FEL ACTIE-MOMENT IN HULST Golden Fiction Spoedig wettelijke regeling van voetbalpool? Sporthuwelijk in Maastricht En toch, een zelfde Do, Re, Mi INTERN. VERENIGING VAN ORGANISATOREN KNVB telt 350.000 leden Ir. HOPSTER: „DOORGAAN MET OPVOERING TECHNISCH PEIL" DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 OKTOBER 1956 Sport in Nederland vraagt alle aandacht Hoogwaterstanden Winst voor anti westerse krachten in Jordanië De kinderverlamming STEEDS VERDER! Oriënteringsrit in Goes Col'sc hengelaars jubileerden „Koperen" grensrechter Wielerkalender onder de loupe Voorschriften van bepalende aard AFDELINGSYOETBAL IN ZEELAND Hele reeks van „korfbal -uitslagen AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN Nog geen drie uur nadat hij de bij eenkomst had geopend, kondigde ir. H. F. Hopster, voorzitter van de K.N.V.B., met een forse hamerslag 't einde aan van de jaarlijkse bonds vergadering in Krasnapoisky te Am sterdam. Op vrij vlotte wijze had het bondsparlement zich door de agen da heengewerkt. De contributieverhoging werd aan genomen, maar zal pas bij het sei zoen 1957-1958 ingaan en voorts werd besloten over de voorgestelde wijzi gingen en aanvullingen van de re glementen over enkele maanden een bijzondere vergadering te.beleggen. De scheidende vice-voorzitter, de heer H. Valkema, werd met alge mene stemmen en onder een luid ap plaus tot erelid benoemd. Ir. Hop- ster blijft nog een jaar voorzitter en daarmee zijn de voornaamste punten van de agenda in het kort opge somd. Ledental gestegen Het ledental van de bond is het laatste jaar met 10.000 gestegen en is voor het eerst in de geschiedenis van de bond boven de 350.000 geko men, aldus ir. Hopster. Hij ging voort: vervolgens constateer ik, dat wij in het afgelopen jaar op spel- technisch terrein wederom zijn vooruitgegaan. Van de zeven wed strijden die het Nederlands elftal sedert de vorige bondsvergadering heeft gehouden, hebben wij er zes gewonnen. Wij weten, dat wij kwali tatief bij vele landen nog een stuk achter staan, Het streven van onze technische mannen is en blijft gericht om in samenwerking met de vereni gingen voort te gaan met het opvoe ren van het technisch peil van onze topspelers en van het Nederlandse elftal. De voetbalpool Ir. Hopster vervolgde: „veel is er in het afgelopen jaar gesproken en ge schreven over de voetbalpool. In tussen is er nog steeds geen wettelij ke regeling en nemen de verenigings- pools in besloten kring hand over hand toe, zonder dat er een juris prudentie is omtrent de grenzen waarbinnen de pools wel of niet zijn toegestaan. Inmiddels heeft de K.N.V.B. een desbetreffend verzoek ingediend bij de ministers van justitie en van O. tK. en W.Het "vorige" jaar "was het met te verwachten, dat het ministe rie in het laatste zittingsjaar deze materie in behandeling zou nemen. Nu het nieuwe ministerie met zijn werkzaamheden is aangevangen hopen wij op een spoedige wettelijke rege ling van dit voor de sport zo belangrijke onderwerp. 1 Financiële positie sport Over de financiële positie van de sport in Nederland zei de voorzitter: „Het is gelukkig zo, dat de K.N.V. B. vooralsnog, met of zonder contri butieverhoging en met de inkomsten uit interlandwedstrijden, de zaak wel in evenwicht zal kunnen hou den. Bezien wij echter de financiële positie van de sport in Nederland in het algemeen dan zijn er vele *bon- den, die net in staat zijn om de touwtjes aan elkaar te knopen en er zijn nog meer verenigingen, ook in onze bond, die zich bij voortdu ring voor zeer grote financiële moei lijkheden geplaatst zien. Wij weten allen hoe belangrijk net werk is wat wij voor de sportjeugd doen en wij weten ook hoe noodza kelijk dit werk is. Maar ik vraag mij in gemoede af of wy, en dan bedoel ik daarmede alle sportleiders in Ne derland, wel bij machte zullen blij ken te zijn om dit in de nabije toe komst, met het groeien van het aan tal sportbeoefenaren, te blijven doen. Niettegenstaande de lofwaardige medewerking van verschillende ge meenten blijft het aantal sportvel den en gymnastiekzalen ver beneden het noodzakelijke minimum. Zullen wij in de toekomst wel kunnen blijven rekenen op goed ge schoolde sport» en jeugdleiders in voldoende aantal, wanneer het leden tal van verenigingen blijft toenemen? Hoe dankbaar wij ook kunnen zijn voor de financiële steur, van de re gering sedert enkele jaren en voor de medewerking van verschillende gemeenten, toch meen ik vanaf deze plaats met nadruk erop te moeten wijzen, dat het sportvraagstuk in al zijn geledingen een van de be langrijke problemen is van onze tijd en dat de betreffende instanties tij dig zullen dienen te zorgen daarvoor de juiste oplossing te vinden. Het voorzitterschap Tot slot sprak ir. Hopster over het voorzittterschap van de bond. „Zo als bekend, heb ik om gezondheids redenen moeten bedanken. Daar ik echter weet. dat de verkiezing van een nieuwe voorzitter niet zo een voudig is ben ik bereid, wan neer men dat wenst, voorlopig r.og in functie te blijven echter met dien verstande, dat men zo spoedig mogelijk een oplossing zoekt en mijn aftreden zeker niet later zal zijn dan Cursus geopend voor vertegenwoordiger In hotel „Centraal" te Goes gaf de stichting Vakopleiding handelsver tegenwoordigers. welke stichting uit gaat van de drie landelijke organisa ties,, een openbare les, ter opening van de cursus. Na inleidende woorden van de heer van Roon, voorzitter; J. Schumar. en wethouder van Melle, hield de heer C. Gunning een inleiding over „Taak en roeping van de vertegenwoordi ger". Hij deed dit op een smakelijke wijze en concludeerde dat vakkennis en begrip voor de medemens de twee voornaamste eisen zijn, waaraan een goed vertegenwoordiger moet vol doen. Daarna spraken de voorzitters der verschillende afdelingen hun dank uit voor de totstandkoming van de cursus, die door de verenigingen zelf is opgezet. De cursus, die" uit dertien lessen besiaat, leidt op voor het vak examen door het ministerie van Economische Zaken ingesteld. Naast deze dertien mondelinge les sen, die te Goes en Middelburg wor den gegeven, staan twaalf schrifte lijke. Ze omvatten beide verkoop techniek, argumentatie, tactiek en handelsrecht en wetkennis. De docenten zijn de herer. dr. P. Gunning, Jan Knap en mr. J. Ver- heus op de bondsvergadering van 1957". Dat de vergadering dit voorstel met beide handen aanvaardde, bleek wel bij het punt „benoeming van de bondsvoorzitter", dat zonder meer weggehamerd werd. De voorgestelde verhoging van de bondscontributie bracht de tongen wel in beweging, maar toch in min dere mate, omdat dit onderwerp tij dens de voorvergaderingen tot in den treure besproken is. Tenslotte besloot de vergadering het voorstel te aanvaarden, maar verbond er de voorwaarde aan, dat de contributie verhoging pas met het seizoen 1957- 1958 zal ingaan. Kloetingse automobilist ramde tivee bomen Ongeveer ter hoogte van ,,De Tol" aan de provinciale weg, bij Heinkens- zand, sprong de achterband van de personenauto, bestuurd door de heer S. uit Kloetinge, die in volle vaart over de weg reed. Het voertuig ging daardoor ver- vaarlijk aan het slingeren en ramde twee bomen om vervolgens een hele slag om te maken en tegen een der der boom tot stilstand te komen. Tijdens de capriolen, welke de wa gen maakte, sprong het voorportier open en werd de bestuurder uit de auto geslingerd. Hij liep een flinke hoofdwonde en ontvellingen op. De wagen was zo grondig gehavend, dat de sloper er zich over zal ontfer men. Vaste commissie voor fruitaangelegenheden Het Centraal Bureau voor Tuinbouw veilingen heeft een vaste commissie voor fruitaangelegenheden ingesteld, welke tot taak krijgt het bestuur te adviseren over zaken en vraagstukken betreffende de fruitteelt. De commis sie bestaat uit fruittelers uit verschil lende delen van het land. Voor Zeeland heeft in de commis sie zitting de heer W. C. van der Werff te Rilland-Bath, voor Noord- Brabant hebben zitting de heren P. Woets te Willemstad en Jos. Mulders te Alohen. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, woensdag 24 oktober, de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 5.37 en 17.45 uur, te Terneuzen om 5.02 en 17.20 uur en te Vlissingen om 4.29 en 16.51 uur. De Jordaanse verkiezingen zijn uit gelopen op een overwinning van de anti-westerse en „pan-Arabische" groeperingen in het land. Men ver moedt, dat nog meer dan voorheen druk zal worden uitgeoefend op ko ning Hoessein om onvoorwaardelijk met Engeland te breken en dat het nieuwe parlement de betrekkingen met Egypte zal trachten te ver sterken. Maandagochtend is de bekende voetballer Cor van der Hart in het huwelijk getreden met mej. A. R. H. Willems in d* St. Lambertuskerk te Maastricht. Op de foto ziet men het gelukkige echtpaar tijdens het verlaten van de kerk. In de week van 7 tot en met 13 oktober j.l. zijn aangegeven zeven en zestig gevallen van kinderverlamming met verlammingsverschijnselen en zestien gevallen zonder die verschijn selen. Van de zeven en zestig gevallen met verlammingsverschijnselen kwamen er twaalf voor in Noord-Brabant, n.l. drie in Eindhoven, twee in 's-Hertogen- bosch, en telkens één in Berghem, BladeJ en Netersel, Gilze-Rijen, Oos terhout. Ossendrecht, Tilburg en Waalwijk. In Zeeland deden zich geen geval len van kinderverlamming voor. IS oor Danielsen werpt speer (Spaanse) naar 94 meter De Noor Egil Danielsen, tweede op de wereldranglijst speerwerpen met 83 meter 57, heeft te Hamar zijn krachten beproefd op de nieuwe, Spaanse rotatiestijl. Hij kwam tot 93 meter 70. Na afloop zeide Danielsen lachend: ,,Ik zal het nog veel vaker met die stijl proberen, maar ophouden als ik de 100 meter gehaald heb. Deze stijl zal zeker nooit erkend worden. Maar mocht een erkenning toch vol gen, dan zal men het stadion te Mel bourne moeten verbouwer) De „Bromvlieg" te Goes hield een oriër.teringsrit voor controleurs, le den en belangstellenden. De prijzen voor de controleurs vielen als volgt: 1 C. Scheffer, 2 L. Vuyk, 3 J. Valkier 4 L. van Liere, 5 A. Staal. Van de leden kwam' de heer G. Luyk het eerste binnen. Hij had 30 straf- punten. Vóór de uitreiking der prijzen werd aan de oudste deelnemer-controleur een tuil bloemen aangeboden. (Hockey-competitie) RAPIDITY—MIDDELBURG 0-1. De hockeyclub Middelburg is er in geslaagd, om in de zware uitwedstrijd tegen het leidende Rapidity met de volle buit te gaan strijken, In de 25e minuut werd Rambonnet bij een aan val op het doel van de gastheren wat al te hardhandig tegen het veld ge lopen. De strafbully werd door van Heel in een doelpunt omgezet (01). In de tweede helft kreeg Middel burg steeds meer overwicht, maar verdere doelpunten bleven uit. DEZER DAGEN werd te Kruiningen een schaakclub opgericht. Een de finitief bestuur zal eerst worden gekozen nadat het ledental nog iets is toegenomen. Het is de bedoeling het volgende seizoen in de provin ciale competitie te gaan spelen. O.S.-supporters in Singapore gestrand Twee jonge Duitse sportliefheb bers, die de laatste acht maan den hebben getracht, al liftende en op schepen werkende, Mel bourne te bereiken, om daar de Olympische Spelen als suppor ters bij te wonen, vrezen in Sin gapore te zijn gestrand. de 29-jarige Hermann Olucks uit Duisburg en de 21- jange Franz Handschuch uit Mün- chen. Tot dusver hebben zij der tien landen bereisd, per auto, trein, schip en zelfs per kameel, in Singapore zei Glücks: Wij verdienen enig geld met schrijven voor een Duitse krant, maar het is niet veel Wij hebben hier in Singapore alle scheepvaartmaat schappijen afgelopen om te vra- gen of wij als werkend passagier naar een of andere plaats in Australië konden komen. Steeds zonder succes. De tijd verstrijkt snel, en het ziet er naar uit, dat wij met verder zullen komen. Maar toch hebben wjj alle hoop nog niet opgegeven". Daverende feestavond De Eerste Goese Hengelsport Ver eniging vierde haar tienjarig bestaan met een receptie in De I'rins van Oranje, welke druk bezocht werd. Vele afgevaardigden van zusterver enigingen en andere sportverenigin gen kwamen het bestuur complimen teren. 's Avonds werd hot jubileum feestelijk gevierd en de ruim 200 le den, welke de vereniging thans telt zullen deze avond, wélke op voortref felijke wijze werd verzorgd door Pim Cante, niet licht vergeten. Voorzitter A.C. Rinkhoud huldigde op deze avond de heren P.W. Bliek die thans ere-voorzitter is, en de heer P. Hoogesteger, nu reeds tien jaar lang penningmeester, samen met de heer Merison. Dit trio maakt nog steeds deel uit van het bestuur. Wijzigingen voetbalprogramma De KNVB heeft in het voetbalpro gram voor zondag aanstaande weer enkele wijzigingen aangebracht. In de tweede divisie B (betaald) werd ingelast ZFC't Gooi. Voor de derde klasse D zal ook de ontmoeting Hon- tenisseSteen worden gespeeld. Voor de beker van de KNVB zul len nog worden gespeeld de wedstrij den BaronieNOAD en SCHGraaf schap. Pentatloon-toernooi voor v. Oosterhout Het Pentatloontoernooi van de bil jartvereniging „Eindhoven" is gewon nen door de Rotterdammer van Oos terhout. De eindstand is 1 van Oosterhout (Rotterdam) 27 pur.ten, 7539 car. 225 brt. 33.35 alg. gem, 2 Metz (den Haag) 22 6821, 223, 29.27, 3 Scholte (Eindhoven) 20, 7305 247, 29.57. 4 Jacobs (Amsterdam) 18 6777, 270, 25.,10. 5 de Ruyter (Waal wijk) 13, 5942, 223, 22,16, (Advertentie) Deze foto geeft nog een fel actie moment uit de wedstrijd Hulst-BSC die zondag voor de tweede klasse B werd gespeeld. De gastheren won nen de ontmoeting met 5-3. Tijdens de zondag op het sportpark te Oud-Gastel te spelen competitie wedstrijd SC GastelHalsteren zal de grensrechter van SC Gastel, de heer Q. Musters gehuldigd worden, daar het dan juist twaalf en 'n half jaar §e leden zal zijn, dat hij voor het eerst als grensrechter bij zijr. ploeg fun geerde. 'n Puur genie, vol sprankelende, geestige melodieën: Mozart. Het kind, de jongeman kende toch maar zeven noten, 't Do, Re, Mi, Fa, Sol. Het was zijn speels genie, zijn vindingrijke geest die eindeloos voortborduurde op dit thema. Ook de samensteller van Golden Fiction is gebonden aan één gegeven: 's werelds tabakken. Het beste daaruit wordt gekozen, maar het zijn talent en vaardigheid, die het resultaat bepalen... Die Golden Fiction maken tot een sublieme compositie. Tot een meesterlijke sigaret. EEN GULDEN GENIETING VOOR 80 Een aantal van de belangrijkste organisatoren van wielerwedstrijden (die buiten de landelijke bonden staan), is in Milaan bijeengekomen, om een destijds in Parijs gedaan voorstel te bespreken tot oprichting van een internationale vereniging van organisatoren. Men kwam wat dit betreft tot vol ledige overeenstemming en de ver eniging werd opgericht met de heer Jacques Goddet, directeur van de Ronde van Frankrijk als voorzitter. De heren Ambrosini (Italië) en Stasse (België) werden >ice-voorzit- ters, de heer Cazeneuve (Franlmjk) secretaris en de heer Bergareche (Spanje) penningmeester. Tijdens de bijeenkomst werd de wielerkalender voor het volgende sei zoen onder de loep genomen. De volgende motie werd aangeno men: a) de traditionele etappe-wedstrij den mogen niet verlengd worden; b) de etappewedsti'ijden, waarvan de data altijd vallen buiten de maanden mei en juni, mogen niet worden gehouden op tijdstippen, wel ke dicht in de buurt van deze maan den liggen; c) de nationale kampioenschappen, die niet over meer dan één wedstrijd verdeeld zijn, moeten van 1957 af worden verreden tussen het einde van de Ronde van Frankrijk en het begin van de wielerkampioenschap pen. Overeenstemming Behoudens goedkeuring van het kalendercongres van de UCI, werd overeenstemming bereikt over de volgende wedstrijden: 11-17 maart Parijs-Nice; 19 maart Milaan-San Remo; 23 maart Gent- Wevelghem; 24 maart criterium van het Volk; 31 maart Ronde van Vlaanderen; 14 april Parijs-Roubaix; 25 april-12 mei Ronde van Spanje; 28 april Parijs-Brussel; 4 mei Waalse Pijl; 5 mei Luik-Bastenaken-Luik; 9-12 mei Ronde van Komandië; 12 mei Stan Ockers-Memorial (Belfort); 13-19 mei Ronde van het Oosten: 13- 19 mei Ronde van België; 18 mei-9 juni Ronde van Italië; 19 mei Parijs- Limoges; 23-30 mei Ronde van het Zuid-Oosten; 2 juni Criterium van de Daphiné; 12-19 juni Ronde van Zwitserland; 20-23 juni Grote Prijs van Eibar; 27 juni-20 juli Ronde van Frankrijk; 23-31 juli Ronde van het Westen; 17 augustus wereldkampi oenschap voor amateurs; 18 augus tus wereldkampioenschap voor pro fessionals; 5-15 september Ronde van Europa voor amateurs en onafhan- kelijken 22 september Grote Prijs der Naties; 6 oktober Parijs-Tours; 20 oktober Ronde van Lombardije. Bridge in Terneuzen In hotel „Des Pays-Bas" te Terneu zen werden voor het seizoen 1956— 1957 de eerste wedstrijden in de af deling Zeeland van de Nederlandse Bridgebond, voor paren gespeeld De uitslag: Hoofdklasse: l HH de Smet—van Male 46.5 mp. 2 HH Ranschaert—Re- mery 46 mp. 3 Mw Maat—dhr. Boer man 44.5 mp. 4 HH Toussaint—v d. Linden 43,5 mp. 5 HH de Meurichy— de Jong. 42 mp. Eerste klasse: 1 HH Catsmanvan Veen 55 mp. 2 Mw Bakkerdhr. Franken 53.5 mp. 3 HH AlCattoir 43.5 mp. 4 Mw. de Meurichydhr Boel 43,5 m„ 5 dhr. en mevr. Dronk, 36 mp. In de eerste klasse A van de af deling Zeeland van de KNVB kwam Lewedorpse Boys alleen aan de kop, want het bleef met dubbele cijfers baas over het bezoekende Hoofdplaat (100), terwijl Kruiningen in West- kapelle van Noormannen de kous op de kop kreeg (32). Vogelwaarde en Robur deelden de buit (33) en dit ene puntje was voor Vogelwaarde voldoende om op de tweede plaats te komen. Walcheren stuurde Domburg met lege handen r.aar huis (51) en kwam daardoor in de lift, evenals Schoondijke. dat op eigen veld wei nig moeite had met Volharding (71> In de eerste klasse B bleef Zierik- zee 2 als enige ploeg zonder verlies- punter. op de tweede plaats, DitmaaL moest Burgh 2 er op eigen veld mer 26 aan geloven. Dreischor had wei nig plezier van het reisje naar Brou wershaven, want het zag zich daar met 72 geklopt en bleef dus hek- kesluiter. In 2A vonden slechts twee wed strijden doorgang. Daardoor kon Groede, dat in Westkapelle bij Noor mannen 2 de volle buit opeiste (14) op de eerste plaats komen. Rertan- ehement haalde de eerste punten bin nen, want Biervliet 2 moest met een 32 nederlaag naar huis. In 2B zag Philippine zich voor de eerste maal de beide punten ontfut seld, al kwam Patrijzen op eigen veld maar net met de hakken over de sloot (34). Patrijzen veroverde door deze overwinning meteen de leiding. Corn. Boys boekte de eerste overwinning, want Yersake 2 moest met een 70 nederlaag naar de oes terputten terug. Cortgene bleef onge slagen en zonder verliespunten door een 41 zege op het bezoekende Kwa- dendamme. Vogelwaarde 2 en Sluiskil 2 scoorden elk drie maal en deelden dus eerlijk. Renesse 2 bleef zonder één enkel verliespuntje aan de kop van 2C. Dit maal moest Zierikzee 3 met lege han den naar huis (61) en het deelt nu de tweede plaats met SVOWK, dat in Zonnemaire met korfbalcijfers won (312) en meteen topscorer van de week werd. Zonnemaire bleef dus lantarendrager, samen met Brouwers haven 2, dat ook op eigen veld niet opgewassen bleek tegen Dreischor 2 (3—8). In 3A prijkt 's-Heer Arendskerke 2 nog steeds op de eerste plaats, want Schoondijke 2 zag zich op eigen veld met 13 geklopt. IJzendijke 2 be hield de tweeede plaats, dank zij een 13 zege op Lewedorpse Boys 2. De Vlissingse derby tussen Walcheren 2 en Vlissingen 5 eindigde in een ste vige 83 overwinning voor Walche ren 2. Patrijzen 2 had weinig moeite met Robur 2 en handhaafde zich door een 5—0 overwinning in de kop groep. In 3A tenslotte verspeelde Terneu zen 3 de eerste plaats, want het ver- loor bij Koewacht 2 (7-0). Koewacht 2 veroverde nu de leiding, samen met Axel 3, dat met 61 baas bleef over het bezoekende RIA 2. Philippine 2 raakte wat verder op de leiders ach ter, want het kreeg op eigen veld van Hulst 3 een even grote als on verwachtse nedrlaag te slikken (1—8). KANTOOR EN WONING TE KRUININGEN Namens het bestuur van de Boe renleenbank te Kruiningen werd door het architectenbureau P. Wondergem te Kruiningen aanbesteed het bouwen van een kantoor met woning te Krui ningen. Ingeschreven werd als volgt: fa. J. Marteijn, Yerseke 89.920. J. van Koeveringe, Schore, 89.239. fa. J. Dek en Zonen, Kruiningen 88.355.D. van der Poel, Oude- lande, 87.690.Gebr. Mollet, Hans- weert 87.271.J.A. Poleij, Krui ningen 87.100. GOES, 12 oktober 1956. Export- en industrieveiling. Cox's O. Pippin A 70- 75: 77-78 A 65-70: 71-72 A 60-65: 69.50 A 55-60: 42.80 H 70-75: 74 H 60-65: 66 H 55-60: 42. II 24. Gl. v. Holland A 75- 85: 43 A 65-75: 33 A 60-65: 25 H 75-85: 40. H 65-75: 31.60. H 60-65: 24. II 17. Goudreinette A 75-85: 30. A 65-75: 22. A 60-65: 17. H 75-85: 31. H 65-75: 21.80. H 60-65: 17.20. II 14. Laxi sup. H 75-80 42. H 70-75: 41. H 65-70: 39. H 60-65: 35. H 55-60: 18. XI 13. Br. A. Lucas A 75-85: 68. A 65-75: 63. A 60-65: 40. H 75-85: 66 H 65-75: 59.50. H 60-65: 40.50- 41.20. II 25. St. Remy H 75-85: 23. H 65-75: 25 H 60-65: 22 II 19. Dou Co- mice H 75-80: 100. H 70-75: 93. H 65- 70: 82. H 60-65: 70. II 55. N. Poitean H 65-75: 31. H 55-65: 26. H 7.50. Zw. Wijn peer H 55-60: 33. H 50-55: 26. II 12. Gewone veiling. Cox's A. Pippin K. 46-48 F. 22-25. Gl. v. Holland K. 28-30 F. 19-21. Goudreinette K. 19-20.55 F. 15.70-16.10. Zwijndr. Wijnpeer K. 19 F. 15. St. Remy K. 9-18 F. 17. Br. A. Lucas K. 25-31 F. 7-20. D. ou Cornice K. 61-65 F 42-51. Pondspeer K. 17. Groenten. Kropsla All 4-5 BH 3. Bloemkool AI 31-48 AH 21-47 BI 10- 21 Afw. 14-30. Tomaten A 63-69 B 65- 66 C 48-60. Gr. sav. kool 8-16. Rode kool 7-13. Uien 9-15, Prei 24-25. Peen 4-8. Waspeen 32. Kroten 18. Andijvie 8-16. Aardappelen 8. Dubb. pr. bonen 86. prulven 1.26-1.35. A is standaard. KAPELLB, 22 oktober 1956. Export, en industrie: Bramen industrie 65. Goudreinette H 85 37, H 75-85 32.90- 33.40, G 65-75 23.90-24.80, n 60-65 17.60 II 55-60 16.10, K 21.50-21.90. fabr. 16.50. 17.20. Glorie v. Holland H 75 42, H 65- 75 34, II 60-65 27, II 55-60 18, K 29. Jonathan H 75-80 45, H 70-75 47, H 65-70 41, H 60-65 30-38, II 55-60 17-19, II 50-55 13, K 23, fabr. 13. Cox's Oran ge P. H 75-80 77, H 70-75 75-76, H 65- 70 69.40, H 60-65 68.20. H 55.60 42, II 23-25, K 51-52, fabr. 26. Sterappel St 65, 62, St 55-65 43, H 65 62, H 55-65 41, II 16, K 31. Franse Reinette H 75 24, H 65-75 21, K 19, fabr. 17. Laxton Su perbe H 75-80 46, H 70-75 47, H 65-70 44, H 60-65 38, H 55-80 19, H 50-55 16, K 29. Doijenne du Com, H 80-85 104, H 75-80 98-106, H 70-75 94-99.60, H 65- 70 89,95.30, II 60-85 71, n 55-60 45-49, K 75, fabr. 46.20-49.70. Br. Alex Lucas St 75 65, St 65-75 61, H 75 64, H 65-75 58, II 60-65 38, II 55-60 29, K 32, fabr. 15. Conference St 65 70, St 55-65 49.60 H 55-65 40, II 50-35 34, II 45-50 20, K 39, fabr. 27. Zw. Wijnpeer H 60 35, H 55-60 35, H 50-60 31-31.10, H 50-55 21, II 14, K 21, fabr. 14. Comtesse de Pa ris H 65 35, H 55-65 28, II 16, K 15, fabr. 12. Nouveau Poiteau H 65 30, H 55-65 26. II 15. K 18. St. Remy H 75 24.10-24.20, H 65-75 25.70-25.90, II 21, K 19-20, fabr. 16. Kroetappelen 8,5-11. Goudreinette val 13. Gewone veiling: BI. druiven I 119-128, H 100. Bramen p. doos II 23-26. Dubb. pr. bonen II 86-97. Gewone veiling: Gieser Wilde man I 39, II 21, Pondspeer I 20, H 18, Maagdepeer K 15, Winterbergamotten I 20, II 15, Foppepeer I 16, Jodenpeer I 14, K 13, XI 8, Ellisons Orange I 45. Groenten: Bloemkool 10"-30, andijvie 7-13, rode kool 4-13, kropsla 4-7, kro ten 15, tomaten 42-61, knolselderij 8. ROTTERDAM, 22 oktober 1956. Binnenlandse granen ochtendbeurs officieuze noteringen per 100 kg. Tarwe op vochtoonditie naar kwa liteit bij klein aanbod f 27.15 f 27.60. Voedergranen, zomergerst naar kwaliteit nauwelijks prijs houdend f 22.00f 24.50, extra kwa liteit daarboven; wintergerst naar kwaliteit prijshoudend f 21.00 f 23.00; haver naar kleur, droogte en kwaliteit prijshoudend f 19.75f 23.75 extra blanke f 24.50: rogge door sneekwaliteit c.a. f 22.gedroogde doorsneekwaliteit f c.a. f 23.ge schoonde bakrogge f 23.75. Peulvruch ten boerenschoon, groene erwten en schokkers: door geringe handel moeilijk te waarderen, resp. c.a. f 72. en c.a. f 75.bruine bonen mits droog goed gevraagd tegen ca. f 100 TERNEUZEN, 22 oktober 1956. Sla 3-13.80, bloemkool AI 48-53, All 28-51, A afw. 12-30, BI 26, Bil 14-38, B afw. 10-25, peen 17-18, kroten 12, ra pen 14-15, bintjes gr. 11, andijvie 9-23 afw. 7. princ. bonen II 1.14-1.20 III 80 afw. 39-49. pronkbonen n 74-80. kro ten 17, rode kool 6-13, sav. kool 6-16, witte kool 6-9, breekpeen 9, prei 12- 20, knolselderij 8-12. spinazie 28-30. spruiten 52-56, tomaten A 47-51, All 32-49 Bil 51 C 24 CII 20-27, waspeen 10-25. Fruit: Cox' Orange Pippin huish 65-70 72.20. 60-65 66.80. 55-30 39-40, huish. II 25.10, K 47.40, F 21, Br, Seedling huish. I 14.30, K 14, F 10, huish. II 9, Notarisappel K 21, F 10, Sterappel huish. TI 22. Conférence K 32-35, St. Rémy F 7-14, Zw. Wijnpeer huish. n 16, K 21, F 15. Mannheim 295 (-009), Kaub 223 plus 001), Trier 180 (plus 014), Koblenz 230 (onv), Keulen 213 (- 003), Ruhrort 432 004), Lobith 1059 - 004), Nijmegen 836 - 006), Arnhem 851 - 005), Eefde 403 -007), Deventer 303 006), Namen la Plante 163 plus 001), Maastricht Hoofdsluis 4394 plus 002), Borg haren 3957 - 027), Belfeld 1150 plus 010), Grave 435 - 005).

de Stem | 1956 | | pagina 7