OPSTAND IN BOEDAPEST NIET BEDWONGEN NOG Grote nervositeit in heel Oost-Europa Drees ziet toekomst niet al te zwart in Partij in Polen meer vrijheden zegt toe Prins Bernhard in de V.S. Geroe aan de kant gezet Tunesische met Franse troepen slaags strijdkrachten Verklaring van Drees Sjepilov geeft toe: Wantoestanden maakten "aarse volk gramstorig Hongi i „Fakkel van de vrijheid... j DAGBLAD VOOR ZEELAND Twee blinden in Maastricht verdronken Fotografen maken liet de Koningin uiterst lastig Wisselend bewolkt j ..Zeer ingewikkeld" Landbouw mag niet te veel verwachten Russen naar hun bases terug Noord-Afrika komplotteert Vijf jaar geëist wegens moord op pasgeboren kind Onvrijwillig acrobaat K ivestie-Soesldijk Kamer ongerust over P.T.T.-budget In Bergen op Zoom Meisje gedood door val uit de „rups" Franse regering krijgt vertrouwen 96e JAARGANG No. 22287 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tei.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Veicauteren, U J v. 't Westende. Abonn prijs bij vooruitbet I 6.50 p. kwartaal, p. post f 7 30, p. week (ultsl. bij niet postbestell.) t 0.50 Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor Go<i, Koningin en Vaderland VRIJDAG 26 OKTOBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Ui landen: GOES. Westsingel OoTTelefoon 2236- Bureau voor Zeeuw^h-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN. Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) ,,De opstand is onderdrukt", zei radio- Boedapest donderdagochtend. Maar in de avonduren duidde nog niets erop dat ren. hnre Nagy, de Titoïstische ex-pre- de gevechten inderdaad geëindigd wa rnier van Hongarije, is teruggekeerd al-s eerste minister van het land. Op de foto ziet men de premier tij dens een zitting van het parlement vóór hij indertijd werd onttroond. 2 De Assemhlée van de Raad 2 van Europa in Straatsburg, gaf gisteren unaniem haar goedkeu- ring aan een resolutie, die als volgt luidde: „De assemblée, 1 vertrouwend dat geen tirannie 2 eeuwig kan duren, zich ervan bewust, dat de menselijke geest eens de onderdrukking zal te 2 boven komen: diep bewogen 2 door de menselijke tragedie, die J zich thans in Oost- en Midden- Europa afspeelt, spreekt op deze •dag, 25 oktober 1956, haar be- J wondering en sympathie uit 2 poor al diegenen, die op het ogenblik lijden en stervenop- dat de fakkel der vrijheid niet J zal worden uitgeblust". 2 Na de aanvaarding der re- solutie zei de president der as- semblée, de Belg Dehousse, dat het proces der destalinisatie in J Oost-Europa nog niet als een lemocratisering kon worden beschouwd, maar hoogstens als een eerst stap daarheen. Woensdagavond zijn twee blinde mannen verdronken in het kanaal van Maastricht naar Luik. Zij waren af komstig van een blindentehuis te Maastricht. De twee mannen, Abton Vohs en Anton Maas, respectievelijk 36 en 23 jaar, liepen met hun vriend Jan Wans langs de kade. Door een onderbreking in het hekwerk langs het kanaal wer den zij misleid, met het gevolg dat zij in het water vielen. Enkele militaireji hebben nog ge tracht de twee mannen te redden. Toen men hen op het droge haalde was het echter al te laat. EEN 21-jarige jongeman te Bergam bacht reed met zijn tractor in het water en raakte onder de machine bekneld. Toen men hem kon bevrij den was het al te laat. SAN JOEN, voorzitter van de pas be noemde Cambodjanese ministerraad, heeft zijn nieuwe kabinet aan de Na tionale Vergadering voorgesteld. Het kreeg een royaal parlementair ver trouwen. NIET OP 16 DECEMBER, maar op 18 december a.s. zal dc bouw van de ringdijk op de bouwput in het Haring vliet worden aanbesteed. Eerstge noemde datum was ons abusievelijk opgegeven. DE PRAVDAheeft het volledige antwoord van Eisenhower op Boel- ganins laatste brief gepubliceerd en als commentaar gegeven dat de Amerikaanse president de brief waarschijnlijk verkeerd heeft be grepen. MINISTER Cals heeft gisterenavond in Den Haag een tentoonstelling ge opend .,Van jaar tot jaar, van boek tot boek Dit mede ter herdenking van het tienjarig bestaan van het Belgisch-Nederlandse cultureel ak koord. TIJDENS EEN KORT doch hevig on weer zijn bij een veehouder in de TurC, yan Purmerend zes koeien door de bliksem getroffen en gedood. KARDINAAL Feltin heeft in de ver gaderzaal van het Trippenhuis in Amsterdam een expositie geopend over het katholieke Franse boek; VIERHONDERD Russen, die mo menteel een toeristisch bezoek aan Rome brengen, hebben gisteren niet alleen de Vaticaanse musea uitvoerig bezichtigd, maar ook een rondgang gemaakt door de St.-Pieter. EEN tentoonstelling van ..Rembrandt- reprodukties" gaat een rondreis be ginnen langs de onderscheidene on derdelen van marine, landmacht en luchtmacht. Zodat ook de militairen hun deel van de Rembrandtherden- king krijgen. DINSDAG werd een veertienjarige scholier in Den Haag uit de klas weg gestuurd. Men heeft hem sindsdien niet meer gezien, zodat een ongeluk gevreesd wordt. TIM. de Koningin, die in Italië een ongestoorde vakantie wil doorbren gen, wordt daarin ernstig belemmerd door de nieuwsgierigheid en de onge hoorde brutaliteit van Italiaanse pers fotografen. Aldus een bericht in ,,De Tijd." Momenteel verblijft zij in Toarmi- na, een kleine badplaats op Sicilië. 1 Naar verluidt is zij, omdat zij genoeg heeft van het voortdurend beleg van de fotografen, van plan deze plaats eerder te verlaten dan zij van plan was. Om aan deze lieden te ontko- men, houdt zij haar reisplan angst vallig geheim. Het gebeurde dat, hoewel de politie het stiand had schoongeveegd ver slaggevers met tele-batterijcn zich op een spoorlijn hadden verschanst. In een poging om aan die ongezonde aandacht te ontsnappen moest de Ko ningin de wijk nemen in een wijn gaard. Dwalend langs kleine paadjes raakte zij de weg kwijt en zwierf ge ruime tijd rond, tot zij de weg terug vond. Verwachting van het K.NM.I in de Bilt tot vrijdagavond, op- gemaakt donderdagavond 23 15 uur: 2 Wisselende bewolking met enkele buien, vooral in de kustprovincies J Weinig verandering in tempera- 2 2 tuur. Matige tot krachtige en langs 2 J de kust af en toe harde noord- 2 westelijke wind. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige tot vrij sterke noordwestenwind. En- kele rukwinden. Zwaarbewolkt met hier en daar opklaringen 2 2 Koud weer. J Vandaag: zon onder 17.24 uur' 2 2 maan op 23.33 uur. 2 Morgen, zon op 7.26 uur; maan onder 14.20 uur. Integendeel. Laat in de middag verklaarde de Hongaarse radio, dat er nog steeds groepen gewapende opstau- Het is overigens duidelijk, dat de Hongaarse regering zich de ernst van de toestand bewust is. Geroe, de leider van de Hon gaarse communistische partij, werd ijlings op een zijspoor geran geerd en vervangen door Janos Kadar, die onlangs werd gereha biliteerd en een zekere populariteit bij dc bevolking geniet. De opstand in Boedapest heelt in Tsjecho-Slowakije en Oost- Duitsland een toestand van uiterste nervositeit veroorzaakt. Wal ler UIbricht bracht zijn politietroepen in staat van paraatheid en in Praag heeft men een aantal partijmensen op pad gestuurd, ten einde de ontwikkeling in Polen en Hongarije „aan de arbeiders uit te leggen". Minister Sjepilov van de Sovjet- Unie zei sisterenavond tijdens een receptie te Moskou, ter ere van Spaak en van Acker, dat de Hon gaarse regering Sovjet-troepen te hulp had geroepen „om desorgani satie van het nationale leven te voorkomen". De toestand in Honga rije noemde hij „zeer ingewikkeld" en hii verklaarde ervan overtuigd te zijn dat het Hongaarse volk door armoede en bureaucratie ontevre den was geworden. Contra-revolu tionaire elementen hadden echter een vreedzame bctooing als middel gebruikt om zich tegen de staat zeil' te richten. In Polen wist het volk hoe het de situatie moest be handelen. Kroestjev deed ook nog een duit in het zakje. Er waren moeilijkheden ge weest in Polen, maar dat was nu voor bij. „Ik veroordeel ieder gewapend ingrijpen", zei de Russische partij secretaris. In Belgrado is ernstig kritiek uit geoefend op de Hongaarse regering en het ingrijpen van Russische troe pen bij het bedwingen van de op stand. Russen liepen over De eerste reizigers die gisteren uit Boedapest in Wenen arriveerden wa ren onder de indruk van de omvang delingen door de stad trokken en „voor bijgangers aanvielen". Verschillende malen werd ook een beroep gedaan op de bevolking om kalm te blijven en zieh niet bij de rebellen aan te sluiten. Een aantal gebouwen in de Hongaarse hoofdstad stond gisterenavond in brand se leger moet verhinderen, dat uit wijkende opstandelingen Oostenrijk bereiken". Later werd van vluchte lingen weer niets meer vernomen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken deed een beroep op alle.Hon gaarse burgers om de in hun bezit zijnde wapens, ammunitie of spring stoffen uiterlijk voor vandaag tien uur bij de autoriteiten in te leveren. Allen die geen gehoor geven aan deze opdracht, zo werd verklaard, zullen door krijgsraden worden be recht. De vervanging van Geroe is door radio Boedapest enkele keren bekend gemaakt, hetgeen telkens gepaard ging met het spelen van het Hon gaarse volkslied. De radio wekte de bevolking op, de nationale vlag uit te steken. In diplomatieke kringen te Wenen is er aan herinnerd, dat hij de beto gingen, waarop de onlusten zijn ge volgd, de studenten het aftreden van Geroe, die als Stalinist bekend stond, hadden geëist. Geroe had ook deel genomen aan de anti-Titoïstische ont wikkeling in Hongarije in 1948. Hij zou ook deels verantwoordelijk wor den geacht voor de veroordeling en terechtstelling van Laszlo Rajk, die kort geleden posthuum volledig eer herstel en een herbegrafenis met mi litaire eer heeft gekregen. Zijn opvolger Kadar is plaatsver vangend hoofd van de Boedapester politie geweest, die hij na de oorlog heeft georganiseerd. Hij heeüt in een Hongaars concentratiekamp doorge bracht op beschuldiging van spio nage en „Titoïsme" maar heeft nooit terechtgestaan. (Van onze Haagse correspondent.) „Hoe onbehaaglijk de situatie ook is door de slechte verhouding tussen de beide grote partijen, zij kunnen el kaar toch nauwelijks missen. Daarom geef ik nog steeds de voorkeur aan een kabinet op brede basis. Daarin zullen grote volksgroepen zich steeds kunnen vertegenwoordigd weten wan neer het gaat om zaken, die het ge hele volk raken", aldus dr. Drees in akemon" S,maan het cind van <*e de TweèdePKamei\ beSchouwin^n - Tevoren had dr. Drees een uiteen zetting gegeven over zijn eigen forma tiepoging. Hij moest toegeven dat hii van prof. Rornme steeds de vol'le mede werking had gekregen, al bestónden Óf 1 3 d?.k principiële verschillen en al had hij het weinig kunnen waar deren dat de katholieke fractieleider op het laatste moment, zoals dr Drees verklaarde - met een reeks nieuwe amendementen op het reee l'ingsprogram was gekomen Bij de bespreking van het binnenlands beleid merkte dr. Drees op, dat er niet de minste rede is voor een paniekstem ming, noch voor de verwachting dat een eenzijdige beperking van de con sumptie voor de deur zou staan. Wij zijn in zekere zin in een verblijdende situatie ook ten aanzien van het wo- ningbezit, zo meende de minister president. Maar de toestand van hoog conjunctuur brengt eigenaardige pro blemen met zich mee. De maatrege len voor de landbouw zullen in ieder geval financiële consequenties hebben. De illusie, dat geheel aan de verstrek kende eisen van het landbouwschap zal kunnen worden voldaan kon de minister-president niet geven. In over weging zijn maatregelen in verband met de invloed van het slechte zo merseizoen. In ieder geval zal een en ander wijziging in het nationaal in komen tengevolge hebben. (De voor zitter van de K.N.B.TJB. heeft gisteren zijn verontrusting laten blijken over de te geringe toezeggingen die aan de landbouw zijn gedaan en waarvan z.i. vooral de landarbeiders de dupe zullen worden. Red.) De stabilisatie van de prijzen, aldus de heer Drees, zal niet geheel gerea liseerd kunnen worden. De laatste jaren waren echter bevredigende re sultaten bereikt. Hij kon mededelen dat het ontwerp van wet tot steun aan weduwen en wezen in een ver gevorderd stadium van voorbereiding is. Ook de kinderbijslagregeling kan spoedig worden verwacht. Ten aanzien van de omzetbelasting voor textiel en suiker stelde dr. Drees nadere mededelingen in het vooruit zicht. van de opstand. In een enkel stads deel van Boedapest hadden de rebel len 20 Russische tanks buiten gevecht gesteld. Veel Hongaarse militairen waren naar de opstandelingen over gelopen en ook Russische soldaten hadden de zijde van de rebellen ge kozen. Sommige Russen verwijderden de hamer en sikkel uit hun vlaggen. In Gyoer. bij de Oostenrijkse grens, haalde de bevolking de rode sterren van de gebouwen. Enkele re y°rs wisten te vertellen, dat de Russisvne troepen al in actie waren voordat Nagy liun hulp inriep. Berichten uit Londen bevestigen dit. Partijleider Geroe zou onmiddellijk na het uitbreken van de opstand een telefoongesprek met Kroestjev hebben gevoerd, waarna de Sovjet-tanks in actie kwamen. Over het aantal slachtoffers heeft men nog geen enkele zekerheid. Men vermoedt echter dat er honderden doden- zijn gevallen. De grootste brand in Boedapest woedde in het Nationale Museum, dat woensdagnacht voer de vierde maal in brand werd gestoken. Het vuur laaide zo hevig op dat de brandweer een tijdlang niet dichtbij de vlammen kon komen. Volgens de commandant van de brandweer worden de pogin gen om het vuur te bedwingen nog steeds voortgezet, ook op verscheidene andere punten van de stad is men bezig met het blussen van „grotere of kleinere" branden. De Hongaarse radio meldde dat het gebouw van het orgaan van de Hon gaarse communistische partij, „Szabad Nep" door opstandelingen van 10 uur 's morgens tot middernacht bezet ge weest is. Op welke dag dit gebeurd is, is niet aangeduid. Dc betogers had den evenwel de rotatiepersen niet beschadigd. Het binnenlandse telefoonnet functioneert weer volgens een mede deling van het Hongaarse ministerie van communicaties. Verscheidene in stallaties en telefoonverbindingen wa ren door de opstandelingen bescha digd. De laan uit In de ochtend van donderdag meld de de Hongaarse radio, cat de opstan delingen overal de wapens neerleg den, doch dat 'n aantal hunner straat versperringen had opgeworpen, ter wijl anderen poogden over de Oosten rijkse grens te vluchten. De politie trekt een cordon om de Straten, zo werd gezegd, waarin zich nog rebellen bevinden. „Het Hongaar Beloften Premier Nagy heeft beloofd dat het parlement een „hervormingsprogram" zal uitwerken zodra het weer rustig is. Ook Janos Kadar heeft gesproken en betoogd dat als orde en recht zijn hersteld, de Hongaarse regering niet de Sovjet-Unie „op voet van gelijk heid" onderhandelingen zal voeren, om een juiste oplossing voor alle vraagstukken te vinden. „We zullen alle voorstellen op hun waarde onderzoeken, alle brandende kwesties in het openbaar behandelen en de democratisering zonder uitstel uitvoeren", aldus Kadar. In geheel Tsjecho-Slowakije zijn arbeidersbijeenkomsten gehouden om uitdrukking te geven aan „de veront waardiging over de contra-revolutio naire provocatie in Hongarije" en steun te betuigen aan de Ts.iechoslo- waakse communistische partij. In re soluties betuigden de arbeiders op nieuw hun trouw aan de partijleiding, het internationale proletariaat en aan de Sovjet-Unie. Het personeel van een mijn in Bo- hemen maakte bekend, dat het als antwoord op de provocatie in Hon garije" donderdag 21.750 ton steenkool zou delven, hetgeen gelijk is aan de hoogste dagproduktie die tot dusver dit jaar is bereikt. Het officiële orgaan van de Tsjecho- slowaakse communistische partij, „Ru- de Pravo", schreef, dat de Tsjechi sche arbeiders zich bezorgd maken over de ontwikkeling in Hongarije. Het blad waarschuwde de bevolking, op haar hoede te zijn voor een her haling van de Hongaarse gebeurte nissen in Tsjecho-Slowakije. Desgevraagd werd ons van bevoegde zijde meegedeeld, dat via Wenen werd vernomen, dat alle Nederlanders te Boedapest in goede welstand verke ren. ministers zullen De eenheden van het Sovjet-leger in Polen zijn naar hun bases terugge keerd of bezig terug te keren. Dit meldde het Poolse persbureau PAP. Inmiddels heeft het bestuur van de communistische partij een resolutie gepubliceerd die de richtlijren aan geeft voor verdere democratisering en enkele voorzichtige vermaningen inhoudt. Een vrije verkiezing van partijfunc tionarissen wordt gewaarborgd, fa brieken zullen meer dan voorheen overschakelen op de produktie van verbruiksgoeder^n en het socialisme zal geheel langs nationale weg wor den ontwikkeld. Verder waarschuwt de resolutie te gen anti-scmitisme en tegen pogin gen, een wig te drijven tussen de arbeiders en de intelligentsia". Ondernemingen zullen meer auto- nomié krijgen dan voorheen en er zul len vaker vergaderingen van het par lement worden gehouden. Premier Cyrankiewicz heeft Zam- browski, die kortgeleden tot lid van het centrale comité der Poolse com munistische partij is gekozen, onthe ven van zijn functie van minister van Staatscontrole. Vijf kabinetsleden zullen niet meer de functie van vice-premier bekleden. Dit is bedoeld als een verdere maat regel tot decentralisatie van de rege- ringstaken in het huidige proces van de democratisering". De concentra tie van macht in de handen van vice- premiers is zeer groot geweest. De- I ze leidden ministeries, welke in de Aan de Algerijnse grens zijn Tune sische troepen slaags geraakt met Franse strijdkrachten. Premier Bour- guiba zei, dat er aan beide zijden slachtoffers zyn gevallen. Het gevecht was begonnen, toen Franse troepen uit Algerië Tunesië Bij zijn aankomst in de Ame rikaanse stad Jacksonville nam de Pdins enige ogenblikken van het tijdschema af om zich te onderhou den met drie schepelingen van de Nederlandse marine die een cursus volgen aan het technische oefencen trum van de marine luchtvaart te Jacksonville. De officier van justitie bij de arron dissementsrechtbank te Groningen heeft vijf jaar gevangenisstraf geëist tegen de 32-jarige D. N. uit Vriesche- loo, die verdacht werd van moord op een pasgeboren kind. Verdachte zou in juli 1954, nadat zijn vrouw een meisje ter wereld had gebracht, het kind met het hoofd in een emmer water gehouden hebben tot de dood intrad. Daarna begroef hij het lijkje in de asput achter het huis. trachtten binnen te komen. Tunesi sche eenheden kregen bevel verzet te bieden en versperringen op de wegen op te richten. De Tunesische grondwetgevende vergadering heeft met algemene stem men een resolutie aangenomen, waar in terugtrekking wordt geëist van de in Tunesië gelegerde Franse troepen en uiting wordt gegeven aan solida riteit met het Algerijnse volk. Marokko heeft zijn ambassadeur in Frankrijk teruggeroepen. Frankrijk zou de Veiligheidsraad verzoeken de kwestie van de Egyp tische wapenverschepingen naar Al gerië op de agenda te plaatsen. Ter wijl dit besluit werd genomen, be raamden in Egypte, Syrië en Saocdie- Arabië de staatsleiders plannen voor meer steun aan het Algerijnse verzet. Plaatselijke bevelhebbers van de op standelingen in Algerië maakten be kend dat „een krachtige vergeldings actie tegen de Fransen" zou worden ondernomen. In de buurt van de Marokkaanse stad Meknes is het opnieuw tot inci denten gekomen. Uit documenten, waarop de Franse regering bij de arrestatie van de opstandelingenleiders beslag heeft weten te leggen, zou gebleken zijn dat de wapens op het jacht „Athos" bestemd waren voor een grootscheepse aanval op de stad Tlemcen, die dan de voorwaarden moest scheppen voor de vestiging van een opstandelingenregering op Alge rijnse bodem. De 34-jarige monteur G. J. van Zadel in Rotterdam kreeg de schrik van zijn leven, toen de uitschuifbare ladder, waarop hij stond, plotseling naar beneden zakte en hij op negen meter hoogte opeens de „grond" onder zich voelde wegzinken. Hij had zoveel tegenwoordigheid van geest, dat hij zich vastgreep aan een draad van de verlichting en zo hing hij opeens ne gen meter boven de straat, waar tal van voorbijgangers het ongewone schouwspel gadesloegen. Als een vol leerd acrobaat begon van Zadel zijn handen te verplaatsen tot hij de naar rechts omgedraaide ladder weer kon bereiken. toekomst aan de worden overgelaten. De Poolse algemene verkiezingen, die zestien december zouden worden gehouden, zijn uitgesteld tot twintig januari 1957. Dit is woensdagavond in Warschau bekendgemaakt. De meeste ..rebellen van Poznan", ook degenen die al berecht waren zijn op vrije voeten gesteld. Er is een on derzoek aangekondigd naar de ante cedenten van degenen die de laatste jaren leidende posities hebben be kleed in de Poolse veiligheidsorgani saties. Minister-president Drees heeft gisteren in de Tweede Kamer een verklaring afgelegd over de „kwestie-Soestdijk". Elders in ans blad hebben we deze in ex- tenso afgedrukt. De kop van het bericht in ons blad van gisteren: „Maatregelen van de regering gevraagd", kon aanleiding geven tot misverstand. Met maatre gelen bedoelden we hier uiteraard niet maatregelen met betrekking tot de inrichting van het Huis der Ko ningin. Die regarderen alleen Hare Majesteit zelf. De kop beoogde alleen de wens weer te geven van de frac ties, dat de regering zich haar ver antwoordelijkheid bewust zou zijn ten aanzien van die aspecten van de kwes. tie, die de belangen van het hele Koninkrijk raken en dat zij dus óók daarnaar zou handelen. (Van onze Haagse correspondent.) Het geraamde tekort van de P.T.T. over 1957 heeft in de Tweede Kamer ernstige verontrusting gewekt. Men was van mening dat een sluitende be groting voor dit bedi-ijf als eis moet worden gesteld. Middelen daartoe zijn: meer efficiency, meer automatisering er pas daarna tariefsverhoging. Voor de Rijkspostspaarbank wordt een verhoging van het rente-percentage gevraagd in navolging van verschil lende andere spaarbanken. Gisterenmiddag is op de kermis te Bergen op Zoom een ernstig ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan het veertienjarig meisje Rietje Schot uit de Coehoornparkstraat. Het meisje zat in de rupsbaan en trachtte de kwast van de bal te trekken. Daar bij heeft zij het evenwicht verloren en viel uit dc rups. In zorgwekkende toestand werd het meisje overgebracht naar het Algemeen Burger Gasthuis, waar het in de loop van de avond is overleden. De Franse regering heeft donderdag avond het vertrouwen van de Natio nale Vergadering gekregen. De ver houding was 330 stemmen voor en 140 tegen de regering. 49 afgevaar digden onthielden zich van stem ming. De Nationale Vergadering moest een uitspraak doen over de regeringspoli- tiek ten aanzien van de Suezkwestie. Algerië en de economische vraag stukken.

de Stem | 1956 | | pagina 1