Bossche reus koos koppelgenoot met grotere vechtlust dan Peters „Geef ons maar clubvoetbal" ien jaar leesnetje Ook amateurs bezorgen ons voortdurend spanning Tachtig jaar, wie doet het hem na „Zolang mijn reflex goed blijft gaat fiets niet aan de kant" De Tour-problemen zul blonde Gerrit op zijn manier Van de ene hel (Deurne) in de andere (competitie) Rookslierten-reclame in de lucht De uitsondering bevestigt de regel Waalwijker I. v. Loon I'HRÜWÏUM meester op 't biljart VRIJDAG 19 OKTOBER 1956 11 VIERDE BLAD Gerrit Schulte kent er nog steeds wat. van! (Van onze sportredacteur) „Zolang ik mijn goede reflex blijf houden, kan ik rustig nu en dan een"goed contract op de een of andere winterbaan accep teren. Men ziet mij gelukkig nog steeds overal graag komen en met de honorering is het eveneens altijd nog dik in orde. Maar zo gauw als ik merk, dat het minder wordt met die reflex, dan gaat de fiets aan de kant. Dan schei ik er uit en ga ik moeders maar helpen" Die avond, dat we Gerrit Schulte voor een praatje in zijn restaurant op De Vliert" in Den Bosch troffen, vonden we hem, peinzend over het biljart-spel, dat zijn zoon met een vrindje aan het beoefenen was „hij is veel te driftig", commentarieerde Gerrit in zijn rustige eentje aan de stamtafel. Maar die rust was spoedig verdwenen, toen er over fietsen ge praat ging worden. Gerrit heeft nooit een blad voor de mond genomen. Al niet toen hij nog maar achttien lentes telde en hij voor de eerste keer in Brabant in Roosendaal aan de start verscheen. We zien hem daar nog bezig. Net zo lang pratend en jonglerend met zijn karretje tot hjj een gun stige positie verworven had op de startstreep als Een vrij recente foto van blonde Gerrit. Eén brok kracht, energie en levenslust! Wout Wagtmans vindt dat óók, zo te zien. Je hebt dus Peter Post (22) koppelgenoot voor dit winterseizoen gekozen, Gerrit Is er iets naars gebeurd tussen iou en Gerard Peters, dat jelui uit elkaar bent gegaan „De kwestie zit zo", zegt de Bos sche reus, „en dat is de enige reden. Misschien weet je dat met zo, maar Peters, die altijd een uitstekende ka meraad en prima coureur was in koersen die hij met mij reed, moet worden geleid. Tot nog toe kon me dat allemaal niets schelen. Maar Gerrit ontbreekt het tegenwoordig wel eens aan voldoende vechtlust en Gerard wist in zulke gevallen nooit voor een goede stimulans te zorgen. En omdat hij nu eenmaal geen lei derstalenten bezit...." „Daarom heb ik naar een maat met vechtlust gezocht. Eentje die me in dat opzicht over mijn huidige te kortkomingen heen kan helpen. Een tje óók, die zijn vechtlust op mij over brengt. Zo'n koppelgenoot meen ik in Peter Posé te hebben gevonden. Ik geloof niet, dat ik mij in hem vergis. En ik geloof in ieder geval nog een poos goede verrichtingen te kunnen verwezenlijken." „Zo schijnen de winterbaandirecties het ook te zien, want ik heb voor ons beiden een heleboel beste contracten af kunnen sluiten. Ons eerste optre den is (was) in Brussel en daarna is (was) Gent jan de beurt (de lezer herinnert zich dat zij daar met een vierde plaats uit de bus kwamen). Zondag 21 oktober rijden we in Zu rich, maar voor de zesdaagse in Dortmund werd ik aan een Duitser gekoppeld. De Sixdays van Gent en Brussel fiets ik echter met Post en misschien ook wel die in Antwerpen. 1600 k.m. tevergeefs „Over Zürich gesproken, het komt zomaar alsof het de gewoonste zaak van de wereld is uft zijn mond daar ben ik onlangs nog voor niks heen geweest. Er moest daar nog een verregende openbaanwedstrijd wor den gereden. Maar ook nu kon hij niet doorgaan, omdat de weersomstandig heden opnieuw te ongunstig waren. Dus ben ik onverrichterzake terugge keerd." Met de auto? „Da's zeker. Het waren maar 1600 kilometers.... Ik ga nog steeds overal met de auto heen. Als dat niet meer zou lukken....!" Zo spreekt Gerrit Schulte vandaag. Geen vuiltje aan de lucht. Ondanks zijn veertig jaar. En hoe staat het nu met de trai ning „Nou, in het voorjaar en geduren de de zomermaanden neb ik dagelijks heel wat kilometers weggedt aaid Dat moet je wel, als er veel koersen ge daan moeten worden en ie daarin een goed figuur wilt blijven slaan Boven dien verwachten ze van Schulte altijd «nh, blz°nder® Ge herinnert u mis schien die „Nacht van Leuven". probeerd(m re Gerrit in de boot te nemen Maar ik had het spel D(e moeilijkheid was, de goede lang maarVl"den..Ik ,,einsde dieP en kwam ,ii oen het Soede moment kV" "'st ,lk «elke tactiek ik moest aal kra hi P '°e' 8af wat ik aan kracht bezat, legde dit in een winnin g"oog tempo en de over- if Sine mee naar Den Bosch. Daar heb ik veel vreugde aan be- Vijf kilo er bij die training. Nou, in de wintermaanden is het niet zo'n druk Dezet programma en dan doe ik het beduidend kalmer-aan. Wat overigens direct te bemerken is (Gerrit wijst ?P .Z1JJ" maag), want in twee weken ii.lds ben ik al vijf kilo zwaarder ge worden!" Het is dan even stil in de zaak. Niet echter ernaast, waar druk aan bin nensport wordt gedaan. Wij horen, dat er leerlingen van de Sportacamedie, welke Den Bosch er een rijk is naar men weet, aan het oefenen zijn. Die academie telt reeds 160 leerlingen en uitbreiding van het aantal zalen is dringend nodig. Een gedeelte der leerlingen is ondergebracht moeten worden in een noodzaal. Kwestie van bouwstop „In feite, zegt hij, heeft ons land op dit ogenblik geen first class ren ners genoeg. Althans om met succes aan de Tour deel te kunnen nemen. Laat men in de eerste plaats aan dit vraagstuk zijn volle aandacht schen ken. Natuurlijk is er een kleine kern overgebleven, maar het zal niet mee vallen om volgend jaar een capabele ploeg te vormen." Eén ding moeten de mensen, die zich nu zo druk maken over het ploegleiderschap vooral niet vergeten. Welke man er ook voor zal worden aangewe zen, hij zal zeer begrijpelijk, ik doe dat ook steeds en aller- éérst zich niet willen en kun nen losmaken van het zakelijke gedeelte. De man die zegt, dat het hem niet in de eerste plaats om de centen te doen-is en dan pas om het persoonlijk succes, dat daaraan weer onverbreke lijk is verbonden, moet dat bij mij maar eens waar komen ma ken. Ik weet wel beter." Zakelijk afhankelijk „Bovendien is een ploegleider in Nederland, méér nog dan elders, waar de wielerbonden zich financieel interesseren iets waar de KNWU nog altijd niet aan denkt afhanke lijk van de steun van rijwiel- en bandenfabrieken. En ook die zijn er alweer zeer begrijpelijk in de eerste plaats op uit, zoveel mogel.jk in de vorm van publiciteit waar voor hun geld te krijgen." „In ieder geval is het zó, conclu deerde blonde Gerrit, dat men over het algemeen te veel waarde hecht aan het ploegleiderschap. Als een equipe gevormd wordt door renners met capaciteiten, bepalen deze zélf wei op het geëigende moment, wat er in een bepaalde etappe moet worden gedaan. Dat moet trouwens ook wel, want in heel wat gevallen is het een ploegleider niet mogelijk aanwijzin gen te geven. En daags te voren, of des ochtends voorziene ontwikkelin gen wijzigen zich dikwijls als sneeuw voor de zon. In welke gevallen het op de brains en het koersinzicht aan komt van de renner, die in zo'n geval zelf heeft te beslissen. En het dan ook steevast doet." „Met tal van voorbeelden zou ik dat kunnen aantonen uit mijn eigen loop baan. Een ander kan nu eenmaal niet voor jou denken. Dat moet je zelf doen en.... er naar handelen. Hetgeen altijd snel moet gebeuren." Op de renners kom t het aan Nou ja. En dan praat je nog ver der, diepgaander over dit vraagstuk Maar steeds weer keer je naar het kardinale uitgangspunt terug: op de renners komt het aan. En die moeten dus eerst er komen T/iuriirnlifenien i Laat de KNWU dus alle aandacht i ourprooumeri Akkraan gaan wyden En zich pas Kan het bijna anders dat we toen i dan intensiever met het leiderschap bij het probleem: Ronde van Frank- I bezig houden. Die zijn er wel te vin rijk terecht zijn gekomen den Gerrit Schulte prakkizeert er Volgens Schulte's oordeel wordt er i trouwens geen moment over En veel te veel over het ploegleider schap gepraat. Veel belangrijker is, meent Gerrit, het rennersveld. En daarmee is het naar zijn mening al lerminst gunstig gesteld. evenzeer als het zover is vader landse rijwiel- en bandenindustrieën. Dat staat allemaal als een paal bo ven water. (Van onze luchtvaartmedewerker) aak hebben wij vroeger vol be wondering in de lucht staan staren, wanneer een vliegtuig witte „rook slierten uitstotend, bezig was sier lijke letters in de blauwe lucht te schrijven. Het leek altijd een stout stukje aviatiek, want de piloot moest kilometerslange letters in spiegel schrift schrijven, om het woord van benedenaf leesbaar te maken En het ging steeds feilloos. Helaas is dit soort reclame goeddeels verdwenen' het wisselvallige weer van tegen woordig werkt het voortbestaan niet in de hand. Immers men heeft hier voor nodig een onbewolkte lucht en weinig wind. In 1946 waren het de heren Schul- ler en Schreiner, oprichters van de n.v. Aero Ypenburg, die er reke ning houdend met dit wisselvallige Hollandse weer - iets anders op von- N" bror?t er een vliegtuigje door de lucht met een wapperende staart losse letters, die tezamen een zin vor- men waarin eén of ander produkt wordt aangeprezen. Kleine letters lijken het, dicht op elkaar. Is het toestel echter geland en komen we dichterbij, dan blijkt de tekst, die nu slap op de grond ligt te bestaan uit een groot net, waarin van blauwe stof - strand, wanneer overmoedige zwem mers dreigen te verdrinken, snelt de wentelwiek te hulp om de drenkelin gen met een net uit zee op te trek ken. Het is een lange, moeilijke weg van 10 jaar geweest om zover te komen, maar het is dan toch maar gelukt hier een goed lopend bedrijf van te maken. Wij feliciteren de heren Schul- ler en Schreiner met dit tienjarig be staan en wensen hun nog vele jaren en successen toe met hun reclamebe drijf Aero Ypenburg. enorme banen zijn genaaid, terwijl één letters al een lengte en breedte van twee meter blijkt te bezitten Je moet dan wel enkele stappen achteruit doen wil ie de tekst kunnen lezen, Deze letters nu worden op een sleepnet genaaid, dat definitief in gebruik blijft, of op een ander net op zodanige wijze bevestigd, dat ze toch kunnen worden losgeknoopt. Al naar gelang de tekst moet lui den, vormt men dus de woorden. De losse letters worden na afloop net jes opgerold en op alfabetische volgorde weggeborgen bij het an dere werkmateriaal van Aero Ypenburg. Thans hebben de heren het druk met het uitvoeren van opdrachten voor reclamevluchten, maar daar blijft het niet bij. Daarnaast wordt ook hun hulp ingeroepen voor lucht fotografie en het slepen van schiet schijven voor de luchtmacht boven Texel. Oorspronkelijk werd gewerkt met Pipertjes en Spitfires. Later kwamen daar nog typen bij als Proctor, Aus- tei- en Stinson, alsmede twee Hiller- wentelwieken. Speciaal de Austers en Stinsons trekken de reclame teksten. Onder de Hillers worden de enor me pakken sigaretten, rollilmdoosjes en andere bekende voorwerpen ge hangen. De Spitfires en Proctors dra gen zorg voor het slepen van de schietschijven. Zelfs by alarm aan het Kilometers papier en ontelbare vaten inkt zijn verleden maan dag aan die 83ste interland in Deurne gespendeerd, hier en bij onze zuiderburen. Maar is het u ook opgevallen, dat er deze week zo verschrikkelijk weinig over die vaderlandse overwinning ge praat is? Nou ja, Oranje had gewonnen, maar gloeiend heet daarover is toch geen sterveling geweest. Geef ons maar com petitievoetbal! Dat is de voorbije dagen het parool geweest. Opnieuw hebben de voetbalfans zich over het wedstrijdprogramma en hun pooltje gebogen. En zich ongetwijfeld alweer afgevraagd of Ajax ook na zondag nog ongeslagen aan de kop van de ere-divisie zal staan. Zeer velen zullen met ons betwijfelen of Rapid aan de verliezende hand gaat blijven, ook al is de koploper uit de hoofdstad daar in Kaalheide op bezoek. En zo zijn er nog tal van onzekerheden in de overige acht ontmoetingen die op stapel staan. Die kosten hoofdbrekens en niet zo zuinig i a a rri tit TT nrri r7T/~iTT i aantreedt. Een gelijk spel lijkt hier (jAA 1 11 U-Lol ZlLLl 'mogelijk. Dan is daar de Utrechtse i derby ElinkwijkDOS. Piet Kraak jVJT I Tl 17 P QTFT T F \T i zal voor deze gelegenheid bij Elink- VJ 1 IJ-j 1YO 1 l_i.LjIt {wijk onder de lat staan, omdat de onder de wapenen zijnde doelman Misschien zijn er in Eindhoven tal- geen weekendverlof kafi krijgen. »Ex- lozen, die PSV en Eindhoven hun j tra attractie dus voor de Stichtena- j vertrouwen hebben opgezegd, nu bei- i ren, die waarschijnlijk een puntenvér- de clubs broederlijk en met slechts deling te noteren zullen krijgen. twee winstpunten uit vijf wedstrijden j Sparta komt er vermoedelijk niet j onderaan de kaart"' staan. Maar zonder kleerscheuren af bij GVAV en I geldt voor dit tweetal niet hetzelfde j voor de kansen van Amsterdam zal als voor de landskampioenen van vo- j men minder geven dan voor die van rig seizoen? Reken maar, dat er het bezoekende^nschede. vroeg of laat een ommekeer op treedt. Daarom zeggen wij: op gepast NAC (dat te gast is bij Eindhoven) en kijk maar uit BW (dat PSV op de Vliert krijgt), want een kat in 't nauw, ge weet, 't....ï Noad, dat het knap doet, krijgt ver moedelijk te harde noten te kraken bij MVV. En dan gaat natuurlijk in dan gewone interesse uit naar Willem IIFortuna. Twee technisch tot veel goeds in staat zijnde teams, die wellicht een hoogst aantrekkelijke partij gaan weggeven. Als de Til- burgse tricolores er in zouden slagen te zegevieren, is er kans op, dat de depressieperiode voorbij is. Of ze ech ter gaan winnen.... Interessant kan FeijenoordVVV worden, nu vast staat, dat Faas Wil kes in de Venlose gelederen prijkt. Een speciale trekpleister, nu deze oud-Rotterdammer voor eigen volk" (Advertentie) Tweede klasse B Eigenlijk een vervelende boel, dat in deze divisie iedere speelzondag één club werkeloos toe moet kijken. Het weegt des te zwaarder, ais er tussendoor ook nog een interland komt, zoals jongstleden zondag. Ditmaal is het de beurt aan Dosko, dat met vijf punten uit evenzoveel wedstrijden een plaats in de midden moot bezet. Direct denderende ont moetingen zijn voor overmorgen niet in het programma te ontdekken. Maar soms zijn het juist die welke onverwachte uitslagen op het tapijt brengen. Nu geloven wij niet, dat in dit verband bijvoorbeeld op een ne derlaag van RBC (thuis contra UVS, Leiden) moet worden gerekend. De Luitenbewoners zullen wel alles doen om het tot nog toe briljante blazoen De Waalwijker J. v. Loon, tik te op het groene laken van het biljart in café G. v. Noort aan de Winterdijk, 40 caramboles bij elkaar. Nu zal men zeggen, dat dat toch niet iets is om over naar huis te gaan schrijven, laat staan dat men er de krant bii haalt. J Nee, op zich is het feit niets bijzon ders en Kees de Ruyter, die er geen moeite mee heeft om 500 caramboles ie scoren, zal voor het cijfer van 40 zijn neus eens ophalen. Maar men dient erbq te weten dat de heer J v. Loon zaterdag 20 oktober 80 jaar wordt. J Kijk, en nu willen zij die andere krasse meneer van tachtig nog we] eens zien, die ook 40 caramboles cp het biljart legt. En die serietjes zijn geen uitzondering. Van Loon is een verwoed lid 'geweest van de biljart vereniging HaKaBe, die zo pas het dertisg:'hblgelkoStrif^!riVi|rde ZOd°en- UCUdl LigU. „iCCI UcUl twui- narifi 7n v,3n de tlg iaar was hÜ secretaris-penning- si m J11 1108 meester van de Paardenverzekering eens een serie van 36. We willen maar Waalwijk - Baardwijk - Besoyen; be- zeggen, hij is voor zijn leeftijd op het stuurslid van de Buitenpolder van biljart nog een meester. Trouwens hij Waalwijk; voorzitter van de NCB af- zich.m Waalwylc niet alleen met deling Waalwijk; voorzitter en be- Düjartea bezig gehouden. stuurslid van de Boerenleenbank. Als gemeenteraadslid heeft de heer v. Loon jarenlang dc belangen van de boeren behartigd. Meer dan twin- De partij begint! Links de heer J. van Loon, die zaterdag 20 dezer tachtig jaar wordt. Zijn liefhebberij is biljarten. Hij is oprichter en voorzitter van HaKaBe geweest en nu is hij daarvan nog steeds erelid en trouw bezoeker van de verenigingsavonden. (10 winstpunten uit 5 wedstrijden, met deze score: 11-1) onaangetast te laten. Hilversum, dat Wilhelmina tus sen de krijtlijnen krijgt en met één punt minder dan leider RBC de twee de plaats inneemt, tezamen met Lon- ga, zien we die positie behouden. En ook Longa, thuisspelend tegen TOP, gaat uit datzelfde vaatje tappen. ONA staat gunstig voor de winst, nu de handschoen opgenomen moet worden contra DHC. NEC is niet bij voorbaat verloren tegen bezoeker ZFC, al zijn de winstkansen gering voor de Nii- megenaren. En Zeist weet ongetwij feld raad met 't Gooi. In Breda vraagt dan tenslotte Ba ronieDe Valk, mét DHC en UVS deelhebbers van de staartgroep, de aandacht. De laatste wedstrijd, bij ZFC in Zaandam, was een geduchte (81) nederlaag. Maar zo'n punch kan ook zijn goede kanten hebben. In deze zin, dat men in groenwitte krin gen nu onomstreden kennis heeft ge maakt met de keiharde realiteit van het semi-profvoetbal: over alle linies energiek, doortastend vechten voor winst. Als Baronie deze les tot in de kern begrepen heeft, kan alles nog ten goede keren. Zondag kan er een begin mee worden gemaakt. De amateurs Meen niet, dat het in de gelederen der amateurs niet even attractief er naar toe gaat als in de sector betaald voetbal. Slechts de waarden verschil len, want overigens beleeft men er dezelfde spanningen en wordt even hard naar lijfsbehoud gestreefd. Zoals reeds eerder werd opgemerkt, schijnt het Limburgse Maurits ern stige plannen te koesteren. Sinds zondag prijkt het in 1 C aan de lei ding. dank zij vooral het gelijke spel. dat Vlissingen slechts bij VVH '16 behalen kon. Maar het is alles nog maar een begin. Waarschijnlijk wordt overmorgen alles weer duidelijker. Alliance zal er vermoedelijk in slagen, met de volle winst van Bra bantia (Eindhoven) terug te keren en TSC zien we nu beslist het er goed afbrengen. De Oosterhoutenaren zul len de overwinning van het bezoeken de Kimbria weliswaar niet in de schoot geworpen krijgen, maar we verwachten niettemin dat ze haar zullen boeken. De big match is deze zondag ech ter MOCMaurits. Daar gaat op Rozenoord te Bergen op Zoom de spanning afdruipen. Let op Maurits mag dan ongeslagen zijn, ook MOC bleef dat, al speelden zy een keer gelijk. Bovendien heeft Maurits een wed strijd méér gespeeld. We tippen op de Bergse blauwwitten.. Emma zal niet met succes op kunnen tornen te gen De Spechten, hetgeen wel min of meer te verwachten is van VSV '34 contra Roermond, in Valkenswaard. In dit duel hebben we het op een ge lijk spel staan. Tweede divisie B Oss heeft zich, na verleden zondag bij JVC te hebben gewonnen, op de tweede plaats genesteld achter Box tel, dat over een zeer sterke ploeg schijnt te beschikken. (8 punten uit vier ontmoetingen.) Interessant is te weten, hoe Wilhel mina '08 het er overmorgen bij de leiders gaat afbrengen. Voorlopig ge ven we de gasten weinig kans. Oss zien we de tweede plaats behouden, nu ODC als tegenstander fungeert. DESK gaat Sarto het vuur heel erg na aan de schenen leggen. En met de volle buit uit het strijdperk komen. Ook Baardwijk durven we winstkan sen toekennen, zelfs uitspelend, na melijk contra Wit Zwart '32. JVC is echter kansloos tegen Veloc en Schijn- del deelt de winst met Gemert. Dit betreft dan 2 A. In 2 B doet zich het nogal merk waardige verschijnsel voor, dat „nieuweling" Taxandria de toon aan geeft (6 pt. uit 3 wedstrijden) RAC en Internos en ook Goes zitten op het vinketouw, met vier winstpunten uit twee ontmoetingen, wat Internos en RAC betreft en Goes uit drie wed strijden. Daarop volgen Roosendaal, Rood Wit en ÈSC met drie punten uit drie ontmoetingen. En bekijk nu het pro gramma Hulst, tot nu toe nogal te leurstellend. heeft BSC te gast. Gaat Hulst zich herstellen Het zou niet behoeven te verbazen. RAC krijgt be zoek van Rood Wit. Hier heeft de thuisclub ongetwijfeld de beste pa pieren. En wat gaat Roosendaal er in die zware wedstrijd bij Taxandria in Oisterwijk van tereqht brengen?... Voorts is daar ook nog Inter nosWVO. Opgepast Ettenaren Uno Animo heeft naar alle waarschijnlijk heid een derde nederlaag in het ver schiet bij Middelburg. Tenslotte is daar dan ook nog een Zeeuws tref fen: Goes—Axel. Nuchter beschouwd, kan men de bezoekers geen schijn van kans toekennen. Maar wie weet, hoe bedrogen de voorspeller straks links en rechts uitkomt De derde klassers Ook in de derde klassen is de span ning te snijden. Overal hevig gedrang in de kopgroep, zoals in 3 B waar Reusel Sport na drie wedstrijden zon der puntenverlies bedreigd wordt door VOAB, Nevelo en SCB. Nu zal de leider die fraaie positie zondag tegen Zwaluw VFC gemakke lijk kunnen behouden. Zeer de vraag is echter of VOAB, bij SCB op be zoek, het zal lukken de tweede plaats te consolideren. Minder twijfelachtig is een zege van Nevelo bij Hierony- mus. GSBW en Concordia delen de buit, SET kan GW een nieuwe ne derlaag bezorgen, doch St.-Michiels- gestel lijkt te zwak om Gudok te kloppen. Onaantastbaar ziet de posi tie van WSC er uit in 3 C (8 pt. uit 4 wedstrijden!) De ontmoeting tegen RWB, die zondag wordt gespeeld, heeft een plaatselijk tintje, zodat daarin verrassingen niet zijn uitge sloten. Maar als wij moeten voor spellen, dan wint WSC dit treffen. Heusden zal op zijn beurt waarschijn lijk raad weten met VES. De grote vraag is, of Hero, dat Dongen op be zoek heeft, dat óók zal vermogen. Intussen staat Hero na drie wedstrij den nog altijd tegen die gehate nul aan te kijken. Virtus gaat voor de derde maal zegevieren, nu over De Schutters. Iets anders liggen de pa pieren bij Veerse Boys-RKDVC. Daar zien we een gelijk spel uit komen. Zierikzee en RKC lijken aan elkaar gewaagd, maar misschien geeft éigen terrein hier de doorslag ten gunste van de thuisclub. Een blik op de stan- denlijst in 3 D doet ons zien, dat ook hier in de toekomst hevige strijd om de titel zal worden gevoerd. RCS, momenteel leider, met overigens slechts één punt voorsprong op Ter- neuzen en Corn. Boys, heeft Grens wachters te gast. De Puttenaren zul len vermoedelijk zonder winst uit Souburg terug moeten reizen. Ter- neuzen krijgt het hard te verduren tegen Zeelandia, maar heeft intussen beste winstpapieren. RKFC heeft nog niet gewonnen van Corn. Boys en ook ODIO zal tegen Biervliet hard moeten aanpakken om de winst in Ossendrecht te kunnen behouden. Zeeland Sport en Hontenisse zijn aan elkaar gewaagd. METO achten we in staat over het bezoekende Steen te zegevieren. De vierde klassers De laagste regionen doen dapper mee met hun grotere broers. In 4 E geven RKTVV en ZIGO elkaar na drie wedstrijden (6 pt.) geen streep toe, maar SVG en Viijmense Boys blijven niet achter (4 punten uit 2 wedstrijden). Voelt ge de spanning? Deswege is Zigo-Viijmense Boys van belang. Vooralsnog heeft de thuisclub uitstekende kansen. Ook SVG staat er goed voor contra Hil- varia, maar nog iets gemakkelijker zal RKTW het krijgen tegen hek kensluiter Ons Vios. Nieuwkuik wint van Oisterwijk en TAC van Were Di. Ookin 4 F maakt men geen uitzonde ring wat de spannende ontwikkeling betreft. Madese Boys, Gilze, RKWU en SCO vormen de kopgroep, waarin overigens nog van alles gebeuren kan. Gilze bijvoorbeeld krijgt het zwaar te halen bij Boeimeer, in te genstelling tot RKVVU, dat met TVC als bezoeker puike winstkansen heeft én een mogelijkheid om op te klim men. SCO is te gast bij Breda en heeft daar nog lang niet gewonnen. DWC krijgt een kans om de eerste winst binnen te halen, nu het thuis tegen Wit-Zwart opereert. Met onge veer gelijke kansen treden Groen-Wit en Zundert op het terrein van eerst genoemde in het strijdperk. Sinds zondag is NSV met voorsprong aan de kop gekomen in 4 G. Nu de Nispe- naren deze zondag niet in het pro gramma voorkomen, is er goede kans op dat zij door S.C. Gastel voorbij worden gestreefd. Het wil ons name lijk voorkomen, dat deze bij Nieuw Borgvliet gaat winnen. Of Kaaise Boys mee zal kunnen blijven zingen in het leiderskoor, hangt af van de vraag of het sterk genoeg zal zijn om bij Halsteren de volle winst weg te halen. RSV is allerminst kansloos te gen DEVO, hetgeen we niet durven zeggen van Burgh bij Steenbergen. Met de vijf vastgestelde ontmoetin gen in 4 H is het programma voor ko mende zondag dan weer uitgeput. Clinge prijkt ongeslagen (6 pt. uit 3 wedstrijden) aan de leiding, direct slechts bedreigd door Luctor en Bres- kens (3-5, 3-4). Sluiskil is gastheer van de koploper en staat ongetwijfeld voor een zeer moeilijke opgaaf. Bres- kens krijgt de punten zeker niet ca deau van Aardenburg, evenmin als Luctor bij Hansweertse Boys. RIA zorgt misschien voor een verrassende uitslag tegen Ierseke. maar Oostburg moet in staat zijn over 's Heer Arendskerke te zegevieren. (Advertentie)

de Stem | 1956 | | pagina 7