleteerd waarbij men ter besparing van kosten eveneens een schriftelijke verkiezing zal laten houden. gelwaarde 9-7; Kruiningen 9-7; Dom burg 9-3; Volharding 8-2. lste klasse B: Renesse 9-16; Zie rikzee 2 9-7; Brouwershaven *8-7; Burgh 2 8-7; Dreischor 8-1. 2de klasse A: IJzendijke 10-16; Groede 11-16; Aardenburg 2 10-12; Zuidzande 10-10; Noormannen 2 10-10; Retranchement 9-9; Zeeland Sport 4 9-9; RCS 3 7-2; Biervliet 2 8-2; Bres- kens 3 4-0. x 2de klasse B: Pllippine 10-14; Pa trijzen 7-11; Rapenburg 9-11; Hans- weertse Boys 2 6-8; Vogelwaarde 2 5-7; Cortgene 5-6; Sluiskil 2 6-4; Corn. Boys 3 8-4; Yerseke 2 7-3; Kwaden- damme 7-2. 2de klasse C: Renesse 2 11-12; SVOWK 7-10; Zierikzee 3 8-10; Drei schor 2 9-6; Brouwershaven 2 9-2; Zonnemaire 6-0. 3de klass A: 'sHeer Arendskerke 2 10-18; Schoondijke 2 9-14; IJzendijke 2 7-12; Patrijzen 2 9-10; Walcheren 2 10-10; Vlissingen 5 8-9; Zeeland Sport 5 8-4; Lewedorpse Boys 2 8-4; Roburg 2 8-4; Zuidzande 2 7-1. 3de klasse B: Axel 3 13-24; Ter- neuzen 3 8-12; RIA 2 11-11; Hulst 3 8-10; Philippine 2 9-8; Koewacht 2 8-7; Hontenisse 3 8-4; Steen 3 9-4 Sluiskil 3 1-0; Rapenburg 2 5-0. (x Twee winstpunten in mindering wegens niet opkomen). Hongaren, die op Schouwen-Duive- land verblijven, hebben Burgh op Eerste Kerstdag een voetballesje ge geven. Keer op keer gingen zij met prachtige passes door de verdediging van de gasten heen en de doelman van de laatste had het hard te ver duren. De rust ging in met 14. Na de thee voerden de Hongaren de stand rustig op tot 110. Verhoging onderstandsnor. men gerechtvaardigd Door de afdeling Zeeland der ver eniging van leiders van openbare diensten en instellingen voor sociale zorg werd te Goes een ledenvergade ring gehouden, die in hoofdzaak ge wijd was aan de vaststelling van de normen voor de onderstand, verleend ingevolge de Armenwet. Men was van oordeel, dat het, ge zien de verhoogde levensstandaard, gerechtvaardigd te achten is over te gaan tot verhoging van de onder standsnormen on dat het wenselijk is, zo veel mogelijk één lijn te volgen voor de gehele provincie zo dat grote verschillen in uitkering in de j toekomst niet weer zullen voorko men. mml Ondanks de sneeuw en alle onge mak, die daarmee gepaard gaat heb ben vier clubs gisteren de „witte grasmat" betreden. Voor 's Heer, Arendskerke - Koewacht eindigde de ontmoeting in een verpletterende 51 nederlaag voor Koewacht, terwijl Clinge tegen Sluiskil een doelpunt wist te scoren. sluiskil - clinge 0—1 Op het harde veld waren de clubs aan eUcaar gewaagd. Het doelpunt, dat Clinge scoorde was niet alleen te wijten aan goed spel, het geluk speel de hier wel een rol. 's h. arendskerke-koewacht 5—1 De rust ging in met een 2—0 voor sprong van de gasten. Ook na de thee toonde de thuisclub zich superieur en middenvoor van Hecke scoorde al gauw 30. De middenvoor van Koe wacht redde de eer. 's Heer Arends kerke bereikte echter nog twee maal het vijandelijke doel. Te Goes werd maandagmorgen om kwart voor negen een lijk uit de ha venkom opgevist. Het werd naar het St.-Joannaziekenhuis overgebracht. Na identificatie bleek men te doen te hebben met het stoffelijk overschot van C.V. uit Wilhelminadorp. Ver moedelijk is deze zondagavond of zondagnacht door de duisternis mis leid te water geraakt en jammerlijk verdronken. (Advertentie) I I Foto boven: Een groepje soldaten j de scheepvaart. Foto onder: Het J laatste Engelse schip, dat de haven van Port Said verliet (voorgrond) was geladen met vrachtwagens en acht tanks en had ook troepen aan boord. Op de achtergrond ziet men enige andere schepen van de geal lieerde evacüatievloot, die gereed lagen voor het vertrek. van de V.N.-politiemacht in Egypte keert in een bootje terug van een bezoek aan de Duitse bergings vaartuigen „Ausdauer" en „Ener gie" in de haven van Port Said. De schepen maken deel uit van de vrij omvangrijke vloot, welke het Suez-kanaal vrij moet maken voor U Van de elf clubs in deze klasse heb ben er twee gisteren de (boze) weer goden getrotseerd om elkaar te be- strijden. De twee dapperen waren steenbergen en Noordhoek, wier ont moeting eindigde in een 2—0 overwin ning voor de mannen uit Steenbergen. ')e puntjes werden echter nog maar op het nippertje binnen gehaald, want de twee enige doelpunten vielen in net laatste kwartier. STEENBERGEN - NOORDHOEK 2-0 **et duurde tot een kwartier voor net einde, voordat het eerste doelpunt ?cscoord werd. Dit gebeurde door de nidvoor van Steenbergen. Vijf minu- on i f zorgde Heshof voor een aveede doelpunt. „Oyez, Oyez, Oyez!" Dit woord kan worden uitgesproken als „Oyea", „Ho yea", of „O yes", maar waar U het ook zult horen, het is altijd de moeite waard om een ogenblik stil te staan, om te kijken en te luiste ren. Want hier is een stadsomroeper aan het werk! Vóór de radio, tele foon, en de radiowagen waren uitge vonden, werden alle officiële mede delingen door de plaatselijke om roepers verspreid. Dit beroep be stond in sommige plaatsen reeds in de 13de eeuw en ondanks moderne uitvindingen hebben een aantal plaat sen in Engeland nog een stadsomroe per. Zij zijn één van de kleurrijkste en schilderachtigste tradities uit het Engeland van vroeger; zij dragen nog steeds hun traditionele uniform, gewoonlijk een jas met een blauwe of rode capuchon en een hoed, die zij schuin op hun hoofd dragen. Allen dragen zij een bel bij zich om de me dedelingen in te leiden. De uniformen van stadsomroepers uit verschillende plaatsen variëren gewoonlijk slechts heel weinig. Speciaal in het westen van Enge land en Wales zijn nog tamelijk veel stadsomroepers in functie, vooral in de plaatsen aan de kust. Hun mede delingen raken alle mogelijke mo derne aangelegenheden: een tijdelijke storing in het elektrische net of in de watervoorziening, berichten over een tuinfeest of andere plaatselijke gebeurtenissen. En bij het zien van deze vrolijke, met een bel rondlopen de figuur „uit de oude doos", en bij het horen van het „Oyez", gevolgd door één of andere aankondiging uit de twintigste eeuw, raakt de toe schouwer meer en meer geïnteres seerd. Jaarlijkse wedstrijd Het hoogtepunt in het bestaan van de stadsomroeper in het Nationale kampioenschap dat jaarlijks in Has tings wordt gehouden. Meer dan 20 stadsomroepers komen dan uit het gehele land naar Hastings om aan deze competitie deel te nemen; het is een van de interessantste en onge bruikelijkste gebeurtenissen van het jaar. Elke deelnemer, gekleed in zijn fraaie uniform, moet een bepaald stuk omroepen. De eerste prijs is een wisselbeker plus 50,- en er zijn tweede, derde en vierde prijzen, en speciale prijzen voor de best geklede deelnemer. De omroepers krijgen een lunch aange boden en lopen dan in optocht, voor afgegaan door een muziekcorps, naar de plek waar de wedstrijd wordt ge houden. Het is logisch dat men deelne mers aantreft uit plaatsen, die al enige honderden jaren een offici ële omroeper hebben, zoals Marl borough in Wiltshire, waar dit be roep sinds 1204 wordt uitgeoe fend; in Hastings sinds 1205, in Kirkham, Lancashire, sinds de 13de eeuw, in Devizes, in het Graafschap Wiltshire, en in Ti- verton in Devon sinds de 14de eeuw; in Guildford, Surrey, sinds de 15de eeuw; in Wells, Somer set, in Padstow, Cornwall en Tewkesbury, Gloucestershire, sinds de 16de eeuw. Maar an dere plaatsen hebben pas betrek kelijk kort geleden een stadsom roeper aangesteld, enkele zelfs eerst in de 19de eeuw. Wat is tegenwoordig het dagelijkse werk van een omroeper? Welnu, de heer Bill Cruttenden, de stadsomroe per van Hastings, heeft een zes daagse werkweek. Hij werkt wanneer er werk aan de winkel is, hetgeen in de zomer betekent, dat hij de gehele dag in touw is. Hij kondigt medede lingen aan over dansavonden, zwem- festijnen en andere gebeurtenissen. Hij is gekleed in een pandjes jas, met zwarte tressen en zilveren knopen, een broek met een bies afgezet en een zijden hoge hoed met een zilver kleurig lint en een gesp. Hij werkt tevens voor particuliere organisaties j en in zijn vrije tijd doet hij dienst als I ceremoniemeester bij officiële en i privé-diners. Een belangrijk deel van zijn werk bestaat uit het bijwonen van raadsvergaderingen en 't dienst doen als portier bij de driemaande lijkse rechtszittingen. De prijzen Waar U ook ecu stadsomroeper ontmoet, L zult dikwijls ontdekken dat hij vol zit met vreemde en amu sante verhaaltjes, en dat hij veel af weet van de plaats cn haar omge ving, want zij zijn veelal trots op hun stad en op hun beroep. U kunt hem, als U een kind, een hond, of een por temonnee verloren hebt, verzoeken dit om te roepen. Een mededeling bestaat gewoonlijk uit 35 tot 45 woorden, cn deze kan voor het duurste tarief 65 keer in 2,5 uur worden omgeroepen. De prijzen variëren natuurlijk, maar in het al gemeen liggen zij tussen f 1,25 en f 5,- al naar gelang de lengte van de mededeling. De naam Corsica wekt direct herinneringen aan ondoordring baar struikgewas met scherpe doornen, struikroverachtige ge stalten met witte tanden in een tanigbruin gezicht, dreigende dolkmessen en vooralvendetta! De werkelijkheid ligt wel iets anders. Zeker, het struikgewas is er, bruine gezichten heeft iedereen met dien verstande, dat de toeristen meer bronsbruin zijn en de Corsicanen tanigbruin. Ook dolkmessen zijn er in over vloed! Bepaald dreigend zien ze er echter niet uit. zoals ze daar netjes volgens groot+e gerangschikt liggen in de etalages van de souvenirwinkeltjes. Op het lemmet staat in vlammende letters het woord „vendetta". In de toeristencentra kan men dan ook bij na niet aan de indruk ontkomen, dat de vendetta voor Corsica is, wat de Eiffeltoren voor Parijs is.een attractie van de eerste orde I een eigen vervoermiddel kunnen de En de struikrovers dan? Wat een teleurstelling voor de op sensatie be luste toerist. De Corsicaan heeft in doen en laten wel zeer weinig met een bandiet gemeen. Hij is hartelijk en gastvrij, altijd bereid om zijn laatste voedsel te delen met de vreem deling. Opvliegend is hij wel, maar alleen dan wanneer de buitenlander duidelijk neerziet op zijn land. Cor sica is hem heilig. Hij bemint zijn eiland met de vurigheid, een La tijns ras eigen, een vurigheid, die de nuchtere Nederlanden soms ver baasd doet staan. Mochten de „gevaarlijke" Corsica nen U wat tegenvallen, het landschap zal f' zeker niet doen. Corsica is met Teen enkel ander stukje Frank rijk te vergelijken. Het klimaat lijkt op dat van Zuid-Frankrijk, maar het is er warmer, het landschap heeft aan de kust iets van de Cote d'Azur, maar lijkt in het binnenland meer op de woeste grootsheid van de Pyre neeën. De autowegen zijn er niet zeer talrijk, maar goed onderhouden. Toeristen met een groot soort auto doen er beter aan deze thuis te la ten, Corsica is echter een paradijs voor kleine auto's en motoren. De westkust is ontegenzeggelijk de schoonste. Een plaats als Calvi bijvoorbeeld met zijn 6 km lange zandstrand, omzoomd door dennebo- men, zijn gezellige kade, die wijds de Boulevard wordt genoemd, zijn eeuwenoude Citadel en zijn intieme cafeetjes, waar de Pernod maar 40 en de land wijn maar 20 frs kost, doet de zich in de zon koesterende toerist het woelige Europa vergeten en verzuchten dat deze vakantie eeu wig moge duren. Calvi heeft een ze vental hotels, terwijl zich hier voorts enkele internationale bungalowkam pen bevinden, waaronder een Hol lands. Bungalowkampen zijn er ove rigens vele op Corsica. Een der be kendste is wel „Ie Village du Cor- saire", een Frans kamp, waar ook buitenlandse toeristen kunnen verblij ven en dat zich bevindt te Propria- no, in het uiterste zuidwesten van het eiland. Ajaccio, de hoofdstad, is in ver gelijking met Calvi een grote, zij het schilderachtige stad. met een druk verkeer, grote winkels, maar ook ge zellige kleine eethuisjes in de haven wijk, waar men de stevige Corsi- caanse gerechten kan proberen. De gene, die niet in, het bezit zijn van De prinsessen Beatrix, Irene en Margriet zijn gisterenavond per trein uit Utrecht naar Oostenrijk vertrok ken, waar zij tien dagen zullen door brengen in Sankt Anton. Prinses Ma rijke is met dezelfde trein naar Zwit serland vertrokken. Zij zal er in een kindertehuis verblijven. Op de Noordzee is gisteren het Noorse stoomschip „Sunlong" lek ge stoten. De bemanning, waarvan een deel al in een reddingssloep was ge gaan, kon door een andere boot wor den gered. De „Sunlong" was gister avond nog op drift en leverde een gevaar op voor de scheepvaart. Door schepen en vliegtuigen wordt momenteel ook gezocht naar het Zweedse motorschip „Samba", dat lek en stuurloos ronddrijft voor de noord oostkust van Schotland. In onze goede, door dierbare „zui len" in vakken verdeelde radiowe reld is 'n artiest die regelmatig voor vrijwel alle omroepen zijn stem laat horen, een unicum. Bert Robbe is zo'n unicum - en eigenlijk moesten we spreken van een dubbel unicum (ware dit niet een wat vreemde term) want de begaafde sopraanstem van Christine Spierenburg is haast altijd mét Berts tenor-geluid te horen! Bert en Christine - eerst ieder af zonderlijk, later gezamenlijk - spe cialiseren zich sinds jaren in Ameri kaanse operette-liedjes. „Rose Ma rie", „The desert song", „Only a rose" zijn slechts enkele van de ge zellige, nooit-verouderende wijsjes in dit genre, die Bert en Christine ook voor de plaat gezongen hebben. Ze hebben een warm plekje in hun hart voor de Amerikaanse operette, die twee. Niet, dat zij geen uitge breide interesse hebben voor zowat alle muziek! Ook de Europese ope rette is hun op het lijf geschreven. En wat de ernstiger muziek betreft: Bert bekent, dat Mozart, Handel, Beethoven, Ravel Schumann en Schu bert in zijn eigen platenverzameling de boventoon voeren! Maar om zélf te zingen - geef hem daarvoor de melodieën van Victor Herbert, van Rudolf Friml, van Sigmund Romberg En Christine sluit er zich volkomen bij aan. Wij vroegen Bert, wat hij dacht over het „operette-leven" in Neder land. Bloeit het? Zit er vaart in? Hij kijkt even ernstig en zegt dan: „Enthousiast kan ik er niet over zijn. Ons land telt weinig operettegezel schappen en daarbij zijn er weinig, die een goed-opgezet en uitgevoerd programma kunnen bieden." Hoe komt dit? Is er dan geen be langstelling voor operette? „Er is belangstelling genoeg in Nederland. Onze platen en ook de zeer vele platen-selecties van Duitse operettes worden veel gevraagd Maar het is moeilijk en bijzonder duur om een operette op de plan ken te brengen". Bert wordt lyrisch wanneer hij gaat praten over de Amerikaanse ope rettes: de immen se décors, de kost baar uitgedoste ko ren, de vele grote repetities die nodig zijn om de puntjes op de i te zetten.... „Zoiets is bij ons niet mogelijk" zegt hij, „en daardoor is dit genre een soort artistiek stiefkind gewor den Vandaar dat Bert en Christine hun duo gevormd heb ben. Je kunt dan wel geen complete operettes uitvoeren maar toch de bes te en geliefdste nummers laten ho ren. En zij heb ben er succes mee. Bij hun talrijke Bert. die steeds allerprettigst is ge weest. Berts muzikale loopbaan begon met vioollessen in zijn vaderstad uitvoeringen voor verenigingen, voor Groningen, werd enkele jaren onder militairen enz. besteedt dit tweetal veel aandacht aan het „zichtbare" element: een aardig kostuum, geba ren, een paar danspassen. Maar de stem komt zeer beslist op de eerste plaats. Christine Spierenburg, een Amster damse, werd op 17-jarige leeftijd ,ontdekt"door Henk v.d. Heijden-Wij- mar, die haar in zijn koor opnam. Daarop volgden zanglessen en enke le jaren bij het Nederlands Opera Koor. Toen voelde zij zich zeker ge noeg om als soliste op te treden. Later begon de samenwerking met reis van Calvi naar Ajaccio maken per touringcar of per Micheline. De laatste gaat wel niet zo snel, maar tenslotte is 175 km naar Corsicaanse begrippen een hele afstand en haas ten is erg moeilijk op dit traject, waar kudden wilde geiten een won derlijke voorliefde schijnen te heb ben voor de treinrails, zodat de ma chinist herhaaldelijk gedwongen is te stoppen als hij tenminste geen slacht offers wil maken. Het binnenland is onherbergzaam op een wonderlijke manier. Immers, bergen als kale steenmassa's zonder enige vegetatie vindt men in Cor- sica niet. Bijna alle bergen zijn be dekt met bossen, die zich als een golvend groen tapijt uitstrekken over het hele eiland. Misschien zijn het de talloze afgronden langs de uiterst bochtige wegen of de schaarse huis jes, die hulpeloos hier en daar in de dalen of tegen de berghellingen^ gebouwd zijn, die op het landschap het stempel drukken van grandioze verlatenheid en onherbergzaamheid. Menige automobilist zal dan ook ver licht opgeademd hebben bij het bin nenrijden van een plaats als Corte, een dromerige provinciestad, maar die tenminste bewoond wordt door 6.000 personen. Corsica is al met al een ideaal vacantieoord, waar men in praktisch alle jaargetijden zeker kan zijn van stralend weer en een milde zee. En voor diegenen, die het erg tegen valt dat de Corsicanen geen ban dieten zijn en niet op alle ogenblik ken verwoed met dolkmessen zwaaien, voor diegenen dus die van het onverwachte, het prikkelende en gevaarlijke houden: één raad, laten zij de inheemse schapenkaas eens proeven! Gevaarlijk kan zij nog net niet genoemd worden, maar zij heeft het onverwachte van een plotselinge donderslag en het prik kelende van een door peper veroor zaakte niesbui... broken toen hij zich als tekenaar be ter dacht te kunnen uiten, en verliep toen via concertzang en oratorium naar het lichtere genre, waarin hij zich het meest thuis voelt. Kortom: beiden hebben zij de hin dernissen op hun weg naar de top haast spelenderwijs overwonnen, j Niettemin zijn zij er zich van bewust, dat er een heleboel geluk bij komt j kijken. Daarom geven zij ambitieuze jonge zangers en zangeressen de I laad: „Werk hard als je iets wilt bereiken. Bereid je voor op desillu sies, want er zijn in ons kleine land weinig mogelijkheden!" 41 ct, 8 zegels Slasaus, Spar, met 50% olie, per fles van 100 voor 94 ct, 19 zegels Advocaat, Spar, per fles van 360 voor330 ct, 66 zegels Fijne bonbons, 150 gram voor slechts 60 ct, 12 zegels Melange, gesort. feestkoekjes, 250 gr. voor slechts 70 ct, 1 4 zegels Cerliner, per 100 gram van 53 voor 45 ct, 9 zegels Knakworst, blik a 200 gram van 1 36 voor 116 ct, 23 zegels Bij 1 pak a 100 gram EDELCACAO Spar, a 72 ct 1 rol BESCHUIT (Spar) van 29 voor 1 5 ct met toch 10% korting In Sparzegels Bij 1 pak a S00 gram BAKMEEL (Spar) a 41 ct 5 pakjes VANILLESUIKER van 25 voor 15 ct met toch 10% korting in Sparzegels Dl SHU .ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS

de Stem | 1956 | | pagina 5