tten Davitamon IO JÉ Verplaetse „laatste" winnaar van in Putte VAN NELLE Tentoonstelling „In Zuivelland opent te Middelburg Weer U tegen het weer! Verhoog Uw weerstand! Vlot, vrolijk afscheid van „weg-rijderij Opening door jhr. mr. de Casenbroot Wim van Est door val spoedig kansloos pwijck" EN iruitgang an pijnen! )A DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 OKTOBER 1956 Meer belangstelling gevraagd voor schoolmelkvoorziening Sprekende koe Dr. I. DELLEPOORT SPRAK TE GOES Vliegende Melkboer weer in conditie HOOFDPIJN? WEG HOOFDPIJN! Verpleegsters waren op retraite in Aardenburg 55 Herdenkingsteken voor Stan Ockers Gaan we dat zien Dcncmarken-Oranje op de televisie Afd Zeeland KNVB Programma zondag 21 okt. AANBESTEDINGEN RYNBENDE In Uw huisapotheek WITTE KRUIS AAARKTEN EXAMENS WAl ERSTANDEN IWEN met: |mse leeuwen. I „uit de hand By draafde de tri voor. Bever met zijn llifanten om- lipeelgoed was Isehjke kangoe- ijzen en kron- ze van rub- Inen zenuwen Inning door de |ich even later ban van ver- Pr de meester- liani's' zijr.. Itenroller gent pat iemand de e stelen en portemonnee |aap in de na- feen de fraaie llieten de wer pt ze konden; fosformensen kazing, evenais Iskante rijwiel- 1 Edmondo, die (erricht, vormt fijl de Dub lin taxi en de Tillibs de lach |iek was, bleek opklaterend laatst# voor- luis alhier na- Izal 14 novem- len geopend. Inaam ,,Rand- lats aan 38 be ltober al gelei- pan betrekken, et gebouw aan fioofdrollen ver- dit stuk nog td. KGEN- ÏHOOL. Vereniging van ^sersschool al- ^rgadering bij ltellen van het sloten werd in schillende avon 1) diverse spre idden. Met Koe- j er weer een ■gehouden, ech- e manier dan zal in twee den. De ploeg nationale titel en aparte wed- werd besloten een eendaagse IRG IN DE AAT iet „Vrije van puin en be- Leenhouts uit 1 de Burcht een vrachtwa- rbieten van de i uit Cadzand. geen persoon- De schade gedeukt spat- aan de wagen ULTAAT werd vermeld het „Utrechts Ledeltheater, ie Vereniging willigers, kon Oud-Verpleeg- STUDIE leeuwerik" be- ergadering om ledrijven ,,An- aar" in studie e) wbare middelen /oen wonderen ling is in de loop er geworden. Ge- eld waar en j hebben geleerd i hebben zij kans één der oudste k te versterken jw ontdekte mid- /erkt bij pijnen dan elk middel de gevoeligste maag, bestanddeel Chefaroa. Circus v. Bever pitein Bhrlich. Houten koppen ur: Gitarren der mpia 8 uur: ard. 8 uur: De twee Puntje en rte wreker. •uw is gevaarlijk uw 8 uur: Wie Drie vrouwen mpia 8 uur: De a: Het kind van zwarte wreker. Vlaamse Opera ermoor /ballet). De koppelaar- Twee tenten zijn er op het Middel burgse Marktplein opgeslagen, tenten, waarbij groen de dominerende kleur is. In de grootste van de beide tenten is de reizende tentoonstelling „In Zui velland", die uitgaat van het Neder landse Zuivelbureau, ondergebracht. De andere tent, op het halfronde plein voor het stadhuis, draagt het opschrift „Zuivelbio", dit is dus een bioscoop, waar diverse films over de zuivel bereiding zullen worden vertoond. Donderdagmorgen om 11 uur zal de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de tentoon stelling officieel openen. Dan zullen de poorten van Zuivel land opengaan, dan zal de sprekende koe, één van de attracties van de ex positie hare oratorische talenten den Zeeuwse volke gaan vertonen Het is een wonderlijke zaak met dit koe beest, naast melk geeft zij antwoord op tal van vragen! Stereokijkers zijn er op de tentoon stelling te zien, die, zo hij er een blik in werpt, de kijker een beeld geven van de verschillende fasen van de zuivelbereiding. Afbeeldingen en cij- Over priesterroepingen in Zeeland Gistermiddag heeft dr. J. Delle- poort, leraar aan het seminarie Ype- laar in hotel „De Korenbeurs" te Goes voor de geestelijken van de dekenaten Middelburg en Oostburg in het kader der Unio apostolica een lezing gehouden over de pries terroepingen in Zeeland. De bijeenkomst was van vertrou welijke aard. (Advertentie) fers van de boter- en kaasbereiding zullen niet ontbreken, evenals tal van interessante gegevens over de school- melkvoorziening waarvan de noodzaak steeds meer wordt ingezien. Een belangrijke plaats is op de ten toonstelling ingeruimd voor de „Zui- velkeuken", waarin door middel van demonstraties zal worden getoond, welke veelal ongekende moge lijkheden de zuivelprodukten in zich dragen, zowel voor de bereiding van de warme als van de koude maaltij den. De rijdende milkbar completeert de tentoonstelling. Prijzen Dan zijn er de prijzen, voor de 25e bezoekers, de 100ste bezoekers, voor h endie telkens een duizendtal volma ken en voor de passanten, die 5000 of een meervoud daarvan voor zich laten ..afdrukken". Elke 25ste bezoeker of bezoekster krijgt het fraaie roomalbum aangeboden, elke 100ste ontvangt een lunchkaasje. Voor de duizendtallen zijn er extra verrassingen. Dan is er nog een wel verzorgde zuivelmand. die opgetast met zuivelprodukten, iedere dag on der de bezoekers wordt verloot- Deze tentoonstelling is voor het tweede jaar op toernee. Vorig jaar werden acht plaatsen in het land be zocht, thans is dit aantal weer acht. Middelburg is de zevende in de rij; met Zwolle eindigt de zuivelvictorie dit jaar weer. Kwartliter melk Gistermorgen hebben ruim 400.000 Nederlandse kinderen, verdeeld over 191 gemeenten, op openbare en bijzon dere scholen voor lager en kleuter onderwijs hun kwartliter melk ge dronken. Een jaar geleden had de verstrekking nog maar in 70 gemeen ten plaats. De belangstelling voor de schoolmelkvoorziening js groeiende. Niet in alle provincies is de belang stelling even groot. In twee gewesten is deze belangstelling nog geheel af wezig. Hiertoe behoort ook Zeeland- Slechts in één gemeente, in Wemel- dinge, wordt aan 300 schoolkinderen melk verstrekt. Het is de mening van schoolartsen en voedseldeskundigen, dat ieder kind ook het normaal gevoede hal verwege de lange en vermoeiende schooldag behoefte heeft aan een ver sterking, als aanvulling van het hui selijk menu. Het schoolleven vergt van het kind veel krachtsinspanning. Er is een onderzoek ingesteld naar het gebruik van melk thuis. Resultaat was, dat men moest concluderen, dat dit melkgebruik in het algemeen aan de lage kant was en niet bepaald ideaal te noemen. Uit een rapport van wijlen dokter Looyen. in leven school arts te Goes, was reeds eerder geble ken, dat de algemene lichamelijke toestand van de schooljeugd op oos telijk Zuid-Beveland en te Goes bij ca. 13,5 pet van de kinderen matig of onvoldoende moest worden gpacht Ofschoon dr. Looyen een verklaard voorstander was van melk op school, mochten deze betreurde schoolarts en het Centraal Schoolmelkcomité er niet in slagen de schoolmelkvoorziening te Goes tot stand te brengen. Evenmin mocht dit gelukken te Middelburg, waar de verstrekking van melk op school niet noodzakelijk werd geacht, terwijl uit een te Vlissingen gehouden enquête zou zijn gebleken, dat een vrij grote meerderheid van de ouders er niet voor voelde van de school- melkvoozriening gebruik te maken. Het is om deze redenen, dat de in specteur voor de Schoolmelkvoorzie ning, de heer H. Chr. Meijer, meent de aandacht te mogen vragen van al len, wie het welzijn van de jeugd ter harte gaat. voor datgene, wat op de tentoonstelling ..In Zuivellaivd" met betrekking tot de schoolmelk voorziening in beeld werd'gebracht. (Advertentie) C3 C3 BUISMAN verhoogt het koffiegenot en verlaagt de kosten. Ook bij Nescafé en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje BUISMAN wonderen. £2* c? kz? cr? Dave Stephens, die tijdens de Au stralische kampioenschappen op de 5000 meter zijn landgenoten zo zwaar teleurstelde omdat hij tengevolge van onwillige spieren en slechte conditie, een stevige inzinking kreeg en slechts met moeite de race kon uitlopen, heeft plotseling zyn vorm weer terug gevonden. Twee dagen na de dramatische 5 km wedstrijd voelde de vliegende Melkboer" zich bij de training weer helemaal fit. Verwonderd over de onverwachte verandering, zei Stephens: ,,Er schijnt deze dagen iets met me ge beurd te zijn, want ik voel me vol komen in staat om zaterdag a.s. in een wedstrijd over 10.000 meter uit te komen." Zuid Beveland heeft volleybalclub Te Goes is een afdeling Zuld-Be- veland van de Nederlandse volley bal-bond (Nevobo) opgericht. Het bestuur is als volgt samen gesteld: B. v. d. Weerd. Goes, voor zitter; mej. S. van Strien, id„ secre taresse; J. Goedee, id, penningmees ter; M Speelman, Goes en P. Louwer- se, Yerseke, leden. Door het afdelings bestuur is voor het komende winterseizoen een com petitie georganiseerd. Waaraan door de navolgende verenigingen zal wor den deelgenomen. Astra (Goes); A.V, '56 (Goes); Ba. Zo (Goes); Neptunes (Ierseke); O. KK.. (Goes'; PTT (Goes). Smash Goes Het ligt in de bedoeling om a.s. zaterdag 20 oktober de eerste wed strijden te laten spelen en wel in de gymnastiekzaal van het Chr. Lyceum aan de Bergweg te Goes. Middelburgse zomer avondvoetballers vierden derde lustrum De Middelburgse zomeravondvoet- ballers sloten, de traditie getrouw, het seizoen af met een feestavond, welke ditmaal in het teken stond van het 15-jarig bestaan. De voorzitter, de heer J. Sukkel, huldigde de heren P. v.d. Berg en J. de Kam, die in 1941 het initiatief namen tot het Middelburgse zomer avondvoetbal. Hij overhandigde bei den een geschenk, evenals aan de 71-jarige heer Huijsse, aan wie de zomeravondvoetballers veel dank verschuldigd zijn. De heer C.J. Priester sprak na mens de deelnemende elftallen en bood alle bestuursleden een geschenk aan. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer A. Imanse, voor zitter van de afdeling Zeeland van de KNVB en de heer Hertogh na mens de zomeravondvoetballers in Bergen op Zoom. Hierna volgde-een gezellige avond, (Advertentie) Eén enkele dragée Davi- tamon 10 per dag heft vitaminetekorten radicaal op. Flacons van 50, 100 en 500 dragées >1 jpü kV. °*<u# 0* 1; *5» 10 Een 10 voor gezondheid hoge vjtaminewaard^ ORGANON OSS waarvan het programma werd ver zorgd door het gezelschap van John ny Jordaan. DE WEDSTRIJD voor de achtste fi nales van het toernooi om de Europese voetbalbeker tussen Man chester United en Borrussia (Dort mund), woensdagavond (heden) in Manchester zal worden geleid door Leo Horn (Bentveld). Als grens- rechtei-s zijn aangewezen F. Hugens (Roermond) en C. Bronkhorst (Am sterdam). (Advertentie) 5 i In Maris Stella te Aardenburg werd de jaarlijkse retraite gehouden voor de verpleegsters van Oostburg en Sluiskil. Deze retraites werd ver deeld in twee groepen, ieder van 20 verpleegsters, welke beide enkele da gen in Aardenburg verbleven. Het wa ren dagen van geestelijke vorming maar tegelijkertijd ook van geestelij ke ontspanning, die elk van de deel neemsters goed hebben gedaan. De beide recollecties werden gegeven voor pater Even, prior van Sluis. In zijn boeiende en interessante conferenties liet hij duidelijk uit komen, dat het beroep van ver pleegster een maximum aan gees telijke inspanning en voortdurende toewijding vraagt. (Van onze speciale verslaggever) PUTTE, dinsdag. De slanke Belg Roger Ver plaetse, eerste in de Sluitings prijs van Putte en daarmee „laatste" winnaar van dit sei zoen, mag vanavond tevreden (Advertentie) naar bed. Hij zegevierde „af getekend" over een magnifiek veld, dat niet had nagelaten op de kasseien rond en in het Nederlands - Belgische grens- plaatsje „vuur" te geven. Voor de talloze vaderlandse fiets vrienden. die een snipperdag aan de ze koers hadden gewaagd, was Bet ongetwijfeld teleurstellend, dat Wim van Est zo snel uit het „pak" was. Hij werd met nog enkele renners be trokken bij een valpartij, die net bij bet ingaan van de tweede ronde ont stond en waarbij de vinnig rijdende St.-Willebrorder aan zijn arm werd gewond. De andere Nederlanders (West dorp, Jules Maenen en Jos. Hinsen) konden het tegen de overmacht van zestig, zeventig Belgische top-rijders niet klaren. Zo verdween al spoedig het „Ollandse" element en kon men alleen nog maar plezier beleven an de verrichtingen van de anderen. Vluchten Die zorgden inderdaad voor ple zier. Vrij snel begonnen Marcel Jans- f" De nieuwe BM shag van VAN NELLE ligt vooraar In smaak, in geur, in kwaliteit pure (langeVirginia tabak rolt gemakkelijk. U zult genieten van deze nieuwe VAN NELLE shag sens en Jos. I^oevenaers aan een vluchte die hen ver vooruit bracht. Het was echter wel duidelijk, dat ze het geen honderd kilometers aan één stuk konden houden en er volgde dan, ook een gedweëe hergroepe ring. De renners draaiden wat door de herfstachtige dreven van Stabroek en door Putte's midden, waar het dampte van de vreugde. Ze hielden zich in tot na half koers. Toen kon je aan het nerveuse trekken van sommigen gaan zien, dat er grote dingen werden voorbereid. Eerst waagde Schils het. Hij werd teruggehaald alsof hij er met de ge- zamelijke ka§ van de Belgische en Nederlandse bank vandoor was. Toen, onder het enthousiast geroep van zijn aanhangers, „vertrok" nationaal kam pioen André Vlayen. Slag viel De slag was aan de gang. Op die Grote Steenweg, het enige brede, rechte stujt van het 17 km lange par cours stuurde Dolfke Verschueren de auto. waarin we volgden, tot naast het peleton. „Ziede??", vroeg hij. Iedereen zag het. In dat peleton werd door een vloed van demarrages een einde gemaakt aan de kansbere- ning van alle zwakkeren, werd de laatste adem op geblazen en gingen de laatste reserves over boord. Dèar en nergens anders werd de uitslag van de spurt bepaald. Daèr werd uitgezocht, wie het krachtigste was. Vlayen moest eveneens stoppen met zijn vlucht. Maar hij stuurde mee in de sprint, waarin die krachtigen opnieuw, voor het laatst toonden, wat ze waard waren. Jantje Westdorp uit 's - Hee- renhoek, die achter de groep als eer ste Nederlander 21ste werd kreeg zijn inspanningen slecht betaald, want hij viel net buiten de prijzen.... Uitslag De uitslag luidt: 1. Verplaetse. 2. van Looy, (op 30 meter); 3. Vlayen, 4. Kerkhofs, 5. Rijckaert, 6. van Avermaete; 7. van Gompel; 8. Decock: 9. Defeyter, 10. Rosseel; 11. van Kerkhoven, 12 Ma rien, 13., Pascal, 14. Clerckx. 15. Hoe- venaers. PUTTE, dinsdag. (Van onze speciale verslaggever) In Putte hebben duizenden wielervrienden vandaag de weg- rijderij van dit seizoen goede dag gezegd. Het was geen treurig afscheid. Volgend jaar zijn er toch weer koersen genoeg en bovendien redeneerden ze verder in de richting van wat-we- hebben-gehad-hebben-we-gehad. Daarom keken ze naar die Sluitings- prijs met het vrolijke, vlotte gemak zoals men kermis houdt. Net alosf die rond fietsende rennerssliert de zoveelste soort draaimolen was. Net alsof men daar niet meer, maar voor al ook niet minder plezier in had dan in het Belgisch gekleurde ker- misspul, dat men juist op de grens van België en Nederland had wegge zet. Zo werd de laatste koers van deze zomer precies gelijk aan zijn 26 voorgangers: Blij en met alle franje, die bij zo'r. licht volksfeest past. Laatste vonk Tegen vijf uur, toen er nog een verschrikkelijk mooi stuk var. de dag wachtte, tegen vijf uur wisten de duizenden, dat Roger Verplaetse had gewonnen. Di' deed hen geweldig veel plezier. Deze prestatie was zo veel als de laatste vonk, die het vuurwerk pas goed ontstak. In Putte kijken ze op een aparte manier naar de koers. Alle toeschou wers begonnen met op een zonnig terrasje te gaan zitten en een pot bier te bestellen. (Of een „filter", omdat de dag nog lang was en een voorzichtige start nooit geen kwaad kon). Het leven gaat voort, een beet je (veel) opgewekter, maar voor h»t overige gelijk ais op iedere ander kermisterrein, waar oud»rs hun kin deren het zwijgen opleggen met zuur stokken en waar de muziek en tien tallen kramen lokt. Maar op een plotseling moment blijkt, dat die vrolijke kermis een extra attractie heeft. Het rijdek om de weg loopt leeg. De boeienkoningen en pinda verkopers staan onverhoeds zonder klanten. De renners komen. Dóar is de beste sensatie. De renners passe ren en de straat loopt weer vol. De leeggestroomde café's tappen weer zo hard ze kunnen. Zo ging het iedere! ronde. Er waren acht „toeren"„zo dus", zei een klein Belgje, „is het goed gezien, dat ik niet met bier begon?" Benelux Nu kan men levenswijs opmerken dat koersen zonder feest in België een schip op het droge is, maar daar mee alleen is het karakter van de sluitingsprijs, die Eugeen Teysen en secretaris Leys elk jaar weten op te dissen. Ir. Putte ia-het altijd een beet je anders. Vermoedelijk, omdat het er zo Be- nelux-aclitig toegaat. Vermoedelijk, omdat ze daar aan de grens in de tijd, dat de ministers, die de Benelux-ge- dachte ontvouwden nog aan het Ieren waren, al lang en breed hadden uit gevonden hoe het 't best tussen de mensen van verschillende natio naliteit kon gaan: Met een lolletje en een potje bier, zonder plechtige gezichten in ieder geval. In het groot zal dat wel niet kun nen. Maar in Putte, waar het 'n het klein in ieder geval wél gaat, houden ze de „verbroedering" zo goed moge lijk warm. Daarom bléven de Nederlanders, óók al viel Wim van Est. prak tisch hun enige favoriet, bij het ingaan van de tweede ronde al. Als supporter hadden al zijn dui zenden landgenoten toen wel kun nen gaan. Maar ze keken wel uit. Ze waren er toch. Fijnproevers De fijnproevers, de mannen, die -dit jaar voor het laatst nog eer-s coureurs wilden zien naderen over lange we gen, de fijnproevers waren niet in het centrum van de plaats, waar het hart van al dat vertier sloeg. Die stonden ergens langs de Grote Steen weg, in het Kapellenbos of bij de Keyenhof, waar de koers was en waar de renners alleen waren, alleen in hun strijd om de beste roem. Tegen het eir.de pas togen ze naar de finishlijn. Maar daar was inmid dels ook al alle aandacht gebundeld op dat ene, dat nu komen ging; Op de sprint, waarin zo veel „rappen" zouden zitten. Ze stonden met vijftig man op het dak van het Belgische douanekantoortje, hingen uit frites tenten, waar de bak-juffrouwen in grote paniek probeerden te redden wat er te redden viel en hingen ir. de tolbomen, die er eigenlijk voor een deftiger doel zijn geplaatst: Voor de onverbiddelijke afscheiding van Bel gië en Nederland In Putte werd die grens doorbro ken. Perfect Wij hebben ons daar tussen al die mensen loper, verbazen over de or ganisatie. Zo op het oog was er nie mand, die iets opschreef of geweldige dingen deed, zodat je kon denken: „Nee, nou kan er echt niets meer mis lopen". De hele sportkomiteit was programma's aan het uitdelen, maar voor het overige leek het alsof men de koers weliswaar op gang had ge zet, maar vervolgens schielijk verge ten was. dat er toen nog 135 km moesten komen. Het was schijn. Men liet de wed strijd draaien, zoals men een heftig paard de vrije teugel laat, maar ner gens gebeurde iets verkeerds en overal klopte het „Kwestie van ar rangeren". zei Teysen. En dat zal het fijn. In Belgische wielerkrin.gen heeft men besloten ter nagedachtenis aan Stan Ockers een herdenkingsteken op te richten. Dit herdenkingsteken zou dan ko men te staan bij Embourg, het stadje waar Ockers in 1953 de Italiaan de Filippis loste in de Waalse Pijl en daar de basis legde voor zijn over winning te Luik. i Naar wij van de zijde van het be- stuur van de KNVB vernemen, wordt het vraagstuk van de televisie-uitzen ding te Kopenhagen dezer dagen in een bestuursvergadering besproken. Toestemming van de KNVB is af-1 hankelijk van het feit, of op 4 no- vember een wedstrijdprogramma zal worden vastgesteld, aangezien het de 1 bedoeling is, om op die dag de be kercompetitie voort te zetten, waar bij belangrijke ontmoetingen op het programma staan. De beslissing zal nog voor het einde van deze week vallen. Ie klasse A. Dewed. Boys IHoofd plaat I; Noormannen IKruiningen I; Walcheren IDomburg I; Schoondij- ke IVolharding 32 I: Vogelwaarde 1Robur I. Ie klasse B. Brouwersha ven IDreischor I; Burgh 2Zierik- zee 2; 2e klasse A. Breskens 3Aar denburg 2; Zuidzande IZeeland Sport 4; IJzendijke IRCS 3; Retran chement IBiervliet 2; Noormannen 2Groede I. 2e klasse B. Corn Boys 3Yerseke 2; Patrijzen IPilippine I, Cortgene IKwadendamme I; Vogel waarde 2Sluiskil 2; Hansw. Boys 2 Rapenburg I. 2e klasse C. Brouwers haven 2Dreischor 2; Zonnemaire I SVOWK I; Renesse 2Zierikzee 3. 3c klosse A. Zuidzande 2Zeeland Sport 5; Schoondijke 2's H. Arends kerke 2; Walcheren 2Vlissingen 5; Patrijzen 2Robur 2; Lewed. Boys 2 IJzendijke 2. 3e klasse B. Philippine 2Hulst 3; Koewacht 2Terneuzen 3; Rapenburg 2Hontenisse 3; Axel 3 Ria W 2; Steen 3Sluiskil 3. (Advertentie) WEGVERBETERING TE GROEDE Ten behoeve van het waterschap „Het Vrije van Sluis" is aanbesteed een wegverbetering nabij de Kruis- dijk onder de gemeente Groede. In geschreven werd als volgt: M. P. Hol, Hulst f 101.340, J. den Oude, Biervliet f 103.850, fa. E. L. K„ Geleen f 112.400, C. de Ruysscher, Biervliet f 113.500, J. Hoogesteger, Wemeldinge f 119.280, N.B.M., Zaan dam f 123.450. (Advertentie) horen Witte Kruis-poeders tegen de pijntjes van elke dag. Witt©. Kruispoeders in huis houden de dokter uit huis! Ook tri tablet- cachet-vorm MELK- EN ZUIVELHANDEL De volgende personen behaalden te Axel het diploma: R. de Boeije, Westdorpe; M. de Caluwé-van de Broek, Hulst, C. Hask, Axel, M. Kaijser, Terneuzen, Th. de Koek, Kloosterzande, A. Nelen, Sas van Gent, A. Onderdonck-van de Vijver, Philippine, M. de Rijcke-de Groene, St.-Jansteen, J. Verbiest. Terneuzen, G. van Vooren, Hulst, C. de Zwart, Oostburg en A. Rammelaere, Eede. Te Middelburg werden de diplo ma's overhandigd aan J. de Back, Goes, M. Deurwaarder, Wemeldinge, S. Klaasse, Arnemuiden, L. Leen- dertse, Wissekerke, A. Francke, Sint Laurens, P. Louws, Serooskerke, J. Poppe. Middelburg, J. Remijnse, Wolfaartsdijk, P. Remijnse, Wolf- aartsdijk, A. Vos, Vlissingen, L. Wit te, Nieuwdorp en G. Meyboer, Sint Annaland. Mannheim 315 020), Kaub 238 (—016), Trier 178 (—005), Koblenz 249 (—017), Keulen 240 (—018), Ruhrort 464 (—021), Lobith 1103 024), Nijmegen 885 022), Arn hem 888 (—019), Eefde 432 (—019), Deventer 327 019), Namen la Plante 160 (—014), Maastricht hoofd- sluis 4389 (+001), Borgharen 3983 (+007), Belfeld 1180 (+045), Grave 497 (+010). GOES, 16 okt. Export- en indus trieveiling: Bramley Seedling H80-90 34, H70-80 26, 2 11.30. Cox Or. pippin st75-80 78, st70-75 80, st65-70 73.60, st60-65 68.10, st55-60 41, H75-80 76-77. H70-75 74.30-75, H65-70 68.20-69.10, H 60-65 65.40-66, H55-60 40.35-40.60, 2 23. Gl. v. Holland st75-85 47.60 st65-75 33.50-34.10, st60-65 25, H75-85 48.40, H65-75 32, H60-65 25, 2 17. Goudrenet st75-85 39, st65-75 25, st60-65 21. H75- 85 32, H65-75 23, H60-65 20, 2 17. All. pippin st70-80 41, st60-70 36, H70-80 37, H60-70 34, H55-60 20, Laxt. superbe st 70-75 39. st65-70 40, st60-65 32, st55-60 20, H80-85 37, H75-80 39, H70-75 41. H65-70 39, H60-65 34, H35-60 20, 2 14. Sterappel st65-75 68, st55-65 46, H65- 75 56, H55-65 37, Notarisappel H75-85 30, H65-75 29, div. appels kroet 9.10, Goudrenet kroet 9 val 9,50, Br. Seed ling val 8, Sterappel val 9. Legipont st65-75 56, st55-65 54, st50-55 33, H65- 75 63, H55-65 53, H50-55 34, 2 45-50 21, 2 45-55 21. Conference st65-75 64, st55- 65 50, H65-75 70 H55-65 49.70. H50-55 37, 2 45-50 21. 2 45-55 26. Br. A. Lucas st75-85 66. st65-75 60. st60-65 37, H75- 85 62, H65-75 56, H60-65 38. 2 50-60 26. Nouveau Poiteau H65-75 34, H55-65 23, H50-55 17, 2 65. D. du Com. st75- 80 113, st70-75 115, st65-70 101, H75-80 107, H70-75 109. H65-70 95, H60-65 79. 2 55-60 62, 2 55-65 67. Em. d'Heyst H65-75 36, H55-65 33, 2 19. Br. Clair- geau H65-75 51, H55-65 34, 2 19. St. Remy H75-85 25. H65-75 24, H60-65 22, H55-65 22, 2 17. Herz. Elsa H60-70 44, H50-60 33, Zwijnd. wijnpeer H50-60 28. 2 45-50 15. Gewone veiling: Cox Orange pippin K47-58, F 19-47, GL v. Holland K 26- 33, F 17-22, All. pippin K 29. F 14. Notarisappel K 21-22, F 18, Goudrenet K 20, F 16-17, Br. Seedling K 15, F 10, Laxt. sup. K 30-31, F 18, Legipont K 39-47, F 21-25, Conference K 38-49, F 26-28. Br. A. Lucas K 28. F 13-22, D. du Com. K 79-82, F 36-70. Drui ven 110-130. GOES, 16 oktober. Eierenprijzen (Bericht van handelaren). Kippe- eieren 13; poelje 9; eende-eieren 8; kalkoen eieren 20 en ganze-eieren 30 cent. Rotterdam, 16 oktober Aanvoer in totaal 4111, Weektotaal 5720, Vette koeien en ossen 660, Gebruiksvee 1351, Vette kalveren 120, Graskalve ren 531, Nuchtere Kalveren 598, Var kens 148, Biggen 206, Paarden 109, Veulens 27, Schapen of lammeren 300. Bokken of geiten 61. Vette koeien, prijs in ets. p. kg. Ie kw. 310-320. 2e kw. 390-304, 3e kw. 270- 280; Vette kalveren 300-320, 280-295, 250-270; Graskalveren 440, 350, 250; Nuchtere kalveren 65s 55, 45: Biggen 58, 50, 40; Slachtpaarden 240, 220, 205; Schapen 125, 110, 100; Lamme ren 120, 110, 95; Kalf koeien 1150, 950, 725; Vare koeien 800, 700, 600; Vaar zen 840, 700, 550; Pinken 600, 475, 375. Vette koeien, aanvoer, als vorige week, handel, flauw, prijzen, iets af brokkelende prijzen, enkele prima's boven notering; Vette kalveren, als vorige week, vlot, wat stijver in prijs: Graskalveren, ruim, matig, le kwaliteit prijshoudend, verder iets lager; Nuchtere kalveren, iets meer, redelijk, teruglopende prijzen; Big gen, iets kleiner, kalm, onveranderd; Werkpaarden, als vorige week, lui, prijshoudend; Lammeren, als vorige week, matig, constant. Kalfkoeien, flink, stil, behalve beste beesten niet geheel prijsh; Melkkoeien, flink, stil, behalve beste beesten niet geheel prijshoudend; Vare koeien, ruim, sle pend, onveranderd; Vaarzen, tame lijk kalm, niet geheel prijshoudend. Pinken, tamelijk, kalm, niet geheel prijshoudend.

de Stem | 1956 | | pagina 3