Waarschijnlijk volgende week regeringsverklaring Drees voerde nog ettelijke gesprekken POLITIE ROLDE KOMPLOT OP VAN VALSEMUNTERIJ Tatjana begrijpt het niet Probleem „Duitsland' moet een oplossing krijgen Mr. Struycken wil goed apparaat voor P.B.O. Overleg met Egypte Profx 'essor Samkalden vroeg nog enig respijt TOBI WORDT VERTROETELD i Ontvluchte Willempjena i klopjacht gearresteerd j i Hij reed in I een C.D.-wagen Na bijna een jaar moeizaam speuren: Hoofdpersoon wist zich uit de voeten te maken Rakosi als zondebok Kinderarbeid in Belgische mijnen DE DOOD OP DE WEG re je de groter! DAGBLAD VOOR ZEELAND Staatssecretaris voor P.B.O. Kwestie-Sucs DEMONSTRATIE TEGEN SCHMIDT VERBODEN Autobus in ravijn 19 doden Droog weer Dronkeman vernielt vijf winkelruiten Meer dan 1800 biljetten van f 10 Politie-officieren gearresteerd Twee Slowaakse geestelijken werden vrijgelaten Meer dan 100 onder de vijftien jaar Twee Israëliërs doodgeschoten ,.Eurafrika"-plan Grote drie tot Moskou: s, •il ok ;ezond! «f uwd! uw van n gebit. afstanden spaar |t worden door Langzaam ver- e afstand tussen deren en als het gunstig lijkt :ig in een nis. Hij linnen Korban's 96e JAARGANG No. 22274 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J v. '1 Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.50. incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor Cod, Koningtn en Vaderland DONDERDAG 11 OKTOBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNBUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 O OSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) (Van onze Haagse correspondent.) Terwijl men in politieke kringen nog altijd niet bekomen is van de verrassing dat nu ineens alle moeilijkheden over de ka binetsformatie van de baan zijn, heeft dr. Drees gisterenmid dag al zijn eerste gesprekken gevoerd met de nieuwe figuren in het kabinet. Lange discussies zijn er niet voor nodig geweest om de meeste bereidverklaringen te verkrijgen. Alleen prof. I. Samkalden, die nu toch wel als de ernstigste kandidaat voor Jus titie wordt genoemd, liet na het bezoek weten dat hij de zaak nog in beraad wilde houden. Hij is een expert op het gebied van de landbouwwetgeving en geeft ook in Wageningen colleges in de rechts- en staatswetenschappen. Hij is destijds op het Indisch Staatsrecht in Leiden gepromoveerd op een proefschrift over de Volksraad. Het ietwat nerveuze gebaar waar mede hij zich door de eerste plichts- plegingen, de confrontatie met de aan wezige journalisten, heensloeg, deed vermoeden, dat hij de meest gereser veerde kandidaat van allen is. Een al lerminzaamste vrouwelijke collega die door een Amsterdams blad naar Den Haag was gezonden, om hem te in terviewen kreeg nauwelijks het por tierraampje van de auto open om te vernemen dat zij onverrichterzake naar de hoofdstad terug moest keren. De onzekerheid van prof. Samkalden wordt in verband gebracht met de vraag, of hij zichzelf wel het meest geschikt acht voor een post, die niet zozeer met zijn studie (Indisch recht en landbouwwetgeving) overeenkomt, als wel met civiele recht, dat in een nieuw Burgerlijk Wetboek gecodifi ceerd moet worden. Er zijn met de andere drie, die zich aanstonds bereid hebben verklaard ook nog wel wat kwesties te regelen. Dr. Drees heeft laten weten dat het kabinet op zijn vroegst vrijdag ge constitueerd zal kunnen worden. Tot de zaken die ter sprake zijn gebracht behoort zeker ook het perspectief dat zich voor de nieuwe regering voordoet in verband met de weer toenemende geruchten rond de ontwikkelingen aan het hof. Tot dusver heeft deze affaire nog niet met de kabinetsformatie direct te maken gehad. Thans zal zij echter in zoverre aan de orde komen dat het nieuwe kabinet minstens zijn stand punt zal willen bepalen terwijl iedere minister ook afzonderlijk de conse quenties van zijn deelnemen aan de regering onder deze omstandigheden terdege in overweging zal willen nemen. De eerste vrouwelijke minister die Nederland nu zal krijgen poseerde voor de journalisten en vertrok te voet, na ruim drie kwartier met dr. Drees geconfereerd te hebben. Mej. Marga Klompé was op een Europese reis in Rome waar zij naar Den Haag werd ontboden. Met enige spijt merkte zij op dat het nu voorlopig wel uit zal zijn met reiezen en trekken. De zorg voor een departement als dat van Maatschappelijk Werk zal zeker niet veel tijd meer overlaten voor inter nationale uitstapjes. Staatssecretarissen De volgende week wordt, als alles meeloopt een regeringsverklaring ver wacht. De Kamerpresident dr. Kor- tenhorst schijnt van plan te zyn om dan zo spoedig mogelijk daarover al gemene politieke beschouwingen te laten houden. Daarop zou dan begin november het begrotingsdebat kunnen volgen. Een zaak die eerst definitief gere geld kan worden wanneer alle minis ters eenmaal benoemd zijn is het aan stellen van de nodige staatssecretaris sen. Ter verlichting van de zware functie van de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken mr. Struycken wordt gedacht aan een jonge econoom die ambtenaar is op Economische Za ken. Het is drs. Schmelzer, die ais staatssecretaris de zorg voor de P.B.O. zou kunnen overnemen. Mogelijk zal ook minister Cals aan Onderwijs nog een tweede staatssecretaris aantrek ken, terwijl ook voor Verkeer en Wa terstaat hieraan wordt gedacht. ,,Ik heb bij mijn bezoek aan het kabinet van dr. Drees mijn principiële bereidheid uitgesproken, de leiding op mij te nemen van het ministerie van Binnenlandse Zaken, P.B.O. en Bezitsvorming. Een voorbehoud heb ik bij deze aanvaarding nog moeten maken ten aanzien van de organisatie van het departement". Dit deelde de gouverneur van de Ned. Antillen, mr. A. A. M. Struycken mee, na zijn bezoek aan minister Drees. HET RAKETVLIEGTUIG Bell-X-2 heeft kort voordat het verongelukte, sneller gevlogen dan welk vliegtuig ooit tevoren. Eerder werd met de Bell-X-2 al een snelheid van 3000 kilo meter bereikt. MEER dan de helft van de Parijse slagerswinkels, die door de economi sche recherche zijn bzocht, hebben hun prijzen verlaagd. Aldus een me dedeling van de politie. HET NIEUWE girokantoor te Arn hem, tijdelijk gehuisvest in drie nieu we paviljoens aan de Rijnkade, is gis teren officieel geopend door de direc teur-generaal van de P.T.T., ir. J. van ?»WEN zijn woensdag in gekomen"^-- °r uegen) om het leven gekomen bij een brand, die de tram- AiwnV?n de stad *eheel verwoestte, vernield. Va" de stad werden DE BOND van ondernemers in ge bruikte automobielen ,,Boga" zal wor den opgeheven en worden ingelijfd bii de ,,Bovag", de bond van automobiel- handelaren en garagehouders. WEGENS VERDUISTERING van on geveer 20.000 gulden heeft de politie te Baarn de boekhouder H. gearres teerd. Hij had anderhalf jaar lang steeds gefingeerde uitgaven geboekt. DOORDAT een overweg te laat werd gesloten, is gisteren te Voorhout een dame bijna verongelukt. Een trein greep het achterwiel van haar fiets, maar de dame in kwestie werd slechts hcht gewond. J Het voorbehoud, waarop mr. Struy cken doelde, betreft in hoofdzaak de personeelsformatie van het thans met de P.B.O. en de Bezitsvorming uit te breiden departement van Binnenland se Zaken. Zoals onlangs bekend werd, heeft prof. dr. C. P. M. Romme voor het geval hij bij de Koningin zou wor den voorgedragen als minister van Binnenlandse Zaken als conditie ge steld, dat hem voor een juiste uit voering van zijn taak ook de nodige outillage ter beschikking zou worden gesteld. De P.B.O. had tot nu toe onder minister de Bruyn geen afzon derlijke staf. De gouverneur zal voor hij zijn nieuwe ambt aanvaardt, naar de An tillen terugkeren. De benoeming wordt een z.g. „termijnbenoeming", met dien verstande, dat b.v, op het ogenblik dat hij de terugreis aan vaardt, of waarop hij wederom in Nederland aankomt, de benoeming tot minister ingaat. Wanneer hij naar Willemstad zal terugkeren hangt af van enkele omstandigheden; o.a. de formulering der regeringsverklaring van het nieuwe kabinet. De gouver neur verwacht uiterlijk dinsdag naar Willemstad te Vymrr. vertrekken. Buiten de conferentiezaal van de Verenigde Naties in New-York heb ben gisteren de ministers van Enge land, Frankrijk en Egypte met elkaar geconfereerd over de Suez-kwestie. Over deze besprekingen werden geen inlichtingen verstrekt. Wel heeft een Britse woordvoerder meegedeeld dat Engeland geen concessies wenst te doen aan de eis tot internationalisatie van het kanaal. Frankrijk en Engeland hebben gis teren in een communiqué te kennen gegeven dat er nog altijd volledige eensgezindheid is bij de twee landen ten opzichte van de te volgen gedrags lijn in het Suez-geschil. De massale „anti-Schmidt"-demon> stratie, die morgen op het Merdeka- plein in Djakarta zou worden gehou den, is door de politie verboden. Op deze massa-bijeenkomst zou een reso lutie worden aangenomen, waarin de doodstraf tegen Schmidt wordt ge- eist. Een delegatie zal nu worden af gevaardigd naar de president van het hooggerechtshof, de minister-presi dent, het parlement en de politie-auto- riteiten om tegen deze beslissing van de politie te protesteren. (Advertentie) Ik ben nu al ruim vijftig jaren. Daarvan heb ik heel wat gevaren. Vele landen bezocht, Vele dranken gekocht, TIP van BOOTZ, is niet te evenaren 'n TIP VAM. BOOTZ Inz. Hr. TIP en J. v. B., Middelburg on tv. 1 fl. Lfl. BootzOude Genever. Tussen Valera en Trujillo in Vene zuela is een autobus in een honderd meter diepe ravijn gereden. Negentien inzittenden kwamen om het leven en 22 werden gewond. Van verscheidene gewonden is de toestand ernstig. De 30-jarige terrazzowerker W. F. M. uit Heerlen, die onlangs was opgenomen in de van der Hoeven J observatiekliniek te Utrecht en J daar maandag j.l. wist uit te bre- ken met medeneming van een J geldkistje met f 500,-, is gisteren in de bossen van landgoed Pijnen- burg te Baarn na een klopjacht door de politie gearresteerd. „Willempje", zoals hij bij de S politie bekend is, heeft een indruk- S wekkende reeks van inbraken op zijn naam staan. De laatste van deze serie was een inbraak te Heerlen, waar hij de brandkast van een sociale instelling leeg- haalde. Het gerechtshof te 's-Her- togenbosch stelde „Willempje" ter beschikking van de regering. Van de grote vrijheid die hij in 1 Utrecht genoot, maakte „Willem-1 pje" misbruik door maandag j.l. de benen te nemen. En passant nam hij een geldkistje van de so- ciale werkster mee. Woensdagmorgen omstreeks 11 uur is hij in Baarn gearresteerd, nadat hij daar met een in Den I Haag gestolen auto tegen een 1 boom was gereden. Na de aanrij-1 ding had „Willempje" kans gezien; de opengereten wagen te verlaten voordat de politie ter plaatse was. „Willempje" vluchtte de bossen van het landgoed Pijnenburg in, j waar hij na een klopjacht werd gevonden. Direct na zijn ontvluchting uit de kliniek heeft „Willempje" zich 1 naar Den Haag begeven. Hij brak daar ergens in en eigende zich en-1 kele kledingstukken toe. Daarna J heeft hij een auto van een buiten- j landse diplomaat gestolen en er- mee Den Haag verlaten. Een dag of tien geleden is de le vende have van Artiste Am sterdam uitgebreid met een jong dwerg-nijlpaardje, dat door zijn Amsterdamse oppasser Tobt werd gedoopt. Tobi komt uit Liberia, waar zijn soortgenoten in poelen en moerassen leven; het diertje weegt nu plm. 35 kg. en heeft een lengte van 60 cm. Zijn volwassen familie leden kunnen echter een lengte van 1.50 m. bereiken. De nieuwe gast kruipt hier, zoals in zijn geboorte land, overdag weg in een donker hoekje en is 's morgens en 's avonds het meest actief. De foto laat zien hoe Tobi door zijn oppasser geliefkoosd wordt. Verwachting van het K.N.M.I., tot donderdagavond, opgemaakt woensdagavond 23.15 uur: Droog weer met in de ochtend op vele plaatsen mist of laaghan- ato i dew°lking en later op de seUjk zonnige perioden. tem£lïLWlnd- Dezelfde middag- lagere 6n als gisteren of iets i wI6,Mtin? van het Belgisch w®?r£undig Instituut: riehSE? Wi?d uit veranderlijke Mooi weer in de mid- vefj'g ochtenduren zeer ne- Vandaag: zon onder 17.56 uur- onder 23.03 uur. if,g,en: zon °P 7-~ uur>' maan op 14.41 uur. „Het is bar en boos zoals u die nacht met uw dronken kop als een dolleman tekeer bent gegaan en kost bare étalageruiten in elkaar hebt ge rammeid". Dat zei de Amsterdamse politierechter tegen een 24-jarige clas sificeerder uit de hoofdstad. De jon geman, die ruzie met zijn meisje had gehad, was in de nacht van 19 op 20 augustus jl. ontzettend dronken. Om ergens zijn woede op te koelen had hij vijf winkelruiten waarvan de waarde varieerde van 35 tot 750 gulden vernield. „Ik kan het niet vergoeden", had hij direct al medegedeeld. Een der gedupeerde winkeliers zit nog met een gebroken étalageruit, omdat hij niet verzekerd is en de schade van 750 gulden zelf niet kan betalen. Drie maanden gevangenisstraf, eiste de of ficier. Dank zij de oplettendheid van een winkelier in Muiden en het snelle optreden van de Rijkspolitie aldaar heeft de politie vrijwel een geheel komplot kunnen oprollen, dat zich sinds 29 november 1955 bezig hield met het verzilveren van valse bank biljetten van 10. Nadat door de Rijkspolitie te Muiden een vrouw, de 41-jarige D. C.- K., was gearresteerd heeft de Amsterdamse recherche in de loop van gisteren in Amsterdam aangehouden haar 44-jarige echtgenoot J. C. en haar zuster, de 37-jarige M. B. K. Men zoekt thans nog naar de 34-ja- rige A. G. H„ de man, die zeer waarschijnlijk de valse bankbiljetten heeft vervaardigd en die door de politie als de hoofdpersoon wordt gezien. haar echtgenoot en haar zuster (die met H. samenleefde) gearresteerd, de echtgenoot op het abattoir en de zuster in het huis van het echtpaar aan de Strackestraat in Amsterdam west, waar zij op de vijf kinderen paste. Het plan om valse bankbiljet ten uit te geven is uitgegaan van H. Na drie jaar zoeken had men een biljet vervaardigd, dat aan redelijke eisen voldeed en H. heeft er een flin ke voorraad van gemaakt. Hoeveel biljetten er uit de drukpers te voor schijn zijn gekomen, is volgens de verklaringen alleen hem bekend. Hij schijnt daarna de drukpers op het Waterlooplein te Amsterdam van de hand te hebben gedaan. De inkten, het papier en de cliché's zouden in de kachel zijn gestopt. H^in.dBno29 n°vember 1955 zijn meer oi IrfoV! valse, bankbiljetten van tien °,mlo°P gebracht. Dit is terhalïd is6' aantal' dat reeds ach" Öe arrestante in Muiden was door H. afgezet voor de winkel, waar zij in de val liep. Zij heeft nog getracht zich aan arrestatie te onttrekken door zich m het riet te verschuilen. Intussen had H. blijkbaar onraad be merkt en is op zijn gehuurde brom fiets gevlucht. Na het verhoor van deze vrouw zijn Omdat J. C. een opvallende figuur was en ook H. zich niet bereid ver klaarde, moesten de twee vrouwen trachten de bankbiljetten te verzilve ren. Daartoe reisden zij, meestal in het gezelschap van H., vrijwel alle grote en kleine plaatsen van ons land af en kochten steeds kleine dingen om zoveel mogelijk goed geld terug te krijgen. Bij een huiszoeking is thans ook een voorraad snoepgoed, kaarsen en kleerhangertjes gevonden. Leerschool Maximaal werden 12 biljetten per dag van de hand gedaan. De drie ge arresteerde personen zijn nog niet met de politie in aanraking geweest. H. echter is een keer gezocht voor verduistering van f 16.000,Ook zou hij in 1944, gekleed in Duits uniform, roofovervallen hebben gepleegd. Bij een daarvan zou hij in Nederhorst den Berg een boer hebben neerge schoten. Ook is thans bekend geworden, dat H. van 1 februari 1944 tot 1 juni 1945 als laborant gewerkt heeft op het fo- totechnisch laboratorium van de fir ma Enschede en zonen, zodat hij, al dus de politie, hier zijn kennis van het vervaardigen van bankbiljetten opgedaan kan hebben. Een van de maatregelen van H. om zich aan het opsporingsbevel van de politie te Maassluis te onttrekken, was zich uit te laten schrijven uit de registers van de burgerlijke stand te Hilversum, zijn geboorteplaats. Vol gens de opgave ging hij emigreren naar Groot-Brittannië. Radio-Boedapest heeft dinsdag, in een commentaar op het komende be zoek van een delegatie van de Hon gaarse communistische partij aan Bel grado, de voormalige secretaris-gene raal van de partij, Mathias Rakosi, verantwoordelijk gesteld voor de ver traging in de toenadering tussen Hon garije en Zuid-Slavië. Rakosi wordt in dit verband de man genoemd, die „van alle communisti sche leiders van Oost-Europa, dood of levend, het meest gecompromitteerd was door de provocerende actie tegen Zuid-Slavië. Na diens aftreden was de toenadering tussen de twee landen vergemakkelijkt door o.a. het onder houd, dat president Tito op de Krim met Rakosi's opvolger, Geroe, heeft gehad, en door de „plechtige begra fenis van Laszlo Rajk en de zijnen". Op beschuldiging van „ernstige schending van de socialistische wet geving" zijn volgens Radio-Boedapest vier vroegere officieren van de Hon gaarse staatsveiligheidsdienst gearres teerd. Onder hen bevindt zich Vladi mir Farkas, de zoon van een vroegere Hongaarse minister van defensie. Een delegatie van het Zuidslavische parlement is woensdag onder leiding van de president van Servië, Stam- bolic, per vliegtuig uit Belgrado naar Polen vertrokken. Twee hoge katholieke geestelijken, die in 1951 in Tsjechoslowakije ver oordeeld werden tot langdurige ge vangenisstraffen, zijn onlangs vrijge laten. Het zijn mgr. Jan Vojtassak, de voormalige bisschop van Spis in Slo wakije, die in januari 1951 wegens militair hoogverraad en spionage tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeeld werd en de hulpbisschop van Trnava in Slowakije, Michal Buzalka, die 18 jaar kreeg. Zij vertoeven nu in een villa van de Tsjechoslowaakse katholieke Cha- ritas ergens in Slowakije. Zij zouden volledige bewegingsvrijheid genieten. De Russische boer Alexis Tsjow- stof in het middelpunt van vele geruchten. Hij scheepte zich in Amerika op de „Qeen Mary'' in (buiten medeweten van emigra tie-beambten) en nam, tegen de zin van zijn Amerikaanse vrouw, zijn 2,5-jarig dochtertje Tatjana mee. Tsjowstof heeft meegedeeld dat hij naar zijn moeder wil, die in Rusland woont. In Southampton werd hij door leden van de Rus sische ambassade te Londen af gehaald en voor het laatst heeft men hem in de trein gezien. Waar schijnlijk is hij in de ambassade ondergebracht. Links: De kleine Tatjana kijkt nieuwsgierig van achter het gor dijntje in de trein naar buiten. Rechts: Tsjowstof met zijn doch tertje bij aankomst in Southamp ton. In een bijeenkomst met de Kamer commissies voor Arbeid en Econo mische Zaken heeft de Belgische mi nister van Arbeid, de heer Troclet, toe moeten geven dat het met de bepa lingen inzake kinderarbeid in de Bel gische mijnen maar treurig gesteld is. Liefst 114 kinderen onder de 15 jaar zijn in de mijnen tewerkgesteld, ter wijl er 376 onder de 16 jaar als kom pel werken. De Internationale Arbeidsconferen- tie stelde in 1953 voor, de mijnarbeid te verbieden voor kinderen onder de 16 en jongens onder de 18 slechts toe te laten als leerling. De minister zei thans nog „te moeten nadenken of er in België iets in die zin kan worden gedaan". In de beantwoording van de vragen der commissieleden kwam ook tot uitdrukking dat de veiligheidscommis sies zeer onbevredigend functioneren. Twee Israëlische landarbeiders zijn nabij Even Jehoeda, ongeveer veertig kilometer ten noorden van Tel Aviv, doodgeschoten. Even Jehoeda ligt in de kustvlakte op ongeveer vijftien ki lometer van de Jordaanse grens. Volgens een Israëlische militaire woordvoerder zijn de arbeiders ge dood door gewapende Arabieren, die de grens van Israël overschreden had den. Israëlische troepen zouden in het gebied van Kalkilja bij de Jordaanse grens, ten noordoosten van Tel Aviv,, een aanval hebben ontketend. Dit werd gisterenavond laat gemeld. Frankrijk en België zullen aan de con£e_rentie van de ministers van Bui tenlandse Zaken van de zes landen der K.S.G., die binnenkort te Parijs wordt gehouden, voorstellen een eco nomisch blok („Eurafrika") te vor men. dat West-Europa en de Franse en Belgische gebieden in Afrika om vat en waarbinnen de handel tolvrij zou zijn. DEN HAAG. De 80-jarige T. Lucassen uit Nijmegen werd bij het oversteken van de Gouver neurlaan door een auto aangere den. Hij overleed later in het zie kenhuis. ZAANDAM. Een vierjarig jon getje raakte onder een vrachtauto met kolen, die achteruit reed. Het ventje was vrijwel op slag dood. GELEEN. De 28-jarige scooter berijder A. uit Maastricht botste op de Rijksweg tegen een vracht auto. Hij was op slag dood. De westelijke Grote Drie heb ben gisteren de Sovjet-regering opnieuw nota's doen toekomen over de Duitse hereniging. In de Britse nota wordt erop aange drongen, dat de Russen hun standpunt uiteen zetten ten aan zien van dit vraagstuk. Dit op basis van wat indertijd te Genè- ve is besproken. Engeland heeft zijn instemming be tuigd met het voorstel dat Adenauer begin september aan de Sovjets deed. Hij stelde een gedemilitariseerde zone voor langs de oostgrens van een her enigd Duitsland, teneinde tegemoet te komen aan de bezorgdheid van de Russen voor hun eigen veiligheid. Mos kou voelt er namelijk niets voor een vrije Duitse republiek tot een weste lijk militair verbond te zien toetreden. In de Amerikaanse nota aan Mos kou wordt gezegd dat de Duitse her eniging een belangrijk punt blijft van de Amerikaanse politiek en dat een blijvende verdeling van Duitsland een durende vrede en veiligheid in Euro pa onmogelijk zal maken. Ook de nota die Frankrijk heeft verzonden gewaagt van hoop op Rus sische medewerking aan de uitvoe ring van het Geneefse besluit en noemt de huidige toestand „niet over eenkomend met de democratische idea len".

de Stem | 1956 | | pagina 1