I RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Carrière zonder weerga FOCKINK WYBERT -1 SagblaO 1 Stcw Dr. J. Schouten lid van Raad van State KVP-voorzitter spreekt op jaarvergadering NCB Eveneens dubbele gouden eer voor Russische atleet Kuts FRANSEN BEZUINIGEN NOG NIET ONDANKS HERHAALDE OPROEPEN ^isonjrant) Mooi schitterendmenselijk in uis :eft 7an te van Clare Booth-Luceambassadrice voor de VS. Zoals andere meisjes Kindje verkouden? De beste bessen BESSEN VAN Daarna forumgesprek Teruggave van staalfabrieken te Voelklingen Politieleger kost ons land 115000 dollar Olympische Spelen te Melbourne Zatopeks tijd driemaal verbeterd Smiths kookwekkers Met de auto naar Frankrijk, niet aan te bevelen.... Hoe U zuiniger rijden kunt Spoed hij plannen Euratom Getuige Manoch overleden Hoefsmeden bekroond om het hoefbeslag DERDE BLAD DONDERDAG 29 NOVEMBER 1956 5 Snel unil. \t dit heeft K enk de avonturen, ge kasteelheer lens een pauze merkt een van .Ik heb Heer zezien! Zou hij -schijnen?" Op 'alt een diepe (Advertentie!. Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken Het stond slechts met enkele woorden in de krant, een simpel berichtje: mevrouw Clara Booth-Luce, de Amerikaan se ambassadrice in Italië, heeft haar ontslag, aangevraagd. Met groot leedwezen heeft president Eisenhower dit onslag, begin 1957, aanvaard. Met leedwezen, inderdaad De thans 53-jarige mevrouw Clare Booth-Luce kan terugzien op een wel haast weergaloze carrière. In tegen stelling met de meeste Europese di plomaten, stamt Clare Booth-Luce uit een eenvoudig gezin in New-York, waar ze 53 jaar geleden werd gebo ren. Ze liep college zoals de andere meisjes en niets wees er op, dat zij een grote carrière tegemoet ging. Ze was 17 jaar toen haar moeder her trouwde met een zekere dokter Aus tin. Deze dokter Austin sloeg de kwa liteiten van Clare niet erg hoog aan en zond haar op reis om zich te ont wikkelen. Op een van die reizen leer de ze de textielfabrikant Georges Tuttle Brakow kennen, met wie ze in 1923. op 24-jarige leeftijd in het hu welijk trad. Uit dit huwelijk werd een dochtertje geboren; Ann Clare. Het huwelijk werd niet erg gelukkig en een scheiding volgde. Dat was in 1929, dus toen ze 26 jaar oud was. Na haar scheiding ging Clare terug naar New-York en legde zich toe op het schrijven van boeken en toneel stukken. Een jaar later, in 1930, ging ze ge heel in de journalistiek. Grote talenten In de journalistiek gaf ze dadelijk bewijzen van haar grote talenten. Drie jaar later, in 1933, was ze reeds directrice van een groot vrouwen blad. In datzelfde jaar leerde ze haar tegenwoordige echtgenoot kennen, de bekende uitgever Henry Luce, eige naar van twee der belangrijkste Amerikaanse weekbladen ,,Time" en „Life" In 1935 trad zij met hem in het huwelijk. Dit werd het begin van haar succesvolle carrière. Als vrouw var. Henry Luce bleef zij doorgaan met 't schrijven van boeken en toneelstukken, maar steeds meer voelde zij zich tot de politiek aange trokken. Doch zij beschouwde dit, al thans voorlopig, als een soort liefheb- bery. Zy bleef al haar aandacht aan de journalistiek geven. Mevrouw Clare Booth-Luce bleek echter over een nog groter talent te beschikken. Sedert jaren gal ze in de V.S. conferenties en telkens weer bleek, dat ze een prima redenaar was en de naam kreeg van de best bespraakte vrouw van Amerika. Het was dan ook geen wonder, dat zij, dank zij haar redenaarstalent en haar politiek inzicht, in de Amerikaan se volksvertegenwoordiging terecht kwam. Vier jaar lang trok zij daar de algemene aandacht. Meer dan eens deed het gerucht de .onde dat zij staatssecretaris, ja zelfs vice-presi dent zou worden. En wie weet, als de oorlog niet tussenbeide gekomen was Al de jaren, dat ze in het parlement zat, bleef ze de journalistiek trouw en in 1939 verliet ze de redactiekan toren om als reporter voor ,,Life" de wereld te doorkruisen. Gedurende drie jaar reisde ze naar Europa, Chi na, Indië en Afrika. In 1942 werd zij oorlogsverslaggeefster van de „Ti me". Zij schreef over de strijd in Birma en Assam. In 1943 trok zij met de Amerikaanse legers mee naar Ita lië, dat haar tweede vaderland zou worden. Ze verbleef er geruime tijd, schreef haar ervaringen over dit land en ging van het land houden. Dat de Amerikaanse hulp aan Italië zulk een grote omvang kreeg, was hoofdzakelijk aan haar te danken. Mevrouw Clare Booth-Luce leer de Eisenhower kennen en werd een warm partijganger van hem. Wel dra was zij een invloedrijk lid van de republikeinse partij. En haar beloning? Zij werd ambassadrice van de Verenigde Staten in Rome. De eerste maal dat een vrouw zo'n belangrijke post bezette. Tn april van het jaar 1953 kwam ze in Na pels aan en haar ontvangst was een bloemencorso met rozen en een weergaloos jeest. Maar voor het zover was, zou een grote ommekeer in haar leven ko men. Hogere waarden In 1944 vond haar enige dochter de dood bij een auto-ongeluk. Door dit grote verlies trok mevrouw Clare zich geheel uit de wereld terug en staakte alle activiteit. Deze afzon dering gaf haar de gelegenheid na te denken over de hogere waarden van het leven en dit leidde er toe, dat zij zich in 1946 tot het katholicisme be keerde. Deze bekering bracht in haar leven een diepe verandering teweeg. Een bekend ambassadeur zei eens van haar: ..Twintig jaar geleden was Clare Booth-Luce als een diamant: mooi. schitterend en koud. Nu is ze mooi. schitterend en menselijk". In haar nieuw geloof vond ze inderdaad de nodige kracht om het leven weer te aanvaarden en haar taak opnieuw op te nemen. Ze won de harten Meen niet. dat mevrouw Clare zo maar door de Italianen als ambassa drice werd aanvaard. Integendeel. De Italianen voelden zich in hun zuidelij ke trots beledigd, ..We zijn de Ame rikanen te min om ons een man te sturen", zeiden ze. Ook de journalis ten schreven kwaadaardige brieven over haar. Maar de overstromingen van de x-i- vier de Po, kort na haar aanstelling, gaven haar de gelegenheid het hart van de Italianen voor zich te winnen. Nauwelijks kwamen de eerste berich ten over de ramp binnen of ze orga niseerde met een mannelijke hand de hulp aan de geteisterde gebieden. Ze mobiliseerde het leger en de lucht macht. die in Europa lagen gesta tioneerd en in een minimum van tijd werden kleding, voedsel en genees middelen voor een waarde van twee miljoen dollar uitgedeeld in de ge troffen gebieden. Zo veroverde mevrouw Clare Luce de harten aller Italianen. Maar ze deed meer. Mis schien komt het door het ver lies van haar enig kind, maar ze begon zich ten zeerste voor de weeskinderen te interes seren. En thans schrijven haar uit alle delen van Amerika elke week 21 kinderen, die ze heeft geadopteerd en nog steeds door haar worden onderhou den. Maar ook in Italië heeft ze een bijzondere zorg voor de armsten en misdeelden. Gemiddeld ontvangt mevrouw Luce duizend brieven per week. Op de meeste brieven antwoordt ze persoon lijk; een enkele keer worden ze door haar secretaresse beantwoord. Ook de brieven om hulp blijven zelden onbeantwoord. Druk bezet leven Mevrouw Clare Booth-Luce staat alle dagen om half acht op. Geduren de een uur leest ze dan Amerikaanse en Italiaanse dagbladen. Daarna gaat ze naar haar kantoor, waar dagelijks stapels brieven op haar liggen te wachten. Na kantooruren zijn er de officiële ontvangsten op de Villa Ta- verna. Gemiddeld heeft ze per maand ongeveer 250 gasten te dineren, ter wijl ze aan 200 anderen een cocktail aanbiedt. Pas 's nachts om 12 uur trekt ze zich in haar kamer terug, waar ze dan gewoonlijk nog een paar uren blijft werken aan haar schrijf tafel. Voorwaar een druk bezet leven. En, zoals zij het zelf zegt: „Het ambt van ambassadrice is geen bed van rozen" Nu gaat mevrouw Clare Booth-Luce haar post verlaten. President Eisen hower betreurt het ten zeerste. Maar met hem ook het hele Italiaanse volk, want zij was een populaire figuur ge worden. Maar de jaren, die haar nog resten wil ze voor zichzelf houden. We mogen immers niet vergeten, dat mevrouw Luce getrouwd is en ook haar echtgenoot recht op haar heeft. Met Henry Luce vormt ze een ideaal paar en tussen hen bestaat een echte liefde. Niet voor niets is Henry Luce in Italië komen wonen en bestuurt al dus zijn grote uitgeverij per telefoon. Het is ook door haar invloed, dat hij zich tot het katholicisme bekeerde. 'Advertenties) Dan rug, keel of borstje inwrijven met (Advertentie) Bij K.B. is met ingang van 1 december 1956 benoemd tot lid van de Raad van State, dr. J. Schouten te Rotterdam, oud lid van de Tweede Kamer. Dr. J. Schouten is 12 augustus 1883 te Maassluis geboren. Na lager onder wijs te hebben genoten was hij tot zijn negentiende jaar werkzaam in de bloemisterij. In 1908 verwierf hij de akte M.O. boekhouden. Van 1916 tot 1931 heeft hij met een kleine onderbreking deel uitgemaakt van de Rotterdamse gemeenteraad. Van 1925 tot 1927 is hij wethouder van financiën geweest. In 1918 deed hij zijn intrede in de Tweede Kamer. In 1920 werd hij benoemd tot direc teur van de Rotterdamse Boazbank. In de Tweede Kamer was hij voor zitter van de fractie der A.R. partij. In 1942 werd hij door de Duitse be zetters gearresteerd, doch spoedig weer vrijgelaten. Een jaar later ech ter werd hij andermaal gegrepen en na in Scheveningen en Haren te zijn opgesloten geweest werd hij naar Sachsenhausen overgebracht. Toen dit kamp werd geëvacueerd, werd hij op transport gesteld naar Mauthau sen. Hier hebben de Amerikanen hem bevrijd. Na de bevrijding kwam hij weer in de Tweede Kamer, waar hij de A.R. fractie leidde. In 1950 heeft de Vrije Universiteit te Amsterdam hem het eredoctoraat f 5-95 per literkruik in de rechten verleend. Bij de verkiezingen van 1956 heeft hij zich niet meer voor een kamerze tel beschikbaar gesteld. De familie Roechling heeft gisteren weer bezit genomen van de ijzer- en staalfabrieken te Voelklingen in het Saargebied, die na de oorlog door de Franse regering werden geconfis queerd. Zoals bekend is, heeft de Franse re gering kort na de sluiting van de Frans-Duitse Saarverdragen toege stemd in teruggave van de fabrieken aan de erfgenamen van dr. Hermann Roechling, die ije fabrieken in de oorlog persoonlijk beheerde. Dir. Roechling, die verleden jaar is over leden, werd na de oorlog wegens oor logsmisdaden veroordeeld. In 1951 werd hij vrijgelaten. Dp familie Roechling zal Frankrijk 3 miljard frank betalen wegens het feit, dat Frankrijk heeft afgezien van zijn recht de fabrieken te ontmante len. (Advertentie) Rokershoest wordt voorkomen en bestreden met Op de wekelijkse vergadering van de ministerraad heeft het kabinet zich maandag jl. beraden over een voor stel van de secretaris-generaal der Verenigde Naties tot dekking van de kosten, welke verbonden zijn aan het optreden van het politieleger der Ver enigde Naties in Egypte. Dr. Ham- marskjoeld heeft hiervoor bij de Al gemene Vergadering der V.N. een voorlopig bedrag van tien miljoen dollar aangevraagd. Aangezien het internationale poli tieleger in Egypte optreedt namens de Verenigde Naties op grond van een besluit van de Algemene Verga dering, zullen de daaraan verbonden kosten worden omgeslagen over de 79 landen, welke deel uitmaken van de wereldorganisatie. Dit zal geschieden in verhouding tot het jaarlijkse con tributie-percentage. dat elk land aan de V.N. betaalt. Voor Nederland be tekent dit een bijdrage van rond 115.000 dollar &an de internationale politiemacht. In principe zullen de bijdragen van de verschillende lan den in dollars moeten worden be taald. Mocht het thans aangevraagde be drag van tien miljoen dollar op den duur onvoldoende blijken te zijn, dan zal een nieuwe bijdrage aan de leden der V.N. worden gevraagd. Ingeval na afloop van de operaties in Egypte zou blijken, dat dit bedrag te hoog is geweest, dan zullen de teveel betaal de gelden worden gerestitueerd. Het aangevraagde bedrag dient mede ter verzekering van de leden van de in ternationale politiemacht tegen over lijden, ziekte en invaliditeit. Deze verzekering kost de V.N. per maand 25 dollar per persoon voor een uitkering van 25.000 dollar bij over lijden of blijvende invaliditeit. (Advertentie) Na de Amerikaan Bob Mor row, die de beide sprintnum mers won, heeft ook de blonde Rus Vladimir Kuts een .double' op zijn naam geschreven. Hij ging woensdag op de 5000 me ter als le door de finish, en zegevierde even overtuigend als hij dat enkele dagen geleden op de 10.000 meter had gedaan. Kuts nam de kop halverwege de eerste ronde, met Pirie op zijn hielen en Ibbotson in derde positie. Ook Chataway deed zijn best het tempo vol te houden, maar hy was de eerste die een klap met de hamer kreeg, en hy finishte als 11e. Toen er nog twee ronden afgelegd moesten worden had Kuts ongeveer 15 meter voorsprong op de Britten, maar hij liep verder van hen weg en had, bij het luiden van de bel, 50 meter voorsprong op Ibbotson die Pirie was voorbijgegaan. De twee Britten konden hun vaart niet meer opvoeren, in tegenstelling tot Kuts die op nog wat hoger toeren ging draaien en de finish doorging met 80 meter voorsprong op Pirie, die een vertwijfeld duel met Ibbotson om de tweede plaats in zijn voordeel beslist had. De tijd van Kuts, 13 min. 39.6 sec., was een nieuw Olympisch record. Het oude stond op naam van Zatopek 14 min. 6.6 sec. (1952). Ook de beide Britten maakten een betere tijd dan destijds de beroemde Tsjech te Hel sinki. De uitslag van de 5000 meter luidde: 1. en Olympisch kampioen Kuts (Rusl.) 13 min. 39.6 sec.; 2 Pirie (G.B.13.50,6; 3 Ibbotson (G.B.) 13 min 54,4 sec.; 4 Szabo (Hong.) 14.03.04; 5 Thomas (Austr.) 14.04.08; 6 Tabori (Hong.) 14.09.08. In de halve finales van de 110 me ter horden noteerden de drie Ameri kanen, die favoriet waren voor de drie medailles, ieder 14 sec., en dat was 0.4 sec. sneller dan de beste niet-Amerikaan, de Duitser Lauer had kunnen boeken. Geheel in overeenstemming met de verwachtingen vielen hun in de finale de eerste drie plaatsen ten deel. Toch bracht deze finale een kleine verras sing. omdat niet de wereldrecordhou der Jack Davis het goud won maar Lee Calhoun, een 23-jarige student in de lichamelijke opvoeding uit Mis sissippi, die na de tweede horde de leiding nam on die niet meer afstond, alhoewel de film eraan te pas moest komen om uit te maken wie het eerst door de finish was gegaan. In volgorde waren de gouden, zil veren en bronzen medaille voor: 1 en Olympisch kampioen Calhoun (VS) 13.5 sec. (nieuw Olympisch record); 2 Davis (VS) 13.5 sec. (nieuw Ol. re cord) 3 Shankle (VS) 14.1 sec. Het oude Olympische record stond sedert 1952 (Helsinki) op naam van de Amerikaan Diliard met 13.7 sec. De gouden medaille van de 80 me ter horden is gewonnen door de Aus tralische Shirley Strickland. De Duit se Gisela Koehler was tweede. De officiële einduitslag luidt: 1 Shirley Strickland (Austr.) 10.7 noodzakelijk in iedere keuken vanaf f 14.25 De N.C.B. zal op donderdag 13 de cember in „Metropole" te Tilburg rijn algemene jaarvergadering hou den. Op de agenda staat o.m. de ver kiezing van nieuwe bestuursleden. Aan de beurt van aftreden zijn de heren J. W. Geurts uit Ewijk, P. NuiIrT!ans uit Vught, Jos van Roestel uit Tilburg, H. Verberne uit Someren en Jos van der Voordt uit Beugen. Tevens is aan de orde de verkie zing van een bestuurslid uit de kring Zuid-Beveland, welke kring van de L.T.B. is overgenomen. de middagvergadering zal o.m. een aantal voorstellen van de afdelin- gi worden behandeld en zal mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de KVP een inleiding houden over „Het stand punt van de K.V.P. ten aanzien van de handhaving van een zelfstandige boerenstand in de Nederlandse ge meenschap". Deze inleiding zal wor den gevolgd door een forumgesprek waarbij vragen gesteld zullen worden aan mr. van Doorn en aan enkele Tweede-Kamerleden. (Van onze correspondent.) Het benzinefiasco is volledig. Iedere oproep van de regering om vrijwillig te bezuinigen liep uit op een nieuwe run op de pompen met tot gevolg, dat donderdag in heel Parijs geen liter meer te koop was. De zwartehandelaren hebben blijkbaar het pleit gewonnen. Hier en daar kan men nog wel wat benzine kopen maar.... tegen 130 tot 150 frs. per liter. De regering is voor de zoveelste maal weer ernstig in gebreke geble ven. Indien men onmiddellijk een zondagsryyerbod had afgekondigd of onmiddellijk bonnen had uitgegeven zou het transport weer lr.ng zijn ge normaliseerd. Nu kampen artsen, bakkers, handelsreizigers, melkver- voerders en winkeliers met grote moeilijkheden. Zwarte handel De zwarte handel begint. Suiker - hoe vaak ook wordt beweerd, dat er enorme voorraden zijn - is in enor me hoeveelheden opgekocht. Hoewel er ongetwijfeld veie keurige winke liers zijn, die pogen hun voorraden zo eerlijk mogelijk te verdelen door iedere klant een kilo t geven, zijn er ook anderen, die ofwel „neen" verkopen ofwel een minimale hoe veelheid leveren en na wat heen en weer gepraat te verstaan geven, dat ze nog wel ..zwarte suiker" weten te krijgen. De prijs? 120 tot 180 frs. 0 0 0 9 0 0 0 0 0 9 9 0 41 per kilo. De winst is zoet en geld stinkt niet. Met de sia-olie is het al even ongelukkig gesteld en ook de kolenhandelaren verschuilen ziel ach ter goedkope verontschuldigingen. Koffie daarentegen is overal volop te koop. Eveneens is tegen deze sui ker- en olieachtergrond opmerkelijk, dat vrijwel niemand granen en vet ten heeft gehamsterd. Goede raad is niet duur In Parijs wordt al veel minder ge reden, niet door vrijwillige bezuini ging, maar omdat de handigste tot nog toe het pleit heeft gewonnen. Voor het eerst sedert vele jaren vindt ge zelfs op de Champs Elysées overal voldoende parkeergelegenheid en de Boulevard des Italiens kunt ge weer oversteken zonder levens gevaar. Behalve briefjes, dat ge ver zocht wordt 30 pet. benzine te bezui nigen kunt ge geklemd tussen de rui tenwissers ook goede raad vinden hoe ge zuiniger kunt rijden. Gebruik geen dikke winterolie, schaf een hoes aan, zodat de motor eerder warm wordt. Trek nooit koud op, want dat moet liters benzine kosten. Behandel het gaspedaal met zachtheid en voor kom zoveel mogelijk in eerste of tweede versnelling te rijden. Hebt ge een rood verkeerslicht in het voor uitzicht draai dan het sleuteltje maar om; op deze wijze kunt ge de laatste honderd meter gratis rijden. In vele gevallen verdient het aanbeveling de sproeier eens te laten nakijken. Voor de toeristen zijn nog geen maatregelen genomen. Indien ge er gens in Frankrijk moet tanken loopt ge d«. kans het bij twintig pompen te moeten proberen voor ge ergens tien liter kunt kopen. Erg hoopvol ziet het er momenteel inderdaad dus niet uit. Maar de toeristenbedryven klagen steen en been. De Touringclub de France is in middels druk doende de regering te bewegen faciliteiten te verlenen voor de buitenlandse toeristen. Zolang die er niet zijn kunt ge beter de auto thuis laten en met de trein gaan. sec. (nieuw Ol. record)2 Gisela Koehler (Did.) 10.9 sec.; 3 Norma Thrower (Austr.) 11.0 sec.; 4 Galina Bystrova (Rusl.); 5 Maria Golubni- chaia (Rusl 6 Gloria Cooke (Austr.). Speerwerpen dames Er waren gisteren nog meer plak ken van edel metaal te verdienen. Speerwerpen dames stond op het pro gramma en dat nummer werd gewon nen door de Russin Inessa Iaounzem. Voor haar was het goud als beloning voor het nieuw Olympisch record met 53,86 m. Met 50.38 haalde de Chi leense Mariene Ahrens de zilveren medaille en de Russin Nadeja Ko- niaeva werd winnares van de bronzen plak met 50.28 m. Na haar kwamen de Olympische kampioene 1952 (50.47 m) Dana Zatopkova, die nu 49.83 m wierp. Ingrid Almqvist uit Zweden met 49.74 m on Ursula Figwer (Po len) met 48.16 m. Moderne vijf kamp Twee ..stukken Olympisch goud" lagen gisteren te wachten voor de moderne vijfkamp. Er was een ploe- genklassement en een individueel klassement. Het team-goud bleek voor Rusland te zyn. De ploeg verzamelde 13690,5 punten en werd gevolgd door: V.S. 13482. Finland 13185, Hongarije 12554,5, Mexico 10981 en Roemenië 10613. De eer van het individuele kampioenschap moderne vüfkamp ging naar Zweden, wat traditioneel is. Sinds dit nummer in 1912 op het Olympisch program werd gezet heeft slechts eenmaal een niet-Zweed dit kampioenschap gewonnen. In de hui dige spelen heeft de Zweed Lars Hall zich met 4833 punten van de titel ver zekerd. Twee Finnen, die hem dicht op de hielen zaten, verwierven zich het zilver en het brons. Het waren achtereenvolgens Mannonen met 4774,5 p. en Korhonen met 4750 p. Na hen kwamen de Rus Novikov met 4714,5 p.. Lambert (V.S.) met 4693 p. en Benedek (Hongarije) met 4650 p. Een nieuw Olympisch record ont stond op het nummer kogelstoten, waarvan Pat O'Brien winnaar werd met 18.75 meter (vorig record 17.41 meter.) Het nummer snelwandelen was een Russische aangelegenheid. Winnaar werd Spirini met 20 km in 1.31.27. Hij liep de laatste drie kilometer met een blaar aan zijn linkerhiel en toen hij na de cérémonie protocollaire uit het stadion hinkte, was zijn sok van bloed doordrenkt. De voorzitter van hot „Comité van actie voor de Verenigde Staten van Europa". Jean Monnet, heeft tegen over het Westduitse tijdschrift Do- kumente verklaard, dat het verdrag inzake de oprichting van een Euro pese atoomenergiegemeenschap (Eura tom) nog voor het einde van dit jaar ter ratificatie moet worden ingediend in de parlementen van de zes landen der Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal. De Euratom zou dan begin 1957 kunnen gaan functioneren. Wij moeten er naar streven, aldus Monnet, in Europa voldoende kern energie te produceren om de invoer van aardolie binnen zekere grenzen te houden, opdat hiervan geen mis bruik kan worden gemaakt als poli tiek pressiemiddel. Door de toenemende afhankelijkheid van West-Europa van buiten-Europese energiebronnen wordt de wereldvrede bedreigd. Europa heeft de kans van 1960 af atoomenergie te produceren, aldus Monnet. (Advertenties) Radom&nv amsterdt Manoch, een van de kroongetuigen in de processen legen Jungschlaeger en Schmidt, is dinsdag in Djakarta overleden. Hij is veertien dagen ziek geweest. Zijn dood werd gisteren be kend gemaakt. Manoch heeft als getuige a charge voor de rechter verklaard, dat Jung schlaeger z.g. en Schmidt leiders zijn geweest van ondergrondse orga nisaties, die tot doel hadden de In donesische regering omver te werpen. £ijn verklaringen hebben in be langrijke mate bijgedragen tot het vonnis tegen de heer Schmidt en de eis van doodstraf tegen Jungschlae ger z.g. V.S. aan de kop Woensdagavond zag de officieuze punten-verdeling met inbegrip van de Olympische ruiterwedstrijden te Stockholm er als volgt uit; 1. Ver. Staten 252 p.; 2. Rusland 184 p.; 3. Duitsland 65,5 p.; 4. Australië 64 p.; 5. Italii 57 p.: 6. Zweden 54 p.; 7. Gr. Brittannië 47,5 p.: 8 Polen 35 p.9. Frankrijk 27 p.10. Hongarije 23 p.; 11. Finland 23 p.; 12. Canada 19 p.; 13. Tsj. Slowakije 17 p.; 14. Iran 15 p.; 15. Noorwegen 11 p.; 16. Korea 11 p.; 17. Argentinië 10 p.; 18. Brazilië 8 p.; Nieuw-Zeeland 7 p.; 20. Denemarken 7 p.; 21. Trinidad 7 p.; 22. Japan 6 p.; 23. Zwitserland 5 p.; 24. IJsland 5 p.; ,25. Chili 5 p.; 26. Griekenland 4 p.; 27 Bulgarije 4 p.: 28. Oostenrijk 4 p.; 29. Zuid- Slavië 3 p.; 30 Nigeria 2 p.; 32. Me xico 2 p.32 Malakka 1 p.; 33. Span je 1 p.; 34. Zuid-Afrika 1 p.; 35. Roe menië 1 p. (Advertentie) Kleurecht, wasecht gegarandeerd krimpvrij Uitsluitend verkrijgbaar in de goede Herenmodezaken Alleenverkoop: N.V. Import Mij. BECOPA v/h A. Bernheim, A'dam Fabrikante: Koninklijke Kousen en Sokkenfabrieken M.Jansen de Wit N.V., Schijndel De leiding van het trekpaarden stamboek, de Kon. Ver. „Het Neder- landsche Trekpaard" laat op de na tionale tentoonstelling niet alleen de fokpaarden beoordelen doch ook het hoefbeslag. Deze herfst bleken niet minder dan 63 smeden de paarden dermate goed te hebben beslagen, dat ze voor een bekroning in aan merking kwamen: 21 Zeeuwse. 19 Brabantse (8 uit west- en 11 uit oost- Brabant) 12 Limburgse, 4 uit Gel derland en Overijsel elk, 2 uit Dren- te en één uit Zuid-Holland. In Noord-Brabant vier smeden die de naam Bayens dragen: G. J. en H. J. Gz„ beiden te Oosterhout; J. P. te Oosteind en éen te Hilvaren- beek. Verder in west-Brabant: P. H. M. v. Aalst te Dinteloord; Gebr. Hollemans te Oudemolen; P. J. Kint te Halsteren; M. v.d. Klundert te Zevenbergschenhoek en L. Leest en Zn te Moerdijk. In Zeeland hebben we eerst twee smeden Boerman, Jac. en M., beide te Axel en twee smeden Stokx, J.P. en Zn. en J. M., beiden te 's-Heeren- hoek en verder J. v. Arenthals te Axel; M. J. v. Beek te St. Annaland; J. C. v. Boven te Kruiningen; L. Cijvat te Koudekerke; C. A. de Deijn te Kuitaart; A. Duine te Scherpenis- se; W. Gebraad te Oud-Vosmeer; P. Groosman te Sluis; Frits Hertog te Lamswaarde-Hontenisse; fa. Gebr. Hillebrand te St. Laurens; A. W. L. v. Hurck te Westdorpe; J. A. Kurz te Serooskerke; Joh. Leenhouts te Zierikzee; D. Luteijn te Oostburg; R. Reijniers-Adam te Aardenburg, A. Steijaert te Schoondijke en H. Ver sluis te Middelburg. Behalve de gelijknamigen is de volgorde alfabetisch; er is (dus) In de bekroningen geen volgorde.

de Stem | 1956 | | pagina 11