ISRAEL DOET AANVAL OP EGYPTE De publicaties over het Koninklijk Huis Diamanten KNBTB Troepen op weg naar het Suezkanaal SOVIETS NOG NIET WEG UIT HONGARIJE Nieuwe Kamerleden De val van Stalin Adenauer en Sociaal-Democraten winnen bij gemeenteraadsverkiezingen PUSKAS IN LEVEN Iwan Smirnoff overleden DE DOOD OP DE WEG DAGBLAD VOOR ZEELAND Toestand in het Midden-Oosten zeer kritiek Kard. Wyszynski naar Rome Koude noordoostelijke wind BETOGING ITALIAANSE STUDENTEN Nieuw Jordaans kabinet gevormd Opstandelingen voldoen niet aan het Sovjet-verzoek om eerst de wapens in te leveren Uitvoerend comité heeft vele eisen Communisten liepen over naar de Sociaal-Democraten Vrije Democraten de grootste verliezers Tabee Kameraad is taboe Metaalbewerkers in België staken Rokossowski met verlof 96e JAARGANG No. 22290 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J- v. Hootegem, Mr Dr A J. J. M Mes, Mr. H. M. U de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J v 't Westende. Abonn.pnjs bh voorultbet f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20 P- week (uitsi b9 niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 30 OKTOBDII 1 I Advertentieprijs voor de gehele oplage f0 35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0 85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m m> Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Gisteren zijn Israëlische troepen Egypte binnengeval len. Zij hebben stellingen ingenomen aan de weg naar het Suezkanaal. Een woordvoerder van het Israëlische leger deelde mede, dat het Israëlische leger inderdaad naar het kanaal wil optrekken. \ISRAEL; \Ncgcb o Nog maar nauwelijks was dit nieuws enkele minuten oud, of de vertegen woordigers van Groot-Brittannië en Frankrijk te Washington waren in con ferentie met Foster Dulles, welke be spreking op het moment, dat wij deze pagina moeten afsluiten, nog voort duren. Eerder op de dag had Eisen hower verklaard, dat op het ogenblik geen ernstiger gevaar voor de vrede bestond dan in het Midden-Oosten. Het Amerikaanse consulaat te Port- Said waarschuwde de Amerikanen met niet-essentiële bezigheden zo spoe dig mogelijk Egypte te verlaten. Deze waarschuwing werd later op de dag tot alle Amerikanen in het Midden- Oosten gericht. Onmiddellijk na dit eerste teken aan de wand vertrokken 75 Amerikaanse ambtenaren met vrouwen en kinderen uit Amman. Represaille Men heeft zich in het Vaticaan, na het bekend worden van het herstel van Kardinaal Wyszynski als Aarts bisschop van Warschau, afgevraagd, of hij toestemming zal krijgen zich naar Rome te begeven om uit handen van Z.H. de Paus de rode kardinaals hoed te ontvangen. Toen Wyszynski tot Kardinaal werd benoemd in januari 1953, was hij ge vangen en kon hij niet, zoals de ove rige nieuwe Kardinalen, te Rome de rode hoed ontvangen. De Israëlische aanval op Egypte moet volgens Israël, gezien worden als een represaille op de voortdurende Egyptische aanvallen op Israëlische onderdanen en op de Israëlische ver bindingen. Bij de eerste schermutselingen DANK ZIJ zijn tegenwoordigheid van geest heeft een tachtigjarige hard horende man zijn leven gered. Hij kwam onder een kolentrein, die niet al te hard reed. De man slaagde er in zich naast de rails te wentelen, waar hij plat bleef liggen. Hij liep enkele hoofdwonden op. HET NATIONAAL Contact Comité Jungschlaeger heeft er in een tele gram aan de minister-president dr. Drees op aangedrongen onverwijld stappen te ondernemen om de zaak- Schmidt voor het internationaal fo rum te brengen en niet te wachten tot na de uitspraak in hoger .beroep. TWEE AMERIKAANSE vliegtuig fabrieken, Boeing te Seattle en North American te Los Angeles, gaan, in opdracht van de Amerikaanse lucht macht, een bommenwerper ontwer pen, die drie of vier keer zo snel als het geluid kan vliegen. IN HET Bouwcentrum te Rotterdam zijn honderd deelnemers uit elf ver schillende landen in conferentie bijeen ter voorbereiding van een sterke na tionale propaganda in de deelnemen de landen voor de noodzaak van scho ling in de principes van bedrijfsvoe ring. Vijf specialisten hebben rappor ten over het bouwbedrijf samenge steld. DE WINNAAR van de Nobelprijs voor literatuur, Juan Ramon Jimenez, zal, in verband met het overlijden van zijn vrouw en zijn gezondheidstoe stand, niet naar Stockholm reizen om de prijs in ontvangst te nemen. MGR.DR. G. LEMMENS, bisschop van Roermond, is voor nader onder zoek in het ziekenhuis te Roermond opgenomen. Op vragen van het Eerste Kamer lid, de heer Reijers, naar aanleiding van het in het Duitse weekblad ,,Der Spiegel" verschenen artikel over ons Koninklijk Huis, heeft de minister president, minister van Algemene Za ken, het volgende geantwoord: 1. De regering en de toenmalige Snnister van Buitenlandse Zaken ebben van de materiële inhoud van het op 12 juni 1956 in het Duitse weekblad ,,Der Spiegel" gepubliceer de artikel over ons Koninklijk Huis geen kennis genomen voor het in druk was verschenen. Wel konden zij vermoeden wat de strekking zou zijn. 2. Reeds enige jaren geleden was het de toenmalige minister van Bui tenlandse Zaken ook toen mr. Beyen bekend geworden, dat een buitenlands correspondent- het voor nemen had weinig waarderende ar tikelen te publiceren betreffende ons Koninklijk Huis. Door gesprekken met de betreffende journalist heeft hij destijds bereikt, dat de publikatie niet tot stand is gekomen. Toen in mei van dit jaar vernomen werd, dat buitenlandse journalisten, waaronder een correspondent van het weekblad ,,Der Spiegel", overeenkomstige plannen koesterden, heeft de toenma lige minister van Buitenlandse Za ken getracht ook deze corresponden ten van hun voornemen te doen af zien. Spoedig bl.eek, dat ,,Der Spiegel" niet bereid was aan dit verzoek te voldoen, hetgeen werd bevestigd door de aankondiging van het te verschij nen artikel in het nummer van dit weekblad van 6 juni 1956. Op grond van het feit, dat met zekerheid kon worden aangenomen dat het artikel voor ons staatshoofd kwetsend en voor het internationaal aanzien van ons land schadelijk zou zijn, heeft de regering nagegaan of maatregelen konden worden genomen om publi katie te voorkomen. Dit was echter niet mogelijk. De regering heeft niet willen pogen het te verwachten artikel te doen wijzigen. Zij zou daarmede verant woordelijkheid op zich hebben geno men voor het artikel, zoals het dan zou komen te luiden, hetgeen een on aanvaardbare situatie zou hebben ge schapen. Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond, opgemaakt J maandagavond 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met S aanvankelijk nog plaatselijk regen. S Voornamelijk in de noordelijke S provincies enkele buien. Koud J weer. Matige tot krachtige en J langs de kust tijdelijk harde J noordoostelijke wind. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Sterke tot matige wind uit zuid- west tot noordwest, later draai- end naar noord tot oost. Zwaar bewolkt, afgewisseld met opkla- S S ringen. Plaatselijk neerslagvlagen i i en hier en daar zelfs een enkele S sneeuwbui. J Vandaag: zon onder 17.16 uur- J maan onder 15.31 uur. J Morgen: zon op 7.34 uur. Maan J op 4.49 uur. Een beeld tijdens de protest beto ging, die een aantal Italiaanse stu denten circa 300 in getal in Milaan hebben gehouden tegen de Sovjetrussische interventie tijdens de Hongaarse opstand. De KNBTB heeft op luisterrijke wijze in Arnhem zijn zestigjarig be staan gevierd. Natuurlijk is er door vele vooraanstaande persoonlijkheden 't nodige over de 60 jaar geschiede nis, die de Bond heeft gemaakt, het nodige gezegd. Elders in ons blad hebben wij d-e uitvoerige verslagen daarvan opgenomen. De voorzitter van het landbouw schap, H. Louwes heeft hij zijn ge lukwensen de grootse taak van de bond in de toekomst belicht. „De ge varen" zo zei hij. „van de tweede industriëule revolutie, mechanise ring en automatisering, waarmee ook het boerenbedrijf te maken krijgt, moeten worden overwonnen. toestel met generaal Amer is dlleen in Caïro aangekomen. Het tweede vlieg tuig is boven de Middellandse Zee verdwenen. moesten het de Egyptische zelfmoord commando's ontgelden, die elf kilo meter van de Israëlische grens waren gelegerd. Het vuur werd maandag ge opend door Israëlische batterijen in de noordoostelijke sector van het gebied van Gaza. Na tussenkomst van de Bestandscommissie van de Verenigde Naties werd het vuur gestaakt, waar na de Israëliërs plotseling een uitval deden op Egyptisch grondgebied. El Kuntilla en Ral el Akab werden aan gevallen, waarna de Israëlische troe pen posities innamen ten westen van het wegenknooppunt van Nakhla in de nabijheid van het Suezkanaal. Dit punt ligt halverwege tussen de Israë lische grens en Suez, in de Sinaï- woestijn. De afstand van Nakhla tot Suez is 110 km. Honderd km. in Egypte Toen de Israëlische aanval bekend werd, waren de Israëliërs reeds hon derd kilometer in Egyptisch grond gebied binnengedrongen. Ras el Naqueb, een der eerste doe len, ligt 10 km. ten noorden van de Golf van Akaba. De bezetting van deze post vrijwaart, volgens militaire deskundigen in Tel Aviv, Israëls zui delijkste post Eilath voor bezet ting door Egypte. Het Israëlische mi nisterie van buitenlandse zaken deelde nog mede, dat Israël de „nodige maat regelen" had genomen ter vernietiging van Egyptische commando's op het Si- naï-schiereiland. Egyptische officieren vermist De Libanese minister van buiten landse zaken, Lahoed, heeft in Bei roet bekendgemaakt, dat tussen Da mascus en Caïro een vliegtuig met tien Egyptische officieren van de staf van generaal Amer, de Egyptische opperbevelhebber, vermist wordt. Uit goede bron verluidt, dat het ver miste toestel gelijk met het vliegtuig, waarmee generaal Amer en andere leden van zijn staf naar Caïro vlogen, uit Damascus vertrokken was. Het Soeliman Naboelski, leider van de Jordaanse nationale socialistische par tij, die opzegging van het Brits-Jor daanse verdrag, een federatie met Syrië en een eventuele unie met Egypte voorstaat, heeft een nieuw Jordaans kabinet gevormd, waarin hij zelf premier en minister van buiten landse zaken is. De samenstelling van het kabinet is door koning Hoessein goedgekeurd. De communistisch gezinde Abdoel Qaleh As-Saleh is minister van land bouw geworden. Hij behoort tot het „nationale blok". Naboelski is een bewonderaar van president Nasser van Egypte. Zijn partij zegt te streven naar bevrijding van het land van buitenlandse in vloed, afschaffing van bet verdrag met Engeland, een federatie met Syrië en een krachtig leger. Maarschalk Zjoekof heeft op een persconferentie te Mos kou te kennen gegeven, dat de Russen eerst dan Boedapest zullen verlaten, als de ,,opstandelingen,' hun wapens zul len hebben ingeleverd. Hij voegde hieraan toe, dat alle landen, die het Pact van Warschau hadden getekend, ak koord zijn met de Russische interventie in Hongarije, omdat het Pact immers niet alleen voorzag in interventie bij een buitenlandse aanval, maar ook hij voorkomende binnenlandse onlusten. Vanzelfsprekend zijn de Hongaarse viijheidsstrijders met dit Sow jet-standpunt niet akkoord gegaan. Volgens Zjoekof hebben er in 64 uur geen Rus sische troepenbewegingen in Hongarije plaats gevonden. In vier plaatsen in Hongarije zijn tegenregeringen gevormd, die zeggen schap hebben over het gebied in de onmiddellijke nabijheid van deze ste den. Een hunner, het „Uitvoerend Co mité" van de Hongaarse provincie Mosonmagyarovar, heeft bekend ge maakt, welke eisen het de regering in Boedapest heeft gesteld. Dit program komt in grote trekken overeen met de eisen, die Boedapest ook uit andere delen des lands heb ben bereikt, zodat het kan worden be schouwd als een algemene formule ring van de eisen der opstandelingen. De eisen In de eerste plaats eist het „Uit voerend Comité" vrije democrati sche verkiezingen onder controle der Verenigde Naties. Zolang geen nieuwe regering is gevormd op In strijd met vroegere berichten die melding maakten van zijn sneu velen tijdens een straatgevecht be Boedapest deelt 't Hongaarse nieuws bureau MTI thans mede. dat Fe- renc Puskas zich in goede welstand bevindt, evenals de overige leden van de Hongaarse nationale ploeg. Puskas heeft verklaard, dat zijn Ka meraden en hij zich voorbereiden op de toekomstige taken. Het NEP-stadion heeft niet gele den tijdens de straatgevechten Het vertrek van de leden van de Hon gaarse olympische ploeg, die in twee groepen op 28 en 29 oktober naar Melbourne zouden "vertrekken, is uitgesteld tot het einde van de week. grond van de uitslag dezer verkie zingen, zouden de Verenigde Na ties de binnen- en buitenlandse veiligheid moeten garanderen. Voorts wordt geëist vryheid van pers en van vergadering, erken ning van de vakbonden, herstel van de rechten van de mens en vrije beroepsuitoefening voor een ieder. Andere eisen zijn: herstel van de vroeger bestaand hebbende vrije jeugdorganisaties, terugvoering naar huis van alle gedeporteerden, vrijla ting van alle politieke gevangenen, liquidatie der Kolchozen en teruggave van het land aan de boeren. Het on recht, de Kerk aangedaan, moet wor den goedgemaakt. Het onderscheid tussen standen en klassen moet wor den opgeheven. De laatste twee pun ten, van het program zijn: opheffing van de veiligheidspolitie en terugtrek king van de Russische troepen. De opstandelingen hebben laten weten geen genoegen te zullen nemen met minder dan dit. Volgens niet be vestigde berichten zouden zij hebben gedreigd een opmars van alle kanten naar Boedapest te beginnen, indien hun eisen niet wordeningewilligd. De regering in Boedapest heeft tot nu toe alleen verklaard de politie te zullen reorganiseren en met de Russen te zullen onderhandelen over terug trekking van hun troepen. Zij schijnt nog altijd hoop te hebben een of an dere vorm van communistisch bewind te kunnen handhaven. De zenders der opstandelingen, voor zover die ver staanbaar zijn, laten niet af te zeggen dat dit niet zal worden geduld en dat eerder opnieuw de strijd zal wor den aangebonden. Militaire situatie Radio-Boedapest heeft een oproep van de Hongaarse spoorwegen omge roepen. gericht tot alle employés, om hun werk te hervatten. Of aan deze oproep is voldaan, kon, gezien de verwarde situatie in het De Socialistische oppositiepar tij in de Duitse Bondsrepubliek heeft bij de in drie staten van de tien Westduitse staten gehouden gemeenteraadsverkiezingen gro te winsten geboekt. De Sociaal- Democraten blijven de sterkste partij in deze staten, t.w. Noord rij nland-Westfalen, Hessen en Neder-Saksen. Ook de Christen- bondgenootschappen sluiten op plaat selijk niveau, die dikwijls verschillen van die op federaal niveau. Peilingen bevestigd In politieke kringen in Bonn twij felt men er niet aan, dat de verkie zingen de resultaten bevestigen van de peilingen der openbare mening, die de laatste tijd zijn verricht en die aantonen, dat de Sociaal-Democraten gestadig veld winnen. Het schijnt, dat de Socialisten de meeste Communistische stemmen ge kregen hebben. De Communistische partij is enkele maanden geleden ver boden en heeft derhalve niet aan de verkiezingen meegedaan. De Communisten, die als „onafhan- kelijken" kandidaat gestaan hebben, hadden in het geheel geen succes ge had. Aan de andere kant hebben de Christen-Democraten waarschijnlijk een aanmerkelijk aantal stemmen be haald, die de Vrije Democraten en de Democratische partij van Bonds kanselier Adenauer heeft overal stemmen kunnen winnen. De grootste verliezers zijn de Vrije Democraten van dr. Dehler, die zich in het begin van het jaar van de fede rale coalitie afscheidden, en de Vluch telingenpartij. De Vrije Volkspartij, die zich van de Vrije Democraten afscheidde en Ade nauer's coalitie trouw bleef, heeft nog geen twee percent van het stemmen- totaal in de drie staten gekregen. De uitslagen van deze verkiezingen kunnen evenwel niet precies afgeme ten worden naar de omvang van de fracties in het Bondsparlement, om dat bij plaatselijke verkiezingen in aaiuiiwai West-Duitsland de partijen gewoonlijk Vluchtelingenpartij hebben verloren, len komëa" De* voorzitter Radio Boedapest heeft gis teren een dagorder van de mi nister van Defensie, luitenant- t generaal Karoly Janza en de minister van Binnenlandse Za ken, Ferenc Muennich, uitge zonden, waarin wordt gezegd, da.t de leden van de strijdkrach ten en de politie elkaar van t maandag af niet meer met „Elv- J tars" (kameraad) aanspreken, f maar met „Bajtars" (vriend in de nood). In het begin van de bloedige op stand in Boedapest zijn studenten er na herhaalde pogingen in ge slaagd het enorme Stalin-beeld, ri'f in het centrum van de stad stond, met snijbranders omver te halen. Direct daarna viel een menigte op het beeld aan om er stukken af te zagen en die als soevenir mee naar huis te nemen. Foto links: Jonge demonstranten zwaaien met een vlag vanaf de laarzen van het mo nument die zijn blijven staan. Foto rechts: Een inwoner van Boedapest zaagt met een zakzaagje een stuk van de snor van het beeld af. ganse land, niet worden geconstateerd. Evenmin, of in andere fabrieken het werk bereids hervat zou zijn. Wat de militaire situatie aangaat, werd door Westerse correspondenten gemeld, dat het vuren in het algemeen veel minder is geworden, hoewel en met name in Boedapest nog herhaaldelijk salvo's werden gehoord. Russische en Hongaarse tanks liggen ten westen van de Donau tegenover elkaar, maar er werd niet geschoten. V eïligheidsraad Radio-Boedapest meldde tenslotte nog, dat de Hongaarse regering het besluit van de Veiligheidsraad om de Hongaarse kwestie te bespreken, toe juicht. Radio-Boekarest sloot zich ech ter geheel aan bij het standpunt van de Sovjet-Unie. dat deze daad in de Veiligheidsraad afkeurde. Nederland heeft te kennen gegeven het geheel eens te zijn met het standpunt van de Westelijke Grote Drie: bespreking van de Hongaarse kwestie in de Veiig- heidsraad. Bemiddeling Radio-Boedapest heeft bekendge maakt, dat de Oostenrijkse verte genwoordiger bij de Ver. Naties de secretaris-generaal van de volkeren organisatie, Dag Hammarskjoeld, heeft meegedeeld, dat Oostenrijk be reid is bemiddelend op te treden om een einde te maken aan het bloedvergieten in Hongarije. Iwan Smirnoff Uit Palma op Majorca is bij de KLM bericht binnengekomen dat in zijn woonplaats aldaar op 61-jarige leeftijd is overleden Iwan Smirnoff, oud-ge zagvoerder van de KLM. Smirnoff is vooral bekend gewor den door de snelle Kerstvlucht, die hij in december 1933 met Piet Soer, Gros- reld en Van Beukering naar het toen malige Nederlandsch-Indië en terug maakte met „de Pelikaan". WESTDUITSE werven zullen tien su pertankers van tezamen 430.000 ton bouwen voor de Duitse Esso-maat- schappij. Het merendeel van de 45.000 metaal bewerkers, die in Vlaanderen werk zaam zijn, heeft gisteren het werk neergelegd om de eis voor een loons verhoging van vijf procent kracht by te zetten. Ook twee werven van de Belgische marine te Brugge zijn bij de actie betrokken. Minister ir. C. Staf te Arnhem heeft zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer niet aangenomen. Zijn opvol ger op de kandidatenlijst, de heer J. W van der Linden te 's-Gravenhage heeft verklaard voor een benoeming in deze vakature niet in aanmerking te willen komen. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft thans de heer D. F. van der Mei (C.H.) te Amsterdam benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. Minister mr. J. Algera te 's-Gra- venhagt heeft zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer ook niet aan genomen. Zijn opvolger op de kandi datenlijst, minister prof. J. Zijlstra te Amsterdam, heeft verklaard niet voor een benoeming in deze vacature in aanmerking te willen komen. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft thans de heer J. Meu- link (A.R.) te Enschede benoemd verklaard tot lid van de Tweede Ka mer. Staatssecretaris mr. dr. A. A. van Rhijn te 's-Gravenhage heeft zün be noeming tot lid van de Tweede Ka mer niet aangenomen. Zijn opvolgers op de kandidatenlijst, minister-presi dent dr. W. Drees te 's-Gravcnhage en minister H. J. Hofstra te Wasse naar, hebben verklaard niet voor een benoeming in deze vacature in aan merking te willen komen. De voorzit ter van het Centraal Stembureau heeft nu de heer mr. M. Vrolijk (Arb.) te 's-Gravenhage benoemd verklaard tot lid van de Tweede Ka mer. Staatssecretaris mr. F. J. Kranen burg te 's-Gravenhage heeft zijn be noeming tot lid van de Tweede Ka mer niet aangenomen. Zijn opvolgers op de kandidatenlijst, minister-pre sident dr. W. Drees, minister J. G. Suurhoff te Naarden en minister H. J. Hofstra te Wassenaar, hebben ver klaard niet voor een benoeming in deze_ vacature^in aanmerking te wil- van het Centraal Stembureau heeft thans d» heer J. Koopman (Arb.) te Voorburg benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. Radio-Warschau meldt, dat de in Polen geboren Russische maarschalk Rokossowski, die in het Sovjet-leger heeft gediend en thans Pools minister van landsverdediging en opperbevel hebber der Poolse strijdkrachten is, „met verlof" is gegaan. Hij wordt vervangen door generaal Spcychalski, die kortgeleden, na zes jaar gevanger te hebben gezeten, in ere is hersteld. Radio-Warschau meldde niet, waar heen Rokossowski is vertrokken. ST. MAARTENSDIJK. Toen een vrachtwagen een vijftigjarige wielrijder passeerde, kwam de wielrijder te vallen. Hij kwam met zijn hoofd onder het achterwiel van de auto terecht en werd op slag gedood. Voor nadere bijzon derheden betreffende dit ongeval verwijzen wij naar een bericht elders in deze editie. OLDENZAAL. Een 64-jarige veehandelaar werd, toen hij per fiets de weg overstak, door een auto gegrepen en gedood. BARNEVELD. Een kleine autobus werd op een onbewaakte overweg door een achteruitrijden de trein gegrepen. Een der inzit tenden van de bus werd gedood, twee andere inzittenden en de be stuurder werden licht gewond.

de Stem | 1956 | | pagina 1