Lil HONGAREN IN DRIEST VERZET TEGEN TERREUR Hevige strijd in verschillende delen van het land NIEUWE GRONDSLAG VOOR SAMENWERKING Als verstekelingen naar Amerika en terug Minister Hofstra klept alarm in Tweede Kamer Relletj es in Stettin TIEN JAAR GEËIST TEGEN „ZWARTE RUITER" HONGAREN LOPEN WEG UIT Y.N. Angst voor internering r DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrijwel overal in het land werd het werk neergelegd Speelclubs in Baarle-Nassau overvallen I Gecensureerd... j I Perioden met regen Vergeefs pleidooi van Kadar „WIJ AANVAARDEN DE UITDAGING" Kloof tussen Grote Drie wordt gedicht Nederland staat er verre van gunstig voor Over 1956 een tekort van 600 miljoen op betalingsbalans „S.E.R. is nog te optimistisch" Vluchtelingen wilden vluchten Ook de roofmoord in Ravenstein werd bewezen geacht Verdachte bleef onlkcnnen Britse officier te Port Said ontvoerd VAN SCHRIK OVERLEDEN Huishoudster bij brand omgekomen Feest..... 96e JAARGANG No. 22326 Ultgav* N. V. Uitgever» Mi). Neerlaudla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd - redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. V. Dongen. C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H M L de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J v. 't Westende. Abonn.prtj» bi) voorultbet t 6.50 p. kwartaal, p. post 1 7.20, p. week (ultal. bil nlet postbestell.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse minim. 13 ct. Postrek 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland WOENSDAG 12 DECEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.S5 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen al te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 -Thïreau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 COSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Alle dreigementen en terreur-maatregelen van de regering-Kadar ten spijt, is gisteren vrijwel in heel Hongarije het werk neerge legd. Trams en bussen in Boedapest reden niet meer en alle winkels waren gesloten. Slechts in enkele fabrieken schijnt gewerkt te worden. In de Hongaarse hoofdstad heerst een spanning, gelijk aan die van de oktoberdagen. Uit verschillende delen van het land kwamen ook gisteren berichten over hevige gevechten tussen arbeiders en politietroepen. De Russen, die zich nog zo veel mogelijk op de achtergrond houden, trekken overal tanks samen, teneinde te kunnen ingrijpen als Moskou hiertoe het bevel geeft. Nederlandse rijkspolitie en Belgi sche rijkswacht hebben gisterenavond een grootscheepse inval gedaan in drie speelclubs in het betwiste gebied bij Baarle Nassau-Hertog. Er waren on geveer 200 aanwezigen. Een hoog geplaatste politie-autoriteit deelde des gevraagd mede. dat naar zijn mening alle speelattributen in beslag zouden worden genomen. 5 Te Zürich is vanuit Roemenië eert brief aangekomen, waarin afzender, een Roemeen, de grootste verwensingen aan het J adres van de Russen uit en allerlei onprettige dingen zegt van Kroestjev en Boelganin. 'Zijn familielid in Zürich opende de brief en ontdekte een stem- j pel van de Roemeense staats- S censuur met het onderschrift: „Brief gecensureerd. Stemmen S met de mening van briefschrij- J S ver in. Censuurdienst van de i Volksrepubliek Roemenië." S DE ZAGERIJ van een fabriek van deuren in Schiedam is gistermiddag geheel uitgebrand. Vermoedelijk zijn er vonken in het zaagsel terecht ge komen toen de kachel werd opgepord. ENGELAND gaat zijn bases op Cey lon overdragen aan de regering van dit land. Sinds premier Baranaike aan het bewind is, zijn de Britten nogal stevig onder druk gezet. TWEE ARBEIDERS vielen van een ladder op het terrein van een kunst- mestfabriek in Vlaardingen. Een van hen overleed in het ziekenhuis, de ander werd ernstig gewond. Het on geluk werd veroorzaakt door het uit elkaar schieten van twee pijpdelen, die gemonteerd moesten worden. CYPRISCHE verzetslieden hebben in een dorpje ten zuiden van Fama- gusta twee Griekse Cyprioten dood geschoten. AMBONEZEN zullen het voormali ge militaire kamp „Vosseveld" te Winterswijk gaan bewonen. Tachtig gezinnen uit andere overbevolkte kampen zullen naar het nieuwe woon oord worden overgebracht. VANDAAG begint in Belgrado het proces tegen Milovan Djilaseens Tito's wapenbroederdie wegens het schrijven van „staatsvijandige" artikelen werd gearresteerd. ZATERDAG 15 DECEMBER zal voortaan gevierd worden als „Sta tuutdag", ter herdenking van de ge lijkberechtiging van Suriname en de Antillen binnen het Koninkrijk. Van alle regeringsgebouwen zal zaterdag de vlag wapperen. UIT EEN enquête van de Interna tionale Kamer van Koophandel blijkt, dat de zakenwereld afremming vreest van de economische expansie door beperking van het afbetalingskrediet. NOG ALTIJD is het Canadese vlieg tuig, dat sinds zondag wordt vermist, niet teruggevonden. Zoals men weet had het 64 mensen aan boord. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt dinsdag avond om 23.15 uur: Zwaar bewolkt en perioden met regen. Matige tot krachtige en aan de kust to hard of stormachtig toe- nemende zuidwestelijke wind. Wei- mg verandering in temperatuur. Vandaag: zon onder 16.29 uur maan onder 19.39 uur. Morgen: 20n op 8.34 uur, maan op 11.IC uur. Uit alles blijkt, dat Kadar nog slechts een Sovjet-marionet is, die men zo spoedig mogelijk aan de kant wenst te schuiven. Er zouden plannen bestaan om hem door harde Stalinisten te ver vangen. Herhaaldelijk deed radio-Boedapest gisteren een beroep op de arbeiders, het werk te hervatten. De omroeper deelde mee, dat in veel fabrieken gewerkt werd en dat de arbeidersleiders „al wel naar Oostenrijk gevlucht zouden zijn". Bovendien trachtte men de bevolking te beïnvloeden door waarschuwingen voor voedselgebrek en een nijpend tekort aan brandstoffen. Een westerse diplomaat ontkende met nadruk de berichten van radio- Boedapest, als zouden veel arbeiders aan het werk zijn gegaan. Maandag en dinsdag is er maar één trein (uit het buitenland) in Boedapest aange komen. De politiek van Kadar schijnt erop gericht te zijn, de hoofdstad vol ledig te isoleren, teneinde te beletten dat de stakingsoproep de provincies bereikt. De geheime verbindingen bleken echter uitstekend te werken, want overal ward de oproep tijdig ontvangen. Slechts in twee steden, waar het politietoezicht uiterst scherp was. gingen de arbeiders naar de fa brieken. In Ujpest werden in de nacht van maandag op dinsdag weer scho ten gehoord. De staat van beleg is inmiddels van kracht geworden', zo dat iedereen die in het ongeoorloofde bezit van wapens is door speciale rechtbanken kan worden berecht. Overigens is de toestand, zowel politiek als anderszins, uiterst ver ward. Merkwaardig is bijvoorbeeld het bericht dat kolonel Ferenz Nador, die met Nagy asiel had gezocht in de Zuidslavische ambassade en met hem naar Roemenië werd gedepor teerd. in Boedapest zou zijn terugge keerd, evenals een andere metgezel van Nagy. Volgens Zuidslavische kringen zouden zij in Boedapest zijn om met de Russen over een verbre ding van de basis der huidige Hon gaarse regering te spreken. Volgens genoemde kringen zouden de Russen misschien Kadar van zijn functie kun nen ontheffen, maar er is geen aan wijzing dat zij bereid zijn Nagy te laten terugkeren. Zoals hierboven ge meld, gewagen andere berichten van een „herstalinisering". Er gingen gisteren ook geruchten, dat Kadar zelfmoord zou hebben ge pleegd of door de Russen ..geliqui deerd" zou zijn. Radio-Boedapest meldde echter dat Kadar een arbei dersdelegatie had ontvangen. Alle eigendommen van Hongaren die het land hebben verlaten, zullen verbeurd worden verklaard. Op bevel van vice-premier Ferenc Muennich zouden ongeveer vijftig le den van de Centrale Arbeidersraad van Boedapest zijn aangehouden. Hevig zou er worden gevochten in het gebied van Tata, ten westen van Boedapest, in Dunapentele, ten zui den van de hoofdstad en bij Magya- rovar bij de Oostenrijkse grens. Opnieuw zijn enkele opstandelingen- zenders actief. Een van deze stations riep het volgende om: ,,De regering heeft nu laten blijken, dat zij ons werk niet eerbiedigt en het ook nooit doen zal. De boeren en arbeiders aanvaarden de uitdaging, ondanks de overmacht". In de omgeving van de uranium- mijnen, bij PecS, leveren verschei dene honderden mijnwerkers en an dere arbeiders slag met de militaire politie van Kadar. Deze laatste wordt gesteund door Sovjet-eenheden, die met lichte wapens zijn uitgerust. Het werk in de staalfabrieken van Czepel (38000 arbeiders) ligt geheel stil. Bij de hoofdingang van een der fabrieken stond een aantal stakers. Een van hen riep een verslaggever toe: ,,Kijk, wij zijn allemaal fascis ten", waarop de anderen in lachen uitbarstten. Menon weer naar Boedapest De Indische ambassadeur in Mos kou, Menon, heeft van zijn regering opdracht gekregen zo spoedig moge lijk weer naar Boedapest te gaan, om zich daar van de toestand op de hoogte te stellen. Hij was zondag uit Boedapest in de Russische hoofdstad teruggekeerd. Volgens de laatste, berichten zou den in enkele delen van Hongarije trouwe aanhangers van de stalinist Rakosi het bewind in handen hebben genomen. Malenkov blijkt nog in Moskou te zijn. Maandag werd de verwachting uitgesproken, dat hij naar Boedapest zou gaan om daar het heft in han den te nemen. Twee jonge Nederlanders (Friezen volgens de eerste gege vens), zijn maandag door de Franse politie van Martigues-Lavera, in de Rhónemonding, aangehouden omdat ze als verstekelingen aan boord van de Panamese tanker „Miraflores" waren ontdekt. Op 8 november jl. hadden de beide jongens (16 en 17 jaar) zich in Rotterdam aan boord van de „Miraflores" verstopt. Zo maakten zij de reis naar Amerika (Texas) en daarna van Texas naar Frankrijk. De „Miraflores" zal hen naar Genua brengen, vanwaar ze met een ander schip naar Rotterdam terug zullen keren. In het Palais Chaillot te Parijs is gisteren de grote Navo-conferentie be gonnen, die toetssteen zal blijken voor de Atlantische eenheid. Niet minder dan 400 gedelegeerden woonden de formele openingsplechtigheid bij, waarna de 15 Navo-ministers in be sloten zitting hun politieke besprekin gen konden beginnen. In een rede van vijftig minuten zei Foster Dulles, dat gebeurtenissen, zo als die zich in het jongste verleden hebben voorgedaan, een bedreiging kunnen vormen voor het bestaan van de Navo. Overigens gaf hij uiting aan (Van onze parlementaire verslaggever.) De minister van Financiën, de heer Hofstra, heeft de Tweede Kamer gisteren in kennis gesteld van de laatste cijfers omtrent de financieel-economische positie van ons land; cijfers die volgens hem een ernstige waarschuwing inhouden. Hij heeft een rege ringsverklaring afgelegd nog voordat het wetsontwerp tot ver hoging van de accijnzen op gedistilleerd en op suiker in behan deling kon worden genomen. De Kamer vroeg dan ook een dag uitstel om zich te bezinnen op de gegevens, die haar zo plotseling bereikten en die er op het eerste gezicht verontrustend uitzien. Tevens houden zij een bedekte aankondiging in tot belastingverhoging. Tot verdere verhoging dan waartoe de SER ad viseert. Uit de cijfeiv blijkt, volgens de mi nister. dat de SER in zijn advies van gunstiger gegevens is uitgegaan dan de huidige toestand rechtvaardigt. De SER veronderstelde nog, dat er in 1956 een tekort op de betalingsbalans zou zijn van slechts 100.000.000. De eer ste negen maanden van dit jaar is dit echter reeds tot 430.000.0Ö0 opgelo pen, in totaal zal het tekort voor 1956 5 a 600.0000.000 bedragen. (Over 1952 was er nog een overschot van 1860.000.000, dat geleidelijk tot 302.000.000 in '55 was gedaald.) De deviezenreserves zijn deze maand tot beneden vier miljard teruggelo pen. Eind 1955 bedroegen zij nog 4.6 miljard. Op de derde plaats is de kaspositie van het Rijk ernstig in dalende rich ting gegaan. Juist nu de belastingont vangsten in augustus, september en oktober versneld binnenkomen, is nog een daling ingetreden tot 150 a 200 miljoen (eind 1955 was er aan kas middelen nog 400.000.000). In de eer ste maanden van 1957, aldus minister Hofstra, wanneer de belasting min- Een groepje Egyptische officieren, dat door de Israëlische troepen tij- dens de gevechten in de Sinai- woestijn krijgsgevangen werd ge maakt, kijkt met een mistroostige blik over de prikkeldraadafzetting van het gevangenkamp. Te Szczecin (het vroegere Stettin) in Polen, hebben zich wanordelijkhe den voorgedaan, waarbij ruiten van het Russische consulaatsgebouw ter plaatse werden ingeworpen. De orde verstoorders poogden ook het gebouw zelf binnen te dringen, doch dit jverd hun door de politie belet. De ordeverstoringen begonnen, toen een Poolse militieman een dronken man arresteerde. Omstanders bevrijd den de arrestant en vielen de militie man aan. Er vormde zich een menigte, die een van de grote wegen van Szcze cin blokkeerde, de ruiten van ver scheidene tramwagens inwierp en verscheidene militiemannen een pak slaag toediende. Daarop trok men op naar het Rus sische consulaatsgebouw, doch militie mannen en militairen wisten voor dit gebouw een einde aan de wanorde lijkheden te maken. Verscheidene per sonen werden gearresteerd. der toevloeit kan dan ook een tekort van honderden miljoenen verwacht worden. Achter advies De redering is besloten het SER- advies als richtsnoer te nemen voor haar beleid. Er komt nog een debat, waarin zal kunnen worden bezien, in hoeverre de regering wellicht verder zal moeten gaan. De regering gaat tevens akkoord met de verdeling van de 5.6G loonsver hoging (ook voor ambtenaren) die nodig is om de betaling van de pre mie voor de ouderdomsvoorziening te financieren. Concreet heeft de minister reeds de nodige maatregelen in de Minister raad voorgesteld ter vermindering van de uitgaven met 75.000.000 en van de investeringen met 125.000.000. De verdeling van het aandeel tus sen rijks- en andere instellingen moet nog nader worden vastgesteld. Een verhoging van de directe belas ting met 50.000.000 en de indirecte met 60.000.000 bevatte volgens de minister nog „onopgeloste punten". Het SER-advies heeft, naar hij mee deelde o.a. nog geen rekening gehou den met de eisen van de landbouw, die ingrijpende beslissingen nodig zul len maken. Eerst wanneer deze eisen in het gehele complex van problemen zal zijn verwerkt, kan de minister met concrete voorstellen over belastingver hoging in de Kamer komen. Ongeveer 300 Hongaarse vluchtelin gen mannen, vrouwen en kinderen hebben maandag hals over kop een vluchtelingenkamp bij Besanpon in Oost- Frankrijk verlaten en zijn te voet over de met sneeuw bedekte we gen naar de Zwitserse grens getrok ken, een afstand van 48 kilometer. Onder de vluchtelingen was onrust verwekt door geruchten volgens wel ke zij geïnterneerd zouden worden. Toen maandag een detachement van het Franse leger in de buurt van het kamp begon met oefeningen waarbij geschoten werd, is de onrust vermoe delijk in een paniek omgeslagen. De Zwitserse grenswachten lieten de vluchtelingen, die zeiden dat zij bij de Amerikaanse ambassade in Genève asiel wilden vragen, niet passeren toen zij dinsdagochtend bij de grens arri veerden. De Franse autoriteiten heb ben nu besloten 200 van de vluchte lingen naar het kamp bij Besancon terug te zenden. De rest gaat naar Montbeliard, waar werkgelegenheid voor de Hongaren is. de die de. Bossche rechtbank is dinsdag de zaak voortgezet contra ïaSmKS J ,Gr- uit Mierlo (reeds 2 jaar gedetineerd) irenefenH i januari 1955 in Oostbrabant een terreur heeft uit- Van Dieten ?»arnU 1®- ma"nen het leven verloren, nl. de postbeambte met de k7, 1,5™" -ein',5 j ln zijn kantoor neerschoot, terwijl hij er me hH overreed ."„"naeme- P 300'"1' d® h°er Van Eenbergen te Boekei, a e nij overreed Zonder zich van diens lot iets aan te trekken. vangenisstraf met aftrek en de ter beschikkingstelling van de regering. Uiteraard vormde de roofoverval en doodslag in het postkantoor te Raven stein het hoogtepunt. Verdachte ont kende zich aan deze misdaad te heb ben schuldig gemaakt. Hij gaf toe eens bekend te hebben met de Duitser Karl Edel die roof overval te hebben gepleegd, waarbij Edel zou hebben geschoten. Deze Edel had hij leren kennen uit de Duitse ge- illustreerde pers, waarin Edels por tret was afgedrukt. Hij kon dus wel een beeld ophangen van diens gezicht. Toen verdachte later met Edel werd geconfronteerd, bleek verdachte de Verder pleegde hij inbraken te Oss en Dinther, stal doktersauto's te Amersfoort, Geldrop en Nijmegen schoot op de hem achtervolgende po litie te Tilburg zonder deze evenwel te raken en deed verder nog tal van verkeerde zaken, welke een litanie van verschrikkelijkheden vormen. Na het verhoor van 10 getuigen eiste de officier van Justitie, mr. J. Dony, tegen verdachte 10 jaar ge- Duitser niet te kennen en bleek het gehele verhaal van verdachte, in de streek bekend als „De zwarte Rui ter", te zijn verzonnen. Sorteerproeven met de beste speur hond van Nederland, eigendom van de heer De Letter uit Rosmalen, oog getuigen van de vlucht met de in Nijmegen gestolen doktersauto uit Ra venstein, het terugvinden onder Uden van een geldtrommel en hangslotje en een centenbakje van het post kantoor te Ravenstein en de werk methode van de verdachte, waren voor de officier motieven voldoende om verdachtes schuld wettig en over tuigend te bewijzen, hetgeen door verdachte cn diens verdediger, de Bossche advocaat mr. P. Streefhals. met klem werd bestreden. De zitting nam vele uren in beslag en werd door de in keurig blauw col bert gestoken verdachte onbewogen gevolgd, terwijl hij een cahier tot zijn beschikking had, dat hij geregeld raadpleegde. Tot slot verklaarde verdachte zich onschuldig aan het gebeurde te Ra venstein en aan de diefstal van de doktersauto te Nijmegen, welke op de dag van de roofoverval te Raven stein nabij het postkantoor door en kele getuigen was gesignaleerd. De overige misslagen werden .niet ont kend. Uitspraak 24 december. Onbekend gebleven Egyptenaren hebben dinsdagochtend in Port Said een Brits officier, onder bedreiging met vuurwapens, in een auto ont voerd. De officier was alleen in een jeep op weg naar een gebouw waar zeven Egyptenaren, die maandag gearres teerd waren, vastgehouden worden. Onderweg stopte hij om een Egypte naar, die er verdacht uitzag, te on dervragen. Daarop kwamen een paar mannen bij zijn jeep staan. Een van hen greep het pistool van de officier en dwong hem in een gereedstaande auto te stappen. Te Cairo is bekendgemaakt, dat de Israëlische strijdkrachten zich tot op 190 km van het Suezkanaal hebben teruggetrokken. „Ik kan zelfs bij benadering niet zeggen, wanneer het Suezkanaal weer bevaarbaar kan zijn gemaakt". Dit heeft de Amerikaanse generaal Ray mond Wheeler, die door de Verenig de Naties is belast met het toezicht op de opruimingswerkzaamheden in het kanaal, dinsdag op een perscon ferentie verklaard. John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken (links), met zijn Franse ambtsge noot Christian Pineau tijdens een bespreking op het Franse ministerie van buitenlandse zaken in Parijs. Een glimlach kan er weer op overschieten... zijn tevredenheid over de manier, waarop Engeland en Frankrijk aan de aanbevelingen van de Verenigde Na ties hebben voldaan. Anders dan Rus land. zei hij, dat zich er niets van aantrekt. Tussen de ministers van Buiten landse Zaken van de Grote Drie zou momenteel een gemeenschappelijk in zicht bestaan in de thans ontstane toestand in het Midden-Oosten. De Verenigde Naties, menen zij, kunnen nu aan een oplossing op lange ter mijn werken voor de vraagstukken daar. Minister Luns heeft betoogd, dat een intensieve samenwerking, zowel politiek als economisch, binnen de Navo thans meer dan ooit geboden is. Volgens een bericht van gisteren avond laat blijkt minister Dulles ook nog te hebben gezegd, dat het voor de NAVO van groot belang is haar mili taire kracht te handhaven en er geen onzekerheid over te laten bestaan, dat zij die kracht zonodig ook zal ge bruiken. In het magazijn van een bedrijf in Hilversum heeft zich gisteren een ont ploffing voorgedaan, die aan de 49- jarige magazijnbediende J. H. de G. het leven heeft gekost. Hij liep slechts kleine brandwonden op, maar hij over leed tengevolge van de schrik. De Hongaarse delegatie heeft dins dag de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties verlaten als protest tegen haar „voortdurende inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Hongarije." De leider van de delegatie. Horvath, had tevoren verklaard dat men niet aan het werk van deze elfde zitting zou deelnemen, zolang de bespreking van de Hongaarse kwestie niet ge schiedde in de geest van het hand vest der V.N. De permanente vertegenwoordiger van de Verenigde Staten, Cabot Lod ge, merkte na Horvaths vertrek op: ..Dat is één Sovjet-agent minder. Het zou heel wat verknoeide tijd bespa ren. indien alle andere satellieten het zelfde doen." Tijdens een vrij onbetekenende brand in het huis van de arts G. E. Rutgers, op het Stationsplein te Enschedé, is de 68-jarige huishoudster, mejuffrouw G. 'ie Vries om het leven gekomen. Op zeker ogenblik miste men de huis houdster. Eerst dacht men, dat ze van schrik was weggelopen, doch toen zij niet kwam opdagen, begon men het ergste te vrezen. Nadat het vuur was gedoofd vond men op de zolder het stoffelijk overschot van de huishoud ster, die door verstikking door de rook om het leven was gekomen. Een rijwielhandelaar, die in een bioscoop in Amsterdam een filmvoorstelling bijwoonde, was blijkbaar zo onder de indruk van de als „een feest van swing, jazz, kangeroo en mambo" aan gekondigde rolprent, dat hij niet bemerkte, dat een der an dere bezoekers meer belangstel ling had voor zijn achterzak dan voor het feest op het witte doek. Toen de rijwielhandelaar al thans weer in de harde werke lijkheid was teruggekeerd, kwam hij meteen tot de onaan gename ontdekking dat hij een bedrag van 2500 gulden ver miste. Enige bankbiljetten hin gen nog half uit zijn zak. Een onderzoek in de bioscoop had geen resultaat.

de Stem | 1956 | | pagina 1