Hongaarse politie mag naar willekeur arresteren Fiks gehamsterd Rechteloosheid van weleer herleeft Van Acker haalt het Begin januari komt regeringsnota Scotland Yard zoekt verder te Eastbourne PI f „B10 SPEED-KAPPERS" IN ROME Lijkje van baby aangetroffen Demonstraties op Cyprus DE DOOD OP DE WEG Overvallen, ontvoerd, ring en geld kwijt maar bromfiets heel terug Kamer vraagt meer begrip voor positie kunstenaar Centrale televisie-antenne op Zoom te Bergen DAGBLAD VOOR ZEELAND Zwitsers tegen aankopen defensie Weinig verandering Het SER-rapport inzake bestedingen Nieuwe politieke I leden week tijde politie opgericht Vrijhaven Port Said zegt Nasser Centrale Comité 'lam7s jn Moskou bijeen Zuid-Slavië valt Prawda aan Kosten UNO-leger Eerste tien miljoen van alle leden Verkorting diensttijd in Polen met de feesten Geen meningsverschil prijsstabilisatiebeleid Avontuurlijk relaas Zeeuws timmerman Kritiek op verdeling radio-zendtijd Regeringspolitiek in Frankrijk kreeg fiat 95e JAARGANG No. 22334 Uitgave N. V. Uitgevers Mi]. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, U J v. '1 Westende. Abonn.prys bü vooruitbet 1 6.5U p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week Cults! bi] nlet postbestell.) 1 0.50. incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Voor God, Kontnfltn en Vaderland VRIJDAG 21 DECEMBER 1956 Advertentieprijs voer de gehele oplage f OAS per m/m. (Ingezonden Mededelingen i 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56^T^e!^2601^^^C^STBURG^Nieuwjjtraa^^l^T^^^^^J| De Hongaarse politie is voortaan gemachtigd personen, die „de openbare orde en in het bijzonder de produktie in gevaar brengen", tot ten hoogste zes maanden in hechtenis te houden zonder dat het tot een proces komt. Dit blijkt uit een decreet van de presidentiële raad, dat gisteren in de staatscourant is gepubliceerd. De Hongaarse pers heeft er tot dusver geen gewag van gemaakt. De gevangenneming van de betrokkenen kan op voorstel van de politieautoriteiten door de procureur-generaal wor den gelast. Laatstgenoemde moet elk geval binnen dertig dagen onderzoeken. De hechtenis mag niet langer dan èen half jaar duren. Het decreet zal gedurende een jaar van kracht zijn. Waarnemers zijn van oordeel, dat de nieuwe bepalingen over eenkomen met het stelsel, dat door de voormalige premier Imre Nagy in 1953 werd afgeschaft. Volgens dit stelsel konden perso nen voor onbepaalde tijd in interneringskampen worden vast gehouden, zonder dat het tot een proces kwam. Duizenden Hon garen hebben op deze wijze jaren lang gevangen gezeten. Toen de kampen werden opgeheven, zijn vele mensen, die om politieke redenen waren geïnterneerd, tot gevangenisstraf veroordeeld. De Belgische Kamer heeft met 104 tegen 93 stemmen bij 3 onthoudingen haar vertrouwen uitgesproken in het regerings beleid. Voor stemden socialisten en libera len. De christelijke volkspartij stem de tegen, terwijl de communisten zich onthielden. Het vot rstel van de Zwitserse rege ring om honderd Britse Centurion- tanks en 40 Franse Mystere-straal- jagers te kopen, heeft in de Natio nale Raad niet het vereiste aantal stemmen gekregen. Met deze aanko pen zou een bedrag van 200 miljoen Zwitserse frank gemoeid zijn ge weest. IN DJAKARTA is bekend gemaakt, dat enige duizenden leden van het vroegere opstandelingenleger ,,het leger der onderdrukten" op Bor neo zich aan de Indonesische strijd machten hebben overgegeven. EX-PRESIDENT Peron van Argen tinië en communisten zijn verant woordelijk voor bomaanslagen in de laatste tijd in Argentinië, aldus een Argentijnse regeringsverklaring. ENGELAND was gisteren voor de tweede dag gehuld in een dikke mist, die het verkeer over land, te water en in de lucht ontwrichtte. Bij de monding van de Theems lagen vijf tig schepen voor anker. HET gerechtshof te Arnhem heeft in hoger beroep de Hagenaar B.B. die op 20 januari 1955 zijn oom en diens huishoudster van het leven be roofde veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. HET hoofdbedrijfsschap detailhandel zal advies gaan uitbrengen over de maatregelen, die noodzakelijk worden geacht, indien zich onverhoopt om standigheden voordoen, welke 't pu bliek aanleiding tot hamsteren zou den kunnen geven. DE POLITIE te Velsen heeft een 25-jarige inbreker op heterdaad be trapt en voorts nog twee 15-jarige scholieren aangehouden, die tijdens de weekeinden een aantal geraffi neerde insluipingen hadden gepleegd. Weersverwachting van het K.N. M.I., tot vanavond, opgemaakt donderdagavond 23.15 uur: Over het algemeen zwaar be wolkt met plaatselijk nevel of mist en bijna overal droog weer. Zwak ke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en oost. Weinig ver andering in temperatuur. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte wind uit veranderlijke richtingen. Bewolkt met opkla ringen. Lichte regen of motregen - I.tussenP°zen. Verspreide mist. vandaag: zon onder 16.32 uur Maan op 21.49 uur. J Morgen: zon op 8.48 uur. Maan onder 11,21 uur. te onderzoeken. ,,Onschuldigen zullen altijd in vrijheid worden gesteld", zo zei hij. Dr. Szenasi voegde hieraan toe, dat er een verenigd opperbevel" bestaat, dat „plaatselijke Sowjet- bevelhebbers ter verantwoording roept, als zij zich mengen in aan gelegenheden van plaatselijk be stuur." (Volgens waarnemers te Wenen is dit de eerste maal dat er van een gemeenschappelijk op perbevel over de Russische en Hongaarse troepen wordt gespro ken.) Toezicht op pers Naar radio-Boedapest verder be kendmaakte, heeft de regering be sloten, een „voorlichtingsbureau" op te richten om de pers mededelingen te verstrekken over wetten, decreten en besluiten. Dit bureau zal ook „toe zicht op de pers" moeten houden. Het zal vergunningen aan correspon denten geven en controle houden op de verdeling van papier voor de bla den. „In het belang van een verdere democratisering van de pers, zal er aan het bureau een speciale organi satie, bestaande uit deskundigen, worden verbonden", aldus radio- Boedapest. De Hongaarse minister van justitie, Ferenc Nezval, heeft verklaard, dat de voormalige communistische leider Ernoe Ggroe. „alleen als beklaagde naar Hongarije kan terugkeren om zich te verantwoorden voor zijn mis daden jegens het volk." De minister zei, dat er in het ver leden vele ernstige fouten zijn ge maakt. Hij pleitte voor onafhanke lijkheid van de rechterlijke macht en hij beloofde, dat het gevangenisstel sel en de procedureregels bij rechts zaken zullen worden herzien. Doodvonnissen Radio-Boedapest meldt, dat twee mensen, die wegens terreur en onwet tig wapenbezit ter dood waren ver oordeeld, zijn terechtgesteld, nadat de presidentiële raad hun verzoek om gratie had afgewezen. Het zijn Ferenc Gobor en Joszef Mindszer, De doodvonnissen van drie anderen zijn door de presidentiële raad veran derd in levenslang. Een 17-jarige jongen is tot zeven jaar veroordeeld wegens het bezit van een machinegeweer. Volgens radio-Boedapest heeft de algemene procureur-generaal, dr. Geza Szenasi, meegedeeld, dat er een nieuwe politieke politie zal wor den opgericht om misdaden tegen 't regime te ontmaskeren en te voorko men."De AVH. de ontbondden staats- veiligheidspolitie, zou echter niet meer terugkeren... Fouten Zolang de nieuwe politiemacht nog niet is gevormd, ..kunnen er fouten voorkomen, die individueel als zeer ernstig kunnen worden gevoeld", al dus dr. Szenasi. Zijn bureau werkte echter dag en nacht om alle gevallen Een regeringsnota naar aanleiding van het SER-rapport inzake de beste dingen zal naar alle waarschijnlijk heid begin januari aan de Tweede Kamer worden aangeboden. Minister Hofstra (financiën) be loofde toezending van deze nota ver- j leden week tijdens de debatten in de w,over de omzetbelas- en suiker, het accijns op gedistilleerd en het bijzonder in voerrecht op benzine. Verwacht kan worden, dat in deze nota de omvang van de voorgenomen beperking van overheidsbestedingen en investeringen bekend zal worden gemaakt. Ook zullen daarin nieuwe belas tingmaatregelen v/orden aange kondigd, aldus wordt vernomen, tesamen met andere maatrege len, die beperking van particu liere bestedingen en investeringen alsook prijsstabilisatie beogen. Blijken de toezegging van minister Hofstra zal deze nota ook de proble men van de landbouw behandelen met inachtneming van de door het Landbouwschap geformuleerde wen sen inzake kostprijsberekeningen en beloning van de landarbeid. Op grond van genoemde onderwer pen beoogt de regering de betalings balans en de toestand van 's rijks schatkist op gezonde basis te bren gen. tt In het struikgewas langs de Bloem- landseweg te Blaricum hebben voor bijgangers het lijkje van een pasge boren kind van het vrouwelijk ge slacht. dat in doeken en papier was gewikkeld, gevonden. Het vertoonde geen sporen van geweld. De rijkspo litie heeft de zaak in onderzoek. In Eastbourne, een badplaats aan de zuidkust van Engeland, is gisteren het proces begonnen tegen de 57- jarige arts John Bodkin Adams, die onder meer beschuldigd wordt van moord, valsheid in geschrifte, dief stal en overtredingen van de wet op verdovende middelen en van de cre matie-wet. De voornaamste beschuldiging heeft betrekking op de dood van mevr. Edith Alice Morrell, een rijke, 81- jarige weduwe van een importeur van levensmiddelen. Zij stierf op 13 november 1950 in haar woning te Eastbourne en werd daarna gecrer meerd. Hoofdinspecteur Hannanm, die het onderzoek tegen dokter Adams leid de, verklaarde op de terechtzitting, dat Adams op de mededeling dat hij van moord beschuldigd zal worden geantwoord heeft: ,,Kunt U bewijzen dat het moord geweest is?", en na een lange pauze hieraan de vraag toevoegde: Zullen er nog meer be- Terwijl Griekenland reeds te ken nen heeft gegeven niet te kunnen in stemmen met het plan-Radcliffe, heeft de Turkse regering dit plan met instemming ontvangen. Op het eiland zelf hebben de Engel se voorstellen tot demonstraties ge leid. In Famagusta demonstreerden scholieren, die spoedig uiteen werden gedreven. Er werden 23 arrestaties verricht. Een jongen, die geen gehoor gaf aan het bevel om te blijven staan, werd door een schot gewond. In pamfletten, in Famagusta in om loop gebracht door de verboden orga nisatie Peka, is bevel gegeven tot een algemene staking, die hedenmorgen moet beginnen. Volgens de voorlopige weekindices, welke door het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn berekend betreffen de het omzetver%ro bij de grootwin kelbedrijven en wa&rthuizen, gaven de omzetten in de periode 22 oktober-10 november van dit jaar, onder invloed van hamsteraankopen van het publiek, een stijging ten opzichte van de over eenkomstige periode van vorig jaar te zien van 32% bij de textielbedrijven, van 25% bij de schoenbedrijven en van 27% bij de warenhuizen. Beste Sinterklaas De verkopen in de daaropvolgende Sint-Nicolaasperiode van 12 novem- ber-8 december 1956 waren dit jaar eveneens hoger dan het vorige jaar. In de textielbedrijven bleken de ver kopen 20% hoger te zijn dan in de overeenkomstige periode van 1955, in de schoenenbranche waren ze 19% ho ger, bij de warenhuizen 17% en in de branche van huishoudelijke artikelen 7%. Het valt uit de beschikbare gege vens niet af te leiden, in hoeverre de omzetten in de Sint-Nicolaasperiode nog mede zijn beïnvloed door ham steraankopen, met name ook in de voorafgaande periode. (Advertentie) schuldigingen van moord volgen?" Rechercheurs van Scotland Yard en van de plaatselijke politie van Eastbourne hebben gisteren de voor bereidingen afgesloten voor de op graving die vandaag geschiedt van de lijken van twee oude uit Eastbourne. Het zijn de lijken van mevr. Julia Bradnum, die in 1952 op 80-jarige j leeftijd stierf en mej. Clara Neil Mil- Ier, die in 1955 in de leeftijd van 85 jaar overleed. De Egyptische regering heeft gis teren te kennen gegeven van Port Said een vrijhaven te maken, een handelsgebied, vrijgesteld van douane en andere rechten. Op Nisocia is officieel meegedeeld, dat alle vliegtuigen van de Britse luchtmacht thans uit Port Said zijn vertrokken. De laatste vliegtuigen stegen gisteren op van het vliegveld van Gamil buiten Port Said. Het Centrale Comité van de Sovjet—communistische partij is gisteren in voltallige zitting bij eengekomen. Men weet dat het drie of vier dagen zal vergade ren. Op de agenda staat de behandeling I van binnenlandse economische vraag stukken (zoals uitbreiding van het I bouwprogramma en de verhoging van de produktie van consumptiegoede ren), ideologische problemen, een I analyse van de internationale situa-1 tie, en de verhouding tot de volks democratieën en eventuële verande-1 ringen in de kaders. Alle Russische ambassadeurs uit de I volksdemocratieën en ook die uit Bel-1 grado wonen de zitting bij. Voor haastige reizigers in Rome be staat daar een soort van speed- kapsalonwaar men tegelijkertijd geknipt en geschoren kan worden en een pedicure kan krijgen. De foto laat zien hoe dat allemaal te gelijk verloopt. Het aantal gewon den is niet bekend,... ROTTERDAM. Een zevenjarig jongetje sprong van een rijdende truck met oplegger. Hij kwam onder de wielen van de oplegger terecht en overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Te zelfdertijd werd een 66-jarige voet ganger. die onverhoeds de weg overstak, door een motorrijder aangereden. Dit slachtoffer over leed ter plaatse. Het officiële Zuidslavische blad ..Borba" heeft het Sovjetrussische partijorgaan Prawda" beschuldigd van het onthouden van feiten aanzijn lezers, omdat het bang is voor de waarheid. In deze tegenaanval van „Borba", in het kader van de ideologische strijd tussen Rusland en Zuid-Slavië, kritiseert dit blad het Russische partij orgaan vanwege de aanval op de Zuidslavische vice-premier Kardelj. Borba vindt, dat de Russische lezer in een weinig benijdenswaardige po sitie verkeert. Om tot de waarheid door te dringen moet deze lezer zijn weg zoeken door een dicht bos van velerlei vervalsingen, insinuerende be weringen en willekeurige uit hun ver- band gerukte aanhalingen. 4.' am ue eers Het Poolse blad „Kurier Szczecins- ki" bericht, dat generaal Bordzilows- ki, chef van de Poolse generale staf, op een persconferentie heeft ver klaard, dat de diensttijd in Polen spoedig verkort zal worden. Volgens het blad heeft de generaal gezegd, dat de diensttijd voor de in fanteristen van 24 tot 18 maanden en voor de manschappen van de andere onderdelen van het leger van 27 tot 24 maanden teruggebracht zal wor den. Voorts zou de diensttijd voor de militairen van de zee- en luchtstrijd krachten van 36 maanden tot tenmin ste 24 maanden verminderd worden. De administratieve commissie ran de Verenigde Naties heeft besloten, dat de eerste tien miljoen dollar van van het poiitieleger in door alle leden-staten zullen worden gedragen naar rato van hun normale contributies. Een desbetreffende resolutie van 25 landen is met 57 tegen 8 stemmen, bij 9 onthoudingen, door de commissie aangenomen. De tegenstemmers waren de Sovjet-Unie, de Oekraine, Albanië, Bulgarije, Wit-Rusland, Tsjecho-Slo- wakije. Polen en Roemenië. Zuid-Afrika. Engeland, Bolivia, Cam bodja, Egypte. Griekenland. Israël, Italië en Turkije onthielden zich. Voor de verdeling van de uitgaven boven de tien miljoen wordt een sub commissie ingesteld, waarin de vol gende negen landen zitting hebben: Amerika, de Sovjet-Unie, India. Ca nada, Zweden. El Salvador, Chili, Li beria en Ceylon. ^u/ prefereren Gisterenmiddag heeft de minister van economische zaken, professor Zijlstra, met de vertegenwoordigers der werk geversorganisaties besprekingen ge voerd over de uitvoering van het prijs stabilisatiebeleid. Naar aanleiding van berichten over ernstige meningsver schillen tussen de Protestants-Christe lijke en de algemene werkgeversorga nisatie enerzijds en het Katholieke Werkgeversverbond anderzijds over de prijsstabilisatie. wordt van bevoeg de zijde vernomen, dat het overleg tussen de regering en de centrale in dustriële verbonden inzake het prijs beleid nog gaande is. Daarbij werd verzekerd, dat er ten aanzien van be ginsel en doel van de prijsstabilisatie geen enkel verschil van mening be staat. (Van onze redacteur.) Ja, Ovezande is er vol van! Wat in de annalen van het rus tige, landelijke dorp nog nim mer is genoteerd, overkwam nu de 25-jarige timmermansknecht P. D. Wat hij aan zijn familie, burge- me ster, politie en kennissen vertelt, komt n! op het volgende neer: j! maandagavond reed hij per brommer naar zijn meisje in Kwadendamme om een fototoestel te halen. Twee kilometer buiten het dorp, bij de wegsplitsing naar 's-Graven- polder, zag hij een bestelwagentje staan, waarvan de chauffeur hem vroeg te stoppen, daar hij de koers kwijt was, hoewel er een wegwijzer staat op dit punt. D. gaf bereidwillig de inlichtingen en werd toen door een tweede per soon in de rug aangevallen. Hem werd een doek met vloeistof onder de neus gedrukt, waardoor hij be dwelmd werd. Toen hij bijkwam, zag hij, dat hij in de bestelwagen lag en dat men door 's-Gravenpolder reed in de rich ting Kapelle; behalve de chauffeur zaten er twee kerels in de wagen, die hem streng bewaakten. Beroofd Toen verloor D. opnieuw het be wustzijn, maar kwam na enige tijd weer bij zijn positieven. Hij was toén zijn gouden ring en horloge kwijt en kreeg tot bevel zijn portemonnee om te keren. Ongeveer f 35.- rolden in de begerige vingers van zijn belagers. Het verzoek om naar zijn ouders te bellen werd D. geweigerd, maar hij mocht wel een krabbeltje sturen naar zijn meisje! Op een stukje papier, dat D. in zijn zak had, plaatste hij een paar zinnen. De boeven hadden een enve lop, e en twee postzegels van vijf cent en beloofden het geval te posten, waarna D. weer insliep. De brief, gepost in Bergen op Zoom, is dinsdagmorgen bij de ver loofde van D. bezorgd. In Scheveningen De volgende morgen kwam D. bij in een bos..., dat later het Scheve- ningse bleek te zijn. De brommer stond keurig naast hem en daarmee zocht D. de weg op, die hem voerde naar een grote stad, welke D. als Den Haag herkende. Gelukkig heeft D. daar een broer van zijn verloofde wonen, die hem gastvrij opnam; de familie in Ove zande opbelde en ook de recherche in kennis stelde van het bange avon tuur, dat D. beleefde. Verbuasde recherche De Haagse recherche heeft met evenveel verbazing naar D. geluis terd als ieder ander en er voor alle zekerheid een dokter bijgehaald om na te gaan of D. misschien nadelige gevolgen had ondervonden van de be dwelmingen in de kille legerstede onder de blote hemel. De Haagse recherche vindt alles raadselachtig, doch zet het onderzoek naar de struikrovers voort. Ze waar schuwde ook de autoriteiten te Ove zande, die ook hun oren niet geloof den toen zij het relaas van D. kregen, dat zo in strijd is met de veiligheid ten plattelande. Zij vinden het erg vreemd, dat de drie wild-west-man- nen, die D. ontvoerden, na de bero ving de moeite deden hun slachtoffer helemaal naar Scheveningen te bren gen en er voor zorgden, dat D. de bromfiets weer voor het grijpen had. Tot woensdagavond is men nog met D. aan het praten geweest, maar deze blijft bij zijn lezing. Wij vroegen nog of de familie D. de politie niet had gealarmeerd, toen de zoon des huizes niet thuis kwam op maandagavond. Men zei ons, dat die niet ongerust was geweest over Het uitblijven van hun zoon, omdat het wel meer gebeurt, dat hij bij de ouders van zijn verloofde overnacht. (Van onze parlementaire redacteur.) Bij de behandeling van de kunstzaken in de Tweede Kamer heeft de heer B. Verhoeven een beroep gedaan op de overheid om meer begrip te tonen voor de positie van de kunstenaar. In het verlanglijstje van B. Ver hoeven kwam, naast meer steun voor het kunstonderwijs op de kweekscho len, ook het verlangen naar voren voor een zodanige subsidiëring van de provinciale orkesten, dat hun pi onierswerk niet wordt beklaagd door de zuigkracht van elders. Hii sprak met waardering over de moedige on dernemingszin van minister Cals, die het Zuidelijk Toneel wil laten voort bestaan en de verantwoordelijkheid daartoe tegen de adviezen in heeft durven nemen. Deze spreker was van oordeel, dat een waarlijke nationale spreiding van de kunst over de gewesten nog eerst in het begin staat. Met de heer Wil- lems (PvdA) pleitte hij voor meer subsidie voor het Ballet der Lage Landen, dan de f 25.000,- die hiervoor is uitgetrokken. De Kamer begreep niets van de post van f 95.000 subsi die voor het Nederlands Jeugdtoneel, waarvan men de prestaties nauwe lijks kent, en wilde liever de toneel groep Puck ook na het thans lopende begrotingsjaar opnieuw subsidie ver lenen. Radio-zendtijd Minister Cals werd herinnerd aan de onbevredigende verdeling van de radio-zendtijd voor de kleine politieke partijen. Freule Wittewaall van Stoetwegen iCHi richtte zich over dit onderwerp tot de nieuwe staatssecretaris van Onderwijs, mr. Höppener, en ver zocht hem zich eens te verplaatsen in de positie van een kleine politieke partij. Mevr. Fortanier de Wit (WD) vroeg; ..Waar is de democratie ge bleven in de radiowereld". Zij sprak vooral tot de heer Peters (KVP) die ieder zondagavond de kans krijgt on der de rubriek „Bent U ook van de partij" voor de KRO te spreken. De heer Peters antwoordde hierop dat het radiobestel nog altijd valt onder het „Radiobesluit". De Kamer kan zich over deze detailkwestie dan ook moeilijk uitspreken. Wetswijziging is niet mogelijk. De zaak is geheel ver weven met de radioproblematiek als geheel. Hfj sprak de hoop uit dat de Radio- wet, die reeds in 1952 is Ingediend, ïiu spoedig in behandeling zal komen, en dat dan ook deze kwestie zal kun nen worden geregeld. Televisie Rreule Wttwaail vroeg de staatsse cretaris om een nadere uitleg van zijn verbod van de film „Statione Termini" voor de televisie." De heer van Sleen (PvdA) bestreed de opvatting van de minister, dat in voering van de commerciële televisie de zendtijd belangrijk zou kunnen verruimen zonder subsidie van het rijk. Hij beriep zich daarbij op het voorbeeld van Engeland. Minister en staatssecretaris zullen heden de Ka mer antwoorden. Een socialistische motie in de Fran se nationale vergadering, waarin de regeringspolitiek wordt goedgekeurd, is met 332 tegen 213 stemmen goed gekeurd. De gemeenteraad van Bergen op Zoom zal binnenkort een voorstel behandelen tot het ver lenen van een krediet groot f 14.500. voor het aanleggen van een centrale antenne-installatie n 103 woningen, die thans aan 4e 2e Vijverberg in aanbouw -ijn. Enkele weken geleden het was bij de intocht van Sint Ni- -olaas in deze stad heeft wet- houder Houtman reeds meege deeld, daf het in de bedoeling ligt van het gemeentebestuur om paal en perk te stellen aan uitbreiding van het aantal te levisie-masten. Burgemeester en wethouders zijn van oordeel, dat spoedig een oplossing dient te worden ge vonden voor het televisie-mas- ten-probleem in deze stad. Het „woud" van masten brengt het esthetisch aanzien van de wo ningcomplexen, vooral bij flat- bouw, schade toe, terwijl de masten bovendien op de duur lekkages veroorzaken.

de Stem | 1956 | | pagina 1