Ben Goerion noemt Nasser de rote stokebrand HET REGENDE. Twee Canadezen als door wonder gered Wat deed men op 17 oktober r Kabinet stond achter mr. Beijen Indonesische bladen laken beïnvloeding procesgang iCHOOLDE STEEDS DREIGENDER TAAL IN MIDDEN-OOSTEN i Engeland herhaalt belofte van hulp aan Jordanië Koning Paul bezuinigt „Wij gaan door" Na vijf dagen dobberen Hitier wordt dood verklaard DAGBLAD VOOR ZEELAND „WE HEBBEN WAPENS NODIG" Tijdelijk regen Mosselkotter bij Yerseke gezonken In West-Duitsland Vertraging bij vorming van het leger Produktschap zuivel Suez-bespreking wordt hervat Zuid-Slavië Ceen concessies aan Moskou 'n TIP VAN BOOTZ En toch weer verder Antwoord geeft geen reden tot optimisme omdat Prins Bernhard in Nederland Na het vonnis tegen Schmidt Geen twee keer Amerika gaf opdracht voor atoomkruiser Nina Ponomareva toch naar Melbourne Een laatste gokje aenseu ceding Vers >enten, goed komen is laat •oeven. edings- baar is. a briek Mi] Schiedam ing in de ge- tewerkgesteld en worden ver- ienst op donder- sen 7 en 10 uur losterhout. zich voor het aker! Dat hij er aan gedacht n is de man doos. Ze moeten of ze van hem kunnen komen. hun schreden iren ze in de d van dravende 96e JAARGANG No. 22280 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neeriandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie. Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A Bruna Redactieraad: J M. A C. v. Dongen, C J v Hootegem. Mr. Dr. A J. J, M. Mes, Mr. H M L.de Rechter, P V. M Vercauteren, L J v. 't Westende. Abonn.prijs bij voorultbet t 8.5U p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsl bij met postbestell.1 0 50 Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct. Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 18 GK- Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m'm. (Ingezonden Mededelingen f 0 85 per m'ml Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. Tele loon '02 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Ondanks het uitblijven van nieuwe incidenten is de politieke hemel in het Midden-Oosten nog lang niet opgeklaard. Integen deel, steeds dreigender wolken pakken zich samen. Een klein incident kan genoeg zijn om de verhitte gemoede ren over het kookpunt te brengen, nu de regeringsleiders van Is raël en de Arabische landen elk vertrouwen weigeren in eikaars eerbied voor de bestandsovereenkomst. Engeland heeft gisteren weer eens laten weten dat het geen Israë lische agressie jegens Jordanië zal dulden en dit land te hulp zal komen als het inderdaad mocht worden aangevallen. In het Israëlische parlement zei premier Ben Goerion met stemverheffing, dat hij de Egyp tische „sterke man" Nasser niet anders kon zien dan als een „fascistisch dictator", die de Arabische wereld wil leiden. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft gisteren commentaar gegeven op een uitlating van mr. Van Maasdijk, in de Telegraaf van dinsdag j.l. In een artikel over de kwestie Soestdijk schreef de heer Van Maas dijk dat minister Beyen een welhaast onherstelbare fout zou hebben ge maakt tijdens een op 8 juni j.l. ge houden vertrouwelijke persconferen tie voor Nederlandse hoofdredacteu ren. ,,Nog vóór de eerste publikatie over het koninklijk huis (in het Duitse blad Der Spiegel" van 11 juni) was verschenen, aldus het artikel, ging de minister diep in op het privé- leven te Soestdijk en gaf daarbij blijk van zijn grote bezorgdheid. Vele hoofdredacteuren, die zich tot dat ogenblik van generlei moeilijkheden ten paleize b-wust waren, keerden vol zorgen naar hun redacties terug en toen enige dagen later ,,Dcr Spie gel" met het waarlijk ongehoorde ar tikel verscheen, kon de redactie niet meer zó spontaan zijn als normaliter het geval ware geweest." De Rijksvoorlichtingsdienst deelt nu mee, dat de persconferentie in kwestie door minister Bcyen gehou den is in overleg met de minister president, teneinde de hoofdredacteu ren der Nederlandse pers voor te be reiden op te verwachten publikaties in de buitenlandse pers. ,,Het toenmalige kabinet," aldus de mededeling, „heeft zich met deze zaak bezig gehouden naar aanleiding van mededelingen als thans in de Te legraaf zijn opgenomen en heeft daartegenover als ziki vaste overtui ging gesteld, dat minister Beyen. evenals het gehele kabinet, alles heeft gedaan om Hare Majesteit de Konin gin tegen onrechtvaardige aanvallen te beschermen." Ben Goerion zei dit bij de behan deling van het buitenlandse- en de fensiebeleid van zijn regering. Andere gevaren voor Israël kun nen, aldus de premier, voortvloeien uit de bekende en onbekende plan nen van Groot-Brittannië. Ben Goerion zei verder, dat hij hoogachting heeft voor de Verenigde Naties, maar dat de organen van de wereldorganisatie, die belast zijn met toezicht op de naleving van het be stand in Palestina, hun taak niet al tijd op rechtvaardige wijze hebben verricht. Voorts merkte hij op, dat Israël een bewapening nodig heeft die zowel wat betreft kwaliteit als kwantiteit overeenkomt met die waarover de Arabische landen beschikken en dit niet alleen om het hoofd te bieden aan gevaren, maar ook om in geval van een Arabische aanval de strijd over te brengen naar vijandelijk ge bied, hetgeen volgens hem de beste verdediging is van. een land als Is raël. Ben Goerion waarschuwde Israël dat de strijdkrachten van hef land nog steeds aanzienlijke hoeveelheden wapens behoeven om de vijand af 1e schrikken. Het parlement raakte in rep en roer toen hij de communisten aan viel voor hun steun aan de Egyptisch- Sovjetrussische wapentransacties en de uiterst rechtse vrijheidsbeweging ernstig berispte voor haar eis dat Is raël een oorlog moet beginnen. Een motie van de vrijheidsbewe ging, waarin gevraagd werd om een „bevrijdingsoorlog" werd met 69 te gen 9 stemmen verworpen. Dreigende taal De Egyptische minister van Oorlog en opperbevelhebber, van de strijd krachten, generaal-majoor Abdel Ha- kim Ameer, heeft aan een verslag gever van het blad ,,A1 Sjaab" mee gedeeld, dat zijn eenheden de strijd zullen aanbinden in geval van agres sie of dreiging met agressie jegens Jordanië. In gezaghebbende kring te Cairo wordt vernomen, dat de vertegen woordigers van de Arabische gene rale staven het er op hun bespreking in Riad over ééns zijn geworden dit jaar de Jordaanse nationale garde KONINGIN ELISABETH van En geland heeft gisteren de eerste Britse atoomkrachtcentrale geopend, die te Calder Hall is gebouwd. IN HET klooster van de Zusters van Barmhartigheid te Dundee, in Schotland, heeft de moeder-overste Mary Margaret Hodnett haar 101ste verjaardag gevierd. DE VOORMALIGE minister van Voorlichting van de „republiek der Zuid-Molukken", Pesuwarisa, is in een ziekenhuis te Djakarta overle den. Tien dagen geleden was hij uit de gevangenis ontslagen. OP 29 oktober viert de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond zijn 60-jarig bestaan met een feest- vergadering te Arnhem. Te voren zal mgr. Alfrink een plechtige H. Mis ce lebreren. INDIA heeft in een memorandum aan de Verenigde Naties voorgesteld dat alle landen zich zullen verplich ten het Zuidpoolgebied „vrij te hou den van de internationale spannin gen". ZEVENTIG katholieke zusters zouden zes weken geleden in Tsjecho-SIowa- ki.ie zijn gedeporteerd. Dit meldt de „Osservatore Romano". Koning: Paul van Griekenland heeft als maatregel tot bezuiniging opdracht gegeven tot sluiting van het paleis te Athene, aldus is dinsdag in de Griek se hoofdstad bekendgemaakt. Naar verluidt, zal het koninklijk ge zin thans een woning met twee ver diepingen in de Atheense voorstad Psychiko betrekken. Volgens een bekendmaking van het hof heeft de koning ook inkrimping van het personeel van het paleis ge last. Deze maatregelen staan in verband met de weigering van de koning een verhoging van 400.000 gulden van zijn inkomen, die vorige week door een parlementscommissie werd goedge keurd, te aanvaarden. Hij maakte be zwaar tegen de openbare behandeling van deze aangelegenheid. Op instigatie van linkse en uiterst rechtse oppositie is in de pers een campagne gevoerd waarbij de rege ring verweten werd „de persoonlijke invloed van zekere hofdignitarissen in politieke aangelegenheden te gebrui ken". Ook is kritiek geleverd op de twee boottochten, waarbij de koning als gastheer van leden van koninklijke huizen is opgetreden. f t i J Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt woens- t i dagavond te 23.15 uur: f Zwaar bewolkt met tijdelijk J regen. maa. in het noordwesten van het land aanvankelijk nog t enkete opklaringen. Overwegend J matige wind tussen zuid en west. J Dezelfde of iets lagere tempera- t t turen. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige wind J uit zuidwestelijke richtingen. Be- t wolkt tot zwaarbewolkt met re- genvlagen. Vandaag: zon onder 17.40 uur; maan op 16.48 uur. t Morgen: zor op 7.12 uur; maan onder 6.55 uur. l Kwestie Suez Premier Mollet zal vertrouwen vragen De Franse ministerraad heeft pre mier Mollet gemachtigd, de Natio nale Vergadering na het debat over de regeringspolitiek ten aanzien van Suez een vertrouwensvotum te vra gen. De grote mogendheden en Egypte zijn thans in het bezit van een Indisch plan voor een oplossing van de Suez- kwestie, gebaseerd op „samenwerking" tussen Egypte en gebruikers van het Suezkanaal. Een raadgevende commissie van zestien landen zou voor overleg tussen de gebruikers en het Egyptische ka naalbestuur moeten zorgen. Naar verluidt zou het plan ook voor zien in tussenkomst van de Verenig de NatUies in geval van meningsver schillen over discriminatie bij de door vaart of de hoogte van de tol. Tijdens het vissen van consumptie mossels op de verwaterplaats kwam de mosselkotter van de heer Pekaar, YE 66, 's nachts in aanvaring met het schip van de heer Hollestelle, die eveneens aan het vissen was. De YE 66 kreeg een lek onder water en zonk. Bij laag water werd een nood- reparatie aangebracht en het schip kon bij opkomend water naar de werf worden gesleept om verder ge repareerd te worden. Allerlei moeilijkheden en in het bij zonder het vraagstuk van de kazerne ring zullen West-Duitsland misschien noodzaken de NAVO mee te delen, dat enige vertraging by de vorming van het leger onvermijdelijk is. Dit is woensdag door een officiële woord voerder van de Bondskanselarij mee gedeeld. Leden der christen-democratische bondsdagfractie hebben verklaard van bondskanselier Adenauer vernomen te hebben dat men niet in staat zal zijn de belofte na te komen, dat het eind 1957 270.000 man onder de wapenen za 1 hebben. Er wordt naar gestreefd op die da tum te beschikken over een West duits leger ter sterkte van 200.000 man. te steunen met een bedrag van twee en een half miljoen pond. De volgen de jaren zal 3,6 miljoen worden ver strekt. Israël heeft inmiddels in een brief aan de Veiligheidsraad Jordanië be schuldigd van .voortdurende schen dingen van de wapenstilstand." De Veiligheidsraad komt. zoals ge meld, vrijdag bijeen ter bespreking van de Jordaanse klacht dat Israël „daden van agressie" heeft gepleegd. Koning Soead van Saoedi-Arabië zal zich op 5 november naar Amman be geven voor een of: heel bezoek aan Jordanië. Het bestuur van het pi .dUKtschap voor zuivel heeft zijn eersL besloten vergadering gehouden. Hoepel door de organisaties van ondernemers nog geen leden in dit bestuur zijn be noemd, heeft het bestuur geconsta teerd, dat het volkomen bevoegd is, rechtsgeldige besluiten te nemen en dat dus de werkzaamheden van het produktschap voor zuivel voortgang kunnen vinden." Dit heeft het be stuur na de vergadering meegedeeld. De werkgeversorganisaties hebben te kennen gegeven dat ze de rechts geldigheid van de bestuursbesluiten in twijfel trekken, omdat het bestuur geen paritaire samenstelling heeft. De voornaamste politieke adviseur van president Nasser, luitenant-kolo nel Ali Sabri, heeft woensdag te Cairo meegedeeld, dat de besprekin gen van de ministers van buitenland se zaken van Egypte, Frankrijk en Groot-Brittannië over het Suezkanaal binnen een week of tien dagen zullen worden hervat. De plaats van samen komst is misschien Genève, maar dit staat nog niet vast. Overste Sabri, die kort tevoren uit New York was teruggekeerd, zei, dat Egypte bereid is i te stemmen met i/iternatiomJe sai l< «Li ei king, maar niet met internationale overheersing. Egypte blijft gekant tegen internatio naal beheer van het kanaal. Het Zuidslavische ministerie van buitenlandse zaken heeft woensdag te Belgrado kritiek uitgeoefend op be paalde gedeelten van Eisenhowers ver klaring over de Amerikaanse hulp aan Zuid-Slavië Maandag heeft de Amerikaanse president in een brief aan het Amerikaanse Congres meege deeld, dat de economische hulpverle ning aan Zuid-Slavië voortgezet zal worden maar dat de levering van zware militaire uitrustingsstukken waaronder 200 straaljagers zal wor den opgeschort. In de Zuidslavische verklaring wordt gezegd, dat van de kant van de Sovjet-Unie geen gevaar voor de on afhankelijkheid van Zuidslavië aan wezig wordt geacht. (Advertentie) Üf De regen kwam niet tot bedaren En zal ons voor griep niet vrijwaren. Tip van Bootz helpt probaat En stelt U in staat Om zo Uw gezondheid te klaren. Inz. Mevr. M. D., Breda, ontv. 1 fl. TIP 4- 1 Lfl. Rood van Bootz. „God zij dank, kapitein." Dit waren de eerste woorden van Arthur Bert ram Smith (31) uit Toronto, toen zijn 27-voets jacht gepraaid werd door het stoomschip „Maribïanca" (Libe- riaans) midden op de Atlantische Oceaan. Bert Smith en zijn maat Allen Pa trick Battersby (29) 'hadden in vijf dage.* niet gegeten en alleen maar wat thee gedronken. Het scheepje, de „Orenda had een gebroken giek en gescheurde zeilen. Het was op 1 oktober door de „Ame rican Liner" als verlaten drijvend op de oceaan gesignaleerd. Verleden za terdag zag kapitein Leonidas Ange- lides van de „Maribïanca" het scheepje in de storm drijven. Hij draaide bij en zag twee personen, die zich beijverden de „Orenda" langszij te brengen. Bert Smith en Allan Bat tersby klommen moeizaam aan boord, en werden met koffie en hete melk op verhaal gebracht. Zij waren door hun familie twee weken lang als verdronken betreurd. Smith en Battersby wilden ondanks hun gebroken giek, waardoor ze slechts met klein zeil konden varen, tóch zien op eigen kracht Engeland te bereiken. Ten einde raad gaf kapitein Ange- lidcs opdracht voor 35 a 40 dagen pro viand aan boord van de „Orenda" te brengen. De bemanning sleepte sui ker, brood, aardappelen, rozijnen, Adolf Hitler zal deze maand door een rechtbank in de Duitse Bonds republiek overleden worden verklaard, aldus heeft een rechter te Berchtes- gaden, dr. Stephanus, te Bonn mee gedeeld. In de laatste jaren heeft de recht bank bewijsmateriaal verzameld. Haar bevindingen zullen op 25 oktober worden gepubliceerd. Het wrak van de personenauto die in Friesland verongelukte en waarin vier mensen de dood vonden. Het ongeluk gebeurde dinsdag, maar de foto is haast symbolisch voor de trieste ver- keersdag van gisteren. J te DOETINCHEM in de och tenduren van gisteren een mo torrijder tegen de achterzijde van een onverlichte kraanwagen reed en op slag werd jredood; te GROENLO een 70-jarige dame bij het oversteken van de weg door een bus van de Gelder se Tramwegen werd aangereden en vrijwel onmiddellijk na de aanrijding overleed; te VLAGTWEDDE een 39-jari- ge arbeider uit Rijsdam bij het oversteken van de weg dooi- een vrachtauto werd aangereden en ter plaatst overleed; te HII.VARENBEEK het ze venjarig dochtertje van de fa milie Geerts door een militaire jeep dodelijk werd gewond, toen zij plotseling de weg naar Lage Mierde overstak; te NIJVERDAL het zesjarig dochtertje van de familie Schuij- lenburg eveneens door een auto werd gegrepen en syedood hij het onverwacht oversteken van de weg; te ROTTERDAM een vijfjarig jongetje onder een truck be landde toen het met zijn auto ped struikelde en zo ernstig werd gewond dat het later in het zie kenhuis overleed te 's-GRAVENHAGE een voet gangster, tengevolge van onvoor zichtig oversteken door een tramstei werd gegrepen en even daarna aan haar verwondingen overleed; te AMERSFOORT een 55-jari- ge bromfietser bij het onver hoeds oversteken van de Utrecht- seweg onder een bestelauto raakte en vrijwel op slag werd vedood. Met andere woorden: de veilig verkeersdag 1956 is een ongeluks dag geworden. Voor zover de gegevens strekken zijn 17 oktober van het vorig jaar drie ernstige verkeersongelukken gebeurd, waarbij vijf mensen het leven hebben gelaten. Die onge lukken zijn gebeurd op de rijksweg van Boxtel naar Eindhoven, waar een slippende vrachtauto op een personenauto botste (twee doden); te Haaksbergen, waar twee men sen omkwamen die met een per sonenauto op een onverlichte stil staande vrachtauto reden en te Amsterdam, waar een bromfietser door een tankauto werd aangere den, waarbij de bromfietser het leven verloor. Bij het ongeluk te Haaksbergen werden bovendien twee mensen ernstig gewond. In totaal kostte het verkeer in oktober van het vorige jaar 125 mensen het leven. Dat komt dus neer op gemiddeld 4 doden per dag. In de voorafgaande jaren was dit cijfer weinig lager. Gewonden Gisteren zijn er, behalve de on gevallen met dodelijke afloop nog een groot aantal andere ongeluk ken gebeurd, waarbij weggebrui kers min of meer ernstig werden gewond. Op de nieuwe Rijksweg van Delft naar Rotterdam werden gisteren avond bij een botsing drie religi euzen uit het klooster te Pijnacker ernstig gewond. Zij zijn in het Sint Hyppolitus-ziekenhuis te Delft op genomen. Voor het leven van een van hen, de moeder-overste Loui- sine Rombouts wordt gevreesd. Twee kloosterzusters waren per auto naar Delft gegaan om daar de moeder-overste van de trein te ha len. Op de terugweg kwam de auto in botsing met een vracht auto uit Rotterdam. Voor twaalf uur 's middags had den zich in Rotterdam al vijftien ongevallen van enige betekenis voorgedaan. De politie wees erop dat de straten voor liet eerst weer nat waren na een periode van droogte, wat gewoonlijk een stij ging van het aantal ongelukken met zich mee brengt. Hoe dan ook, een gelukkige in zet van de veilig verkeersactie was het niet. Wat overigens niet bete kent dat men nu verder maar van deze actie afziet Vanavond bijvoor beeld, tussen 8.15 en 20.05 uur, zal minister Algera een radiotoespraak houden over de veiligheid op de weg. boter, kaas, melk, vlees, worst, ha ring, appels, biscuits, citroenen, si garetten, lucifers, petroleum en een paar flessen cognac aan. Bovendien werden hout, spijkers, touw, canvas aan boord gebracht, om de giek en de zeilen te repareren, alsook 20 galons water in de tanks van het bootje. Anderhalf uur bleven Smith en Battersby aan boord. Daarna stootte de „Orenda" van de „Maribïanca" af om zijn eenzame worsteling met storm en ontij te vervolgen. „Gekkenwerk", mompelden de mannen van de „Maribïanca". toen zij het scheepje tussen de to "-nhoge golven zagen verdwijnen, „^e va ren immers met speelgoed." DOOR DE vergroting van de uit voer van slachtpaarden naar Frank rijk zijn de Nederlandse paardensla- gers nogal ongerust geworden. Zij vrezen dat er te weinig paardevlees voor de binnenlandse consumptie overblijft. President Tubman en zijn echt genote hebben gisteren in gezet- schap van koningin Juliana een bezoek aan Rotterdam gebracht en daar onder meer een tocht door de havens gemaakt. Later vertrokken zij naar Den Haag, waar Prins Bernhard zich bij hen voegde. Het stadsbestuur van de residentie ont ving de hoge gasten op het stad huis. 's Avonds werd in de ambts woning van de Liberiaanse ambas sadeur te Washington een gala-di ner aangeboden door president Tubman en zijn echtgenote. De fo to toont mevrouw Tubman en Prins Bernhard, bij het verlaten van het Huis ten Bosch in Den Haag, op weg naar de ontvangst op het stad huis. Prjns Bernhard is gisterenmiddag van zijn verblijf in Tanganyika terug gekeerd en om 12.10 uur geland óp het vliegveld Soesterberg. De prins begaf zich daarna terstond naar 's-Gravenhage om deel te nemen aan de rijtoer, die voor 's middags met de president van Liberia op het pro- grarhma stond. Het blad van de Indonesische par ty Masjumi, „Abadi" zei gisteren in een hoofdartikel de demonstraties en de „dood aan Schmidt"-campagne, die gehouden zyn, toen het proces te gen Schmidt nog aan de gang was, te betreuren. „Wij willen niet beweren, dat de rechter door de demonstraties en de eisen tot doodstraf is beïnvloed, toen hy het vonnis heeft uitgesproken, maar het is begrijpelijk dat er men sen zijn, die deze mening wel zijn toegedaan". Het Nederlandse blad „Nieuwsgier" schrijft sarcastisch: „Onze hulde aan de jongeren, die hun vaderlandsliefde hebben bewezen". Het ^aakt de aan vallen op mevrouw Bouman. die in het gezicht werd gespuwd en achter op haar hoofd werd geslagen en de bijeenkomsten van de anit-subversie- ve actie-comité's. In de zaak-Schmidt hebben de on lusten op straat het voor de rechter onmogelijk gemaakt tot een onbevoor oordeelde conclusie te komen", aldus de „Nieuwsgier". De procureur-generaal, Suprapoto, heeft heden met nadruk de verkla ring van mevrouw Bouman ontkend dat zij met de president van het In donesische hoge gerechtshof en met hem, Suprapoto besprekingen heeft gevoerd. Op een persconferentie in Den Haag zei mevrouw Bouman. dat Suprapto. de president van het hoge gerechtshof, Wirjono, de openbare De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer heeft van de heer L. A. H. Albering mededeling ontvangen dat hij zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer niet aan neemt De heer Albering heeft de benoe ming niet kunnen aanvaarden omdat hij zal worden benoemd tot Tweede Kamerlid, in de vacature die is ont staan door de aanvaarding van het ministerschap door mej. Klompé. aanklager, Suwondo, en een grote groep van vooraanstaande Indone siërs ervan overtuigd waren, dat Schmidt onschuldig was. De woordvoerder van de diploma tieke .vertegenwoordiging van Indo nesië in Den Haag verklaarde, het ten zeerste te betreuren, dat minis ter Luns van de ontvangst van me vrouw Bourhan „gebruik heeft ge maakt om oude beschuldigingen aan het adres van Indonesië te herhalen." De Amerikaanse marine heeft dinsdag de Bethlehem Steel Company opdracht gegeven een aanvang te maken met de bouw van een atoom kruiser, bewapend met geleide pro jectielen. Al eerder dit jaar heeft de marine het congres medegedeeld dat zulk een kruiser ongeveer 87.500.000 dollar zal kosten. Het schip zal een lengte hebben van ongeveer 220 meter en een wa terverplaatsing van ca. 14.000 ton. De bewapening zal in hoofdzaak uit gelelde projectielen bestaan. Een van de Russische Olympische officials, de heer Greb Sergeev, heeft woensdag in Melbourne ver. klaard. dat Nina Ponomareva in Australië verwacht wordt. Zij zal, samen met andere leden van de Russische Olympische ploeg aan boord van een der gecharterde vlieg tuigen te Melbourne arriveren. Een 62-jarige weduwe uit Wuppertal heeft bij het wed den in de Duitse voetbalpool 261.822 Mark (ongeveer 235.640 gulden) gewonnen, voor een inzet van 1 Mark. De oude dame had geen ver stand van voetbal en liet daar om iedere week haar wedfor- mulier invullen door een buur man. Daar zij jarenlang niets won besloot zij verleden week dat dit de laatste maal zou zijn. De fortuin heeft haar eindelijk toegelachen en zij kan nu in volle gemoedsrust haar oude dag tegemoet gaan. Aan de buurman schonk zij een be drag van 130.000 Mark, de helft van de gewonnen prijs.

de Stem | 1956 | | pagina 1