I Begroting van Arendskerke door de raad aangenomen mededeling HöSSBS35SïSBÖSB Nieuwe woningen (16) voor Hansweert en Kruiningen Chefarine,4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 DECEMBER 1956 4 Reserve moet worden aangesproken WITTE KRUIS Nieuw bestuur Kath. Zeeuwse Reclassering BelangrU^e van aan Hoe staan de clubs er voor? Ui» Thalia uit Axel met: „En waar de ster bleef stille staan Prima opvoering krijgt reprise Zeeuwse handballers halen achterstand in Keep Fit-Middelburg 0-0 Koningschieting te Koewacht Middelburg se abdij kan nog niet geheel afgewerkt worden Slechte vooruitzichten voor de Zeeuwse clubs Program - Afdeling Zeeland KNVB 16 dec. smrui'tKORT AANBESTEDINGEN Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! MARKTEN WATERSTANDEN HET IS WEER ZO NIEUWJAAR! 4 fl.~ f2.- f 3.— en f 4.— DAG BLAD DE STEM 533ste STAATSLOTERIJ 4e klas 14e lijst De raad van 's-H.-Arendskerke behandelde de gemeentebegroting voor 1957, B. en w hadden de raad weliswaar een sluitende begroting ter vaststelling kunnen aanbieden, doch hadden hiertoe tot een bedrag van f 15000.een aanwezige reserve moeten aanspreken De eerste deelnemer aan de alge mene beschouwingen, de heer J. Lindenbergh (WD), vond deze gang van zaken teleurstellend. Hij vroeg zich af of b. en w. de wenk van de regering, dat allerwegen zal moe ten worden bezuinigd, wel ter harte hadden genomen. Hij drong er op aan, dat ook de gemeentelijke overheid haar taak zal verstaan en de ge meentelijke diensten zo effciër.t mo gelijk te laten werken. De heer Sandee (AR) kon met de woorden van de heer Lindenbergh meegaan, doch meende, dat de ge vraagde soberheid reeds voldoende wordt betracht Spreker kon zijn me ning met enkele voorbeelden toe lichten. Een zuiveringsinstallatie bijv. zou geen luxe zijn, maar hieraan valt niet te denken. De heer de Kooning (KVP) ten slotte voelde wel voor bezuiniging maar waarschuwde er voor dit niet te doen op onredelijke dingen De heer Lindenbergh zinspeelde er nl. op, dat het in het licht van dit be grotingstekort verstandiger ware ge- weeest de 6 pet. uitkering aan het gemeentepersor.eel te doen ingaan op 1 september, overeenkomstig de wens van de regering Bij de artikelsgewij'ze behandeling van de begroting drong de heer De Kobning aan op een alarmsysteem voor de brandweer. De begroting werd hierna zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld met voor de gewo ne dienst een totaal van f 714.190, en post voor onvoorziene uitgave van f 5063,17. De kapitaalsinkomsten wer den vastgesteld op f 1769663 en de uitgaven op f 2123179. Nieuw raadslid In deze vergadering werden de ge loofsbrieven van het nieuwe raadslid, de heer W. Smit, in orde bevon den. De r.-k. fröbelopleiding in Vlissin gen kreeg een gemeentelijke bijdrage in het exploitatietekort. Tot leden van de woonruimte commissie werden herbenoemd de heren J. Beenhakker, P. Proost, A. Raas, G. de Schipper en J. v d. Weele, terwijl burgemeester D. Ver met en wethouder M. Schipper wer den aangewezen als resp. gemach tigde en plv. gemachtigde voor de waterleidingmij Zuid-Beveland voor de jaren 1957 en 1958. Tot bestuurslid van de instelling voor maatschappelijke zorg te 's- Heer Arendskerke werd herkozen de heer J. Welleman. Een aanbeveling van het Instellingsbestuur voor de voorziening in een andere vacature werd terugverwezen, omdat niet vol daan werd aan de reglementaire eisen. De gereformeerde kerk van Nieuw- dorp kreeg in eigendom overgedra gen de grond, waarop het kerkge bouw staat. Deze grond was nl. nog (Advertentie) Thuis, op het werk, op reist Witte Kruispoeders verdrijven direct hoofd- en kies pijn, zenuw- of rheumatische pijnen. ■jc Ook in fobfef- en cochef-vorm steeds eigendom van de burgerlijke gemeente gebleven Bij de rondvraag ontspon zich een discussie over de uitvoering van het schilderwerk in de in aanbouw zijndg woningwetwoningen, te Lewedorp. Volgens de heer Meijaard (PvdA) mocht hier geen plaatselijke onder nemer worden ingeschakeld, waar door onnodig teveel geld werd uitge geven. Spreker achtte dit zeer onbe vredigend, temeer nu de aannemer van het schilderwerk, die een groot aantal van deze woningen kreeg toe gewezen, zelf er toe moest overgaan onderaannemers in te schakelen. De heer Meijaard betreurde het dan ook, dat plaatselijke bedrijven geen kans kregen. Burgemeester Vermet wees or op, dat deze woningen alleen konden worden gebouwd door gelijktijdige aanbesteding van de bouw in ver schillende plaatsen. Een en ander, bijv. de aankoop van materiaal, wordt centraal geregeld, waardoor in het algemeen toch nog een kosten besparing wordt bereikt De heer Goedegebure CHTJ) wees tenslotte op een gevaarlijk verkeers punt aan de Achterweg te Nieuw- dorp. Van de afdeling Zeeland der r.-k. Reclasseringsvereniging, die haar ze tel te Middelburg had, ging de laat ste jaren weinig meer uit. Mr. P. Brugman van het Centraal Bureau der Kath. Reclassering heeft zich zeer beijverd om daar verbete ring in te brengen. Eerste vereiste was de samenstel ling van een nieuw bestuur en hierin is men thans geslaagd. In een met diverse- genodigden ge houden vergadering te Middelburg heeft mr. Brugman de stand van zaken uiteengezet, waarna de be stuursverkiezing werd gehouden. De uitkomst was als volgt: Mr. H. Stieger, Hoedekenskerke, voorzitter; A. van Gastel, Middelburg secretaris: J. Loönen, Breskens, pen ningmeester en B. Scheers, Middel burg, ondervoorzitter. Als aalmoeze nier zal kapelaan Rosenberg, Middel burg, fungeren. (Advertentie) de Nederlandscb VereniginSe11' ®lU Comité e»z* vaak de liefde en toe- wijding, die bescheiden plann iaatseliike comité s door ge ,/md om gelden bijeen te bereikeB om immers de verzoeke feesc- gevo Talrijk zijn fancy-fai" en Voor zover verleend dergelijke onze prod^ten gram hikking te stellen. edewerking bier- mogelijk bebben wij V tot stand te brengen bovengenoemde g De tot en met heden bijgewerkte standenlijsten van de afdeling Zee land van de KNVB zien er als volgt uit: le klasse A: Noormannen 9-16, Le- wed. Boys 7-12, Schoondijke 8-10, Ro- bur 7-9, Walcheren 7-8, Vogelwaarde 9-7, Kruiningen 8-5, Domburg 9-3, Vol harding 8-2. le klasse B: Renesse 8-14, Zierikzee 2 6-9, Brouwershaven 8-7, Burgh 2 7-5, Dreischor 7-1. 2e klasse A: IJzendijke 9-14, Groede 9-12, Aardenburg 2 9-10, Zuidzande 9-10, Retranchement 8-9, Noormannen 2 9-8, Zeeland Sport 4 7-7, Biervliet 2 6-2, RCS 3 6-2, Breskens 3 4-0. 2e klasse B: Philippine 10-14, Patrij zen 7-11, Rapenburg 8-9, Hansweertse Boys 2 6-8, Vogelwaarde 2 5-7, Cort- gene 4-6, Sluiskil 2 5-4, Yerseke 2 7-3, Corn Boys 3 7-2, Kwadendamme 7-2. 2e klasse C: Renesse 2 10-20, Zie rikzee 3 7-10, SVOWK 6-8, Dreischor 2 8-6, Zonnemaire 5-0, Brouwersha ven 2 8-0. 3e klasse A: 's-Heer Arendskerke 2 10-18, IJzendijke 2 6-10, Schoondijke 2 7-10, Patrijzen 2 8-9, Walcheren 2 8-7, Vlissingen 5 6-5, Zeeland Sport 5 6-4, Robur 2 7-4, Lewedorpse Boys 2 7-2, Zuidzande 2 5-1. 3e klasse B: Axel 3 11-20, Hulst 3 6-8, Terneuzen 3 6-8, Koewacht 2 6-7, Ria 2 9-7, Philippine 2 7-6, Hontenis aan tussen gingsplan" geboren, betgeen betekent. jzzr££"~~! »nz op snelle wijze g worden n.l. w"* comité s, enz. op VerenigmgsPlan l 1 va ATlh «s oogde doeleinden bedragen hiervoor „dijltaU v... i te igin d' 1 1 )r beschikbaar geste besteed In ons die tot worden dusverre op andere wij» aan propaganda -akties voor Persil en dit „Vereniging8 W volledig inlichten; u OT hoe eerder U op U behoeft slechts een Maatschappij N.V •olledige inlichtingen. de hoogte is, des te s 55 De toneelvereniging Thalia uit Axel bracht onder leiding van pastoor Meeus het toneelspel „En waar de ster bleef stille staan" van Felix Tim mermans voor het voetlicht. Dat de belangstelling voor de eerste uitvoe ring groot zou zijn, wist ieder, maar dat gespeeld zou moeten worden voor een meer dan bomvojle zaal had nie mand verwacht. Wel een bewijs dat de opvoering van een toneelspel dat meer dan gewoon is, zeer wordt ge apprecieerd. Onverbeterlijk werden de hoofdrol len nl. Pietje Vogel (Jozef Misseghers) Suske Wiet (Piet de Rijck) en Schrob- berbeeck (Albert Kroes) vertolkt. Bij na gans het spel werd .gedragen door hun sublieme voordracht, waarin ner gens iets onnatuurlijks voorkwam. Zij leefden hun rollen volkomen in. Vooral op het moment waarop Suske Wiet sterft en hij door het Kerst kindje (Paul de Rijcke) naar de he mel wordt gevoerd, was er een adem loze stilte in de zaal. Peerke Vogelen Schrobberbeeck gaven niet alleen me nig lachnummertje weg om hun mag nifieke spel, maar tevens tekenden zij door hun uiterst verzorgde mimiek de werkelijke gemoedstoestand van de twee arme jeneverklanten. Een zeer moeilijke rol kregen Wal- De gemeenteraad van Kruiningen besloot tot het bouwen van 16 wo ningwetwoningen. Van dit complex /uilen er 12 worden gebouwd te llansweert-oost door gebr. Mollet te Hansweert en 4 te Kruiningen aan de Henry Dunantstraat door de firma Dek te Kruiningen Aan de heren C. Meijer en M. J. le Clercq te Kruiningen werd een oerceel bouwgrond aan de School straat verkocht voor de bouw van 'n tubbel woonhuis. De Rijksdienst voor Landbouwher- •;tel poogt in de zgn. „Koperen Trom" te Kruiningen een ruilverkaveling >p vrijwillige basis tot stand te bren- :en In dit gebied is gelegen een per- eeltje grond van de gemmeente, dat vroeger in gebruik was als vuilnis- tortplaats. Nu dit als zodanig voor de emeente geen waarde meer heeft, •esloot de raad tot verkoop aan de tichting beheer landbouwgronden oor de prijs van f 1.— onder voor vaarde, dat de rijksdienst het aanwe- ige huisvuil op haar kosten zal ver- ijderen en dat de gemeente toe- t.emming krijgt om voor de afvoer an het rioolwater een persleiding m te leggen De heer J. Witte (vrije lijst) wen e aan deze vrijwillige ruilverkave- ug wel deel te nemen, doch voelde et voor de verkoop van het onder- vige perceel. Het voorstel van b w. werd aangenomen met dé •■•mmen van de heren J. Witte M van der Maas (beiden vriie liist) n W. J. Pouwer (CH) tegen U Chef-gemeente' werkman B. en w. hebben het voornemen e raad t.z.t. voor te stellen twee -se werklieden, welke reeds gerui- e tijd in dienst zijn, te benoemen m iste dienst. Aanstelling in vaste onst is alleszins verantwoord omdat de werkzaamheden voor gemeente werken de laatste jaren, met name de werkzaamheden aan de plantsoe nen, begraafplaats en sportterrein een enorme uitbdeidir.g hebben on dergaan. Bovendien wensen b. en w. een nieuwe rang van chef-gemeen tewerkman in te stellen om de dage lijkse leiding en het toezicht op de gemeentewerklieden en speciaal op de tewerkgestelde handarbeiders zo doeltreffend mogelijk uit te oefenen Na enige discussie ging de raad hier mee akkoord De heren Witte en van der Maas stemden tegen. Wegens periodieke aftdeding op 1 januari 1957 werden de heren I. Ver meulen en J. van Ballegooijenher benoemd tot bestuurslid var. de in stelling voor maatschappelijke zorg, en werd de heer J. L. F. Kaijser her benoemd tot lid van de commissie van toezicht op het sportterrein. Ter voorziening in de behoefte aan kasgeld al de gemeente in 1957 maxi maal f 700.000.mogen opnemen. Uitbreidingsplan De ontwerp-wijzigingen van het gemeentelijk uitbreidingsplan werden uitvoerig besproken. Het plan in hoofdzaak ontmoette geen bezwaren, doch het plan in onderdelen voor de kom Hansweert kon niet de algehele instemming van de raad verkrijgen. In deze wijziging is nl. opgenomen woningbouw op een perceel boom gaard aan de Boomdijk te Hans weert Een partiële wijziging voor de kom Kruiningen kon evenmin de instemming van alle raadsleden ver krijgen. Deze wijziging betrof een bebouwing van een perceeltje aan het Clercqswegje met auto-boxen B. en w. beslote. deze partiële wijzi ging nog nader te bezien. Tot slot besloot de raad zich ga rant te stellen tot een bedrag van maximaal f 100.voor een door de Z.V.U. te organiseren muziekuitvoe ring te Kruiningen. ter Maas en Corry Erpelinck te ver vullen. Hun gedegen spel maakte van de duivelse rol meer dan verwacht mocht worden. In hun huiveringwek kende kledij, hun lugubere grime, maar vooral door hun verzorgde uit beelding deden zij menigeen rillen en beven*. Staf de Moor was als burgemeester natuurlijk weer bijzonder in vorm. Zijn imitatie van een domme ver waande eerste burger was bijzonder goed. Opvallend was ook het eenvoudig mooie spel van de jeugdige Annie Moorthamer. die zonder enige zweem van plankenkoorts rustig haar rol van Maria van Zeven Weeën vervulde. Aan het decor waren kosten noch moeite gespaard. Eug. Maas, Vic Schelleman en V. Brand timmerden het vakkundig in elkaar. De schilder grimeur Fr. de Potter uit St. Jansteen wist alles om te toveren tot een prachtig passend geheel, dat door de moderne belichtingsapparaten, die speciaal voor deze uitvoering in Hol land waren gehuurd, bijzonder mooie effecten opleverde. Thalia bereikte met deze uitvoering een hoogtepunt in haar ruim 10-jarig bestaan. Zondag a.s. wordt een tweede uit voering gegeven. Aangezien goede wijn geen krans behoeft, is propaganda voor deze tweede avond zeker niet nodig. KOT (Terneuzen) won biljartduel van B.V.V. De vier gespeelde wedstrijden tus sen leden van de beide Terneuzense biljartclubs K.O.T. en B.V.V. eindig den met een overwinning van K.O.T. die met 50 en B.V.V. die met 30 matchpunten de strijd beëindigden. In het clublokaal van B.V.V., café ,,La Belle Vue" werd na afloop door de secretaris van B.V.V., de heer J. de Zeeuw, aan de voorzitter van K.O.T., de heer J. Augustijn, een zil veren standaard met inscriptie uitge reikt. Het totaal verschil bedroeg 371 caramboles. Voor de Zeeuwse veldhandbalcom- petitie werden nog enkele inhaalwed strijden gespeeld. In de tweede klasse dames veroverde Zeeland Sport 2 de tweede plaats, want Marathon 3 moest er met 0-10 aan geloven. De stand is nu: Marathon 2 6-11; Zeeland Sport 2 6-8; Walcheren 2 5-7; Olympus 5-6: Luctor 2 5-2; Marathon 3 1-0; EMM 2 6-0. In de eerste klasse heren haalde Marathon 3 de eerste puntjes binnen dankzij een 6-8 overwinning op Wal cheren 2. EMM 2 verscheen onvolle dig bij Tonido 2 in Goes en daarom werd vriendschappelijk gespeeld. De Goessenaren wonnen met 12-2. De stand is: Olympus 7-13; Volharding 7-10; Tonido 2 5-8; Marathon 2 6-7; Marathon 3 2-2; EMM 2 5-1; Walche ren 6-1; Tonido 3 4-0. (Hockey-competitie) De hockeyclub Middelburg bond in Oss de strijd aan met Keep Fit. Het werd een aantrekkelijke en snel ge speelde wedstrijd, waarin beide ploe gen tal van goede scoringskansen kre gen, zonder deze echter te benutten. De Zeeuwse hoofdstedelingen hadden invallers voor Tuyt, Rambonnet en Rivière, waardoor de stootkracht uit de voorhoede was verdwenen. Kort voor het einde ontketende de thuis club een hevig slotoffensief, maar ook dat leverde niets op. zodat het einde kwam met dubbelblanke stand. De handboogmaatschappij „Elk zijn recht" te Koewacht hield haar jaar lijkse koningschieting in het clubhuis bij A. de Nijs. In de tweede ronde wist de voorzitter Eleteer van Damme met een welgemikt schot de konings vogel te doen tuimelen en werd hier mede koning van de sociëteit. Eerste minister werd Jac. van Acker, 2e mi nister Jos. Coone Zoals bekend is thans de restau ratie van de slechts partieel ver woeste gedeelten van de Abdij te Middelburg vrijwel voltooid. Hiermee is een zeer belang rijk werk aan dit unieke mo nument voltooid. Het open stuk langs de St. Pietersstraat moet worden bebouwd met een nieuw gebouw voor de provinciale griffie, naar ontwerp van prof. Berghoef en ir. Lussanet de la Sablonière. Het ontwerp is bestekklaar en wacht slechts op de rijksgoedkeu ring. De minister aarzelt echter met het afgeven van die goedkeuring, gezien de nog immer nijpende behoefte aan woningen. Toch zou het te betreuren zijn in dien het besluit van de minister ne gatief zou uitvallen. De wederop bouw van Middelburg is vrijwel vol tooid. Slechts langs de St. Pieters straat is een grote open plek. Het typische van een abdij is uiteraard, dat deze geheel gesloten is. Indien de provinciale griffie hier dus niet zou worden gebouwd, dan zou er een lelijke, gapende wonde in deze mooie stad blijven. Uiteraard be staat altijd het gevaar, dat, wanneer er nu niet wordt begonnen, er van uitstel afstel komt. De jammerlijke huisvesting van de provinciale griffie op de Dam te Middelburg is ook al een argument om de zaak aan te vatten en boven dien is er bouwcapaciteit voldoende te Middelburg en omgeving. (Tafeltennis) In de landelijke overgangsklasse van de tafeiHenniscompetitie kregen de beide Zeeuwse clubs weer een stevige nederlaag te incasseren Will van Zoelen verloor met 9-1 van Tilburg en Wilno met 10-0 van Dord recht. Beide clubs blijven dus de on derste plaats delen, waarbij Wilno een iets beter gemiddelde heeft. Aangezien er één club automatisch degradeert en een tweede degradatiewedstrijden moet spelen, ziet het er voor het Zeeuwse tafeltennis maar somber uit. Eendracht en Atoom bonden de strijd om de eerste plaats aan. Atoom won met 3-7 en nam dus de kop, ter wijl Eendracht zelfs de tweede plaats nog moest afstaan aan Wifra 2, dat USV met een 7-3 nederlaag naar huis stuurde. Carbon 3 zag zich in eigen huis met 1-9 geklopt door Irene en verkeert ook nog steeds in gevaar. De stand is nu: Atoom 8-15, Wifra 2 9-15, Eendracht 9-14, Irene 9-13, USV 9-12, BSM 9-10, Tilburg 10-7, Dordrecht 9-5, Carbon 3 8-3, Wilno 9-2, Will van Zoelen 9-2. se 3 6-4, Steen 3 Rapenburg 2 5-0. 7-4, Sluiskil 3 1-0, le KLASSE A: Schoondijke 1-Robur 1, Noormannen 1-Lewed. Boys 1, Vol harding '32 1-Kruiningen 1, Vogel waarde 1-Domburg 1. le KLASSE B: Brouwershaven 1 Burgh' 2, Dreischor 1-Zierikzee 2. 2e KLASSE A: Retranchement 1- Groede 1, Biervliet 2-Zeeland Sport 4, RCS 3- Zuidzande 1; IJzendijke 1- Noormannen 2. 2e KLASSE B: Patrijzen 1-Cortgene 1, Yerseke 2-Rapenburg 1, Corn Boys 3-Kwadendamme 1, Vogelwaarde 2 - Philippine 1. 2e KLASSE C: Dreischor 2-Zierikzee 3, Brouwershaven 2-Zonnemaire 1. SVOWK 1-Renesse 2. 3e KLASSE A: Schoondijke 2-Ro- bur 2, Walcheren 2-Zuidzande 2, Heer Arendskerke 2-IJzendijke 2, Vlis singen 5-Zeeland Sport 5, Patrijzen 2- Lewed. Boys 2. 3e KLASSE B: Terneuzen 3-Honte- nisse 3, Axel 3-Philippine 2, Hulst 3 Koewacht 2, Ria W 2-Steen 3. AAN DE STRIJD om het Zee.uwse j eugdschaakkampioenschap zullen dit seizoen slechts drie spelers deel nemen: Gabe Woudstra, Middel burg; Rudi Ruyg, Vlissingen en C. Jansen, Waterlandkerkje. De wed strijden beginnen volgende week. DE ZEEUWSE KORFBAL-BOND houdt op zaterdag 22 december in het Schuttershof te Goes haar jaar vergadering. Niet herkiesbaar is de bondssecretaris, de heer H Brugge- man, die Zeeland metterwoon gaat verlaten. OPRUIMING BUNKERS IN ZEEDIJK Door het bestuur van de polder Walcheren is aanbesteed het oprui men van bunkers in de Westkapelse zeedijk. Laagste inschrijfster was de N.V. P. Roos te Rotterdam voor f. 398.400 en hoogste J. v.d. Akker, Rotterdam, voor 651.000. De gunning is aangehouden. (Advertentie). V/er werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderenI Geleerden hebben onldeld, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine„4"- elk afzonderlijk al beroemd - werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 353 (—005), Namen la Plante 168 008), Maastricht hoofdsluis 4384 001), Borgharen 4050 020), Bel- feld 1226 (—018), Grave 523 (—003). Mannheim 253 (—019), Kaub 240 (—016), Trier 223 (—015), Koblenz 278 (—009), Keulen 289 (—013), Ruhr- ort 527 (—012), Lobith 1167 (—005). Nijmegen 942 (onv.), Arnhem 939 (—003), Eefde 464 (—004), Deventer GOES, 11 dec. Eierenprijzen. (Be richt van handelaren.) Kippeëieren 10, poeljeëieren 8, eendeëieren 8, gan- zeëieren 30 en kalkoeneieren 20 cent. GOES, 11 dec. Export- en indus trieveiling. Op monster: Conference H65 en op 75.20, H60-65 71.10, H55-60 61.20, Goudrenet st85-95 46. st75-85 42, st65-75 29.10, ,st60-65 19, H85-90 45, H75-8A 38.90-39.60, H65-75 24,60-24.90, H60-65 17.70-17.90, 2 13-14 Jonathan st70-75 54, st65-70 44, st60-65 35, st55- 60 24, H75-80 53, H74-75 42.10-42.20, H65-70 37.10-37.90, H60-65 25.50-25.70. H55-60 17.70-18, 2 8.90. Cox Or pippin H70-75 99-101, H95-70 88-103, H60-65 67-71, H55-60 40-46, 2 30-32. Gold. del. H80-85 54-83, H70-75 55-83, H65-70 41- 72, H60-65 37-57, H55-60 26-60, 2 23-35, Goudrenet K 23.20-23.80, F 16.60, kroet 7.40, Sterappel kroet 3, div. appels kroet 5.90, Comtesse de Paris H65-75 35, H55-65 30.55, H50-55 13, 2 7. St. Remy H75-85 27. H65-75 26. 2 24. G. Wildem. H55-60 41-51, 2 24-25. Doyen ne du Cornice H 75-80 113-117. H 70-75 102-118, H65-70 100-106, H 60-65 91-95, H55-60 76, H 50-55 32. Verpakt fruit: Cox Or. pippin H75- 80 109, H70-75 109, H65-70 96-108, Gold. delicious H75-80 90, H70-75 82. D. du Cornice H80-85 128-135, H75-80 125-129, H70-75 117 Gewone veiling: Cox Or. pippin K 54-57, F 28-30, Sterappel K 10. Jona than K 16-33, F 5-21. Gold. del. K 43- 55, F 13-28. Comt. de Paris K 14-23, F 7-12. St. Remy K 23-25, F 17-21. G. Wildeman K 34, F 18-21 D. du Comice K 88-95, F 76-88. Conference K 44-46. Legipont K 54. ROTTERDAM, 11 dec. Aanvoer in totaal 2972. weektotaal 4753, vette koeien en ossen 500, gebruiksvee 730, vette kalveren 8033, varkens 119, big gen 212, paarden 88, veulens 3. scha pen of lammeren 191. bokken of gei ten 14. Vette koeien le kw. 304-320, 2é kw. 290-300, 3e kw. 280-290, Vette kalveren 300-320, 280-300, 260-280. Graskalveren 450 350 275. Nuchtere kalveren 63 55 45. Biggen 57 48 40. Slachtpaarden 235 220 210. Schapen 135 110 100. Lamme ren 130 110 95. Kalfkoeien 1100 950 725. Melkkoeien 1100 950 725. Vare koeien 800 700 600. Vaarzen 775 675 475. Pinken 540 440 340. Vette koeien, aanvoer iets ruimer, handel goed, goed prijsh. prima's bo ven notering. Vette kalveren, iets minder, redelijk, vooral niet lager in prijs. Graskalveren, als vor. week, ta melijk, ruim prijshoudend. Nuchtere kalveren, groter, vlot, wat stijver in prijs. Biggen, iets korter, flauw, niet geheel prijshoudend. Slachtpaarden, als vorige week, tamelijk, ruim prijs houdend. Lammeren, kleiner, levendi ger, vooral niet lager. Kalfkoeien, ta melijk. stil, onveranderd. Melkkoeien, tamelijk, stil, onveranderd. Vare koeien, matig, kalm. prijshoudend. Vaarzen, gewoon, kalm, stabiel. Pin ken, gewoon, kalm, stabiel. Wij zullen gaarne Uw advertentie niet Uw wensen voor liet komende jaar in ons blad opnemen. Geeft U Uw advertentie tijdig aan onze kantoren of bezorgers op. De prijzen zijn hoge prijzen 5000 14744 ƒ2000 8512 18327 21867 ƒ1000 7106 9005 10858 14306 16028 17374 17573 19135 ƒ400 1059 1901 2634 5579 7526 8794 10423 12S5S 13271 13982 17817 20491 ƒ200 1791 2307 3365 4199 4420 4739 5355 5687 6101 695S 8160 8195 8856 9308 9686 11821 12871 14192 14339 14830 16602 17402 17564 19043 19076 19596 20001 prijzen van ƒ80.— 1066 116 142 226 317 362 445 511 812 907 954 2026 033 073 136 153 196 348 476 616 745 &76 934 974 988 3119 158 246 411 447 559 575 657 702 736 748 843 925 941 4064 105 127 211 477 505 .693 722 724 747 766 869 947 982 5380 382 491 587 771 916 939 6092 285 382 413 477 529 602 668 708 800 865 877 899 975 7093 189 308 325 333 669 760 786 829 836 8025 079 097 170 406 459 579 628 632 S6S 9056 199 250 366 600 606 831 10144 223 287 309 654 691 808 847 850 861 11301 325 343 347 390 412 511 548 585 627 918 941 12022 092 133 138 251 306 340 465 506 614 653 844 861 130 70 193 255 272 479 682 78S 796 140<9 121 161 201 217 384 445 747 824 880 909 965 15084 178 200 240 305 398 506 793 811 815 886 913 16035 154 206 364 367 764 881 894 171U2 137 152 215 500 618 654 714 927 18011 030 107 187 204 205 206 300 309 347 359 368 408 451 610 633 646 728 747 835 983 19020 025 040 079 124 175 215 279 303 308 489 512 708 737 758 764 801 924 932 948 20004 276 299 313 449 453 486 615 626 735 768 878 948 963 975 992 21112 149 186 265 449 565 584 599 613 762 775 803 820 995 nieten 1029 068 137 164 203 214 221 249 287 298 307 320 378 384 385 393 401 428 429 460 463 491 523 533 549 563 5 75 581 582 586 700 787 832 847 854 885 918 920 925 974 978 2009 014 019 041 063 108 138 149 167 174 180 238 252 256 275 301 305 306 366 452 475 556 601 619 622 655 680 681 682 68'i 700 708 712 716 740 824 839 840 855 860 897 928 939 975 982 8028 038 043 068 Ufl 080 112 117 154 17J 217 218 236 237 260 287 348 362 400 42't 457 486 512 525 558 573 588 594 615 663 668 669 671 675 699 707 729 735 787 799 972 975 4138 143 145 147 153 167 190 225 233 25-1 272 302 309 312 352 377 390 395 399 44, 454 472 474 515 533 534 560 565 610 615 618 620 622 629 640 644 650 672 805 813 816 855 861 862 901 920 959 5060 127 135 139 142 197 <24 335 365 369 402 423 450 468 4'<2 535 550 565 566 584 630 649 664 712 728 <32 753 757 785 787 822 881 893 906 936 973 977 60U1 005 012 025 030 U33 055 060 108 149 lb2 165 167 186 196 199 236 237 243 275 2(7 296 30b 341 430 <'38 451 454 465 513 525 536 J44 577 581 624 740 657 685 702 71» 787 794 805 813 949 964 7022 023 056 062 092 133 198 239 267 344 356 391 424 440 463 4^8 535 545 552 565 569 578 7,92 b43 655 664 679 692 701 714 745 746 754 806 812 830 838 891 908 970 972 988 993 8006 028 049 081 120 139 163 219 225 256 279 294 375 381 395 429 430 436 540 571 584 623 638 644 695 719 721 732 763 785 806 862 894 901 913 939 948 949 996 9014 042 051 052 091 162 223 253 327 372 446 462 479 489 505 533 546 563 577 582 609 613 636 643 674 691 705 723 730 734 755 781 783 794 833 837 887 903 940 974 988 10012 053 080 115 130 143 157 196 224 235 240 266 272 313 326 340 395 413 456 469 470 477 483 494 514 524 536 562 566 626 b89 727 760 776 833 837 849 878 883 886 887 971 993 994 HOOI 004 051 079 114 126 142 144 157 163 202 215 220 272 284 289 299 326 353 376 409 442 %51 595 651 662 751 783 843 852 868 886 929 946 955 963 965 12006 007 011 025 040 084 090 095 101 105 130 141 159 176 184 188 200 2U1 202 222 335 357 386 388 399 438 444 '*50 463 495 539 555 583 671 682 740 (41 t63 (S2 816 817 820 924 950 99ó 13013 106 107 154 162 172 212 237 262 296 301 322 328 333 347 357 3S2 404 410 437 488 499 527 560 629 636 703 711 740 751 794 797 858 886 938 980 14026 061 099 115 118 142 156 166 21S 234 239 240 245 349 357 374 404 450 453 487 493 616 666 669 672 673 683 691 716 718 742 756 796 820 893 901 910 969 980 13017 040 042 055 080 086 1 3 138 214 242 249 256 269 301 302 310 313 316 318 327 342 419 484 515 539 578 597 619 650 664 708 716 740 755 761 787 823 857 890 961 963 981 :iiU04 011 013 045 096 J16 139 157 177 179 200 208 214 218 229 232 244 245 247 286 299 325 337 350 355 381 408 421 434 442 465 522 544 556 608 624 649 730 745 747 756 772 856 889 893 901 904 913 922 932 953 985 17004 022 023 042 062 091 142 159 189 220 272 273 274 320 334 339 405 408 453 497 515 532 580 590 592 594 717 723 729 754 757 768 787 793 803 829 830 835 846 S47 848 860 873 887 912 950 951 956 18058 095 112 113 133 343 192 202 272 292 306 349 376 497 505 529 542 555 574 588 600 613 670 697 709 745 778 816 832 906 oio QQfi Q41 Q74 UU'J 19003 005 018 021 030 104 107 133 140 148 181 207 286 293 314 350 360 393 438 459 559 577 581 623 648 700 720 735 742 747 753 767 311 S30 874 914 934 976 981 20075 076 078 101 118 136 143 167 184 185 189 192 199 263 270 294 318 379 395 407 417 428 432 434 477 480 545 546 562 595 602 613 616 618 624 625 656 674 718 728 750 788 S02 825 855 876 891 966 969 974 978 984 21005 008 018 020 022 027 031 038 045 063 230 240 244 291 308 325 354 374 384 387 401 455 487 494 504 566 592 630 632 645 653 713 818 846 891 898 912 919 920 923 976 Verbeteringen: nieten 16247 moet worden 16347; 17515 moet worden 7515; 17723 moet wordên 7723; 16913 moet worden 6913; 14118 moet worden 4118; Eigen geld 18347 moet zijn niet 18347; eigen geld 15913 moet zijn niet 15913. Niet 11272 moet worden eigen geld 11272; niet 3486 moet worden eigen geld 3486; niet 15313 moet worden eigen geld 15313.

de Stem | 1956 | | pagina 3