ijd IN VIJFTIEN JAAR TWEEMAAL ZOVEEL HOGERE STUDENTEN Burger en Drees dwalen op uitzichtloze weg Gestalte van de SCUA STAN OCKERS door 100.000 vrienden begraven DE DOOD OP DE WEG Ook prof. de Quay is gepolst Champagne vloeide, geld verdween en kater restte Echtgenote mishandeld, in verwachting was die EERSTE PAAL VOOR T.H. Minister Cals in Eindhoven bij heiïng eerste paal T.H. 14 rrnim its! Dit W DAGBLAD VOOR ZEELAND Hogere ambtenaren Salarisverhoging van 8 tot 15 procent Hei-ambtskleding Buien De beswaren van A.R. Overzeese Rijksdelen Spel met granaat eist een dode Een jaar geëist Met eerbied als voor staatsman Met staatsie als voor h koning Met....tranen als voor geliefde dode Vijfvoudige moord in Djakarta Laatste saluut Eenzaam gevochten Voor t laatst Medelijden Je vriend Tito en zijn liberaal communisme Nederlandse expeditie naar Nieuw-Guinea Atoomontploffing in Australië n tientje iij moet sar gaal zijn bij elijk als ïij zake- A voor- bruiken, ipen, de net een SIEF NOIA kTENT ZE 96e JAARGANG No. 22269 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numrn. 13 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland V R IJ D A G 5 OKTOBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra- Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236— Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele foon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel.^2601^^OQSTBURG^Nieuwstraat^41^TeL^no.J35) De salarissen van de hogere rijksambtenaren vanaf de rang van referendaris zullen met in gang van 1 september worden verhoogd met acht tot vijftien procent. De regering heeft hier aan thans haar goedkeuring ge recht. Het voorstel om deze sa larisverhoging ook te laten gel den voor ambtenaren in de ran gen van hoofdcommies en hoofdmossies A werd echter af gewezen. Minister Cals bezig met een histo rische handeling: zo werd de eerste paal geheid voor de T.H. in Eindhoven. Binnen nu en vijftien jaar zal het aantal hogere studenten in Nederland zijn verdubbeld. Dit heeft tot gevolg, dat per jaar tweemaal zoveel moet worden geïnvesteerd om te voorzien in de behoefte aan studieruimten, collegezalen, laboratoria en proef- ruimten. Hiermede zal een bedrag van 200 miljoen gulden per jaar zijn gemoeid. Dit nieuws vertelde de Minister van Onderwas, Kunsten en Wetenschap pen, Z.Exc. Mr. Cals, donderdagmid dag in Eindhoven, nadat hij met groot vertoon van vakmanschap de eerste paal voor de tweede Technische Hoge school had geheid. „De inspanning van het gehele volk zal nodig zijn om tot dit doel te ge raken". zo sprak de demissionaire be windsman, „en we zullen ons moeten ïealiseren, dat de inspanning, die we ons hiervoor allemaal moeten getroos ten, harde noodzaak is". „Ik werk wel Het waren vrijwel de enige ernstige woorden, die tijdens de korte plech tigheid aan de Insulindelaan werden gesproken. Dat was begrijpelijk. De heiïng van een eerste paal is geen ge beurtenis, waarbij het pas geeft grote redevoeringen af te steken. De Minis ter had dat wel begrepen, toen hij kort voor zijn ambtelijke daad Prof. dr. De Quay had gewaarschuwd: „Ik zal wel werken, als jullie maar pra ten". De Commissaris van de Koningin benadrukte in zijn speech, dat Minis ter Cals niet slechts de eerste paal heeft geheid voor de nieuwe T.H., maar dat hij op de eerste plaats tijdens zijn voortvarend bewind de grote stoot heeft gegeven voor een snelle verwe zenlijking van de plannen voor deze nieuwe hogeschool. Minister Cals verrichtte de heiïng in een gummi-jas, die hij zoals hij vertelde speciaal voor dit soort ge legenheden heeft aangeschaft. Heier Jan Huiser assisteerde Zijne Excel lentie. De plechtigheid werd bijge woond door vertegenwoordigers van het Curatorium en de Senaat, alsmede door een groot aantal industriëlen uit Eindhoven en vertegenwoordigers van het studentencorps in Eindhoven. GIETEN. Een 21-jarige mon teur botste met zijn motor in volle vaart tegen een vrachtauto, die moest uitwijken voor een gepar keerde auto. De monteur was op slag dood. VEENENDAAL. Een 44-jarige granietwerker is, toen hij in de buurt van zijn woning liep, door een auto aangereden en op slag gedood. VENLO. Bij het oversteken van de provinciale weg werd een 75-jarige heer, die verzuimde voor rang te geven, door een auto ge grepen en gedood. BIJ DE instorting van een in aan bouw zijnd gebouw te Jackson in de V.S., waarvan wij gisteren reeds ge wag maakten, zijn in totaal zes arbei ders om het leven gekomen en vijf tien gewond, van wie twee ernstig. HET CENTRAAL Bureau voor de Sta tistiek heeft berekend, dat het aantal studenten aan universiteiten, dat in 1955 29.000 bedroeg, in 1970 56.000 zal bedragen. BIJ EEN botsing tussen twee auto's in de Amerikaanse staat Indiana zijn tien mensen om het leven gekomen. MET DE Willem Ruys is de eerste groep Ambonezen uit Nederland (39 personen) in Djakarta gerepatrieerd. ONGEVEER 1200 arbeiders van een scheepswerf te Bremen zijn in sta king gegaan uit protest tegen het feit, dat zij hun twaalfuurtje niet meer in de kantine mogen gebruiken. Te veel heen en weer geloop, meent de direc tie. Circa 600 man werden ontslagen toen zij weigerden het werk te her vatten op voorwaarden, die bedrijfs leiding en fabrieksraad waren over eengekomen. DE AMERIKAANSE acteur George Bancroft is op 74-jarige leeftijd te Santa Monica (Californië) overleden DE HOOFDSTAD van Tibet, Lhasa, voor de eerste maal in haar ge schiedenis door elektrische stroom verlicht. DE CHEF van een effectenafdeling van een in Amsterdam gevestigde bank heeft in enkele jaren een bedrag van 65.000.— verduisterd. Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond, opgemaakt I donderdagavond 23 15 uur: I Wisselend bewolkt met nu dan buien, hier en daar met onweer en hagel. Overwegend krachtige westelijke wind. Aanhoudend koud weer. l Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige tot krachtige wind uit zuidwest tot west. Zwaar bewolkt met kans op neerslagvlagen. Vandaag: zon onder 18.09 uur' I maan onder 18.21 uur. J 1 M<?ü?en: zon op uur, maan S op 9.44 uur. J j De politie te Rotterdam heeft zes personen, nl. een caféhouder, twee buffetjuffrouwen, twee muzikanten, allen uit Rotter dam, en een Hagenaar, die, zo zegt de politie, zijn inkomsten voor een belangrijk deel dankt aan een hem vriendschappelijk gezinde juffrouw, aangehouden en achter slot en grendel gezet, omdat zij met vereende krach ten een Delftenaar van f 5200 zouden hebben afgeholpen. Op het ogenblik wordt ieders aan deel uitgezocht. De Delftenaar was met een vriend in Schiedam en na drank te hebben gedronken, werd koers gezet naar Rotterdam. De man uit Delft had 52 nieuwe briefjes van honderd gulden bij zich en in het café, waar zij neerstreken, maakte hij daar geen geheim van. Iedereen moest zien hoe goed bij kas hij wel was. Hij tracteerde de muzikanten en een bezoekster, een buffetjuf frouw, die alleen maar champag ne dronk, evenals de buffetjuf frouw uit het café. Het drankje werd a raison van f 35.- de fles besteld en de dames maakten het zich aan het tafeltje van de he ren gezellig. De ene Even afrekenen ne fles volgde op de ande re en steeds betaalde de man met een briefje van honderd. Het wisselgeld deelden de dames on der de muzikanten, het verdere personeel en ook de baas werd niet vergeten. Zo af en toe v/erd per ongeluk f 85,- in plaats van f 35,- op de kassa aangeslagen, maar toen de kassa f 1400,- aan gaf vond de baas dit toch wel wat veel en hij draaide het appa raat terug op f 300,-. Tenslotte nad de caféhouder f 2.200,- in kas en hij meende, -dat de klant nu maar moest opstappen. De da mes en een der muzikanten de den hem uitgeleide. Slaap zacht De Hagenaar zou op weg naar de auto kans hebben gezien de portefeuille van de Delftenaar in zijn bezit te krijgen en zich hier uit hebben voorzien, hetgeen hij evenwel ontkent. Hij zou alleen de portefeuille even hebben vast gehouden. Deze werd daarna neergelegd voor de voeten van de man uit Delft, die in de auto van zijn vriend had plaatsgeno men. Hij is toen naar de markt in Schiedam gereden, waar men hem slapende achterliet. De vol gende morgen ontwaakte hij, toen een Schiedamse politieman hem naar zijn papieren vroeg. De ontnuchtering was groot, want het enige, dat van de porte- feuille met de 52 briefjes was overgebleven, was een kater... De statuten van de vereni ging van Suezkanaalgebrui kers (geen CASCU meer maar SCUA) zijn gisteren avond openbaar gemaakt in een documentdat de titel draagt resolutie over de or ganisatie der gebruikers van het Suezkanaal" De statuten, opgesteld op de Lon- dense conferentie van ambassadeurs over het Suezprobleem, voorzien in de instelling van drie verenigingsorga nen: een raad, een dagelijks bestuur en een administrateur. Volgens het laatste artikel van de statuten zal de vereniging zetelen op een nader door de raad te bepalen plaats en kan de administrateur el ders nevenbureaus vestigen, dit be houdens goedkeuring van het dage lijks bestuur. I Voorlopig echter zal de raad in Londen vergaderen. Het dagelijks bestuur zal bestaan uit zeven vertegenwoordigers van landen, waarbij de keuze afhankelijk is van de intensiteit van hun scheep vaart door het Sur.zk'anaal, de omvang van hun handel via het kanaal en hun aardrijkskundige ligging. De raad zal de leden van het dagelijks bestuur aanwijzen, die voorlopig voor een jaar zitting hebben, In conferentieki'ingen vermoedt men, dat dit bestuur zal bestaan uit de vertegenwoordigers van Groot-Brittannië, Frankrijk, de Ver enigde Staten, Noorwegen, Perzië, Ita lië en een later te kiezen land. (Van onze parlementaire redacteur) De informateur, mr. Burger, en dr. Drees hebben gisteren een nieuwe stap gedaan op een uit zichtloze weg. Zij schijnen nog steeds niet overtuigd te zijn door de bezwaren, die de A.R. tegen het voortbestaan van het Minis terie van Overzeese Rijksdelen heeft aangevoerd. Vandaar dat prof. A. M. Donner, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, voor deze porte feuille werd gepolst, maar ook hij heeft het aanbod afgeslagen. De hoofdbezwaren van de anti revolutionairen tegen het aanvaarden van de portefeuille van Overzeese Rijksdelen werden gisteren in de antirevolutionaire bladen nog eens duidelijk uiteengezet. Op de eerste plaats zou het onjuist zijn, wanneer de zelfstandige deelgenoten in het Koninkrijk, Suriname en de Neder landse Antillen, hun belangen be hartigd zien door hetzelfde departe ment, dat de zaken van Nieuw-Gui- nea behandelt. Ook de gevolmachtig de ministers van de beide rijksdelen zijn van oordeel, dat dit niet meer strookt met de gewijzigde omstandig heden na de totstandkoming van het Statuut voor het Koninkrijk. Daarom is het van het begin afaan de opzet geweest, dit ministerie te laten ver dwijnen. Op de tweede plaats kan geen en kele staatsman met maar een grein tje zelfrespect een post aanvaarden, die nauwelijks een halve dagtaak omvat, aldus de opvatting in A.R.- kringen. Op dit punt zitten de pogingen van Burger en Drees dus nog klem. Intussen blijft de KVP bereid, me dewerking te verlenen onder voor waarde, dat de heren met de A.R. tot een akkoord komen. Die bereidheid is weer gebleken doordat voor de post van Binnen landse Zaken annex P B.O. en Be zitsvorming naar geschikte kandida ten is gezocht, nu prof. Romme en prof. van der Grinten daarvoor niet beschikbaar zijn. Prof. de Quay Onder degenen, die gepolst zijn, wordt op de eerste plaats genoemd professor de Quay, Commissaris van de Koningin in de provincie Noord brabant. Mocht dit polsen tot een definitief aanbod leiden, dan staat de Brabantse Commissaris voor een moeilijke beslissing. Er valt nu nog niet te zeggen, hoe die zal uitvallen, zo vernamen we uit Den Bosch. De kwestie is bij de be trokkene nog in beraad. De kans is trouwens niet gering, dat deze be slissing niet genomen behoeft te wor den, als namelijk de pogingen van de heren Burger en Drees op niets uitlopen. Een wegwerker van de spoorwegen heeft gisterenmiddag het leven ver loren, nadat hij ernstig was verminkt door een granaat, die hij tezamen met twee wegwerkers trachtte te demon teren. Van deze twee collega's kreeg één een ernstige buikwond. De mannen hadden de granaat een 2 cm vliegtuigprojectiel langs de spoorlijn bij Neder-Hardinxveld gevonden en meegenomen naar hun schaftkeet. Hoewel ze tevoren gewaar schuwd waren, zijn ze daar tijdens de middagschaft begonnen het projectiel te demonteren door het in een bank schroef te klemmen en open te zagen. De 27-jarige J. V. uit Leerdam kreeg bij de ontploffing, die uit deze be werking resulteerde, een hoofdwond, waaraan hij in het ziekenhuis te Gorinchem is overleden. De 21-jarige J. W. de V., eveneens uit Leerdam, werd ernstig in de buik gewond. Voor zijn leven wordt gevreesd. De derde wegwerker, J. M. A. D. uit Bergen op Zoom, kreeg een scherf in het been, maar kon op eigen gelegenheid naar huis gaan. Een jaar gevangenisstraf, waar van vijf maanden onvoorwaardelijk en zeven maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, heeft de officier van justitie van de recht bank te 's-Hertogenbosch na een scherp requisitoir geëist tegen de fabrieksarbeider J. W. uit Budel, die z(jn vrouw, die in verwachting was, op de avond van 22 juli zodanig heeft geslagen en geschopt, dat zij ten slotte bewusteloos was. De man beweerde ter zitting in een vlaag van dronkenschap gehandeld te hebben, maar blijkens getuigen moet het met die dronkenschap niet zo'n vaart gelopen hebben. Voor hij tot de mishandeling overging had hij eerst al het aanwezige huisraad kort en klein geslagen. Hij had de vrouw o m. met een gordijnroe geslagen die hij in tweeën had gebroken om met beide stukken te kunnen slaan. Daar na had hij haar de kleren van het li chaam gesneden en haar vervolgens weer geslagen en tegen de buik ge trapt. De aanleidng tot dit alles zou zijn geweest, dat de vrouw 's morgens geweigerd had hem naar zijn ouders te vergezellen, waarop hij zich naar een café begeven had. De man staat ter plaatse bekend als een primitie ve, opvliegende bruut; hij had ook vóór zijn huwelijk thuis reeds geweld gepleegd. De officier van justitie noemde zijn handelwijze meer dan beest achtig en verzekerde, in zijn hele praktijk een dergelijk geval van mishandeling van eigen vrouw nog niet te hebben meegemaakt. Bovendien wilde hij erop wijzen dat deze mentaliteit in Budel niet allleen staat, doch daar daar min of meer symptomatisch genoemd moet worden. Een zware straf zou daarom zeer op haar plaats zijn, maar omdat met een langdurige vrijheidsberoving de vrouw, die deze man toch nog heeft vergeven, het meest gedupeerd zou zijn. wilde hij tot bovengenoemde cle mente eis concluderen. Hij verbond daaraan het verbod om gedurende de proeftijd een café te bezoeken. Mr. Hanraets bepleitte om dezelfde redenen als de officier nog verder gaande clementie. Uitspraak op 18 oktober. Drie personen zijn gisteren binnen gedrongen in de woning van een In donesische intendant in Kebajoran de satellietstad van Djakarta en hebben zijn 25-jarige vrouw en vier kinderen door onthoofding om het leven gebracht. De oudste van de kinderen, twee jongens en twee meis. jes. was acht jaar en de jongste vier maanden. De moordenaars verschaften zich met geweld toegang tot dc wo ning en brachten de vijf gezinsleden om het leven toen zij de intendant, Arnas, niet thuis aantroffen. De politie heeft tot dusverre geen spoor van de misdadigers kunnen vin den en tast over het motief van de daders volkomen in het duister. De rust van Stanneke Ockers is nu volmaakt. De zware opwinding na zijn onverwachte dood, die miljoe nen beving, de duizenden zwij gende mensen, die hem voor het laatst zagen in het Sportpaleis, waar hij stond opgebaard op luttele meters van de plaats, waar hij de Eeuwige Finish haalde, de starre drukte, die het verkeer ontwrichtte tijdens zijn laatste tocht, alles is nu voorbij. Stan is begraven door ztfn vrien den, in niet te schatten aantallen nader gereisd uit alle delen van Europa. Ze begroeven hem vandaag met de eerbied als van een staatsman, met de staatsie als voor een koning, meL.. tranen als voor een geliefde Van nu af is er niets meer dan die kille sfeer op het kerkhof van Sils- burg, waarop straks, na de drukte, zijn naam zal worden gebeiteld. Alleen die sfeer... en de herinne ring. Het werd een begrafenis zoals Bel gië die alleen aan zijn beste, zijn meest beminde zonen geeft. In de Gemeentestraat, waar de ge vel van zijn café met zwart was be hangen, zodat het een sombere do- denkelder werd, in de Gemeente straat was gelegenheid voor het al lerlaatste saluut. Het was voor de groten: Voor de burgemeester, voor de afgevaardigde van het Hof. Ook voor Arlite Joinard, de UCl-presi- dent, voor Jean Garnault van de Tour, voor Louison Bobet, Walkowi- ak, Darrigade, Anquetil, Gaul, Kü- bler, Rik van Steenbergen, Wim van Est, Gerrit Schulte, Gerrit Voorting, Ari« vaa Vliet, coureurs met meer of minder naam, maar met één en de zelfde sympathie voor de kleine man, die er niet meer was. De journalisten keken en speurden om maar niet één bekendheid te missen. Vrijpostige filmers namen" de gezichten tot aan het altaar van de Heilig Hart-kerk in de Lange Beeldekensstraat toe. Maar het middelpunt bleef de kist, die het stoffelijk overschot van de verongelukte coureur bewaarde. Daarmee verdween een figuur, die nooit meer zou lachen, nooit meer zou winnen, nooit meer gewoon en goed zou zyn. Dat was het, wat de begrafenis van Ockers tot zo'n indrukwekkend tafe reel maakte: Het Belgische volk was geraakt tot in het diepst van het hart, daar waar het de sympathie bewaart voor het simpele, het eer lijke. In dit geval voor het onaan zienlijke havenwerkertje dat groot werd door eigen kracht en dat alleen had gevochten met de moeilijkheden op zijn pad. Het leven van Ockers leek veel op het hunne. Het was eenzaam en hard. Daarom huilden vermoedelijk de honderden langs de route, waar 100.000 mensen stonden. En daarom waren er geen dragers genoeg voor de kapitale bloemen kransen. Het was de laatste hulde aan de man, die zo'n wreed einde vond. In deze praalstoet van de rouw lie pen de familieleden, meest eenvou dige mensen, die in een aandoenlijk groepje achter de lijkauto gingen en schuw keken naar wat de dood van hun Stan had los gemaakt. Ze zagen verdriet op alle gezichten. In de luchtige, opgewekte Lange Beelde kensstraat, op het levendige De Ko- ninckplein, overal waar de zwarte rij passeerde, waren thans tranen. Niemand schaamde zich ervoor. Hier ging iemand voor het laatst langs zijn duizenden bekenden voor wie hij meer was dan de favoriet, die altijd won. Hier ging de mens Ockers. Voor het laatst. Voor het allerlaatst. De massa zag mannen voorbij trekken, voor wie zij zich sehor heeft geschreeuwd: Rik van Steenbergen en Graham French, met gebogen hoofden naast de lijkauto, Louison Bobet, Anquetil en al die groten, die de aandacht van iedereen op zich ge vestigd weten. Maar ze werden am per gezien. Vandaag was er alleen plaats voor medelijden. Het publiek, de vreemde, wispelturige macht, die carrières maakt en ze met dezelfde geestdrift weer afbreekt, het publiek liet slechts één maal blijken, dat het een andere herkende: Men applaudi- seerde zachtjes, toen Bert Ramon in zijn rolstoel werd voorbij geduwd, op -»cg naar de dode, die zijn boezem vriend was. Ramon, drie jaar gele den slachtoffer van hetzelfde métier, gevallen in volle spurt en nadien aan beide benen verlamd.... Men volgde de baar tot op het kerkhof, vier kilometer verderop ge legen, al buiten het gewoel van Ant- werpens stadscentrum. Daar spraken de autoriteiten. De grijze Joinard sprak. En de president van de Bel gische Wielren Unie sprak. En de voorzitter van de Belgische sport pers. Er was een bloemboeketje langs de route, dat de dragers hadden laten liggen, omdat het zo klein en onaan zienlijk was. Het werd vertrapt, maar op het kaartje kon je nadien nog lezen: „Je vriend". Dat bloem boeketje sprak óók.... Het Parijse blad l'Aurore heeft be richt, dat maarschalk Tito van Zuid- Slavië tijdens zijn besprekingen met de Sovjet-leiders op de Krim, laatst genoemden heeft gewaarschuwd, dat er opnieuw ..Poznan-relletjes" zullen uitbreken als de Sovjet-l'nie haar greep op de communistische Oost- europese landen niet verslapt. Volgens l'Aurore zou Tito Kroestjev bij diens bezoek aan Belgrado al heb ben uitgelegd, dat er een ..vruchtbare samenwerking" kan ontstaan tussen de Sovjet-Unie en de communistische Oosteuropese landen als Sovjet-Rus land de nationale aspiraties van deze landen begrijpt. Volgens het onafhankelijke Parijse blad France Soir zal binnenkort een delegatie van de Franse communisti sche partij naar Zuid-Slavië gaan om de banden met de Zuidslavische partij van maarschalk Tito te verstevigen. Dit bezoek zou een onderdeel zijn van een „opzienbarende verzoening" van alle westelijke communistische partijen met Tito. In Belgrado worden binnenkort ook parti.jdelegaties uit Italië, Roemenië en Bulgarije verwacht, aldus France Soir. Als de plannen slagen zal op 1 januari 1958 een grote Nederlandse expeditie naar een gebied met een oppervlakte van 2400 vierkante kilo meter in Nederlands Nieuw - Guinea vertrekken met het doel een der nog overgebleven „witte plekken" op de kaart weg te werken en het verkrij gen van wetenschappelijke en econo misch belangrijke gegevens uit het expeditiegebied. Onder meer zal men trachten na te gaan waar het stroom- goud vandaan komt, dat in de rivier de Digoel wordt aangetroffen. In Londen is donderdag officieel meegedeeld, dat voor de tweede maal in de huidige serie proeven, een Brits atoomwapen met succes tot ont ploffing is gebracht. De explosie ge schiedde te Maralinga in zuid-Austra- lië.

de Stem | 1956 | | pagina 1