Calvé zet ze U schenkt ze W en iedereen geniet ervan i iuiW' Tl!OOM IH5EESMA\\ Watersport in Zeeland en het drie-eilandenplan POEDERKOFFIE Zondag kip...? ook!» Openbare werken in de gemeente Aardenburg Arrestaties in Bulgaars leger SUCCES VOOR DE ZEVIBEL echte9 pure koffie Wij v r ij dtlg-|irpeii Vertegenwoordiger DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 6 DECEMBER 1956 Vergadering VVV Walcheren Instemming van de raad met stratenplan Op korte termijn I ariever Een afnemer voor doorgedraaide vis Luchtbrug naar overzee voor Hongaren Actieve goed ingevoerde GRATIS! Dit handige schepje 99 85 59 4 Op VVV de najaarsvergadering van de Walcheren heeft dhr. Ruyten- schildt, hoofd van het bureau water toerisme A.N.W.B.. de recreatie in Zeeland na voltooiing van het drie- eilandenplan besproken. Spreker wees o.m. op het ernstig tekort aan recreatieruimte, dat zich door de uitvoering van de Deltawerken op de duur ook in Zeeland zal doen ge voelen. De nieuwe noord-zuid-verbindingen zullen de stroom van toeristen uit de Randstad Holland naar Zeeland af leiden. De industrialisatie, die door deze verbindingen wordt bevorderd, zal de behoefte aan recreatie in Zee land zelf vergroten. De uitvoering van de Deltawerken biedt echter ook gelegenheid om nieuwe recreatiegebieden te schep pen. Het Veeregat en de Zandkreek zullen een rustig binnenwater wor den van 22 km lengte en 200 tot 1500 m breedte. Dat betekent wat de lengte betreft 3.5 maal de Westein der en 2 maal het Heegermeer en de Fluessen te samen. Dit water wordt de langste plas in Nederland, die zich zal lenen voor het bevaren met kleine vaartuigen. Terreinen Het is van het hoogste belang, dat in een zo vroeg mogelijk stadium terreinen langs het water voor de recreatie worden gereserveerd. Alleen op die manier is het mogelijk hier een aantrekkelijk, uitgestrekt park landschap langs het water te maken, met bebossing, afgewisseld door ko renvelden, speelweiden, rijwielpaden, kampeerterreinen, strandbaden en vele aantrekkelijke ligplaatsen voor jachten. Jachthavens zijn r.odig voor de ontwikkeling van de watersport. Overal waar rustige binnenwateren en jachthavens zijn, ontwikkelt zich de watersport, waaruit blijkt, dat de behoefte aan watersport in geheel Nederland latent aanwezig is. Voor het stichten van accomodatie voor watersport is de steun van de overheid nodig, temeer omdat voor deze recreatie geen uitgestrekte ter reinen op het land nodig zijn. Recreatie te water is een zeer ef ficiënte vorm van vrijetijdsbesteding, omdat men in de vaartuigen kan overnachten en dus de vrije tijd ten volle kan benutten, zonder dat die overnachting kosten met zich brengt. Geld investeren voor watersport- accomodatie betekent dus het schep pen van een maximum recreatie, een minimum aan land behoeft te be- waarvoor men ruimte op het stemmen. kreekschap", dat kan bestaan uit de provincie Zeeland en de belangheb bende gemeenten. De contactcommissie voor natuur- en landschapsbescherming zal tot de rijkswaterstaat het verzoek richten tot het vormen van een werkcommis- sie voor het landschapsplan van het Veeregat en de Zandkreek. Voor de financiering zou men een beroep moeten doen op het ministerie van O. K. en W. Bij het maken van het landschaps plan zullen de belangen van de landbouw, de recreatie en de natuur bescherming tegen elkaar afgewogen moeten worden. Omstreeks 1961 zullen beide afsluit- dammen van het Veeregat en de Zandkreek gereed zijn. Daar reeds bij het maken van deze grote werken met de recreatie rekening kan wor den gehouden, is het gewenst dat zo spoedig mogelijk een Veeregat-Zand- kreekschap wordt opgericht. Op de overige Zeeuwse wateren zal voorlopig nog weinig veranderen. Het recreatiegebied VeeregatZandkreek kan echter een aantrekkelijk punt worden in de Zeeuwse wateren van een geheel eigen karakter. De ont wikkeling van de watersport in het Veeregat en de Zandkreek zal tot gevolg hebben, dat ook de Zeeuwen in dit gebied aan watersport zullen gaan doen, eerst in het kleine en later ook in de grotere vaartuigen, waar mede zij ook de grote stromen kun nen bevaren. Veere kan het steunpunt worden van het grootste en belangrijkste wa tersportcentrum van Nederland en België! Daarnaast pleitte spreker voor een nieuwe jachthaven te Goes. Plannen Wanneer de provinciale en ge meentelijke overheden tijdig met hun plannen komen is het mogelijk om daarmede rekening te houden bij de uitvoering van de grote waterstaats werken. De A.N.W.B. en de K.V,N.W,V, zul len aan gedeputeerde staten van Zeeland het verzoek richten tot stichting van een „Veeregat-Zand- In overleg met de gemeente-opzich ter is door burgemeester en wethou ders van Aardenburg een plan van openbare werken voor de komende maanden opgesteld, dat de instem ming van de raad kon verwerven. Wanneer de werkzaamheden aan de verbetering en verbreiding van het noordeiijke gedeelte van de Dorps straat te Eede zullen zijn voltooid, hetgeen binnen een paar weken wordt verwacht, komt Sint Kruis aan de beurt alwaar de Schooldreef onder handen zal worden genomen. Dit ver bindingspad dat thans onverhard is en waar het in de wintermaanden soms vol kan staan met plassen zal worden bestraat met trottoirtegels. De afsluiting voor autoverkeer en an der verkeer met wagens of karren zal effectief worden geregeld, daar anders het tegelpad spoedig vernield zou worden. Alleen fietsers en voet gangers zullen van het pad gebruik mogen maken. Na dit werk zal te Aardenburg de toegang van de Brouwerijstraat naar de Wandeldreef tot nabij het Jeugd centrum Maris Stalla" worden ver beterd. Voorlopig zal daar in afwach ting van de te zijner tijd definitief te leggen bestrating een grintlaag worden aangebracht, welke wekelijks zal worden bijgewerkt. Ook de He- rendreef, de verbindingsweg naar Heille en de Bewestereedepolder en de. weg naar het sportpark zal voor wat betreft het gedeelte waar trot toirs liggen worden volgestraat met keien. Hier zal dus een brede rijweg ontstaan zodat de plassen tussen de straat en het trottoir tot het verle den zullen behoren. Bovendien zal 't trottoir, dat thans bestaat uit kleine De Bulgaarse regering zou de ge- blauwe keien worden vervangen door vangen gezette politicus van de boe zichtbaar, een afrastering worden aangelegd om te beletten, dat men van de straat door de perken naar het trottoir gaat. Voor Eede en Sint Kruis staan ver der nog grotere werken op het pro gramma. Het is de bedoeling, dat te Eede tussen de Rijksweg en de Dorp straat, langs het gedeelte van de Brievensweg dat dus bij de gemeente in onderhoud Is, een tegeltrottoir wordt aangelegd en wel aan de zuid zijde van de straat. Zodra de finan ciële zijde van dit werk is geregeld, zal hiermede kunnen worden begon nen. Ten aanzien van Sint Kruis zal overleg worden gepleegd met het Wa terschap „Het Vrije van Sluis" om de Roeselaerestraat en de Koningin Wilhelminaweg te asfalteren. Deze laatste is namelijk gedeeltelijk bij het waterschap en deels bij de gemeente in onderhoud. Hierdoor zal dan een beter wegdek worden verkregen en zal ook de afwatering van deze stra ten worden verbeterd. Er staat dus in de gemeente Aar denburg weer een behoorlijk aantal werken op het programma, waarbij de diverse dorpen Aardenburg, Eede en Sint Kruis elk hun deel krijgen. Dagelijks komen in Belgrado be richten binnen over onrust in Bulga rije. Er zouden meer dan tweehonderd legerofficieren wegens politieke onbe trouwbaarheid ontslagen zijn. Twee generaals zouden gedegradeerd en van hun commando ontheven zijn een tegeltrottoir, terwijl de keien zul len worden bestemd om een voetpad aan te leggen langs de Paardenmarkt Ook de Oude Kerkstraat te Aar denburg zal worden opgefleurd en wel door rozenperken. In het midden dier parken zal zo weinig mogelijk renpartij, Dimitar Gicav, een functie in de regering hebben aangeboden, maar deze zou geweigerd hebben. Ver der werd melding gemaakt van de monstraties en ondergrondse activi teit. Met grote vreugde en dank aan God, geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje, dat bij het H- Doop sel de namen ontving van ANTOINE, JOZEF. CATHARINA. G. G. M. de Deckere M. R. de Deckere- van Houten Terhole, 1 dec. 1956. 859-0 DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van medeleven bij het overlijden en de begrafenis van onze ge liefde man, vader, behuwd- en grootvader de heer BASTIAAN VAN DEN DRIES betuigen wij onze welgemeen de dank. Fam. van den Dries-Smits. Heinkenszand, dec. 1956. Alléén bij vooruitbetaling Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage3 regels oJ minde* f 0 81); tedere regei meer 15 et Bij 3 achtereenvolgende ge Liike plaatsingen wordt de derdt plaatsing tegeD nai? geld berekend Fa. Th. C. Fassaert, Steenstraat 13, Hulst, vraagt voor spoedig 'n winkeljuffrouw. Hogere leeftijd geen bezwaar. 16346 f TK KOOP GEVRAAG!» Na lange en moeizame onderhan deling heeft de vereniging tot bevor dering der Zeeuwse visserybelangen Zevibel" weer een contract afge sloten met de N.V. Mearl Internatio nal te Tholen, voor de levering van opgehouden sardijn, bliek en puf- sardjjn. Dit contract is door dc voorzitter en de secretaris van „Zevibel", daar toe gemachtgd doior 62 leden van de vereniging te Tholen getekend. De N.V. Mearl International heeft zich verplicht de aangevoerde par tijen bliek en pufsardijn, alsmede de sardijn, welke bij het afslaan de ge stelde minimumprijs van 20 cent per kg niet haalt, af te nemen en wel in Breskens, Veere, Vlissingen en even tueel ook in Tholen. Mocht echter in een bepaalde week de totale aanvoer aan doorgedraaide sardijn, bliek en pufsardijn de 100.000 kg overtreffen, dan heeft de N.V. Mearl Internatio nal het recht, hetgeen boven de 100 ton wordt aangevoerd, niet af te nemen. Juist deze bepaling is de aanlei ding geweest dat de onderhandelingen niet tot overeenstemming leidden. Daar een betrekkelijk goede prijs bedongen kon worden en verwacht mag worder. dat de aanvoer van 100 ton niet al te snel gehaald zal wor den, hebben de vissers, aangesloten bij „Zevibel", zich uiteindelijk met de bepalingen verzoend. Er kan dan ook gesteld worden, dat de totstandkoming van dit contract wederom een belangrijk succes is voor de nog jonge Zeeuwse visserij vereniging. De intergouvernementele commltilt voor Europese migratie heeft bekend gemaakt, dat zij van plan is met in gang van 11 december een luchtbrug tussen Oostenrijk en overzeese landen in werking te stellen, waardoor in de periode tot juni 1957 90.000 Hongaarse vluchtelingen met name naar Austra lië, de Verenigde Staten en Canada kunnen worden vervoerd. Antiek te koop gevraagd, o. a. meubelen, porselein, kristal, ko peren en tinnen voorwerpen - ouderwetse mahonie stoelen en ronde tafels, oud goud en tafel zilver enz. enz. J. Jansen, Veemarktstr. 33, tel. 7936 Breda. rtS KOOP AAN O EP PEKKOM I i KVK I)e prijscouranten liggen klaar. Haast u. Veel vraag naar goed zaad. Energ. vertegenw. gevr. door Serrarens Tuin. Landbz., Zaaigr. en Pootaard. te Goes. Hoge prov. 31928 Hardhout- triplex en boardhandel in het westen van Noordbrabant, vraagt voor spoedige in diensttreding: voor het rayon Zeeland. Brieven met volledige inlichtingen onder no. 43635-00 bur. van dit blad. Aquarium te koop, maten 55 x 35 x 35. Compleet met verlich ting, verwarming, planten en vissen. Te bevr.: Bosjesweg 91, Sluiskil. 16344 Ben in bezit van Min. Verkl. voor garage- en rijwielbedrijf. en wens deze rendabel te ma ken. Wie heeft interesse? Brie ven ond. no. 31929 bur. v. d. bl. Wasmachinefabriek heeft was machines met lichte emaillebe- schadiging. gloednieuw met ga- j rantie f 145, centrifuges f 150. Desgewenst afbetaling. Depot: Loopschansstraat 20 Breda, tel. 2275 Radarstraat 2, Roosendaal Tel 4121, Nieuwstraat 28, Ter- neuzen Tel. 2410. 31929 Een zo goed als nieuwe kin derwagen te koop. Ook te ge bruiken als wandelwagen. Te bevr. De Stem, Hulst. 16345 TE HUUR GEVR. Groothandelsbedrijf te Hulst vraagt voor spoedig te huur of te koop te Hulst of directe om geving: bedrijfsruimte, minstens 600 m2. Aanbiedingen onder no. 16347 De Stem, Hulst. l Geeft Uw haarden, kachels en kachelpijpen een blijvende diepzwarte flans! Onze bezorgers zijn geen bankiers! Indien U ons dalblad per week betaalt, mag onze bezorger er dan ook op rekenen, dat 't abon nementsgeld klaar ligt en da, dit wekelijks uiter lijk des Dinsdags aan hem wordt voldaan. Hij moet in het midden van de week met ons contant afrekenen en de abonné's kunnen dan toch niet van hem ver langen, dat hij hun ach terstallig abonnements geld uit eigen zak voor schiet. Voor Uw medewerking zeggen wij U namens onze bezorgers vriende lijk denk. AtainMnde Dagblad De van de edelste kofflesoorten in 1 minuut kokend water erop, melk erbij HÈ HÊ, EVEN UITBLAZEN! Stofzuiger aan de kant, dampende traktatie in de hand. Klaar in één minuut, gemaakt op haar eigen manier en tóch koffie zoals alléén koffie kan smaken. Een héérlijke uitkomst, die poederkoffie van Calvé Ruik maar eens zo'n verrukkelijk aroma komt toch alleen maar van échte koffie! En proef nu eens goed. Zou ze zó pittig smaken als ze niet gezet was van louter versgebrande bonen?! Ja, Calvé Poeder koffie is pure koffie, met één extraatje: ze is kant-en-klaar om U zélf, Uw gezin of Uw gasten in twee tellen mee te verwennen Voldoende voor minstens 35 koppen f2.55 ALVÉ centjae uttf Vraag het receptenboekje Wild en Gevogelte bij Uw poelier! Schriftelijke bestellingen welke ZATERDAG in ons bezit zijn worden SNEL EN ZORGVULDIG iegen deze PRIJZEN uitgevoerd COUPONS gekleurde lingerie- katoen, 80 cm breed en groot 2Va meter, in bleu, beige, grijs, rose, zalm, groen en geel. Q2S Nu ALLEEN GELDIG VRIJDAG 7 DECEMBER ORIGINEEL ENGELSE MELTON effen en geruit, extra met nylon versterkt! Effen bruin, marine of zwart*! Geruit o.a. Bordeau-/marine - groen/beige - bruin/beige - beige/marine. Ideaal voor dames- en meisjespantalons, 145 cm breed. C98 Per meter 90 VLOEIBARE HANDCRÈME ter voorkoming van ruwe handen en schrale huid. Maakt uw huid fluweelzacht en is niet vet. Gebruik na iedere wassing deze licht ge parfumeerde crème, compleet met onbreekbare 110 spuitvapo WERKDOEKJES royale maat, sterk en prima vochtopnemend, onmisbaar in uw keuken. "IQ Nu 3 stuks voor KACHELZEILTJES met aardige fantasie en die ren dessins, een partij- /|A koopje. 45 x 68 cm CACAO prima kwaliteit, 200 gram slechts WORTELTJES extra kwaliteit, inhoud per pot 720 gram statiegeld. met zijsluiting en veter in de rug, stevige coutil, prima pasvorm, zalm of wit C90 maten 62 t/nn 74 CORSET r SPEELKAARTEN prima glad karton, met dui delijke plaatjes, 125 2 spel voor DIV AINBtU sleemodel, één-persoons 80x 190 cm, brons gemoffeld. Staaldroadmatras 0025 met 15 jr. garantie ENKALON DAMES KOUSEN geheel geminderd, 30 denier, dit is een zeer solide 035 kous. Per paar

de Stem | 1956 | | pagina 4