EUROPA KRIJGT MODERNSTE WAPENS VAN DE V.S Weer aanslagenreeks in Noord-Ierland Hongaren moeten voor iedere vergadering vergunning vragen Goederentransport naar Hongarije..., Kamer zet minister als onder druk Automobilisten kunnen best een stukje lopen „Parijs' gaf Atlantisch verbond nieuwe basis Eden terug in Londen Kabinet in Indonesië wankelt DE DO< )D OP DE WEG Paul Spaak benoemd tot secretaris-generaal NAVO Vierde groep vluchtelingen gearriveerd Thunderstreak vernielde twee boerderijen Kapitaalwerken voorlopig niet gewenst DAGBLAD VOOR ZEELAND Veel wind =f I SW8E HECHTERE SAMENWERKING Salarisverhoging voor topambtenaren kritiek De binnenstad en het parkeerprobleem Zeer benieuwd... Minister richt sic/i tot gemeenten Oudere Hongaren, mogen emigreren 96e JAARGANG No. 22329 Uitgave N. V. Uitgevers Mi). Neeriandla. Verschijnt elke werkdag Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C. J v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. D. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L- J v. 't Westende. Abonn.prijs oij voorultbet 1 6.5U p. kwartaal, p. post t 7-20, p. week (uitsl. bij niet postbesteli.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 15 DECrAvix^.. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsinge) 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch- Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 Bij bureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 COSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 351 PAUL SPAAK „Mr. Europe" af... BERGEIJK: De 29-jarige mej. Jan sen. die op de fiets naar huis reed werd door een achterop komende auto gegrepen en op slag gedood. De auto belandde in een sloot, maar de inzittenden bleven on gedeerd. NOOTDORP: De 30-jarige T. van A. uit Delft werd door een auto bus gegrepen, toen hij met zijn bromfiets een personenauto wilde passeren. Hij was op slag dood. DE HEER C, van Wingerden is ge kozen tot voorzitter van het N.V.V., als opvolger van de heer L. Ooster huis, die gisteren bij zijn afscheid een hulde en geschenken in ontvangst mocht nemen. VANDAAG OM 1 UUR zuilen de mi nister-presidenten van Nederland, Suriname en de Antillen over beide Hilversumse zenders toespraken hou den. Dit ter herdenking van de be vestiging van het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden. TIEN PERSONEN zijn de laatste we ken in Djakarta gearresteerd wegens overtreding van de deviezenbepalin- fen- T°t de arrestanten behoren In donesiërs, Nederlanders en Chinezen. EEN BEJAARDE DAME, die op het verhoogde middenpad van de Dieren- selaan in Den Haag had staan praten, kwam bij het doorlopen in aanraking met een tramwagen. Zij werd tegen de grond geslingerd en overleed later in het ziekenhuis. DE BEKENDE filmregisseur André Dupont, die voor verschillende Ame- nkaanse maatschappijen heeft gG- werkt, is op 60-jarige leeftijd te Holly- wood overleden. DRIE INZITTENDEN van de auto, die eergisteren bij Ochten in de Waal reed, blijken inderdaad verdronken *Lzljn* üjk van een der slacht offers heeft men gisteren opgedregd. NIET 60, maar 70 km per uur zal de maximum-snelheid gaan bedragen, die in afwijking van het t.z.t. voor de bebouwde kommen in te stellen ma ximum van 50 km per uur, op be paalde wegen kan worden ingesteld. MET ALGEMENE stemmen heeft vrijdag de Westduitse Bondsdag de verdragen goedgekeurd inzake terug keer van Saariand naar West-Duits- land. DE EIS van een Duitse radiofabriek tegen een Amsterdamse radio-handel, die, los van de daarvoor ingestelde verkoopbureaus, produkten van de Duitse firma opkocht, is in cassatie door de Hoge Raad afgewezen. DE GRIEKSE regering heeft de Brit se voorstellen voor een oplossing van de kwestie Cyprus van de hand ge wezen. i M^r'u,tSVerwachtinS van het K.N. rUmpeSuur:61"18 v<™dering J maVannondger!°2VSurer UUr' t Morgen: zon op 8.38 uur zon J onder J6.27 uur; maan op 1215 J uur, p 10 maan order 23.59 uur cpMSda„gurZ°n 8 39 maan De V erenijfde Staten zullen aan de Navo-landen de modern ste militaire uitrusting gaan leveren, volgens een plan voor hulpverlening, dat zij voor de jaren 1957 en 1958 zullen voorstellen. Onder de wapens die Europa krijgt zullen zich ook geleide projectielen bevinden. Sommige wapens zul len zowel met gewone munitie als met kernlading kunnen worden gebruikt. De „atoomkoppen" zal Amerika er voorlopig niet bijleveren. De Amerikaanse wet namelijk verbiedt overdracht in eigendom van deze onderdelen. Op de laatste dag van de bijeenkomst van de NAVO-Raad te Parijs zijn een aantal belangrijke besluiten genomen, zowel met betrekking tot de militaire samenwerking als het niet-militaire samengaan van de 15 NAVO-landen. Paul Spaak, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, is tot secretaris-generaal van de verdragsorganisatie benoemd, als opvolger van de Brit Lord Ismay, die sedert 1952 deze functie heeft vervuld. Spaak, die in de wandeling „mr. Europe" wordt genoemd, zal nu als Belgisch minister van Buitenlandse Zaken moeten aftreden. Voorts zijn zij overeengekomen, dat via de Verenigde Naties een perma nente politieke regeling tot stand wordt gebracht tussen Israël en de Arabische landen, met inbegrip van een rechtvaardige oplossing van het vraagstuk der Arabische vluchtelin gen. i In het communiqué wordt ook een passage gewijd aan de gebeurtenis sen in Hongarije, die de Raad heb ben geschokt en met afkeer vervuld. .,De niets ontziende onderdrukking van het heldhaftige Hongaarse volk." zo wordt gezegd, staat in sterk con trast tot de door de Sovjet-Unie in het openbaar gedane beloften". De Raad heeft voorts npgmaals de overtuiging van de regeringen der Navo-landen uitgesproken, dat de Ver. Naties voort dienen te gaan met de pogingen door middel van inscha keling van de wereldopinie de Sov jet-Unie te bewegen haar troepen uit Hongarije terug te trekken. De ministers van de Navo-landen zijn het erover eens geworden, dat de regeringen op een breder terrein dan voorheen zullen moeten samenwer ken en grondiger overleg zullen moe ten plegen bij het nemen van belang rijke beslissingen. De Franse minister van Defensie. Bourges Maunoury, deelde mede, dat Minister Struycken kan nog wel eens een zware dobber krijgen, wan neer hij zijn voorstel voor een sala risverhoging der topambtenaren moet verdedigen. Bij het onderwijsdebat in de Tweede Kamer sprak de socia list Kleiwegt van uiterst bedenke lijk". Hij zei dit bij de besprekingen van de salarissen voor leraren van het middelbaar onderwijs, die niet wor den verhoogd. De heer Kleiwegt had gehoord, dat de regering reeds zou willen uitbetalen aan het eind van deze maand, hoewel het wetsontwerp nog (lang) niet is aanvaard. ..Beseft de regering wel, welke verantwoor delijkheid zij op zich laadt, deze uiterst discutabele maatregel thans reeds in te voeren", vroeg de heer Kleiwegt. Ook de heer Tilanus (CH) had gisteravond al zijn afkeuring over deze salarisverhoging uitgesproken. de Franse troepen die op het ogen blik niet voor de Navo gebruikt wor den, in 1957 weer ter beschikking zullen zijn. De Duitse afgevaardigde sprak zijn voldoening hierover uit. De Westduitse regering is van plan aan het eind van 1957 een ..aanzien lijke bijdrage" aan de Navo-strijd- krachten te leveren. Maar een volle dige bijdrage zou niet eerder dan na 1959 kunnen worden geleverd. Na ontleding van de Sovjet-politiek, aldus het slotcommuniqué van de Raad, zijn de ministers het er volle dig over eens, dat het noodzakelijk is aan ..elk gevaar dat de veiligheid en de vrijheid van de Atlantische ge meenschap zal bedreigen", het hoofd te bieden. In het communiqué wordt voorts gezegd, dat de Raad het gevaar dat een Russische penetratie in het Mid den-Oosten zou opleveren voor de Navo, heeft besproken. „Met het oog op het feit, dat de veiligheid, stabi liteit en het welzijn van dit gebied van het grootste belang zijn voor het handhaven van de wereldvrede, heeft de Raad besloten de ontwikkelingen in dit gebied voortdurend en nauw keurig te blijven volgen". Het vierde transport Hongaarse vluchtelingen is vrydagmiddag om vijf voor drie uur in Utrecht gearri veerd. Bij de groep bevinden zich vele intellectuelen en een groot aan tal kleine gezinnen. Het is nog niet bekend hoe lang de vluchtelingen ditmaal in Utrecht zul len verblijven. Wel werd dezer dagen medegedeeld, dat dit ongeveer veer tien dagen zou zijn, doch deze beslis sing is later weer ingetrokken. Het vierde transport bestaat uit 545 personen, waarbij 68 gezinnen en ruim 340 alleenstaande mannen. On der hen bevinden zich 3 theologan ten, die aan het seminarie van de Jezuïten te Boedapest studeerden. In overleg met de pater provinciaal van de Jezuïtenorde in Boedapest is be sloten, dat deze drie theologanten in Maastricht hun studies zullen af maken. Zij verklaarden, de laatste jaren niet in staat te zijn geweest te studeren, omdat men hen verbood het seminarie te betreden. Zij wer den toen in het normale arbeids proces opgenomen. Midden-Oosten In het bijzonder hebben de leden van de Raad er de nadruk op gelegd, dat snelle vooruitgang nodig is bij het opruimen van de obstakels in het Suez-kanaal, in overeenstemming met de resolutie van de Algemene Verga dering van de Verenigde Naties. De ministers hebben voorts de nadruk gelegd op de noodzaak tot een oplos sing van de Suez-kwest.ie te komen, teneinde de volledige en vrije door vaart door het kanaal te herstellen. In Noord-Ierland is vrijdag ochtend weer een reeks aansla gen gepleegd. De aanvallers, die waarschijnlijk uit de Ierse Re publiek afkomstig waren, traden op in het graafschap Fermanagh nabij de Ierse grens. Zij deden aanvallen op de politie posten in de dorpen Lisnaskea en Derrylin. Na een vuurgevecht ver dwenen de aanvallers in de richting van de grens. Elders deden zich en kele ontploffingen voor, terwijl er ook telegraafpalen omver werden gehaald. De politie was op haar hoede, na dat er woensdag ook dergelijke aan slagen waren gepleegd. Deze actie was het werk van het Ierse Repu blikeinse Leger", een verboden or ganisatie die streeft naar een Ver enigd Ierland met inbegrip van Noord-Ierland (Ulster), dat nu bij Gr.- Brittannië behoort. Volgens een mededeling van de politie zijn geen arrestaties verricht en hebben de aanvallers voorzover bekend geen verliezen geleden. Er zijn ook bruggen opgeblazen. Een I hoofdverkeersweg is door de vernie ling van een brug versperd. Volgens een bekendmaking van de politie te Belfast is het politiebureau te Lisnaskea door een grote groep gewapende mannen omstreeks één uur in de ochtend aangevallen. De voorzijde van het bureau werd door een ontploffing vernield. Daarna werd het gebouw beschoten. De po litie beantwoordde het vuur en ver joeg de aanvallers. Te 1.30 uur werd het politiebureau te Derrylin van de voor- en achter kant hevig met machinegeweervuur bestookt. De politie in het bureau schoot terug en een politiepatrouille in de buurt kwam te hulp. De aan vallers vluchtten en werden achter volgd. Donderdagmiddag hebben werklie den in de nabijheid van de Britse torpedobootjager Caroline", die te Belfast is gemeerd, een tijdbom ge vonden. Zij waarschuwden de politie. De Hongaarse regering heeft vrijdag een decreet uitgevaar digd, dat alle bijeenkomsten en demonstraties verbiedt, waarvoor geen toestemming van de regering is verkregen. Overtreding van dit decreet zal gestraft worden met gevangenisstraffen van zes maanden tot vijf jaar. In de Hongaarse hoofdstad wordt momenteel weer gewerkt. De trams•rijden en de winkels zijn geopend. Alles wijst er echter op, dat de bevolking een houding aanneemt van lijdelijk verzet tegen de rege ring. I ten gesneuveld. Een Russische offi- Generaal Kiraly, die de naaste me dewerker van Pal Maleter was, zou naar Oostenrijk zijn uitgeweken. De regering heeft gewaarschuwd voor een nijpend kolengebrek. De zieken huizen zouden nog slechts voorraden voor vier dagen hebben. Een uitgeweken Hongaarse machi nist heeft volgens de ,,Bild Telegraf" verklaard, dat verzetslieden bij Mi- kolc op 1 december een trein waar mee 400 Hongaren naar de Sovjet- Unie gedeporteerd werden, hebben aangehouden. Bij de aanval der ver zetslieden zijn vier Russische solda- In België: Zondagsrijverbod volgende week van de baan De Belgische regering heeft beslo ten dat van zondag 23 december af het autoverkeer op zon- en feest dagen opnieuw is toegestaan. Inplaats van het zondagsrijverbod komt er, zoals gemeld, een verplichte maxi mumsnelheid van 70 km per uur. Vrijdagmiddag omstreeks kwart over twee is een „Thun- derstreak"-straaljager van de vliegbasis Volkel neergestort in het dorp Breugel. Door rondvlie gende onderdelen raakten twee boerderijen in vlammen. Ze brandden geheel uit. De piloot kon zich met zijn schietstoel in veiligheid brengen. Er waren vier Thunderstreaks in de lucht, toen een van de vliegers moeilijkheden kreeg met zijn motor. Hij kreeg toestemming voor een voorzorgslanding op de vliegbasis Eindhoven, maar bij de nadering van het vliegveld werd hij door zijn volg- vlieger volgens de procedure in het Engels(l) gewaarschuwd dat zijn toestel in brand stond. Hij ver liet toen het vliegtuig onmiddellijk door middel van zijn schietstoel. Het vliegtuig boorde zich tussen twee boerderijen in de grond, met het bo venvermelde gevolg. De piloot, de 26- jarige eerste luitenant-vlieger F. Hoppener uit Uden, kwam op onge veer een kilometer afstand van de straaljager aan de grond. (Van onze parlementaire verslaggever) De verbetering der salariëring van de onderwijzers en leraren is ook gis teren, de tweede dag van het onder- wijs-debat in de Tweede Kamer, door bijna alle sprekers aan de orde ge steld. ,,De onderwijzers behoren over het algemeen tot de categorie van de rustige en evenwichtige burgers", zo zei de heer J. M. Peters (KVP), „maar nu is er nergens méér on rust". De Limburgse afgevaardigde waar schuwde tegen een te star vasthou den aan de plaats van de onderwij zers binnen het algemeen schema van de ambtenarensalarissen. ..Aan de onderwij/ers is het kostbaarste bezit van ons land. de jeugd, toever trouwd". De heer Peters zag wel, dat de minister zich in zekere zin hier tussen twee vuren bevindt: aan de ene kant de onderwijzers, aan de an dere kant 's ministers collega van Financiën, die aan een eventuele sa larisverhoging zijn fiat moet geven. Maar minister Cals is de eerste ver antwoordelijke bewindsman, hij moet dc belangen van het onderwijs in het kabinet verdedigen en desnoods be reid zijn ,,te sneuvelen op het veld van eer". Premier Sir Anthony Eden en zijn echtgenote zijn vrijdagavond per vliegtuig van Jamaica in Londen te ruggekeerd. De Britse premier was opgewekt en maakte grapjes met zijn vrienden, onder wie zijn plaatsvervan ger Butler, die hem kwamen afhalen. „Ik ben er van overtuigd, dat mijn collega's en ik de juiste beslissingen hebben genomen en dat de geschiede nis ons in het gelijk zal stellen", zei de Britse premier, die tenslotte op merkte, dat er een nieuwe poging ge daan zal worden om de vraagstukken met betrekking tot het Midden-Oosten tot een oplossing te brengen. Ook mej. A. Nolten (KVP) toonde zich bezorgd over het achteruitgaan de peil van het onderwijs. Steeds meer lessen worden door onbevoegde docenten gegeven. Goed onderwijs is afhankelijk van de aanwezigheid van goede onderwijzers. De salarispro blemen worden te veel van de zake lijke kant bekeken, te weinig van de menselijke kant, meende deze vrou welijke afgevaardigde. (Advertentie) Te Utrecht is gisteren een bijeenkomst gehou den van de vereniging „H<et Nederlandse wegen congres", die gewijd was aan de maatregelen, die genomen dienen te wor den om de vlotheid van het verkeer in de bin nenstad te bevorderen. Een vijftal deskundi gen had over dit pro bleem pre-adviezen uit gebracht. De voorzitter van het wegencongres, dr. H. Baron de Vos van Steenwijk, noemde het vraagstuk, dat het we gencongres heeft aange grepen, een zaak die de overheid stijgende zorgen baart. Volgens de prog nose zal het aantal auto's volgens hem in 1970 een veelvoud van het tegen woordige aantal bedra gen. Als radicale oplossing voor het parkeervraag- stuk noemde Baron de Vos van Steenwijk het afslui ten van de binnenstad voor personenauto's, maar een dergelijk paardemid- riel achtte hij onaanvaard baar. Deze maatregel zou voor de binnensteden do dend zijn en 't economi sche leven zou er ernstig door worden geschaad. Ba ron de Vos van Steenwijk vroeg zich af, of de over heid zich dan fot taak moet stellen aan ieder die zulks begeert in de bin nenstad voor onbeperkte tijd parkeerruimte te ver schaffen. Moet men zich er zonder meer bij neer leggen. zo zei hij, dat de ambtenaar, die 's ochtends naar zijn bureau gaat. zijn auto op straat laat staan totdat zijn dagtaak is af gelopen en hij weer naar huis kan rijden? In dit verband gaf hij instemming te kennen met het denkbeeld, dat ook in de parkeernota van b. en w. van Den Haag naar vo ren is gebracht, om in de binnenstad alle langpa r- keerders te weren. Zij, die gewoon zijn hun auto de gehele dag voor hun kantoor te laten staan zul len daarvoor dan een plaats buiten- de binnen stad moeten zoeken. Zij zullen de afstand tussen die parkeerplaats en het bureau te voet moeten af leggen. Baron de Vos van Steenwijk achtte dit geen bezwaar. Hij zei. dat het integendeel een maatregel van gezondheid is. De mo derne mens, zei hij, loopt tegenwoordig veel te wei nig. Hij acht het voor de gezondheid van de auto bezitters uitstekend, indien zij elke dag enige keren vierhonderd meter of meer te voet zouden afleggen en dat zij hun doel daardoor nog vlugger zouden berei ken. dan wanneer zij in een file zouden vastzitten of rond zouden moeten snuffelen om parkeerruim te te vinden. Ted Andricaeen verslaggever van een krant in de Amerikaanse stad Cleveland, is naar Hongarije gevlo gen met kleding en voedsel voor een waarde van 50.000 dollar, die door de bevolking van de stad bij een zijn gebracht. Bij het Oosten rijkse grensplaatsje Pamhagen wer den de gaven over de grens ge bracht en wel op de m.anier, zoals deze foto laat zien: met behulp van een touw werd een luchtbrug over het grenskanaal gecreëerd. Rechts in de bomen hangt een krans, die Andrica meekreeg van een groep in Hongarije geboren Amerikanen met het verzoek deze te plaatsen op Hongaarse bodem. 55 De klacht van de Sovjet-Unie. dat Amerika zich met de binnenlandse aangelegenheden van de Oost-Euro- pese landen bemoeit, is op de agenda van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties geplaatst. Onder de landen die vóór opneming van de kwestie op de agenda stemden, waren ook de Verenigde tSaten. De Ame rikaanse afgevaardigde zei. dat hij zeer benieuwd was naar het debat. cier en tien minderen gaven zich over. Vóór de machinist met de trein vertrok had hij kans gezien de ver zetslieden bij Mikolc te waarschuwen, die. circa honderd man sterk, de trein aanvielen op een punt in de buurt van Demecser. Na de geslaagde overval brachten de machinist en circa 50 van de be vrijde gevangenen het opschrift ..Sovjethulp voor Hongarije" op de wagons aan, waarna zij ongehinderd naar Szentyanos. op vier kilometer van de Oostenrijks-Hongaarse grens, reden. Anna Kethly, voormalig socialis tisch minister in Hongarije, heeft donderdagavond in Londen gezegd, dat de communisten nog'geen vijf procent van het aantal stemmen zou den krijgen als er op het ogenblik vrije verkiezingen in Hongarije zou den worden gehouden. Deze maand zullen zestien personen in Polen, hoofdzakelijk jongeren, te rechtstaan. die beschuldigd worden van het in brand steken van een radiostation te Bydgoszcz. Minister Struycken heeft er in een circulaire bij de gemeentebesturen op aangedrongen, hangende het huidige regeringsoverleg, geen nieuwe kapi taalwerken of bestedingen aan te vangen, ook niet indien de kredieien zijn goedgekeurd en de vergunningen verleend, als de vergroting van de kasgeldschuld daardoor zou uitgaan boven de toegelaten norm. De minister wijst in de circulaire op de stijgende moeilijkheden die door de gemeenten worden ondervon den bij de dekking van kapitaals uitgaven en de onrustbarende toene ming van de vlottende schuld. De minister heeft er begrip voor dat de gemeentebesturen de reeds on derhanden zijnde werken zo nodig met behulp van nieuwe korte kredie ten voortzetten, ook al baart hem dit wegens de voorwaarden waarop deze soms worden verkregen ernstige zorg. Uit mededelingen echter van enkele gemeentebesturen is hem gebleken dat men in sommige gemeenten waar zich acute moeilijkheden dreigen voor te doen, desondanks nieuwe werken aan besteedt zonder dat enig uitzicht be staat op consolidatie, noch zelfs op korte kredieten. De minister vindt dit een niet te verantwoorden financieel beleid, waarbij op enige medewerking zijnerzijds om uit eventule acute moei lijkheden te geraken niet gerekend mag worden. De minister pleegt met zijn ambt genoten overleg omtrent maatregelen welke op het terrein der investerin gen en bestedingen door de lagere publiekrechtelijke lichamen getroffen moeten en kunnen worden. In Indonesië dreigt een kabinets crisis als gevolg van de chaotische toestand in het land. Minister-presi dent Sastroamidjojo trachtte gisteren de groeiende ontevredenheid in het parlement te bezweren door de moei lijkheden zonder meer toe te geven, maar er voor een groot deel het „vroegere koloniale bestuur" voor aansprakelijk te stellen. De Masjumi (gematigde Islamiti sche partij) schijnt van zins te zijn, haai- vijf ministers uit het kabinet terug te trekken. Ruslan Abdulgani, de minister van Buitenlandse Zaken, die ervan beschuldigd wordt dat hij betrokken is geweest in een corrup tieschandaal. is inmiddels al twee maal verhoord. Hij bracht gisteren een bezoek aan Soekarno. die van zijn vakantie op Bali in Djakarta is te ruggekeerd. Kolonel Lubis, die zich schuil houdt na van plannen tot een staatsgreep beschuldigd te zijn, heeft in een open brief gezegd dat hij zich ter beschik king van de regering zal stellen als er een nieuwe regering zal zijn ge vormd onder leiding van de onlangs afgetreden Mohammed Hatta. De Hongaarse regering heeft be paald. dat mannen boven de 50 jaar en vrouwen boven de 45 het land mogen verlaten, wanneer ze door een ander lartd als immigranten worden geaccepteerd. De strekking van dit besluit is niet duidelijk, maar het wettigt het vermoeden, dat de rege- ring-Kadar. gezien de deplorabele eco nomische toestand in het land, de ..onproduktieve" burgers liever kwijt dan rijk is.

de Stem | 1956 | | pagina 1