BOURJOIS JAN, DE ZOON VAN FINN Pagblad P Stem AT EEN ONDERLIJKE ERELD Nationale Woningraad is bezorgd over de huren RADIO et R Koningstijger valt man aan TWEEDE BLAD I 5 WOENSDAG 21 NOVEMBER 1956 WEERBAARHEID VAN HET VOLK GESLAAGD EXPERIMENT WIJ BEGRAVEN U" De grote drie Bescherm Uw Kinderen SIROOP Communisten in Y.S. veroordelen de Sovjet-Unie Verzoek aan de minister Japanner ontwerpt nieuw apparaat Clare Booth Luce neemt ontslag Werkgroep Raad van Europa TELEVISIE-PROGRAMMA'S 81 Itje ers er fend ag" En ulp de Se dan ker :ten ;eet iet, dijk 20 DER STEEN LIeel de wereld heeft verbaasd ge staan over het feit, dat de Hon gaarse vrijheidsstrijders nog zo lang stand hebben gehouden tegenover een overmachtig Russisch tankleger. Met primitieve wapenen in de han den van vastberaden mannen, ja zelfs van vrouwen en kinderen kon den tal van gevechtsreuzen tot staan gebracht en vernietigd worden. Het was duidelijk, dat het hier een in derhaast geïmproviseerde strijd be trof. Aan een weloverwogen opzet en leiding ontbrak het. Als vanzelf rijst de vraag, of niet welbewust van te voren een organisatie op touw gezet kan worden waardoor grote groepen van de bevolking ge traind worden voor dit soort van strijd in steden en dorpen. We we ten allen, hoe de Navo momenteel helaas nog niet sterk genoeg is, om een Russische overval onmiddellijk tot staan te brengen. Wel zal deze onmiddellijk beantwoord worden met atoomverwoestingen in het vij andelijke land, doch de voortstor mende gepantserde legerscharen worden daardoor niet tot staan ge bracht. We zouden dan zo iets als de Home Guard in Engeland moe ten krijgen. Zoals de militaire me dewerker van „Trouw" opmerkt, zou hiervan ook een sterke preven tieve werking uitgaan. „Het zou de Russische strateeg met schrik ver vullen te moeten bedenken, dat bij een overschrijding van het IJzeren Gordijn geheel West-Europa als één man naar de wapenen zou grijpen om een tweede Boedapest te berei den, in front, op de flank en in de rug. Zulk een preventieve werking is te bereiken met luttele bedragen, in vergelijking met wat een moder ne strijdmacht tegenwoordig kost". Nu kennen we in ons land al vrijwilligersorganisaties, die als hulptroepen voor onze strijdmach ten moeten dienen: de Nationale Reserve en enkele andere reserve korpsen. Ware het niet te overwe gen deze in de hierboven beschre ven zin te reorganiseren? De reeds bestaande korpsen zouden dan als kern kunnen dienen, waaromheen zich de breder samengestelde volks bewapening kan groeperen. De be trokken autoriteiten mogen hun ge dachten hierover eens ernstig laten gaan. jyjinister Zijlstra heeft in zijn Me morie van Antwoord het een en ander medegedeeld over de hui dige stand van zaken in de zoge naamde ontwikkelingsgebieden. Hij vertelt, dat de in de plannen op genomen industrietérreinen alle zijn aangelegd cn dat de afwikkeling van de Rijksdeelneming nagenoeg is vol tooid. De premieregeling tot bevor dering van de industrievestiging in kerngemeenten is echter nog slechts voor een derde deel gerealiseerd. Dit tengevolge van de krapte op de arbeidsmarkt. Voor een aantal plaatsen zal die regeling buiten werking worden gesteld, om de nieuw gevestigde industrieën ge legenheid tot consolidatie te geven. Zo ziet men, hoe de hoogconjunc tuur de in 1950 opgezette plannen heeft ingehaald en hoe men in een aantal gemeenten eerst eens even op adem moet komen, alvorens ver dere stappen tot industriële ont wikkeling te nemen. Interessant zijn overigens de cijfers betreffende de resultaten van het project-Van den (Advertentie) Brink, om bepaalde gebieden in ons land door industrievestiging om hoog te brengen. Van 15 oktober '50 tot 15 oktober '56 is het aantal be drijven met 10 en meer personen het sterkst toegenomen in z.w. Noordbrabant en wel met 21. De personeelsbezetting nam toe met 1354 personen. Wat het aantal werk krachten betreft, was de toename nog groter in oostelijk Friesland nl. 2838, doch slechts verdeeld over 12 bedrijven. Z.O.-Drente kwam daar dichtbij met het cijfer 2784 (18 be drijven) en n.o. Noordbrabant ligt er evenmin ver af: 2376 (17 bedrij ven). De totale toeneming in alle ontwikkelingsgebieden en kernen samen bedraagt 117 bedrijven, die 13648 mensen werk geven. We ge loven dus wel, dat men van een geslaagd experiment kan spreken. ^lsof er in de laatste weken niets gebeurd was. komen de Russen weer doodleuk met een ontwape- nigsvoorstel. Het bestaat uit oude weer opgewarmde kliekjes plus iets nieuws. Tot die opgewarmde kliek jes behoort natuurlijk ook het ver nietigen van alle atoomwapens. Het Westen wordt weer eens uitgeno digd, het enige tegenwicht tegen de Russische superioriteit in manschap pen en uitrusting uit handen te ge wen. Het nieuwe is, dat men ge deeltelijk overneemt het bekende plan van Eisenhower voor weder zijdse luchtverkenningen. Echter wordt het beperkt tot een strook van 800 kilometer vóór en achter het ijzeren gordijn. Dit betekent, dat eht eigenlijk Rusland er hele maal buiten zou vallen. Evenals trouwens het gehele grondgebied van de Verenigde Staten. Wel ech ter zouden de Russische verken ningsvliegtuigen dan mogen uit zwermen boven de Europese Nato- landen, Engeland incluis. Dat is na tuurlijk eert onmogelijk voorstel en in het Kremlin begrijpt men dat best. De kameraden willen echter hun door Hongarije zo zwaar ge havende vredesreputatie herstellen. Ze trachten de neutralistische goe gemeente wijs te maken, dat dit „incidentje" kan vergeten worden, om rustig verder te gaan op het pad van „vreedzame coëxistentie", van besprekingen tusen topleiders, van culturele uitwisselingen. Straks ko men dan ook weer de uitnodigingen voor vredescongresen en vredespe- titionementen. Maar de zwaar met wodka geladen Kroestjev heeft het nog eens onthuld, wat het doel is: „Of u het gelooft of niet, de ge schiedenis is aan onze zijde. Wij be graven u". Dronkemannen onthul len nu eenmaal hun heimelijkste bedoelingen, die ze als nuchter mens achter een glimlach en een vrien delijk woord kunnen verbergen. (Advertentie) Het heilzame Witte Kruis-ge- neesmiddel bestaat in poeder-, tablet- en cachet-vorm. Het helpt snel en afdoende tegen hoofd- en kiespijn, zenuw- of reumatische pijn. door bij gevatte kou de dreigende ge varen te bestrijden met: TT Hongarije Het nationale comité van de Ame rikaanse communistische partij heeft maandag te New York verklaard, dat het gebruik van Sovjet-troepen om het verzet van het Hongaarse volk te breken „een tragische vergissing is, waarvoor de Sovjet-Unie de ver antwoordelijkheid moet dragen." (Advertentie) VERSTANDIG In Madrid is een baby ge- boren, die twee stel hersens heeft. Het is een meisje. De doktersdie er eerst een beetje van stonden te kijken, heb- ben al gezegd, dat het wel een heel verstandig kind zal worden. Oom Radio Cairo heeft een meneer in dienst genomen, die zich Oom Tom uit Manchester noemt en onder die naam probeert onrust te stoken on der de daar gelegerde Britse solda ten. Hij zegt allerlei lelijke dingen over hun superieuren en tracht op hun gevoel te werken. Veel succes schijnt hij niet te hebben. Enkele ondervraagde soldaten zeiden: „Oom Tom is een kletser. Maar de muziek in zijn program is niet gek". Zieken Minstens een van de tien mensen, die er gezond en Het bestuur van de Nationale Wo ningraad heeft zich tot de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid gewend „teneinde uiting te ge ven aan zijn zorg over enkele ontwik kelingen, die van belang zijn voor de exploitatie van arbeiderswoningen." De Nationale Woningraad becijfert ..dat de bouwkosten voor arbeiders woningen sedert 1953 met 28 a 30 pet. zijn gestegen. Eind 1954 is door een verhoging van de Rijkssubsidie op de arbeiderswoningbouw de toen aan wijsbare stijging van de bouwkosten opgevangen. Sedertdien echter komt de voortgezette stijging (circa 20 pet) geheel tot uitdrukking in de huurprij zen. Dat betekent bijvoorbeeld, dat de woningen, die thans worden ge bouwd, bij gelijke grootte en kwali teit alleen door de stijging van bouw kosten gemiddeld 1.65 per week ho ger in huur zijn dan de arbeiderswo ningen. die in 1953 - 1954 tot stand kwamen. Voor de grotere steden is het verschil waarschijnlijk nog aan zienlijker." ,,De verhoging van de rentevoet, waarop de exploitatie van de wonin gen moet worden gebaseerd, geeft eveneens aanleiding tot een hogere huurprijs. Gedurende enige jaren kon den de voor de bouw nodige kapitalen worden geleend tegen een rente van 3,5 pet. 's-jaars. Thans slagen de ge- Advertentie) Bij een van zijn bezoeken aan de stallen stopte Martin een mandril-aap iets lekkers toe, wat blijkbaar de af gunst wekte van een Bengaalse ko ningstijger pal ernaast', die met een nijdige grauw uithaalde. Nog net op tijd kon Martin wegspringenen met de stok van zijn rijzweep gaf hij de tijger een tik op de uitgestrekte klauw. Onder woedend gebruj trok de t'ijger zich terug. Toen Martin de volgende dag weer passeerde, zag hij dadelijk dat de tijger hem herkende en vijandig nakeek Hoe moet dit aflopen J. v. Doveren en Fred Thomas, de befaamde circus- ke.nners. vertellen het u in het enige Nederlandse standaard-werk „De Bonte Droom van het' Circus". Span ning, ontroering, humoren alles is waar gebeurdWat 'n aanwinst voor uw boekenkast Voor slechts f 2.50 kunt u dit histo rische boekwerk bestellen bij het Kantoor „Roomboteralbum", Post bus 47, Den Haag, - of rechtstreeks kopen bij uw roomboterleverancier. De bijbehorende prachtige kleuren platen en realistische foibreproduk- ties ontvangt u gratis voor de rijks- bot'ermerken. Op elk pakje roombo ter treft' u er één aan. 9l7-oo Neem een pakje extra voor de zondag! meenten er ternauwernood nog in gelden aan te trekken tegen een rente van 4.25 pet. Het verschil van 0.75 pet. leidt tot een verhoging van de huur met gemiddeld 1.50 per wo ning per week." De Nationale Woningraad heeft naar aanleiding van deze verontrus tende ontwikkeling aan de minister gevraagd te bevorderen, 1. Dat de rijkssubsidie voor de ar beiderswoningen in evenredigheid met de stijging van de bouwkosten wordt verhoogd., 2. Dat in de rijkssubsidie compen satie wordt geboden voor de stijging van de rente boven 4 pet. 's-jaars. 3. Dat in de methodiek van de subsidie-regeling voor de arbeiders woningen een zodanige verandering zal worden gebracht dat in het ver volg wijzigingen in de exploitatie lasten van de woningen automatisch leiden tot evenredige verhoging of verlaging van de Rijkssubsidie. Kankerbestrijding Een Japanse chirurg heeft een ap paraat uitgevonden, waarmee met be hulp van ultra-sonore (buiten het he reik van het gehoor liggende) golven kanker in een vroeg stadium kan wor den vastgesteld. De uitvinder is de 31-jarige Tosjio Wakai, die verbonden is aan het Ju- tendo-ziekenhuis te Tokio, waar men door gebruikmaking van het appa raat in bijna vijftig gevallen kanker of gezwellen in een vroeg stadium heeft ontdekt. De jonge chirurg kwam op zijn uit vinding door de methode, die in de industrie gebruikt wordt voor het con troleren van staal op fouten. Wakai's apparaat is eenvoudig en bestaat voornamelijk uit een draagbare zen der van ultra-sonore golven, welke tegen de huid van de patiënt wordt gehouden. Mevr. Clare Booth Luce, de Ame rikaanse ambassadrice in Italië, heeft om gezondheidsredenen ontslag uit die functie gevraagd. President Eisen hower heeft dit ontslag, dat vermoe delijk na Kerstmis ingaat, aanvaard. Het bureau van de Raadgevende Vergadering van de Raad van Euro pa heeft de werkgroep samengesteld, die belast zal worden met het onder houd van het contact met de natio nale parlementen. Deze werkgroep bestaat uit drie socialisten, drie katholieken onder wie het Tweede Kamerlid kolonel J. J. Fens en een liberaal. (Advertentie) DONDERDAG 22 NOVEMBER HILVERSUM I 402 ra. KRO: 7.00 Nws 7,10 Gram. 7.45 Morgegebed en lit. kal. 8,00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8,50 V. d. huisvrouw 9,35 Waterst. 9,40 School- EAU DE COLOGNE vanaf f 4.40 PARFUM vanaf f 3.85 PARFUMS PARIS normaal uitzien, zijn geeste lijk lang niet in orde. Dat is de mening van een groep Amerikaanse geleerden, die zich terdege met deze mate rie heeft bezig gehouden. Feest Er werd niet op een glas chain- pagne gekekentoen de heer Con rad Miller uit New Jersey twee weken geleden zijn cheffin trouw de. Thans is de feestlust over9 want de bruid zit in de gevange nis. Het bleek, dat ze de firma van haar man in haar diensttijd voor ongeveer 500.000 gulden had opge licht. Been Publiek en spelers vielen om van. verbazing, toen de 25-jarige Earle Norwood, linksback van een voetbal ploeg in Oakland, eigenhandig zijn been rechtboog, dat volgens iedereen gebroken moest zijn. Earle deed het lachend en zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken. ,.Ik heb het steeds goed geheim gehouden, maar ik heb een kunstbeen. Het is inderdaad kapot maar er zijn genoeg nieuwe te krijgen", zei hij. Publiek Het gebeurt niet vaak dat een gevangene zijn lotgenoten in de cel kan vertellen dat hij even te voren de verbetering van een wereldrecord heeft bijgewoond. Maar dit is het geval geweest te Bendigo, waar vlak bij de gevangenis de atletiekbaan is aange legd. Een aantal gevan genen kreeg vergunning op het dak te klimmen tijdens de pre-Olympi- sche wedstrijden, en was zo getuige van de verbetering van het wereldrecord op de 120 yards horden door de Amerikaan Jack Davis. radio NCRV: 10,00 Gewijde muz. 10,30 Morgendienst KRO: 11,00 V. d. zieken, 11,45 Chansons 12,00 Angelus 12,03 Instr. octet 12,20 Gram. 12,25 Wij van het land 12,35 Land- en tuinb. meded. 12,38 Lichte muz. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws en kath. nws. 13,20 Viool en piano 13,50 Gram. NCRV: 14,00 Promenade ork. en solist 14,45 V. d. vrouw 15,15 Lichte muz. 15,40 Gram. 16,00 Bijbellezing 16,30 Pianoduo 17,05 V. d. jeugd 17,35 Gram. 17,40 Beurs- ber. 17,45 Meisjeskoor 18,05 Gram. 18,15 Pianorecital 18,45 Gram. 19,00 Nws en. weerber. 19,10 Gram. 19,20 Sociaal pers pectief 19,30 Gram. "20,00 Radiokrant 20,20 Gevar. progr. 21,45 Gram. 22,00 Periodie ken parade 22,10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22,45Avondoverdenking 23,00 Nws 23,15 Sportuitsl. 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m. AVRO: 7.00 Nws 7,10 Gym 7,20 Gram. 7,50 VPRO: Dagopening AVRO: 8,00 Nws 8,15 Gram. 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 V. d. vrouw 9.15 Gram. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gram. 10,50 V. d. kleuters 11,00 V\ d. vrouw 11,15 Lichte muz. 11,45 Boekbespr. 12,00 Zang en piano 12,25 In 't spionnetje 12,30 Land en tuinb. meded. 12,33 Piano en orgel 13,00 Nws 13,15 Meded. of gram. 13,20 Lichte muz. 13,55 Beursber. 14,00 Gram. 14,10 Paul Vlaanderen en het Lawrence- Mysterie, hoorsp. 14,50 Gambakwart. 15,15 V. d. zieken 16,00 Gram. 16,15 Voordr. 16,30 Gram. 17,00 V. d. jeugd. 17,45 Rege- ringsuitz.: Japanse smartegelduitkeringen aan ex-burger-géinterneerden 18,00 Nws 18.15 Sportproblemen 18,25 Lichte muz. 18,55 Gesproken brief uit Londen 19,00 V. d. kleuters 19,05 Cabaret 19,25 Lichte muz. 19,45 V. d. jeugd 20,00 Nws 20,05 Omr. ork. en solist 21,15 Logboek 1933 21,45 De lichte muze in dienst van charitas 22,40 Act. 22,50 Sp or tact. 23,00 Nws 23,15 Koersen te New York 23.17 Buitenl. cor respondenties 23,25-24,00 Jazzmuz. BRUSSEL 324 m. 12,00 Amus. muz. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. (Om 12,55 Koersen) 13,00 Nws 13.11 Orgelconc. 14,00 Engelse les 14,15 Gram. 14,30 Franse les 14,45 Gram. 15,00 Schoolradio 15,30 Gram. 16,30 Kamermuz. 17,00 Nws 17,10 Gram. 17,15 V. d. kind 18,15 Kinderliederen 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws 19,30 Rep. 19.40 Gram. '19,50 Pol caus. 20,00 Gram. 20,10 Verz. progr. 21,30 Jazzmuz. 22,00 Nws 22,11 Int Radio-Unisersiteit 22,30 Gram. 22,10 Koorzang 22.55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m. 12,00 Gram. 12,30 Idem 13,00 Nws 14,15 Gram. 14,30 Gevar. muz. 15,30 Gram. 16,05 Lichte muz. 17,00 Nws 17,10 Gram. 17,30 Zang en piano 17,50 Gram. 19,30 Nws 20,00 Hoorsp. 22,00 Nws 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. VARA: 20,00 Journ. en weerber. 20,15 Spiegel der Kunsten 20,40 Rep. 21,05 Do cumentaire 21,20 Cabaret. FRANS-BELG. 16,45 Testbeeld 17.00 V. d. jeugd 17,45-18.20 La Clé des Champs 19,45 Testbeeld 20,00 Act. 20,40 Relais v. d. Franse TV. Daarna: Wereldnws. VLAAMS-BELG. 19,01 TV-album 19.06 V. d. vrouw 19,31 Nws 20,00 Enquêtes 20,30 Filmprogr. 22;25 Journ, en nws. ktèft Uegin van Jan's eerste ge vecht had Finn gedroomd van een jacht1 in liet Australische oerbos Een paar malen, toen David Crumplin had getierd in de laan, hadden de donkere oren van Finn zenuwachtig getrokken, alsof hij zich half bewust was van hetgeen er gebeurde. Later toen Jan bij zijn vierde of vijfde aan val had gehuild, had zijn vader zijn bruine ogen wijd geopend en hij had een ogenblik met opgestoken oren en opgerichte kop, aan de voeten van Betty gelegen. Daarna was hij met één langerekte, geweldige grom naar de voordeur gestormd. Een half do zijn grote sprongen bracht hem door de tuin. Eén sprong, die ternauwer nood zijn stap verbrak, bracht hem door A. J. Dawson. over het ijzeren hek in de boom- gaard; en in een twintigtal schreden was hij bij de heg. Deze was hier zes voet hoog. In de laan, die laag lag, was ze tien voet hoog. Er was twintig meter verder een hek. Finn spotte hier echter mee, suisde door de braamstruiken, die boven de heg uitstaken en kwam toen als een bliksemstraal uit de heldere hemel op de schouder van Grip terecht. Er was iets in de voorafgaande Grom van Finn geweest, waardoor Betty wist, dat er ernstige dingen in het vooruitzicht waren. Zij durfde nog niet te lopen, maar ze riep om de Baas. en deze was heel spoedig in de boomgaard, vanwaar hij Finn's spoor volgde. Een lid van de Koninklijke Acade mie van Geneeskunde, met een twin tigtal titels achter zijn naam, be roemd in de beide halfronden, hecht te diezelfde morgen nog de ergste wonden van Jan, die op de rustbank lag in het vertrek van de Baas. Zelfs dokter Vaughan kon het ontbrekende deel van Jan's rechteroor niet ver vangen; maar afgescheiden daarvan kweet hij zich meesterlijk van de taak om Jan's wonden tc genezen. En ondertussen zat de verstandige, grijze, oude Finn ïechtop naast de schrijftafel, keek goedkeurend en dacht zonder twijfel na over de moed van de jonge hond. die al deze druk te had veroorzaakt. HOOFDSTUK VI VAARWEL AAN DICK Op zekere dag in februari dineer den dokter Vaughan en zijn zoon, Dick, op Nuthill en brachten ook het grootste deel van 1e avond daar door, gezeten om het vuur in de hal. Finn en Jan lagen elk aan 'n kant van de haard uitgestrekt en dommelden gelukkig. De wonden van Jan waren nu reeds lang genezen en door de snelle groei van zijn dikke vel wa ren de lidtekens bijna geheel bedekt, ofschoon dit het feit, dat hij een stuk van zijn rechteroor miste, niet kon wegnemen. Jan was nu acht maanden oud en woog meer dan hon derd twintig pond. Laat op de avond hield Dick Vau ghan (die zich eerlijk had gehouden aan de afspraak met de Baas wat betreft Betty Murdoch) een praatje met Jan, aan wiens oor hij hartelijk trok, terwijl de jonge hond rechtop zat. met zijn snuit op de knie van Dick. ,,Ik vind het niet erg prettig om afscheid van je te nemen, Jan, mijn jongen", zei Dick Vaughan, „want bedenk, dat je opvoeding nog vol strekt niet voltooid is, ofschoon je je verbeeld heel wat te weten." „O, er behoeft vanavond nog geen afscheid te worden genomen, Dick", zei de Baas. „We zullen morgen allen aan het station zijn, ook Finn en Jan." „Ha, dat is goed van u," zei Dick. „Maar u zult die jonge hond nooit vijf mijlen achter een rijtuig aan la ten lopen, niet waar? Vindt u zijn poten niet te kraakbeenachtig voor het gewicht, dat ze moeten dragen?" De Baas glimlachte. „Vertrouw mij dat maar toe, Dick. Ik heb te veel grote, jonge wolfshonden opgevoed om die fout te begaan. Een paar van zulke uitstapjes langs de weg en jongeheer Jan zou nooit meer rech te voorpoten hebben. Wel, hij weegt honderd en twintig pond. Neen. De oude Finn zal naast ons rijtuig dra ven, maar jongeheer Jan krijgt een plaats binnen. Ik heb enige van de grootste en beste honden, die ooit zijn geboren, voor hun gehele leven be dorven gezien, doordat hun in hun eerste levensjaar werd toegestaan, paarden op de weg te volgen. Bij voorbeeld Donovan, door Kampioen Kerry, zoals je weet. Ik geloof, dat hij Finn zou hebben kunnen ver slaan, indien men hem in zijn zesde maand reeds niet had vernield door te proberen zijn poten te versterken achter een dogcart, op de grote weg naar het noorden. Het resultaat was, dat hij toen hij in zijn elfde maand op de tentoonstelling kwam, zijn voor poten voor goed bedorven waren ze geleken op die van een dashond." „Als ik terugkom", zei Dick pein zend, „zul je bijna twee jaar oud zijn. Jan, mijn jongen!" „En als alles goed gaat, zal hij dan zo sterk zijn als enige hond in Engeland, niet waar, Betty? Daar zul jij wel voor zorgen." „Dat zal ik, indien u ons de rechte weg wilt wijzen," zei Betty, terwijl ze de Baas lachend aankeek. De familie van Nuthill reed dus dadelijk na het ontbijt naar het sta tion. Jan lag op de bodem van het rijtuig en Finn liep er op zijn gemak naast. Er was een heel gezelschap op het perron van het kleine station om de jonge mijnheer Vaughan te zien vertrekken. Hij zou die dag naar Li verpool gaan om daar kapitein Will Arnuth van de Noordwester Bereden Politie te ontmoeten, met wie hij zich zou inschepen naar Halifax, op weg naar Regina in Saskatchewan, waar het hoofdkwartier van deze af deling der politie was, in wier edele dienst Dick Vaughan zich had bege ven, na een strenge oefeningsstrijd onder persoonlijk toezicht van kapi tein Arnuth te hebben doorgemaakt. (wordt vervolgd)

de Stem | 1956 | | pagina 5