975 GRENSWIJZIGING VAN HULST VALT ALLE PARTIIEN TEGEN Speelclubs staat een vervolging te wachten Prof. Wagenaar voor ZLM-kring Walcheren over dierziekten ZUID-BEVELAND JURKEN AVO -werkplaats Oostburg herbergt 30 arbeiders Liquidatie van de Zeeuwse grondverbeteringsmij Hulst ten noorden weinig speling Clinge behoudt Kapellebrug Ossenisse blijft bij Vogelwaarde ra MEISJES Wijziging gaat per 1 januari 1958 in iflOflilGó A Gebouwd met herbouwplieht van molen Het lam schone symboliek Visserijschool voor Zeeland Walcheren MIDDELBURG VLISSINGEN Saldo bestemd voor proefboerderijen Hoogwaterstanden Provincie-subsidie voor geestelijke volksgezondheid Voorzitter Cevaal: Met of zonder PB. O.de boer ploegt voort Landbouwbeleid GOES Burgerlijke Stand Kath. kleuterscholen worden verbeterd ZEEUWSCH-VLAANDEREN HULST BEKENDMAKING AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 DECEMBER 1956 Vanaf vandaag ligt het ontwerp voor de grensivijziging ten behoeve van de zo beknelde gemeente Hulst voor ieder ter inzage. Daarbij is al erg vlot een vervolg gekomen op de aankondiging van minister Struycken inzake de loop der grenswijzigingen. Het huidige ontwerp zal Hulst ongetwij feld tegenvallen: in plaats van een gebiedsuitbreiding van ra. vier maal het huidige oppervlak krijgt het een gebied dat ongeveer anderhalf maal zo groot is als de tegenwoor dige grootte. Overigens zal St. Jansteen ook niet best te spreken zijn: het raakt volgens dit ontwerp de Tragel t.m. de bebouwde kom aan Hulst kwijt, en de minister zegt geen aanleiding te zien om Kapellebrug, dat onder Clinge hoort, aan St Jansteen te geven. (Advertentie) Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze speciale aanbieding pracht kwaliteiten in diverse modellen in uni of ruitjes dessin in vele kleuren leuke garnering prima pasvorm in alle maten Deze grote partij, bieden wij U slechts 1 dag (mor gen) zoterdag 15 dec. aan, voor een bijzonder lage prijs. Maten 45 t/m 75 Ift. 3 t/m 9 jaai Maten 80 t/m 105 Ift. 10 t/m 1 5 jaar li.Tj Volgende week betaalt U weer de normale prijs die stukken hoger is. Profiteer hiervan! Haast U! aer lage De grenzen van Hulst, zoals die volgens het nu ter inzage liggend ont werp zouden worden, kunnen als volgt omschreven worden: in het zui den langs de bebouwde kom van de Tragel via de Hogeweg naar het noor den via de rijksweg, maar zodanig, dat het Hooghuis nog onder Hontenis- se blijft, langs het Jagertje (deze wijk Dij Hulst insluitend), Schuddebeurs evenwel onder Hontenisse latend, en terugbuigend naar het zuiden en zeer kort bij de huidige grens Hulst-Clinge weer aansluitend op de Tragel. Hoe wel de inlijving van de Tragel" die het meest tot de verbeelding spreekt ongewijzigd is gelaten, zal de Hul- sterse gemeenteraad op dit ontwerp nog wel het een en ander aan te merken hebben. Wat er nu uit de bus is gekomen is heel wat minder dan men in de wallenstad graag zou zien. We verwachten dus nog wel een uitvoerig protest. Maar ook elders zal nog heel wat stof opwaaien. St. Jansteen dat deze dreiging al jarenlang boven het hoofd heeft gevoeld, wordt weer plotseling voor het harde feit gesteld. Wat de ze gemeente het hevigst zal steken is wel het feit, dat zy de pas zo fraai gemaakte en geheel gemoderniseer de Tragel voor een groot deel kwijt raakt. En aan de andere kant is er de tegenvaller van Kapellebrug, dat onder Clinge blyft. Gisterenmiddag heeft de Steense raad al een spoedeisende vertrouwe lijke bespreking over dit onderwerp gevoerd. Bovendien ziet de minister naar G.S. schrijven, geen aanleiding om het gehucht Ossenisse, dat onder Vogelwaarde behoort, aan Hontenis se over te dragen. Van deze com pensatie zal dus niets komen. De ster ke inkrimping van de eertijds ter in lijving bij Hulst voorgestelde gron den motiveert de minister met er op te wijzen, dat het hier louter agrarisch gebied betreft. De minis ter achtte het verder gewenst dat de grens Graauw-Hulst zuidelijker werd gelegd dan in het vorige plan van 1953. (.Advertentie) Nu definitief Volgens het ontwerp zal de grens wijziging ingaan op 1 januari 1958, dit in verband met bepaalde voorde len op administratief gebied. Het ont werp ligt nu ter inzage, en zeven weken lang kan men er bezwaren te gen indienen. Daarna gaat 't volgens de geijkte methode: bespreking in de raden, bespreking in G.S. met ver tegenwoordigers van de raden en ten slotte het overdragen van de dikke dossiers aan de minister. Of die bereid zal zijn nogmaals ingrijpende wijzigingen aan te brengen moet men afwachten. Wellicht zal hij en terecht redeneren, dat elke grenswijzi ging protesten uitlokt, zo niet van de een dan toch van de an der. Een dergelijke penibele kwestie is nu eenmaal niet naar ieders zin op te lossen. (Advertentie) Keeltabletten V helpen directl Zoals we reeds bericht hebben, zal minister J G. Suurhoff op 20 decem ber a.s. de nieuwe A.V.O.-werkplaats te Oostburg openen. Het AVO-werk te Oostburg dateert van februari 1955, toen men bij wijze van proef met een zg. beschuttende werkplaats voor minder-valide arbeiders begon, des tijds nog gehuisvest in een bouwval lige noodbarak, waarin drie arbei ders aan de slag gingen. Het was toen uiteraard niet moge lijk een permanente huisvesting te doen verrijzen. Al spoedig echter bleek dat er veel belangstelling voor dit werk was. Het aantal minder- validen dat er te werk gesteld kon worden steeg en ook de industrieën in de omgeving toonden hun interesse. Toen de levensvatbaarheid voldoende tot uiting gekomen was. maakte men plannen voor een definitieve huisves ting. Er werd een plan ontworpen door de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht en het werd uitge voerd door de opzichter, de heer Gaanderse De kosten konden door de aankoop van een herbouwplieht aan zienlijk gedrukt worden. De in de oorlog helaas verloren gegane molen ..Het Lam", die i.v.m. de onrendabili- teit niet meer te herbouwen was. kreeg zodoende een heel andere ge stalte. Het rijk verstrekt een bijdrage en het resultaat is nu een ruime werkplaats voor opstelling van de machines en onderbrenging van de arbeiders, een ruime kantine, bere kend op dertig personen, een koffie- keukentje. garderobe met wasgele genheid, toiletten, douche en een kan toortje voor de bedrijfsleider. Er wer ken thans 30 minder-validen. Kunstwerken De gedachte aan de oude molen, met de hei-bouwplicht waarvan men de werkplaats bouwde, is levend ge houden door een gevelsteen van me- By de grootscheepse overval, die dinsdagavond door de Nederlandse en Belgische politie op de speelclubs „Benelux", „Woodside" en „Kleine Kring" te Baarle-Nassau is uitge voerd, werden in totaal 18 personen voor een nader verhoor aangehouden. I)e verhoren zijn woensdag in het Paleis van Justitie te Breda afgeno men. Rond zeven uur was men daar mee gereed en dat betekende, dat ook de gearresteerden weer op vrye voeten kwamen. Naar men ons van officiële zijde meedeelde, was de overval niet het gevolg van enige gewijzigde omstan digheden sinds er omtrent anderhalf jaar geleden een soortgelijke actie werd uitgevoerd. Ook het forceren van een spoedige beslissing van het Internationale Hof van Justitie over de status van het betwiste gebied, waarin de clubs floreerden, heeft niet voorgezeten. „De bedoeling was", zo zei men ons, „een einde te maken aan de roulette-bevrijdigheid in Baarle- Nassau, die langzamerhand schrikbarende vormen begon vrouw Messer-Heybrock te Vlissin- gen, voorstellende een lam, tegen de achtergrond van een molen, terwijl over het lam, als het ware bescher mend, een van de wieken valt. Men zou hierin zelfs een symboliek kun nen zien voor het doel van de werk plaats. Verder is in de kantine een wandschildering aangebracht door mevrouw Claire Boonebakker uit Veere; deze schildering stelt voor een gezicht op Oostburg, over een voor grond van bloemen. (Advertentie) BREDA - KARRESTRAAT 17 De heer van Sleen fP.v d.A.) heeft bij het debat over de begroting van onderwijs gisteren in de Tweede Ka mer minister Cals gewezen op de noodzakelijkheid van de oprichting van een visserijschool in Zeeland. Hij vond dit vooral nodig in verband met de uitvoering van het Deltaplan en herinnerde eraan, dat de garnalen- vissers behoefte hebben aan omscha keling naar de kleine zeevisserij, waarvoor deze school uitstekende diensten zal kunnen bewijzen. De heer van Sleen heeft zijn waardering uit gesproken voor het werk van minis ter Cals en zijn staatssecretaris mej. dr. de Waal, waarvan hij het betreur de, dat zij binnenkort het departe ment in deze functie gaat verlaten. NIEUW RAADSLID. Ir. H. Steur (A.R.) heeft bedankt als raadslid wegens drukke werk zaamheden. Hij werd in 1953 lid van de raad inplaats van de heer P. Me- liefste, die toen voor herbenoeming niet in aanmerking wilde komen. Nu is de heer Meliefste opvolger van ir. Steur en zal hij zich een benoeming laten welgevallen. INSTALLATIE ONDERNEMINGSRAAD De heer J. Hupkes. een der direc teuren van de Schelde-werf, zal a.s. donderdag de ondernemingsraad van deze onderneming installeren. Deze zomer besloten de Staten der provincie tot liquidatie der stichting Zeeuwse grondverbeteringsmij" te Middelburg en beschikten zij dat het batig saldo der stichting, groot f 2460 ten goede zou komen aan de stich ting Zeeuwse proefboerderyen. In verband met dit laatste stellen thans G.S. het volgende aan de Sta ten voor om genoemd bedrag ten goede te doen komen aan de onder die stichting ressorterende proefboer- derij te Bruinisse, de landbouwvoor- beeldbedrijven te Grijpskerke en te Ellemeet, alsmede aan het in de Braakman te stichten landbouwvoor- beeldbedrijf, met dien verstande, dat wanneer het laatstbedoelde bedrijf binnen vijf jaren na de datum van dit besluit niet tot stand is gekomen, het voor dat bedrijf bestemde gedeelte Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zaterdag 15 december, de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 0.37 en 12.53 uur, te Terneuzen om 0.05 en 12.25 uur en te Vlissingen om 11.57 uur. twt a/dlcz-tvéwitHjC rZe USiaZStejuxydui van het vorengenoemde bedrag ge lijkelijk ten goede zal komen aan de eerstbedoelde proefboerderij te Brui nisse en de landbouwvoorbeeldbedrij- ven te Grijpskerke en te Ellemeet. Ged. Staten stellen de Statenleden voor om de subsidie van 7500.— welk aan bovengenoemde dienst werd gegeven te verhogen met 21.290. teneinde de aanstelling mogelijk te maken van een psychiater, die de leiding van de dienst zal krijgen'. Bij besprekingen met enkele auto riteiten op dit terrein is G.S. geble ken, dat bijna overal in het land goed georganiseerde diensten bestaan. Maar in Zeeland is de toestand min der gunstig. De psychiater zal tevens zijn dien sten kunnen bewijzen ten behoeve van de raad voor de kinderbescher ming, de stichting rusthuizen Walche ren, een consultatiebureau voor al coholisten e.d., welke instellingen dan ook in de kosten kunnen bijdragen. Uit de begroting blijkt dat de dienst ook door het rijk en de gemeenten wordt gesubsidieerd. Het aantal in ons land beschikba re psychiaters zou naar G.S. is ver zekerd in verhouding tot de behoefte nog betrekkelijk laag zijn. Nu er voor Zeeland een dergelijke specialist beschikbaar is zou dit me de een motief kunnen zijn het onder havige verzoek in te willigen. Gelijk vanzelf spreekt, zeggen G.S., de provinciale begroting rekening mede gehouden worden dat het Wit Gele Kruis, welke instelling ten be hoeve van haar dienst voor de gees telijke volksgezondheid van de pro vincie een subsidie ontvangt van ƒ2.500.per jaar, eveneens om ver hoging van dit subsidie zal kunnen vragen. aan te nemen". Het verhaal ging zelfs, dat een der clubs groter was geworden dan het befaamde Casino van Monte Carlo. Wan neer de openbare behandeling van de zaken tegen de clubs aan de orde zal zijn is nog niet be kend. Een strafvervolging staat echter wel te wachten. Anders zou een dergelijke overval ook weinig zin hebben. Inmiddels werd ons vermoeden, dat de clubs weer zo spoedig mogelijk willen gaan draaien gisteren ook door het ANP uitgesproken. Daarbij werd zelfs vermeld, dat de „Kleine Kring" reeds vanavond weer in bedrijf zou willen gaan. Ook heette het, dat de clubs ..Benelux" en „Woodside" een juridische actie overwegen om het in beslag genomen en in Breda op geslagen speelmateriaal terug te krij gen. Men heeft zich inmiddels weer zoveel mogelijk nieuw materiaal aan geschaft. waartoe de inbeslagneming van de kassen van de clubs dus blijk baar niet in de weg heeft gestaaan. In de bovenzaal van café ,,De Vriendschap" te Middelburg hield de kring Walcheren van de ZLM de najaarsvergadering. In deze vergadering heeft professor G. Wagenaar uit Goes een lezing gehouden over het onder werp „Dierziekten". Tevoren had de kring voorzitter, de heer A. W. Cevaal uit Grijpskerke, in zijn openingswoord hij verwelkomde o.m. de ZLM- secretaris, de heer mr. J. F. G. Schlingeniann uit Goes en dr. C. W. C. van Beekom, de rijkslandbouwconsulent uit Goes gewaagd van de minder gunstige zomer, die een matige opbrengst en een matig financieel resultaat te zien gaf. De heer Cevaal zeide, dat de Walcherse boeren -— omdat hier ook sprake is van gemengde bedrijven zich nog gelukkig kunnen prijzen; het was een goed zuiveljaar. „Met of zonder PBO, de boer ploegt en melkt door", zo zei de kringvoorzitter. geleefd. Het is geen geheim, dat de laatste 6% loonsverhoging teveel is geweest. Een tekort op de betalings balans is het gevolg. De behandeling van de landbouw begroting in de Tweede Kamer wordt niet voor februari verwacht. Voordat prof. Wagenaar zijn cause rie hield, besprak mr. Schlingemann het landbouwbeleid. „Officieel weten wij nog niets", zo begon de ZLM- secretaris, omdat nog geen memorie van antwoord is samengesteld door de minister van landbouw." De heer Schlingemann zeide, dat de bedrijfsleidersvergoeding onvol doende wordt geacht. De lonen van de landarbeiders zijn achtergebleven; zij kregen 3 in plaats van 6 pet. Ge lijkstelling is noodzakelijk; daarom zouden de garantieprijzen omhoog moeten. Dit komt neer op totaal 350 miljoen gulden. Eén en ander is door het Landbouwschap voorgesteld. Mr. Schlingemann stond vervolgens even stil bij het „bestedingsrapport", dat vorige week door de S.E.R. is uitgegeven. Hierin wordt gezegd, dat de economische toestand van ons land in enkele maanden tijds aan zienlijk is verslechterd. Er is te rüim Suikergehalte Naar aanleiding van een vraag deelde dr. Van Beekom mee, dat het suikergehalte van de bieten (met na me op Walcheren) zeer laag lag. Het is zijn verwachting, dat dit volgend jaar beter zal zijn. Prof. Wagenaar, aan wie vervol gens het woord was, wilde zijn cause rie beperken tot het doen van enkele grepen uit de moderne aspecten van de dierziektenbestrijding. Hij zeide, dat de verschillen tussen de curatie ve en de preventieve ziektebestrij ding de laatste jaren veel groter zijn geworden. Eeuwen lang werkte de veearts uitsluitend curatief; voordat de ziekte zich openbaarde, kon niet worden ingegrepen. Halfweg de eer ste en tweede wereldoorlog nam men het preventieve werk op. Hij wees er op, dat dit uiteraard (voorkomen) veel beter is dan genezen. Er zijn infectieziekten (de besmet telijke)' en stofwisselingsziekten, zo ging hij verder; daarnaast zijn er nog tal van andere, minder vaak voorko mende ziekten. Zij veroorzaken veel schade. Sommige zijn ongeneeslijk, andere ondoenlijk te genezen door de hoge kosten. Prof. Wagenaar memoreerde de ontdekking van Pasteur in 1870; de ontdekking van de bacteriën. Men begon toen de ziekten te be strijden met serums. Spoedig bleek echter, dat niet alle sera een goede uitwerking hadden. Anti-biotica In 1930 deden de sulva-verbindingen als geneesmiddel opgeld; spreker noemde dit „het grootste geneesmid del na de asperine." In de tweede wereldoorlog zijn de anti-biotica (zoals penicilline) toege past, na de ontdekking van Fleming in 1942. Fleming ontving hiervoor de Nobelprijs. Deze anti-biotica pakken de bacteriën regelrecht aan. Een ge vaar van het gebruik van deze ge neesmiddelen is, dat het grote be lang van het diagnose stellen wel eens wordt voorbijgezien. Een ander gevaar is weer het resistent worden van de bacteriën tegen de penicilline. Voeders met anti-biotica kon prof. Wagenaar dan ook onmogelijk aan raden. Anti-biotica blijken in sommi ge gevallen ook weer niet geheel af doende. Daarom worden daarnaast nog steeds sera gebruikt. Aangaande de preventieve maatre gelen zei prof. Wagenaar tenslotte, dat Nederland voor wat betreft de mond- en klauwzeerbestrijding een eilandje vormt. Ook het buitenland zal moeten gaan enten, zo vond spre ker, „dan krijgen we een blok van GEBOREN: Franciscus z.v. M. Braaf en A. de Pan; Pieternella d.v. J. Lindenberg en A. Griep te Yerseke; Jan z.v. J. v.d. Ende en M. Hendrikse, Christina d.v. W. Scherpenisse en A. Houke; Marinus z.v. W. Walraven en Chr. Slager; Laurentius z.v. J. v.d. Dries en N. de Winter te Heinkens- zand; Johanna d.v. C. Traas en A. Verbart te Heinkenszand; Jozias z.v. J. Schot en L. de Koeijer te Yerseke; Marinus z.v. P. Witkam en C. Wester- weele te 's-Heerenhoek. ONDERTROUWD: B. Timmerman, 26 j. en G. de Poorter, 18 j. GEHUWD: A. Scheffers, 27 j. en A. Harinck, 19 j. OVERLEDEN: M. Patmos, 80 j. wed. van S. Berrevoet; M. Huige, 80 j. e.v. W. v. Schagen; G. Vermast. 87 j. e.v. J. Versteege; A. Zandee. 81 j. wed. van G. v.d. Ende; T. Koning, 36 j. ongeh. Naar aanleiding van een door het kath. schoolbestuur ingediend ver zoek om verbeteringen aan te bren gen in de twee kleuterscholen, advi seren b. en w. de raad hiertoe te besluiten en geven de volgende toe lichting; De in het gebouw aan de Wijn gaardstraat aanwezige toiletten zijn ten enen male ontoereikend, zodat uitbreiding noodzakelijk is te achten. Ditzelfde kan worden gesteld ten aan zien van de plaatsing van zgn. kin derclosets. Uit hygiënisch oogpunt is ook het aanbrengen van wasgelegen heden bij de toiletten geboden met name gezien in het licht van de kin derverlamming, welke in de afgelo pen maanden heeft geheerst. In het belang van de gezondheid der kinderen is voorts het uitbreiden van het aantal lichtpunten in enige lokalen wenselijk, aangezien deze thans niet toereikend zijn te achten. Ook dienen de vloeren te woijden ber- beterd door het aanbrengen van een laag hardboard, viltpapier en linole um. Ten aanzien van de vloeren in het ge bouw aan de Tulpstraat vestigen wij er de aandacht op dat deze plaatse lijk verbeterd dienen te worden, spe ciaal bij de toiletten, terwijl het ook hier gewenst is kinderclosets aan te brengen. De ingediende aanvrage komt ons college alleszins redelijk voor. De normale, aan het geven van kleuter onderwijs te stellen eisen worden door inwilliging van het verzoek niet overschreden. De kosten, verbonden aan het in willigen van het verzoek, bedragen naar raming ongeveer 10.000. CONTACTAVOND HENGELAARS. De eerste Goese hengelaarsvere niging had in „Slot Ostende" een con tactavond belegd met een afwisse lend program. Verschillende interessante films werden door de voorzitter, de heer Rinkhoud, vertoond. Tevens bestond er gelegenheid tot het aanvragen van een vergunning voor het vissen met twee hengels in het kanaal door Z. Beveland en het wormenspitten langs de Ooster- schelde-dijk. H ei n kenszand Kans op kath. kleuterschool Op het plan tot het bouwen van een kath. kleuterschool, welk plan ont worpen is door architect Loonen te Breskens, is de urgentie-verklaring gekregen. Gehoopt wordt nu dat de toestemming voor de bouw ook niet al te lang meer uitblijft, omdat er geen ander onderkomen voor de kleu ters is. De kleuterschool krijgt voor lopig twee lokalen, die centraal ver warmd worden. Ovezande CONCOURS „WILLEM TELL' Door de plaatselijke sociëteit „Wil lem Teil" werd ir. de zaal Verbeek een liggende wipschieting georgani seerd, waaraan werd deelgenomen door 50 deelnemers van 15 verschil lende sociëteiten. De uitslag was als volgt: le, 2e 3e en 4e klep: resp. C. Westdijk, Zeelandia, Ovezar.de; H. Koens, Spes Nostra, Ovezande; P. v. Steenbergen, Zeelandia, Ovezande en C. Be.k, Soranus, Heinkenszand. lc en 2e zijvogel: resp. C. D. Raas, Willem Teil Ovezar.de en H. de Jonge, Zeelandia, Ovezande. le en 2e boven- kal: resp. L. de Jonge, Concordia, 's- Heerenhoek en F. van Steenbergen Willem Teil, Ovezande. le er. 2e on- derkal: resp. P. Rijk, Soranus II, Heinkenszand en P. Drijdijk, Sora nus, Heinkenszand. 's-Gravenpolder VEILIG VERKEERSACTIE. 's Gravenpolder heeft in het teken van het veilig verkeer gestaan. Door middel van een geluidswagen werd de nodige propaganda voor het vei lig verkeer gemaakt, terwijl een aan tal jeugdverkeersbrigadiertjes tracht ten de bekende boekjes aan de man te brengen. 's-Middags werd een filmvoorstel ling voor de leerlingen van de scho len te 's-Gravenpolder, Nisse en 's-Heer Abtskerke gegeven, terwijl dit eveneens plaats vond voor de ou deren van die gemeenten. Burgemees ter J.D. Jansen sprak daarbij een openingswoord. Zierikzee BENOEMING. Bij besluit van de minister van Fi- nanciën is aangesteld in vaste dienst tot motordrijver-dekknecht, L.C. A- brahamse, thans als zodanig werk zaam op arbeidsovereenkomst bij de visserijpolitie op de Zeeuwse stromen ter standplaats Zierikzee. Rilland „MORGEN SCHIJNT DE ZON". In de grote zaal van Colpaart werd voor de leden van de Oranjevereni ging „Juliana" een toneeluitvoering gegeven van het stuk „Morgen schijnt de zon". De avond werd geopend door voor zitter J. Boot, die de aanwezigen w.o. burgemeester J. Jobse, allen hartelijk welkom heette. De amateur acteurs brachten vervolgens op ver dienstelijke manier het toneelstuk voor het voetlicht. Philippine HERKOZEN BONDSBESTUUR. Door de bestuursraad van de kos- tersbond in 't bisdom Breda, zijn ge kozen voor een periode van 3 jaar, in het bondsbestuur de heren L. van Broekhoven, Welberg, Steenbergen en J. Moelker Philippine. Sas van Gent Promotie Woensdagmiddag promoveerde aan de rijksuniversiteit te Leiden tot doctor in de geneeskunde onze vroe gere stadgenoot Carl B. A. J. Puy- laert op het proefschrift ..Radiologi cal diagnosis of bronchiectasis". Z uiddorpe TWEE BELANGRIJKE RAADSBESLUITEN Tot vluggere bestrijding van bran den wordt een nieuwe motorbrand spuit aangeschaft en om deze te trek ken wordt een volkswagen aange kocht. Behalve dit besluit is er nog een geval, waarmee de gemeente zeer zal gebaat zijn, vooral de bewoners van de St. Marcusstraat. De straat verlichting wordt namelijk uitge breid. De gehele St. Marcusstraat wordt verlicht en bovendien komen er drie nieuwe lichtmasten bij die de gehele nacht door zullen branden, te weten één bij het begin van de nieuwe weg, één in de dorpskom, en één bij de splitsing van de hoofd weg en de Achterstraat. De burgemeester van Hulst brengt ter openbare kennis dat ter secretarie dezer gemeente voor eenieder gedu rende 30 dagen na heden ter inzage is nedergelegd een ontwerpregeling met de daarbij behorende stukken, betrekking hebbende op de wijziging der grenzen van de gemeente. Gedu rende 30 dagen alsmede gedurende 21 dagen na verloop daarvan, kan iedere inwoner of ter plaatse geves tigd rechtspersoon tegen de ont werpregeling schriftelijk bij Gedepu teerde Staten bezwaren inbrengen. Hulst, 14 december 1956. De burgmeester, A. L. S. Lockefeer. Graauw EEN WARE UITKOMST. Eindelijk is de P.Z.E.M. begonnen met de aanleg van elektriciteit in de Melopolder, nadat misschien reeds 2 jaar geleden het voorstel om tot elektrificatie van dit onrendabe le gebied over te gaan in de gemeen teraad was besloten. Ook een paar boerderijen in de kop van de Van Alsteinpolder worden meteen uit de duisternis gehaald. Dat de aansluiting op het lichtnet en voor vele bedrijven ook de kracht stroom voor de betrokkenen werke lijk een ware uitkomst mag worden genoemd, daarvan is zeker wel iede re twintigste-eeuwer ten volle over tuigd. Onze gemeente heeft nu nog slechts één onrendabel gebied over nl. de straks genoemde Alsteinpol der en één groot bedrijf in de Wil lem-Hendrikpolder. En dan te weten dat de hoogspanningskabel over de gehele breedte door de Alsteinpolder is gelegd En toch: Geen licht Zou daar helemaal niets aan te ver anderen zjjn? Boschkapelle DANSAVOND TEN BATE VAN OUDEN VAN DAGEN. Op zondag 16 december organi seert het Comité ouden van dagen een dansavond. De dansavond wordt belegd in het Parochiehuis en de baten van deze avond worden opzij gelegd voor het reisje, dat men ook volgend jaar de bejaarden uit onze parochie hoopte te kunnen aanbieden. Koewacht SLUITING WIWEKEO. De winkelactie, in onze gemeente georganiseerd door de plaatselijke winkeliersvereniging, is weer geslo ten. Wat betreft de verkoop is de ze zeer goed geslaagd. In de drie weken is er voor ƒ65.000.— verkocht. De actie werd besloten met twee bonte avonden, welke telkens volle zalen trokken. IJ zendijke VOORDRACHTAVOND. In samenwerking met de K.A. wordt morgen,zaterdag 15 december door de kath. vereniging voor Cul tuur en Ontspanning een voordracht avond gehouden in het jeugdhuis. Mevrouw Brouwers-Claus, die inder tijd voor „Leor.tientje" speelde, zal deze avond opnieuw haar voor drachtstalent tonen. Het programma omvat naast enkele ernstige, ook talrijke humoristische stukjes 'en de meeste voordachten en fragmenten zijn welbekend. De K.V.C.O. die afwisselend in de verschillende plaatsen van west- Zeeuwsch-Vlaanderen de ontspan ningsavonden organiseert, heeft de reputatie haar avonden tot een suc ces te maken. Ook niet-leden zijn op deze avond welkom. GOES Grand: Don Camillo contra Peppone. MIDDELBURG Electro: The desperate hours. Schouwburg: Djenghis Khan, de veroveraar. PHILIPPINE Parochiehuis 19,30 uur: De vier jaargetijden. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het begon in Parijs. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De man in het donkergrijze pak. VLISSINGEN Alhambra: Don Camillo contra Peppone. Luxor: The Command AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Tarzan en de ivoordieven. CLINGE L. v. Duyse 15-22 uur: Vogel- tentoonstelling. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7,30 u.: De dood vloog mee. GOES Grand: Don Camillo contra Peppone. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Safari IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Wien bleibt Wien. MIDDELBURG Electro: The desperate hours. Schouwburg: Djenghis Khan, de veroveraar. OOSTBURG Ledel 8 uur: Avontuur in Hongkong. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het begon in Parijs. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De man in het donkergrijze pak. Concertgebouw 8 uur: Rommel de woestijnvos. VLISSINGEN Alhambra: Don Camillo contra Peppone. Luxor: The Command ZUIDDORPE Parochiehuis 6 u Dansen ANTWERPEN Kon, Vlaamse Opera 8 uur: Khowahstsjina. 29)

de Stem | 1956 | | pagina 2