X 1 Steeds weer NIEUWE MODELLEN bij het Modecentrum VISSER-KOOLE ISSER - OOLE Ook in W arschau gevechten Engelsen gaven voorlopig Oranje „dreunend'' voetballesje: 0-6 Speciale aanbieding Bontmantels 7 's-Heer Arendskerke had 40-jarige boerenleenbank Compromis voorstel van India INT. ROMEBEDEVAART VAN DE KAJOTTERS IN AUGUSTUS KNW V-motorrit zwaar karwei MODEHUIS „SPORTIEF'' Schoenfabriek le Kaatsheuvel brandde tot de grond toe af DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 OKTOBER 1956 •N drie raad D. LINDENBERGH JUBILEERDE OOK K west ie Suez Waarom weer een K.A.J.-kruistocht Veilig Verkeersdag te Westdorpe Schooljongens als brigadiertjes Teleurgestelde kijkers maakten géén grapjes: Vier trejfers in laatste kwartier Klasse verschil Wankel blok Nina waarschijnlijk naar Melbourne STEEKVLAM UIT BUS GROEFLIJM Kalmpjes aan Ronde van Nederland 195'7 in mei? Interprovinciale sehieting te Heinkenszand EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN SCHATTIGE MEISJESKLEDING JURKJES ook FEESTJURKJES OVERGOOIERS, MANTELTJES 3/4 en 7/8 JASJES MANTELS EN SWAGGERS MANTELKOSTUUMS TRICOTKOSTUUMS CHARMANTE JAPONNEN en DEUX PlèCES SPORTIEVE POPLIN JACKS ROKKEN en PANTALONS BLOESEN VESTEN TRUITJES SJAALS toch gedis- eve royale laafd dessin liste mohair ten bij ons ergeet niet: hem drie- f 89,- IEN jassen. 11e garantie 105,— 89,50 gedragen Prijzen van ieme kwali- >T ZIJN 1 ■"TIGING ing van de =sten dreig- :ven prettig v. Jole en die ter ge- ten een be- familie al- amp bevan- vustzijn. De le liet ter die de da- been bracht >erd konden >P KOMST. komt het geren Vijf" naar ons tsgebouw 'n rnst en luim B.O.-vereni- St. Jansteen I met 3 ploe- was niet behaalde de Sleepten de 'ht. -- RING het ogenblik et werk met re weg wel- rden van de ;erij. Tevens rioolbuizen ende zal dit gorden voor- egonnen van luw en bad- n één pand uilen komen EINDE weer bijna 156. In ande- liggen op de erijen reeds gemeente is lieven, maar .loment aan- ers er voor maken wat >EP in de K.A.B. stuk op de n. De keuze erdijven van is weer in le Pauw. ELLING van de Ne- elliefhebbers op 5 en 6 lie vogelten- iur verschil- n uit binnen- nstelling zal t jeugdhuis. ansacties zal ktober bijeen en over een ot het plaat- >etonnen voet een aan de rasperkje in Bovendien voorstel tot intig woning- stel tot het uitbreidings- gedeeltelijke ving van de rse rhapsodie. w 8 uur: La Le bon Dieu uur: De on na: Vrouwen 'ergeant York. imse Opera 8 Sfed. Schouw- Op de druk bezochte receptie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Boerenleenbank te 's-Heer Arendskerke, heeft de voorzitter, de heer D. Lindenbergh, die met de bank mee jubileerde, uit de geschiedenis van de instelling aardige dingen ver- teld. Zeer in het klein werd in 1916 be gonnen met 71 leden en het eerste jaar eindigde met een tekort van f25 hoewel de kassier met een jaarwedde van f 125 tevreden was en daarvoor zijn huiskamer nog gratis als kan toor afstond. De 71 leden zijn toegenomen tot on geveer 650. De bank groeide in ge lijke mate en had in 1955 een omzet van 23 miljoen, terwijl de balans een eindcijfer van 6.5 miljoen vertoonde en 30.000 posten werden ingeschre ven. De bruto-winst was belangrijk; de reserve nam toe tot f 186.000. Spreker dankte ook de tegenwoor dige kassier, de heer H. Zandee, voor zijn toewijding en had ook goede woorden voor zijn mede-bestuurders. Hij wees ook nog op de enorme be tekenis van het landbouwkrediet. Huldiging De vice-voorzitter van de bank, de heer J. Klompe, zwaaide daarop in stoute beeldspraak de heer Linden- bergh lof toe voor zijn taak, energie en stuwkracht, welke hij in het belang van de bank veertig jaar lang deed en waarvan men nu de vruchten plukt. Namens bestuur en leden bood hij daarop de heer Lindenbergh een kof ferschrijfmachine aan. De heer J. Hendrikse, adj.-directeur van de Centrale Raiffeissenbank te Utrecht, liet zich ook vol waardering uit voor wat de heer Lindenbergh be tekend heeft voor de Arendskerkse bank, die in het landelijk verband tot een der groten behoort. En passant deelde spreker mede, dat de verenig de boerenleenbanken de grootste spaar-instelling in Nederland vormen cn een kapitaal van 1600 miljoen van 1.5 spaarders beheren, dat verstrekt wordt aan duizenden boeren en aller lei landbouworganisaties en coöpera- India heeft woensdag een plan van zeven punten aangekondigd voor een oplossing van de Suezkwestie. De Egyptische regering zal volgens dit plan directie en bedrijfsleiding van het kanaal doen berusten bij een „ge zagsorgaan voor het Suezkanaal", dat een gebruikersvereniging zal erken nen om de samenwerking tussen het orgaan en de feitelijke gebruikers te bevorderen. Volgens het Indische voorstel zal de gebruikers vereniging bestaan uit Frankrijk, Groot-Brittannië, de Ver enigde Staten, de SovjeWJnie, Egyp te, India en Japan, met eejj vertegen woordiger van Australië en Nieuw Zeeland samen, Zuid-Oost-Azïë^' het Midden-Oosten, Afrika, Oost-, Noord-, Zuid-, en West-Europa en Latijns- Amerika. De voorstellen, die in een officiële verklaring te New Delhi bekend zijn gemaakt, houden een herziening in van de conventie van 1888, volgens welke meningsverschillen tussen de partijen bij de conventie voorgelegd zullen worden aan het internationale gerechtshof te Den Haag of een „daartoe geschikt" orgaan van Verenigde Naties. ties. Hij offreerde de heer Lindenbergh een oorkonde. De kassier, de heer Zandee uitte zijn gelukwensen namens het perso neel en schonk de heer Lindenbergh een album met foto's, die betrekking hadden op de bank en haar bestuur. Verschillende andere sprekers lie ten zich nog horen namens ZLM, zus ter-organisaties enz. Met enkele welgekozen woorden be antwoordde de heer Lindenbergh de sprekers. Feest O In de avond werd de eerste feeste lijke bijeenkomst gehouden in de Prins v. Oranje te Goes, die door 'n paar honderd leden en hun dames werd bijgewoond; vandaag wordt nog een tweede feestavond voor een ander deel der leden gegeven te Goes. Al vorens het feestprogramma werd af gewerkt heeft de heer W. de Vlieger uit Nieuwdorp, namens de leden de naam van de boerenleenbank in neon letters aangeboden om die te plaat sen tegen de gevel van het bankge bouw. De scheepvaart door Bevelands kanaal In de maand september passeer den door het kanaal van Z. Beve land 6948 schepen met een inhoud van 3.225.000 ton. Van deze schepen waren er 4815 geladen en 2133 leeg. Tot de Rijnvaart behoorden ruim 900 schepen en de rest tot de vaart op België. In nationaliteiten waren de sche pen verdeeld in 4507 Nederlandse 1477 Belgische, 300 Franse, 320 Zwit serse, 1 Engelse, 332 Duitse en 11 Luxemburgse schepen. In de maand september passeer den er 314 schepen van 37366 ton minder dan in de maand augustus. Bij anti-Russische betogingen te Warschau is het woensdag avond tot gevechten gekomen in de omgeving van de Hongaarse ambassade. Twee groepen jon geren, ieder meer dan tweedui zend man sterk, ontmoetten el kaar bij de ambassade, nadat zij onder het zingen van anti-Rus sische leuzen door de. stad wa ren getrokken. Toen zij het ge bouw naderden, sloegen leden van de veiligheidsdienst in bur ger, die een rode band om de arm droegen, met gummistok ken op hen in. Er ontstond een gevecht, dat zich tot een nabijgelegen park uitbreidde. Honderden leden van de binnenlandse strijdkrachten, die in vrachtauto's wer den aangevoerd, hielden zich buiten dé strijd. Ook elders in de Poolse hoofdstad werden betogingen gehouden, waarbij het hier en daar ook tot gevechten kwam. Er werd aangedrongen op de vrijlating van de primaat van Polen, kardinaal Wyszynski. Ook werd op heldering geëist over de moord op de Poolse officieren in het bos van Katyn in de tweede wereldoorlog. Tenslotte werd ook de eis gesteld, dat maarschalk Rokossovki het land verlaat. De betogingen werden gehouden na dat Gomulka zijn rede had gehouden. Op enkele plaatsen werden de de monstranten door de politie uit el kaar gedreven. De Bevelandse districtsleider der KAJ schrijft ons: Het startschot voor de Internatio nale KAJ-Romekruistocht in augus tus 1957 is reeds lang gegeven. In vele afdelingen is men reeds aan het sparen om mee te gaan en zo wor den er grootse activiteiten gepland om de jongens te helpen in hun actie. Dit moet op de allereerste plaats een gewetensonderzoek gaan worden. Dit is niet zomaar een plezierreisje wat die KAJ gaat maken. Hieraan gaat vooraf een serie van onderzoe kingen door de plaatselijke afdeling. Over de gehele wereld doen de Ka- jotters en Kajotsters dit jaar extra inspanningen om alle jonge arbei ders en jonge arbeidsters te brengen tot een bewust christelijk leven, om de massa te veroveren voor Christus en zijn kefk. Kajotters en kajotsters kunnen niet geloven dat hun arbeid noodzakelij kerwijs de jonge mens verlaagt. De aanklacht van de Paus: ,,De aardse grondstoffen verlaten als veredelde produkfën de fabrieken, de mensen daarentegen komen uit dit arbeids proces vandaan verlaagd en ont kerstend" hebben zij begrepen. Met een sterk geloof in de kracht van het Evangelie van Christus trach ten wij èn het arbeidsmidden èn de arbeidende jongeren zelf te verhef fen en te kerstenen. KAJ VKAJ is een veroverende be weging, het is een kruistocht. Waar om in 1956-'57 zulk een bijzondere in de ispanning? Omdat in augustus 1957 de Paus van Rome de Kajottersbe- Ook in Westdorpe werd de veilig- boven de achttien jaar. De zaal verkeersdag gehouden. Reeds voor de middag trok de geluidwagen door het dorp, om de mensen er op te vvijzen dat 's avonds een verkeers- film zóu worden gedraaid. Tevens werd aan verschillende schooljongens voorlichting gegeven door een amb tenaar van de rijkspolitie. Deze jon gens traden des middags op als ver- keersbrigadier. De kinderen van de lagere school liepen deze keer niet onder toezicht van de onderwijzers maar onder het toezicht van de ver- keersbrigadiertjes, die er zorg voor droegen dat zij veilig de straat over kwamen. Om 2 uur werd een ver- keersfilm gedraaid voor de school kinderen. Daarna trok de geluidwa gen er nog eens op uit om aan de brug van Sas van Gent, het begin van Westdorpe, aanwijzingen te ge- van in het verkeer. Aanrijding In de namiddag werd de veilig verkeersdag in Westdorpe getekend met een aanrijding. Een vrachtauto die de Lindenlaan in wilde rijden kon zijn bocht niet halen en keerde terug, achteruit de weg op, zonder zich er van te overtuigen of de weg vrij was. Op hetzelfde ogenblik kwam een motorrijder, de heer F. v. D. wonende te Axel uit de richting Sas van Gent, hij remde krachtig, doch "Ron niet voorkomen dat hij op de vrachtwagen botste. Persoonlijke on gelukken deden zich hierbij niet voor, maar de motorrijder liep enige ma teriële schade op. Film Des avonds om acht uur werd in het patronaatsgebouw een film ge- araaidvoor iedere belangstellende overbezet. Voor de aanvang van de film sprak de waarnemend burge meester, wethouder A. De Beleir, een kort inleidingswoord. Hij betreur de het, dat juist op de veiligverkeers- dag een aanrijding had plaats gehad. Verder wees hij op de nationale ver keersdag, die vorige week werd ge houden. Hij hoopte dat de veiligver- keersdag in Westdorpe bij zou dra gen tot algehele verkeersveiligheid in Westdorpe. In deze film werden diverse ver keersmoeilijkheden behandeld. Uit voerig werd behandeld het punt voorrang". weging in Rome zal ontvangen. Daarbij zal de Paus: a. de goedkeuring verlenen aan de Hem voorgelegde statuten van de Internationale Kajotters; b. de officiële erkenning van de In ternationale KAJ als lekenaposto- laatsbeweging en het door de Ka jotters en Kajotsters gekozen Inter nationale KAJ-bestuur; e. de officiële overdracht om in eigen milieu van de arbeidende jeugd ac tief mede te helpen aan de totale verbetering en aan de vestiging van de Kerk van Christus. Dit is de aanleiding van de Rome kruistocht der KAJ. Over de gehele wereld zijn thans de Kajotters en Kajotsters bezig aan deze bijzondere wereld-kruistocht, waarin zij begrijpend en helpend te gemoet willen komen aan de meest voor de hand liggende noden en be hoeften, waarin zij iedere jonge ar beider en arbeidster in contact wil len brengen met de levensoplossing, die Christus en zijn Kerk aan de we reld voorhoudt. In praktisch alle afdelingen «in ons dekenaat, "waar KAJ-afdelingen ge- vèstigd zijn, zijn ze reeds begonnen met de spaaractie voor de Rome, Nfoistocht. MUM «iU« Wellicht zijn er ook parochies waar geen KAJ-afdeling is, die gaarne in de gelegenheid zouden worden gesteld om ook mee te werken en te sparen aan deze wereldomvattende kruis tocht. Daar het voor ons erg moei lijk is om iedere parochie tijdig te bezoeken, gelieven zij zich te wen den tot de districtsleider der KAJ in het dekenaat Middelburg, de heer P. Ars te 's H. Arendskerke of bij de aalmoezenier, pastoor Wolff te Lewe- dorp. Met 0-6 verloren. Het was een uitslag om een kleur van te krijgen. De mensen wilden het niet geloven. De thuisblijvers-die het Olympisch Stadion opbëlden, wilden de cij fers nog eens horen. En de men sen buiten, die het resultaat van de terugkerende supporters hoorden, dachten dat er een grap werd gemaakt. Hét (voorlopig) Nederlands elftal heeft wel eens meer een oefenwed strijd verloren en men sprak dan van een „slechte generale". Deze kwali ficatie zou evenwel voor de ontmoe ting met de London Combination veel en veel te gunstig luiden. De ,,eer" werd nog niet eens gered. Er was heel zacht gezegd een klasse verschil tussen beide ploegen. En dit Engelse team een sterren team vocht nu eens wél voor de overwinning. Daarbij lijkt het wel duidelijk, dat het Nederlands elftal zich in een crisis bevindt, die kenne lijk niet is geëindigd na de nog al troosteloze strijd tegen de Belgen. De met zorg geselecteerde en sterk bezielde Engelsen ontnamen onze jongens, met doorbraken en doel punten als striemende zweepslagen de illusie, dat zij er met hun tech nische vaardigheid, hun lichaams conditie en met hun- tempo vooral, reeds waren. Evenals tegen de Belgen werd er op zeker ogenblik (nu al voor de rust) tegen, een 0-2 achterstand opgekeken. Maar ditmaal was er van herstel geen sprake. Gedurende de laatste vijftien minu ten verscheurde het nog eens tot vier maal toe ons wankelend defensie-blok. En niemand van continentale ver maardheid als van der Hart, kon er iets tegen over stellen. Niemand Er werd voor de aanvang van de wedstrijd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de overleden manager van Arsenal, Tom Whittaker, een geste, welke de En gelse spelers zeer waardeerden. Ongeveer 30.000 toeschouwers zagen in de vriendelijke middagzon, een kor- De Russische :discpswerpëter Nina; Ponomareva. die iri'L'ondeh betrok ken was bij de geruchtmakende hoedjesaffaire, is vertrokken naar Tasjkent in Turkestan, waar de Rus sische Olympische ploeg 'n laatste trainingsbijeenkomst heeft. Men gelooft, dat de deelneming van mevrouw Ponomareva aan deze training er op duidt, dat zij met de ploeg naar Melbourne zal gaan. Mr. J. van Hasselt verlaat G. S. van Brabant Mr, J. A. P. M. van Hasselt, lid van O S van Noord-Brabant, zal om ge zondheidsredenen als zodanig ontslag nemen Het is echter zijn bedoeling lid te blijven van de Provinciale Sta ten. De heer van Hasselt, die in 1920 aan de Amsterdamse universiteit af studeerde in de rechten, werd in 1931 lid van de gemeenteraad van Bergen op Zoom en tegelijk wethouder, wel ke functie hij tot in de oorlogsjaren heeft vervuld. In 1938 was hij inmid dels benoemd tot lid van de Provin ciale Staten van Noord-Brabant en In 1946 volgde hij de heer J, P. J. Assel- bergs op als lid van G.S. Naar mr. van Hasselt ons gister avond meedeelde, is de datum van zijn ontslag nog niet bepaald. Woensdagmorgen om kwart over elf loeide de sirene van de brandweer voor een fel uitslaande brand in de schoenfabriek van de gebr. PooterS 1" gasthuisstraat te Kaatsheuvel, n de fabriek werd plots een grote steekvlam waargenomen, vermoede lijk uit een bus groeflijm en het vuur aaT;a Z° snel om zich heen dat de dertien arbeiders, die op de bovenverdieping werkzaam waren, overhaast naar beneden moesten springen. Binnen een kwartier was het oude fabrieksgebouw een grote loeiende vuurzee en kwam het dak reeds naar beneden. De brandweer kon tegen de ze hel van vlammen niets uitrichten doch had handen vol werk om het belendende woonhuis van de heer H. van Woensel, die ook eigenaar is van het fabrieksgebouw en de rond de fabriek staande houten opslagruim ten, onder water te houden. Van de fabriek, die in volle bedrijf was en waar ruim vijftig arbeiders werk zaam zijn, bleef slechts een branden de puinhoop over. De schade be draagt zeker meer dan twee ton. De firma Pooters is verzekerd tegen brand- en bedrijfsschade. te periode van aantrekkelijk voetbal van beide zijden. De Londenaren had den weliswaar onmiddellijk de over hand, maar de nog onvermoeide oran je-mensen toonden een behoorlijke veerkracht. Wim Landman, die de aan een en kel geblesseerde de Munck verving, werd het eerste door de Britse mid- voor Bradford geslagen Vijf minu ten later liet rechtsbinnen Harmer van verre een boogbal in de Nederlandse doelmond zakken. Landman en links binnen Rowley sprongen tegelijk. Landman sloeg mis met zijn vuist. Rowley raakte de bal nog voldoende met het hoofd aan om de twee op het scorebord te brengen (0-2). Die voorsprong verlokte de Engel sen er toe, het voorlopig wat kalmer aan te doen. In de tweede helft vol hardden de Engelsen voorlopig in hun defensieve houding. Het voorlopig Ne derlands elftal kon herhaaldelijk op rukken, echter zonder veel overtui ging. Na een half uur verhoogden de te- De kampioensrit van de KNMV, die voor aanstaande donderdagnacht, vrijdag en zaterdag op het program ma staat, wordt een zwaar karwei. De route, welke 800 km lang is, bestaat uit drie gedeelten, namelijk een nachttraject van 250 km van Den Bosch (start in het stadion „de Vliert") naar Aywaille in de Arden nen, alsmede uit twee dagtrajecten: vrijdag in België, zaterdag in het zuiden van Nederland. Vrijdag rijden de deelnemers driemaal 80 km op een lastig circuit met als „toespijs" 60 km van Aywaille naar Valkenburg, waar overnacht wordt. Zaterdag is zuid-Limburg wedstrijd terrein. Ook hier wacht een parcours van driemaal 80 km, voordat des middags de finish in Valkenburg wordt bereikt. De directie van de Ronde van Ne derland heeft bij de U.C.I, als data aangevraagd voor deze etappewed strijd in 1957 de periode van 6 tot en met 13 mei. Het kalendercongres van de internationale wielerfederatie, dat over deze aanvraag beslist, wordt op 16 november te Zurich gehouden. Op de banen van „Soranus II" te Heinkenszand werd een schieting ge houden tussen schutters uit Zeeland en- Wouw. Het eerste vijftal van de vereniging „De Unie" te Wouw behaalde de le prijs en nam hierdoor de wisselbeker mee naar huis. Een kamp tussen de 4 beste schut ters uit Wouw en de 4 beste Zeeuwse werd eveneens door Wouw gewonnen. De gelijkenprijs (met tulband) werd gewonnen door C. Geus van „Julia na" uit Kwadendamme. genstanders hun tempo. Onze defen sie verloor er de kyk op. Rechtsbui ten Harris sprintte vlot langs Kuys, trok van de hoekvlag af de bal voor het doel, waar middenvoor Bradford in volle ren scoorde (0-3). Twee minuten later zigzagde Harris nogmaals langs onze verbouwereerde rechtsachter om vervolgens persoon lijk het leer achter Landman te depo- nerene (0-4). Met nog vier minuten te spelen veroorzaakte Kuys een straf schop door de bal met de hand te stoppen. Rowley, met zestien doelpun ten topscorer van alle vier- de Engel se leagues en specialist in het nemen van penalties maakt ook nu geen fout. Dat was nul-vijf, vier minuten voor het einde, toen drommen mensen zich reeds meewarig hoofdschuddend naar de uitgangen begaven. Drie minuten voor tijd omspeelde Harris, tot be sluit van een solo, nogmaals Land man, waarmee voor de London Com bination het halve dozyn en voor de voorlopigen het échec was voltooid. JUDO EN JIU JITSU le graad jiu-jitsu: H. Moesker, Roo sendaal; J. Buteijn, Nieuwland. Gele band judo: H. Klootwijk, Vlis- singen, J. Buteijn. Nieuwland; H. Moesker, Roosendaal. Oranje band judo: C. Pauwelse, W. Kapelle. Oranje band jeugdjudo; Ronald de Haas, B. o. Zoom; F. Boschman, B. o. Zoom; T. v. Rijen, Halsteren; R. Ram paart, Roosendaal; Pim Dolmans, Roo sendaal. Adspirant oranje band jeugd: Conny Boots, Roosendaal; Jos Knappers, Roo sendaal; Pierre Vreugde. R'daal; Jan de Jongh, Kruisland; Han Janssens, B. o. Zoom; Bert Verberkmoes, B. o. Zoom; Henk Buys, B. o. Zoom; Kees v.d. Weegen, Halsteren. Gele band jeugdjudo: Rob Wilberts, B. o. Zoom. Adspiranten gele band: B. Lippens, B.o.Zoom; Rob v.d. Vijver, B. o. Zoom, Rinus Zweedijk, Goes. 's-HERTOGENBOSCH, 24 kt. Op de markt van heden waren aangevoerd 5944 stuks vee, nl. 2806 runderen, 335 vette kalveren, 508 nucht. kalveren, 62 fokzeugen, 386 slachtvarkens, 37 lo pers, 1463 biggen, 320 schapen en 27 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalfkoeien 725-1110, guiste koeien 660-840, alles p. stuk, zw. soor ten boven notering, kalfvaarzen 660- 1000, klamvaarzen 630-680, guiste vaarzen 610-715, pinken 455-540, gras kalveren 250-375, nucht. fokkalveren 100-160. nucht. slachtkalveren 40-62.50 zw. soorten 70-95, lopers 68-80, biggen 35-55, dr. zeugen 200-325. schapen 70- 110, vette lammeren 75-92, alles p. st. Aanvoer slachtvee: 852 stuks. Prijzen extra kw. vaarzen 3,15-3,25, le kw. 3,05-3,10, 2e kw. 2.80-2.90, 3e kw. 2,65- 2,75, vette stieren 2,85-3,00, worst koeien 2.55-2,65 all^s p. k-g, gesl. gew. vette kalveren primasoorten 2,85-3,20 middenklasse 2.55-2.80, lichje soorten 2.20-2.40, nucht. slachtkalveren 1,30- 1,50, zw. soorten 1,55-1,90, slachtzeu- gen 1,63-1,72, jonge slachtvarkens 1,75- 1,80, alles p. kg. lev. gew. Over zicht: Korter aanbod van rundvee. Melk. en kalfkoeien slepende handel doch niet goedkoper. Guiste koeien handel willig en ruim prijshoudend. Jongvee handel redelijk en even vas ter in prijs. Minder aanvoer van vette kalveren, vlotte handel met hogere prijzen. Nuchtere slachtkalveren. han del minder met lagere prijzen. Nor maal aanbod van schapen en vette lammeren, stroeve handel en niet ge heel prijshoudend. Fokzeugen trage handel met hogere prijzen. Ruimer aanbod van lopers en biggen, slepende handel, prijzen lager. Korter aanvoer van slaehtvee, over het geheel handel willig met stijf duurdere prijzen. Gro ter aanvoer van slachtzeugen, vlugge handel en even vaster in prijs. KAPELLE, 24 okt. Industrie en export: goudreinette h85 38, h75-85 31.9033 90, h65-75 24.7025.20,2 60-65 18.5019.10, 2 55-60 15.3010.50, k 22—22.50, fabr. 15.9017.30, cox orange p. h75-80 82, h70-75 82, h65-;0 72.80. h60-65 65.70, h55-60 42, 2 25, k 52, fabr. 26, gl. v. holl. h75 42—44, h6o- 75 35, 2 60-65 27 2 20 k 31 fabr 23, sterappel st65 63, st55-65 36.90, ®9; h55-65 32.90—33.50, 2 16.70—18.70 k 27, fabr. 15. jonathan st75-80 48, st70- 75 44.6046.80, st65-70 38.70^38.50. st 60-65 30, h75 41, h70-75 38.20—38.60, h65-70 33.30—35.40, h60-65 27.60—28.10, 2 55-60 20, 2 15—16, k 22—26,•fabr. 13, laxt. superbe h80-85 42, h75-80 44, h 70-75 45, h65-70 41, h60-65 34, 2 18, k 29, udoappel h75 29.5030.65, nota risappel h75 34, h65-75 30, 2 19, k 24, fabr. 20, ell. orange h60-65 34, 2 18, d. du com. h80-85 101, h75-80 98—101, h70-75 95.30—97, h65—70 86—88.10, h 60—65 73, 2 52. k 73, fabr, 43-,, br. alex lucas h75 65. h65-75 57.10, h60-65 43.50 2 26 k 28 fabr. 20, conference h65 71, h55-65 47.60, h.50-55 33, 2 19, k 38, fabr 21—26, comt. de paris h65 35.20, h55-65 31.50, h50-55 21, 2 17, k 23.40, f 12, zw. wijnpeer h60 37, h55-60 36, h50-60 36.40, h50-55 33, 2 16, k 20, fabr. 14, emile d'heijst h55-65 32, h50- 55 19, 2 11, nouv. poiteau h65 25, h55- 65 21.20, 2 8.50. k 17, fabr. 8-3.50, jo- denpeer h5060 31, 2 10. k '12, st. remy h75 24. h65-75 26, 2 22, k ,<20.15— 21.60, fabr. 16.10—16.50, pondspéer h75 20, h65-75 23.10, h55-65 21.30, 2 15.40, k 16—17, fabr. 14—16, tr.de vienne k 41, gieser wildeman 1 36, 2 25, fabr. 16, brederode 1 22. kroetappelen 8.90 10.75, goudreinette val 1213, kroet- peren 6—7. Gewone veiling: bl. drui ven 1 121133. 2 86105, bramen p. doos 2 15—20, dubb. bonen 2 98, 3 72— 74, stek 44, aardappelen 10. Groenten: bloemkool 10-27, r.kool 6,5-11, sav.kool 10-12, and. 7-10. waspeen 9-9,5, prei 15-19, veldsla 12, kroten 16, koolra pen 4. TERNEUZEN, 24 okt. Groenten: Sla 7.50-8 bloemkool a 28-45, a2 22- 44, a afw. 10-32, b 14-33, b2 10-25, b afw. 10-27, c 11-14, c2 11, c afw. 10, knolseld. 7-10, seld. 3, peen 16, kroten 12, peterselie 1, rapen 12, bintje gr. 11, and. 1 23-27. 2 14-25, prmc.bonen 2 45-93, afw. 25, pronkbn. 60-93, kroten 11, r.kool 12-15, sav.kool 7-18, w.kool 2-5, waspeen 29, prei 14-18, spin. 12- 24 spruiten 1 55-58, 2 49-52, torn, a 66', a2 41, b 54, c2 35-37, uien 12. Appelen: cox orange p. st70-75 80.50, st65-70 70.90, st60-65 64, st55-60 40.50, h70-75 73.10, h60-65 61.40, h55-60 38.10, h2 21—25, k 45—50, fabr. 20—30, jo nathan h55 20, h2 15—23, k 28—30, fabr. 1822, zoete appelen 27, laxton superbe k 28, fabr. 22, sterappel fabr. 28, b. alex lucas st75-85 6263, st65- 75 5455.80. h75-85 58.10—59, h65-75 5354, h60-65 37.20—38.10, fabr. 16.20, conference fabr. 2630, d. du cornice st80-85 106.50—107, st75-80 105.30—106, h80-85 101—102, h75-80 101—102, h70- 75 94.50—95, h60-65 70—72. h2 44, legi- pont k 31, fabr. 24, zw. wijnpeer st60- 70 33—34. st50-60 29—30. h60-70 30—33, h50-60 29.10, h2 13,. k 17.70, fabr. 13. goedreinetté f 18. Mannheim 280 (-002); Kaub 208 (-010); Trier 180 (+006); Koblenz 222 (-006)Keulen 206 (-004)Ruhrort 416 (-004); Lobith 1046 (-002); Nijme gen 823 (-009); Arnhem 843 (-002); Eefde 385 (-004)Deventer 283 (-005) Namen la Plante 158 (+008); Maas tricht hoofdsluis 4386 (-003)Borg haren 3981 (-006)Belfeld 1140 (-005) Grave 486 (+006). Van DONDERDAG 25 OKTOBER t.m. WOENSDAG 31 OKTOBER zijn wij in het bezit van een exclusieve collectie BONTMANTELS tegen speciale prijzen, welke onder volledige garantie verkocht worden. EERSTE KWALITEIT PRIMA COUPE MODERNE MODELLEN LANGE MANTELS 3/4 MANTELS Zwart Kidleg 345.- 450- 495.- Persianer Pattes 495- 295- Seal 295- Verder ook in BIS AM - BLUE BACK Zeer aparte mantels. NERTS MURMUL - PERSIANER enz. ONZE NAAM WAARBORGT U GOEDE KWALITEIT JAN ELICH Lievevrouwestraat 9 BERGEN OP ZOOM Telefoon 7 6 7 3/4 Persianer Pattes f 375 Het is bij de dames al lang geen geheim meer, dat VISSER-KOOLE door de vele relaties met toonaangevende huizen in binnen, en buitenland telkens weer nieuwe créaties kan introduceren op het zo charmante gebied van de DAMESKLEDING. En zoals nu ook neer die meesterlijke collectie mantels in INDALAMA gelanceerd worden.. dernzo heerlijk warm en vederlichtvoor prijzen, die toch zo ongelooflijk gracieus ên mo- zo verrassend meevallen. RIJKE SORTERING MET OF ZONDER BONT GEVOERD MET WOLLEN TEDDY ALLE MATEN VOOR DAMES EN MEISJES Belangrijk ZAAK 's MAANDAGS OM 1 UUR GEOPEND ALLE ANDERE DAGEN GEOPEND VAN 9 TOT 6 UUR. VRIJDAGSAVONDS KOOP AVOND TOT 9 UUR. AXEL Keuze uit 5000 stuks en iedere dag NIEUWE MODELLEN

de Stem | 1956 | | pagina 3