KADAR KONDIGT STANDRECHT AF IN HONGARIJE Als antwoord op algemeen stakingsbevel: Hongaars leed bij afscheid Afscheid van Melbourne NAVO-eenheid dient onmiddellijk hersteld Soekarno kandidaat voor dictatorschap Tsjechische' communistenleider maakt buiging naar Moskou Weer bloedige botsingen Vijfduizend jongeren op instuif voor Hongaren Veroordeling Sovjet-Unie Arbeidersraden buiten de wet gesteld DAGBLAD VOOR ZEELAND Ontwerp-resolutie Verenigde Naties: DREIGEMENTEN Zacht Op 15 januari Ondertekening „Euratom* Melkprijsgarantie moet wachten DULLES GEEFT TE KENNEN: Spanning in Port Said PRI vraagt opheldering immmiiiii Columhiaanse vliegboot verongelukt Doodstraf voor Lamarca Reactie in Polen uiterst actief5 DE DOOD OP DE WEG „Voorzichtig met defensie-budget" Eeuwfeest van Cadier en Keer Pater Mondé kreeg hoge onderscheiding Uitslagen top-voetbal Gastvrijheid en gulle vriendschap f 96e JAARGANG No. 22324 Uitgave N. V. Uitgevers My. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16 Tel.: Directie, Redactie en Administiatie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C. J v Hootegem, Mr Ut A J. J M Mes, Mr. H M L. de Rechter, P V. M Veicauteren, u. j v. 't Weslende Abonn prijs DU voorultbet. t 6.5U p. kwartaal, p. post f 7 20, p. week (ultsl. bij niet postbestell.) 1 U.5U Incasso wordt berekend. Losse oumm. 13 ct. Postrek 276841 Vogr God, Koningin en Vaderland MAANDAG 10 DECEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd, Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES Westsinael 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 C OSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) ic uiiaiiuru, UUCjö, W f.ölSlit^i - De V.S. eti veertien andere leden van de V.N., waaronder Nederland, hebben zondag bij de Algemene Ver gadering een ontwerp-resolutie inge diend, waarin de Sovjet-Unie wordt veroordeeld, omdat zij Hongarije van zyn vrijheid en onafhankelijkheid en het Hongaarse volk van de uitoefe ning van zijn fundamentele rechten lieeft beroofd. Op de Sovjet-Unie wórdt opnieuw een beroep gedaan om onverwijld haar inmenging in de Hongaarse binnen landse aangelegenheden te staken. Van de landen, die aan Hongarije grenzen hebben tot dusver Zuid-Sla- vië en Tsjechoslowakijë het verzoek van de V.N., om waarnemers toe te laten voor het verkrijgen van inlich tingen over de toestand in Hongarije, van de hand gewezen. Oostenrijk heeft zich bereid verklaard, waarne mers toe te laten. In Hongarije is zondagavond de staat van beleg afge kondigd. De regering heeft bovendien opdracht gege ven, speciale rechtbanken op te richten, die stand rechtelijk over misdrijven als „gewapende actie, moord en plundering" moeten oordelen. De centrale arbeidersraad in Boedapest en alle andere arbeiders raden in het land zijn huiten de wet gesteld. De regeringsradio deelde dit mee, enkele uren voordat in Hongarije een algemene 48-uursstaking zou beginnen, die door de centrale arbeidersraad is afgekondigd uit protest tegen de poli tiek van de regering Kadar en de arrestatie van talrijke arbei dersleiders in de afgelopen dagen. Alle arbeiders ter wereld was gevraagd, sympathiestakingen te houden. In verschillende Hon gaarse steden is het opnieuw tot ernstige botsingen gekomen tussen grote groepen arbeiders en studenten aan de ene en politie- troepen aan de andere kant. Russische troepen zouden opnieuw rond Boedapest worden samengetrokken. EEN MENIGTE van duizenden men sen, die op een kermis in oost-Ber- lijn handgemeen was geworden, moest door de politie uiteen worden gedre ven. „Westberlijnse herrieschoppers" hadden volgens de hoofdcommissaris de relletjes veroorzaakt. FRANSEN en Westduitsers kunnen met ingang van 15 december eikaars landen bezoeken zonder dat daarvoor een pas nodig is. Een legitimatiebewijs is voldoende. IN HAITI zijn een kleine 200 perso nen gearresteerd, nadat het leger de afgetreden president Magloire in zijn bevoegdheden had hersteld. Dit in strijd met de grondwet. HERBERT HOOVER, de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Za ken, gaat aftreden. Hij zal zijn vroe gere beroep van ingenieur weer gaan uitoefenen. Christian Herter, gouver neur van Massachusetts, is tot zijn opvolger benoemd. EEN BRITSE journalist, die verbon den was aan een dagblad in Nicosia, is zaterdagavond door verzetslieden in Kyrenia doodgeschoten. GENERAAL HASSELMAN, chef van de Nederlandse generale staf, zal van 1 januari af voorzitter zijn van de militaire commissie van de NAVO. EDUARD VAN BEINUM is ter gele genheid van zijn zilveren jubileum onderscheiden met de gouden ere medaille vooi kunst en wetenschap, verbonden aan de Huisorde van Oranje. Weersverwachting van het K.N. M.I tot maandagavond, opgemaakt zondagavond 23.15 uur: Zwaarbewolkt met plaatselijk wat lichte regei of motregen en slechts hier en daar mist. Later versprei de opklaringen Zwakke tot matige en langs de kust tijdelijk krachtige zuid-westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige tor sterke wind uit zuid tot zuidwest. Opklaringen. Tegen de avond meer regen. Vandaag: zon onder 16.30 uur, maan onder 17.38 uur. Morgen: zon op 8.32 uur; maan op 10.06 uur. Staande op een spreekgestoelte in het Olympische stadion te Mel bourne heeft Avery Brundage, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, daar de zestien de Olympiade voor gesloten ver klaard. De foto laat zien hoe de atleten die aan de spelen hebben deelgenomen langs de vla.ggen van de 69 landen marcheerden met de Australiërs voorop. In het stadion hadden voor deze plechtigheid 110.000 mensen 'n plaatsje gevonden De Belgische minister van Buiten landse Zaken, P. Spaak, heeft in een bijeenkomst van de commissie voor algemene zaken van de K.S.G. bekend gemaakt, dat de verdragen inzake de gemeenschappelijke markt en Euro tom op 15 januari zullen worden ge tekend. Hij zei te verwachten, dat de par lementen der zes landen de beide ver- diagen vóór 15 mei zullen bekrach tigen. De voorzitter van de werkgroep, die de plannen voor een gemeenschappe- u ïïai'kt ,cn Euratom uitwerkt, de heer Motz, deelde mede dat de rnoei- njkheaon inzake de gemeenschappe lijke markt gemakkelijker kunnen worden opgelost dan die inzake Eura tom. Ilij zei dat tot dusver geen en kele der zes regeringen de beide kwes ties aan elkaar heeft willen koppe len. of haar aanvaarding van de beide verdragen afhankelijk heeft gesteld van de toetreding van Groot Brittan- nie tot een vrijhandelszone. Eerst als het kostprijsrapport van het Landbouw-economisch Instituut is verschenen, kunnen voorstellen voor een nieuwe melkprijsgarantie worden gedaan, aldus een mededeling van het Landbouwschap. Dit rapport op zijn beurt moet wachten op een herziening van de uitgangspunten, die de rege ring voor df kostprijsberekening in de landbouw hanteert. Aanwijsbaar nadeel hoeft dit alles niet op te leveren, zegt het Land bouwschap, omdat er voorlopige voor zieningen zijn getroffen en een rege ringsbeslissing wel terugwerkende kracht zal krijgen. Het bestuur van het Landbouwschap heeft bezwaar tegen het S.E.R.-voor stel, slechts een deel van de gepro duceerde melk onder garantie te stel len. De regeringsradio zei, dat de maat regelen tegen de arbeidersraden en de afkondiging van het standrecht noodzakelijk waren geworden, omdat zich nog grote hoeveelheden wapens in handen van de bevolking bevon den. Eenieder die met wapenopslag plaatsen bekend was, diende daarvan bij de politie aangifte te doen, wilde hij geen zware straf oplopen De leden van de arbeidersmilitie die wapens bezitten, moeten zich voor twaalf december middernacht bij de politie melden, anders zullen zij zich voor speciale krijgsraden moeten ver antwoorden. De speciale tribunalen zullen dins dag met hun werk beginnen. Volgens radio-Boedapest zijn de arbeidersra den ontbonden, omdat ,,de centrale raad in Boedapest de laatste dagen heeft opgeroepen tot gewapende ac ties en staking". Hierdoor was ge bleken, dat „de raad niet opgewas sen is tegen contra-revolutionaire ele menten". Alleen de fabrieksraden mo gen hun werk voortzetten, maar ze zaakt door .provocateurs", die op demonstranten schoten, teneinde de regering de schuld te kunnen geven. Bij een botsing tussen Hongaarse betogers enerzijds en Hongaarse poli tie en Sovjet-tanks anderzijds zijn tien personen om het leven gekomen en verscheidene andere gewond. De botsing vond plaats te Salgotarjan bij de Tsjechoslo waakse grens. Volgens deze kringen brak het gevecht uit toen een menigte betoogde voor de vrijlating van leden van plaatselijke arbeidersraden. Uit Boedapes* wordt voorts gemeld dat er doden en gewonden zijn te be treuren tengevolge van gevechten in de drie Hongaarse steden Pees, Ta- tabanja en Bekescsaba. Ooggetuigen meldden dat jongelui Sovjet-tanks hebben aangevallen, die na het inval len der duisternis door de straten van Boedapest patrouilleerden. De politie heeft een einde gemaakt aan een be toging, die ongeveer 10.000 vrouwen in Pees hebben gehouden. Het voorlopige centrale comité van de partij had voor de afkondiging van het standrecht laconiek verklaard dat de crisis overwonnen was. In een re solutie worden de „misdadige en dog matische fouten" van de voormalige communistische partij in Hongarije veroordeeld. Verklaard werd, dat de arbeidersraden belangrijke organen waren in de arbeidersbeweging! Scliijngrens Russische grenswachten in Honga rije hebben in de nabijheid van de Oostenrijkse grens een schijngrens aangelegd om Hongaarse vluchtelin gen in de val te laten lopen, aldus is meegedeeld door vluchtelingen, die zijn aangekomen in het Oostenrijkse grensplaatsje Andau. Deze schijngrenzen zijq 's nachts verlicht en er zijn Oostenrijkse vlag gen aangebracht. Russische grens wachten roepen vluchtelingen in het Duits toe: ..Dit is Oostenrijk". Radio-Boedapest heelt bekend ge maakt, dat Soldatitch, de Zuidslavi- sche ambassadeur in Hongarije, een afscheidsbezoek gebracht heeft aan Janos Kadar, de Hongaarse premier. Waarnemers veronderstellen, dat Soldatitch door zijn regering is te ruggeroepen om de ontevredenheid van de Zuidslavische regering over de weigering van de Hongaarse rege ring om fmre Nagy en zijn gezel schap vrij te laten, tot uitdrukking te brengen. In Belgrado zijn nog geen of ficiële mededelingen gedaan over het vertrek van Soldatitch uit Boedapest. Roger Gallopin, voorzitter van het bestuur van het internationale Rode Kruis, heeft gezegd, dat Boedapest na vijftien januari a.s. ernstig gevaar loopt door hongersnood te worden ge teisterd, indien niet tijdig aanzienlijke hulp uit het buitenland wordt ver leend. Gallopin ontvouwde een uit drie sta dia bestaand plan, dat voorziet in de eerste, dringende hulpverlening aan een 450.000 in nood verkerende Hon garen. nameli'k 173.000 kinderen tot zes jaar, 150.000 kinderen tussen zes en zestien, en een honderdduizend vol wassenen, waaronder grote gezinnen, invaliden en bejaarden. -■ - f «bBPHI Uitlatingen van John Foster Dulles, de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Wijzen erop, dat de Verenigde Aan president Soekarno is verzocht om opheldering te geven over berich- zullen zich alleen met economische ten, dat ,,de president met steun van kwesties mogen bezighouden en niet met de politiek. Provocateurs Het telefoonverkeer met Oostenrijk werd zondagochtend verbroken. Het gehele Hongaarse grensgebied is tot de gewapende macht de regering zou overnemen, indien het kabinet thans mocht worden ontbonden". Dit verzoek werd gedaan door de kleine oppositiepartij P.R.I., de In donesische Volkspartij, welke onder verboden terrein verklaard. Over de leiding staat van de vroegere gene- bloedige botsingen, die zich de laat ste dagen voordeden, zegt de rege ring Kadar, dat ze werden veroor- Advertenties) HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERG£M raai uit de revolutietijd Soetomo. In het telegram wordt gezegd, dat de pogingen van de grote coalitiepar tijen om verandering te brengen in de alom bekritiseerde regering-Ali Sastroamidjojo, worden gehinderd door deze geruchten. De president zou voornemens zijn een regering in te stellen, gelijk staand met een ..officiële dictatuur, ter uitvoering van zijn idee om alle politieke partijen te ontbinden". Spoedig na terugkeer van zijn reis door de communistische landen, deed president Soekarno een beroep op de politieke leiders om bijeen te komen en gezamenlijk te besluiten tot een „begraven" van alle politieke par tijen. Hij verklaarde toen, dat het te genwoordige multipartijensysteem de wederopbouw van het land in de weg staat. Een lid van de Masjumi-fractie in het parlement, zei zaterdag, dat „niet één punt van het kabinetsprogramma werd uitgevoerd" en dat de regering niet in staat is om de huidige moei lijkheden te overwinnen. Een Columbiaanse vliegboot is za terdag kort nadat hij was opgestegen, op het vliegveld van Bogota neerge stort. Vijftien van de zeventien inzit tenden kwamen om het leven. De toestand van de overlevenden een passagier en een lid van de beman ning is ernstig. De 31-jarige Angelo Lamarca is te Mineola, in de staat New York, door een jury schuldig bevonden aan het ontvoeren en doden van de baby Peter Weinberger. Er worden geen verzachtende omstandigheden aanwe zig geacht, zodat Lamarca zijn leven op de elektrische stoel zal moeten eindigen. De ruzie tussen de „Moskou communisten" en die van de Poolse en Zuidslavische richting wordt met de dag opzienbaren der. De eerste secretaris van de Tsjechische communistische partij, Antonin Novotny, heeft nu niet alleen felle kritiek ge leverd op Tito, maar in bedekte termen ook Gomulka beschul digd van te grote toegeeflijkheid jegens de „reactionairen". De rede die Tito de vorige maand uitsprak, dreigt, volgens Novotny, het „revolutionaire communistische front te verzwakken". Veel van Tito's ver klaringen zijn in strijd met de Zuid slavische belofte van niet-inmenging in de aangelegenheden van andere communistische partijen. „Toen de Zuidslavische president naar aanlei ding van de opstand in Hongarije sprak over communistische partijen die nog aan het stalinisme vasthou den doelde hij immers kennelijk ook op de Tsjechoslowaakse partij en hij viel de Franse communisten en de Albanese partij en haar eerste secre taris, Hoxha aan". Het was kennelijk geen toeval, zei Novotny, dat de onderhandelingen van de Zuidr avische partij met de Franse communisten uitgesteld zijn en dat een vastgesteld bezoek van een Tsjechoslowaakse regeringsdelegatie aan Zuid-Slavië niet kon doorgaan. Novotny verwierp de „opvatting van kameraad Tito, dat de persoons verheerlijking een produkt van het gehele stelsel is". De Tsjechoslowaakse partij ver wierp ook de pogingen om de nauwe betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en de andere socialistische landen te verzwakken. Over Polen zei Novotny, dat als ge volg van onenigheid onder de Poolse leiders de "oolse party zich niet vast besloten aan het hoofd van de bewe ging had geplaatst, die de fouten en tekortkomingen van het verleden wil de uitbannen. Interne reactionaire krachten wilden misbruik daarvan maken, aldus Novotny, doch de „ver enigde Poolse arbeiderspartij zal nu zeker middelen vinden om met de re actie, die in Polen nog zeer actief is, af te rekenen". Het nieuwe Poolse revolutionaire jeugdverbond heeft (als reactie op de Tsjechische suggestie wellicht-?) in een rondschrijven verklaard, dat de door de communistische partij gelei de Poolse jeugdbond, die twee miljoen leden had, „opgehouden heeft te be staan". De nieuwe organisatie zou strijden „voor de opbouw van het socialisme naar Pools model en voor de economi sche en politieke souvereiniteit van het land". Een Poolse commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van de rege ring en het episcopaat, heeft bepaald, dat alle leerlingen op de scholen des gewenst godsdienstonderwijs kunnen volgen, zo is te Warschau bekend ge maakt. In de afgelopen maanden zouden in Bulgarije drie tot vierduizend mensen zijn gearresteerd. De meesten zijn naar concentratiekampen op een eiland voor de Bulgaarse kust en een eiland in de Donau gezonden. Togliatti, de Italiaanse communis tenleider, heeft gepleit voor een nieuw internationaal communistisch systeem, dat volgens hem gegrond vest moet zijn op wederzijdse betrek kingen tussen individuele en volko men autonome communistische par tijen. Hij stelde voor dit systeem vergezeld te doen gaan van een vorm van internationale communistische economie, die de onafhankelijkheid van de afzonderlijke communistische landen niet aantast. Staten zo spoedig mogelijk de breuk willen lijmen in de N.A.V.O., die tengevolge van het Brits-Franse optreden in Egypte is ontstaan. De Verenigde Staten, zei Dulles, zijn vastbesloten een manier te vin den om de meningsverschillen van het verleden te begraven in een toe komst van vreedzame en vruchtbare samenwerking. Zij willen ook helpen de economie van de Westeuropese landen in stand te houden, nu de nor male olietoevoer uit het Midden-Oos ten onderbroken is. Dulles is gisteren in Parijs aange komen, waar hij dinsdag de bijeen komst zal bijwonen van de Raad van Ministers van de NAVO. In het Mid den-Oosten is de spanning weliswaar geluwd, maar telkens duiken weer nieuwe problemen op. De secretaris generaal van de V.N., Dag Ham- marskjoeld, heeft te kennen gegeven, dat Israël geen voorwaarden behoort te stellen voor de terugkeer van zijn troepen uit Sinai. Ben Goerion nl. had de eis laten horen, dat geen Egyptische troepen meer in het voor malige grensgebied zouden worden gelegerd. Irak gaat zijn troepen uit Jordanië terugtrekken. „Omdat de spanning is afgenomen", zo werd gezegd. Het Russische persbureau „Tass" noem de zaterdag het zenden van vrijwilli gers naar het Midden-Oosten niet meer nodig. In Port Said hebben de Britten 20.000 patronen in beslag genomen, die daar waren binnengesmokkeld en die voor een groot deel afkomstig waren van achter bet „ijzeren gor dijn". De toestand in de stad is zeer gespannen. Men verwacht dat de Brits-Franse troepen tegen 15 decem ber uit Egypte teruggetrokken kun nen zyn. Premier Mollet van Frankrijk ver klaarde in een gesprek met Ameri kaanse journalisten, dat Frankrijk gekant is tegen een herhaling van „München". De Volkenbond, zei hij, zou ons ook als „agressors" hebben bestempeld, als we in 1936 Duitsland hadden aangevallen, maar vele mil joenen zou dit het leven hebben ge red. „Hitier schreef „Mein Kamf", Nasser schreef „De filosofie van de revolutie". Als we hem zijn gedach ten in praktijk laten brengen, bete kent dit oorlog Met het slot van de Olympische Spelen in Melbourne is onverbid delijk de scheiding gekomen tussën de 49 Hongaarse vertegenwoordi gers op de spelen, die in Australië blijven en de rest van de groep, die bij gedeelten is teruggevlogen naar Europa. Bij het vertrek van een gecharterde DC-6 met 45 atle ten, die verkozen terug te keren, kreeg het Hongaarse zwemstertje Zsuzsi Ordaoch (midden, zwaaiend met zakdoek) het zo zeer te kwaad, dat zij kort na het vertrek, dat zij huilend meemaakte, in elkaar zakte. De foto geeft een beeld van de achterblijvende Hongaarsen, huilend bij het vertrek achter de omheining van het vliegveld in Melbourne. ROOSENDAAL. Op de Rijksweg werd zaterdag de 70-jarige J. de B. door een personenauto aange reden en zo zwaar gewond, dat hij later in het ziekenhuis overleed. (Zie ook elders in ons blad.) DEIL (Gld.) Een negenjarig jongetje, dat ondanks waarschu wingen van de chauffeur op een vrachtauto was geklommen, kwam te vallen toen de auto achteruit reed. Het ventje werd overredèn en was op slag dood. V. 1\.-commissie: De economische commissie van de Verenigde Naties voor Europa heeft gewaarschuwd tegen een te grote stij ging van de militaire uitgaven in de Europese landen. Een overtrekking van het algemeen defensiebudget zou aan de economie even grote schade kunnen berokkenen als de crisis in het Midden-Oosten, aldus de commis sie. In het missiecollege van de paters van Cadier en Keer heeft de Socië teit voor Afrikaanse Missiën het honderdjarig bestaan der Congrega tie gevierd in tegenwoordigheid van een groot aantal geestelijke en we reldlijke autoriteiten. Zaterdagmorgen droeg mgr. Han sen, bisschop-coadjutor van Roer mond, een pontificale H. Mis op in de kapel van het nieuwe missiehuis. Tijdens een feestelijke receptie maakte de commissaris van de Ko ningin in Limburg, dr. F. Houben, bekend, dat Hare Majesteit de Ne derlandse provinciaal van de congre gatie, pater H. P. Mondé, benoemd had tot Officier in de Orde van Oran- je-Nassau. Namens de gemeente Ca dier cn Keer bood burgemeester Huij- ben de paters een kruisweg aan voor de nieuwe kapel. De uitslagen, die de ploegen in de eredivisie gisteren behaalden, luiden als volgt: Rapid JC-MW 1—1 ElinkwijkEindhoven 52 FeijenoordGVAV 21 Willem IISparta 00 BVV-NAI 8—0 Spel. EnschedéNOAD 11 PSV—Ajax 2—3 Fortuna '54DOS 41 AmsterdamVVV 41 Voor verslagen mogen wö U ver wijzen naar onze sportpagina's. Ruim vijfduizend katholieke jonge ren uit verschillende delen van ons land, zijn zondag in de Jaarbeursge bouwen te Utrecht bijeen geweest voor het houden van een nationaal Instuif-rendez-vous met het doei de jeugdige Hongaren te helpen. Vijf Hongaarse meisjes en vijf Hongaarse jongemannen hebben hieraan deelge nomen. Met deze gastvrijheid wilde men uitdrukken de bereidheid van alle katholieke Instuif-centra om de Hongaarse jongeren in hun midden op te nemen. Het programma begon met een H. Mis, die werd opgedragen aan een ge- inproviseerd altaar in de Beatrixhai. De H. Mis werd bijgewoond door de aartsbisschop van Utrecht, mgr. Al- frink, die zich na afloop in een toe spraak tot de jongeren richtte. In de namiddag kon de voorzitter van het Nationaal Actie-Comité, de heer F. Verhorst, de staatssecretaris van O., K. en W„ mr. R. Höppener, en mej. Hillen, als vertegenwoordig ster van mej. M. Klompé, begroeten. Het tiental Hongaren werd op bijzon dere wijze verwelkomd, waarbij aan ieder een pakket en aan de meisjes bovendien bloemen werden aangebo den. De Hongaarse aalmoezenier, pa ter Radanyi S.J., vertolkte de gevoe lens der Hongaren, waarbij hij ver klaarde, dat zij zeer getroffen waren door deze spontane opkomst en de be reidheid van de Nederlandse katholie ke jongeren om hen in hun midden op te nemen. Daarna begon een show van bekende radio-artiesten, waarbij de duizenden enthousiast van hun genoegen hebben blijk gegeven. Tenslotte volgde een nationaal In- stuifbal met gelegenheid tot onder ling jongerencontact.

de Stem | 1956 | | pagina 1