HOFSTRA KRIJGT STEUN VOOR BELASTINGMAATREGELEN i hongarije door honger belaagd ""djilas" krijgt 3 jaar E li Britse divisies blij ven Europese integratie in NAYO-verband Onderwijzers eisen salarisverhoging Kortstondige terreur van de Ierse nationalisten Kritiek van de Kamer op alarmgelui, maar Fabrieksmeisjes hielden rock and roll-festijn Waanidee leidde tot drama Lucas: „Laat minister ook eens aan sparen DE DOOD OP DE WEG Duizenden gearresteerd r Israëliërs richtten een bloedbad aan DAGBLAD VOOR ZEELAND "*N Enkele buien Prof. Oud„S.E.R. bedrijft politiek" WEGVERVOER PER SPOOR Jubileum werd toch gevierd Rapport der drie wijzen toegejuicht Demonstratief spoedcongres in Den Haag STAKINGEN ITALIË IN Dynamiet en schietpartijen Snoek was haasje het 96e JAARGANG No. 22327 Uitgav» N. V. Uitgevers Mi). Neerlandla. V«schijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Raigeratraat 16. TeL: Directie, Redactie en Administratie 335L Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. RedacUeraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Weetende. Abonn-prijs bi) voorultbet f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20. p. week (ultsl. bij niet postbesteil.) 1 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 et Postrek 278841 v ..it God, Koningin en Vaderlana DONDrjii.iJAG 13 DEC-ljuI Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - COSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Engeland wil het plan, om enkele van de vier Britse divisies van het rasteland van Europa terug te trek ken, opgeven als men het in de kosten tegemoet zal komen. Hierover is in principe overeenstemming bereikt tus sen Dulles, Pineau, Sellwyn Lloyd en Ven Brentano. Het blad van het Sovjet-leger, „Rode Ster", heeft woensdag „de misdadige activiteit van de organisatoren van de NAVO veroordeeld. Het blad sprak over „een horde wolven van imperia listen en militaristen". Het commen taar op de zitting van de NAVO-raad in Parijs was geschreven in de felste taal, die men sedert Stalins dood had gehoord. De Amerikaanse regering is noch tans begonnen overleg te plegen met haar westelijke bondgenoten, die lid zyn van de ontwapeningssubcommis sie der Verenigde Naties, om tot een overeenkomst inzake een plan voor progressieve ontwapening te komen. Een eventuële versmelting van de Amerikaanse opvatting en Boelganin's ideeën over een controlezone van 1600 kilometer breedte in het hart van Europa, zou niet" uitgesloten zijn. ROTTERDAM: Op de hoek van de Rosestraat en de Entrepot straat kwam de 48-jarige timmer man J. P. Drinkwaard met zijn fiets te vallen. Hij werd overreden door een passerende trekker met oplegger en overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhufs. HAAKSBERGEN: De 28-jarige J. H. N. kwam om het leven door dat hij met zijn bromfiets tegen een voetganger reed en een zeer ongelukkige val maakte. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. HET SAARAKKOORD is door de Franse Nationale Vergadering met 354 tegen 225 stemmen bekrachtigd. Pre mier Mollet noemde het ,,een belang rijke bijdrage tot de Europese ge dachte". VIJFTIEN PROCENT produktiever- hoging denkt de Nederlandse Aard oliemaatschappij te kunnen bereiken, door in het wingebied van westelijk Nederland haar maximum-boorcapaci- teit aan te wenden. VOORLOPIG zal de Amerikaanse re gering geen proeven meer nemen met waterstofbommen. In het algemeen wil men de kernproeven volgend jaar beperken tot de proefterreinen in Nevada. EEN AANTAL Lagerhuisleden (La bour en conservatieven) hebben een beroep op de regering gedaan, een einde te maken aan de vijandigheid van de bevolking jegens de Ameri kaanse burgers in Engeland. „Geen benzine voor Amerikanen", kon men de laatste dagen hier en daar lezen. KAPPERSBEDIENDEN mogen op 20. 21 en 22 december twee uur langer werken. De Vakraad zegt erop te re kenen dat de salons op de feestdagen van Kerstmis en Nieuwjaar gesloten zullen zijn IN JAPAN is kortgeleden het grootste tankschip ter wereld te water gelaten. Het is de „Universe Leader", die on der Liberiaanse vlag vaart. Het meet 85.500 ton. DE BEMANNING van een moderne Birmaanse kanonneerboot is met boot en al naar de opstandelingen overge lopen. De vloot heeft opdracht gekre gen, het schip op te sporen en tot zin ken te brengen. EEN INSLUIPER heeft uit de woning van een Chinese restauranthouder in Amsterdam een bedrag van 15.000 gulden ontvreemd. Hij had het geld kistje met een valse sleutel openge maakt. OOK IN DE leerindustrie zullen de lonen nu met 6 procent (welvaart- ronde!) worden verhoogd. Het College van Rijksbemiddelaars heeft zijn goedkeuring hiertoe verleend. Verwachting van het K.N.M.I. tot donderdagavond, opgemaakt woensdagavond 23.15 uur: Opklaringen maar ook enkele buien. Matige tot krachtige en langs de kus» tijdelijk harde zuid westelijke wind. Lagere tempera turen. Vandaag: zon onder 16.28 uur; maan onder 20.44 uur. Morgen: zon op 8.36 uur; maan op 11.35 uur. (Van onze parlementaire verslaggever.) Waarschijnlijk zal de Tweede Kamer vandaag een beslissing nemen, waardoor de prijzen van suiker tot 82 cent per kilo, voor benzine tot 46.7 cent per liter en voor oude jenever tot 9.10 per liter zullen stijgen. Na een debat over het eerste wetsontwerp, dat de nieuwe minister van Financiën, de heer Hofstra, bij de Kamer heeft ingediend, is gisteren gebleken, dat men hem wel wilde steu nen, al was er veel kritiek over de overrompelende manier, waar op hij in deze Kamer zijn wettelijk debuut heeft gemaakt. Het wetsontwerp is een voorspel op wat straks gaat komen, wanneer de regering het SER-advies in een wettelijke vorm gaat gieten. De minister had, nog voordat er één Kamerlid het woord had kunnen voeren over de verhoging van accijn s op gedistilleerd, de extra belasting verhoging op benzine en de wederinvoering van de omzetbelasting op suiker, een reeks nieuwe gegevens aan de Kamer meegedeeld. Dr. Lucas (KVP) gaf de minister toe dat deze gegevens een bevestiging waren van wat men al wist, dat er in onze economie zeker enige punten zijn, die van een noodkarakter getui gen. Daarvoor zullen wij offers moe ten brengen en wij zullen die vooral moeten zoeken in minder bestedin gen, zodat de betalingsbalans kan ver beteren. Dr. Lucas vroeg echter met nadruk, dat de minister de Kamer een dergelijke methode van overrom peling voortaan zal besparen. Ook was hij er sterk voor, dat thans eens ijverig werk zal worden gemaakt van de toegezegde studie van het bevor deren van het sparen, om zodoende tot minder bestedingen te komen, waar het in deze toch om te doen is. Wanneer de minister dan beslist de belastingschroef moet aandraaien, laat hij het dan ook doen langs de weg van het sparen. Dr. Lucas stelde voor om belastingcertificaten in te voeren, zodat er niet onteigend wordt. Het effect blijft echter hetzelfde, doordat de koopkracht vermindert „Gevaarlijk Het scherpst kwam prof. Oud op tegen de manier, waarop minister Hofstra alarmerende cijfers had ge lanceerd en tekenen had gegeven van een soort angstpsychose. Hij waar schuwde de minister vooral ook voor het gevaarlijke van deze methode, waardoor men de kans loopt dat het vertrouwen in onze gulden wordt on dermijnd. De spaarders zouden dan hun geld liever gaan besteden aan goederen. Voorts had hij er bezwaar tegen, dat de Sociaal Economische Raad te genwoordig de regering met zyn ad viezen aan handen en voeten gaat bin den en dat de adviezen niet alleen berusten op een technisch onderzoek, maar dat ook in de SER politiek wordt bedreven. Hij had enig mede lijden met de minister die een niet zo gunstige boedel moet overnemen. Evenals dr. Lucas drong hij er op a$n, dat de regering beperking van bestedingen vooral bij de overheid zal zoeken en dus aan het bezuinigen zal gaan. Op dit punt hebben socia listische ministers nooit zo'n erg goed voorbeeld gegeven, meende prof. Oud. Tegen dit laatste verdedigde zich de heer Burger (PvdA) en zo ein digde het debat in een interessant po litiek steekspel tussen twee fractie leiders. Minister Hofstra kon 't been, waar twee honden om vochten, ge makkelijk wegdragen. Hij verdedigde zijn ontwerp met grote zelfverze kerdheid. Bij de replieken ondervond hij echter toch nog tegenstand. De KVP wilde de belastingmaatregelen aan een zekere termijn binden. Dr. Lucas vroeg zich af, wat er gaat ge beuren wanneer onze betalingsbalans binnenkort eens gaat verbeteren. De mogelijkheid daartoe achtte hij geens zins uitgesloten. Het kwam hem beter voor, dat de belastingverhogingen niet langer geldingskracht krijgen dan tot 1 januari 1959. Radio - Boedapest heeft gis teren moeten toegeven, dat de staking in het land vrij wel algemeen was. In de fabrieken van Pees werkte nie mand en in andere steden, in het zuiden des lands, waren alleen de arbeiders in de levensmidde lenindustrie aan het werk ge gaan. Niet minder dan 3000 mensen zouden de afgelopen dagen in Hongarije gearresteerd zijn. Tientallen zijn omgekomen tij dens schermutselingen met de poli tietroepen en Sovjet - afde lingen. Iedereen, die door de standgerech ten in Hongarije schuldig wordt be vonden, krijgt automatisch de dood straf, aldus heeft radio-Boedapest woensdagavond meegedeeld. Emile Sandstrom, de Zweedse voor zitter van de Liga van Rode Kruis verenigingen, zei bij zijn terugkeer uit Boedapest, dat hij omstreeks ja nuari een ernstige voedselcrisis in Hongarije verwacht. De oogst is zeer slecht geweest en het vervoers systeem zit volkomen in de war. Er is groot gebrek uti steenkolen. Het communistische partijblad in Hongarije schreef, dat de staking de vreemdste was in de geschiedenis van de arbeidersbeweging. ..Provoca teurs en geweldplegers terroriseren de eerlijke arbeiders en houden hen van hun werk vandaan. Winkels wer den gesloten na geheimzinnige tele foontjes Volgens radio-Boedapest reden er in de hoofdstad gisteren weer enkele trams. De Canadese generaal Burns (rechts), commandant van de poli- tietroepen van de V.N., verlaat het hoofdkwartier van het Egyptische leger. Milovan Djilas, de voormalige vice-president van Zuid-Slavië, is woensdag tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld we gens vijandige'propaganda te gen de staat. Indertijd had hij al een voorwaardelijke veroorde ling gekregen. In de tenlastelegging werd gezegd dat Djilas. in een verklaring tegen over een vertegenwoordiger van het Franse persbureau „Agence France Presse" en in een artikel in het te New York verschijnende tijdschrift ..New Leader" opzettelijk gepoogd heeft de Zuidslavische naam te bena delen en de fundamentele belangen van Zuid-Slavië te schaden door het doen van lasterlijke uitlatingen en het verdraaien der feiten". Verder werd Djilas ten laste gelegd dat hij kritiek heeft geoefend op de Zuidslavische leiders, omdat zij de Hongaarse regering-Nagy niet heb ben gesteund. De openbare aanklager verzocht een strenge bestraffing van Djilas. Van speciale vergunningen voorzie ne buitenlandse en Zuidslavische jour nalisten mochten de zitting bijwonen, evenals geïnteresseerden", die even eens een vergunning moesten kunnen tonen. Het gewone publiek mocht de rechtszaal echter niet betreden. Djilas glimlachte tegen zijn vrouw en zijn zuster, toen hij de rechtszaal tt betrad. Hij protesteerde ertegen, dat Een vooiaanstaande Hongaar heeft j het proces met gesloten deuren zou dat de Sovjet- worden gevoerd. huis van de oudste directeur. Er bleek maar eén directielid in Wil- dervank te zijn - de anderen waren op zakenreis en die ene man kon het tegen de honderden vrouwen niet bolwerken. Inplaats van aan het werk. gingen de jongedames in de fabriek aan het rock and rollen en daar zij de deelneming van jonge mannen aan deze bezigheid moeilijk konden missen, posteerden enigen hunner zich voor de fabriekspoor- ten om passerende loopjongens het feestgewoel binnen te slepen; des noods met geweld. Eén jongmens werd zelfs met bromfiets en al binnengehaald. Enkele personeelsleden, die ten- naar de fabriek gebracht wor- slotte toch maar aan het werk wil- Het personeel van een trico- tagefabriek te Wildervank heeft gisteren zelf de viering op touw gezet van het 75-jarig jubileum van het bedrijf. De directie had er vanwege de in ternationale toestand geen werk van willen maken, maar een groot deel van het uit zes honderd personen bestaande personeel, meest meisjes die dagelijks per bus uit alle delen van de provincie Groningen den, dacht daar anders over. In alle vroegte werden de werk plaatsen en ateliers versierd en daarna trok een lange stoet meisjes, getooid met feestmutsen en uitgerust met vlaggen en toeters, naar het den gaan, werd dit eenvoudig on mogelijk gemaakt, doordat men de draden van de garenspoelen op de machines telkens weer doorknipte. Ook 's middags is er niet gewerkt, ondanks beloften van de directie om later een officiëel feest te houden. 55 in Wenen verklaard, Unie op 4 november van plan is "ge weest, de voormalige Russische zone in Oostenrijk opnieuw te bezetten. De Amerikaanse vice-president Nixon zou zaterdag a.s. een bezoek i aan Wenen willen brengen. Men be schouwt dit als een politiek gebaar van bijzonder belang. Vrijwel algemeen is gisteren te Parijs instemming betuigd met het rapport, dat de „drie wijze mannen" hebben uitge bracht over de politieke en eco nomische samenwerking tussen de NAVO-landen. De drie rap porteurs zijn Pearson (Canada), Martino (Italië) en Lange (Noorwegen). De Britse minister van Buitenlandse Zaken. Lloyd, noemde het rapport een „integraal deel" van een nieuw groot ontwerp voor Europa, dat ook de oprichting van een Atlantisch parle ment dient te omvatten. Hij zei het rapport te zien tegen de achtergrond van een Atlantische ge meenschap, waarvan een sterke Euro pese gemeenschap deel uitmaakt. Drie belangrijke elementen zijn: 1. Een hoge politieke en militaire leiding, gegeven door de NAVO, waar binnen de Westeuropese unie een taak krijgt. 2. Economische samenwerking krachtens en in samenwerking met' de Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking met organen als de Europese Betalingsunie, de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en een Gemeenschappelijke Markt. 3. Een algemene vergadering in de geest van een parlement. (Advertentie) Nu je zondag geen auto mag rijden, Is 't thuis blijven niet te vermijden, 'n Troost blijft ons bij voor U en voor mij, 'n TIP kan je dan juist verblijden Verwarring In heel de communistische wereld houdt de verwarring aan. Eerst nu is gebleken dat betogers in het voorma- .,._n de Sovjet-ambassade hebben aange vallen, maar ook het hoofdbureau van de stedelijke militie, het bureau van de openbare aanklager en de gevan genis. Een blad in Warschau veroor deelde ..de duizenden mensen die bij de relletjes toekekenDe politie ar resteerde 83 demonstranten. Op de Oostduitse universiteiten is een zuivering aangekondigd. ..Volks- I vijandige elementen" moeten eruit. fcJJ- l°t verwondering van Moskou heeft i dens een spoedcongres in Den Haag, de gehele Chinese pers gisteren uit- verhoging van de salarissen voor het voerig de rede van Tito gepubli- onderwijzend personeel gevraagd en uiting gegeven aan hun ontevreden heid over de houding van de regering. De voorzitters van de drie organisa- De Nederlandse onderwijzersorga nisalies hebben woensdagmiddag, tij de rede ceerd, waarin deze kritiek leverde op li het ai; meen. Buitenlandse waarnemers in Peking zien hierin een bewijs, dat Tsjou En Lai, bij zijn bezoek aan ties voerden het woord en gaven zon der meer te kennen, dat er aan het India, onder de indruk is gekomen i geduld van de onderwijzers een eind van de verontwaardiging daar tegen het Russische ingrijpen in Hongarije. In de Deense communistische partij dreigt de meerderheid zich van de huidige leiding af te keren en een links-socialistische koers in te slaan. Nu de benzine en andere motor- brandstof in Frankrijk zo schaars geworden is, zijn de Franse spoor wegen juist op tijd uitgekomen met een nieuw soort wagon: een lage lange platte wagen, waarop auto's gemakkelijk te rijden en te ver ankeren zijn. Op deze wijze kunnen vrachtauto's en tankwagens met een snelheid van meer dan 100 km vervoerd worden mèt hun lading zonder dat dit benzine kost. is gekomen. De belangstelling voor het congres was zo groot, dat men niet alleen het gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen. maar ook de zaal van de Dieren tuin had moeten afhuren, om de be- Door een staking van 2000 technici van de Italiaanse telefoondienst is woensdag vrijwel geheel Italië van te lefonisch en telegrafisch contact met de rest van de wereld verstoken ge bleven. Slecht.-, de radio-verbindingen van Rome met Londen en New-York bleven intact. De staking, die 24 uur zou duren, is uitgeroepen door hoge technische ambtenaren, die op die manier druk willen uitoefenen op de Italiaanse regering voor verbetering der salaris positie. Tegelijkertijd kregen honderddui zenden bewoners van de voornaamste steden woensdag slechts koude spij zen te eten door de slaking van onge veer 6001) employés van de particuliere gasfabrieken. Ierse nationalisten hebben gis teren in Noord-Ierland een reeks aanslagen gepleegd. Tengevolge van een bomontploffing werd een doorzendstation van de BBC te Londonderry zwaar bescha digd. Bij een kazerne te Armagh werd een wachtpost beschoten. Toen het vuur werd beantwoord trokken de aanvallers zich te rug. Te Magherfelt werd het ge rechtsgebouw door een ontplof fing ernstig beschadigd. In geheel noord-Ierland is de poli- tie gealarmeerd. De aanvallers, leden van het verbo den Ierse republikeinse leger dat strijdt voor vereniging van Ierland, zijn op zes punten over de grens ge komen. De inval was de ernstigste sedert jaren. Het hoofd van de politie van Noord- Ierland maakte ook nog de volgende bijzonderheden bekend: In Armagh werd geschoten op een politiepatrouille. Een politieman werd gewond. Twee aanvallers zijn gear resteerd. Te Enniskillen (Fermanagh) is een centrum van het territoriale leger op geblazen. Te Magherfelt (Derry) werd het gerechtsgebouw door een bomontploffing en brand vernield. Te Newry (Down) vloog een politiehut de lucht in en te Newton Butler (Fer managh) werd een brug opgeblazen, evenals in Inishmore. Te Tor Head (Antrim), zijn na een schietpartij twee aanvallers door de politie aangehouden. In Armagh, acht kilometer van de grens, had de aanval 's nachts om twee uur plaats. Er werd geschoten op de schildwacht van de Gough-ka- zerne. De schildwacht schoot terug en toen de wacht te hulp snelde, ver dwenen de aanvallers. Vanuit een vrachtauto en een luxe auto vuurden zij op de politie. Een politieman werd aan de arm gewond door kogels uit een machinepistool. Elders in de stad arresteerde een politieman na een vuurgevecht twee aanvallers. Terwijl de schietpartijen in de stad nog gaande waren, reden politieman nen met gepantserde wagens naar de grens om de terugtocht van de na tionalisten af te snijden. Het gerechtsgebouw van Maghera- feit is door een tiental mannen, die gewapend waren met machinepistolen en geweren, in brand gestoken. De mannen hadden eerst de huisbewaar der en zijn gezin in veiligheid ge bracht. De actie van de nationalisten was de grootste sedert de katholieke gees telijkheid in Belfast en Dublin vorig jaar het gebruik van geweld krachtig afkeurde. Nadien hebben zich slechts kleine incidenten voorgedaan, zoals het vernielen van zes douanehuisjes aan de grens op 11 november. Direct werden gisteren alle grens overgangen afgesloten en wachtpos ten geplaatst bij de elektrische cen trales en grote fabrieken. Alle poli tiemannen en militairen zijn gealar meerd. langstellenden in de gelegenheid te j stellen de referaten aan te horen. De sprekers moesten derhalve een pendeldienst onderhouden tussen de 1 twee zalen. Hier en daar zag men de- monstranten met spandoeken. De voorzitter van het katholieke on- derwijzersverbond, de heer J. H. M. j Derksen, wees op de ontevredenheid en onrust die in het gehele onderwij- j zerskorps heersen, op de nood van het onderwijs en op de noodzaak de juiste mensen bij dat onderwijs te betrekken en te behouden. Dit laatste, zei hij, gaat niet zonder een alleszins behoor lijke bezoldiging, ook van de gewone onderwijzer bij het gewone lagere on derwijs. Wij zijn bereid tot nader overleg, doch een overleg zoals tot nu toe is gevoerd wijzen wij radicaal af. De regering heeft naar onze me ning niet bewezen dat zij de waarde beseft van onderhandelingen met de verantwoordelijke leiders der grote organisaties. De voorstellen, die ons werden toegezonden, konden wij niet als punt van uitgang nemen voor een nieuw overleg. Zij bevatten slechts een kleine ver betering in het maximum van de on derwijzer met hoofdakte en eveneens een .kleine verbetering voor de hoof den der scholen. Wij hebben er geen goed woord voor over gehad en in de dinsdag gehouden vergadering heeft de voorzitter van de ANOF deze voor- i stellen namens ons allen onaanvaard baar verklaard, niet alleen als voor stel doch ook als uitgangspunt voor nieuw overleg. De voorzitter van de prot. chr. on derwijzersvereniging, de heer J. W. van Hulst, zei: ..De sinistere waar heid. dat Nederland niet bereid is met zijn onderwijzers, met zijn opvoeders te spreken, is eindelijk onthuld." >n TIP VAN BOOT Inz. Hr. H. N.. Nijmegen ontv. 1 £1. TIP -f 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. In de nacht van dinsdag op wimbc- dag heeft zich op een boerderijtje aan de rand van Utrecht een familiedrama afgespeeld, waarbij een van de zoons zijn slapende broer met een hamerde schedel heeft ingeslagen. Hij heeft daarna zelf de politie gewaarschuwd, die het slachtoffer in vrijwel hope loze toestand aantrof. De boerderij wordt bewoond door de 82-jarige moeder de G. met twee zoons en een dochter. De moeder, die aan aderverkalking lijdt, krijgt daar tegen door de 47-jarige oudste zoon en de dochter medicijnen toegediend. De jongste zoon verzette zich daar steeds tegen. Vermoedelijk als gevolg van een opgelopen hersenschudding had deze zoon, de 38-jarige P. de G. het waanidee, dat zijn moeder door zijn broer en zuster zou worden ver giftigd. Dinsdagavond is hierover, zoals ook eerder was gebeurd, een ruzie ont staan. Nadat het gezin naar bed was gegaan, heeft de zoon in de loop van de nacht zijn slapende broer in bed overvallen en met een hamer de sche del ingeslagen. Om zes uur in de ochtend is hij aan het politieposthuis zijn daad komen vertellen. Bij de komst van de politie aan de boerderij waren de moeder en dochter, die bei den sliepen, nog onbekend met het gebeurde. De Israëlische premier. David Ben Goerion, heeft woensdag in het parle ment meegedeeld, dat Israëlische grenswachten in enkele Arabische dorpen in Israël, dichtbij de Jordaan se grens, een aantal mannen, vrou wen en kinderen hebben gedood. Hij zei niet hoeveel mensen bij dit inci dent, dat hij een „vreselijk drama" noemde, het leven hebben verloren. De schuldigen zouden, naar hij zei, streng worden gestraft. De schrik van het viswater „Het Kil" in de polder Walenburg op Texel een snoek van 18 pond met een lengte van 109 cm was het haasje, toen hij in een fuik be landde. Uitgerekend op de dag, dat de zoetwatervisserij beëindigd werd.'

de Stem | 1956 | | pagina 1