Ongelijkheid van Kamer rechten acht de onaanvaardbaar Vloed inzendingen St.-Nicolaas werd van prijsvraag verwerkt.... Hongaren krachtiger in de Sovjet-greep In geen geval de troepen terug zonder voldoende garanties Wil ZIJN DE DUPE", ZEGGEN LAGERE AMBTENAREN In het algemeen lof voor pensioenwetten, maar Vluchtelingen blijven binnenstromen Prijsstijging olieprodukten De minister zal in ieder geval iets moeten beloven DE DOOD OP DE WEG Pineau voor spoedoverleg naar Londen De wijzigingen in de pensioenwet Automobilist overvallen DAGBLAD VOOR ZEELAND CONSTRUCTIEF VOORSTEL VAN d. ZANDEN Nehroe antwoordt Nederlanders vrijgelaten in Indonesië 0. 1 L'ïm 4 ïsPa Boelg anin Dc Lcsseps moet het veld ruimen Deense politiemacht als buffer in de kanaalzone AMERIKA WAARSCHUWT Mevrouw Puskas vluchtte Minder buiig Vooral ook bezwaren tegen de korting iv.rn. ouderdomswet Urie ontwerpen kan bedragen, zal dit na de wijziging Maidenspeech van mr. de Yreeze Lt. Kol. A. A. P. Smit Nieuwe garnizoens commandant van Bergen op Zoom 96e JAARGANG No. 22316 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neeriandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. dt Rechter, P. V. M Vercauteren, U J v. '1 Westende. Abonn.prijt OU voorultbet t 6.50 p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week uits 1 bjj niet postbesteil.) i 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor God, Kontitfftn en Vaderland VRIJDAG 30 NOVEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra, inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus. TERNEUZEN. Noordstraat 06, Tel. 2601 O OSTBURG, N Al bijna 98.000 vluchtelingen hebben zich nu in Oostenrijk gemeld. En nog altijd houdt de stroom aan. De vluchtelingen overschrijden de grens op diverse plaatsen. Meestal houden zjj zich 's nachts verborgen in de buurt van een plek, waar zij bij het aanbreken van de dag de kans kun nen wagen. Het Oostenrijkse Rode Kruis heeft zogenaamde vliegende colonnes" ge vormd, die langs de grens patrouille ren en die direct ontboden kunnen worden naar de plaatsen, waar men plotseling grote groepen vluchtelin gen moet helpen. Het Nederlandse Rode Kruis zal «en patronaat op zich nemen van het vluchtelingenkamp Judenau, op enige afstand van de Oostenrijkse hoofd stad. Dit betekent dat een speciaal Nederlands team zich met de verzor ging van die vluchtelingen zal belas ten. Nederland heeft inmiddels ook aan geboden plaats te zoeken aan boord van Nederlandse emigrantenschepen voor vluchtelingen die zich in Nieuw- Xeeland of elders willen vestigen. De secretaris-generaal van de V.N. heeft alle landen van de volkeren organisatie dringend om hulp voor de Hongaarse vluchtelingen verzocht. Uit handelskringen vernemen we, dat de prijzen van een aantal olie produkten op 1 december a.s. zullen worden verhoogd. De benzine gaat 1.6 cent per liter duurder kosten. Verder verwacht men verhoging van de prijs voor lichtpetroleum met 2.25 cent per liter, voor tractorolie eveneens met 2.25 cent en voor dieselolie en huis brandolie met 2.35 cent per liter. (Van onze parlementaire verslaggever.) De publieke tribunes waren gisteren bevolkt met ouden van dagen en pensioendeskundigen, toen minister Struycken voor het eerst in zijn nieuwe functie van minister van Binnenlandse Zaken de drie wetsontwerpen met de Tweede Kamer ging behandelen tot herziening van de pensioenen van overheidsdienaren en aan passing daarvan aan de komende ouderdomsvoorziening. Deze ontwerpen moeten nog voor 1 januari in het Staatsblad staan, wil de tevens voorgestelde verbetering van de pensioenen doorgaan. Daar de Kamer deze verbetering, die algemeen voor hogere en middel bare ambtenaren reëel, in sommige gevallen zelfs zeer aanzienlijk werd genoemd, niet in gevaar wilde brengen, nam zij genoegen met deze ver snelde procedure. Zij stelde echter een aantal voorwaarden, die vervuld zullen moeten worden, wil aanvaarding van de wetsontwerpen verze kerd zijn. OOSTERHOUT. De 17-jarige mej. van de H. werd aangereden door een vrachtauto die plotseling moest uitwijken Het meisje over leed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. (Zie ook elders in ons blad.) AMSTERDAM. De 76-jarige J. B., die onvoorzichtig overstak, werd in de Spaarndammerstraat door een personenauto aangereden. De man overleed bij het vervoer naar het ziekenhuis. V. Men had waardering voor de ver nuftige wijzigingen in het gehele stel sel van pensioenberekeningen. Met uitzondering van de heer Welter, die zich furieus verzette en waarschijnlijk tegen het gehele complex zal stem men, kon de Kamer zich ook vereni gen met de aanpassing van het amb telijk pensioen aan het bodempensioen dat na 1 januari voor iedere Neder landen gaat gelden, juist vanwege de verbeteringen die daar tegenover staan. Maar alle fracties waren het er over eens, dat de lagere ambtenaren er naar verhouding zeer slecht zijn afgekomen. Reeds eerder was aan minister Struy cken voorgesteld voor de lagere func tionarissen, voor wie het wegnemen van de degressie geen voordelen biedt, het pensioen niet op 18/4, maar op 2 procent per dienstjaar van het laatst verdiend salaris te stellen. Dit is reeds definitief afgewezen en minister Struy cken zal er zeker niet meer op terug kunnen komen.. Van alle kanten is thans echter de eis gesteld, dat de regering in ieder geval iets zal moeten doen voor deze lagere ambtenaren, desnoods in de toekomst, om de ongelijkheid van rechten weg te nemen. Voor de K.V.P. sprak de heer Van der Zanden, die Ce regering hiertoe de weg heeft gewezen en onder meer voorstelde om voor de lagere ambte naren af te wijken van de algemene regel dat een overheidspensioen 70 procent van het laatst genoten salaris bedraagt, maar hiervoor 80% te ne men. Hij gaf de minister te verstaan dat diens antwoord positief en zeer concreet zal moeten zijn. Premiebetaling De kritiek van de Kamer kwam het scherpst tot uiting in een algemeen pleidooi voor gelijke behandeling bij de premiebetaling, ook voor wat be treft de ambtenaren die na 1 januari in dienst komen. Voor hen ligt in het wetsontwerp een evidente achteruit stelling besloten. Dit punt was met name ook voor de socialisten, die ove rigens minder ver in hun kritiek gin gen dan de anderen, onaanvaardbaar. Van socialistische zijde werd vooral ook aangedrongen op een overheids pensioen dat op dezelfde wijze waar devast zal zijn als de komende ouder domsvoorziening dat is, en waarvoor zoals bekend, het omslagstelsel gaat gelden. Alle fracties waren van oordeel dat de regering bij deze gehele pensioen regeling op zeer bevredigende wijze gebruik heeft gemaakt van het over leg in ambtenarenzaken. Waardering werd algemeen uitge sproken voor de gunstige voorziening voor weduwen en wezen, waarbij het pensioen voortaan op vijf-zevende in- plaats van op vijf-achtste van het laat ste salaris zal worden gesteld. De heer Smallebroek (A.R.) heeft vooral aangedrongen op een meer ef ficiënte regeling waarbij de pensioe nen niet door vier verschillende or ganen moeten worden vastgesteld, ter wijl ook meerdere ministers daaraan te pas komen. Vandaag zal minister Struycken de Kamer uitvoerig antwoorden. De gint-Nicolaas-wedstrijd, die door de Goedheiligman in samenwerking met de directie van Dagblad De Stem werd gegeven, is achter de rug. Op pagina's elders in dit blad kan men de uitslag lezen, alsmede een vracht van inzendingen bekijken. De vloed van inzendingen (meer dan tienduizend) overstroomde onze redactie-kantoren. Onze fotograaf knipte een willekeurig hoekje, waar een klein gedeelte van de binnen gekomen tekeningen werden geor dend. Daarna kwam de beoordeling, waar in eveneens uren werk gingen zitten. Maar alles werd graag gedaan. En dat de prijsvraag prachtige dingen te voorschijn bracht, dat de moeite dus goed is besteed, DAT bewijzen zeker de Sint-pagina's van vandaag. Twee Nederlanders, de heren Van Geuns en Wiersma, die drie jaar ge leden in Indonesië zijn gearresteerd op beschuldiging van betrokken te zijn geweest in ondergrondse activi teiten, zijn enige dagen geleden uit de gevangenis ontslagen, aldus is gis teren uit welingelichte Indonesische bron in Djakarta vernomen. Het bericht werd door een woord voerder van de Nederlandse diploma tieke vertegenwoordiging in Djakarta bevestigd. 55 KARDINAAL WYSZYNSKI, de Pri maat van Polen, heeft een aantal bis schoppen voor de westelijke gebieden aangewezen en anderzijds kerkelijke I functionarissen die door de regering waren aangewezen, ontslagen. DE ITALIAANSE regering Segni heeft donderdag, na afloop van een debat over de buitenlandse politiek, met 110 tegen 67 stemmen het ver trouwen van de Senaat gekregen. EEN CHEQUE van 200.000 gulden heeft de voorzitter van het reumatiek- fonds ,,Dr. Jan van Breemen" gis teren te Den Bosch in ontvangst mo gen nemen van de voorzitter van de Neder1 and se Vereniging tot Reuma- tiekbostrijding. Dit bedrag is het aan- 19ö1) na^ona^e reuma-actie ZUID-VIETNAM heeft in een bood schap aan Hammarskjoeld de aan dacht van de Verenigde Naties ge vraagd voor de ..bloedige en onmen selijke onderdrukking" in Noord- Vietnam. OP DE AMSTEL in Amsterdam is een 54-jarige schuitenvoerder over boord geslagen en verdronken. De man werd getroffen door een luik dat door de sterke wind omsloeg. EMIL GEORGE BUEHTLE, eige naar van het wapenconcern Oerlikon en Zwitserlands rijkste inwoner, is °P 66-jarige leeftijd te Zuerich over leden. DE STICHTING voor paranormale geneeskunst heeft aan de regering ge vraagd aan te sturen op een onpar tijdig onderzoek naar de wetenschap pelijke achtergrond en de sociale as pecten van het werV der magneti seurs De Indische premier, Nehroe, heeft maarschalk Boelganin, de premier van de Sovjet-Unie. geantwoord, dat In dia bereid is deel te nemen aan elke conferentie die tot ontwapening zou kunnen leiden. Volgens Nehroe hangt de ontwapening grotendeels af van de grote mogendheden. De brief is geschreven naar aan leiding van een brief die Boelganin onlangs over de ontwapeningskwestie heeft verzonden. De Egyptische regering heeft be- l sloten het standbeeld van Ferdi- J nand De Lesseps, de stichter van l de maatschappij die het Suezka- J naM heeft laten graven, te ver- vangen door een vrijheidsbeeld, >vaarmee men de nagedachtenis wil eren van d^ Egyptische „martela- ren", die het leven hebben moeten laten bij de Brits-Franse landin- l gen. Het standbeeld van De Les- seps staat bij de ingang van het J Suezkanaal te Port Said. Minister Pineau van Frankrijk gaat vandaag in Londen over leg plegen met de Britse regering over de gedragslijn van beide landen met betrekking tot het Midden-Oosten. Het voornaamste onderwerp van gesprek zal de terugtrekking zijn van de Frans- Britse troepen uit Egypte. Pineau voelt er blijkbaar weinig voor het gebied rond Port Said te ontruimen, voordat men genoeg zame garanties heeft dat het Suez-kanaal zonder verwijl weer bevaarbaar wordt gemaakt. Er zijn tekenen, die erop wijzen dat Amerika iets minder onverschil lig tegenover zijn westerse bondgenoten staat dan tot voor kort het geval was. Eisenhower heeft het althans nodig gevonden, de Franse regering te verzekeren, dat hij bestendiging van de betrekkingen tussen beide landen „op allervriendschappelijkste basis" voorstaat. Selwyn Lloyd, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat geen beslui ten inzake Egypte zullen worden be kendgemaakt, voordat met de Franse regering overleg is gepleegd. De op bouw van de politiemacht, zei hij, zal in belangrijke mate verband moeten houden met een geleidelijke terug trekking van de Britse en Franse strijdkrachten. Hij prees overigens de voortvarendheid, waarmee de politie macht van de V.N. momenteel wordt gevormd. Een afdeling van ruim 700 Zuidsla- vische „politiemannen" is in Egypte gearriveerd. Het waren de eerste man schappen die per schip de reis maak ten. Overigens is er al een Brits- Franse klacht ingediend over de zuid- slaven, omdat zijEgyptenaren zou den oefenen in het gebruik van wa pens. De berichten over de uitwijzing van Weersverwachting van het K.N.' M.I. tot vrijdagavond, opgemaakt! donderdagavonc 23.15 uur: Wisselend bew«vt met voorna melijk in de kustgebieden en kustprovincies nog enkele buien. Overwegend matige wind krim pend naar west. Ongeveer dezelf de middagtemperaturen als gis teren. Vandaag: zon onder 16.32 uur; maan onder 15.22 uur. Morgen: zon op 8.27 uur; maan op 7.29 uur. Britten en Fransen en ook van een groot aantal Joden uit Egypte, blijken uiterst verward. De Egyptische rege ring heeft zonder meer ontkend dat er Joden worden gedeporteerd. Slechts enkele tientallen statenloze Joden in Egypte zouden aanzegging hebben ge kregen het land te verlaten. De opperbevelhebber van de politie macht van de V.N., generaal Burns, is met het Britse opperbevel overeen gekomen, dat eenheden van de inter nationale politiemacht in het gebied van het Suez-kanaal een „buffer" zul len vormen tussen de Britse en Egyp tische troepen. Een Deense compagnie zou zich met deze taak gaan belasten. De vrijmaking van het Suezkanaal vordert intussen. Nog voor het einde van de week hopen de Britten tot aan El Cap een vaargeul van 76 me ter breed te hebben vrijgemaakt. De propaganda-oorlog rond Syrië houdt aan. De regering van dit land ontkent met een stalen gezicht dat de Russin wapens geleverd hebben, maar andere berichten spreken van een ware communistische terreur. Een parlementslid dat tegen de Russische wapenleveranties durfde protesteren, zou gearresteerd zijn. Moskou verwijt de westelijke mo gendheden, dat zij Israël, Turkije en Irak tot een aanval op Syrië willen verleiden. Twee Turkse ministers zijn in verband met Ge gevaarlijke situa tie rond Syrië voor besprekingen in Londen gearriveerd. Elke bedreiging van de onschend baarheid van het grondgebied en de politieke onafhankelijkheid van Tur kije, Pakistan, Irak en Iran zal door de Amerikaanse regering als buiten gewoon ernstig worden beschouwd, al dus een donderdag gepubliceerde be kendmaking van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Volgens Hongaarse spoorweg- functionarissen zijn in totaal 36.000 tot 38.000 Hongaren per trein naar de Sovjet-Unie ge voerd. Alleen via de lijn Mis- colc-Uthely zouden al 24.000 personen, van wie negentig procent tussen 20 en 50 jaar oud, zijn gedeporteerd. De Russische militaire bevelhebber zou passen uitgeven om ..betrouw bare communisten" tegen arrestatie te beschermen. Ook de arbeiders in Boedapest die het werk hebben her vat krijgen zulke passen. Radio-Boedapest heeft bekend ge maakt, dat de regering onderhande lingen over terugtrekking van de Sovjet-troepen zal beginnen, wan neer de politiemacht sterk genoeg is om elke poging tot een tegenrevolu- tie te verijdelen". Hardnekkig blijven in Boedapest geruchten de ronde doen, dat de Rus sische minister Malenkov in de Hon gaarse hoofdstad vertoeft, om Kadar tot een krachtiger politiek aan te zet ten. Volgens de politiecommissaris van Boedapest zijn overal in het land on derzoeken geopend, ,,om daden van terreur, moord en plundering op te sporen' Dag Hammarskjoeld heeft van de regering-Kadar geëist, dat zij onmid dellijk zou antwoorden op het verzoek om V.N.-waarnemers naar Hongarije te zenden. Kadar echter heeft al te kennen gegeven dat hij hier niets voor voelt. Er waren 600 buitenlandse pers vertegenwoordigers in Hongarije, zei hij, en die hebben alles kunnen zien... Volgens de Hongaarse socialiste, Anna Kethly, is het niet onmogelijk, dat Kadar volledig in de macht van de Russen is. Kort voor de overval van de Sovjet-troepen zou hij perti nent geweigerd hebben, met hen sa men te werken. Anna Kethly had van een vriendin vernomen dat Kadar op 2 november was ontvoerd. Kritiek had zij op radio Vrij Euro pa, dat indertijd onware berichten had uitgezonden over Hongarije en hierbij namen had genoemd van be kende Hongaren, met het gevolg dat deze werden gearresteerd en tot be kentenissen" werden geprest. In Al banië zouden momenteel talrijke ar- j restaties worden verricht, als gevolg I van betogingen, waarbij enkele per- 1 sonen werden gedood. In ambtenarenkringen heeft men zich nogal bezorgd getoond over de wijzigingen in de pensioenwet die gisteren in de Tweede Kamer in behandeling werden genomen. Het betreft hier enkele wetsontwerpen, die in hoofdzaak geïnspireerd zijn door de nood zakelijkheid van aanpassing der bestaande pensioenen in ver band met de komende ouderdomsvoorziening. Ze betreffen het volgende: -p. een maximum gezinspensioen 2400 T 2100 zijn. Voor de pensioenen tot a. Beperking van de uitbetaling f 3600 zijn de verschillen nog onguns- van een overheidspensioen bij gelijk- tiger, terwijl zij daarboven tot 4600 tijdige aanspraak op een pensioen krachtens de algemene ouderdoms wet. b. Verhoging van militaire, burger lijke- en spoorwegpensioenen met een algemene toeslag. Wijziging van het stelsel van weer kleiner worden. Degenen wier pensioen boven f 4600 ligt, zuilen eerst van de wijzigingen profiteren. De ambtenaren zeggen geen enkel verband te zien tussen de A.O.W. (Algemene Ouderdomswet) en 't ver lagen van de gezinspensioenen. Te- pensioenberekening in de verschillen- meer niet. waar de hogere ambtena- Vermomd als een oude vrouw, klets nat is mevrouw Puskas, de echt genote van de beroemde Hongaarse voetballer Ferenc Puskas, met haar vierjarig dochtertje Anika Oosten rijk binnengekomen. De foto toom mevrouw Puskas met haar dochter tje, kort na de aankomst in Wenen. (Zie ook elders in ons blad). de pensioenwetten. De bezwaren van de ambtenaren gelden o.m. het feit, dat de regering zich weinig heeft aangetrokken van net advies dat de zgn. commissie van Poelje heeft uitgebracht en dat ze enkele wijzigingen, die door deze com missie noodzakelijk werden geacht, niet in de wetsontwerpen heeft opge nomen. Hierdoor, zo wordt gezegd, zullen vooral de lagere ambtenaren gedupeerd worden. Zij die de laagste inkomens hebben, zien hun toch reeds lage pensioenaanspraken ten aanzien van weduwe- en gezinspensioen nog verslechterd. Waar onder de oude pensioenwet ren door deze wijzigingen niet wor den getroffen. Een zeer grote verslechtering zou kunnen voortvloeien, aldus de amb tenaren, uit de nieuwe berekening van het gezinspensioen speciaal in die gevallen, waar het de nagelaten betrekkingen betreft van een wegens invaliditeit vroegtijdig gepensioneer de ambtenaar. De oude pensioenwet ging in deze uit van het laatst geno ten salaris, de nieuwe van het aantal dienstjaren. Het ontwerp dat een korting op de bestaande pensioenen voorstelt in ver band met de komende ouderdoms voorziening, heeft evenmin de instem ming van de ambtenaren. Het argu ment, dat deze korting nodig is voor de sanering van het \lgemeen Pen sioenfonds, achten zy niet accepta bel. Het zal nu zo zijn. dat de ambtena ren hun volledige uitkering krach tens de A.O.W. krijgen (aan die uit kering mag nooit worden getornd), maar dat op hun bestaande pensioen een korting wordt toegepast. Deze korting zal bedragen 2 procent voor elk dienstjaar dat de ambtenaar pen sioengerechtigd was. In de praktijk komt dit neer op een maximale kor ting van 80 procent van het ouder domspensioen. Welk bedrag dus van het ambtelijk pensioen wordt afge trokken. Bijvoorbeeld Nemen we aan dat de uitkering k J ui ens de A.U.W. 1400 zal be dragen. dan ontvangt de ambtenaar deze 1400 ten volle, doch op zijn uitkering uit het Pensioenfonds wordt gekort: bij 10 pensioenger. dienstjr. z80, .1 20 560,— 30 840,— 40 1120.— Het georganiseerd overleg in amb tenarenzaken heeft dit voorstel van de regering van de hand gewezen. De ambtenaren wilden over de kor ting i.v.m. de A.O.W. slechts dan praten indien daar een behoorlijke en reeds lang verlangde verbetering van de Pensioenwet tegenover stond. Nu e.icter blijkt dat de regering niet voor- •tmens is aan de verlangens van de ambtenaren tegemoet te komen, is de verontwaardiging onder hen groot. De Kamer is in een dwang-positie gebracht, zeggen zij. Immers: de A.O.W. moet op 1 januari ingaan. De voorzitter van het landelijke Wit- Gele Kruis, mr. J. T. M. de Vreeze, heeft bij de behandeling van de af deling Volksgezondheid (als onder deel van de begroting van Sociale Zaken) zijn eerste speech als Kamer lid gehouden. De redevoering getuigde van grote deskundigheid op dit ge bied. Mr. de Vreeze herinnerde aan het woord van paus Pius XII op het internationale artsencongres, dat de bemoeiingen van de overheid met de volksgezondheid niet al te overvloe dig mogen zijn. Een spoedige totstand koming van de Ziektefondswet achtte hj voor Nederland echter zeer ge wenst, daar tachtig procent \fm de bevolking hiermede te maken heeft. Op de Amersfoortseweg, op de Ve- luwe. is in de avonduren een roof overval gepleegd. De Apeldoornse po litie heeft de dader, de 24-jarige J. H. A. L. uit Haaksbergen kunnen grij pen. De jongeman heeft bekend. Slachtoffer van deze -roofoverval was de heer J. Duinmeijer uit Am sterdam. Hij bood de jongeman een lift aan. In de buurt van de echoput ver klaarde de lifter te willen uitstappen. De heer Duinmeijer zette zijn wagen stil en kreeg toen met een hard voor werp enige klappen op het hoofd, waardoor hij bloedig werd verwond. Hij slaagde er echter in zich uit de auto te laten zakken en een juist pas serende automobilist te waarschuwen. Deze snelde direct te hulp. waarop de lifter in het donker verdween. De heer Duinmeijer verloor het be wustzijn, hij werd met een militaire ziekenauto naar Apeldoorn overge bracht. Hij had onder meer een her senschudding. De overvaller was vermoedelijk van plan zich van de auto meester te maken. De politie heeft hem in ver zekerde bewaring gesteld. Zoals wy onlangs berichtten was tot garnizoenscommandant van Ber gen op Zoom als opvolger van overste S. Waringa de Lt. Kolonel der In fanterie A. A, P. Smit benoemd. Naar wy vernemen heeft Lt. Kol. Smit thans zijn benoeming aanvaard. Hij is inmiddels in functie getreden. Lt. Kol. Smit. die in 1903 werd geboren, was sinds 1952 garnizoens commandant te Harderwijk. Lt. Kol. Smit, die onder meer aan de K. M. A. te Breda studeerde, werd in 1925 2e luitenant. In 1929 volgde zijn bevordering tot le luit., lerwijl hij in 1938 kapitein werd. Na de oorlog ging Lt. Kolonel Smit naar Engeland en Indië. In '46 volg de zijn bevordering tot grootmajoor, in 1948 die tot Luitenant-Kolonel. Lt. Kol. Smit is geen onbekende in Bergen op Zoom. Voor hij gar nizoenscommandant in Harderwijk werd, was hij bij het 3e depot te Bergen op Zoom ingedeeld.

de Stem | 1956 | | pagina 1