Boedapest tracht afstand te nemen van eigen schande Yoges kant moet aan de blijven zitten Paus Innocentius XI zalig verklaard Poolse visser dreef kokende zee drie uur in een ffSS I Mm Burger zit muurvast VIER MINISTERS IN BONN TREDEN AF Democratie is goed, maar toch niet al te veel Laszlo Rajk en medeslachtoffers kregen staatsbegrafenis Bulgaren herstellen hun betrekkingen met Tito Dertien doden bij busramp Russen kregen geen visa Mess-boy verdronk toen redding op komst was DE DOOD OP DE WEG DAGBLAD VOOR ZEELAND EREWACHT Tito ontving Eden naar het ziekenhuis Toch nog een nieuwe poging ORANJE XI TEGEN BELGIE Redder van Europa.... iimiiiiiiimi Een haar werd hem noodlottig I Op de tribunes rondom het altaar der Confessio hadden tientallen kardi- C.P.N. nalen, bisschoppen en prelaten plaats Uit protest tegen indiscretie Dezelfde tempraturen j Huissen krijgt een Dominicanen parochie METEOOR BOVEN NEDERLAND WEER AANSLAG OP CYPRUS Nadat de Cyranka ten onder was gegaan: Aan het eind van zijn krachten C.P.N.-bestuur stelt vast: Top-uitslagen voetbal 96e JAARGANG No. 22271 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet, f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 8 OKTOBER 1356 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-VlaanderenHULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) geschiedenis Een van de treurigste tragi-komedies in de van liet communisme, is zaterdag in Boedajiest opgevoerd. Laszlo Rajk, de vroegere Hongaarse minister van Buiten landse Zaken, zeven jaar geleden wegens verraad opgehan gen, werd met staatseer hegraven en als „held van het communisme" geëerd. Tesamen met drie anderen, die in dertijd werden gevonnist. Ferenc Muennich, die indertijd ambassadeur in Moskou was, sprak aan het graf. Sadistische misdadigers, zei hij, waren ver antwoordelijk voor de terechtstelling van Rajk en zijn mede- beklaagden. En het partijblad van de Hongaarse communisten klaagde: „Ons regiem heeft hen eens in de gevangenis geworpen en vermoord. In naam van het volk en het socialisme kon de doodstraf worden uitgesproken over soldaten die trouw waren aan de partij. Hun dood was de ernstigste tragedie, veroorzaakt door de persoonsverheerlijking.De schuldigen zullen ter ver antwoording worden geroepen". Een dag tevoren had Paul de Groot op het partijcongres in Amsterdam gezegd: „We hoeven ons verleden niet te verloo chenen." slachtoffers, luitenant-generaal Gyoer- gy Palffry, dr. Tibor Szoenyi en An dras Szalai vormden de erewacht. Leden der Hongaarse regering en van de communistische partij betrok ken in het mausoleum de wacht bij de kisten met de stoffelijke overschotten. De rehabilitatie van Rajk was en kele maanden geleden al afgekondigd. Kroestjev had Stalins doopceel gelicht en zijn Canossa-gang naar Tito ge maakt. Titoisme was geen misdaad meer; integendeelBeria en zijn trawanten werden schuldig verklaard aan de breuk tussen Zuid-Slavië en het Sovjet-kamp. In Boedapest en Boekarest, in War schau en Oost-Duitsland, overal klop te men zich op de borst. Naar het voorbeeld van Kroestjev. En nu rouw de Boedapest. Voor de begrafenis trokken duizen den arbeiders langs het platform in het -Kossuth_mausoleum, waarop de stoffelijke resten van Rajk en drie anderen stonden opgebaard. Mevrouw Rajk en familieleden van de andere Later werden de lijkkisten op de schouders van partijgenoten en bloed verwanten der vier terechtgestelden naar het kerkhof voor „helden van het communisme" overgebracht. Nadat men de kisten in de graven had laten zakken, werden zij met een schat van bloemen en kransen over dekt. Het bestuur van de Hongaarse com munistische partij heeft besloten op het Kerepesi-kerkhof een „nationaal Pantheon" te bouwen voor de graven van „strijders van de arbeidersbewe ging". En terwijl de rouwstoet door de straten van Boedapest trok, ontving maarschalk Tito, de indertijd ver guisde, communistische delegaties uit het buitenland. Bulgaren maakten hun opwachting, maar de kans dat zij zich met Tito's denkbeelden verenigen, acht men niet groot. In Sofia kan men zich te moeilijk losmaken van wat Stalin heeft gedaan en geleerd. Wel heeft de communistische partij in Sofia nu de betrekkingen met Zuid-Slavië her steld. Pers en radio in Tsjecho-Slowakije hebben totnutoe met geen woord ge rept over de rehabilitatie van Rajk. Uit Moskou, waar momenteel de Hongaarse communistenleider Gerö te gast is, komen berichten dat men in het Kremlin Tito wel als een goede vriend wil zien, maar dat men toch liever niet heeft, dat de Oosteuropese staatsleiders zijn voorbeeld volgen. Over het proces in Poznan waarde zaterdag weer even de schim van Stalin. De zuster van een jonge be klaagde begon te gillen. „Mijn vader", ïfesj?' PREMIER EDEN van Engeland heeft zijn Sovjet-collega Boelganin een brief gezonden, waarin hij zegt dat hij en zijn echtgenote buitenge' woon hebben genoten van het eerste optreden van het bolsjoi-ballet in Londen. VIJFTIG vooraanstaande personen in Engeland hebben een manifest on' dertekend ten gunste van Engelands deelneming aan de gemeenschappe' lijke Europese markt. DR. ALBERT SABIN, een Ameri kaanse hoogleraar, heeft een nieuw middel tegen kinderverlamming ge' vonden, dat via de mond kan worden ingenomen en langdurige immuniteit zou geven tegen de ziekte. HET EILANDJE SHEPPEY in de Theems is van de buitenwereld afge sloten, doordat een Noors vracht schip de brug ramde, die het eilandje met de oever verbindt. EEN EMPLOYEE van een niet ge noemd buitenlands gezantschap moet Zweden verlaten, omdat hij twee le ren vesten uit een Stockholms waren huis heeft gestolen. PREMIER HATOYAMA van Japan is zondag naar Moskou vertrokken om het overleg over een vredesverdrag te hervatten. PRESIDENT JOSE FIGUERES van Costa Rica, die een bezoek van vier dagen aan ons land heeft gebracht, is nu naar Kopenhagen gereisd. Zijn vrouw is Deense van geboorte. ..IK ZOU GRAAG zien dat Austra lisch Nieuw-Guinea de zevende staat van het Australische gemenebest werd Dit heeft de minister voor de Rand gebieden in Canberra verklaard. MGR. DR. B. J. ALFRINK heeft za terdag in het Jaarbeursgebouw' te Utrecht de missie-tentoonstelling ge opend, die daar tot 14 oktober ge houden wordt. COMMUNISTISCH-CHINESE grens wachten hebben zaterdag geschoten op een dertigtal mensen die pro beerden de grens met Hongkong te overschrijden. Eén persoon werd ge dood en drie werden gewond. riep ze „stierf voor de Poolse Volks republiek". Enkele dagen geleden had een der verdachten, eveneens snikkend verklaard, dat zijn vader indertijd on schuldig veroordeeld was. Een autobus met 21 arbeidsters en arbeiders van de rijstvelden in de Po- vlakte is zaterdagavond bij Bobbio, veertig kilometer ten zuiden van Pia- cenza (noord-Italië), in de rivier de Trebbia gereden. Dertien inzittenden kwamen om het leven en zes werden ernstig gewond. De Britse premier Sir Anthony Eden is wegens een zware verkoud heid in het ziekenhuis opgenomen. Hij zou echter weer spoedig naar huis kunnen. Men neemt aan dat hij over enkele dagen zijn werk zal kunnen hervatten. (Advertentie) Voor de zoveelste maai is de situ atie rond de kabinetscrisis weer eens in alie duisternissen gehuld. Mr. Bur ger, die al een paar weken gevochten heeft met de ingewikkeldheden van dit eindeloze probleem, heeft zater dag een communiqué laten publiceren dat alleen iets zegt over zijn misluk kingen. Hg is vastgelopen op het wei geren van de A.R. om Qyerzeese Rijksdelen als tweede portefeuille te aanvaarden. Het communiqué zegt o.m.: Het kabinet bleek op zeer brede basis te kunnen worden samengesteld indien a) De praktische bezwaren verbon den aan de reeds tevoren beoogde op heffing van het ministerie van Over zeese Rijksdelen op zeer korte termijn konden worden overwonnen; b) Van antirevolutionaire zijde het verkrijgen van een zetel in het kabinet naast enige andere voorziening niet onaan vaardbaar zou blijken. Waar het een zowel als het ander op bezwaren stuitte, is handhaving van genoemd ministerie en wel met antirevolutio naire bezetting in overweging geno men. Gebleken is echter, dat ook langs deze weg geen oplossing is te verkrijgen. Het communiqué zegt dus niets over de verdere plannen van mr. Burger. Dat die er zijn lijkt aannemelijk. Men kan niet aannemen dat mr. Burger een bezoek aan de koningin een uur langer uit zou stellen dan nodig is. Men moet dus wel aannemen dat hij een nieuwe oplossing in het hoofd heeft. Uit het communiqué blijkt, dat het opheffen van het ministerie van Over zeese Rijksdelen niet meer gewenst wordt geacht. Bij nadere informaties is ons gebleken, dat de praktische be zwaren daartegen waarover in het communiqué wordt gesproken, hierop neerkomen, dat men nog hogere kos ten verwacht van de opheffing dan van het voortbestaan van het ministe rie. De Keuze Commissie van de K.N.V.B. heeft gisteren het Nederlands Elftal, dat op zondag 14 oktober in Antwerpen tegen het Belgische elftal speelt, als volgt samengesteld: doel: De Munck (Fortuna '54); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Schaap ('t Gooi) aanvoerder; van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV); voor: Bosselaar (Sparta), Notermans (Fortuna '54), Appel (For tuna '54), Lenstra (SC Enschede) en Koopal (Willem II). Reserves: Landman (Schev. Holland Sport), Boskamp (Amster dam), van der Hoek Kuil (Ajax). (Feijenoord), Voges (SC Enschedé) en van der Tot veler vreugde en genoeg doening is Jan Klaassens (VVV) weer in de Oranjege lederen (linkshalf) terugge keerd. Voor het overige bleven achterhoede en middenlinie on gewijzigd, gerekend naar de jongste interland tegen de Zwitsers in Lausanne. In de voorhoede heeft de S.C. Enschedeman, Voges. het veld moeten ruimen voor Bram Appel, die men kennelijk bfe- ter in staat acht om als storm- man tegen de Rode Duivels te fungeren. Een team, dat ongetwijfeld goede kansen heeft om met een zege uit de „Hel van Deume" te voorschijn te komen. Overigens spant „Fortuna." met vier spelers de kroon. PSV, NAC, t Gooi, VVV, Sparta, Willem II en SC Enschede leve ren er elk een. Het zuiden is met niet minder dan acht spe lers vertegenwoordigd! In de basiliek .van St. Pieter is gis- handen uit de mouwen van de toga staken. De plechtige zaligverklaring werd om tien uur geopend met een ponti ficale H. Mis, opgedragen door kardi naal Tisserant. deken van het H. Col lege van Kardinalen. Na de voorle- teren in aanwezigheid van meer dan zing van het zaligverklaringsdecreet Deze telefoto toont het défilé van een groot aantal Hongaren langs de lijkkisten van Laszlo Rajk en de 3 anderen die 7 jaar geleden werden gevonnist. MAZËTFABÜIEKEN TE ZEVENBEKSEM De 38-jarige Zwitserse zakenman en voormalige gevangene Theodor Weber is zaterdag na een proces, waarin de politie noch het lichaam van de ver- slagene, noch een wapen als bewijs stuk kon overleggen, wegens moord tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. De openbare aanklager had één in dit geval doorslaggevend bewijs, na melijk een geverfde haar, afkomstig van het slachtoffer, de 58-jarige Oos tenrijkse handelaar in horloges Gus- tav Eichenwald. De haar werd in We- bers auto gevonden. Roof was het motief van de moord. De verslagene moet een bedrag van tussen de 115.000 en 180.000 gulden bij zich gehad hebben, dat in handen viel van Weber en zijn medeplichtige, de inmiddels overleden Walter Stuetzle. Het partijbestuur van de heeft zaterdag een telegram aan de regering gestuurd, waarin wordt ge protesteerd tegen het weigeren van visa aan twee leden van het centraal comité der communistische partij in de Sovjet-Unie. De twee Russen wa ren voor het partijcongres in Amster dam uitgenodigd, maar ze hadden te legrafisch laten weten dat ze geen visa hadden gekregen. I 30.000 gelovigen uit Rome en geheel I de wereld, de plechtige zaligverkla- ring van Paus Innocentius XI, de red- I der van Christelijk Europa, uitgespro- ken. genomen, alsmede een delegatie uit Como, de geboorteplaats van de nieu we zalige. Het stoffelijk overschot van Paus Innocentius XI stond opgebaard voor het Confessie-altaar, en was op de gebruikelijke wijzen bekleed met de pauselijke gewaden, terwijl een zilve ren masker was aangebracht op de plaats van het gezicht, en zilveren Vier ministers van de Westduitse Vrije VoikspartU in de regering van Bondskanselier Adenauer hebben be kend gemaakt, dat zU hun ontslag aanbieden. De ministers zyn: Blue- cher (vice-kanselier en minister voor Economische Samenwerking), Preus- Verwachting van het KNMI tot maandagavond (opgemaakt zondagavond 23.15 uur): Zwaarbewolkt met hoofdzake- 5 lijk in de kuststreken zwakke tot matige wind, meestentijds tussen noord en west. Dezelfde l middagtemperaturen als giste- l J ren. Verwachting van het Belgisch 5 weerkundig instituut: zwaarbe- wolkt met regenvlagen. Lichte tot matige wind uit richtingen tussen west en noord. Vandaag: zon onder 18.02 u., J maan onder 20.14 u. J Morgen: zon op 6.55 u., maan J op 12.52 u. 2 De zielvorg van de parochie van O. L. Vrouw ten Hemelopneming in Huissen zal binnen kort door paters Dominicanen van de wereld-geeste lijken worden overgenomen. Zoals bekend hadden de Huissena- ren indertijd geprotesteerd tegen de sluiting van de openbare kloosterkapel der Dominicanen. Ook nadien heeft men herhaaldelijk verzoeken gericht tot het aartsbisdom om de kapel open te stellen. Mgr. dr. B. J. Alfrink en de provinciaal van de Dominicaner Orde pater P. B. Jansen, bekrach tigd door Rome, zullen nu aan de wen sen van het merendeel der Huissense katholieken tegemoet komen. Welis waar is het niet waarschijnlijk dat de paterskapel weer geopend zal wor den, maar de stadsparochie van Huissen zal in de naaste toekomst een Dominicaner parochie worden, terwijl de wereldgeestelijken zich uit deze parochie zullen terugtrekken. Er is zaterdagavond een meteoor boven Nederland waargenomen. De Leidse sterrenwacht meldt, dat deze meteoor een zeer heldere om streeks 19.15 uur enige seconden lang zichtbaar is geweest. In Leiden werd hij in noordelijke richting waargeno men. De sterrenwacht te Utrecht zal het op prijs stellen meer gegevens over deze meteoor te ontvangen. Op Cyprus hebben verzetsstrijders te Paralimini, ten zuiden van Fama- gusta, van uit een hinderlaag een lid van de Britse veiligheidstroepen ge dood en een ander gewond. De Brit ten reden in een vrachtauto. De Britse strijdkrachten hebben in Nicosia vlugschriften verspreid, waar in wordt gezegd dat Engeland Cyprus niet kan ontruimen, zelfs als de Eoka moorden pleegt en twintig maal zoveel bommen gooit". sker (Huisvesting), Neumayer (Justi- tie) en Sehaefer (minister zonder Portefeuille). De stabiliteit van Adenauers rege ring wordt hierdoor niet bedreigd, al dus de mening van politieke waarne mers te Bonn. Men verwacht, dat de Bondskanselier de ontslagaanvragen zal aanvaarden, hoewel hij wellicht een der betrokken ministers - dr. Vik tor Preussker zal verzoeken in de regering te blijven. De kleine „Vrije Volkspartij" scheid de zich van de liberalen onder Dehler af, toen deze groep in oppositie ging. De vier hebben hun ontslag ingediend naar aanleiding van een „indiscretie" van de zijde van de Christen-Demo craten in het kabinet over een ophan den zijnde regeringswijziging. ',Drie uur lang heb ik me drijvende weten te houden met een reddingsboei. De messboy Alexander Makowski deelde deze boei met mij, doch een kwartier voordat er redding kwam zonk hij uitgeput in de diepte. Het was verschrikkelijk. De hoofdmachi- ms erkenbaar aan zijn bruine trui, zagen we levenloos voórbij- i TY"' voordat de messboy in de diepte verdween had de <o ie in onze buurt zwom, ons zijn laatste „vaarwel" toege roepen en was eveneens in de diepte verdwenen. Nog geen mi nuut heb ik kunnen slapen en ik geloof niet, dat ik het de eerste dagen zal kunnen. Het was verschrikkelijk". Donderdagmiddag omstreeks drie uur kapseisde op de Noordzee vlak onder de Engelse kust de Pooische log ger „Cyranka". Met nog 30 andere Poolse loggers was men ter haring vangst getrokken. Op 25 oktober had men Polen verlaten en was nog maar juist met de visserij begonnen. De „Cy ranka" had nog maar 15 vat haring aan boord, zodat het kapseizen onmo gelijk door het schuiven der lading kan zijn gekomen. Het gekantelde schip dat geruime tijd met zijn kiel naar boven dreef hield 8 zeelui ge vangen. De kapitein, die terug ge zwommen was naar zijn gekapseisd schip, ging eveneens ten onder, toen oe „Cyranka" kantelde en met de kiel boven kwam te drijven. Vijf opvaren- Jvorden gered door de Poolse log- tJh y d P°olse visser, Tadeusz Palysga, werd opgepikt door het Italiaanse vrachtschip „Vittorio O" De Vittorio kwam zaterdagavond in de haven van Vlissingen aan, waar de geredde Pool aan land werd ge bracht. Voordien vertelde hij ons in de messroom zqn belevenissen. „Donderdagmiddag zat ik met drie kameraden in het vooronder te kaar ten. Het was ruw weer. Plotseling maakte het schip zware slagzij Dit herhaalde zich drie maal. Bij de vier de keer bereikte het een „dood punt" en bleef plat op de golven liggen. Daar heb je het, dacht ik. Reeds eerder had ik een schipbreuk meegemaakt. Want in 1947 voer ik op het koopvaardij, schip „Lych" dat in de Oostzee op een mijn liep. Afschuwelijke uren We sprongen op een trachtten eruit te komen. De deur, die gekneveld was kregen we niet meer open, doch door het „skylight" kropen we naar bui ten. We sprongen zover mogelijk van het schip vandaan om te voorkomen, dat we mee werden gezogen, wanneer het schip zou zinken. Een leeg vat voor zure komkommers was het eer ste, waaraan ik me vastklampte. Het liep al spoedig vol water en zonk. Op het water zag ik een reddings- .1 df'iven en bereikte deze boei gelijktydig met de messboy. Drie uur lang hebben we zo rondgedreven, tot dat Alexander uitgeput en bewuste loos naar beneden zonk. Even later zag ik twee schepen. De „Vittorio O" en een van onze eigen loggers. Op hulp geroep van mij en de anderen, die in bet water ronddreven kwamen beide schepen af. De logger „Mysikrolik" pikte vqf schipbreukelingen op. De „Vittorio O" heeft mU gered. Eerst wierpen ze mij een lUn en boeien toe, die ik echter niet kon pakken. Toen zqn ze gekeerd en hebben opnieuw boeien uitgeworpen. Een ervan wist ik te pakken zodat ze me toen naar het schip konden trekken. Doch ik was te uitgeput om de touwladder vast te kunnen pakken. De matroos Lino Landini heeft me uiteindelijk uit het water gehaald en de touwladder opgedragen. Aan boord ben ik in elkaar gezakt. Even later lag ik in een kooi, kreeg droge kleren en warm drinken. Nu ben ik hier." Tadeusz Palysga stokte herhaalde lijk, toen hij ons dit droeve relaas vertelde. Diep onder de indruk ver telde hij van zijn kapitein, die aan vankelijk eveneens van het gekapseis de schip was afgesprongen. Palysga zag hem terugzwemmen en weer aan boord klauteren. Enkele tellen later kantelde het schip en kwam met de kiel naar boven. De kapitein was naar zijn schip teruggekeerd om mee ten onder te gaan. en het Te Deum. werd de St. Pieter met het pauselijk buitenverblijf in Castel Gandolfo verbonden, van waar uit de H. Vader het Oremus inzette en de homilie, de lofrede op de nieu we zalige uitsprak. Hierin schilderde Pius XII de grote verdiensten van zijn voorganger voor de redding van het Christelijk Europa van de invallen der Turken en diens strijd tegen het laïcisme van de Franse Zonnekoning. In de middag kwam de Paus zelf naar de St. Pieter om de Zaligver- klaarde eer te bewijzen. Zoetermeer: De 53-jarige heer Verhoef uit Rotterdam kwam bij het achteruitrijden met zijn auto in botsing met de wagen van de Zwitserse gezantschaps secretaris. De achteruitrijdende auto raakte in brand en alle pogingen om de bestuurder te redden, faalden. Zwolle: De 19-jarige G. Boesen kool vloog op de Meppelerweg met zijn auto uit de bocht en reed tegen een trekker met op legger. Hij was op slag dood. Terheyden: Tussen Langeweg en Zwarteberg raakte het acht jarig zoontje van de familie Paulissen onder een auto. Het ventje is aan de gevolgen hier van overleden. Op het party'congres van de Com munistische Party Nederland is het zaterdag tot roerige debatten geko men, die voor het partijbestuur dui- deiyk zullen hebben gemaakt, dat „democratisering" in de praktyk moeilijker is dan in theorie. In de vast te stellen discussiegrond slag kwam de volgende passage voor: „Onze partij beschouwt de resolutie van het centraal comité der commu nistische partij in de Sovjet-Unie van 30 juni j.l. als een juiste en bevredi gende analyse van de oorzaken en ge volgen van de persoonsverheerlijking. Fadeusz Palysga, met witte pull- over. temidden van zijn redders. Kapitein Salvioli Terruccio uit I Triest liet zijn schip, de „Vittorio O" herhaaldelijk keren om naar overlevenden te zoeken. Er bestaat overeenstemming tussen deze resolutie en de stellingname van het partijbestuur der C.P.N. van 10 april". Tegen die passage waren heel wat amendementen ingediend, maar be stuurslid Harry Verwey zei, dat het bestuur de eigen redactie verreweg de beste vond. Een vrouwelijk lid zei toen: „We hebben ons voorgenomen, in het vervolg niet alles uit de Sov jet-Unie na te volgen of te verdedi gen. Welnu, hetzelfde geldt voor die resolutie van 30 juni. Ook daarover hebben we geen controleerbare gege vens. Grote ontsteltenis achter de be stuurstafel. Gortzak kwam er aan te pas en Brandenburg. En Harry Ver wey. „Al behoeven we ons niet zonder meer achter alles te scharen wat in de Sovjet-Unie gebeurt", zei de laat ste, „toch mdeten we wel solidair blij ven. Anders wordt bij onze tegenstan ders de indruk gewekt dat het in het kamp van het socialisme een eeuwig durende rommel is. En juist op dit punt van solidariteit met de resolutie hebben we een ondubbelzinnige uit spraak van het congres nodig". De resolutie kwam erdoor! De uitslagen, die de ploegen uit de ere-divisie bevochten, luiden: SpartaAmsterdam 1-1 NAC—GVAV 2-0 NOADEindhoven 2-0 AjaxMVV 2-0 DOSRapid JC 2-0 VVV—Elinkwijk 2-1 Fortuna '54Feqenoord 3-2 PSV—Willem II 3-1 Spel. EnschedeBW 4-1 Voor verslagen en foto's mo gen wy u verwezen naar onze sportpagina's.

de Stem | 1956 | | pagina 1