Jaarvergadering van NCB Zuid-Beveland kring Slechts één gouden medaille op welgevulde Olympische dag Sehulte-Coppi in Brussels grootste favorieten Palais des Sports QyMPiscHEW^ Tien beste goud-winnaars Al 200 atleten vertrokken Wéér winnaars Derny-uur MACHINESCHRIJVEN V DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 4 DECEMBER 1956 nd Heer Zegers: Landbouwbeleid van regering is te schriel DE NABETALING LAATSTE NIEUWS „ZEELAND SPORT" contra SPORTBELANGEN Leerlingenschaal over tien jaar verlaagd Lenie Lens-Gerritsen. prolongeerde turnlitel NIEUWE KNVB-TRAINER Afdelingsvoetbal in Zeeland Wielrenners togen aan de slag Zwem-verrich tingen India gehandicapt SPODTiH 't KORT Daverend slot Spectaculair BESTUURSCRISIS BIJ „MIDDELBURG" NU OPGELOST AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN Officiële publicatie Instituut voor Kantooropleiding 2 derrburg- :r hoogte aangere nde luxe idbouwer note van 1. De wa- nield. eende de rijkspo et onder- LUIS en t ile rand uisbestuur dokter G. i het Gast- erne aard m te zyn. :ed underende werd St.- als gast BELA, in- werd nog de mu- met vro- stoet aan- B. en W. Drzitter de ïlkom toe- rckx trok >ute schoe- stokoude er in zijn •en nieuw mingen en straat, tocht door Sint-Nico- was de de zwarte rnoten over Sint ook bij B-leden op van het itelijk advi- werd de J. Koens, rhield zich de jeugd, en een arm zij daarna ilig man. sprak 4.B. 'interseizoen ►rp een cul- n v.d. Dries, zaal opende waarbij hij heette de 3 heer Ph. [gemeen lei- enst van de e de speci- vader van [rzekerde dat ankbare hcr- naam Loer- le heer de longarije. r Loerakker 1de het on- tureel leven wijze deed t onder cul- ïan. revolu- ;teeds groter ie tijdsbeste- loep te ne- 'beelden gaf gatieve hou- dio, televisie aan verbon sen positieve sllen, kan de uitgaat van ïgen tenvolle t mede. dat door het ge- slke afdeling en vorming zal dan niet en probleem, een harmo- maatschappij s. beloonde ande rede. ïrtjes, onder eys en muzi- met dirigent :ze avond. 2ring tiling verwei- Ti veerde St.- rtuig „Gier" >lgde een rit de ouden lacht werden. St.-Nicolaas- kinderen van de medewer- nen werd de middag be en belang- ig. Door pas- a afloop als vertoond, die 1 der Khyber- w 8 uur: Drie Rock around 10.30 uur: Na- ïa uur: Nana, uur: Morgen ra: Achter de Yard. Luxor: flaamse Opera, i d der Khyber- Rock around iur: Mister Ro- uur: Morgen •ra: Achter de Yard. Luxor: De jaarvergadering van de kring Zuid-Beveland van de N.C.B. te Ove- zande, onder veel belangstelling gehouden in café Doene, werd ook bezocht door de bondsvoorzitter, het Eerste Kamerlid Zegers, die op even indringende als bezadigde wijze het landbouwbeleid der regering besprak en dit te schriel noemde. Het is in geen geval zo, aldus de heer Zegers, dat de toestand voor de landbouwers onhoudbaar mag worden genoemd, noch dat hun bestaansmoge lijkheid is aangetast, maar wel mag gesteld worden, dat zij niet meedelen in de hoogconjunctuur. Met verschillende voorbeelden toonde spreker dit aan. Speciaal weidde hij uit over de te lage melkprijs. geuit over de landb. huishoudschool te Ovezande, die floreert en ook suc ces heeft met de avondcursus. Gememoreerd werd de groei van het eigen boekhoudbureau te Hein- kenszand en van de centrale coöpe ratie; de omzet m kunstmest be droeg 15.600 balen. Enkele woorden werden gewijd aan de samenstelling van een eigen or ganisatie voor de katholieke fruit telers in Zeeland, die als orgaan ,,De fruitwereld" heeft. Tenslotte werd herinnerd aan de nieuwe kerkelijke indeling, die met zich bracht, dat de L.T.B. werd ver wisseld met de N.C.B. en het ver slag sloot met een opwekking de ei gen organisatie te steunen. Een daartegen gerichte motie in de Tweede Kamer, heeft de minister gewoon naast zich neergelegd, me nend, dat hij niet meer in de re gering zou terugkeren; ook het over leg van het Landbouwschap met de ze bewindsman was een paskwil. In verband met een suggestie van de afdeling Heinkenszand om in plaats van met wensen, met eisen te komen. o.a. nabetaling van één cent per liter, merkte de heer Ze gers op, dat men zich dan eerst ook moet afvragen of er voldoende machtsmiddelen ter beschikking staan en alle landbouwers solidair zijn. In het alleruiterste zou men mogelijk tot staking kunnen beslui ten, wat echter 'n wapen is, waar men zichzelve gemakkelijk mee kan verwonden. Wat de nabetaling over 1956 betreft van één cent; dit zou een extra uitgave vorderen voor de regering van 55 miljoen en dat zij hiertoe kan overgaan, betwijfelde spreker, gezien de toestand van 's- lands schatkist. Lang heeft spreker stilgestaan bij de kwestie van hogere beloning van boer en landarbeider, welke grote consequenties in zich besluit t.a.v. de kostprijs en over de steeds stij gende eigenaarslasten. die uiteindelijk weer gecompenseerd moeten worden door hogere pachtprijzen. Meer Wil men alles realiseren dan zal er 'n 400 miljoen meer uit de land bouw moeten komen. De P. v.d. A. zal zich, naar spreker meende, hier met hand en tand tegen verzetten. Overigens vond hij het wel treurig, dat men de landbouwstand alleen in tijden van oorlog schijnt te waarde ren. Onze taak, zei hij, ir om te tonen, dat de landbouw er moet zijn en dat de landbouwers daarom ook recht hebben op het deel van het inkomen en de welvaart, dat ook andere bevolkingsgroepen genieten. Overzicht De bijeenkomst stond onder leiding van de heer Martien Steijn, die een overzicht gaf van het belangrijkste, dat de bond in 1956 passeerde. Hij memoreerde de overgang naar de N.C.B., die bij gelegenheid van zijn 60- jarig bestaan ook de Beve- landse kring een feestgave schonk van f 1000 voor de viering; ook de jongeren-afdeling zal daarin delen. Wat de oogst-resultaten aangaat, heeft Zeeland niet aan de verkeerde kant gezeten, maar de kostprijsstij ging baart ook hier zorgen, zei spre ker. De toekomst van de landbouw zag de heer Steijn niet zo rooskleu rig, omdat de tarwe-overschotten in Amerika toenemen. Het teruglopen de- landbouwbevolking met 16 pro cent vond hij mede een veeg teken. Protest Scherp protesteerde spreker tegen het feit, dat bij de invoering van het rij-verbod geen uitzondering is gemaakt voor hen, die ver van een kerk wonen, 't Lijkt wel, zei hij, of men de landbouwers tot een verge ten groep maakt. Spreker laakte ook het uitzenden van speciale brigades door de rijkspolitie, hoewel de dorps relatie het best af kan. Jaarverslag De secretaris, de heer M. Nijsten bracht hierop het jaarverslag uit, waarin o.m. werd meegedeeld, dat de afdeling 310 leden telt. Geklaagd werd over het matig bezoek aan de lagere landbouwschool te 's Heeren- hoek, ondanks het enorme nut van meer onderwijs, 'n Betere klank werd Appels naar Frankrijk De Franse f-uitimporteurs mogen met ingang van heden aanvragen in dienen voor de invoer van appelen, o.a. uit Nederland. De rassen welke ingevoerd mogen worden zijn: Cana da Renette; Red. Delicious, Starking Delicious, Richared, Cox's Orange Pippin, Jonathan, Golden Delicious en Goudreinette. De laatste vier ras sen zijn voor Nederland belangrijk Het kwantum dat uit ons land mag worden uitgevoerd is nog niet ge noemd maar zal volgens onofficiële berichten ca. 1000 tot 1200 ton be dragen. Bij de peren werden ook de rassen met name genoemd en hierbij bleek dat er enkele rassen te duur zijn voor de Franse markt, zodat de export hiervan tegenvalt. ger werd de heer Jac. v. 't West einde. Na de rede van de heer Zegers, heeft ir. Wellen, secretaris van de N.C.B. een uitvoerige toelichting ge geven op de jaarstukken van de N.C.B., hoofdzakelijk van technische aard. Inzameling Ir. Wellen heeft ook een warm pleidooi gehouden voor de inzame ling in natura, welke reeds jaren plaats heeft in de N.C.B. en die on geveer een ton opbrengt. Aanvanke lijk was dit geld alleen bestemd voor de Oostpriesterhulp. maar de laatste jaren helpt men er ook de gods dienstige en andere instellingen mee terwijl men nu aan Hongarije heeft gedacht. Spreker zette uiteen hoe de inza meling wordt georganiseerd en hoopt, dat ze ook in Z.-Beveland zal wor den gehouden. Men mag natuurlijk in plaats van graan ook geld ge ven. maar de ervaring leerde, dat giften in natura gemakkelijker los komen. Bestuur Nadat de rekening 1955 en de be groting 1957 waren goedgekeurd, werd bij acclamatie de heer Martien Steijn voorgedragen als lid hoofdbe stuur van de N.C.B. Plaatsvervan- In hotel Delta" te Vlissingen heeft, zo lezen we in Zeeland sport" een bespreking plaats gehad tussen de stichting Sportbelangen en de bestu ren der Vlissingse voetbalverenigin gen. Deze vergadering kwam tot stand naar aanleiding van protesten van Zeeland sport over de verdeling van de trainingsgelegenheid. Deze vergadering heeft in zoverre resultaat opgeleverd, dat verwacht mag worden, dat het volgende sei zoen, wanneer het nieuwe arodaveld (half yerhard) er ligt, de stichting tot een meer redelijke verdeling van de oefenvelden zal komen. Dit seizoen zal er waarschijnlijk van training gezien de toestand van de terreinen weinig meer komen. En kele mededelingen welke de stichting bij monde van haar voorzitter, wet houder J. Post. deed hebben ons echter verbijsterd, aldus genoemd or gaan. Zo trachtte hij de toestand van de velden Zeeland Sport" in de schoenen te schuiven. Als men nu weet, dat Z. S. slechts een enkele maal van het 2e terrein aan de Irislaan voor haar training gebruik heeft gemaakt en op het 3e veld aan de Irislaan en de twee velden aan de Baskenburgweg nog nimmer een Z.S-speler voor training een voet heeft gezet, dan vragen wij ons toch af, of wij een en ander serieus moe ten nemen. Iedereen weet toch, dat op het 3e veld aan de Irislaan en de twee velden Baskenburgweg uitsluitend de vereniging V.C. Vlissingen traint en dat deze velden zodanig misbruikt zijn, dat zij vrijwel onbespeelbaar zijn geworden. Oren klepperden Deze velden zouden nooit zo zijn geworden als Z.S. het zgn. eigen veld aan de Keersluis aan de Stichting Sportbelangen had afgestaan, zo ver telde wethouder Post in alle ernst. De stichting had dan op dit veldje een lichtinstallatie aan kunnen bren gen. Wij hebben toen met onze oren zit ten klepperen. Een dergelijk verzoek is nimmer tot onze vereniging ge richt. Afgezien hiervan willen wij nog opmerken, dat de vereniging „Vlis singen" talloze malen heeft blijk ge geven niet op de Keersluis-terreinen te willen trainen. Het veldje is ze ker niet beter dan de grote Keer- sluisvelden. Wij kunnen de houding van de stichting dan ook niet anders verklaren, dan een belachelijke po ging eigen beleidsfouten op onze ver eniging af te wentelen. Contracten voor Gerrit Sehulte Nu Gerrit Sehulte in de zesdaagse van Brussel tot een van de sterksten behoort (ondanks zijn leeftijd) komen voor hem weer vele contracten los. Dinsdagavond loopt de Brusselse zes daagse af. Sehulte vertrekt dan met- ®en naar Kopenhagen waar hij van <-13 december aan de zesdaagse van Kopennagen deelneemt. Hij komt uit met de Luxemburger Gielen. Op 15 K?°rfm!?ei' "Wt hij een ploegkoers te Kopenhagen; een dag later start hij i? e.5 ommum te Zürich, en eerste Gent u?tg mt Mj 'n een «nnlEJte dBDHirm."eUykheden van Sehulte met de directie van Parijs, schijnen ookte zijn opgelost. Men hoopt daar Sehulte weer tesamen met Coppi aan de start te krugen voor de zesdaagse Minister Cals meent, dat tussen 1967 en 1969 de verlaging van de leerlingenschaal bij het lager on derwijs volledig kan zijn gereali seerd. Hij hoopt daartoe binnen kort een wetsontwerp bij de Sta- ten-Generaal in te dienen. De bewindsman is tot zijn conclusie gekomen na uitvoerige berekeningen, waarvan hij de resultaten in een nota aan de Tweede Kamer heeft aange boden. Reeds in 1960 wordt een theoretisch overschot van onder wijzers geraamd, dat echter gemak kelijk zal worden opgenomen door de thans vee] te grote klassen. Het overschot zal nog steeds volgens de ramingen regelmatig stijgen. Voor het ulo wordt in de komende l"e" een grote groei verwacht van 183.000 in 1957 tot ca. 263.000 in 1970. De minister zal dan ook zijn bijzon dere aandacht wijden aan maatrege len die er toe 'unnen bijdragen de studie voor ulo-akten te bevorderen. Olympisch program Op het program voor dinsdag komen voor het zwemmen de fina- les voor van de 400 m. vrije slag 5 heren en van het schoonspringen dames, de halve finales 100 m. rugslag en vlinderslag dames de series van de 4 x 100 m. estafette dames en de series 100 m. rugslag heren. Voorts de kwart finales en halve finales sprint en 2000 m. tandem wielrennen, en de halve finales en finales 4000 m. ploegachtervolging. Tenslotte wedstrijden in schermen! gymnastiek, schieten, worstelen. Grieks Romeins, zeilen en voetbai (halve finale Z. Slavië-India). Belg in voetbalpool: TWEE KEER DE EERSTE PRIJS De Belg Levieux, een bejaarde man uit Verviers, won onlangs ongeveer 17.000 gulden in een voetbalpool, waarin hij voor het eerst van zijn leven meespeelde. De tweede keer won hij ereenzelfde bedrag bij. Eigenlijk was het laatste geluk een „vergissing". Het toeval wilde namelijk, dat Le vieux, helemaal tegen zijn bedoeling in, precies dezelfde prognostiek op stuurde als die welke hem de vorige week de winst had bezorgd. En eigenaardig genoeg, de voetbal resultaten bleken dezelfde te zijn als de voorgaande week en Levieux stel de verheugd vast, dat hij opnieuw 12 juiste uitslagen had. Rapide (hockey) won in Bergen op Zoom De Hulstenaren handhaafden zich aan de kop van de 3e klas hockey door een verdiende overwinning op Tempo in Bergen op Zoom. Daar de voor hoede van Rapide snelle aanvallen op zette en vaak op doel schoot, kreeg de achterhoede van Tempo veel werk te verzetten. Na een kwartier lukte het de Zeeuwse linksbuiten de score te openen en direct daarop maakte de rechtsbuiten een doelpunt dat echter werd afgekeurd. Daardoor niet ontmoedigd brachten de Hulstenaren het nog voor rust tot 2-0. In de tweede helft gingen enkele schoten vlak langs of over het doel van de Bergenaren, maar de keeper wist door uitlopen redding te brengen. Behalve één keer, toen hij niet tijdig terug in doel was om de bal te stop pen die het voor Rapide op 3-0 bracht. Te Enschede zijn de wedstrijden ge houden om het kampioenschap van Nederland gymnastiek voor dames. Met een totaal van 96,40 punten be haalde Lenie Lens-Gerritsen (Kracht en Vlugheid, Utrecht) de titel. De uitslag luidde verder: 2. mevr. Krul-van der Nalk van Gogh (Den Haag) 95,10; 3 mej. Dam (Her cules, Enschede) 94,15 p.; 4 mevr. van Salle-Laarakker (DOS, Amster dam) 93,25; 5 mej. Drommel (Bato, Zandvoort) 93,15; 6 mevr. Valken burg-Niezen (Sparta, Driebergen) 92,30; 7 mevr. de Wolf-Wajer (Bato, Haarlem) 92,30; 8 mevr. Burgess-Am- stel )Gymnastiekver. Amsterdam) 92,10; 9 mej. Beekman (Doves, Hei- loo) 92,10; 10 mej. Boonstra (Hercu les, Drachten) 92,05 p. George Hardwick zei akkoord Georgee Hardwick, de 36-jarige ex-international van het Engelse elftal, heeft van Stuttgart uit, tele grafisch aan de K.N.V.B. doen weten, dat hij de hem aangeboden functie van trainer-coach aanvaardt. Hardwick, die op 1 maart 1920 in Middelsbrough werd geboren, traint de American Seventh Army in Duits land met als standplaats Stuttgart, Op 15 januari zal hij in dienst komen van de K.N.V.B. op een voorlopig contract waarmee beide partijen heb ben ingestemd. In mei '57 zal worden beslist of de voorlopige overeenkomst in een definitief contract wordt om gezet, met de bedoeling dat Hardwick dan tenminste twee jaar zijn functie in ons land zal waarnemen. Hardwick, die 36 maal in het En gelse elftal 'heeft gespeeld als rechts back, zal zich in ons land met de voorbereiding van het Nederlands A- en B-elftal belasten, ten aaneien van het zuiver technische werk. Tot de taak van Hardwick behoort ook om elke zondag een competitiewedstrijd te bezoeken, teneinde een overzicht te verkrijgen van het beschikbare spe lersmateriaal. „Will van Zoeten'' op onderste plaats In 0e landelijke overgangsklasse van de tafeltenniscompetitie kwam Will van Zoelen op de onderste plaats. De Middelburgers kregen in eigen zaal een 2-8 nederlaag te slikken van BSM en doordat Wilno niet speelde wer den zij door een iets slechter gemid delde dan de Vlissingers lantarendra gers. Eendracht zag zich, ook al in eigen huis, met 4-6 geklopt door Wi- fra 2. Weliswaar bleef het nog op de eerste plaats, doordat ook Atoom niet speelde, maar met de fraaie ongesla gen positie is het gedaan. USV had weinig moeite met het bezoekende Til burg (8-2) en Irene stuurde Dordrecht met een 9-1 nederlaag naar huis. Competitievoetbal op feestdagen Voor 26 december (Tweede Kerst dag) zal de KNVB een vrij groot com- petitieprograrnma vaststellen, zowel voor de semi-profs als de amateurs. Overwogen wordt, ook op nieuwjaars- dag diverse wedstrijden voor de com petitie te laten spelen. Ondanks de minder gunstige weers- omstandigheden konden ook in de af deling Zeeland van de KNVB bijna alle vastgestelde wedstrijden doorgang vinden. In de eerste klasse A bleef Noor mannen aan de kop. want het won op eigen veld met 5-3 van het naburige Domburg, dat zich dus nog steeds in de gevaarlijke zone bevindt. Lewed. Boys zorgde er voor niet meer ver- liespunten te krijgen dan de leiders en bezorgde Vogelwaarde voor eigen pu bliek een 3-7 nederlaag. Schoondijke won met dezelfde cijfers bij hekke- sluiter Volharding en handhaafde zich dus eveneens in de kopgroep. Robur klom twee plaatsen op de ranglijst, dank zij een 3-1 zege op het bezoe kende Kruiningen. Renesse prijkt nog steeds ongeslagen aan de kop van de eerste klasse B. Ditmaal moest Brouwershaven er op eigen veld met 2-6 aan geloven. Zie- rikzee 2 kwam tegen het bezoekende Burgh 2 maar net aan de zege (21). In 2A zorgde Zeeland Sport 4 foor een verrassing, want het zag kans om het leidende Groede op eigen veld de voet dwars te zetten (1-2). Door deze nederlaag moet Groede nu de eerste plaats delen het IJ2endijke, dat overigens tegen RCS 3 maar net aan de volle winst kwam (3-2). Zuid- zande klom een plaatsje op de rang lijst, want Aardenburg 2 moest met een 5-2 nederlaag naar huis. Bier vliet 2 bleek net iets te zwak voor het bezoekende Noormannen 2 (2-3). In 2B liep het leidende Philippine weer wat verder uit door een 5-0 zege op hekkesluiter Kwadendamme. Vo gelwaarde 2 won op eigen veld met dezelfde cijfers van Corn Boys 3 en klom daardoor een plaatsje op de ranglijst. Cortgene won min of meer verrassend van Rapenburg (4-1). Renesse 2 bleef ongeslagen en zon der verliespunten aan de kop van 2C, want het verpletterde Brouwershaven 2 met 0-10. Zierikzee 3 gooide er nog een schepje op en stuurde Zonnemaire met een 11-0 nederlaag naar huis, de week werd. SVOWK behaalde bij waarmede het meteen topscorer van Dreischor 2 een benauwde 3-4 over winning. In 3A won 's-Heër Arendskerke 2 met 6-3 van Schoondijke 2 en kwam dus weer wat steviger aan de kop. De Vlissingse derby tussen Zeeland Sport 5 en Walcheren 2 eindigde in een 2-4 overwinning voor Walcheren 2. In 3B tenslotte handhaafde Axel 3 zich met grote voorsprong aan de kop, want RIA 2 moest er in eigen huis met 1-5 aan geloven. De strijd om de tweede plaats tussen Koewacht 2 en Hulst 3 werd na veel spanning op het nippertje gewonnen door Hulst 3 (3-4). (Bijzondere berichtgeving.) De Olympische Spelen doven al. Nu voor acht takken van sport (waaronder atletiek, roeien, boksen en gewichtheffen) het programma is geëindigd wordt de uittocht steeds massaler. Enkele Cubanen en Koreanen waren 28 november al vertrokken. Maan dag ging IJsland als eerste complete ploeg naar huis. De IJsland se vlag werd neergehaald. Spoedig zullen de andere dundoeken volgen. In totaal zijn nu al 200 atleten weg. Toch werd er nog- genoeg; geboden. Zo begon men maandag met het wielrennen, terwijl ook de zwem-lief- hebbers nog royaal aan hun trek kwa men. Verder wordt er nog volop hoc key bedreven. De uitgebreide series, die bij de wielernummers nodig bleken, bevat ten niet veel verrassingen. In de sprint hebben de favorieten, de Fransman Michel Rousseau (de wereldkampioen van Kopenhagen) en de Australiër Richard Ploog en ver der de Italiaan Guglielmo Peaenti niet de geringste moeite gehad om in de kwartfinales te komen. In de ploegachtervolging maakte Italië (Olympisch kampioen in Hel sinki) de beste tijd, ondanks het let terlijk uitvallen van Piazzali, die een sleutelbeen brak. Frankrijk (tweede in Helsinki) realiseerde de op een na de beste tijd en schakelde de Austra lische ploeg, waarvan veel werd ver wacht, uit. Bij de herkansing 2000 meter tan dem kwamen de Russische en Duit se ploegen met elkaar in botsing. Alle coureurs moesten op baren worden weggedragen, maar toen de dokters het allemaal eens goed had den bekeken, hoefde slechts één Rus voorlopig in het ziekenhuis te blij ven. Tijdens series voor de titel 100 me ter rugslag voor dames, kreeg het Olympische record enkele opzanikers. Eerst werd het gebroken door de En gelse Judy Grinham, maar haar land genote Margaret Edwards deed het, luttele minuten later nog beter (1 min. 13 sec.) Het oude record (1.13,8) was sedert 1952 in het bezit van onze landgenote Geertje Wielema. Het Olympische record 100 meter vlinderslag kwam in het bezit van de 18-jarige Amerikaanse Sheley Mann. Zij maakte bovendien de beste tijd, ooit genoteerd in een 50 meterbad. Tot dusver was Atie Voorbij hierin het snelst. Het was de eerste maal, dat dit nummer op het Olympische programma was gezet. De enige die deze dag goud won, was de Australische ploeg, die Olym pisch kampioen 4 x 200 meter vr|je slag werd. De zwemmers noteerden 8 min. 23,6 sec., een nieuw wereld en Olympisch record. De zilveren me daille was voor Amerika en Rusland werd derde. De Japanner Furukawa verbeterde het Olympisch record 200 meter schoolslag (2 min. 36,1 sec.) Tijdens de series werden niet minder dan vijf zwemmers gedisqualifiseerd wegens onreglementair zwemmen. Daaronder was de Duitse favoriet Herbert Klein. Verdere Olympische verrichtingen: In de finalepoel van het waterpolo- toernooi sloeg Hongarije Italië met 4-0. De Hongaren leiden nu met 4 punten uit twee wedstrijden, vóór Zuidslavië (ook vier punten), Rus land (2), Italië (2), Amerika (2) en Duitsland (0). In de finale-partijen hockey, die donderdag tussen India en Pakistan wordt gehouden, zal India waarschijn lijk zonder ster-midvoor Baldir Singh moeten spelen, al was hij nog wel de grote man tegen Duitsland, dat met 1-0 werd verslagen. Singh heeft een vinger gebroken. Voorts brak rechtsbuiten Stephen Maandagavond zag de verdeling der medailles met Inbegrip van de Olym pische ruiterwed&trüden te Stockholm voor de tien best geplaatsten er als volgt uit: GOUD ZILVER BRONS Ver. Staten Rusland Australië Zweden Duitsland Italië Groot Brittannië Roemenië Hongarije Frankrijk 28 19 9 18 20 21 1 5 12 6 1 1 5 12 i 5 5 7 t 5 6 4 2 1 S 7 5 2 2 5 VOOR DE ZEEUWSE veldhandbal- competitie werd nog een wedstrijd gespeeld. In de tweede klasse dames won Zeeland Sport 2 met 3-1 van Luctor 2 uit Heinkenszand. (Van een speciale verslaggever.) Worden Gerrit Sehulte en Fausto Coppi vooraf uitgekreten als uitge diende veteranen winnaars van de Brusselse Zesdaagse? In het Palais des Sports was gisterenavond bijna geen mens meer, die daaraan nog durfde twij felen. De Nederlands-Italiaanse combinatie toonde zich opnieuw oppermachtig in het uur achter de derny en vergr ootte de voorsprong weer. Die is nu praktisch niet meer ongedaan te manen, vooral niet omdat SchulteCoppi ais onbetwistbare specialisten in dit werk vanavond nog twee uur achter de Derny kunnen oprukken. De laatste twee uren van deze Zes- daagse, die hedenavond om half elf afloopt, worden namelijk besteed aan een koppelkoers met gangmaking. Met het oog op het gevaar van zoveel men sen in de baan (beide renners van iedere ploeg plus een dernyman voor ieder koppel) heeft de directie beslo ten „slechts" negen koppels aan dit slot te laten deelnemen. De jonge Nederlandse combinatie Post-Plantaz zal daarvan wel het slachtoffer wor den, want ze staat tiende en laatste en ze zal uit de koers worden geno men, als tevoren tenminste geen an dere ploeg verdwijnt. Deze dag ver loor het veld al een tweede koppel. In de vooravond stapten namelijk de Pauw-Gosseling uitgeput van hun fiets. De uur-race achter de derny was weer spectaculair. Als naar gewoonte trokken om beurten Sehulte en Coppi verwoed aan het veld, dat machteloos bleek. De „veteranen" reden ledereen op minstens één ronde. Zij legden 51 km en 340 meter af, iets minder dan in voorafgaande der- ny-uren, maar ruim voldoende om maar weer eens te bewijzen wie de sterksten waren. Ook Wim van Est weerde zich, maar hij werd niet voldoende gesteund om de machtige combinatie Schulte-Coppi bij te benen. Hij eindigde met ploegge noot Impanis (met wie hij in het be gin van de dag op de eerste plaats prijkte in de tussenstand) als vijfde op 2 ronden. De stand werd: 1 Coppi-Schulte; op 1 ronde: 2 van Steenbergen-Severüns; Lauwers-Rijckaert; op 2 ronden: 4 Godeau-Darrigade; 5 Wim van Est- Impanis; 6 Accou-van Looy; op 3 ron den: 7 Sorgeloos-Janssen; op 4 ron den: 8 Vlaayen-Vannitsen; op 6 ron den: 9 Koblet-von Bueren; 10 Post- Plantaz. zijn been en het zou dus best kunnen zijn, dat Pakistan profiteert en In- dia's Olympische overwinningenreeks kan breken. Voor het klassificatie-toemooi we' den nog gespeeld: Malakka—Af nistan 8-0, KenyaVer. St=' Kees Oosthoek: kast vol medailles Kees Oosthoek, zo lagen we in het maandblad van de club ,,Theo Mid delkamp," heeft van onze renners misschien wel de best gevulde me- daillekast. In zijn nieuwelingentijd van 1949- 1950 reed hij in rekordtijd van de ene overwinning naar de andere, stijlvol en met een sloeplesse welke het beste voor de toekomst deed hopen. Ruim 25 medailles, een vijftal lauwertak ken, een aantal legpenningen en be kers getuigen van deze glorietijd. In 1951 reed hij meteen in zijn eerste amateurkoers te Welberg (N. Br.) naar de zege, maar daarmede was de overwinningenreeks tot een einde gekomen, want een kort daarop volgende militaire diensttijd van bij na 2 jaren heeft in 1954 en de daar op volgende jaren niet de gewenste konditie en vorm meer kunnen ople veren. Toch heeft deze terugslag on ze Kees niet kunnen ontmoedigen, want hij is vóór alles sportman om de sport! Hij is zich er altijd van bewust geweest dat er slechts voor weinigen een broodwinning in zet en daarom heeft hij zich bij Van Gend en Loos een zeker bestaan verwor ven. Zijn ongeregelde diensttijden staan geen normale training toe, normaal althans in vergelijking met de „moderne" amateurs die zich met ruim toegemeten tijd wetenschappe lijk opwerken tot een techniek en een soeplesse welke tegenwoordig voor de weekeind-renner niet meer bereikbaar is. Niettemin neemt Kees met genoe gen de handschoen tegen deze „ama teurs" op en er gaat geen weekeinde voorbij dat men hem niet in een of andere Zeeuwse of Vlaamse koers tegenkomt. En zelfs weet hij zich daarin regelmatig in de prijzen te rijden. De voetbalvereniging Middelburg heeft weer een bestuur. Nadat tijdens de twee maanden geleden gehouden jaarvergadering een reeds in het be stuur bestaand conflict tot uitbarsting kwam, was de hoofdstedelijke voet balclub in feite een vereniging zon der bestuur, want b|jna alle bestuurs leden legden hun functie neer. Een commissie van drie heeft hier na gepoogd om de moeilijkheden op te lossen en kennelijk met succes, want tijdens de nu belegde ledenver gadering bracht de voorzitter van de commissie, dhr. A. Jobse sr. verslag uit. Hij maakte daarbij melding van enkele minder oirbare handelingen van een groep leden, die zelfs ano nieme dreigbrieven aan de bestuurs leden had gezonden. Ook de beide an dere commissieleden, de heren S.J.G. van Leeuwen en J. Goossen, spraken hun afkeer uit over deze bedreigin gen, waarmede de vergadering duide lijk instemde. Tenslotte ontvouwde de heer Jobse het door zijn commissie opgestelde werkprogramma en stelde daarna de vergadering voor in het volgende be stuur te benoemen: S. Simonse, voor- ziltter; W. B. Lagendijk, vice-voorzit- ter; J. A. Flipse secretaris; W. Meer man, 2de secretaris; A. Carol, C. P. M. Houtepen en J. W. Becks, com missarissen. Met het beheer van de financiën zullen de heren A. Reyerse en D. Vos worden belast, doch de heer J. Marsie zal hen nog enige tijd inwerken. Met 80 stemmen voor en 19 tegen aanvaardde de vergadering dit nieu we bestuur, waarin van het oude be stuur dus nog slechts de heren Simon se en Meerman zijn overgebleven. Nederland—België een week uitgesteld De Belgische voetbalbond heeft de KNVB voorgesteld de landenwedstrijd Nederland-België, welke op 22 april 1957 was vastgesteld, een week uit te stellen. De KNVB is met dit voorstel ak koord gegaan, zodat deze wedstrijd op zondag 28 april zal worden ge speeld. DEMPEN VOORMALIGE HAVEN PHILIPPINE. Het dempen van de afwatering aan de voormalige haven werd aanbesteed Ingeschr. hebben Sponselee, Kl'zande f 63722; Aann. bedr. „Elk" Schoon dijke f 58112; Bunschoten, Schoondijke f 53582; Verstellen en Verhagen, Vlis singen f 46082; P. A. Rammeloo, Phi lippine f 45575; Firma Bockx. Terneu- zen f 45182; Triest de Oude, Biervliet f 43707; De Ruijseher, Biervliet f 41882 Lucasse, Walsoorden f 40432. Met na dere goedkeuring is het werk aan de laagste inschrijver gegund. Nieuw Zeeland—Singapore 13-0, Aus- tralieBelgië 2-2. De Roemeense Elena Leustean ten slotte heeft na de eerste dag van het gymnastiektoernooi de leiding in het algemeen klassement, met een paar Russinnen pal achter haar. De Olympische kampioen en we reldrecordhouder op de 200 meter vlinderslag, de Amerikaan William Yorzyk heeft bekend gemaakt, dat hij de wedstrijdsport vaarwel zegt. Hij wil zich volkomen gaan toeleggen op zijn studie in de medicijnen. Een Hongaars atleet Ferenc Dani, Jie zou deelnemen aan de 3000 me ter steeple, zal binnenkort in Austra lië arriveren als een van de 3000 vluchtelingen aan wie dit land onder dak zal verlenen. Enkele dagen voor dat de Hongaarse Olympische ploeg vertrok blesseerde Dani zijn voet, en toen de Russen Hongarije binnen vielen voegde hij zich bij de stroom vluchtelingen. GOES, 3 dec. Export- en indus trieveiling: sterappel h55-65 31.50, 2 10, goudreinette st75-85 38, st65-75 26, st60-65 19, h85-90 39, h75-85 37.80, h 65-75 23.60-23.70. h60-65 17.20, 2 13. k 24.40, fabr. 16.50, jonathan h75-80 45. h70-75 41, h65-70 33.10—34.60, h60-65 2.1.30, h55-60 18.10. 2 10, gold, delicious h70-75 64, h65-70 61, h60-65 37. comt. de paris h65-75 32, h55-65 28, 2 9, st. remy h70-75 28—29, h65-70 25—27, 2 24. Gewone veiling: sterappel k 24, f 8. jonathan k 1627, f 11, gold. del. f 19. lomb. calville k 30, f 15, comt. de paris k 20-24, f 10, st. remy k 23, conference k 48, f 31. Groenten: spr. a2 68-78. bl 41-51, witlof al 92-94. a2 77-82, bl 64-81, afw. 55-68, and. 12-33, gr. sav.kool 23-25, r.kool 6-13. w.kool 4-6 koolrapen 5, prei 27-29, knolseld. 2-12, peen 10-12. ROTTERDAM, 3 dec. Aanvoer in totaal 1632. vette koeien en ossen 946, varkens 686. Prijs in centen per kg vette koeien le kw. 304-320, 2e kw. 290-300. 3e kw. 280-290, varkens (lev. gew.) 199, 197, 195. Vette koeien, aanvoer kleiner, handel tamelijk, prij zen even hoger in prijs. Varkens (lev. gew.) aanvoer iets ruimer, handel re delijk, wat stijver in prijs. ROTTERDAM, 3 dec. Aardappel- beurs. Kleiaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers 12.50-14.50, bin tjes 10.25-10,75, alphas 9,25, bevelan ders 12,50-14.00, koopmansblauwe 11.50 -12.00, meerlanders 11,00-12,00, furore 11,00, ijselster 9,00. Bintjes kleigrond geen vraag voor export. Zandaardan- pelen 35 mm opwaarts. Libertas 8,50, bintjes 7,25. ijselster 7.00. Voeraard- appelen 4.00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van consump tie-aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAM, 3 december Bin nenlandse granen. Ochtend beurs Officieuze noteringen per 100 kg. fran co Rotterdam. Tarwe. vast. op vochc- conditie tot ca f 29.65. Witte, zonder vochtconditie. tot ca f 30.—. Voeder- granen vast, Zomergerst naar kwali teit f 24.50. f 26.50. Extra f 27—, Win- tergerst naar kwaliteit f 24.00—f 26.00 Haver naar kleur, droogte en kwali teit f 24,00 f 27.50. Extra blanke f 28. Rogge, doorsneekwaliteit f 26.25; ge droogde doorsneekwaliteit f 27.25. Geschoonde bakrogge ca f 28.—. Peul vruchten, alles boevenschoon, kalm. Groene erwten f 45.00—f 72.00, Schok kers f 45.00f 75.00, Bruine bonen f 70.00—f 94.00 Mannheim 300 (—024), Kaub 267 (—023), Trier 243 (—079), Koblenz 323 032), Keulen 350 018) Ruhrort 589 (+009), Lobith 1203 (4 034), Nijmegen 972 (4044), Arnhem 964 (+038). Eefde 456 036), Deven ter 345 (4-034). Namen la Plante 190 004), Maastricht hoofdsluis 4390 (onv.) Borgharen 4090 (—033) Bel- feld 1240 (—032), Grave 528 (—026). FACILITEITEN BIJ HERBOUW OF HERSTEL. In aansluiting aan de reeds voor andere gebieden gepubliceerde maat. regelen deelt het Ministerie van Fi nanciën mede; dat aanvragen om fi nanciële faciliteiten, die in verband staan met de besteding van een bijdrage in oorlogsschade, geleden aan gebouwd onroerend goed, moe ten zijn ingediend: 1. indien de bijdrage vóór 1 juli 1956 is ingeschreven in het Groot boek voor de Wederopbouw of verleend op gror.d van art. 9 der Wet op de Materiële Oorlogsscha den en het onroerend goed ligt of was gelegen in een der gemeen ten Amsterdam, Arnhem, Bergen (N.H.), Groningen, Susteren, Vel- sen of Venlo: uiterlijk 31 decem- 1956; 2. indien de bijdrage vóór 1 januari 1957 is ingeschreven resp. ver leend en het goed ligt of was gelegen in Eindhoven of Nijme gen: uiterlijk 30 jur.i 1957; 3 bij inschrijving c.q. verlening na de onder l'en 2 bedoelde data: bin nen 6 maanden na de inschrijving of verlening; 4. voorzover tegen de vaststelling der bijdrage (hoger) beroep is in gesteld: binnen 6 maanden, nadat de uitspraak op het beroep in kracht van gewijsde is gegaan. In andere beschikkingen gestelde ter mijnen blijven onverlet. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU TERNEUZEN LEZING met GELUIDSFILMS over EMIGRATIE naar AUSTRALIë op vrijdag, 7 december 195 te Hulst, Patronaatsgebouw. Gesproken zal worden o.a. over land en volk en de bestaansmogelijkheden voor Nederlanders door de heer C. van Reemst, die gedurende de afge lopen maanden een reis door Australië en Nieuw- Zeeland heeft gemaakt. Aanvang half acht. Toegang vrij. Belangstellenden zijn welkom. Lessen in U kunt direct beginnen; 100% geslaagden, laag lesgeld Stenografie en Nederlandse Handelscorrespondentie. Geregeld beginnen nieuwe cursussen. Inlichtingen: HULST: J. A. Biesbroeck, Gentsestr. 19 Hulst Tel. 100; AXEL: Walstr. 35 (Leslokaal), iedere Sil?sd,a^, ,d?nderdag vanaf 5 uur. Bij afwezigheid lêl. 100 Hulst. 814-0

de Stem | 1956 | | pagina 3