TELEFUNKEN NEUROTONIC Aanvoer op veel groter Hulster jaarmarkt dan vorige jaren 45 Alcoholmisbruik en voor politierechter mishandeling Middelburg ZIJDEN STOFFEN 1. ZUID-BEVELAND Zeeuwse pluimveehouders kwamen te Goes bijeen Met twintig ton appelen van taluud gereden Lrrote ravage i waarschijnlijk misleid door een rechts CETAFLEX lijmt koud alle hout! Bij markttransacties hoort traditionele borrel DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 21 NOVEMBER 1956 Ook de Belgen deden zaken PARTIJ AANBIEDING NU VROOM Cr DREESMANN Opening nieuwe weg op Tholen Walcheren VLISS1NGEN GOES Officiële ontvangst van dam-matadoren ZEEUWSCH- VLAANDEREN Federatie vrouwelijk vrijwillige hulp Tweede provinciale dag in Goes Reglement centrale opfok vastgesteld Rijwielpad langs weg Terneusen-Sluiskil Hoogwaterstanden Zeeuwse vrachtwagen strandde bij viaduct onder Roosendaal HULST GEMEENTE HULST. GEMEENTE ST. JANSTEEN „Confectie-werk" ZENUWEN niet verdovend maar genezend AGENDA Vandaag Morgen l Advertentie.) Begunstigd door heerlijk na jaarsweer werd de negende jaarmarkt te Hulst gehouden, waarvoor een flinke belang stelling bestond. De aanvoer van vee was t.a.v. andere jaren zeer groot en zo werden in to taal aangevoerd 239 stuks rundvee (vorig jaar 168), 13 paarden en 56 varkens. Tal van Belgische iandbouwers be zochten de markt en velen van hen die een invoervergunning hadden, kochten hier een jong fokdier. De handelaren en landbouwers waren het er over eens, dat zelden zoveel goed vee op een jaarmarkt werd aan gevoerd. Zelfs een handelaar uit Leeuwarden was met een auto met 16 graskalveren naar de Hulsterse jaar markt gekomen. De keuring verliep op de bekende vlot ewijze en rond 2 uur zag men de winnaars reeds met bekers en kran sen de fotograaf op gaan zoeken om zich te laten vereeuwigen. Te half vijf vond de trekking van de aan deze jaarmarkt verbonden loterij plaats. De slager P. Neefs uit Hulst was de gelukkige winnaar van de eerste prijs en kon een graskalf mee naar huis nemen. De prijzen der jaarmarkt in de verschillende categorieën werden als volgt behaald Kalfvaarzen met 4 en meer tan den: 1 E. en H. Picavet, Hulst en Westdorpè; 2a B. Plasschaert en Zn, Graauw; 2a E. en H. Picavet vnd.; Sa B. Plasschaert en Zn. vnd;, 3b B. Piasschaert en Zn vnd. Ossen met 4 en meer tanden; la Th. Mar.gnus Clinge, lb B. Plasschaert en Zn vnd,; 2 B. Plasschaert en Zn, vnd. Ossen met 2 tanden: 1 en 2 L. van Dorsselaer, St. Jansteen Drachtige droogstaande kalfvaarzen met 2—6 tanden: 1 A Schuerman, Hulst; 2 C. de Maat, Hulst. Drachtige melkgevende kalfvaarzen met 26 tarden: 2 E. en H. Picavet vnd. 3 A. Schuerman vnd. Kalfvaarzen met 2 tanden 1 en 2 A. Schuerman vnd. Vet rundvee met 2 tanden: la A. Picavet, Hulst, lb H. Pieters, St. Jansteen, 2a Fa. Ysebaert. Terneuzen. 2b Joh. Pieters,'St. Jansteen. Vet rundvee zonder tanden: H. B. Picavet en Zn, Hulst. Rundvee met 2 tanden: la en lb B Plasschaert en Zn vnd. lb E. Hoef- eijzers, Hulst, 2a A. Schuerman vnd. 2b C Boenne, Graauw. Vet rundvee 4—6 tanden: la Fa. Ysebaert, Terneuzen; lb L. van Dors selaer vnd. 2a Th. Mangnus, vnd. 2b C. de Maat vnd. pinken zonder tanden: la C. Boenne vnd. lb B. Plasschaert vnd. 2a C Bo enne vnd; 2b B. Plasschaert vnd. (Advertentie) Vet rundvee met volle tanden: 1 C. Schuerman, St. Jansteen, 2 en 3 A. Verbiest, Zuiddorpe, Grote graskalveren: la E. en H. Picavet vnd.; lb B. Plasschaert vnd; 2a en 2b E. en H. Picavet vnd. 3a B. Plasschaert, vnd. 3b en 3c E. en H. Picavet, vnd. Dikbillen met brede tanden: le L. van Dorsselaer, vnd.; lb E. en H. Picavet vnd., 2a L. van Dorsselaer, vnd. Dikbillen zonder tanden: la L. van Dorsselaer vr.d.; lb C. van Boenne. vnd.; 2a L. van Dorsselaer vnd., 2b Cyr, de Maat, vnd. Kleine graskalveren: la B. Plas schaert vnd.; lb en 2a E. en H. Pica vet, vnd - 2b B. Plasschaert vnd; 3a E. en H. Picavet vnd. 3b G. Ruymbeke, St. Jar.steen. 3c B. Blasschaert, vnd. Jonge stieren, la', lb, 2a, 2b, 3a en 3b B. Plasschaert, vnd. Stieren met 2 of meer tanden: 1 Joh. Pieters, St. Jansteen. Merrieveulens beneden 1 jaar: 1 en 2 P Serrarens, Kloosterzar.de. Hengstveulens: 1 Cyr. de Maat Hulst. Warmbloeds beneden 3 jaar: 1 Cyr. de Maat, vnd. Warmbloeds boven 3 jaar 1 en 2 A. van Waterschoot, Clinge. Koudbloeds boven 3 jaar: 1 C. de Maat, Hulst. Slachtpaarden: 1 C. de Maat vnd.; 2 R. Pollet Sas van Gent. Shetlandse pony's: la C. de Maat Hulst lb E. Hoefeijzers, Hulst. Biggen: 1 en kampioen: Joh. Pie ters, St. Jansteen, 2 D. Geensen, Hulst. Vette varkens: la A. Audenaerdt, Axel. Vleesvarkens: 1 G. Ruymbeke, St. Jansteen. Kampioenen: Vetvee: H. B. Picavet en Zn, Hulst; ouder fokvee E, en H. Picavet, Hulst en Westdorpe: jonger fokvee: J. Pieters, St. Jansteen. Dik billen: L. van Dorsselaer, St. Jar. steen en paarden C. de Maat, Hulst. in effen en fantasie voor: blouses japonnen rokken kinderjurkjes spotgoedkoop 90 cm breed, per meter Breda - Bergen op Zoom De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland heeft zich be reid verklaard de gereedgekomen weg van Poortvliet naar St. Anna- land, waarvan de opening reeds eer der is uitgesteld thans te openen, op vrijdag 30 november 1956 te 16. uur. De opening zal plaats vinden op de kruising van deze weg met de Noord- dijk, nabij de boerderij Steil Aprel. JONGE RENNER DOOR BOTSING IN HET ZIEKENHUIS Door roekeloos snel rijden veroor zaakte de 14-jarige W. dinsdagmiddag op het kruispunt Boterbloemlaan-Iris- laan een verkeersongeval, waardoor hij ernstig gewond in het ziekenhuis Bethesda werd opgenomen. De jon gen reed met hoge snelheid vol gens getuigen met minstens 40 km met zijn racefiets over de Boterbloem laan. Op het genoemde kruispunt botste hij tegen de van rechts komen de personenauto, bestuurd door de heer K., welke een matige snelheid had. De jongen sloeg over de auto heen en bleef bloedend op het weg dek liggen. Per ambulance werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. De racefiets en de auto liepen echter geen schrammetje op. Gistermorgen werden de negentien matadoren uit verschillende landen, die in Nederland de strijd om de wereldkampioenstitel dammen mo menteel uitvechten, door B. en W. in de raadszaal officiëel ontvangen. Burgemeester rar. ten Kate hield in het Frans een speech, waarbij hij zich complimenteus uitliet en tevens nog enkele levenswijsheden lanceer de. De 'burgemeester vor.d het vleiend voor een betrekkelijk kleine stad «is Goes is, dat de kampioenen, die Kampioen der afdeling paarden op de jaarmarkt te Hulst. Eigenaar G. de Badts, Schoondijke en Gjjs de Maat te Hulst. De Ned. federatie vrouwelijk vrijwil lige hulp, welke alle vrouwelijke or ganisaties overkoepelt, zal op 27 nov. a.s. te Goes haar tweede provinciale dag houden, onder leiding van me vrouw S. de Casembroot - baron nesse v.d. Feltz. 's Morgens spreken mevrouw Bir- nie uit Arnhem en mevrouw Muller- Gabossy uit dezelfde plaats over „Vrijwillige hulpverlening" en over Hongarije en des middags houdt de commissaris der Koningin in Zee land een toespraak en licht mej. J. v. Breemen het werk der „Vrienden van de braille-bibliotheek" toe. stijl en perfectie sinds 1903 ..«V t'- Het hoofdbestuur van de V.P.Z., hield te Goes in hotel Centraal een bijeenkomst, onder leiding van dr. G. Hagenaar, die bijzonder verwel komde een deputatie van zuid-Lim burgse opfokkers. Daarna werd overgegaan tot de vaststelling van het reglement der centrale opfok in 1957. Een commis sie had reeds de wijzigingen uitge werkt. Artik-lsgewijze werden die voorgelezen en op enkeie punten aangevuld. In tegenstelling met de vorige ja ren waarin alleen jonge hennen van 9 weken oud, in aanmerking kwamen, zullen deze nu worden gekeurd op leeftijden var. 6 en 9 weken en ouder, terwijl niet meer de eis wordt ge- i steld, dat een met gras begroeid ter rein beschikbaar móet zijn Met de centrale opfok zijn in 1956 gunstige resultaten bereikt. In 1955 werden in totaal 23.000 jonge hennen goedge keurd terwijl dit aantal voor dit jaar is gestegen tot nngeveer 29.000. Bij al de centrale opfokkers is de ver koop dezer goedgekeurde hennen vlot verlopen, zij werden alle afgeleverd, terwijl verschillende niet aan hun aanvragen konden voldoen De kip penhouders beginnen meer en meer gekeurde jonge hennen te vragen, een bewijs dat de centrale opfok in de juiste richting werkt. Voorts werd besloten door het plaatsen van advertenties, het ver spreiden van folders, tp de Land bouwtentoonstellingen en gepaste le- clame te maken de kippenhouders op te wekken alleen bij centrale opfok kers te kopen. Onder „voorkomende zaken" kwam ter sprake het werk van de sexer, de heer Doeselaar. De heer Scnouls bracht hem dank voor de vlotte en ook de prima wijze waarop nij de kuikenbroeders heeft gediend. Zelfs tijdens de strenge vorstperiode vas hij steeds, zelfs op Schouwer., op de afgesproken tijd aanwezig. De verga dering betuigde hiermee haar in stemming. Daarna deelt de heer Doe selaar iets mee over de regeling met de kuikenbroeders voor 1957, Dit werd verder onderling geregeld. De heer simpelmans dar.kte namens de Limburgse deputatie voor de ont vangst en zei een leerzame en pret tige vergadering te hebben meege maakt. Men heeft zich op de hoogte kunnen stellen van de Zeeuwse centrale opfok en het ligt in de be doeling daar ook in Limburg mee te beginnen. De voorzitter, dr. Wagenaar, deelde vervolgens mee, dat hij wegens zijn benoeming tot professor te Utrecht, de leiding aan een ander moest geven en hij dankte voor de vriendschap en genoten samenwerking. De heer Boone, als vicevoorzitter, dankte dr. Wagenaar voor het vele waarderende werk, dat hij gedurende zes jaar als voorzitter heeft verricht. Het oud-hoofdbestuurslid de heer I. van Cruijningen uit wiens handen hij destijds de voorzittershamer mocht overnemen vond het een eer dr. Wa genaar te danken voor het belang rijke werk dat hij in de V.P.Z. heeft verricht en wenste hem in zijn loop baan alle goeds toe. Nog verschillende sprekers richtten woorden van dank aan de scheidende voorzitter. Alle sprekers werden door dr. Wa genaar persoonlijk beantwoord. De heer Boone deelde hem tenslotte mede, .dat hij tot ere-voorzitter der V.P.Z. 'is benoemd wat hij dankbaar aanvaardde. Ter beveiliging van het verkeer op de weg tussen Terneuzen en Sluiskil, ten oosten van het kanaal van Ter neuzen, wordt eind november een be gin gemaakt met de aanleg van een eenzijdig rijwielpad ter breedte van 3 meter. Dit rijwielpad begint te Ter neuzen en loopt tot aan de brug over het kanari bij Sluiskil. Van deze weg wordt in hoofdzaak door plaatselijk verkeer gebruik gemaakt, waaronder veel schoolgaande kinderen en arbei ders, die in Terneuzen wonen en in de fabrieken te Sluiskil werken. Op de spitstijden is het verkeer hier dan ook zeer intensief. Door de aanleg van het rijwielpad wordt de verkeers veiligheid op deze verbinding, die thans wordt gevormd door een weg van 4,50 meter breedte, in sterke mate bevorderd. Verwacht wordt dat het rijwielpad in het midden van volgend jaar ge reed zal zijn. (Advertentie) Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, donderdag 22 november de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 5.30 en 17.51 uur; te Terneuzen om 4.45 en 17.06 uur en te Vlissingen om 4.11 en 16.35 uur. een ueldaad roor de keell In de nacht van maandag: op dinsdag: is een zware vrachtauto met aan hangwagen van de firma Langevelde uit Krabbendijke, beladen met 20.000 kg appelen op de nieuwe rondweg om Wouw, van een ongeveer 7 ad 8 meter hoog taluud gekanteld. De beide inzittenden, de gebroeders Adriaansen uit Ierseke, bekwamen slechts enkele schaafwonden. De vracht is dinsdagmor gen door andere wagens opgehaald. Slechts de aanhangwagen werd gedeel telijk vernield. De chauffeur verklaarde te zijn verblind door een tegenligger toen hy op weg was naar Krabbendyke. chauffeur verklaarde verblind te zijn - door een tegenligger en is daarbij gelegen parkeerhaven, die vermoede lijk als weg is aangezien. Het is enigszins duister hoe het anders mo gelijk is, dat op de ter plaatse kaars rechte rijbanen plotseling naar links werd gestuurd. De vracht was ge haald in Limburg en bestemd voor de veiling te Krabbendijke voor sor tering en verlading. Zware karwei Het was voor de kraanwagen van de firma Huybregts uit Zevcnberg- schenhoek een zware karwei om de duizenden kilo's wegende vrachtwa gen weer recht te trekken. Voor zo- te kantelen. Van de cabine was ver hier viel na te gaan bleef de slechts de voorruit verbrijzeld. De I schade aan dit gevaarte beperkt tot beide inzittenden liepen wat schaaf- een gedeukt spatbord en vernielde wonden en bulten op, doch kwamen accessoires. Het personeel van de fir- overigens met de schrik vrij. De ma Langevelde had vrijwel de gehele dag nodig om de lading te bergen (Advertentie) en te vervoeren. Het was dinsdagmorgen een grote ravage vlak bij het viaduct over de spoorlijn Roosendaal - Bergen op Zoom waar de vrachtauto beneden aan de noordelijke oprit op de rech terzij en de aanhangwagen op de linkerzij lag. De lading kisten appelen van de aanhangwagen lag gedeelte lijk verspreid over het land, de la ding van de vrachtwagen zelf zat ietwat verwrongen doch nog vrij gaaf in de laadruimte. Een diepe voor was getrokken in de berm van het zand-taluud waarin het gevaarte was vastgelopen om vervolgens tweemaal W7 estdorpe RAADSVERGADERING In de raadsvergadering, die don derdagavond om zeven uur gehou den zal worden, zullen onder meer de volgende punten besproken wor den: onderhandse aanbesteding van vier woningen in de Singel, de ver lenging van het huurcontract woning Molenstraat 32 en de aanwijzing van een vertegenwoordiger in het bestuur der stichting beschutte werkplaatsen midden-Zeeuwsch-Vlaanderen. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Hulst maken bekend dat wethouder F. A. M. G. DE MEURICHY voortaan in plaats van op vrijadg SPREEKUUR zal houden IEDERE DONDERDAG van des voormiddags 10 uur. Hulst, 21 november 1956. Burgemeester en Wethouders 8o van Hulst, A. L. S. LOCKEFEER, burgemeester J. F. VAN DENDEREN, secretaris, „HET VERLOREN CONTINENT" Donderdagavond draait in het bios coopgebouw een bijzondere film in het programma van de Filmkring: „Het verloren continent". Het is het machtige en indrukwekkende relaas van een lange expeditie langs de Maleise Archipel, waar men zocht naar het wezen van het oosten: zijn mystiek, zijn wijsheid en zijn be klemmende schoonheid. Wat men vond was wellicht niet wat men pre cies gehoopt had te vinden, want het oosten is het verloren continent, maar het fotografisch verslag van deze prauwenvaart is een boeiend en be toverend relaas geworden, dat waard is een hoogtepunt uit dit filmkring- seizoen genoemd te worden. St. Jansteen DONDERDAG 22 NOVEMBER OM 3 UUR IN HET WIT GELE KRUIS- GEBOUW 300—O INENTEN TEGEN DIFTERIE. Clin"* DE VIER JAARGETIJDEN De toneelvereniging van Stoppel dijk gat in het St. Aloysiuspatronaat een opvoering van het toneelspel De vier jaargetijden van Antoon Coolen. Wanneer deze opvoering even met 'n kritisch oog bekeken mag worden, dan heeft deze betrekkelijk jonge vereniging het reeds een heel eind gebracht. De rolverdeling was prima en kon in geen betere handen gege ven worden. Vooral de hoofdrollen werden zeer goed vertolkt en de spe lers leefden zich helemaal in het spel in. Ook het decor liet niets te wensen over. Tot het uiterste was alles ver zorgd. Het was dan ook een zeer geslaagde opvoering, die een bevredi gende belangstelling mocht genieten. Boschhanelle PATER JANSSEN THUIS Pater F. JAnssen, werkzaam ge weest als vice-provinciaal van de mis sie der Heren Lazaristen in Brazilië, is vorige week in Nijmegen aange komen. Deze week donderdag zal pa ter Janssen weer in zijn geboorte dorp arriveren. De thuiskomst van kunstharslijm zonder harder (Advertentie) Slingerende sporen volgde de rijks politie op 22 oktober van dit jaar in het oostelyk deel van het goede Zeeuwsch - Vlaanderen. Slingerende sporen van een auto, die dan eens op de weg, dan eens een eindje in de berm moest hebben gered'-.... Trouwens, de mannen van de rijks politie waren tevoren reeds met het capriolen makende vehikel gecon fronteerd. Toen zy de slingerende wagen echter sommeerden te stoppen koos de chauffeur, de aardappelhan delaar P.J. van L. uit Clinge, de weg, die hem het verstandigste leek. Hy koos het pad der hazen Laten wij de rijkspolitiemannen vol gen op hun speurtocht. Die sporen, die vreemde kringels op dat wegdek, leidden rechtstreeks naar een café. En daar zat het chauffeurke, achter een bak dampende zwarte café. Het kostelijke vocht, dat hem in deze uren bystand moes* verlenen, bereikte slechts ten dele het keelgat van van L.; de rest werd op de broek ge morst De rijkspolitie moest het constate ren: deze staat was wel zeer kenne lijk. Van L. is gistermorgen voor de politierechter te Middelburg mr. P. van Empel, door mr. Tichelman uit Terneuzen verdedigd. Mr. Tichelman heeft in zijn betoog gesproken over de in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen heersende gewoonten bij transacties op markten. Elke koop wordt bezegeld met een paar pintjes of een paar neutjes. Dat zou men folklore kunnen noemen, karakteris tiek, traditie of tragedie! Want alcohol en verkeer - het zij hier nogmaals ten overvloede aange stipt verdragen elkaar niet. Zij zijn als twee soorten chemicaliën, die bij vermenging bruisend uiteen spatten, tot schrik en leed van de omstan ders. Strenge eis Begrijpelijk is, dat tegen dit alco holmisbruik zeer streng wordt opge treden. De officier van justitie, mr. J.L. Andreae, heeft tegen Van L. 'n maand onvoorwaardelijke gevange nisstraf gevraagd en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. De politierechter heeft, nadat mr. Tichel man uiterste clementie had bepleit, twee weken gevang gevonnist en een ontzegging voor de tijd van acht maanden. De zitting bestond voor de rest wederom vrijwel uit gevallen van mishandeling. De uniformiteit, waarmee deze zaken zich voor de politierechter ontwikkelen, laat niet toe, deze uitvoerig te beschrijven, 't Mishandelingswerk lijkt, behandeld voor de politierechter, meer op con fectie. Iedere verdachte, die de klap heeft gegeven, heeft het natuurlijk niet gedaan, het uit zelfverdediging gedaan, of bij vergissing of zoiets dergelijks J.K. uit Zierikzee was in het kan toor aan het vechten. De 18-jarige dienstbode, die op het gerucht afging, werd eveneens in het genot van en kele klappen gesteld. K. zal thans f. 25,- boete moeten betalen en een rekening van de tandarts, die niet mis is H.H.U., een chauffeur uit Poort vliet was op 25 augustus een „beetje" van z'n dienge af". Dit bracht de klap mee, die L.C.M. uit St. Maar tensdijk in ontvangst mocht nemen, (f. 30,-) Een andere zaak, stammend uit de goede smalstad St. Maartensdijk, was van een dergelijke duisterheid, dat ze moest worden teruggewezen naar de rechtw-commissaris voor na der onderzoek. I.L. van B., een landarbeider, zou op 10 okt. A.L. met een sikkel te lijf zijn gegaan, ,,'k Heb m'n vader verdedigd, die over 't land werd geslagen" zei Van B; L. zou volgens verdachte voordien reeds met een riek tekeer zijn gegaan. De schermutselingen waren in ieder geval van een grote ingewikkeldheid. G.R. een timmerman uit Brouwers haven, sloeg niet, maar schopte. R. is te Rotterdam geboren, hetgeen te dien opzichte echter niets verklaard. Belangrijker is, dat C.G.K. uit Zierik zee - het gebeurde te Duivendijke op een bouwsteiger - de schop in het gezicht kreeg, een schop met een geschoeide voet. K. toonde zich door de schop ge prikkeld en zette R. achterna, die een gunstiger en hoger gelegen positie in het want had ingenomen en van hieruit K. een stuk hout naar 't hoofd smeet. K. kreeg hierdoor een ern stige hoofdwond en moest van verde re acties afzien. R. werd, conform de eis veroordeeld tot een boete van dertig gulden. pater Janssen staat in verband met zijn benoeming tot algemeen overste van de Lazaristen, die gaan werken in het nieuw toegewezen missiege bied in Ethiopië. De datum van zijn vertrek naar zijn nieuwe standplaats is nog niet bekend. Graan w PRAKTISCHE VERBETERING Binnen afzienbare tijd zullen alle op het telefoonnet aangesloten abon nees in onze gemeente dag en nacht doorverbonden zijn. Men is reeds overgegaan tot keuring van degene, die 's nachts op het kantoor zal dienst doen als telefonist. Als zodanig is gekeurd de heer Eug. Lievens uit deze gemeente. Natuur lijk zal deze eerst voldoende moeten zijn ingewerkt. Het zal voor allen, die telefonisch zijn aangesloten, een mooie verbetering betekenen. Koewacht OUDSTE INWONER OVERLEDEN Mej. Stefanie de Bock was met haar 96-jarige leeftijd de oudste in woner van onze gemeente. Nu zij is heengegaan is de oudste inwoner de heer Bruno Baert met een leeftijd van 88 jaar. TENTOONSTELLING De plaatselijke vereniging „Dieren vrienden Koewacht" organiseert a.s. zaterdag en zondag haar jaarlijkse kleinveetentoonstelling in de zaal van H.A. de Schepper. De tentoonstelling zal a.s. zaterdag officieel worden ge opend door de Burgemeester van Koewacht. Ruim 500 dieren zullen op deze tentoonstelling geëxposeerd wor den w.o. konijnen, kanaries, post- en sierduiven en zeer vele siervogels. T erhole ACTIE VOOR HONGAARSE VLUCHTELINGEN Een huis aan huiscollecte voor de Hongaarse vluchtelingen heeft het mooie bedrag opgeleverd van f. 716,70 Het geld zal worden afgedragen aan het Provinciaal Fonds voor huisves ting der Hongaarse vluchtelingen. BEVEILIGING DRIESPRONG Op het punt Driesprong alhier is een rood-wit waarschuwingsbord ge plaatst voor het snelverkeer. Deze week zal er boven dit bord een licht punt aangebracht worden, zodat de automobilisten komend uit de rich ting Terneuzen reeds van ver zullen kunnen zien, dat ze de Hulsterweg na deren. Vogelwaarde COLLECTE VOOR HONGARIJE Ook in deze gemeente heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt het organiseren van een collecte ten bate van de hulpactie voor het Hongaarse volk. In de loop van deze en de volgende week zal voor dit doel huis aan huis gecollecteerd worden. Overslag MOTOR IN DE SLOOT Uit de richting Moerbeke kwam een motorrijder gereden, die een gro te snelheid had. Door een verkeerde beweging kwam deze te slippen waar door hij in een sloot terecht kwam. De bestuurder liep slechts kleine verwondingen op en kwam met de schrik vrij. Aan het motorrijwiel werd nogal wat schade toegebracht. Aardenburg MISSIEFILM. In het r.-k. Jeugdgebouw aan de Brouwerijstraat werd door de paters van de H. Geest uit Rhenen ten bate van de missie de film „Hen arair.st the sun" vertoond, die een goede be langstelling trok. Dit was r.u eens niet een film, die het leven in de mis sie in beeld brengt, maar een film vol romantiek en avontuur, die speelt in het gebied, waar de missionarissen werkzaam zijn, r..l. Oost-Afrika Ook de schooljeugd werd des middags in de gelegenheid gesteld de film bij te wonen, Sint-Kruis JAARLIJKSE UITVOERINGEN. Reeds in het begin van het winter seizoen kwam de Dorpsvereniging al hier in samenwerking met de mu ziekvereniging „Elk naar zijn Krach ten", in het Dorpshuis voor het voet licht, met een van haar gezellige avonden. Door de leden werden ver schillende schetsjes opgevoerd, die in een gezellige sfeer goed werden ver tolkt. Hiertoe droeg ook bij de muzi kale uitvoering, die werd verzorgd door E.N.Z.K. Het viel de bezoekers op, dat de „muzek van Sinte Kruus" weer op de goede weg is Er kwamen weer enkele nieuwe num mers voor op 't repertoire en ook in muzikaal opzicht is men er op voor uit gegaan. De leiding var. de nieuwe directeur A. Verschoor uit Oostburg begint reeds vruchten af te werpen Beide uitvoeringen, die voor de le den en voor het publiek werden goed bezocht. Voor het publiek was er nog een gezellig bal na in 's Lar.ds Wel varen. Eede VERKEERSCURSUS. Vrijdagavond 23 november a.s, zal ook te Eede worden gestart met de eerste verkeerscursus, die 'zal worden gegeven in het parochiehuis ,,Sanota Maria", door adjudant L, Meertens en opperwachtmeester B. Wisse uit Aar- denburg. Voor deze eerste cursus hebben zich reeds vijfenveertig deelne mers uit Eede opgegeven, doch het blijkt, dat de kom hierbij slechts ver tegenwoordigd is. De meeste deelne mers komen afgezien van een aantal uit de Nieuwstraat uit de Biezen en de Oostwijk. Zelfs is er een deelne mer uit Belgische buurgemeente Sint Laureins. meestal in hoofdsteden tegen elkaar uitkomen, ook haar wisten te vinden. Spreker vond het een verheugend verschijnsel, dat in een wereld vol haat, de internationale dammers zich zonder vijandigheid gaan meten, met de wapenen van de geest en hij wenste hun in deze rustige omgeving een vruchtbare ontmoeting toe. De voorzitter van de Nederlandse Dambond, de heer A. Busch uit Arn hem, diende de burgemeester even hoffelijk van repliek, dankend voor de ontvangst en de financiële bijdrage der gemeente. Spreker hoopte dat de elfde ronde, die 's avonds begon, een succes zou worden. Hierna werden de grootmeesters en hun officials verversingen aange boden. Welgemoed werden enkele heildronken uitgewisseld en tenslotte ontvingen allen als herinnering een propaganda-boek var. de Ganzenstad. Kruiningen VERGADERING NCVB De afdeling Kruiningen van de NCVB vergaderde 'onder leiding van mevrouw A. Ligthart Schenk-Van Zijtveld. Mevr. C. Koolstra-Steketee bracht verslag uit van de gewestelijke vergadering. De kerstavond is be paald op 19 december a.s. Ds. A. J. Dondorp uit Domburg sprak over „De wederkomst van Christus". On der doodse stilte werd dit zeer ern stige onderwerp door de vele opge komen vrouwen aangehoord. „CRESCENDO" GAF ZANGUITVOERING De gemengde zangvereniging „Cres cendo" te Kruiningen, directeur de heer A. B. Holster, hield haar jaar lijkse uitvoering in het Dorpshuis te Kruiningen. Een vijftal liederen, w.o. Slaven koor uit Nabucce en Zigeunerkoor uit II Trovatore werden ten gehore ge bracht. De directeur gaf op ieder lied een korte toelichting, hetgeen door het publiek buitengewoon op prijs werd gesteld. Vervolgens werd opgevoerd het to neelstuk „Papa mag het niet weten", een vrolijk spel in drie bedrijven door Bert Peets. Een spel vol verwikke lingen, waarin de spanning tot het laatste moment bewaard bleef. De vertolking van de diverse rollen ge schiedde op uitnemende wijze, waar voor het publiek zich zeer dankbaar toonde door een gul applaus. Van een verloting, die gehouden werd. stond „Crescendo" een bedrag van 50,af voor de vluchtelingen uit Hongarije. De voorzitter van „Crescendo", de heer M. J. van den Berge, bood dit bedrag na afloop van de uitvoering aan de waarnemend burgemeester, wethouder P. H. A. Polderman, aan. 's-Graren polder VOOR DE VLUCHTELINGEN De Roode Kruiscollecte voor hulp aan Hongaarse vluchtelingen heeft in ons dorp opgebracht een bedrag van 2.807,Dit komt neer op plm. 2,03 per inwoner. Rilland VOOR HONGARIJE De collecte voor de Hongaarse vluchtelingen, gehouden door dfe Her vormde Kerk, heeft opgebracht 1493,—. Yerseke NOODGEBOUW In afwachting van een andere op lossing is, ten behoeve van de Ned. herv. school, een grote barak ge plaatst op het terrein achter de herv. kerk. Hierin zal een klas onderge bracht worden om het tekort aan ruimte in de school op te lossen. HULP VOOR HONGARIJE De huis aan huis collecte voor Hon garije heeft ruim f. 6200,-- opgebracht Hierbij komen nog de bijdragen van -verschillende oester- en mosselbedrij- ven. Enkele zijn reeds binnen, ter wijl nog enige flinke bedragen zijn toegezegd. De collecte in de ger. kerk bracht ruim f. 400,- op, terwijl de leerlingen van de Ulo f. 600,-- ophaalden. LEVENDIGE OESTERHANDEL In tegenstelling met vorig seizoen is er thans in november een leven dige onderlinge handel in consumptie oesters. De exporteurs zijn bezig voorraad op te slaan voor de feest dagen op het eind van 't jaar. Door de geringe groei en de steeds groter wordende export is de overproduktie ver gezakt, zodat de exporteurs geen voorraad kunnen vormen en verplicht zijn bij de kwekers te kopen. Door de grote vraag kunnen de walprijzen zich nu ook handhaven en blijkt het niet nodig onder deze vastgestelde prijzen te verkopen. Volgende week zal de Oester- en Adviescom. beslis sen of het nog nodig zal zijn dat de Stichting Aankoop Oesters overgaat tot aankoop bij de kwekers. De mees ten van deze hebben het hun toege kende ieveringscijfer reeds over schreden. zodat deze categorie toch niet meer voor levering in aanmer king zou komen. (Advertentie) wordt U volledig de baas met liet zenuwpreparaat dezer tijden GOES Landbouw: vergadering r.-k. vrouwengilde. Grand: Ontsnapt uit Chiku Shan. MIDDELBURG Electro: De wereldzee. OOSTBURG Ledel 8 uur: Morgen zie ik je weer. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Roes der zinnen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: In de onderwereld van Parijs. VLISSINGEN Britannia: Toneelgroep Puck. Alhambra: Gedoemd te zwijgen. Luxor: Spionage rondom Triëst. GOES Grand: U spreekt met uw moordenaar. MIDDELBURG Electro: Intermezzo. Schouwburg: De dwaze dochter. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De klokkenluider van d'e Notre Dame (cyclusvoorstelling). VLISSINGEN Alhambra: Vrouwenge vangenis. Luxor: Spionage rondom Triëst ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Laagland. 8 uur: Laagland. Kon. Ned. Schouw burg 8 uur: De waaier patience.

de Stem | 1956 | | pagina 2