ite Russisch resolutie veto nieuwe stijl half verworpen .ST van deurne IRAAKSE TROEPEN PARAAT .heet" nieuws uit Twee vissers ontsnapten maar nauwelijks aan verdrinkingsdood Antwoord gaat elke weggebruiker aan SUEZ-GESPREK NOG NIET AFGELOPEN DE DOOD OP DE WEG Arrestaties in Praag Ook in Polen eerherstel voor de gehangenen Zes doden bij treinramp Drie doden op Cyprus HOEDJE VOOR NINA Overeenstemming over zes (vrij vagej beginselen Door mist op de schorren verdwaald 8 In bij onze vraag iii DAGBLAD VOOR ZEELAND GEMATIGD OPTIMISME Tatjana mocht niet vertrekken Droog weer Eerst volgende week regerings verklaring Israël protesteert J4/10 - het? asêerlfui&s* elftal hesïi ,vaa4aag aefc 2-5 gewoaaèü van. - feelgle. Met ha'tóen de balgen een vooi?sp^ong vmi 1-0. nadien liepen ze ajt? tot? 2~Ö. daayna 'mamn oaze larsdg' noten terug mi e«n. offen sief, waanifi. drie doalpastea wefden gesdoaxd, Wij hebben het niet gewild Duizend gewonden bij de relletjes in Japan Smirnof Sowjet- ambassadeur te Bonn Weer onlusten in Hongkong Het water steeg tot aan hun middel Wat doet U op 17 oktober Europese sociale Conventie ONTVOERDE NEGERBABY IS TERECHT Scheuring in Franse radicale partij DE KABINETSFORMATIE Voorlichting door prof. Romme r |ey, Azario keuze in jkheid is I :rra fond f 3.95, :ol, aan weers- 50, f 13.50 en at f 21.50, in de ljes 40x70, IIol- )ltap f 7.50 tot .75, in de maat •s 40x70 f 7.25, Wilton Salon- ÏJ.50 en f 60.80. diverse maten, eien: erétonne, 8.95 tot f 25. uur 2527), Goes ico huis. ill 9 96e JAARGANG No. 22277 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A J. J. M Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P V. M. Vercauteren, L. J v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsl. bi) niet postbesteU.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor God, Koningin tn Vaderland MAANDAG 15 OKTOBER 1959 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.31 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.81 per m/m). Voor advertenties van plaatselijk» aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuws» editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De Sovjet-Unie heeft zaterdag kort voor middernacht in de Veiligheidsraad haar veto uitgesproken over het tweede deel van een nieuwe Brits-Franse resolutie, waarin werd aangedrongen op steun voor de voorstellen van de achttien landen tot interna tionaal beheer van het Suezkanaal. Ook Zuid-Slavië sprak zich tegen dit deel van de resolutie uit. Het tweede deel, waarin de zes beginselen waarover Groot- Brittanië, Frankrijk en Egypte overeenstemming hebben bereikt, werd met algemene stemmen aangenomen. De zes beginselen, „vereisten" ge noemd zyn: f Vr(je doorvaart zonder onder- 1 derscheid, O De soevereiniteit van Egypte wordt geëerbiedigd. O De exploitatie van het kanaal staat los van elke politiek. A De vaststelling der tolgelden ge- schiedt door Egypte en de gebrui kers gezamenlijk, C Een billyk deel van de inkomsten is voor de verbetering van het ka naal, C In geval van meningsverschil zul- len onopgeloste kwesties tussen de Suez-kanaalmaatschappjj en de Egyptische regering door arbitra ge worden geregeld. WINTERSWIJK: Het vierjarig zoontje van de heer L. Veldhuis werd door een motor overreden, toen het plotseling de weg over stak. Het ventje is in het zieken huis overleden. GOES. Een personenauto botste tegen een melkauto. Tengevolge daarvan werd de 36-jarige me vrouw C. V.-R, dodelijk gewond. (Zie ook elders in ons blad). Negen landen in de Veiligheidsraad allen dus met uitzondering van de twee bovengenoemde, stemden voor het tweede deel van de resolutie. De ministers van Buitenlandse Za ken van Groot-Brittannië. de Ver enigde Staten en 'Frankrijk hebben zich na de stemming in optimistische zin over de toekomst uitgelaten. Zij hadden wel kritiek op de Sovjet- Unie. Minister Sjepilof, dip nog niet eer der van het veto-recht gebruik had gemaakt, zei, dat er, naar zijn oor deel, wel vorderingen zijn gemaakt IN DE Sovjet-Unie zou de crisis in de landbouw overwonnen zijn. In ach terlijke gebieden, aldus de „Prawda" heeft men doeltreffende hervormin gen ingevoerd. EEN GROOT, nieuw gebouw van het Gemeenschappelijk Administratiekan toor gaat in Amsterdam verrijzen. Het zal ongeveer 10 miljoen gulden kos ten. DE COMPONIST Ton de Leeuw z&l in opdracht van de regering de mu ziek voor de film „Rembrandt" schrij ven. DOORDAT hij tegen een vliegertouw reed, kwam een scooter-berijder in Delft te vallen. De man werd ernstig gewond. HET EPISCOPAAT heeft zich uitge sproken tegen het betrekken van schoolkinderen in allerlei acties, die met het onderwijs weinig of niets te maken hebben. Uitgezonderd zijn het schoolsparen, de jaarlijkse H. Kinds heidactie en de kinderpostzegelactie. EEN MEISJE met twee stel hersenen is dezer dagen in Madrid geboren. Het kind is gezonden levendig. De artsen verwachten dat het over een buiten gewone intelligentie zal beschikken. DE GEVALLENEN van de stoottroe pen zijn gisteren herdacht in het dorpje Leeuwen-beneden, in het ge bied van Maas en Waal. Ook op de Britse begraafplaats in Overloon wer den de doden herdacht. ALLE FOLDERS (en nogal kostbare) die een vertegenwoordiger in Am sterdam zorgvuldig voor goede rela ties had opgespaard, werden door een driejarig jongetje aan wildvreemde mensen uitgedeeld. De vertegenwoor diger had de folders in zijn fietstas laten zitten. De kleine Tatje Tsjowstof en haar vader, die in Southampton aan boord van een Russisch schip waren gegaan, hebben even voor het vertrek, dit schip weer verlaten. De moeder van Tatjana had namelijk een Britse ad vocaat in de arm genomen, die op zijn beurt de rechtbank had gevraagd het vertrek van Tsjowstof te beletten tot dat de nationaliteit van het kind zou zijn opgehelderd. Zoals gemeld nam Tsjowstof zijn dochtertje mee tegen de zin van zijn Amerikaanse vrouw, van wie hij gescheiden leefde. Door tussenkomst van de Russische ambassade werd Tsjowstof gevraagd zijn vertrek uit te stellen. Een aantal ambtenaren van de Britse immigratie diensten bracht hem met zijn dochter tje naar de wal. Op de foto: Tatjana en haar vader verlaten het schip. De leden van de Tweede Kamer zullen worden opgeroepen voor een vergadering op dinsdag 23 oktober. Minister-president W. Drees zal dan een regeringsver klaring afleggen. Het debat over deze regeringsverklaring zal vermoedelijk op de daaropvol gende woensdag en donderdag worden gehouden. oktober zuüfnden5f dlns,??£ _!3 leden worden die benoemd zullen word™ fn vacatures van de aangebleven minfs- ters. Het ligt in de bedoeling de vijftig nieuwe leden, met wie de Tweed! Kamer wordt uitgebreid, te beëdigeii in de vergadering van dinsdag 6 no vember. Weersverwachting van het K.N. i M.I. tot maandagavond, opgemaakt J zondagavond 23.15 uur: t Op vele plaatsen mist of laag- hangende bewolking, maar hier en daar ook perioden met zonne schijn. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: J Kalme tot lichte wind uit richtin- J gen van zuid tot west. 's Morgens mist, later op de dag mooi weer. Vandaag: zon onder 17.47 uur- I maan op 15.48 uur. t Morgen, zon op 7.07 uur; maan onder 3.25 uur. f Te Praag is vernomen, dat vl_, Tsjecho-slowaakse employes van het Belgische gezantschap aldaar, drie vrouwen en een man, zijn gearresteerd op beschuldiging van het „in gevaar brengen van de veiligheid van Tsje cho-Slowakije." Eén der vrouwen en de man zouden reeds 25 jaar bij het Belgische ge zantschap werkzaam zijn. Radio Praag meldt, dat de Tsjecho- slowaakse autoriteiten een lid van het personeel van de Amerikaanse ambassade, Vera Osso, verzocht heb ben het land te verlaten. Zij zou in Tsjecho-Slowakije rondgereisd hebben op vervalse papieren. en dat de raad „een belangrijke en positieve rol heeft gespeeld. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Hammarskjoeld, vond het aangenomen eerste deel van de reso lutie een waardevol uitgangspunt voor onderzoek naar de verdere mogelijk heden tot een rechtvaardige oplos sing van het probleem van het Suez kanaal. Minister Lloyd, die vandaag of morgen naar Londen zal terugkeren, zei tot verslaggevers, dat ,,de ver antwoordelijkheid voor dit resultaat niet bij ons ligt". Hij bleei er bij, dat de voorstellen van de achttien landen het beste middel waren voor een rechtvaardige en vreedzame oplos sing van het probleem van het ka naal. Een Brtse woordvoerder verklaarde niet verrast te zullen zijn als nieuwe besprekingen zullen worden gehou den. Hij was er niet zeker van of „onderhandelingen" voor deze be sprekingen een goed woord zou zijn. „Zover ik het heb begrepen, zullen de besprekingen ter verduidelijking van elkanders standpunt worden voortgezet", zei hij. Minister Dulles, evenals Pineau, was van oordeel, dat van het verwor pen tweede deel van de Brits-Franse resolutie toch nog morele invloed zal uitgaan. Minister Fawzi van Egypte wilde niet zeggen of hij tevreden was met het resultaat van het debat. Hij was niet van plan dadelijk naar Egypte terug te keren. Sjepilof zei nog. dat hij onmiddel lijk uit de Verenigde Staten zou ver trekken, maar, zo voegde hij eraan toe, „ik verwacht binnenkort in New York terug te zijn". Ieder moment kan het besluit val len, dat Iraakse troepen naar Jor danië zullen worden gestuurd, ten einde daar het Arabische Legioen te versterken. Een Iraakse militaire en politieke missie is zondag in Amman gearriveerd, teneinde met koning Hoessein over deze kwestie te spre ken. De Iraakse legerafdelingen, die aan de grens gereed staan, zijn vol ledig gemechaniseerd en worden door vliegtuigen ondersteund. In een Israëlische regeringsverkla ring wordt gezegd, dat het binnen rukken van Iraakse troepen in Jor danië een gevaar voor Israël zou be tekenen, waartegen dit land maatre gelen zal nemen. Volgens de te Jeruzalem uitgege ven verklaring heeft Groot-Brittan nië Israël meegedeeld, dat ,,de Iraak se troepen op het punt staan Jorda nië binnen te rukken". De eenheden zouden voor onbepaalde tijd in Jor danië worden gelegerd. Het is duidelijk, zo werd gezegd, dat de op handen zijnde troepenbe wegingen deel uitmaken van een plan, dat beoogt ,,de territoriale ambities van Irak te dienen" en een ingrijpen de verandering in de bestaande toe stand teweeg te brengen. Men her innerde eraan, dat Irak tot de lan den behoort die in 1948 Israël aan vielen en dat het steeds geweigerd heeft een bestand te tekenen. De Israëlische ambassadeurs te Londen, Parijs, Washington en Mos kou zijn voor overleg teruggeroepen. Twee Egyptische commando's zou den zondag gesneuveld zijn in een gevecht nabij de vroegere woning van de Israëlische premier Ben Goe- rion te Sdeh Boker, in het noorden van de Negebwoestijn. Men h°eft dit opgevat als een aan wijzing. dat hij de zitting van de Al gemene Vergadering van de Verenig de Naties, die op 12 november be gint, zal bijwonen. De Israëlische regering heeft zich zondag in een boodschap over het Suezkanaal tot de Veiligheidsi aad en de Verenigde Naties gericht. Daarin wordt gezegd, dat indien Egypte wordt toegestaan zijn discremineren- de maatregelen tegen Israëlische schepen voort te zetten, dergelijke maatregelen op grotere schaal zullen worden genomen. President Eisenhower heeft zondag tegen persfotografen die hem op zijn 66e verjaardag kwamen fotograferen gezegd: ,,Ik heb een prachtige ver jaardag. Gisteravond zag het er niet zo goed uit door de Suezkwestie, doch vandaag staan de zaken er weer be ter voor." En dit is het moment waarop mid denvoor Willems van België de Nederlanders het bange vermoeden gaf, dat het minder goed zou af lopen. In de vijftiende minuut van de eerste helft scoorde hij het eerste Belgische doelpunt. V.l.n.r. ziet men Willems (B.), van der Hart (N.), en de Nederlandse doelverdediger de Munck. De Poolse procureur-generaal Ma- riam Rybicki heeft meegedeeld, dat in 1952 negentien Poolse officieren ten onrechte ter dood zi„ gebracht. Hij deelde dit mee aan een commis sie uit het parlement, die is inge steld om „inbreuken op het socialis tische recht" in het verleden te on derzoeken. De officieren zijn indertijd veroor deeld in verband met de zaak tegen generaal-majoor Stanislaw Tatar. Deze is in april j.l. in ere hersteld. Hij was chef-operaties van het Pool se ondergrondse leger in de oorlog. In 1951 is hij, samen met andere of ficieren, gearresteerd op beschuldi ging van spionage. Tatar kreeg le venslang. Procureur-generaal Rybicki zei dat tussen mei en oktober van dit jaar 1.708 aanvragen om eerherstel zijn ontvangen. Pas een derde deel is be handeld. Het betreft in hoofdzaak mensen die op valse beschuldiging, bekentenis onder dwang of mishan deling zijn veroordeeld. Er is eèn wetsontwerp in behandeling om deze slachtoffers schadeloos te stellen. In Boedapest zijn zaterdag nog vijf Hongaarse generaals, die tijdens het Stalin-regiem ten onrechte zijn ter dood gebracht, met militaire eer her begraven. Volgens berichten uit Wenen heb ben de Zuidslavische president, maarschalk Tito en de Sowjetrussi- sche leiders op hun recente bijeen komst te Sotsji, besloten, Roemenië, De iandingsmetingswerkzaamheden met het oog op de uitbreiding van een Amerikaanse luchtbasis bij Soenakawa zijn opgeschort. Bij betogingen zijn vrijdag en za terdag bijna duizend mensen gewond. De betogers waren tegen de uitbrei dingswerkzaamheden. Twee militaire treinen zijn tijdens een dichte mist op het traject tussen Liss en Bordin in Zuid-Engeland met elkaar in botsing gekomen, waardoor zes soldaten om het leven kwamen. Tien inzittenden werden gewond. Hongarije en Bulgarije vrij te laten bij het bepalen van hun weg naar het socialisme. Polen, Tsjecho-Slowakije en Oost- Duitsiand zouden in elk geval onder Russische invloed moeten blijven. De Sovjet-ambassadeur te Wenen, Andrej Andrejewitsj Smirnof. is be noemd tot ambassadeur te Bonn. Hij is opvolger van Walerian Zorin, die van 26 november 1955 tot 16 juli 1956 ambassadeur te Bonn is geweest. Smirnof was in 1936 en 1937 één van de medewerkers van Wysjinsky, toen openbaar aanklager, in de pro cessen tegen Zinojef, Kamenef en Toechatsjewski. Drie Griekse Cyprioten zyn zater dagavond bij aanslagen op Cyprus gedood. Gemaskerde mannen schoten in een winkel in het dorp Khlorakas nabij Paphos een taxichauffeur dood. De mannen gingen daarop naar een kap perszaak, waar zij een timmerman dooddan. In het dorp Ayios Amvrosios werd een man bij een revolveraanslag zo zwaar gewond, dat hij kort nadien overleed. Volgens het officiële communisti sche persbureau „Nieuw China", zijn zondagmiddag in Hongkong weer on lusten uitgebroken. Op aanstichten van Kwomintang-agenten deed een grote groep bandieten een aanval op textielfabrieken in deze stadswijk, aldus dit persbureau. Voorts zouden betogers zich mees ter hebben gemaakt van het eilandje Aplisjau, bij de zuidwestkust van Hongkong. Bij de onlusten van vorige week, zo blijkt nu, zijn 42 doden gevallen. (Van onze verslaggever) Twee inwoners van het Zeeuwse stadje St. Philips- land, Jan Verijs en Cornelis van der Male, hebben zater dag in alle vroegte een wel bijzonder hachelijk avontuur beleefd, dat hen ongetwijfeld nog lang zal bijblijven. Zij ontkwamen nauwelijks aan de verdrinkingsdood. PhiUnO=nH0rSelis',zoals eenieder in hiUpsland hen kent, hebben al voorShPtat®ni,dag de Sewoonte. om voor het krieken van de dag op de visvangst te gaan. Dat deden zij ook zaterdag. Ditmaal verklaarden zy de schorren op de Krammer tot operatiegebied en juist bij de Steen- bergse vliet wierpen zij de hengel uit. Dat was omstreeks drie uur in de morgen. Toen gebeurde het. Was het eerst helder weer, plotse ling kwam een dikke mist opzetten, die het de. beide vissers onmogelijk maakte verder dan een meter te kjiken Ze lxjrrenen. dat rii zich in een hachelijke positie bevonden, want de. (terug) weg naar de dijk was inet geen mogelykheid meer te vinden. Daarvoor was de mist te dik. Toen kwam plotseling de vloed op zetten, die minuut na minuut meer water aanvoerde naar de plaats, waar de twee vissers stonden. Jan en Cornelis, die het water al tegen hun zware laarzen hoorden klotsen, besloten daarop naar de rand van de schorren, in de rich ting van het diepe water, te lopen. Zij zetten hun handen aan de mond en riepen om hulp. Bovendien bon den ze een rode zakdoek en een zak lantaarn aan een stok, teneinde ook daardoor de aandacht te trekken. Als er toevallig een schip pas seert zullen ze ons wel horen, dach ten de twee. Maar hoe zij ook rie pen, er kwam géén redding opda gen. En het water steeg; het kwam al boven de laarzen uit, steeg tot aan het middelDe twee vissers van Philipsland zaten al een uur ge vangen op de ondergelopen schor ren, die dreigden hun graf te wor den. Als de nood het hoogst is. is de redding nabij. Zo was het ook hier. Toen het tweetal de moed al bijna opgaf, naderde een schip. Het was de ..Altena" uit Werkendam. Schip per T. Kornet, die aan het stuur van de „Altena" stond, had de noodkre ten van de twee Philipslandse vis sers gehoord. Hij liet zijn lampen over de ondergelopen schorren spe len en zag het tweetal staan. Toen was het gauw gebeurd. Er werd een lijn uitgeworpen, waaraan de twee door en door verkleumde mannen zich wisten vast te grijpen. Een ogenblik later zaten zij in de kajuit voor de kachel. Schipper Kornet zorgde dat de twee vissers, die hij van een wisse verdrinkingsdood red de, droge kleren kregen. Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft een speciale verkeersactie inge luid, waarbij de klemtoon wordt ge legd op de grondgedachte, dat veilig heid voor iedereen niet een kwestie is van rechtspraak, maar van men selijk recht. Deze gedachte is het cen trale punt, van waaruit en waarom heen de campagne is opgebouwd. Op suggestieve wijze treedt in de veilig verkeerscampagne de figuur van de rechter naar voren, eerst als de man met de opgeheven wijsvinger, later als de persoon, die met grote overredingskracht het menselijk recht op veiligheid voor iedereen bepleit en daarmede buiten de muren van de rechtzaal treedt. De rechter komt op de achtergrond, de vriend van alle weggebruikers neemt zijn plaats in. Het aandachttrekkend element in de veilig verkeerscampagne is de ver wijzing naar de dag van 17 oktober met de zeer persoonlijke en intrige rende vraag aan het publiek: „Wat doet u op 17 oktober?" Het is de rech ter, die zich op affiches en in adver tenties in avond, en ochtendbladen richt tot alle groepen weggebruikers. De omroepverenigingen nemen deze vraag over. Het ligt in de bedoeling om van 17 oktober een veilig verkeerdag te maken, een dag zonder doden, een dag ook zonder gewonden of met minder doden of minder gewonden. De afdelingen en consuls van het Verbond voor Veilig Ver keer hebben het verzoek ontvan gen op vandaag 15 en morgen 16 ok tober voertuigen -controle - service (VOCOS) te verlenen aan bestuurders De Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa, die vandaag bij een komt, wenst een bijzondere ge machtigde aan te stellen, die tot taak zal hebben de zestien bij de raad aan gesloten regeringen ertoe te brengen een sociale conventie te aanvaarden, die na lange voorbereiding door de organen van de raad is opgesteld. Doel van de conventie is het geleidelijk in harmonie brengen van de .sociale zorg in de deelnemende landen. Deelnemende regeringen zullen on der meer een politiek van volledige werkgelegenheid moeten nastreven. Zij moeten voorts verklaren dat zy haar economische politiek niet zullen zien als doel op zichzelf, maar als middel om sociale doeleinden te ver wezenlijken. van rijwielen, bromfietsen en motor» rijtuigen, waarmede de campagne ge plaatst wordt in de sfeer van daad» werkelijk hulpbetoon. Op 18 oktober neemt de campagna een wending. Ingeleid door een kort» radiotoespraak bij monde van de mi» nister van Verkeer en Waterstaat, mr, J. Algera. Het eendaagse appél „Wal doet u op 17 oktober?", gesteld in da vragende vorm, wordt dan vervangen door de slogan: „Maak van elke dag een veilig-verkeersdag". Deze slagzin wordt geplakt op het affiche van de rechter, omgeroepen door alle Om roepverenigingen en gepubliceerd in alle kranten. Met deze slagzin eindigt de campagne op 31 december 1956. De zes weken oude negerbaby Jo anne, die door een negerin die zich als vriendin van de moeder voordeed, werd meegenomen, is terecht. Zij is door de politie die een in» lichting had gekregen aangetrof» fen in de woning van een getrouwd^ negervrouw, die ongeveer een weel» geleden haar eigen zuigeling had ver» loren. Een rechtse minderheid van de Franse radicale partij is zondag uit de partij getreden. De uitgetredenen willen een nieuwe politieke partij oprichten. Dadelijk na deze mededeling deel de voorzitter Herriot mee, dat hij zou aftreden. Mendes France was tevoren tot vice-voorzitter van de partij ge kozen. De Partijraad van de KVP zal op zaterdag 20 oktober a.s. in het Casino te 's Hertogenbosch in buitengewona vergadering bijeenkomen. Prof. Rom me zal voorlichting geven over da kabinetsformatie. Na diens rede ia er gelegenheid tot het stellen van vragen en voor gedachtenwisseling. Toen Nina Ponomareva, de Rus sische discuswerpster, die be trokken was bij de gerucht makende hoedenaffaire, vrijdag avond aan boord ging van de „Molotov", had zij geen enkel stuk bagage bij zich. Maar aan boord lag er een pakje op haar te wachten. Er zaten een hyper moderne dameshoed en enkele fraare souvenirs in, haar cadeau gedaan door de lezers van een van de populaire Londense kranten! Men vraagt zich af of de Rus sische kampioene nog naar de Olympische Spelen in Mel bourne zal gaan. Men veronder stelt, dat zij de laatste tijd niet in de Russische ambassade heeft gewoond, maar in het „kleine Kremlin", een landgoed in Kent, dat gebruikt wordt als rusthuis voor Russische diplomaten in Engeland.

de Stem | 1956 | | pagina 1