171 Br 9; Belgische ambassadeur was in Z.-Vlaanderen Scholenbouw in het groot te Goes Voor de laatste tocht... OUDE GEN EVER Reclamecongres te Arnhem KNBB voert ere-klasse in Baarlands raad subsidieerde opleiding kleuterleidster Kranslegging te Bevolking van Zuiddorpe viert feest van de wegopening 12 50 7050 1 ga ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii 17050 KWERKERS Teveel 9tonnage' Aanvragen voor vier nieuwe gebouwen bij de raad Zeeuwse collecte is startklaar Organisatoren optimistisch gestemd Meer dan 30.000 Intensiteit blijft noodzakelijk Cross te Halsteren op zondag 21 oktober Olympische wieler ploeg blijft ongewijzigd OLYMPIA" WIL FRANS MAHN OPGENOMEN ZIEN IN NED. PLOEG PROTEST TEGEN HOUDING KNWU-SPORTCOMMISSIE VAN H. Mis bij opening Olympische Spelen WIELERBAAN ZEER SNEL BEVONDEN spoRTiHtmr EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN 13 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 5 OKTOBER 1956 13 *y bescherming |en en door ook sportief /eer. Kies er kheid uit de liiiniiii iillUIIIIIIIIIIUlilllllfl ÜHG ced/icper/ t-26 te Breda ANKWERKERIJ. irwaarden. lcrura, tegenover De raad van Baarland besloot toe te treden tot het Zeeuwse studie- '°Naar aanleiding van een verzoek van het gemeentebestuur van Mid delburg om te subsidiëren indien een leerling de niet door het rijk er kende opleiding voor kleuterleidster aan de rijkskweekschool bezoekt, wordt besloten in voorkomend geval (jeze subsidie van ca. f 150.per leerling toe te zeggen zolang de er kenning uitblijft, daar het een eigen aardige situatie is, dat de ene oplei ding wel erkend is en de andere niet, doch dit blijkt te liggen aan 't ver ordeneren in Den Haag van 1 oplei ding per 400000 inwoners en aange zien Zeeland daar beneden ligt is 1 opleiding gesubsidieerd, n.l. die ver bonden aar. de Chr. Kweekschool. Van de minister waren richtlijnen ontvangen inzake een uitkering-in eens aan het gemeer.tepersoneel ad 6 pet. over het tijdvak 1 sept. 31 dec. 1956, B. en W. stelden voor con form deze richtlijnen te besluiten, doch kwamen ter vergadering met hun gewijzigd voorstel de datum op 1 juli te bepalen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 6 stemmen voor en die van de heer de Bruijne tegen. Op voorstel van B. en W. en op ad vies van de directeur van de weder opbouw en de volksgezondheid wordt zhs besloten tot de onbewoonbaar- verklaring van vijf woningen. Op voorstel van B. en W. en z.h.s. werd besloten een gemeentelijk aan deel van f 500.— toe te kennen in de (Advertentie) aan de heer P. Elenbaas te Baar land te verlenen premie woningver betering voor de verbetering van diens pand, welke premie bedraagt f 1500—, W. C.-verbetering In het rapport dat door de le amb tenaar ter secretarie is uitgebracht naar aanleiding van de gehouden wo ningtelling 1956 in de gemeente Baar land, is o.a. ook aandacht geschonken aan de W.C.'s, waarbij blijkt, dat bij de in oorspronkelijke staat aan wezige woningvoorraad van voor de oorlog op elke 5 woningen er slechts 1 is waarin de w.c. binnen aar.weizg is en doorgaans in de gevallen van plaatsing buitenshuis sprake is van een tonnen-systeem. Waar nog slechts 8 gevallen an w.c.-verbetering zijn toegepast en B en W. de opruiming van privaatton- nen gaarne gestimuleerd zagen, ko men zij met het voorstel vervat in een ontwerp-besluit van gemeente wege boven de premie van f 150. - een extra premie ten laste der ge meente te verlenen van f 50.of f 100.al naar gelang de bouwkosten bedragen, waartoe z.h.s. wordt be sloten. De Belgische ambassadeur, F. X. J. M. G. baron van der Straten Wail- let, die een tweedaags bezoek aan Zeeland heeft gebracht, was gisteren in Zeeuwsch-Vlaanderen, gedurende welke tocht hij en zijn echtgenjte de gasten waren van de Belgische consul in Sluiskil, de heer C. F. Wats, In de morgenuren reisde het gezelschap, waaronder de Belgische consul-generaal te Rotterdam en de Commissaris der Koningin via Bres- kens naar Zeeuwsch - Vlaanderen, waar men eerst enige tijd het westen bezocht om vervolgens op de markt van IJzendijke verwelkomd te worden door de heer en mevrouw Wats en de burgemeester van IJzendijke, jhr. L. E. D. S. van Bonninghausen. In het gezelschap bevonden zich verder de heer H. A. A, baron Col- lot d'Escury, burgemeester Tellegen van Terneuzen, majoor D. de Haas der Kon. Marechaussee, de Inspecteur der Belastingen, mr. L. W. van Os. Ten huize van de heer Wats te Sluiskil werd het gezelschap ont vangen, waarna men naar Terneuzen reisde, waar de ambassadeur aan het monument voor de gevallenen aan de ...cJllSrtN. free. &SL (gjjjpft. Bij de raad der gemeente Goes kwamen niet minder dan vier aan vragen binnen voor de bouw van nieuwe scholen en B. en W. adviseer den de leden, de gevraagde medewer king te verlenen. Woensdag a.s. moet hierover worden heslist. In de e«rste plaats verzoekt de ver. voor chr. Ulo-onderwijs mede werking voor de bouw var. een nieuwe school daar de bestaande op de Westwal te klein is voor de ruim 200 leerlingen. Het bestuur wil een school met negen gewone en twee praktij klo- kalen, die plaats biedt aar. 240 leer lingen. Door het schoolbestuur wordt gestreefd naar de bouw van een fiet- senbewaarplaats voor plm. 200 fiet sen. Over 1956 werd de school door 126 buiten-leerlingen bezocht, tfie merendeels op de fiets komen. Daar naast komen ongetwijfeld ook ver schillende leerlingen uit deze ge meente op de fiets; voorts moet er in dit .verband op worden gewezen, dat het onderwijs in lichamelijke oefening vaak wordt gegeven op het gemeentelijk sportterrein, dat ver van de school is gelegen. In dit licht gezien verdient het stellig aan bel» êllng een zo groot mogelijke bergplaats te bouwen. Aan het bestuur van de Ulo-school op gereformeerde grondslag, was reeds door de raad een nieuwe school met in totaal vier lokalen toege staan. Thans vroeg het bestuur, ge zien de groei der school, er om vijf. Vervolgens is het bestuur der her- Tijdens een bespreking: op de stichting Zeeland vernamen wjj, dat de orga nisatoren optimistisch gestemd zijn ten aanzien van de Zeeuwse collecte, die van 8 tot 13 oktober door geheel de provincie zal worden gehouden. Ondanks de feitelijke mislukking van de collecte in 1955, die bestemd was voor de lectuurvoorziening en slechts ƒ8.000,opbracht, handhaaft men dit optimisme, gezien het doel van dit jaar: subsidiëring van de vrije tijdsbesteding der bejaarden, speciaal voor hun sociëteiten. Dit doel, zo meent men op de stich ting niet ten onrechte, moet iedereen aanspreken en zal de milddadigheid van het publiek stimuleren. De aan dacht voor de ouder wordende mensen is overal snel aan het groeien. In de eerste plaats speelt de kwestie van het getal hier een rol. Het aantal be jaarden neemt snel toe. In Nederland maken de ouderen dan 65 acht pro cent der bevolking uit en in Zeeland zelf elf procent. Woonden er in '47 in or.s gewest 24.300 personen boven de 65, thans zijn er reeds meer dan 30.000! In de tweede plaats is er dan de sociale belangstelling voor de bejaar den in het algemeen, welke zich op verschillende wijzen uit. ook in maat regelen van de overheid op het ge bied van verzorging en huisvesting. Dit kan als een gelukkige om standigheid worden aangemerkt, daar men op het feit stuit, dat onder de bejaarden zovelen moeten leven be nen het algemeen welvaartspeil. On der degenen, die steun krijgen van instellingen van maatschappelijke zorg, is het percentage bejaarden 43; in Middelburg zelfs 54. Het kan dus wel als een ereplicht worden beschouwd iets meer voor hen te doen dan wat de kille steun- normen toestaan. De stichting Zeeland is zo gelukkig geweest, om de hulp te krijgen der federatie van vrouwelijke vrijwillige hulp, het overkoepelend orgaan der vrouwenorganisaties. Die zal zich in zetten om door heel Zeeland de bus sen of de bussen en lijsten aan het publiek te presenteren. In een reeks voor-vergaderingen is al geprobeerd de dames warm te maken voor de huis aan huis-collecte en men heeft goede hoop, dat het getal collectrices groot genoeg zal zijn. Op een paar gemeenten na waar net een actie voor bejaarden was of op komst is, doen alle Zeeuwse steden en dorpen mee en met enig fortuin zal wel een belangrijk bedrag gein- casseerd worden. De verdeling der gelden zal door de stichting geschieden in overleg met ae provinciale federatie. Dat de buit groot moge zijn De secretaris-generaal van het mi nisterie van economische zaken, prof. htm^°"wers' heeft gisteren in Arn- nem het reclamecongres van het Ge nootschap voor Reclame, dat tot the ma heeft „het rendement van de re clame geopend. Voor de openingsplechtigheid sprak de vooizitter van het genootschaó jhr .™n Andnnga de Kempenaer, een welkomstwoord, waarin hij medede ling deed van het besluit van de in ternational Advertising Association" om het tweede in Europa te houden congres medio september 1957 in Den Haag en Scheveningen te doen hou- oen Het zal dan samenvallen met het voor Reclame. GenootschaP Over het thema van het congres zei ny voorts o.m., dat goed opgezette re clame, d.w.z. informatieve beïnvloe ding van de markt via de juiste media met de noodzakelyke intensiteit blijk baar resultaten heeft, omdat de in re clame geïnvesteerde gelden door de betrokken ondernemingen verant woord worden geacht. Deze resultaten moeten ook aan wezig zyn als men het totaal van Ne derlandse reclamebudgetten van rond 200 miljoen gulden beziet, een cijfer dat bovendien nog een duidelijke ten dens tot stijging vertoont. Een inleidend woord spak vervol gens prof. G. A. Ph. Weyer, voorzit ter van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Hij legde er o.m. de nadruk op, dat reclame behoort te zijn de waarheid goed voorgedragen. Twee onmisbare kwaliteiten naar hij zei. Dr. ir. F. Q. den Hollander, presi dent van de Nederlandse Spoorwegen, merkte in zijn uiteenzetting over plan ning en rendement op, dat reclame een integrerend onderdeel is van ons leven. Hij zei, dat rendement slechts is te behalen met een goed plan, dat past in de gehele economische struc tuur. vormde schoolvereniging met het verzoek gekomen wederom een nieuwe school met eeven lokalen te mogen bouwen ter vervanging van de oude school aan de Westwal en wel op het Valckeslot. Tenslottte is er de aanvraag voor de bouw van een christelijke kleu terschool op het Valcke-slot van zes lokalen. De noodschool aan de Leliestraat kan het aantal kinderen n.l. niet meer bevatten. Westsluis een krans legde. In hotel Rotterdam werd de lunch gebruikt, aangeboden door de consul, de heer Wats. Te Klöosterzande werden de ambassadeur en de overige gasten nog ontvangen door baron Collot d' Escury, waarna de Belgische ambas sadeur de terugreis aanvaarde. Naar wy vernemen heeft de atle tiekvereniging ,,01ympia '47" van de KNALT toestemming gekregen tot het organiseren, van de 6e nationale cross te Halsteren op 21 oktober a.s. Deze cross zou 18 november gehouden wor den. Naar wy van de zyde van de K.N. W. U. vernemen, zal het te Lausan ne door het bestuur van de I.O.C. genomen besluit inzake de verklaring van de deelnemers aan de Olympi sche Spelen, geen invloed hebben op de samenstelling van de Nederland se wielerploeg voor Melbourne. Nadat Frans Mahn verklaard had. dat hij, met het oog op de geëiste belofte, amateur te blijven, niet in aanmerking wilde komen, heeft de K.N.W.U. een ploeg gevormd, met de samenstelling waarvan het N.O.C. accoord ging. N.O.C. en K.N.W.U. hebben toen tevens beslist dat, on verschillig wat er eventueel nog ten aanzien van de verklaring besloten mocht worden geen verandering meer in de ploeg zal worden aangebracht, dit in verband met de geringe tijd van voorbereiding. De ploeg blijft dus ongewijzigd. Het bestuur van het Int. Olym- Spelen uitkomende atleten. Maar het t was reeds jaren de gewoonte, dat de pische Comité heeft in Lausanne besloten de eis, dat sportlieden, die willen deelnemen aan de komende Olympische Spelen te Melbourne, tevoren moeten ver klaren ook na de spelen ama teur te zullen blijven, te laten vervallen. Na uitvoerige discussie besloot het I.O.C. daarnaast de oude formule ring van de verklaring van deelne mers aan de Olympische Spelen, die tegelijk met hun aanmelding moest worden ondertekend, weer in te voe ren toekomstige deelnemers een formu lier ondertekenden, hem door zijn na tionaal olympisch comité voorge legd. waarbij hij zijn inschrijving be vestigde en tevens verklaarde, dat hij volgens eer en geweten amateur was en dat hij zich aan de regle menten, die voor de Spelen gelden, zou houden. Weer ongedaan gemaakt Het bestuur van het I.O.C. heeft echter, nog niet lang geleden, deze clausule op het inschrijvingsformu lier gewijzigd. Er werd aan toege voegd en de president van het I.O.C. Avery Brundage, was daar de groot- Tijdens de openingsplechtigheid van s*e voorstander van: ,,..en van plan de Spelen legt, naar men weet, een ziJJ* het te blijven (amateur) (Advertenties) deelnemer of een deelneemster de O- lympische eed af namens alle in de MOTTENPRAATJES M.»n mottengaatjis w<w»eW8IWie8 "T 'f IfïitïoadaC een uxrtden.afo kd irvtaX niet vcwi dit -met Su/an- kdiantkldi. wot uetd net IUIAM BEHANOClM ITOffEN ZIJN •LIJVINO MOTtCHT. 21 21JN OVMAL VMKRIJCftAAR tN Tï HEftKSNNIN AAN WT ITlKST iü Naast de reeds eerder aangekon digde officiële opening van de nieuwe weg in Zuiddorpe, welke vandaag om drie uur geschiedt door de commissa ris van de Koningin «n waarvoor de belangstelling ongekend groot mag genoemd worden, zal er morgen ook feest zijn voor de bevolking. Deze zal kunnen deelnemen aan de optocht vanaf het gemeentehuis naar het beginpunt van de nieuwe weg aan de weg AxelRode Sluis en aan de rit naar Overslag waar ook de nieuwe weg geopend wordt. Er zijn twintig auto's met genodig den, 20 auto's met Zuiddorpse enthou siasten en ongeveer 50 brommers, nu reeds opgegeven. Na de attractie van deze tocht die één a twee uur zal duren, kunnen de dames en heren bromfietsers, mits voorzien van een gratis af te halen kaartje, bij hun terugkomst te Zuid dorpe al rijdende onder de Linden een enveloppe trekken waarin prijzen verscholen zitten. Ook wielrijders die op hun gemakje naar Overslag toeren kunnen meedoen. Iedereen heeft evenveel kans, er zijn evenveel en veloppen als inschrijvers. De kinderen tot 15 jaar krijgen om 5 uur een schitterende tractatie aan het gemeentehuis. Om 6 uur begint in het parochiehuis een groot bal met uitstekend orkest. Ook in de café's zal gelegenheid zijn tot dansen. Koblet vestigt zich tijdelijk in Italië "'j?° Kobl?t heeft in een persge- sprek bevestigd, dat hij in Italië gaat wonen, zulks in de eerste plaats op grond van overwegingen, die met zijn toekomstige sportieve loopbaan verband houden. In Zwitserland heeft weinig gelegenheid aan wedstrijden deel te nemen. Hij zal in het komend seizoen o.a aan Milaan - San Remo, de Ronde van Lombardije en de Giro deelne- men. Na de afsluiting van zijn sportie ve loopbaan keert hij naar zijn va derland terug. Om zeven uur geeft de harmonie Concordia" uit Axel een concert voor het parochiehuis. Verder geven verschillende vereni gingen hun leden gelegenheid tot ex tra-amusement. Kortom tot midder nacht is het groot feest waarbij van alle huizen de vlagden zullen wap peren. Het feestcomité heeft echter een vriendelijk verzoek: let op de aanwijzingen van de politie. We ope nen wel onze weg, doch laat geen ongelukken plaats hebben. Van de deelnemers werd dus van te voren gevraagd, niet alleen dat zij op dit moment amateur zijn, maar ook dat zij het in de toekomst (een bepaalde termijn werd niet ge noemd) zouden blijven. Aan de internationale Olympische Comité's werd de minder prettige uitvoering van deze nieuv^e bepaling opgedragen. Natuurlijk was het de bedoeling, dat een sportman die van te vo ren reeds wist dat hij professio nal zou worden (Frans Mahn, Er- cole Baldini) niet naar Melbourne zou gaan. Maar verantwoordelijke sportkringen kwamen op tegen het feit, dat men de sportmensen, die op dit ogenblik totaal er niet aan denken om tot de beroepssport over te gaan, nu reeds dwingt ten aanzien van dit probleem stelling te nemen en wat nog belangrijker is een beslissing te nemen. Dit zou inbreuk betekenen op de persoonlijke vrijheid. Dit was de be tekenis van de oppositie tegen Brun dage c.s., waarbij de wat vreemd aandoende verklaring van de secreta ris van het IOC, Mayer, dat hij het met Brundage niet eens was, een eigenaardige sfeer schiep. Tenslotte kwam er zoveel opposi tie, dat Brundage gedwongen was een bijzondere bestuursvergadering te Lausanne bijeen te roepen, waar men het reeds vermelde besluit nam. De verplichting van de nationale Olympische Comité's, om een in schrijving van een deelnemer te weigeren, van wie van te voren be kend is, dat hjj naar het professio nalisme zal overgaan, blyft gehand haafd. Herziening geëist Het bestuur van de Amsterdamse sportclub „Olympia", waarvan we reldkampioen Frans Mahn lid is, heeft het volgende telegram gestuurd aan de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dijk. Hierdoor protesteert de ASC Olympia heftig tegen de beslissing der Sportcommissie betreffende we reldkampioen Frans Mahn in verband met uitzending naar Melbourne en verwacht herziening". Commentaar dr. v. Dijk De commentaar van dr. Van Dijk luidde o.m. ,,Nu de bewuste clausule is komen te vervallen, is het mijns in ziens vanzelfsprekend, dat de kwestie Frans Mahn opnieuw moet worden bekeken. Het is stellig niet juist, dat het bestuur van de KNWU de zaak reeds als afgedaan beschouwt. Het ligt in de bedoeling van het KNWU-bestuur, op korte termijn een bijeenkomst te houden met de leden van de Sportcommissie en zo moge lijk ook met de betrokken renners. Wij willen de kwestie nog eens ern stig onder het oog zien", aldus de KNWU-voorzitter. De pas gereed gekomen Olympische wielerbaan te Melbourne is donderdag voor het eerst bereden door enkele Australische renners, die zeer geest driftig waren in hun beoordelingen. Zowel Dick Ploog, een lid van het Olympische wielerteam, als de be kende oud-renner Sid Patterson noem den de baan zeer snel en werkelijk goed, een pracht baan. De Australische organisatoren zijn hierover zeer verheugd, want de wie lersport is populair in het vijfde we relddeel en men hoopt er de Olympi sche wielersuccessen van Helsinki, waar Australiërs twee gouden medail les en één zilveren wonnen te kun nen herhalen. Intussen naderen ook de werkzaam heden in het hoofdstadion de vol tooiing. De laatste hand wordt ge legd aan de loophaan om het midden veld. Verwacht wordt, dat op de dag van de opening (25 november) van de Spelen ongeveer 500.000 mensen het hoofdstadion en zijn naaste om- gevine zullen bevolken, teneinde ge tuigen te zijn van de aankomst van de hertog van Edinburgh die de of ficiële opening zal verrichten. In geheel Australië zal de 22e no vember als nationale feestdag gelden. Men maakt veel werk van de versie ring en de illuminatie van straten en pleinen te Melbourne, waarmee een bedrag van ongeveer 450.000 gulden gemoeid zal zijn. H. Mis bij opening Bij de opening van de Spelen zal de aartsbisschop-coadjutor van Melbour ne, mgr. Simonds, een H. Mis opdra gen met pontificale assistentie van kardinaal Gilroy. Naar schatting 100.000 personen zullen deze plechtig heid bijwonen. Dit tafereel had gisteren de belang stelling van geheel Antwerpen en ver daar buiten, tot in a.lle Europese landen: Stanneke Ockers, veronge lukt tijdens baanwedstrijden in het Sportpaleis, wordt naar buiten ge- dragen voor zijn laatste tocht langs i de mensen, die van hem hielden. De fotografen, rekkend en wrin gend om een plaatje te kunnen ma ken, zorgden voor de enige bewe ging. Alle anderen keken zwijgend en star. (Advertentie) WENNEKER EXTRA ZACHT EN BELEGEN Reserve le klasse in Zuid I Bij de vaststelling: der promotie- en degradatieregeling: voor het sei zoen 1955-1956 werd bepaald, dat bij de aanvang van het seizoen 1957-1958 opnieuw een reserve 1ste klasse in district Zuid I van de KNVB zou wor den geformeerd. Hiervoor komen momenteel in aan merking: Middelburg 2, Taxandria 2, Goes 2, PS V3, NAC 3, en Vlissin gen 2. Aan het einde van het huidige sei zoen komen daar nog bij de kam pioen van de reserve 2de klasse A, B en C, terwijl dan nog om één plaats in de reserve eerste klasse zal moeten worden gespeeld om het aantal elftallen op tien te brengen. V.V. IJzendijke inzinking te boven Het gaat puik met de V.V. „IJ zendijke". In het clublokaal bij de heer Aug. Meijssen, waar de jaar lijkse vergadering gehouden werd, deelde de voorzitter dit mede en sprak zijn vreugde er over uit, dat het aantal werkende leden in de loop van het jaar zo sterk is toegenomen, dat zelfs met 3 elftallen in compe titieverband gespeeld kan worden. Hij zag de toekomst voor de IJ zendijkse voetbalwereld erg hoopvol tegemoet en sprak als zijn verwach ting uit, dat het dieptepunt gepas seerd zou zijn. Voor het zeizoen 1955-1956 bleek het noodzakelijk de entree-prijzen te ver hogen zulks in verband met de ge stegen kosten. DE AMERIKAAN Hal Connolly heeft het wereld-record kogelslingeren verbeterd en gebracht op 66,71 me ter. Het officiële record stond op naam van de Rus Mikael Krivo- nosov met 64,33 meter. DE TIENKAMP, welke dit weekein de te Rotterdam zou worden ge houden als „generale repetitie' voor Eef Kamerbeek is uitgesteld tot zaterdag 13 en zondag 14 okto ber. Kamerbeek heeft n.l. deze week zijn inentingen voor de reis naar Melbourne gekregen. DE TWEEDE ONTMOETING tussen de Belgische en Nederlandse mili taire administrateurs, de CAD uit Mechelen en de COAK uit Middel burg, te Mechelen gehouden, is weer door de Nederlanders gewon nen, zij het ditmaal met gering ver schil. Het bestuur van de Kon. Ned Bil jartbond heeft verscheidene wijzigin gen aangebracht in het wedstrijdreg lement. Alle hoogste klassen groot biljart worden voortaan ereklasden genoemd: De hoofdklasse drieban den B. heeft voortaan hoofdklasse zonder meer; de hoofdklasse drie banden A wordt ereklasse. Voorts is bepaald, dat de nationa le kampioenschappen eerste klasse groot biljart 47-2 en derde en twee de klasse klein biljart 38-2, te be ginnen met het seizoen 1956-1957 we derom met vrij middenvak zullen worden gespeeld. In de eerste klasse klein biljart 38-2 vervalt het anker. In overeenstemming met de inter nationale bepalingen van de F.I.B. wordt de minimum algemeen-gemid delde grens voor de ere-klasse groot biljart libre voortaan 30. Het kampioenschap van Nederland extra klasse klein biljart libre, dat vorig seizoen als proef werd gehou den, is wederom op de nationale speelkalender geplaatst. Het bestuur overweegt zelfs het volgend seizoen 'n super-libre klasse klein biljart in te stellen, met moyenne-grenzen van 20-40. PROPAEDEUTISCH SCHEI KUNDIG INGENIEUR. Voor het propaedeutisch examen scheikundig ingenieur slaagden aan de Technische Hogeschool te Delft: M. I. van der Hooft uit Vlissingen, W. T. J. P. Langenhorst uit Hulst en L. Malders uit Middelburg. JUDO Geslaagd zijn voor gele band: A. Mar tens, Hoeven. A. Zwagtman, J. de Hooyer, Middelburg. Jeugd gele band: Alb. Snoek, Bergen op Zoom. Jeugd witte band: Theo Smeesters, Vlissingen. 2e graad judo jitsu: J. de Nijs, Roo sendaal. le graad judo jitsu: A. Bloem, Roosen daal. A. Martens, Hoeven. A. Zwagtman. J. de Hooyer, Middelburg. GOES, 4 okt. Export- en indus trieveiling: Bramley Seedling H80-90 34, H70-80 25, 2 13.90, Cox Or. pippin st75-80 69, st70-75 71, st65-70 68, st60- 65 69, st55-60 36, H70-75 68, H65-70 67, H60-65 67, H55-60 35, 2 16. Transp. de Croncels H75-85 31, H65-75 28 Ell. Orange st65-75 41, H65-75 36, 2 24, Gl, v. Holland st75-85 37, st65-75 36, H75-85 36, H65-75 29-33, 2 17. Alling- ton pippin st70-80 31, st60-70 27.10 H 70-80 31, H60-70 26, 2 15. B. Louise st65-70 52, st60-65 54, st55-60 48 st50- 55 38, H65-70 51, H60-65 51, H55-60 47, H50-55 39, 2 26. Conference st65-75 63, st55-65 53.20-53.90, H65-75 63. H55-65 49.40-49.70, 2 22.60-22.90. Maagdepeer H65-75 27. H55-65 32.20 2 14, Legipont st65-75 63, st55-65 49.60, H65-75 60, H55-65 44, 2 50-55 26, 2 45-55 19. Br. Clairgeau H65-75 50, H55-65 42, 2 22. Will. Duchesse H65-75 47, 2 29, Br. Wilhelmina H55-65 19, 2 17. Gewone veiling: J. Grieve K 31-37, F 26-28, Ell. Orange K 21-32, F 16-22, Cox Orange pippin K 28-36, F 14-25, Br. Seedling K 14-15, F 12. Gl. v. Hol land K 18, F 13, B. Louise K 37-38, F 19-27, Conference K 29-39, F 18-22, druiven 120. KAPELLE, 4 okt. Industrie- en. exportveiling. Appelen en peren: Cox Orange pippin st70-75 71. st65-70 67, st60-65 66, st55-60 33, H75-80 68, H70- 75 68.50, H65-70 66-65.20, H60-65 65.70, H55-60 36.30, 2 15.60, K 33.10-38.30, F 15.40. Transparante de Croncel H75 29, H65-75 26. 2 17, K 19, F 15. Ellisons Orange H75 36, H65-75 37. 2 24, F 14. Glorie van Holland st75 33, st65-75 27, H75 34.60, H65-75 26.40, 2 16.20-16.30, K 16, F 15, Allington pippin H70 25, H60-70 23. Cox Pomona H70 34, H60- 70 27. 2 14, K 16, Lemoenappel H70 26. H60-70 22. 2 16, K 17, F 13. Present van Lunteren K 15, F 15. Bramley Seedling H80 34.20, H70-80 24.60. 2 14.20, K 15, F 12. Jack Lebel H75 31, 2 14, K 15. Conference st65 64 st55-65 55.70, H65 61.70, H55-65 48.10. 2 24.20- 24.40. K 32.80-33.50, F 15.70-16.50. Beur- re Hardy H70-75 91, H65-70 87.80. H60- 65 82.40, 2 55-60 64.60, 2 45-55 37.40, K 57.70, F 24.70-25.10, Bonne Louise H60. 65 48. H55-60 44-44.10. H50-55 36.80, 2 24.90. K 36, F 17. Legipont st65 61.50, st55-65 51.50, H65 60.60, H55-65 47.70, 2 50-55 25.40, 2 45-50 18, K 32, F 13. Beurre Clairgeau H65 46. H55-65 31. Pondspeer 2 17, Maagdepeer F 6, kroeta'ppelen 5.50-7.40, kroetperen doorgedraaid. Mannheim 315 (0), Kaub 227 (-2), Trier 216 (+59). Koblenz 238 (0), Keulen 250 18), Ruhrort 460 (+8), Lobith 1094 11), Nijmegen 868 (+10) Arnhem 778 (+8), Eefde 444 (0), De venter 339 (0). Namen la Plante 227 (+81), Maastricht hoofdsluis 4403 (+6), Borgharen 4198 (+210), Belfeld 1274 (+114, Grave 522 (+45).

de Stem | 1956 | | pagina 11