i Kadar blijft antwoord vragen naar Nagy schuldig op Eens pijpleidingen... Rusland stopt Syrië vol zware wapens Vluchtelingenstroom houdt steeds aan VREEMDE „STILLE" ZONDAG Italiaans vliegtuig en Tsjechisch stortten neer AMEL ïmU^att PRESIDENT TITO PROTESTEERT IN UITERST KRACHTIGE TAAL Arbeiders van Boedapest dreigen met maatregelen Via Roemenië naar Moskou? Russen scherp bewaakt |"ir-»«ii||||| iiimmiimi Polen „stoort5 niet meer Yorst en rijverbod beheersten onze wegen Lubis: „Kom maar eens met bewijzen5. 8 DAGBLAD VOOR ZEELAND In Melbourne Twee bejaarden omgekomen Eén stel kleren Arrestatie Ook Amerika Troepen moeten direct weg 1 op-uitslagen voetbal Slechts twee overlevenden Veel wind Nieuw rituaal huweli j kssluiting Nederlands schip gezonken Derde transport in Nederland Slechts enkele overtredingen Slimmelingen.... Chaos in Indonesië Hogere humor [tail 'AS V/ET^r amerameuhlement 0 lelev»si«foesf«llen Naaimachine Watmachine hei* .v. ol Herenrijwiel meublement nuitzet uiger ampeertent ampeertent Pick-up |;X rijzen w.o. Electr. rtrijk ijzers, X'! Langspeelplaten, v!j actiev!j vanX'! en 10OO sigaren. «V» auto's kunnen ook orden genomen V.* VkERCURY 96e JAARGANG No. 22312 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd- redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen. C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.pnjs by vooruitbet. f 6.5U p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 1 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 273841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 26 NOVEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 10.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De gebeurtenissen van liet afgelopen weekeinde hebben duidelijk gemaakt, dat de Hongaarse regering Kadar zonder meer van de Russen afhankelijk is. Terwijl zij beloften doet aan de arbeiders en zelfs zover gaat, de deelname van nlet-comniunistisclie partijen aan bel landsbestuur in liet vooruitzicht te stellen, zijn de Sovjet-instanties een zuive ringsactie begonnen, die erop gericht is, elk gevaar voor een krachtiger verzet in de kiem te smoren. Kadar is totnutoe het antwoord schuldig gebleven op het verzoek van de Arbeidersraad in Boedapest, ingelicht te worden over de verblijfplaats van Imre Nagy, al heeft zijn door de Russen gesteunde regering zich gisteren wel bereid verklaard over de eisen van die Raad te onderhandelen'. Volgens de jongste berich ten zou hij via Roemenië naar Moskou zijn getransporteerd, te- samen met de andere Hongaren die in de Zuidslavische ambas sade asiel hadden gezocht. Nagy zou in de Russische hoofdstad berecht worden. Volgens leden van de Russische ko lonie te Melbourne hebben de leiders van de Russische Olympische ploeg het toezicht op hun atleten verscherpt sinds de verdwijning van Nina Para- nuuk, een stewardess van het Russi sche schip „Gruzia". De Australische politie heeft haar verblijfplaats nog steeds niel ontdekt. Naar verluidt mogen de Russische atleten het Olympisch dorp niet meer verlaten in groepen van minder dan vier. Zij zouden ook geen particuliere bezoeken meer mogen afleggen, an ders dan in gezelschap van een verte genwoordiger van het Russische Olym pische Comité. Door gasverstikking: In een huis aan de Tolstraat te Amsterdam zijn de 76-jarige mevrouw M. J. K. en de bij haar wonende 77- jarige heer G. K. dood aangetroffen. Gebleken is, dat zij door gasverstik- king om het leven zijn gekomen, na dat de gummislang van het in de keu ken staande gascomfoor was losge- laakt. EEN AUTOBUS, waarin 22 meisjes zaten, is bij Berlicum in een vaart gereden. Alle inzittenden konden ge lukkig tijdig op het droge komen. DE BURGEMEESTER en twee com munistische raadsleden van een Pa- rijse voorstad hebben zondag een krans vertrapt, die bij een oorlogs monument was gelegd ter herdenking van gevallen Hongaren. PATER dr. J. van Heugten S.J., mode rator van de Unie der Katholieke Stu dentenverenigingen, heeft in Amster dam als zodanig afscheid genomen. ITALIë krijgt een afzonderlijk depar tement voor burgerlijke defensie en voor de bescherming van de bevol king in geval van oorlog of natuur rampen. TWINTIGDUIZEND gulden maakten Inbrekers buit' in een huis aan de Pieter Postlaan in Rotterdam. Het geld zat in een aktentas. MR. B. PH. BARON van Harinxma thoe Slooten gaat zijn functie van ambassadeur in Brussel neerleggen. Dit per 1 januari a.s. TE FAMAGUSTA, op Cyprus, is een 29-jarige Cyprioot gedood, toen een politie-patrouille het vuur opende op een vrachtauto die hij bestuurde. GEZAGVOERDER John Raven Hill van de K.L.M. heeft een nieuw record gevestigd. Hij vloog een Superconstel- lation in 9 uur en 39 minuten van New-York naar Amsterdam. De arbeidersraad heeft met maat regelen gedreigd, indien mocht blij ken dat Nagy, tegen de afspraak in, gedeporteerd is. De regering van Tito heeft bij de regering Kadar een krachtig protest ingediend tegen de verdwijning van de ex-premier en gezegd, dat deze inbreuk op een duidelijke overeenkomst de betrekkin gen tussen Zuid-Slavië en Hongarije slechts kan verslechteren. Ook in Moskou heeft Tito een nota laten in dienen, waarin hij zegt dat Nagy vrij gelaten moet worden. Indien dit niet mogelijk is, moet men hem asiel in Zuid-Slavië toestaan. Het blad „Borba", orgaan van de Zuidslavische communistische partij, kwam met een gedetailleerd verslag van de manier, waarop Nagy en de zijnen werden ontvoerd. Onmiddellijk nadat zij voor de ambassade in een bus hadden plaatsgenomen, sprongen Sovjet-officieren op de treeplank en dwongen de chauffeur linea recta naar de Russische ambassade te rij den. Nagy en de anderen, aldus het blad. hadden maar één stel kleren toen zij in de ambassade vertoefden. ,.Het is niet waarschijnlijk, dat zij vrijwillig naar Roemenië zijn gereisd, zonder Advertentie) MAZETFABRIEKEN TE ZEVENBER&EM eerst thuis een koffertje te pakken. De Russen zijn volgens betrouw bare berichten ook begonnen met de arrestatie van een groot aantal in tellectuelen. Alle hoogleraren van de universiteit van Debrescen zouden gevangen genomen zijn. Ook radio- Boedapest heeft moeten toegeven dat ruim 600 mensen, die een aandeel in de opstand hebben gehad, momenteel gevangen zitten. De radio deelde ook mee, dat de laatste weken veel kin deren van hun ouders zijn weggelo pen en dat deze kleinen nu „door het land zwerven". Nog altijd wordt er in Hongarije gestaakt. De arbeiders van Czepel legden zaterdag het werk neer, naar aanleiding van de arrestatie van Nagy. Het blad van de Poolse commu nistische partij heeft goedkeurend ge reageerd op de kritiek van Tito op de Sovjet-Unie en zijn houding te genover de Hongaarse opstand. Pool se studenten hebben inzamelingen ge opend om hun studiemakkers in Hon garije te steunen. En intussen blijven de Oostduitse en Tsjechische zenders betogen dat het Sovjet-ingrijpen vol komen begrijpelijk was, dat de „zo genaamde arrestatie van Nagy" een brutale leugen moet worden genoemd en dat Moskou nog steeds moet wor den gezien als de beschermer van alle volken tegen het onmenselijke fascisme. Professor Joliot Curie, de Franse atoom-expert, bekend ook om zijn communistische sympathieën, heeft in scherpe bewoordingen de houding van de Sovjets gekritiseerd. Het wordt trouwens steeds duide lijker, dat de scheur tussen de Mos kou-aanhangers en de nog ietwat nuchter denkende communisten zich verbreedt. De gebeurtenissen van de laatste maanden vinden zelfs hun weerslag in Moskou zelf, waar uni versiteitsstudenten het gepresteerd hebben, BBC-berichten over Honga rije op de school-aanplakborden te plakken. De papieren werden in al lerijl verwijderd en het schoolbestuur liet weten, dat „objectiever berich ten" over de toestand zouden wor den gegeven. Een uur of wat later echter hingen de bulletins er weer. Kroestjev zelf schijnt zich over de houding van de studenten, „die zich door valse slogans laten misleiden", erg boos te hebben gemaakt. Protest Oostenrijk heeft bij de Sovjet-rege ring een krachtig protest ingediend tegen de schending van zijn grondge bied door Russische militairen. Over het voorval van vrijdag wordt ge zegd, dat een Sovjet-soldaat werd doodgeschoten, toen hij na gevangen neming door Oostenrijkse grenswach ten trachtte te ontsnappen. 55 Terwijl Engeland blijkbaar aanstalten maakt, een deel van zijn troepen uit Egypte terug te trekken, komen er uit Syrië be richten dat daar met de regel maat van een klok grote hoe veelheden Sovjet-wapens wor den aangevoerd. Tanks, straal jagers en bommenwerpers van Russische makelij zouden inder haast met Syriërs worden be mand, die van Sovjet-instruc teurs les krijgen. De Arabische zegsman in Bagdad, die dit alles meedeelde, zei ook nog dat Syrië thans op Russische wijze door een driemanschap wordt gere geerd en dat een aantal parlements leden en andere intellectuelen, die van Iraakse sympathieën worden verdacht, momenteel gearresteerd worden. Russische technici zouden leiding geven bij de uitbreiding van havens en vliegvelden. Syrië heeft intussen een krachtige aanval gedaan op Irak, dat wapens het land binnengesmokkeld zou heb ben, teneinde de Syrische regering te treffen op het moment dat Egypte werd aangevallen. In Bagdad heeft men die bewering onzin genoemd. Namens de V.N. zijn berichten uit Syrië gedementeerd, als zouden Is raëlische troepen aan de grens wor den samengetrokken. Alles bij elkaar kan men zich niet aan de indruk ont trekken, dat Syrië, onder aansporing van Moskou, ernstige pogingen onder neemt de sfeer voor een nieuw con flict te scheppen. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft zaterdag een resolutie aangenomen, waarin on verwijld" terugtrekken wordt geëist van de Frans-Britse troepen uit Egyp te. Ook Amcriku heeft deze resolutie van de Afrikaans-Aziatische groep zyn stem gegeven, tot groot misnoe gen van Engeland en Frankrijk. Egypte heeft de Franse en Britse burgers in het land voor de keus ge steld: uitwijken of geïnterneerd wor den. Generaal Charles Keightly, opper bevelhebber van de Brits-Franse strijdmacht, heeft gisteren in Port Said met generaal Burns gesproken over de wijze waarop eenheden van het politieleger posten in de stad kun nen betrekken. De kuststrook van Gaza, zo is te Tel Aviv meegedeeld, komt onder een Israëlische militaire gouverneur te staan. De uitslagen die de wedstrijden tus sen de ploegen van de eredivisie gis teren opleverden, luiden als volgt: MVVEindhoven 3-0 ElinkwijkSparta 1-3 FeijenoordNAC 2-2 PSV—VVV 0-1 Voor verslagen en actie-foto's mogen wy U verwijzen naar onze sportpa gina's. Het Poolse blad „Zycie Warszawy" heeft gemeld, dat alle Poolse stoor zenders, die gebruikt werden om uit zendingen van westelijke radiostations te storen, buiten werking zijn. Dat spaart het land ruim 63 miljoen gul den per jaar en de elektriciteit die bespaard wordt is voldoende om een stad met tienduizenden inwoners van licht te voorzien. Het blad verklaarde, dat „men be ter met redelijke argumenten dan met lawaai kan reageren op buitenlandse uitzendingen". Polen heeft ook zijn buurlanden ver zocht uitzendingen uit het westen niet langer te storen. Bij Parijs is vrijdagnacht een Ita liaans verkeersvliegtuig verongelukt, vijf minuten nadat het van het Parijse vliegveld Orly was opgestegen. Slechts twee van de 36 inzittenden 26 passagiers en tien bemanningsle den hebben het ongeluk overleefd. De twee overlevenden, een Italiaan en een vrouw wier nationaliteit nog niet bekendgemaakt is, zijn gewond in een ziekenhuis opgenomen. Het toestel, een DC-6 van de Ita liaanse luchtvaartmaatschappij LAI, was op weg van Rome naar New York. Door nog onbekende oorzaak heeft het toestel na ogenschijnlijk normaal opgestegen te zijn, niet voldoende hoogte kunnen bereiken en het dak van een huis te Paray-Vieille-poste geraakt. Er deed zich toen, volgens ooggetuigen, een reusachtige ontplof fing voor, waardoor het vliegtuig vol komen vernield op een tweede huis neerstortte. De 22.000 liter benzine die het toestel in zijn tanks had, vlo gen in brand. In de twee huizen die vernield zijn, is slechts een jongeman licht gewond. Onder de passagiers bevond zich de nieuwe dirigent van het orkest van de Milanese Opera, Guido Cantelli. Hij was op weg naar New York, waar hij een bezoek zou brengen aan Ar- turo Toscanini. Kort na zijn vertrek naar Praag Weersverwachting van het K.N. M.I. geldig tot maandagavond, opgemaakt zondag 23.15 uur. Veranderlijke bewolking met plaat selijk enige regen. Overwegend krachtige en langs de kust tijde lijk stormachtige westelijke wind. Nog enige stijging van tempera tuur. Weersverwachting van het Bel gisch Weerkundig Instituut: mati ge tot harde wind, verspreide mist. Plaatselijk neerslagvlagen. De H. Congregatie der Riten heeft goedkeuring verleend aan het nieuwe Nederlandse rituaal, te gebruiken bij de huwelijkssluiting. Hierin wordt veelvuldig gebruik gemaakt van de volkstaal; ook de opzet van de plech tigheid is aanzienlijk veranderd. Het hangt echter geheel van de Neder landse bisschoppen af, of en wanneer dit rituaal zal worden ingevoerd. van het vliegveld bij Zuerich is za terdagavond omstreeks zes uur een Tsjechisch passagiersvliegtuig in een veld bij Eglisau, dicht bij de Duitse grens, neergestort. Toen het toestel de grond raakte, ontplofte het. waardoor een krater van dertig meter bij drie meter diepte ontstond. Drie en twin tig mensen (de achttien passagiers en de vijf bemanningsleden) vonden de dood. Aan boord waren o.a. leden van het Tsjechische ijshockey-team uit Branik. die wedstrijden in Zwitser land hadden gespeeld en tien Chine zen, leden van de Pekingse Opera. In het Midden-Oosten zijn een aan tal pijpleidingen voor het olietran sport naar de Middellandse Zee op geblazen. Op de foto ziet men enke le leden van een oliemaatschappij en journalisten die de ravage aan een van de leidingen in de buurt van Irbid City, Jordanië, bekijken. Het Nederlandse motorstoomschip „Ambiorix" (499 brt), toebehorende aan de N.V. „Maraboe" te Rotterdam, is in het Nordostseekanaal, tien kilo meter ten oosten van Brunsbuettel- koog, gezonken. De 23-jarige F. A. Anthonius is hier bij om het leven gekomen. Alle an dere bemanningsleden werden gered. Het aantal Hongaarse vluch telingen, dat naar Oostenrijk is uitgeweken, is in het afgelopen weekeinde tot meer dan 80.000 gestegen. Ondanks de pogingen van de Russen, de grens herme tisch af te sluiten, is de stroom nauwelijks geslonken. De Oos tenrijkse regering zit met de handen in het haar. Gelukkig hebben veel particulieren in Oostenrijk berooide Hongaren on derdak gegeven. Anderen echter moe ten de nachten doorbrengen in trei nen en andere minder gerieflijke on derkomens. Engeland heeft aangebo den een onbeperkt aantal vluchtelin gen, zonder de gebruikelijke emigra tie-formaliteiten, op te nemen. Da gelijks zullen ruim 600 vluchtelin gen naar Engeland vertrekken. Ook Amerika zal waarschijnlijk bereid zijn meer dan vijfduizend vluchtelingen op te nemen. De plaatsvervangend Hoge Com- Het was een vreemde zondag: gladde wegen in de morgen, door alle snelverkeer „vergeten' wegen de gehele dag. De vorst en het voor de eerste keer geldende zondagsrijverbod regeerden over pleinen en straten. De mensen, die in ons verspreidingsgebied gisteren rond 9 of 10 ter kerke wilden gaan met de bus, wachtten doorgaans tevergeefs. De gladheid had de diensten danig dwars gezeten. Auto's zag men zo goed als niet. De discipline van de Nederlandse weggebruiker, zo wordt praktisch uit het gehele land gemeld, gaf reden tot grote tevredenheid. Alleen de taxi's hadden het tengevolge van het slechte weer de gehele dag druk. Overal is de controle bijzonder scherp geweest. De oproep van minis ter Zijistra voor radio en televisie om „sportief" te zijn, was echter zo goed opgevolgd, dat die controle ge lukkig over vrijwel de hele linie over bodig is gebleken. Er waren overtre ders. natuurlijk: in Amsterdam twee artsen en een vroedvrouw, die hun wagen gebruikten „niet in overeen stemming met hun beroep". Die wa gens werden in beslag genomen. In Goes verscheen een automobilist uit Lewedorp. Hij toonde de politie zijn vergunning. Daarin stond, dat hij per auto een 70-jarige dame naar de kerk mocht brengen. Maar al was de ver- In Steenbergen nam de politie twee auto's in beslag. In Hulst verkeerde een automobilist blijkbaar in de me ning, dat de politie om 7 uur 's mor gens nog wel zou slapen. Ze sliep niet Trekker en paard Nu nog iets over le slimmelingen. We bedoelen niet de mensen, die de bussen wat meer klanten hebben be zorgd. Dat was bij het gure weer eigenlijk tamelijk „normaal". Er werden, waar dat nodig bleek, een paar extra-diensten ingelegd en de zaak was weer gezond. Nee, we bedoelen mensen als de landbouwer uit Standaarbuiten, die gunning aanwezig, de dame ontbrak o^die^n* Een verbaal was het ae-unier bracht in zijn trekker. Of die nog Zoals de bovenste foto toont is er een scherpe controle van de auto's die zich langs de weg bevinden, want slechts enkele krijgen beperk te vergunningen. Het zondags rij verbod gaf aan de IJ-ponten een volkomen onbekend aanblik want al sinds jaar en dag staan daar lan ge rijen mopperende chauffeurs te wachten terwijl vandaag de pon ten vrijwel leeg heen-en-weer voe ren, zoals de foto onder laat zien.i Een verbaal was het gevolg. Typisch was het beeld aan de Belgische grens. In Nispen-Esschen heerste een bijna griezelige stilte. En enkele vrachtwagen op terug reis uit België en een paar zaken lieden passeerden. Zij vertelden al lemaal, dat in Frankrijk geen ben zine is te kopen. Maar al is er dan in ons land nog wel benzine te koop, de pompstations kregen nagenoeg geen klant te zien. Alleen was hier en daar vraag naar diesel-olie. slimmere landbouwer uit het Texelse Cocksdorp, de heer Rutten van de „Irenehoeve". Hij had zijn trekker voor zijn luxe wagen „gespannen". Zo vervoerde hij zijn gezin naar de kerk. Hij had een vergunning aan gevraagd en zal die ook wel krijgen (hij woont 8 kilometer van de kerk af) en vond dus deze nood-oplossing. De gemeentepolitie was het niet met hem eens. zo hoorde Rutten via een kennis. Als hij dat „kunstje" nog eens zou uithalen, zou een verbaal volgen. Toen nam Rutten een taxi en verbaast er zich nu over, dat hij door het verbruiken van méér ben zine (de taxi moest immers één keer leeg rijden) binnen de grenzen van de wet kon blijven. Het allerslimste waren land bouwers in Loon op Zand en Breskens. Die in Loon op Zand verwedde er een fles cognac onder, dat hij zondags in zijn auto rijden zou, beweerde hij deze week. Welnu, hij spande het paard voor de luxe wagen en hij reed Zekere C. van de Nieuwe Sluis in Breskens spande eveneens twee zware Zeeuwse paarden voor zijn auto, nam plaats op de motorcap en bracht zijn familie leden naar de kerk. Toch met de auto gereden dus. Inmiddels ziet Europa reikhalzend uit naar Amerikaanse benzine. De Amerikaanse Kamer van Koophandel in Frankrijk heeft een dringend be roep op Foster Dulles gedaan om onmiddellijke leveranties te verkrij gen. Het ziet er inmiddels naar uit, dat de hulp nabij is: de Amerikaan se regering overweegt een soort Marshall-plan voor Europese olie voorziening. Europa kan dan olie ko pen tegen dollars en als de dollars ontbreken tegen „leningen". Maar desnoods, zo zegt het bericht, geven we de olie gratis, want de ineenstor ting van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie moet verhinderd worden. missaris voor de Vluchtelingen, Ja mes Read, heeft verklaard dat de vluchtelingenstroom uit Oost-Europa momenteel afmetingen heeft aangeno men. zoals men die sinds de tweede wereldoorlog niet meer heeft gezien. De Oostenrijkse minister van Bin nenlandse Zaken, Oskar Helmer, heeft, voorgesteld een speciaal inter nationaal orgaan voor hulpverlening aan Hongaarse vluchtelingen in het leven te roepen. Naar Nederland De derde trein met vluchtelingen, die in Nederland worden onderge bracht, is de afgelopen nacht in Utrecht aangekomen. Onder deze groep bevinden zich veel mannen en jongens, die hun land zijn ontvlucht uit angst voor deportatie door de Sov jets. Met een KLM-lijntoestel zijn giste ren tienduizend 'verlichtingskaarsen naar Wenen vervoerd, vanwaar zij worden doorgezonden naar Boeda pest. Op girorekening 777 is tot nu toe een half miljoen gulden gestort. Kolonel Lubis, gewezen vice-staf- chef van het Indonesische leger, heeft de legerleiding uitgedaagd, met bewe zen te komen voor de verklaring, dat hij „een samenzwering ter omver werping van de regering met wapen geweld" zou hebben georganiseerd. Lubis heeft een open brief gezonden aan zijn collega's van het leger die zaterdag in Djakarta een bijeenkomst gehouden hebben. In deze brief zegt hij, dat de door de legerleiding geno men maatregelen „fascistisch van aard" zijn en dat als de beschuldiging waar zou zijn, hij gearresteerd moet worden. Volgens de regeringspers houdt ko lonel Lubis zich schuil. Woordvber- ders van het leger hebben gezegd, dat omtrent zijn verblijfplaats niets be kend is. De Belgische minister van buitenlandse handel, Victor La- rock heeft op het congres van de Belgische socialistische partij de volgende anecdote over Kroestjev verteld. Toen de Franse premier Mol- let onlangs bij zijn bezoek aan Moskou voor de Russische lei ders een uiteenzetting gaf van de politiek van zijn regering, was Kroestjev plotseling in ge lach uitgebarsten. Toen Mollet verbaasd naar de reden van deze hilariteit vroeg, antwoord de de Russische partij-secre taris: ..De heer Mollet zit op dezelfde stoel, waar Beria op placht te zitten, totdat hij te rechtgesteld werd.

de Stem | 1956 | | pagina 1