Arabische de klacht bij Veiligheidsraad Parlement van WEU achter rapport-Eens s.o.s .-seinen van vermist vliegtuig? Schuldigverklaring, maar geen straf voor Russische atlete Egypte tot concessies bereid Eerste bijeenkomst van de nieuwe ministersploeg Vonnissen van anderhalf tot zes jaar in Poznan Terneuzen Hulst Terneuzen - Oostburg AXEL -Sas v.Gent Acute dreiging na Israëlische aanval Engeland belooft Jordanië hulp bij agressie NEGER-BABY ONTVOERD IN NEW-YORK Voorzichtig met oud-S.S.-ers DE DOOD OP DE WEG Nina Ponomareva voor de rechter Eerherstel voor Nagy Vliegverbod boven Cyprus 10 MEZEN' ZONDEN sulie dieven SCHEEF IAAT" LIEBE" JEUGD" ÏE RUITER" !0ENE VUUR" BOULEVARD" M DAGBLAD VOOR ZEELAND BOEKHOUDER VERDUISTERDE F 30.000 GEVAARLIJKE MENTALITEIT Scholieren houden sit-down-staking Adenauer: de Haast met reorganisatie van def ensie Bloemen voor mej. Klompé Onjuiste berichten Overwegend droog J. Derksen toch in de Senaat Onmiddelijk naar Rusland vertrokken Wolkenkrabbert j e voor Unilever Betalingsbalans niet hoop gevend Ingewikkelde ondergrondzei de rechter 17 oktober, aanvang ma de vele prolonga- ufilming van de we- Ennecy, de grootse ■a Gray, Milly Vitale, rwerk, nu in prach- nontering, met 's we- werd deze film een 5 roman werd een /erende spanning en roemde roman werd ïlm. Een film, welke n film, welke ieder- belangstelling voor ijdig plaatsen te be an de zondagmiddag- Toegang alle leef- assenhaat" uur ,11e leeftijden. 14 jaar. .zondag 14 oktober om i en Yvonne Sanson ilm, doortrokken van roemde roman van denis met de drama- n en een ontroerend ■an twee mensen, zarri, uw aller favo- De zoon van niemand", zullen U eens te- itste meter film. Een niet ongevoelig zal terke liefde. Dat deze entie zal weerstaan, ater. Voorziet U dus echts één voorstelling gste films sinds jaren, Loren en Vittorio en Stroppiani, twee blijken goed georga- ht zeer vermakelijke 'n Speciale voorstel- e onovertrefbare Stan imeer uw lachspieren ialvo's aan de lopende ?ken goedkope beneden 14 jaar, bal- (Elke leeftijd). K.R.O.-AVOND ner. Aanvang 8 uur. ssell John Sands Iznt film Isa) enigte vluchtte een 1 hij misdreven? Was lenre massa nam het iemon van de rassen- in 't Luxor Theater Toegang 14 jaar. aandag 15 oktober en uur. Brengen wij 1 in Technicolor met: rv s Mantovanl in >rkest van Mantovani ge film met Torriani, meisjes naar het zon- xra, waar twee men* maar voor het zo nder! Toeg. alle leeft, aanvang 2 en 4.30 uur LIEBE. 5.30 en 9 uur en zon- ur. e Wood in: was in ..East of Eden" die een wrang beeld d probleem. Een film, jn realiteitfel en ,t! Toegang 18 jaar. ober. aanvang 8 uur, vol spanning en actie emaskerde ruiter", de nierstijd in het Wilde Tonto, zijn grote In- ten ze er op uit om Tg 14 jaar. 298-o 15 oktober om 8 uuh Kelly en Stewa^ ivontuur in de verbo- [dmijn. (14 jaar). lober om 8 uur, Anne Eastman colorfilm n van Parijs, waarover ar). gdad" (Alle leeftijden) uur Cyclusvoorstelling' 96e JAARGANG No. 22276 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post 1 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbesteli.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Te AI is het momenteel weer rustig aan de grens tussen Israël en Jordanië, de dreiging, door het incident van eergisteren weer acuut geworden, is nog niet geweken. Iraakse troepen staan klaar om het bevriende Jordanië binnen te rukken en zich te voegen bij de Jordaanse legers, die zich paraat houden om een nieuwe Israëlische aanval het hoofd te bieden. Engeland heeft te kennen gegeven dat het zijn verplichtingen jegens Jordanië zal nakomen en dit land liulp zal verienen als het inderdaad tot een grootscheeps offensief van Israël zou komen. Libanon, Syrië en Jordanië zullen met Egypte een klacht indienen bij de Veiligheidsraad. Aanvankelijk had men willen volstaan met de aandacht van de Raad te vestigen op „de herhaalde daden van agressie". De politie te Utrecht heeft de 31- jarige hoofdboekhouder H. de K. te Houten gearresteerd, verdacht van verduistering van 30.000. De boekhouder was werkzaam bij de Nationale Katholieke Arbeiders Jeugdorganisatie te Utrecht. Hij heeft inmiddels een volledige bekentenis af gelegd. De verduistering werd het vorige jaar tijdens afwezigheid van de penningmeester van de K.A.J. ge pleegd. Toen de K. zijn boeken en beschei den voor controle moest overleggen, heeft hij aan de vooravond van deze controle de bescheiden mee naar huis genomen om ze te verbranden. Toen hij aan zijn voornemen gevolg wilde geven ontstond, waarschijnlijk door een felle trek in de schoorsteen, een schoorsteenbrand, waardoor hij de aandacht van de politie op zich ves tigde. Het is de houding aan weerskanten van „oog om oog, tand om tand", die de situatie zo gevaarlijk maakt. Men mag aannemen dat de regering van Tel Aviv ieder incident, door Jorda- niërs veroorzaakt, met straffe repre sailles zal beantwoorden. En waar kleine incidenten nu eenmaal plegen te gebeuren zonder aanwijsbare aan leiding, zou de vlam wel eens plotse ling in het kruit kunnen schieten. De Israëlische regering heeft al te kennen gegeven, dat het de komst van Iraakse legerafdelingen naar Jordanië zal beschouwen als een schending van de bestandsovereenkomst, aangezien in die overeenkomst de bepaling is opgenomen, dat Iraakse troepen uit Jordanië zouden worden teruggetrok ken. Momenteel wordt over militaire as sistentie van Irak aan de Jordaniërs tussen de regeringen van de betrok ken landen overleg, gepleegd. Zoals gemeld hebben de regeringen van de Verenigde Staten en Engeiand te kennen gegeven, dat zij zouden in stemmen met de legering van Iraakse troepen op Jordaans grondgebied, in dien dit een gevaarlijke onrust in het land zou kunnen voorkomen. Die troe- Jordanië „alle mogólijke nuttige maat regelen" beloofd die binnen de macht van Egypte liggen om Jordanië te be schermen tegen een herhaling van de Israëlische aanvallen. Nasser heeft een conferentie van drie uur met de Jor daanse minister van buitenlandse za ken en de Jordaanse ambassadeur in Cairo gehouden. De New-Yorkse politie zoekt sedert donderdag intensief naar een vrouw, die een negermeisje van zes weken heeft ontvoerd. De baby, Hoanne Wells is donderdagmorgen meegenomen uit het huis van mevrouw Clarise Hall. De moeder van de baby, de verpleeg ster Gloria Telemaque, had het meisje in de auto van mevrouw Hall achter gelaten. Mevrouw Hall vertelde de politie dat een zwaar gebouwde neger vrouw 's avonds had aangebeld en zich had voorgedaan als een goede vriendin van de moeder. Daarop had cie vrouw de baby meegenomen. Ongeveer 5000 opstandUe scholieren, die reeds sedert woensdag een „sit- down"-staking houden in twee Chinese scholen te Singapore, hebben vrijdag geweigerd gehoor te geven aan een overheidsbevel om de gebouwen te verlaten. De leerlingen zeiden dat ze in de scholen zouden blijven totdat er een ..redelijke oplossing" bereikt zou zijn in hun meningsverschil met de rege ring, aangaande het van school sturen van 145 andere leerlingen en twee pen zouden dan echter niet al te dicht leraren wegens revolutionaire activi- bij de Israëlische grens mogen wor den gebracht. OP DE werf van ,,Wilton-Feijenoord' te Schiedam is een 34-jarige schilder uit Den Haag aan boord van de ,,Din- teldijk" van een vier meter hoge stelling gevallen. De man overleed in het ziekenhuis. DE HAARLEMSE politie heeft de 29- jarige J. H. uit Haarlem aangehou den, die op 2 oktober ontvlucht was uit een psychiatrische inrichting te Heiloo. Hij had in de afgelopen dagen vier inbraken gepleegd. ADAM CLAYTON PÖWELL, een in vloedrijke neger-afgevaardigde in Amerika, heeft verklaard dat hij de kandidatuur van Eisenhower zal steu nen. In 1952 steunde hij Stevenson. TOEN EEN deurwaarder bij een 26-jarige schilder in Den Haag een radio-toestel wilde weghalen, om dat de man met betalen in gebre ke gebleven was, kreeg hij van de verbolgen schilder zo'n harde klap op het gezicht dat hij een snijwond bij het oog kreeg. De schilder is aangehouden. TER GELEGENHEID van het zilve ren jubileum van het Katholiek Ver bond voor Kinderbescherming is de voorzitter, mr. J. J. de Haas'te Nij megen, benoemd tot Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote. RUIM 1.3 miljoen schadevergoeding hebben de V.S. aan Rusland gevraagd voor het verlies van een vliegtuig dat twee jaar geleden boven de Ja panse Zee door Sovjet-straaljagers werd aangevallen. OP DE begraafplaats ..Jaffa" te Delft is gisteren het stoffelijk overschot van de litterator Dirk Coster onder grote belangstelling ter aarde besteld. OM DE stad Sunakawa, bij Tokio', is een cordon gelegd, nadat een aantal Japanners relletjes hadden ontketend uit protest tegen de aanleg van een nieuw Amerikaans vliegveld. DE Kon. Nederlandse Brandwèerver- eniging zal op 27 oktober a.s. 40 jaar bestaan. In 's-Gravenhage wordt dan een bescheiden feestvergadering ge houden. Syrische dagbladen hebben bericht dat het Syrische leger gereed staat om Jordanië onmiddellijk te hulp te snel len. President Nasser van Egypte heeft teit. Donderdagnacht is een hoeveelheid van ongeveer veertig ton rijst in elk der beide scholen opgeslagen. Som mige scholieren zongen vrijdagmorgen communistische liederen. De Britse, Franse en Egyptische mi nisters van Buitenlandse Zaken heb ben op hun besprekingen over het Suezkanaal overeenstemming bereikt over beginselen maar niet over de toepassing ervan, aldus is vrijdag in kringen van de Verenigde Naties ver nomen. De drie ministers en de secretaris generaal kwamen vrijdag voor de laat ste maal in het gebouw van de Ver enigde Naties bijeen. Het resultaat van de besprekingen maakt voortzetting van de onderhan delingen tussen de westelijke mogend heden en Egypte mogelijk, zo zei men. In welingelichte kringen zei men, dat de beginselen waarover men het eens werd, voor een groot deel die zijn waarop de voorstellen van de achttien landen te Londen zijn ge baseerd. De Egyptische regering zou de ver eniging van kanaalgebruikers wel als een soort organisatie voor het inne men van de tolgelden willen erken nen. Deze gelden dienen dan echter in hun geheel aan Egypte te worden overgedragen. Bondskanselier Adenauer heeft gis teren te kennen gegeven dat het be sluit om oud S S.-ers in het West- duitse leger op te nemen, zonder zijn voorkennis is genomen en dat het waarschijnlijk eer.-: aan de minister raad zal worden voorgelegd. Adenauer zei niets te v >elen voor de mogeli.ik- heid dat het ger opnieuw „met een Nazi-geest zou worden besmet". Een strenge selectie zou volgens hem no dig zijn. Intussen is ook beleend geworden dat twee van de ministers der Vrije Democraten, die hun ontslag hebben aangeboden inderdaad zul'^n aftreden. Het zijn ae ministers Blueeher en 1 Neumayer. Hunt ontslag maakt een reorganisatie van de regering nodig. Op de foto v.l.n.r. ziftend: prof. dr. J. Zijlstra, Economische Za ken: mej. dr. M. A. M. Klompé, Maatschappelijk Werk: mr. J. M. A. H. Luns, Buitenlandse Za ken; mr. A. A. M. Struycken, Binnenlandse Zaken enz.: pre mier dr. W. Drees, Algemene Zaken: prof. dr. I. Samkalden, Justitiemr. J. M. L. Th. Cals, Onderwijs, Kunsten en Weten- schawnen; st"ande v.l.n.r.: de heer F. J. Kofstra. Financien; ir. KB. J. Witte. Wederopbouw en Volkshuisvesting; ir. C. Staf, Oorlog en Marine; dr. S. L. ManKiolt. Landbouw. Visserij Voedselvoorzieninnmr. J. Al- -eraVerkeer en Waterstaat; J. Suurholf, Sociale Zaken en de secretaris van de ministerraad, drs. J. Middelburg. Het parlement van de Westeuropese Unie heeft vrijdagavond met bijna al gemene stemmen een aanbeveling aan de Raad van Ministers aanvaard, waarin aangedrongen wordt op een spoedige beslissing over de aard van een reorganisatie der westelijke strijdkrachten. Deze aanbeveling was neergelegd in een rapport van de Nederlander J. Fens, waarover we gisteren in enkele van onze edities reeds melding maakten en waarover men voor de overige edities in ons blad van vandaag kan lezen. Aan de regeringen werd verzocht in defensiezaken een duidelijke leiding te geven aan de publieke opinie. Voorts sprak de vergadering de wens uit, dat de regeringen geen besluiten meer zullen nemen die de Europese veiligheid raken, zonder vooraf met de andere Westeuropese landen over leg te hebben gepleegd. Zij sloot zich aan bij de opvatting van haar defen siecommissie, dat ook in het atoom tijdperk voldoende conventionele strijdkrachten behouden zullen moeten blijven en dat de Westduitse bewa pening zo snel mogelijk moet worden verwezenlijkt. Alleen de socialisten van Duitsen huize in de vergadering onthielden hun stem aan de aanbeve ling, aangezien zij hierin een onge rechtvaardigde kritiek aan de Bonds republiek meenden te zien. Minister Beyen kon in zijn antwoord niet veel beloven. De moeilijkheden sproten Volgens hem voort uit de structuur der Westeuropese Unie., Zolang daar geen uitvoerend Tor gaan roet collectieve verantwoorde lijkheid bestaat, zal de verhouding van de ministerraad tot de Assem-? blée gebrekkig zijn. Wij zijn nu een-: maal geen .verantwoording schuldig aan deze vergadering", aldus de heer Beyen, ..doch alleen aan onze natio nale parlementen". Met betrekking tot de kabinetsfor matie zijn in de buitenlandse pers de spanningen ten paleize Soestdijk ter sprake gebracht. Van gezaghebbende zijde wordt in verband daarmede op gemerkt. dat er zeer veel is gepubli ceerd, dat onjuist is. Mededelingen b.v., dat de Koningin zou weigeren een mobilisatiebevel te ondertekenen en dat haar verhinderd zou zijn een radiorede uit te zenden zijn uit de lucht gegrepen, zo wordt gezegd. Zo circuleren allerlei onjuiste mededelin gen. Bedoelde instantie gaf te kennen, dat het niet mogelijk is aan het tegen spreken te blijven. (Van onze Haagse correspondent) Gisteren hebben de nieuwbenoemde ministers hun eerste officiële bijeen komst gehouden in de Trèves-zaal. Voorzichtig heeft dr. Drees met zijn nieuwe ploeg de eerste stappen gezet naar een nieuw beleid. Dat de minis ter-president een charmant gastheer kan zijn heeft hij bewezen door te zor gen voor een bloemstuk voor mej. Klompé, de eerste vrouwelijke minis ter, die met een hartelijk woord van welkom begoet werd. Gisterenavond zijn de koninklijke besluiten verschenen waarin de be noemingen van de nieuwe excellenties officieel vermeld staan. De naam van mr. Struycken ontbrak daarbij. Hij zal ook vandaag niet door H.M. de Koningin beëdigd worden, daar hij nog als gouverneur en niet reeds als minister van Binnenlandse Zaken af scheid wil nemen van zijn vrienden en medewerkers in de West. Minister Suurhoff zal zijn zaken voorlopig waarnemen. Op een persconferentie heeft dr. Drees medegedeeld, dat op het laatste moment toch is besloten dat de nieuwe minister van Financiën j de heer Hofstra, geen staatssecreta ris voor belastingaangelegenheden meer zal hebben. Hij is zelf een zo gerenommeerd expert dat deze aan vulling overbodig zou zijn. Dr. van den Berge gaat dus heen. Uit de woorden van dr. Drees viel wel op te maken, dat men de ver diensten van deze staatssecretaris van Financiën wel op ander terrein zal weten te benutten. De benoeming van de staatssecretarissen zal eerst kunnen geschieden wanneer de minis ters na hun beëdiging aan het werk zijn gegaan. i Inmiddels zijn er met de nog niet be noemde staatssecretaris, drs. Schmel- zer, gisteren al besprekingen gevoerd over het opbouwen van een eigen ambtelijk apparaat voor de P.B.O. en de Bezitsvorming. Via dit nieuwe on derdeel van het departement van Bin nenlandse Zaken is de K.V.P. thans in de sociaal-economische sector ver tegenwoordigd. Verder is medegedeeld, dat minis ter Staf voortaan niet meer als mi nister van Oorlog maar als minister van Defensie zal worden betiteld. Zo was het ook voor de oorlog maar na de oorlog gold deze titel alleen wan neer de minster in het buitenland vertoefde. De beide departementen van Oorlog en Marine blijven bestaan doch ir. Staf beheert ze voortaan als .Minister van Defensie". Het depar tement van Overzeese Rijksdelen staat nog lang niet op het punt te worden opgeheven. Er is zelfs een ruime kans dat het blijft, aldus dr. Drees. In antwoord op desbetreffende vragen verklaarde dr. Drees. dat bij de formatie de kwesties om Soestdijk geen rol hebben gespeeld. ZWOLLE: Op de rijksweg naar Kampen werd een 61-,jarige schip persknecht, die met zijn fiets plot seling de weg overstak, door een bestelauto gegrepen en op slag gedood. ALBLASSERDAM: Een 16-jarige scholier uit Nieuw-Lekkerkerk, die naast een vriend fietste, werd gegrepen door de aanhangwagen van een auto, die hem achterop reed. De jongen kwam onder het achterwiel en overleed ter plaatse» Na de rechtszitting van gisteren heeft Nina zich in gezelschap van enkele begeleiders naar een Rus sisch schip begeven. Op de foto ziet men de Russische atlete met twee van die begeleiders. Weersverwachting. opgemaakt vrijdagavond 23.15 uur: Plaatselijk enkele opklaringen en °^wWe.ge"d droog weer. In de 1 "ier en daar mist, voor- AT! in het zuiden van het i t Matige, in het noorden af krachtige wind tussen je®' en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte westenwind. Lichtbewolkt en nevelig, met in de ochtend mistbanken. Vandaag: zon onder 17.51 uur; maan op 15.07 uur. Morgen: zon op 7.03 uur, zon onder 17.49 uur. Maan op 15 29 UUU maan onder 1.12 uur. Maandag; zon op 7.05 uur, maan onder 2.18 uur. t,uUe A^erikaanse Passagiersvlieg- ioi?fn u )?cn i vluchten over de At lantische Oceaan SOS-seinen opgepikt in het gebied van de Azoren naar afkomstig van het men aanneemt Amerikaanse legertransportvhegtuig' v»""- aan boord ver dat met 59 mensen mist wordt. Opnieuw zijn Amerikaanse red- dmgsvliegtuigen opgestegen van de Azorcn. Het Amerikaanse transport vliegtuig, dat met verlofgangers on derweg was van de Azoren naar Ame rika, is zoals gemeld woensdagavond spoorloos verdwenen Gisteren meldden wij, dat de heer J H. M. Derksen niet meer in de Eerste Kamer zou terugkeren. Nader blijkt, dat zich het zeer bij zondere geval heeft voorgedaan, dat alle 19 leden van de K.V.P. in Prov. Staten van Noord-Holland en Fries land een voorkeurstem op de heer Derksen hebben uitgebracht. Het ge volg hiervan is, dat nu jhr. mr. O. van Nispen tot Pannerden niet is gekozen maar wel de heer Derksen, die reeds in de Eerste Kamer zitting had. Glimlachend naar alle kanten en zonder een zweem van be wogenheid legde gisteren de Russische atlete Nina Ponoma reva voor een Londense recht bank haar verklaringen af: Ze had de vijf hoedjes in het wa renhuis niet gestolen. Verre van dat. Ze had ze netjes be taald met een bankbiljet van een pond Plotseling, zonder dat iemand er op bedacht was, meldde Nina zich gisterer morgen bij de rechter. Die was .pust aan een andere zaak be zig en liet de Russin, die zowel in nloskou als in Londen zoveel be roering heeft veroorzaakt, naar een wachtkamertje brengen. Even tater werd ze voorgeleid. Het vonnis viel mild uit. Nlna werd schuldig verklaard en ze betalen n°?ten Xai? het proces mneM ie gninjes. Daarna mocht ze vertrekken. Nu met reden glimlachend stapte Nina de zaal uit. Ze stak boven de agenten uit, die ietwat geïmponeerd terzijde stapten. In een kleine Sedan reed ze recht naar de haven, Waar Zm *iatn k°°U,d ging van het schip Molotov. Fotografen die meenden, dat de Rus Tsjostow (die met zijn dochtertje naar de Sovjet-Unie wil) aan boor.d was, hadden het nakijken. Grote verleiding Nina deelde de rechter mee, dat zij 27 jaar was en gehuwd met een dok ter, en dat zij een zoontje had van 2,5 jaar. Op een vraag van haar ad vocaat of zij ooit in aanraking was geweest met de politie voor enige overtreding antwoordde ze haastig: ,,Njet". Zij vertelde verder dat zij twee dagen na aankomst in Engeland een bedrag van 9 pond sterling 13 shilling en drie pence van de Russi sche ploegmanager had ontvangen. Haar advocaat vroeg toen: ,,Hebt U enige van die hoedjes gestolen?" Hierop antwoordde zij: ,,Neen, ik heb ze gekocht. Ik stond vlak bij de verkoper en ik hield een paar bank biljetten omhoog om te laten zien dat ik wilde betalen. Ik heb 1 pond ster ling betaald". De vier hoeden, die ze uitgekozen had, werden in een papie ren zak gedaan, waarna Nina, naar zij verklaarde, naar een andere toon bank ging en nog een rode hoed uit koos, die een plaats kreeg bij de an dere. Zij betaalde met een bankbiljet van 1 pond en kreeg het overschot terug. Hiertegenover hielden twee vrou welijke detectives van het warenhuis staande dat zij de hoeden verborgen had en getracht had het warenhuis zonder betaling te verlaten. De rechter, mr. Clyde Wilson, zei dat naar zijn overtuiging de schuld van Nina Ponomareva bewezen was, in weerwil van de elkaar tegenspre kende verklaringen. ,,Ik ben mij be wust van de feilbaarheid van de men selijke natuur", aldus de rechter, ,,en ik geef mij er ook rekenschap van dat de uitgestalde hoedjes een grote verleiding betekenden voor heel veel leden van de zwakke sekse". De Russische atlete had zich bij de rechter verontschuldigd, dat ze eerst nu aan de oproep, om voor de recht bank te verschijnen, gehoor had ge-, geven. Nina was indertijd, na haar arres tatie, vrijgelaten omdat een ambte naar van de Russische ambassade borg voor haar stond. Zij zou de vol gende dag voor het gerecht verschij nen. Toen zij niet kwam opdagen, werd een arrestatiebevel tegen haar uitgevaardigd, hetgeen niet uitge voerd kon worden, omdat Nina een schuilplaats had gevonden op de am bassade van haar land, welke diplo matiek onschendbaar was. Zoals be kend, is het gebeurde met Nina Po nomareva aanleiding geweest tot het niet door gaan van de atletiekontmoe ting waarvoor de Russische ploeg naar Londen was gekomen. De vroegere Hongaarse minister president Imre Nagy is weer in de communistische partij van Hongarije opgenomen. Nagy werd in april 1955 wegens af wijkingen van de partijlijn uit al zijn functies ontslagen en later uit de communistische partij gezet. In Rotterdam: Het hoofdkantoor van Unilever N.V. te Rotterdam dat in 1931 werd ge bouwd, maar na de oorlog te klein is geworden, zal worden uitgebreid door de bouw van een nieuw pand met elf verdiepingen, waardoor de bestaande ruimte met vijftig procent zal worden vergroot. Het te verrijzen pand, zes tig meter lang, vijftig meter breed en vijftig meter hoog, krijgt een in houd van 50.000 kubieke meter. De gouverneur van Cyprus, sir John Harding, heeft vrijdag het ge hele eiland Cyprus tot verboden ge bied voor vliegtuigen verklaard. En kele luchtcorridors voor binnenko mende en uitgaande toestellen zijn uitgezonderd. Britse militairen hebben vrijdag in Limassol, de op een na grootste Cy prische stad, zonder voorafgaande -waarschuwing voorbijgangers door zocht. Dit geschiedde nadat geruch ten de ronde hadden gedaan dat de Eoka-leider Grivas zich in Limassol bevond. Het overzicht van de betalingsba lans over het eerste halfjaar van 1956 geeft, zoals reeds eerder in het vooruitzicht was gesteld, een belang rijk tekort te zien. Vergeleken met het eerste halfjaar van 1955 is het overschot van 84.000.000 op de lo pende rekening omgeslagen in een te kort van 168.000.000, een achteruit- gang dus van j 252.000.000. De rede van deze omslag was voor namelijk de sterke toeneming van de import. Als gevolg van deze ontwik keling is de Nederlandse goud- en de viezenvoorraad met 425.000.000 ge daald. In Poznan zijn vrijdag weer zes Poolse jongemannen veroordeeld, nu tot gevangenisstraffen variërend van anderhalf tot zes jaar, wegens diefstal van wapens en aanvallen op politie bureaus tijdens de onlusten van 28 juni. De openbare aanklager had de ne gen verdachten „misdadigers met wa pens in de vuist" genoemd en bestraf fing geëist volgens de wet die als mi nimum 10 jaar gevangenisstraf voor schrijft voor misdrijven tijdens de periode van wederopbouw van het land gepleegd. „Er is onherstelbare schade aange richt," zei de rechter, „doch de gebeur tenissen van de 28e juni hadden een zeer ingewikkelde ondergrond en de motieven van de deelnemers aan de onlusten waren zeer verschillend". Kaufmann is direct vrijgelaten, even als de 22-jarige Janusz Suwart en de 35-jarige Leon Olejniczak. Suwart had tijdens het proces een emotionele scene veroorzaakt toen hij snikkend verklaarde, dat hij in 1953 door armoede tot stelen gedwongen was. nadat zijn vader, een commu nistisch veteraan, onschuldig was ver oordeeld.

de Stem | 1956 | | pagina 1