i_DS, H. Vader: Gesprek met communisten is onmogelijk land Italiaans verkeers- toestel neergestort NOORD-SUMATRA NU OOK LOS VAN DE REGERING Laatste Britten en Fransen vertrokken uit Port Said Pastoor W.Bekkers coadjutor van bisdom 's-Hertogenbosch jaar ibekend KERSTBOODSCHAP GETUIGT VAN GROTE BEZORGDHEID DE DOOD OP DE WEG Opheffing rijverbod overwogen Loongrens komt op f 6900.- Scherpe kritiek op houding van de Verenigde Naties Onvermoeid werker voor boeren en arbeiders 10 DAGBLAD VOOR ZEELAND Wat meer wind „Doelen die steunen op tanks'* Wrak nog niet gevonden Abdulgani ral vervolgd den won Burgemeester d'Ailly nam afscheid Uitslagen top-voetbal Sociale wetten Jaargetijde kan d, die 20 mooi tere voorjaars iet goud-bruin winterse dag, I tn Oxfordshire veis; men vindt diepe dalen. Angelsaksen, liet op oorlogs- riis pelgrims en an hun routes, r (dikwijls uit- rijken van onze wij resp. op de de voetstappen ise stad gingen, erblijfselen. De nog een schit- uur, een erfenis et een heldere, ioon het zelf in ga dan eens een an Threwsbury rijke beek door irsprong van de en de slagader 'S. a tlaatsje Tewkes- ige" zo typerend in de Cotswolds rklaarde nogmaals hij nimmer enige aan om zich aan op- ikken. generaal, mr. W. li er rekening mee te at de verdachte zich- •d heeft van zijn ■n zeer gunstige ver ting aanwezig en t het. hier zulk een 't. Hij vroeg een jaar waarvan negen raardelijk met een e jaar, zodat de ver drie maanden in de t doorgebracht sinds ip 29 september P- in vrijheid zou kun- t verzoek van de ver- verdachte onmiddel; te stellen opdat hu iuis kan zijn, had het n bezwaar. Dit ge- Arrest op 28 de- 96te JAARGANG No. 22336 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandla. Verschijnt eike werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administi atie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J. H A Bruna Redactieraad: J. M. A C v. Dongen, C. J v Hootegem, Mr. Dr. A J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P V. M Vercauteren, U J v. 't Westende. Abonn prijs bij voorultbet t 6.50 p. kwartaal p. post t 7.20, p. week (ultsl. bij niet postbestell.) t 0.50. Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland MAANDAG 24 DECEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van piaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geVen, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEÜZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 C OSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 351 De H. Vader tijdens het uitspreken van zijn kerstboodschap AMSTERDAM: Een 65-jarige fiet ser raakte op de Klaprozenweg onder een autobus. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij al overleden te zijn. AMERSFOORT: de 38-jarige bromfietser H. M. uit Bunschoten botste bij het oversteken van het Kolkplein tegen een vrachtauto. Hij overleed in het ziekenhuis. MAASTRICHT: Een Belgische motorrijder botste in volle vaart tegen een douane-slagboom bij het grenskantoor Bilserbaan. De bestuurder werd gedood, de duo passagier licht gewond. De slag boom brak en de motor reed nog honderd meter door, alvorens in een greppel te belanden. OOSTERHOUT: De 47-jarige mo torrijder H. Koevoets kwam in botsing met een B.B.A.-bus. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. (Zie ook elders in dit blad.) SON: De 37-jarige heer Klink kwam met zijn bromfiets te val len. Hij brak een harswervel en overleed ter plaatse. Het slacht offer laat een vrouw en zes kin deren achter. Z. H. Paus Pius de Twaalfde heeft zondag in een kerstbood schap, die door radio-Vaticaan werd uitgezonden, gepleit voor grotere saamhorigheid van de Europese lauden. Hij waarschuwde de katholieken voor „ontmoetingen" en „sa menspraken" met de communisten. De Paus sprak zijn rede uit in de consistoriezaal van het Vaticaanse paleis voor een gehoor van kardinalen, die hem hun kerstwensen waren komen aanbieden. Hij veroordeelde de „verhullende tactiek" die de commu nisten volgens hem gebruiken om een nauwer contact met de katholieken tot stand te brengen en hij betreurde de steun die sommige katholieken, geestelijken en leken, aan deze manoeuvre hebben gegeven. WINKELPERSONEEL mag deze week werken op de middag of ochtend die anders als vrije halve dag geldt. In januari moet dan echter een halve vrije dag als compensatie worden ge geven. HET KONINKLIJK gezin heeft za terdag met het hofpersoneel het Kerstfeest gevierd in het koetshuis van de koninklijke stallen in Den Haag. PASSAQUATRO, een stad in Zuid- Brazilië. is door een overstroming geteisterd. Er zouden ongeveer vijftig doden en vermisten zijn. VEERTIEN bestuursleden van een clandestiene vakbondsorganisatie, die door de communisten geleid werd, zijn zaterdag gearresteerd. ISJIBASJI, de nieuwe Japanse pre mier, heeft een kabinet gevormd, na twee dagen van onenigheid in zijn eigen partij over de verdeling van de portefeuilles. PREMIER Tsjou En Lai van com munistisch - China gaat in januari een officiéél bezoek brengen aan de Sovjet-Unie. BIG BEN, de beroemde klok van het Britse parlementsgebouw, heeft zon dag weer geklonken. De afgelopen vijf maanden heeft men haar grondig nagezien. BEGIN januari hoopt men de ma- chineproeven met de „Statendam" weer te hervatten. De tandkransen gaven een geringe verschuiving te zien, aldus de directie van „Wilton". DR. H. HIRSCHFELD is benoemd tot lid van de Raad van Beheer van de N.V. Philips. H.M. DE KONINGIN zal op Eerste Kerstdag om 13.00 uur, over de bei de Hilversumse zenders, een Kerst boodschap uitspreken. RUSLAND zou onlangs in Siberië een proef hebben genomen met een ge heel nieuw atoomwapen. In Japan werd een zeer hoge graad van radio activiteit waargenomen. Verwachting van het K.N.M.I. geldig tot maandagavond, opge maakt zondagavond 23.15 uur. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige regen- of sneeuw- buien. Matige, langs de Wadden- kust tijdelijk vrij krachtige oos- 1 telyke wind. Middagtemperaturen om het vriespunt. Vandaag: Zon onder 16.30 uur; I maan onder 12.05 uur. Morgen: Zon op 8.51 uur, zon onder 16.31 uur, maan op 1.42 uur, maan on- der 12.28 uur. Woensdag: Zon op 8.51 uur, zon onder 16.31 uur, *?Jaan °P 2.57 uur, maan onder 12.54 uur. Donderdag: Zon op 8.51 s uur, maan op 4.09 uur. Wat voor een doel, aldus de H. Vader, hebben pogingen om met el- klaar te redeneren als er geen ge meenschappelijke taal is. Hoe is het mogelijk dat men elkaar ontmoet als de we gen uiteenlopen, d.w.z., als de ene partij hardnekkig gemeenschappelijke absolute waarden verwerpt en ont kent en daarmee elke vorm van co- existentie in waarheid onmogelijk maakt? Men kan niet aan de tafel van God zitten en aan die van zijn vijanden, die wensen kunnen niet met eikaar verenigd worden. Het onlangs vergoten bloed en de vele levens die een gemarteld volk heeft geofferd, dienen de mensen die ondanks de ervaringen van de afge lopen tien jaar nog twijfelden, nu toch I eindelijk te overtuigen, aldus de Paus. Hij drong er bij de volken van Eu- j ropa op aan zich nauwer aan een te sluiten. Doch dit zou weinig waarde hebben als niet alle verbonden lan- j den beseften, dat de politieke en eco- j nomische nederlagen van sommige van hen elders in de wereld geen echte winst voor de andere kunnen opleveren. Als hoofd van de Katholieke Kerk hebben wij tot op heden vermeden, evenals in vroegere gevallen, het Christendom op te roepen tot een Kruistocht", zo vervolgde de Paus. Wij kunnen echter vragen om vol ledig begrip voor het feit. dat „waar het geloof een vitaal levend erfdeel is. de mensen een onrecht-* vaardige door hun vijand opgedron gen strijd beschouwen als een Kruis tocht". Niemand kan Ons ervan be schuldigen dat wij voorstander zijn van verstarring der blokken die te genover elkaar staan of dat wij de vredesmissie die uit onze apostolische taak voortvloeit, op enige manier hebben losgelaten. Als wij zwegen, zouden wij 't oordeel van God moe ten vrezen. Er bestaat geen ruimte meer voor twijfel over de doelen en de methoden die steunen op tanks, als die tanks grenzen overschrijden en dood zaaien om burgerbevolkingen te dwingen tot een levenswijze die zij verafschuwen. Wanneer er als het ware in het sta dium van mogelijke onderhandelingen en bemiddeling, met atoomwapens ge dreigd wordt om bepaalde eisen, ge rechtvaardigd of niet, af te dwingen. De Paus voegde hieraan toe, dat onder de huidige omstandigheden een toestand kan ontstaan waarin het ge rechtvaardigd is oorlog te voeren uit zelfverdediging en in de hoop op een gunstige afloop van de strijd tegen een onrechtvaardige aanval. Twee maten De Paus vervolgde: Indien daar om een orgaan dat vertegenwoordi gend is voor een volk en een regering beiden gekozen bij vrije verkiezin gen op een ogenblik van uiterst ge vaar met wettige middelen van bin nen- en buitenlandse politiek beslui ten tot defensieve voorzorgsmaatre gelen en de plannen die zij noodza kelijk achten uitvoeren, dan handelen zij niet immoreel. Een katholiek bur ger kan daarom niet op gewetens- gronden weigeren de plichten die de wet hem oplegt uit te voeren." Z.H. de Paus leverde krachtige kri tiek op de V.N., omdat zij bij de be handeling van twee recente crises van verschillend karakter, het Sov jet-optreden in Hongarije en de Brits- Frans-Israëlische actie in Egypte, verschillende maten hadden aange legd bij de veroordeling van agres sie en „absolute waarden verdraaid" hadden. „Niemand verwacht of eist het onmogelijke, zelfs niet van de V.N.: maar men moet het recht heb ben te verwachten, dat haar gezag, althans door middel van waarnemers, tot gelding komt op plaatsen, waar de essentiële waarden van de mens zeer groot gevaar lopen." Hij verklaarde verder, dat de V.N. ook het recht en de macht moeten hebben om, welk voorwendsel ook wordt gebruikt, elke militaire inter ventie van een staat in een andere staat te verhinderen en ook het recht en de macht om door middel van een voldoende grote politiemacht de hand having van de orde die bedreigd wordt op zich te nemen. Luchtcontróle Hij zei, dat de V.N. de enige in stelling vormen, die thans in staat is een algemene ontwapening tot stand te brengen en hij sprak zich uit voor een controlestelsel door waarneming uit de lucht. Een dergelijke methode zou een goede garantie zijn tegen bewegingen van militairen of artillerie of de op bouw van grote voorraden wapens of industriële centra, die belangrijk zijn voor oorlogsproduktie. De Paus eindigde zijn toespraak, die 45 minuten duurde, met een op roep tot gebed en hulp voor het Hon gaarse volk. Hij bracht dank voor hetgeen totnogtoe voor het „onder drukte Hongaarse volk" is gedaan. Hij gaf tenslotte zijn zegen aan al len die luisteren en speciaal degenen die lijden, aan de nederigen en ar men en de mensen die voor de zaak van de rechtvaardigheid vervolgingen doorstaan." Reddingsploegen Rebben totnutoe vergeefs gezocht naar het wrak van een Italiaans verkeersvliegtuig, dat op weg was van Rome naar Milaan en waarvan men aanneemt dat het in de zuid-Tiroler Alpen is neergestort. Het vliegtuig had zeventien passagiers en vier bemanningsleden aan boord. Twintig minuten voor het had moe ten aankomen, heeft de bemanning j per radio verlof gevraagd wegens ijs- j afzetting op de vleugels onmiddellijk te mogen landen, waarna men het contact met het toestel verloor. De weersomstandigheden in het betrok ken gebied waren door mist en koude bijzonder slecht. Enige tijd later be richtten bergbewoners dat zij een vliegtuig hadden zien neerstorten en branden nabij een gletsjer, waarna direct hulpploegen werden uitgezon den. In het gehele gebied zijn sneeuw stormen waargenomen en er zwerven troepen hongerige wolven rond. Zaterdagavond heeft bij Muenchen een Zuidslavisch vliegtuig een nood landing gemaakt. Hierbij verloren twee leden van de bemanning, en een passagier, een Zuidslavische diplo maat. het leven. Het merendeel van de 25 andere passagiers liep verwon dingen op. Het vliegtuig, dat van Belgrado op weg was naar Parijs, verrichtte de noodlanding op vijf km van het Muen- chense vliegveld waar het een tussen landing zou maken. De Hongaarse verzetsvlag, die Ko ningin Juliana op 19 november jl. tijdens haar bezoek aan de Hon gaarse vluchtelingen in de Jaar beurshallen te Utrecht van een 31- jarige vrijheidsstrijder ontving, is zaterdagmiddag met militair cere monieel naar het Koninklijk Paleis op de Dam overgebracht. Aan de overbrenging ging een korte plech tigheid bij het nationaal monument vooraf. De Koningin, prinses Wil- helmina, prinses Beatrix en prins Bernhard tijdens de plechtigheid. 'fel De toestand in Indonesië krijgt steeds meer het karakter van een complete chaos. Behalve Midden-Sumatra heeft nu ook Noord-Sumatra zich van Djakarta afgescheiden. En alsof daar mee de maat voor de regering nog niet vol was: zaterdagmiddag maakte de procureur-generaal in de hoofdstad bekend, dat er voldoende gronden zijn om minister Ruslan Abdulgani onder ver denking te stellen. Inderdaad zou hij bij een crimineel delict zijn betrokken. Het'bericht, dat de bevelhebber van het derde territoriale district in Noord-Sumatra, kolonel Simbolon, de macht in handen had genomen, kwam als een donderslag bij heldere hemel. Simbolon staat boven Ahmad Hus sein, die zich tot hoofd van Midden- Sumatra heeft geproclameerd. Hij gaf te kennen, dat de machtsovername bedoeld was als een tijdelijke maat regel. Zodra er een regering in Dja karta zou zijn. die inderdaad regeren kon, zou hij" zich weer onder het wet tige gezag stellen. De gebieden die zich nu van de centrale regering hebben losgemaakt zijn de rijkste van heel Indonesië. Het Indonesische kabinet is in een spoedzitting bijeengeweest, tezamen met de bevelhebbers van het leger. In een officiële bekendmaking werd Simbolon van zijn post ontheven ver klaard, en er werd een beroep gedaan op het leger, de politie en het volk, om „de beginselen van de grondwet hoog te houden". De regering werkt aan een nieuwe status voor de pro vincies, zo werd er gezegd, In het algemeen ziet men in Dja karta de toestand somber in. Men twijfelt eraan of Soekarno orde op zaken zal kunnen stellen, nu het kabi net hiertoe niet meer in staat is. In Padang werd de machtsoverdracht met enige plechtigheid gevierd De gouverneur droeg zijn bevoegdheden aan de militaire raad over zonder enige aandoening te tonen. Het was een bloedeloze revolutie, zo werd ge zegd. Mochtar Lubis, de hoofdredacteur van „Indonesia Raya", die aan de De nieuw-benoemde coadjutor van Den Bosch (links) gefotografeerd tijdens een onderhoud met deken Nabuurs van Tilburg. (Advertentie) De laatste Brits-Franse troe pen zijn zaterdag uit Pcfrt Said vertrokken. Terwijl de schepen zee kozen, rukte een „symbo lisch" detachement van het Egyptische leger de stad binnen. Over enkele dagen zal Nasser het gebied van Port Said offi cieel van de V.N.-troepen over nemen. De afdelingen van de Verenigde Na ties, die nu in Port Said overbodig worden, zullen onmiddellijk naar het gebied worden gedirigeerd, dat door de Israëliërs in Sinai wordt ontruimd. In Tel Aviv heeft men nog altijd geen definitieve toezegging gedaan in zake de ontruiming van de strook van Gaza. De Egyptische regering heeft te ken nen gegeven, dat het uitblijven van die belofte de opruimingswerkzaamheden in liet Suez-kanaal zou kunnen stag neren. Gisteren werd gemeld, dat men vandaag het bergingswerk met alle kracht zou gaan aanpakken. Vijftien schepen stoomden het kanaal in om zich gereed te maken voor hun taak. Egypte zou ook de assistentie hebben gevraagd van een Poolse bergings- ploeg. die in de haven van Bombay heeft gewerkt. Een officier van het politieleger der V.N. heeft meegedeeld, dat de in Port Said ontvoerde Britse officier Antony Moorhouse nog in leven is. Hij zou hem dezer dagen gezien hebben. Burgemeester d'Ailly van Amster dam heeft zaterdag officieel zijn ambt neergelegd. Dit gebeurde in een bij zondere raadszitting. De scheidende magistraat werd begiftigd met de gou den eremedaille van zijn stad en hij mocht een groot aantal geschenken in ontvangst nemen van degenen met wie hij sinds 1946 heeft samenge werkt. De H. Vader heeft benoemd tot coadjutor van het bisdom 's-Hertogenbosch met recht van opvolging, de zeereerwaarde heer W. M. Bekkers, pastoor van de parochie van de H. Dionysius ('t Heike) te Tilburg. Tevens is hij benoemd tot titulair-bisschop van Taso. Deze benoeming werd zaterdag door de „Osservatore Ro mano" gepubliceerd. Mgr. Bekkers zal waarschijnlijk in januari zijn nieuwe functie aanvaarden. De nieuw-benoemde bisschop-coad jutor werd na zijn priesterwijding op 10 juni 1933 benoemd tot kapelaan van de H.H. Antonius en Barbara te Den Bosch. In 1939 volgde zijn benoeming tot rector van het pensionaat Eiken burg te Eindhoven met als bijzondere opdracht de diocesane Katholieke Ac tie voor te bereiden en op te richten. In 1942 werd hij rector in Den Bosch en directeur van de Katholieke Actie. Mgr. Bekkers kwam daarna in het sociale, organisatorische leven en werd benoemd tot diocesaan adviseur van de Katholieke Arbeiders Beweging (1948) en van de Nederlandse Christelijke Boerenbond in de bisdommen Den Bosch en Breda, welke functie hij tot op heden heeft vervuld. In 1956 vólgde zijn benoeming tot pastoor te Tilburg. Tijdens een kort telefonisch onder houd met het K.N.P. heeft de nieuw benoemde bisschop-coadjutor gevraagd om een „kort en krachtig gebed van iedereen, die het bericht van mijn be noeming leest of hoort". „Het gebed van katholiek Nederland zal nodig zijn want mij wacht", aldus Mgr. Bekkers, „een zeer verantwoordelijke taak". Mgr. Bekkers zei verder: „Ik was ontzettend gelukkig als pastoor en had totaal geen verdere aspiraties", maar, zo voegde hij er aan toe. „mijn hart is vol en het bonst een beetje." Man van grote gaven De nieuw-benoemde bisschop-coadju tor van Den Bosch is een priester die de moderne problematiek van Noord- Brabant als geen andere uit ervaring kent. Hijzelf is van het platteland en kent dus door ervaring de mentaliteit van de Brabantse boerenbevolking. Later in zijn priesterlijke loopbaan heeft hij praktisch alle lagen van de bevolking leren kennen. Na 1942 werd hij geestelijk advi seur van de Nederlandse Christelijke Boerenbond in Brabant, dus de bis dommen Den Bosch en Breda. In 1948 benoemde de bisschop hem als gees telijk adviseur van de Katohlieke Ar beiders Beweging in Den Bosch; eerst toen kwam hij volledig in aanraking met de geestelijke problemen van Bra bant. Overal trok hij heen. om op vergaderingen van gróte en kleine om vang te spreken. Hem stond duidelijk voor ogen hoe het geloof in zijn ge bieden bedreigd wordt door de snelle industrialisatie en door de enorme trek van het platteland naar de grote ste den. Begaafd met een grote welsprekend heid, mei gaven als ironie, scherp in zicht. geestigheid en spontaniteit, is rector Bekkers dag in dag uit bezig geweest om de mentaliteit van de plat telandsbevolking rijp te maken voor de grote omwenteling, waarvoor de bi- de diocesen stonden. En men heeft hem leren waarderen en begrepen. Geen wonder dan ook. dat hij die geestelijk adviseur was van de arbeiders en van de boeren, enorme populariteit geniet bij verreweg het grootste deel van de Brabantse bevolking. tholieke Arbeidersbeweging heeft hij tholieke Arbeidersbeweging heetf hij eveneens een grote activiteit ontwik keld. Hij maakte o.m. deel uit van de geestelijke raad der K.A.B. In het bis dom Den Bosch was hij de oprichter van het bedrijfsapostolaat. Gelukwensen In zijn parochiekerk heeft mgr. Bekkers zijn benoeming zondagoch tend officieel meegedeeld en eveneens het gebed verzocht van alle gelovigen en zijn parochie en het hele diocees. Vrijdag wordt de nieuwe bisschop coadjutor ontvangen door de pause lijke internuntius, mgr. Giobbe. en daarna brengt hij een officieel bezoek aan mgr. Mutsaerts. De bisschop van Den Bosch is zijn coadjutor zaterdag ai geluk komen wensen, evenals een groot aantal gees, telijken uit Tilburg en omgeving. Op Tweede Kerstdag is er in de pastorie van „'t Heike" een officiële receptie. De politie-harmonie bracht zaterdag middag mgr. Bekkers een muzikale hulde. landrechter foto-kopieën en andere documenten had overgelegd welke de schuld van minister Abdulgani zou den bewijzen, is door de militaire po litie gearresteerd. De grond, waarop deze arrestatie geschiedde, is tot dus ver nog met bekend gemaakt, doch volgens Indonesische persberichten zou zij verband houden met de mis lukte poging voor een staatsgreep van kolonel Zulkifli Lubis. De verklaring van de procureur- generaal heeft het kabinet van pre mier Ali Sastroamidjojo diep ge schokt De premier en Abdulgani be horen beiden tot de nationalistische P.N.I. De Islamietische regerings partijen hadden reeds herhaaldelijk op het aftreden van Abdulgani aange drongen. in afwachting van de resul taten van het tegen hem ingestelde onderzoek. De uitslagendie de ploegen uit de eredivisie gisteren boekten, lui den als volgt: Elinkwijk - Rapid JC 14 Feijenoord - MW 22 Willem II - Eindhoven 32 BW - GVAV 1—2 Spel. Enschede - Sparta 11 PSV - NAC 2—5 Fortuna '54 - NO AD 03 VW - Ajax 00 (ond. pr. VW) Amsterdam - DOS 12 Voor verslagen en wedstrydfoto's mogen wij U verwijzen naar onze sportpagina's. Naar we uit goede bron vernemen, worden er momenteej op hoog niveau besprekingen gevoerd, die ten doel hebben het zondagsrijverbod te ver vangen door een maatregel als in Bel gië, waar men de automobilisten een verplichte maximum-snelheid heeft opgelegd. Voor personenauto's zou dan een maximum-snelheid gel den van 70 km, voor de vrachtwagens van 50 km per uur. Gisteren zijn er voor het vervoer van voetbalclubs over korte trajecten al meer vergunningen verstrekt dan voorheen. Het is ook bekend, dat er vooral in het zuiden nogal werd gemopperd over de Belgische wagens, die druk van de wegen gebruik maakten, ter wijl de Nederlanders hun auto in de garage moesten laten. De regering heeft de Tweede Kamer voorgesteld, de loongrenzen van een aantal sociale wetten te verhogen van 6000 tot 6900 gulden. Het betreft hier de invaliditeitswet, de ziektewet, de zeeongevallenwet 1919, de vet van 21 december 1950, tot uitbreiding van de toepassing van het ziekenfondsenbe- sluit en de werkloosheidswet. In verband met het Hoogfeest van Kerstmis zal ons blad op 25 en 26 december niet ver schijnen.

de Stem | 1956 | | pagina 1