Gillette Knutselwerk? Prachtbiits RODENT Geen verrassende verkiezingen Verkeerde actie voor „het goede boek'' Mist legde verkeer op de \V estcrsehelde lam Vakopleiding in het bouwbedrijf Ik geef hem een Gillette Rocket VERDELG K. v. K. voor de eilanden vergaderde Kilo's slanker BonKorets W.-G. Kruis te Zuiddorpe nam afscheid van zr. Berchmans Meer werklozen in Zeeland DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 NOVEMBER 1956 Opnieuw pleidooi voor vaste verbinding met Z.-Vlaanderen De outillage van de veerdiensten O.a. scholen te HoogerheideMade en Geertruidenberg de dupe Avontuur in Abbessijnse leeuwenkuil Stoppeldijkse toneelvereniging met ,De vier jaargetijden Uitbreiding van de outillage Fraaie geschenken Ook de veerdienst moest uitvallen Jaarverslag van K.v.K, Zeeuwsch- Vlaanderen De ..Koningin Juliana kreeg een aanvaring Walcheren MIDDELBURG Protestmeeting in het stadhuis Besprekingen te Bergen op Zoom Opleiding voor het betonbedrijf Boomkweker v. Ginneken (Zundert) met de monsterkojfer op stap Na 7 weken uit Canada teruggekeerd Onware aantijging Mee subsidie voor ETI en V.V.V. Hoogwaterstanden Z.-Vlaanderen HULST Bekendmaking. OOSTBURG rat en muis met Zuid-Beveland GOES Aanrijding in de mist AGENDA Vandaag In de gister te Goes in hotel „de Korenbeurs" gehouden vergade ring der Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden, heeft de voorzitter, de heer Kammeraad, allereerst uitdrukking gegeven aan de gevoelens van deernis en medeleven met het neergeslagen en vertrapte Hongaarse volk, waarna allen enige ogenblikken stilte in acht namen. Vervolgens wenste spreker het bestuurslid, de heer Maljers, die sinds juni ziek is, een algeheel herstel toe en men besloot daarna hem een fruitmand te zenden namens de Kamer. De heer C. Hoek te Goes, die in de vacature-Rijnter was benoemd, werd geïnstalleerd. De heer Hoek vertegenwoordigt de bij het N.V.V. aangesloten werknemers. De heer Zuidweg.Burger drong aan op een vroege trein op dinsdags, met het oog op het marktbezoek in Hol land; die van maandag voldoet ook heel goed. De heer v. Everdingen antwoordde dat er misschien een mogelijkheid daartoe komt bij de elektrificatie van de Zeeuwse lijn" in 1957. De heer Baars vroeg hoe het staat met de opdracht inzake het Delta plan, gegeven aan het Eti. De secretaris, de heer de Jonge, zei dat er druk aan wordt gewerkt. Het onderzoek is evenwel zeer omvang rijk en strekt zich niet alleen uit tot het economische maar ook het cul turele en het waterstaats-aspect. De voorzitter deed daarna de vol gende mededelingen: Samen met de K.v.K. te Terneuzen is aan de minis ter van Waterstaat, een adres gezon. den inzake de noodzakelijk geachte verbetering van de outillage van de provinciale veerdiensten. Speciaal is aangedrongen op de spoedige bouw van een tweede grote veerboot voor VlissingenBreskens; aan een tot de regering gericht adres van de gezamenlijke Kamers in Lim burg tot het afschaffen van interna tionale rijbewijzen in de nabuurlan den, werd adhesie betuigd; in de pas ingestelde P.T.T.-kamer voor Zeeland werd, als vertegenwoordiger van de Middelburgse K.v.K. benoemd, de heer van Everdingen te Vlissingen, die tevens lid werd van de P.T.T.-raad. De begroting der K.v.K. voor 1957 werd onveranderd en zonder aanmer kingen goedgekeurd op een eind-be drag van f 136.620 en goed slot van f 26.500.—. De verkiezingen De uitslag der verkiezing tot leden der Kamer was dat alle dertien aftre- denden werden herkozen. In de vacature-Dijkslag werd de heer M. v. d. Hoek, St. Maartensdijk gekozen. De heer Kammeraad complimen teerde de leden met hun herbenoe ming en hoopte op bestendiging der prettige samenwerking. Tot lid der commissie voor winkel sluiting vacature-Rijr.ten werd de heer C. Hoek benoemd. De verbinding met Z. Vlaanderen Bij de rondvraag vroeg de heer v. de Peyl de aanacht van het be stuur voor de vaste verbinding met Z.-Vlaanderen, waar naar zijn mening de Rijkswaterstaat nog niet open voor staat. Zonder zo'n vaste verbin ding zal z.i. het Delta-plan voor Zee. land niet tot zijn recht komen. Steeds moet men er in den Haag op aan dringen. Dit klemt te meer omdat, indien naar verwacht wordt in 1970 het wegverkeer verdrievoudigd zal De heer Hoek zag de arbeidsvoor ziening in Zeeland in gevaar komen wanneer de herverkaveling gereed is en men nog niet begonnen is met de Delta-werken. Zijn bezorgdheid werd evenwel door niemand gedeeld, gezien het constante tekort aan arbeidskrachten, vooral in de landbouw. Tenslotte complimenteerde de heer van Loo, de voorzitter met zMn benoe ming tot lid van de Soc. Econ. Raad. De neer Kammeraad zei met ge mengde gevoelens die benoeming aanvaard te hebben, omdat het weeT enorm veel nieuwe verplichtingen op zijn schouders legt. (Advertentie) Waarom de laat van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedra gen? BonKoreti geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. Bon- Korets werken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt ▼et smelt weg, geen loomheid en verstop ping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter' Begin een nieuw leven-begin nog vandaag met BonKoreta, 8.30 per flacon. VERMAG E RINGS DRAG EES Een gevangenisstraf van twee en een half jaar met aftrek eiste de of ficier van Justitie te Almelo tegen de 49-jarige vertegenwoordiger J. A. P. M. van N. te Heemstede, die een groot aantal verduisteringen en op lichtingen tot een bedrag van 20.000 gulden zou hebben gepleegd ten na dele van scholen en instellingen. Verdachte reisde in boeken en be zocht voornamelijk scholen en inter naten, waar hij dan lezingen gaf en balletavonden verzorgde, dit alles ten behoeve van zijn actie ,,Het goede boek". Hij zou zich voor de aanschaf van boeken gelden hebben toegeëigend van twee scholen te Hoogerheide, drie te Made en verder van scholen en internaten te Groenlo, Schimmert en Geertruidenberg. Ook zou hij het hoofd van de r.-k. meisjesschool voor v.g.l.o. te Nijverdal hebben bewogen tot afgifte van twee bedragen van in totaal 1750,Hij vertelde bij die gelegenheid onder meer, dat hij bevriend was met pater Loop van de zijn de veerboten dit niet meer kun- Bond Zonder Naam. Ook in Haarlem J on I- rnonln 7nii mi vPrsfhPinPUP nn- nen verwerken. De voorzitter beloofde diligent te blijven in dit opzicht. en Groenlo zou hij verscheidene op lichtingen hebben gepleegd. Ter zitting gaf verdachte alle hem ten laste gelegde feiten toe. Hij zei (Advertentie). gehandeld te hebben om het ene gat met het andere te stoppen. De benadeelde getuigen verklaar den ter zitting, dat verdachte gemak kelijk vertrouwen inboezemde. Bo vendien getuigde zijn lezingen van een zekere deskundigheid. (Advertentie) Bij een bezoek dat de leeuwentemmer Seeth bracht aan Ethiopië, had men juist in de hoofdstad Addis Abeba een vijfentwintigtal levend gevangen Abessijnse leeuwen in eer. diepe kuil bijeengebracht. Keizer Menelik vroeg aan Seeth of hij dacht er in te zullen slagen een van de gevangen inheem se dieren te temmen. Seeth meende van wel en in tegenwoordigheid van de keizer er. zijn gevolg begaf hij zich naar de leeuwenkuil en daalde er onmiddellijk in af. Ieder verwachtte niet anders, of de wilde dieren, die nog r.ooit een "blanke hadden gezien, zouden zich op hem werpen en hem verscheuren maar.... Ongelofelijk maar waar, is dit ver haal dat u kunt lezen in het circus album ,,De bonte droom van het cir. cus". Een boeiende en afwisselende geschiedenis met talloze pentekenin gen, vele prachtige kleurenplaten en plaatjes; geschreven door de circus- kenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thpmas. Voor slechts f 2.50 kunt u dit boek werk kopen bij uw roomboterleve- rancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomiboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rem bours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje room boter. Neem een pakje ex[ra voor de zondag! acht achtereenvolgende vrijdagen, te beginnen op vrijdag 16 november a.s. De plaatselijke toneelclub vervult dus haar taak op de best mogelijke wijze en dat haar activiteit ook door het toneelminnend publiek zeer gewaar- Op zaterdag 10 en zondag 11 no- deerd wordt, zal bij de a.s. opvoe- vember treedt de plaatselijke toneel vereniging te Stoppeldijk voor dc eerste maal in dit seizoen voor het voetlicht met het toneelspel „De vier jaargetijden" van Antoon Coolen. On der regie van de heer J. van de Voor de is met veel enthousiasme gerepe teerd om dit vrij moeilijke stuk onder de knie te krijgen en we mogen dan ook een goede opvoering tegemoet zien. Verschillende dames maken in dit stuk haar debuut. De décors voor de ze opvoering zijn vervaardigd door de heer C. de Schrijver uit Lams- waarde. Het streven van de toneel club naar verbetering van de toneel aankleding is ook dit jaar voortge zet. Konden vorig jaar prachtige nieuwe coulissen worden aangekocht, nu is het toneel weer verrijkt met nieuwe friezen en toneelgordijnen. Men hoopt met al deze attributen aan elk stuk dat op het repertoire wordt genomen, de sfeer te geven, die het vraagt. Ook aan de opvoering van het spelpeil wordt alle mogelij ke aandacht besteed. Dc toneelclub is aangesloten bij het W.K.A. en bin nenkort zal door de provinciale to neeladviseur, de heer J. Lemaire jr., een vormingscursus worden gege ven. Deze cursus wordt gehouden op ringen uit de grote belangstelling dui delijk blijken. De toneelavonden wor den gegeven in het Verenigingsge bouw en vangen aan om zeven uur. Ret doet er niet toe dat hij a! een epparaat Heeft. Ik geef hem zo n nieuwe Gillette dan is hij weer bij. De Gillette Rocket in mooi etui, is een snelwerkend apparaat dat met één draai open is. Er is een dispen- Eer bij (met een vakje voor de niet fneer te gebruiken mesjes) en 4 blauwe Gillette mesjes. Alles wat hi| nodig heeft om de gehele dag fris en schoon geschoren te zijn, ook 's-avonas nog. Een „goeie morgenbegint met Gillette Dat het heengaan van Zuster Berch mans, met haar 29 dienstjaren, uit de wijkverpleging niet onopgemerkt zou gebeuren b(j het Wit-Gele Kruis, was te voorzien. Maar het is toch wel een heel bijzondere dag gewor den voor de scheidende wijkverpleeg ster. De besturen van het Wit-Gele Kruis van Zuiddorpe, Overslag en Belgisch Overslag, met de geestelijk adviseur pastoor van Tilburg en de oud-voor zitter, de heer van Waes, brachten de zuster in de stichting een af scheidsbezoek. Veel woorden van waardering en dank voor het vele door zuster Berch mans verrichte werk werden daarbij gesproken. De voorzitter van het Wit- Gele Kruis van Zuiddorpe en Over slag, de heer Hertogh, bood namens Zuiddorpe en Overslag een enveloppe aan met inhoud. De heer La Heijne, voorzitter van Belgisch Overslag, dat sinds kort ook de voordelen van de Nederlandse wijkverpleging geniet, bood namens Belgisch Overslag een horloge aan. Een schitterend bloemstuk en twee potten cyclamen vertolkten mede de dankbare gevoelens van de verschil lende afdelingen. Gesproken werd nog door de oud voorzitter, de heer van Waes, die memoreerde hoe zuster Berchmans van de oprichting van de wijkverple ging af, daaraan heeft helpen opbou wen en standvastig grote activiteit heeft ontplooid. Zij heeft allen ge holpen, meende spreker, zelfs de ge zonden, want die was zij tot troost en opbeuring. Verder werd nog mededeling ge daan dat de nieuwe auto, die voor de wijkverpleging een reuze verbe tering betekent, was aangekocht en misschien reeds in november zou worden geleverd. Een gezellig samenzijn besloot het officiële gedeelte van het afscheidS' bezoek. Zware mist legde gistermorgen om streeks half vijf alle scheepvaart op de Westerschelde totaal lam. Tussen de loodsboot op zee en de rede van Vlissingen lagen' omstreeks 12 uur 's middags minstens dertig schepen voor anker. Wanneer de mist opklaart krijgen de loodsen handen vol werk want ook de vaart uit Antwerpen wordt gestagneerd. Omstreeks diezelfde tijd was bekend, dat veertig schepen Ant werpen zouden verlaten wanneer de mist zulks toeliet. De veerdiensten werden eveneens stil gelegd. Het veer Vlissingen-Bres- kens had tot 's middags twee uur nog geen enkele vaart kunhen maken. Zeer ernstig werd de Nederlandse ha- ringhandel hierdoor gedupeerd, die dinsdag moeilijkheden ondervond doordat er geen vrachtwagens be schikbaar waren om de haring uit Breskens naar markten in Duitsland etc. te vervoeren. Toen men wél de benodigde auto's had, voeren de veer boten door de zware mist weer niet. In Vlissingen had zich een lange rij wachtende voertuigen opgesteld en omstreeks het middaguur had de file de Keersluisbrug reeds bereikt. Naast motorrijwielen en fietsen tel den wij 54 vrachtwagens (beroeps- goederenvervoer) en 49 personenwa gens, hoofdzakelijk toebehorend aan reizigers en zakenmensen. Omstreeks 2 uur werd de dienst op het veer Vlissingen-Breskens met 2 schepen hervat. (Advertentie) Gisteren verscheen het verslag over het jaar 1955 van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaande- ren. Daarin wordt traditiegetrouw 'n overzicht gegeven van de werkzaam heden van de Kamer, voornamelijk op het terrein van het Zeeuwsch- Vlaamse isolement. De opgesomde activiteiten weer spiegelen het grootste probleem waar voor de Kamer in dit gebied zich gesteld ziet en gelukkig is over de periode, die intussen sedert de af sluiting van het verslagjaar is ver streken, te constateren, dat vele der genoemde desiderata inmiddels wer kelijkheid geworden zijn: de uitbrei ding der veercapaciteit, komst en behoud van de helikopterlijn enz. Het overzicht van industrie, handel en landbouw vermeldt t.o.v. de mees te bedrijven een gunstig resultaat in het afgelopen jaar. De verlies- en winstrekening van de Kamer gaf een batig saldo van 116.83 te zien, op een totaal aa.i lasten en baten van 64.381,21. De provinciale veerboot ..Koningin Juliana" kwam dinsdagavond om streeks negen uur 'in aanvaring met een vissersboot uit Texel. De Konin gin Juliana verliet op dat ogenblik de haven van Breskens evenals de Texelaar, die ter visvangst ging. Plotseling maakte de visserboot een onbegrijpelijke manoeuvre waardoor een aanvaring niet meer kon worden voorkomen. Na de botsing voer de Texelaar kalm verder zodat zijn schade niet al te groot zal zijn geweest. De veerboot liep een deuk op en enkele spanten werden ontzet. GEMEENTE MIDDELBURG ONTWERP HERZIENING STREEKPLAN WALCHEREN De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat van 3 november 1956 tot en met 2 januari 1957 ter gemeentesecretarie (kamer 14) ter inzage ligt het ontwerp her ziening streekplan Walcheren met toelichting. Bezwaren tegen dit plan kunnen schriftelijk worden ingediend bij Ge deputeerde Staten van Zeeland te Middelburg tot en met 2 februari '57. De burgemeester voornoemd, J. W. KöGELER, wnd. De burgerzaal van het stadhuis was gisteravond vrijwel geheel gevuld, toen alle politieke partijen van de Zeeuwse hoofdstad hier een protest meeting hadden belegd in verband met de gebeurtenissen in Hongarije. Nadat de heer M. A. Schenk, lid van de gemeenteraad voor de V.V.D., die de vergadering leidde, een ,nlei- dend woord had gesproken was het de heer A. J. Berenpas die als loco.bur- gemeester de gevoelens van het ge meentebestuur omtrent het Russische ingrijpen in Hongarije naar voren bracht. Hij sprak over de monster achtige venietiging van de strijders voor de vrijheid. Namens de K.V.P. sprak wethouder van 't Westende. Nadat deze het respect had ge schetst dat er voor het Hongaarse volk bestaat zeide hij: „Een vloedgolf van verachting gaat door vrij Ne. derland, gaat door de gehele vrije wereld. De 4e november is een zwarte bladzijde geworden in de Hongaarse geschiedenis, door het mensonterende verraad en het verachtelijke optre den van de Sovjetleiders. Opnieuw is een Judas opgestaan om zijn volk te verraden", zo vervolgde hij, „het masker is gevallen, nu is geen twij fel meer mogelijk .We kennen nu de ware gedaante van de brengers van de vrede. De vrije wereld is wakker geschud om nimmer meer in te sla pen. Blijft waakzaam en houdt vast aan de overtuiging, dat alleen door saamhorigheid een betere wereld kan worden opgebouwd. Bidt God dat er vrede en vrijheid moge komen. Hij zegene en beware Hongarije", Verder werd nog het woord ge voerd door mevr. dr. Rita de Bruyn- Auboer, secretaresse van het partij bestuur van de P.v.d.A., de heer van Bennekom. directeur van de Chr. Kweekschool te Middelburg namens de A.R., en de heer mr. van Empel, namens de C.H.U. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van het Wilhelmus. Advertentie) Sedert enige tijd worden regionaal de vraagstukken besproken, die be trekking hebben op de vakopleiding in de verschillende beroepen van het bouwbedrijf. Dezer dagen heeft onder supervisie van de Centrale Commissie Vakopleiding Bouwbedrijf en Nevenbedrijven een dergelijke bijeenkomst plaats gehad te Bergen op Zoom, waaraan deel hebben genomen vertegen woordigers van tal van plaatselijke opleidingscommissies In zuidwest Neder land en enige leerlingstelsels w.o. de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. van deze cursus, evenals voor die voor gezel metselen. Gedacht wordt aan de stichting van een eigen ge bouw in samenwerking met de wegen bouw en de schilders, waartoe de Stichting Vakopleiding reeds is bena derd. Niettemin wordt voortgegaan voor de vlechterscursus een tijdelijke huisvesting te zoeken. De voorzitter voegde hieraan toe, dat ook aanvragen zijn ontvangen va scholen uit kleine plaatsen voor het organiseren van een cursus voor betonijzervlechters; evenals voor west-Brabant is een dergelijke cursus ook voor Zeeland van oelang. Op een vraag inzake vergoeding van de reis kosten van de leerlingen, deelde de voorzitter mede, dat voor Den Bosch een regeling is getroffen dat de reis kosten boven 0,75 voor rekening van de organisatoren van de cursus ko men. Dit is echter op de lange duur niet vol te houden. De voorzitter, jhr. mr. W. C. S. La- man Trip, zeide dat bijeenkomsten als deze bedoeld zijn om de meningen te peilen en wensen te vernemen over de diverse vraagstukken, welke met de opleiding volgens het leerlingstel sel nauw verband houden. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf het gewenst acht meer aandacht te schenken aan de oplei ding van vaklieden voor het beton bedrijf. In Den Bosch is reeds een praktische cursus met aanvullend theoretisch onderwijs tot stand geko men, waaraan thans door 20 jonge ren deelgenomen wordt. Deze cursus heeft de verwachtingen overtroffen; bij patroons en leerlingen bestaat veel animo en de werkgevers geven de leerlingen de gelegenheid op za terdagmorgen de cursus te volgen. Plannen bestaan om door te gaan met het organiseren van dergelijke cursussen, waarbij ook gedacht is aan Breda. Het aantal meldingen voor deze cursus is aldaar nog niet vol doende, doch de verwachting is ge wettigd dat zij inderdaad tot stand zal komen. Eigen gebouw? Een afgevaardigde van de plaatse lijke commissie te Breda deelde in dit verband mede, dat er nog moei lijkheden moeten worden overwon nen ten aanzien van de huiivesting Per 1 november waren er in onze provincie 570 ingeschreven werklozen tegen 486 per 1 oktober. De onderverdeling was als volgt bij de gewestelijke arbeidsbureaus: Goes 86 (75); Middelburg 232 (188); Ter- neuzen 216 (187)' en Zierikzêê '3'6' (36). Van deze 570 mannen waren er nog 328 werkzaam op verschillende objecten. Het aantal geheel werkloze vrouwen was 52 tegen 43 'n maand eerder. Het aantal aanvragen van werk gevers voor mannelijke krachten, daalde van 1633 tot 887 en dat voor vrouwelijke van 336 tot 287. De Nederlandse exportmogelijkheden in Canada worden zeer onvoldoende benut, vertelde de heer J. van Ginneken (directeur van de Koninklijke Boomkwekerijen Charles van Ginneken te Zundert), die na een verblijf van 7 weken uit Canada terug keerde. Ter begroeting waren op Schiphol aanwezig de heren Sijbren (Gereedschappenfabrikant) en Bleekemolen (chef exportmana ger van de NEC). De Heer van Ginneken maakte zijn 7- weekse trip door Canada in opdracht van de Stichting „Neder landse Export Combinatie" (NEC) te Utrecht en hij verkocht niet alleen zijn eigen boomkwekerij-produkten, maar ook gereedschappen, gordijn rail, meubelen en nog veel meer Nederlandse artikelen. Hij toonde met trots zijn welgevuld orderboek. Al deze orders zouden niet geboekt zijn als de heer van Ginneken niet met de monsterkoffer op stap was gegaan. De Canadezen worden ver wend en men moet hen dan ook in hun bureaus opzoeken en ter plaatse aan de hand van monsters en cif- prijzen verkopen. Speciaal heeft de heer van Ginne ken zich in Canada ook bezig gehou den met de vraag of het wenselijk is een eigen Nederlands verkoophuis in Canada in te richten ter onder steuning van de exporterende fabri kanten. Als van uit dit huis direct uit voorraad geleverd kan worden, zal een nóg grotere service aan de kopers geboden kunnen worden. Al leen die exporteurs, welke er in sla gen de grootst mogelijke service te geven, zullen de markt veroveren, aldus de heer van Ginneken. Opnieuw zal worden getracht een leerlingstelsel voor steenhouwers tot stand te brengen. Eendagsonderwijs Ook het vraagstuk van het een dagsonderwijs is opnieuw ter sprake gekomen. Daarbij heeft niet de be doeling voorgelegen drang uit te oefenen voor de invoering van dit onderwijs doch wel om de situatie ten aanzien daarvan te peilen, uit gaande van het standpunt van de leerlingstelsels dat het eendags onderwijs een verbetering moet wor den geacht van het aanvullend theo retisch onderwijs. Aan de plaatselijke commissies is een nota over het een- I dagsonderwijs gezonden alsmede de toelichting op de richtlijnen. De Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf heeft voor dit onderwijs een leerplan opgesteld, hetgeen moet worden ge zien als een service van het bedrijfs leven aan het nijverheidsonderwijs. Er zijn reeds scholen, die het een dagsonderwijs hebben aanvaard en daarmede experimenteren. Invoering zal slechts geleidelijk kunnen ge- I schieden. Blijkens mededelingen uit de ver- gadering is op Schouwen-Duiveland reeds twee jaar geleden het eendags onderwijs ingevoerd, namelijk op woensdagmiddag met daar aanslui tend de avond. Hiermede zijn goede resultaten verkregen. De voorzitter constateerde te mogen j vaststellen dat de vergadering zich i n.et de inhoud van de nota kan ver enigen. Wel zijn nog niet alle prak- tische bezwaren overwonnen, doch dit is een kwestie van tijd. Metselcur sussen Verheugend is, dat sedert het be- staan van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf het aantal cursussen voor metselaar aan de ambachtsscho- len van 6 tot 30 is gestegen, ver- spreid over het gehele land. Vele aanvragen zijn bij het ministerie binnengekomen om metselcursussen te mogen oprichten. Aan de Stichtipg Vakopleiding is gevraagd of dit niet te veel was. Geadviseerd werd deze cursussen gelijkmatig te spreiden over het gehele land. Het ministerie heeft voor de opleiding tot metselaar een open oog. Geleidelijk is de ver houding tussen de aantallen leerlin gen timmeren en metselen gewijzigd ten gunste van de laatste categorie. Het aantal leerlingen metselen be draagt nu ruim 1000 en was enige jaren geleden circa 400. Dit is dus wel een verbetering van betekenis. Als aangetoond kan worden dat in een bepaalde plaats een regelmatige behoefte aan metselaars bestaat, geeft het ministerie wel toestemming voor het stichten van een cursus aan een lagere technische school. B. en W. van Vlissingen hebben bü de kerkeraad der gereformeerde kerk te Vlissingen krachtig geprotes teerd tegen de uitlatingen van ds. H. Poelman uit Arnemuiden. Bij de installatie van de nieuwe predikant, ds. Homburg te Vlissingen had bedoelde ds. Poelman, tegen de feiten in gezegd dat het in de Scheldestad wemelt van vrouwen van lichte zeden en dat het drankmis bruik er enorm is. De K.v.K. voor de eilanden ver hoogde haar subsidie aan het Eti (Econ. techn instituut) van f 2000, tot f 2500.— en de subsidie aan de prov. V.V.V. van f 1500,tot f 2000. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, vrijdag 9 november de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 6.42 en 19.11 uur, te Ter- neuzen om 6.13 en 18.41 uur en te Vlissingen om 5.43 en 13.13 uur. Zuiddorpe RODE KRUIS GEEFT PROPAGANDA-AVOND Zaterdagavond a.s. om half acht geeft het Ned. Rode Kruis in het parochiehuis een propaganda-avond. De opening geschiedt door burge meester mr. J. Reuser, voorzitter van de afd. St. Jansteen. Als spre ker treedt op de heer A.D. Constand- se, kringsecretaris. Een bekend cabaret-gezelschap uit Goes zorgt voor ontspanning. Zuid dorpe wordt met deze avond gelegen heid gegeven zijn waardering te to nen voor het vele en mooie werk van het Rode Kruis. Aangesteld - Onze dorpsgenoot dc heer Remy Belaert is aangesteld als aspirant-politieagent van de gemeen tepolitie te Bergen op Zoom. Burgemeester en Wethouders van Hulst maken bekend, dat wethouder DE MEURICHY in plaats van op vrijdag 9 dezer. SPREEKUUR zal louden op ZATERDAG 10 NOV. a.s. te 10 uur voormiddag. Hulst, 8 november 1956. Burgemeester en Wethouders van Hulst, A. L. S. Lockefeer. burgemeester J. F. van Denderen, secretaris. DRENKELING IN DE EENHOORNPUT Toen de voorman-stratenmaker van de gemeente, de heer D. Tegelaar, gistermiddag voorbij de Eenhoornput fietste zag hij tot zijn grote verbazing twee kinderlaarsjes boven het water steken. Hij bedacht zich geen ogen blik en sprong pardoes in het water. Met .behulp van inmiddels toegesnel de personen slaagde hij er in een jongetje van ongeveer drie jaar op het droge te brengen. Het drenke- lingetje, dat bij nadere informatie Hendrikje Caboor uit de Kroonwijk bleek te zijn, had geen nadelige ge volgen van het koude bad. Gister avond kwam de dankbare moeder de heer Tegelaar persoonlijk bedanken voor zijn kordaat optreden. Hoofdplaat OVERGEPLAATST Per 1 november is de wachtmeester le klas G. Speusens overgeplaatst naar Philippine. Als zijn opvolger is te Hoofdplaat benoemd wachtmeester H. Warrens uit Noordwijkerhout. Sluis CECILIA-FEEST In „Hotel Central" vergaderde het r.-k. kerkkoor om enkele dringende zaken te bespreken. Het Ceciliafeest staat voor de deur en moet toch gevierd worden. Daar echter verschillende leden op de ei genlijke datum verhinderd zijn. wil men het feest nu vervroegen op 19 november. 'n Punt van discussie was ook het voorstel om voortaan op hoge feest dagen het dameskoor mee te laten zingen. Als van haar kant tenminste voldoende belangstelling bestaat. Het voorstel werd met algemene stem men aangenomen. (Advertentie) De overdracht van de mijnenveger „Goes" Het gemeentebestuur van Goes zal, naar wij van de burgemeester hoor den, aanwezig zijn bij de overdracht te Amsterdam van de mijnenveger „Goes" aan de Marine. De burge meester zal na de overdracht een speech afsteken en de commandant een cadeau aanbieden, ter plaatsing binnen het schip. VOOR VLUCHTELINGEN UIT O. DUITSLAND De onlangs gehouden inzameling, voor de vluchtelingen uit Oost-Duits- land te Berlijn, door leden van de Herv. jeugdraad alhier, heeft het be langrijke resultaat opgeleverd van ruim 1000 stuks jassen, mantels, kos tuums, japonnen, plus ondergoed, kin- der- en babykleding, kousen, truien en speelgoed enz. De collecte heeft f 474.15 opge bracht, waarvoor brandstof, breiwol e.d. gekocht kunnen worden. COLLECTE VOOR HONGARIJE Met de nagekomen giften mee, bracht de collecte voor Hongarije, georgani seerd door Rode Kruis en federatie WH f 7200 op. s-Heer Arendskerke Gistermorgen ontstond vanwege de mist, die het zicht belemmerde, een aanrijding bij de Ankeveersedijk tus sen een auto bestuurd door de heer A. uit Middelburg en een stilstaande vrachtauto. Toen de heer A. die wa gen wilde passeren, zag hij van de andere kant een motorrijder komen opdagen. Hij remde, waardoor zijn wagen begon te slippen en tegen de vrachtauto opsmakte. De rechterzij kant van zijn wagen werd finaal opengescheurd.; hijzelf kwam met de schrik vrij. GOES Grand: Kaiserwalzer. MIDDELBURG Vergenoeging: causerie over Egypte, Soedan en Israël. Electro: De man zonder ziel. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Goud van Napels. VLISSINGEN Alhambra: Hongaarse rapsodie. Luxor: De hel van Silverrock. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera. 8 uur: Walsdroom. Kon. Ned. Schouw burg 8 ütirt Plc-oic.

de Stem | 1956 | | pagina 2