R.-k. Woningbouwvereniging bouwt negen-en-negentig huizen Ckefarlne,4 NAJAARS i SHOW nvnnrk "20 00 uur ■■■■■VROOM l)REESMA\\| Binnengesmokkelde smokkelauto aan zegekar van douaniers Onderdak grote gezinnen in Zeeuwsch-Vlaanderen emmct ZUID-BEVELAND Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Terneuzense subsidiepolitiek heeft een verkeerde basis Sonnet voor Maria Magdalena ZEEUWSCH- VLAANDEREN Re, d<j Te i LEDI Ook voor bejaarden GOES Walcheren Pater Paschasius jubileert Gouden kloosterfecst AKKERTJES KVP-vergadering kwam tot conclusie Rozenkrans-kruistocht te Kapellebrug VLISSINGEN (Bij het gouden jubilee van haar Goese kerk) Eendeneieren - „eigen produktie gevaar voor volksgezondheid Belgische auto HULST Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen Jaa DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 3 OKTOBER 1956 Zeer binnenkort zal men kunnen beginnen met de bouw van 99 woningen verdeeld over een aantal Oost Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten. Dit is te dan ken aan de activiteit van de R.-K. Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereni ging, welke reeds in begin van dit jaar begon met plannen te maken voor de toepassing van de nieuwe woningbouwregelingen. Men heeft daarbij samenwerking gezocht met ,,Ons Limburg" in Heerlen, een organisatie welke op woningbouwgebied al veel heeft gepresteerd en die b.v. door grote aantallen huizen tegelijkertijd te bouwen, verdeeld over vele gemeenten, de prijs per huis aanmerkelijk kon drukken, hetgeen uiteraard de kwaliteit van de woningen sterk ten goede kwam. Zo zullen er nu voor het eerst ook huizen in oost Zeeuwsch-Vlaan deren verrijzen van een afmeting welke ze uitstekend bewoonbaar ma ken voor zeer grote gezinnen. Ze krijgen een inhoud van 380 m3, ter wijl die van de woningwetwoningen slechts 260 m3 bedraagt. Daarin zijn maar liefst vijf slaapkamers begre pen, zodat gezinnen van 12 a 13 per sonen, voor wie de woningproblemen altijd t zwaarst zijn, straks gehol pen zullen zijn. De komende bouw van de 99 hui zen betekent voor twee gemeenten in dit gebied bovendien de eerste (al thans niet-particuliere) huizenbouw bouw sedert de bevrijding! Graauw en Zuiddorpe, die elk 4 huizen krij gen van dit kwantum hebben n.l. nog geen woningwetwoning zien verrijzen. Ongetwijfeld is het voor die dorpen een verheugende gebeurtenis. De gemeenten die bij deze bouw zijn betrokken, zijn: Hontenisse 23, St. Jansteen 20, Clinge 12. Vogelwaar de 8, Koewacht 10, Graauw 4, Zuid dorpe 4, Philippine 6, Westdorpe 6. Hoofdplaat 6. Deze laatste gemeente is in dit kwantum meegenomen", ners garandeert, dat er een goed en geriefelijk huis wordt gebouwd, zon der de gebreken die vele woning wetwoningen vaak noodgedwongen moesten aankleven. Zo krijgen zelfs de huizen van het kleine type in dit kwantum nog al tijd 20 m3 meer inhoud dan de gangbare woningwetwoningen, voorts alle twee vaste wastafels een direct bruikbare douchecel en een goed be reikbare vliering. Evenzo een Bruyn- zeelkeuken. Heeft de vereniging nu reeds be reikt dat er eindelijk huizen voor gro te gezinnen gebouwd kunnen worden, men hoopt bij het volgende kwan tum, waarvoor men begin volgend jaar met plannen bij de minister hoopt te komen, een derde type huis te kunnen verwezenlijken en buiten de 300 reeds geplande woningen wil omdat er voor het westelijk deel nog men ook een aantal bejaardenwonin- geen mogelijkheid bestond de bouw gen stichten. Bovendien gaat men van huizen zo spoedig te verwezen-1 veel aandacht schenken aan huizen lijken, doch bij een volgend contin- bouw in de onder samengestelde ge- gent zullen ook verscheidene gemeen- meenten ressorterende kerkdorpen, ten in dit gebied worden geholpen. I Zodoende bewijst de r.-k. Woning- Deze 99 huizen maken n.l. deel uit bouwvereniging in Zeeuwsch-Vlaande- van een aantal van 300 stuks, dat in ren een hoogst belangrijk instituut 3 etappes wordt afgewerkt. Het pro- j te zijn, dat zich kan beijveren voor ject is van de architect T. van Zant- zaken die tot nog toe onbereikbaar beek te Sas van Gent. Men verwacht schenen! deze maand de mchtiging tot gunning j zodat men in november kan begin- 1 nen en in de loop van 1957 met de bouw gereed kan zijn. (Advertentie 1 BEURS VOOR MODI EN HUISHOUDING Instructief en gezellig ATTRACTIES D# „F«mina-FI«t" Dé „Keuken v Uw dromen" Test in Huish. bedrevenheid e Muizenstad Gratis Bioscoop MODESHOW Elke dag uitreiking ven een groot aantal geschenken I Geopend van10-1 7 en 1 9-23 u AHOY' GEBOUW ROTTERDAM t/m 10 OCT. (Advertentie) Vandaag viert pater Paschasius O.F.M. Cap. te Eindhoven zijn gou den kloosterjubileum. Peter Paschasius heeft na zijn priesterwijding pedagogie gestudeerd aan de leergangen te Tilburg en be haalde daar als een der eersten het diploma M.O. Dertien jaar lang was hij leraar Latijn aan het semi narie te Langeweg. Daarna was hij enkele jaren werkzaam op Bouvigne, waarna hij benoemd werd tot leider van het Credo-Pugno-werk van de Bredase K.A.B. In deze functie is hij veertien jaar lang heel het bisdom rondgetrokken, overal zijn heldere en gedegen vorming gevend. Onder tussen was hij ook publicistisch werk zaam. Hij schreef meerdere boeken en brochures en geregelde bijdragen in verschillende tijdschriften. Sinds 1948 is hij in Eindhoven woon achtig, vanwaar hij pedagogische en sociale lessen geeft in Rotterdam, Tilburg en Eindhoven. Ook zet hij er zijn vruchtbare schrijversarbeid voort. Hij is redacteur van Het Volksweekblad en „Opvoeding" en medewerker aan verschillende ande re periodieken. (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en. doen wonderenf Geleerden hebben onldekl, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine„4"- elk afzonderlijkal beroemd werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen! Jf BEROEMDE GENEESMIDDELEN *T IN ÉÉN TABIET Tegen pijnen en griep Geschikt voor de gevoeligste rneeg, •rent die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaroe Officieel bezoek van Commissaris der Koningin De commissaris der koningin, jhr. mr. A. de Casembroot, is voorne mens op vrijdag 12 oktober een offi cieel bezoek te brengen aan Katten- dijke en Ellewoutsdijk. Goede outillage De katholieke woningbouwvereni ging welke Zeeuwsch-Vlaanderen rijk is, heeft hiermee duidelijk aange toond* wat samenwerking in dit op zicht vermag. De bouw van een groot aantal huizen ineens maakt 't moge lijk met een prijs uit de bus te ko men die ten eerste 't onmiddellijk fiat van het ministerie krijgt en wel ke bovendien de toekomstige bewo- Kunt U niet slapen van de pijn? flit Ren Uw klachten weg! Te Kapellebrug vond de Rozen krans bedevaart plaats bij het Gena de-oord van O. L. Vrouw ter Eecken. Circa 1500 pelgrims werden door pas toor J. Preyers hartelijk welkom ge heten. Na een gezamenlijk gebed tot O. L. Vrouw ter Eecken. en een lied „Bede tot O. L. Vrouw ter Eecken" hield pater Merk de predikatie. Kapelaan A. Meeuwissen bad hierna de rozen krans voor, waarna ook de litanie tot O. L. Vrouw werd gebeden. Deken A. Koopmans droeg het openlucht lof op. Als slot van deze bedevaart vond een processie op het Tereecken-ter- rein plaats. Zoals overal elders in den lande heeft de afdeling Terneuzen van de KVP een algemene ledenvergadering gehouden, waarbij een nieuw bestuur werd gekozen en de kandidaten voor de diverse kringen werden aangewe zen. De heer W. Weterings, die de ver gadering leidde, liet in enkele korte trekken de activiteiten van de afge lopen vier jaren de revue passeren en kondigde het winterprogramma aan, in zoverre tenminste, dat hij be loofde. dat het nieuwe bestuur, in het komende seizoen v^n zich zou laten horen door een paar prominente sprekers uit te nodigen. De heer Wete rings zei verder dat men over de af gelopen vier jaren zeker niet onte vreden mag zijn. Vooral het werk dat is verzet voor de laatste tweede ka merverkiezingen heeft in de gemeente Terneuzen het aantal katholieke stemmen doen toenemen. De normale punten werden in een vlot tempo afgehandeld, waarbij van uit de vergadering dank werd ge bracht aan de secretaris, de heer J. Eeckelaer, die zich een zeer actief en bescheiden werker voor de Ter- neuzense KVP heeft getoond. In antwoord op de ontslagaanvrage van de heer Van Meeuwijk, die in april 1.1. naar Hilversum vertrok, werd het voorstel aangenomen de oud voorzitter schriftelijk te danken voor zijn veel en belangrijk werk. Het bestuur, dat en bloc aftrad, werd in zijn geheel herkozen. In de vacature W. v. d. Dries, die zich niet meer herkiesbaar stelde en M. P. van, Meerwijk, werd voorzien door de verkiezing van de heren J. Kemper en De Waal. De heer De Waal zal zich in de toekomst vooral belasten met de vorming van een jongeren afdeling van de KVP. Inplaats van de heer ir. G. P. M. Dikötter, die zich niet meer als voor zitter beschikbaar kan stellen, werd de heer W. Weterings tot voorzitter gekozen. In de toekomst zal ,,de Opmars", het orgaan van de KVP, worden toe gezonden, om op deze wijze meer con tact te leggen tussen de partij en de leden. In verband hiermede werd er vrij lang van gedachten gewisseld over de verhoging der contributie die door de plaatselijke afdelingen moet worden afgedragen. Door de verschillende reacties hierop uit de vergadering kon het be stuur zich een oordeel vormen om daar verder over van advies te kun nen dienen. Voor de statenkring werden de heer Tendijk (Sluiskil), W. Colsen (Sas van Gent) en F. Mechelinck (Terneuzen) voorgesteld en als kandidaten aange nomen. Voor het kringbestuur wer den behalve dr. A. Mes, de heren Ten- dijk en Mechelinck aanbevolen. Voor de partijraad werd de heer Lansu als kandidaat aangewezen en speciaal met het oog op Tern^uzens havenbelangen de heer H. de Meyer. Als afgevaardigden naar de staten kring werden benoemd twee bestuurs leden (de heren Dikötter en Wete rings) en twee leden, de heren Everaard en Ghuys. In de loop van de avond kwam van uit de vergadering een vraag tot het bestuur betreffende de subsidies in Terneuzen. Pastoor Van Campen was de mening toegedaan, dat in het hui dige tijdsbestek de subsidieverdeling niet helemaal juist meer is. Men ba seert zich nog altijd te veel op de aan tallenverhouding van de katholieken en niet katholieken van Terneuzen Pastoor Van Campen noemde dit de statistische basis. In verschillende gevallen is dit niet juist omdat het zaak is te kijken naar hetgeen gedaan wordt (dynamische basis). Pastoor Van Campen wees er op dat in de Terneuzense parochie deu ren en vensters wijd open staan om dat wij uitgaan van de gedachte dat de kerk voor de wereld is en niet voor enkelen. Dit komt tot uiting bij ons jeugdwerk, zorg voor bejaarden en maatschappelijk werk. De zondagnamiddaginstuif voor jongens en meisjes wordt zeer druk bezocht. De gehele Terneuzense jeugd is welkom. Naar geloof, milieu, le vensopvatting enz. wordt niet ge vraagd. Toch wordt dit jeugdwerk met een veel te kleine subsidie af gescheept en hoe er ook op meer wordt aangedrongen (en beloofd) het blijft steeds hetzelfde, terwijl men zeer goed weet dat minstens de helft van de kleine bezoekers niet katho liek is. Ook voor de bejaardensociëteit is het hetzelfde liedje. Voor de sociëteit die in het parochiehuis wordt gege ven. wordt ƒ200,uitgetrokken, ter wijl voor de andere driemaal dat be drag wordt beschikbaar gesteld. De sociëteit in het parochiehuis wordt minstens even druk, zo niet drukker bezocht. Hier li"ggcn de cijfers nog anders. Ruim geschat komen onge veer 75 procent niet-katholieke be jaarden naar de sociëteit in het pa rochiehuis. Het zal voor ieder duidelijk zijn dat het geven van subsidie op basis van het aantal katholieken tegenover niet-katholieken fout is. Het gaat ten slotte om de activiteit die wordt ont plooid. een activiteit die tenslotte ten goede komt aan de gehele Terneu zense gemeenschap. Ditzelfde geldt ook voor het maatschappelijk werk. Hopelijk zal de overheid de onjuist heid van deze verdeling inzien en haar tactiek- in dit opzicht wijzigen. In ieder geval zal het zeker de aan dacht van onze KVP in Terneuzen krijgen. (Advertentie) DE ZILVERPOOL WORDT GESLOTEN. Aangezien de woongelegenheid in Vlissingen weer vrij normaal is, heeft de Kon. Mij. ,,De Schelde" besloten om de „Zilverpool" aan zijn bestem ming van „pension" te onttrekken. Inmiddels werd reeds tot sioop overgegaan van de z.g. „Starter". De „Züverpool" die nog is overge bleven, is waarlijk geen sieraad van behuizing. In verband hiermede hebben de in de „Zilverpool" wonende Polen, Belgen en Nederlanders de aanzeg ging gekregen een ander kosthuis te zoeken en de Zilverpool uiterlijk 1 no vember te verlaten. VERENIGING SUIKERZIEKEN Alhier vergaderde de afdeling van de vereniging van suikerzieken, i Het zittende bestuur werd herko- I zen en de heren Prevoost en Dirkse I werden als nieuwe leden aangewe- zen. De heer M. v.d. Berg, die de bij éénkomst leidde, wees er op dat de vereniging, die tot doel heeft een goed medisch advies te verstrekken, steeds meer leden trekt. Momenteel zijn er al ruim 17.000 in Nederland. De vereniging beoogt ook een on derzoek op internationale basis naar de oorzaak en de beste genezingswij- ze. Dr. S. Drukker, internist, beant woordde nog enkele vragen. Na de pauze werd de kleurenfilm „Wij gaan uit en doen gewoon" ver toond. De rolprent ging over de uit zending van kinderen, die aan sui kerziekte lijden. s-Heer Arendskerke JUBILEE BOERENLEENBANK Bij vergissing is gister het bericht over het 40-jarig jubilé der Boeren leenbank alhier, terecht gekomen on der het plaatselijk nieuws van Goes. ,s-Heerenhoek WINKELWEEK OP KOMST. De Hanze organiseert wederom een winkelweek en wel van 6 tot 13 okto ber a.s. Aan de etalages zal bijzon dere zorg worden besteed en door het beschikbaar stellen van waarde volle prijzen wil men de koper tot zich trekken. Vrijdagavond heeft de opening plaats en zal de fanfare bij deze ge legenheid een muzikale rondgang maken. Ook op andere avonden wordt geconcerteerd op de muziektent. Ik weet niet, of gij ooit Hem hebt gezocht Langs stille wegen en heel oude straten, Ik weet niet, waar gij op uw tocht Weer met de Tuinman hebt staan praten, Of gij hem vondt bij schorren tussen wieren, Of bij de lissen, korenbloem of akelei, Soms aan de dijk, onder de populieren, Die braaf gericht staan, zij aan zij? Ik weet het niet.maar dit is zeker Gij hebt gedragen in het Zeeuwse land Uw goedgevulde, gouden beker En die loopt over aan de rand! Al jaren zalft gij Christus' leden, Zo kwistig als met Meesters hand! P. RIEP pr. O.L.Vr. van Goede Raad Den Haag. Woensdag 17 en donderdag 18 okt. a.s. houden wij in ons RESTAURANT een Aanvang der show's 's middags 14.30 uur Toegangskaarten vanaf morgen 4 okt. verkrijgbaar aan de kassa, op de eonfectie-afdeling (le etage). BERGEN OP ZOOM „Ze liggen thuis", zei de Hulster zuivelhandelaar P.J.M.A. op 21 april j.l., toen een douanier hem in Clinge om de papieren vroeg, die bij zijn auto hoorden. A. werd in de gelegenheid gesteld, de papieren per fiets te halen. Het resultaat was, hoe dapper de man ook trapte, nihil. Tja, hoe zat dat. A. zei toen, dat hij de auto van een onbekende woonwagenbewoner had gekocht voor tweehonderd gulden, 't Was een vreemde wagen, die daar in Clinge allerlei dooskes laadde. Onder de NL-plaat, het vaan, waaronder een goed Nederlands voertuig dient te koersen, was bevallig een B-plaat van onze zuiderburen verborgen. De douaniers ontdekten ook, dat het kenteken louter door een eenvou dige handbeweging was te transfor meren tot een cijferreeks, die voor de wagen weer geheel andere aspec ten opende. Voorts was de wagen plaatselijk met vijlen bewerkt. Daar bij had men hét motornummer en het chasisnummer zodanig geraakt, dat hiervan slechts die plaatsen, waar ze eens gestaan moeten hebben, zicht baar bleven. Het resultaat van al dit gedétail- leerd speuren was, dat de commie zen concluderen, dat het onomstote lijk vaststond, dat de auto uit Bel gië afkomstig was en frauduleus Ne derland binnengevoerd. Een Neder land binnengesmokkelde smokkelau to dus, want dat was het. De officier van justitie achtte het tenlastegelegde, het binnensmokke len van een auto, bewezen. (Er werd o.a. een Belgisch schouwingsbewijs gevonden), een teken, dat de auto kortgeleden nog vrolijk in België rondtoerde). Hij wilde er rekening mee houden, dat de verdachte reeds apart is vervolgd voor het rijden met een vals kenteken, waarvoor hem een boete van ƒ150.— werd opgelegd. Hij eiste 50.— subs. 10 d. en verbeurd verklaring van de auto, waarvan de waarde wordt geschat op tweehon derd gulden. De verdediger, mr. P.C. Adriaan- se, vond dat duidelijker bewezen zal moeten worden, dat de auto in strijd met de bepalingen is ingevoerd. Thans wordt gesproken over „kenne lijk". Pleiter meende, dat een ver oordeling niet zou kunnen volgen. De econ. politierechter vond de feiten duidelijk en vonniste conform. Close up Een „close-up" van détail-smok kelhandel" noemde de econ. politie rechter de overtreding van A.T. uit Nieuw Namen, diens zoon W.T. en de Belg V.d.B. uit Antwerpen, die ook in het boter-complotje zat. 't Ge beurde op 4 nov. voor menselijke be grippen al weer lang geleden. W.T. kwam uit de winkel van zyn vader, verkende het terrein, ging de winkel weer in even later Belg er uit op fiets, vergezeld van vijf kilokes fij ne, hollandse boter. Toen de Belg de kommiezen zag, sprong hij op de pedalen, trok de sprint aan, teneinde zo als een be faamd rouleur Antwerpen te berei ken. Doch, zoals er in het verbaal stond, de kommiezen wisten van de B. staande te houden. Hoe hen dit gelukt is, bleef "ijdens de zitting een vraagteken, maar goed, het is hun vak. De heien wer den bij vei stek veroordeeld tot flO.— (de Belg), 25.(vader T.) en 10.- (zoon T.) Een landbouwer uit St. Maartens dijk, J.C.K. had twintig eendeëie- ren afgeleverd en verkocht. Deze eieren waren bestemd voor „mense lijke consumptie". Dit is verboden, omdat men bij de consumptie ervan of bij de consumptie van produkten, waarin de eieren zijn verwerkt, de persoonlijke gezondheid in gevaar kan brengen, waardoor wederom de gehele volksgezondheid aangetast zou kunnen worden. De officier wees er o.m. op, dat slechts een enkele keer een ontheffing wordt verleend. Doch in een dergelijk geval dragen de eie ren nog een stempel; „eendeëi, 10 minuten koken". „Die heb ik zelf meneer „Hoe komt u aan die eieren" vroeg de politierechter K. „Die heb ik zelf meneer" ant woordde de man uit St. Maartens dijk. Dit antwoord is voor twee ërlei uitleg vatbaar. Men zal er goed aan doen, te bedenken, dat K. met „ik" slechts zijn persoonlijk bezit, de eenden, op de voorgrond wilde plaatsen. De officier kon zich niet voorstel len dat K. de eendeëieren-bepaling niet heeft gekend, zoals verdachte beweerde. Hij eiste een boete van ƒ25.— K. vond dit veel, voor twin tig eitjes. Het werd ƒ15. De 20-arige mej. A. de J. uit Krabbendijke was korte tijd geleden nog leerling-verpleegster, in een zie kenhuis te Terneuzen. Toen zij, na aanvraag, eerst haar ontslag kon krij gen op een tijdstip, dat haar niet schikte, hing zij haar witte uniform voortijdig aan de wilgen. Ook van het arbeidsbureau was haar hiervoor geen toestemming verleend. Een zeer onjuist optreden, vond de officier, vooral in een der gelijk vak bijzonder ongepast. Zes tig gulden of twaalf dagen. De econ. politierechter, die er nog een tientje afdeed, vond de handeling van mej. de J. eveneens hoogst afkeurens waardig. Heinkenszand BELANGRIJKE UITBREIDING LANDBOUWWERKTUIGEN- FABRIEK. De eerste hand is gelegd aan de uitbreiding welke de landbouwmachi- nefabriek, één der belangrijkste plaat selijke industriebedrijven, ondergaat. Dit resultaat kon worden bereikt na langdurige en moeizame onderhan delingen over de grondaankoop. Naast het bestaande oude complex verrijst een moderne montagehal, waarin tevens de spuitinrichting zal worden ondergebracht. Het geheel zal een oppervlakte beslaan van onge veer 600 m2. KONIJNEN TENTOONSTELLING. Op 3 november zullen de konijnen liefhebbers hun hart kunnen ophalen want op die dag organiseert de Nieuw dorpse konijnenvereniging een ten toonstelling, waarop een aantal fraaie Z. Bevelandse exemplaren zullen worden bijeengebracht. Het gemeen tebestuur schonk voor deze tentoon stelling een zilveren medaille. WINBELA START MET WINKELEN. Op een vergadering van de winke liersvereniging Winbela werd beslo ten de traditionele winkelweken dit jaar te houden in de periode van 8 tot en met 20 oktober. Een respectabel aantal attracties staat weer op het programma, w.o. een grootscheepse verloting met fraaie prijzen. Er worden bonnen verstrekt, waarmee men dingt naar deze prijzen. Voorts staat een wedstrijd in het raden naar Zeeuwse costuums in de grondverf en is er een lintenwed strijd voor de jeugd. Op één der winkelweekdagen zal een groep, bestaande uit Sneeuwwit je en de 7 dwergen, door het dorp rijden, waarvan de gezamenlijke leef tijd moet worden geraden. Ook hier voor zijn uiteraard prijzen beschik baar. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer een zeker percentage van de totale omzet ten goede komen aan het uniformenfonds van Euterpe en het comité ouden van dagen. Op elk der avonden zal er muziek ten gehore worden gebracht en zal de winkelstraat worden verlicht. Borssele AFSCHEID POSTCOMMANDANT In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de postcommandant der rijkspolitie alhier, de heer Griep in het gemeen tehuis afscheid genomen. De burgemeester, die met de wet houders aanwezig was, sprak een woord van dank voor de prettige sa menwerking, die men met hem mocht ondervinden. Van gemeentewege werd hem een doos sigaren aange boden, terwijl ook zijn vrouw niet werd vergeten. Zij ontving namelijk een boeket anjers. Hierna spraken de heren Kouwen, districtsadjudant Bukviel groepscommandant te 's-Heer Arendskerke en adjudant Buskop, na mens de Nederlandse politiebond. Hierna werden enkele geschenken aangeboden. De heer Griep dankte alle aanwezigen. Driewegen DE RAAD VERGADERDE De raad besloot mee te doen aan de stichting „Zeeuws studiefonds" en vijf cent per inwoner en per jaar bij te dragen. De plaatselijke bibliotheek zal voortaan ƒ10.in plaats van 5. subsidie krijgen. Als waarn. secretaris en waarn. ontvanger werden beëdigd resp. de heren A. Goeman en M. Slaakweg. Voor de verbetering der straatver lichting verklaarde de raad zich ak koord met een aanvullend krediet van 350.De gemeente-rekening en -begroting werden aangeboden, waarna de opcenten op de hoofdsom der grondbelasting werden vastge steld op 60 voor de gebouwde en 30 voor de ongebouwde eigendommen. De raad verklaarde zich akkoord met de begrotingen 1956 en '57 van de centrale werkplaats „De Bevelan- den" te Goes. VERGADERING GROENE KRUIS. In het medisch centrum vergader de de aid. Goes van het Gr. kruis, onder leiding van de vice-voorzitter de heer W. v. Strien. De secretaris deelde mee, dat het aantal leden tot 2000 steeg. Tot nieuwe bestuursleden koos de vergadering de heer Faillie, gem. secretaris en dr. Rens, röntge noloog. Op 13 oktober vergadert te Kapel- Ie de prov. vereniging en 16 oktober wordt een excursie naar Rotterdam gemaakt. Kwadendamme ERNSTIG VERBRAND. Bij het verrichten van de was kreeg mevr. Poortvliet-Steenbakker een pan kokend zeepsop over haar benen. Ze verbrandde zich zodanig, dat opname in St.-Joanna te Goes noodzakelijk was. s-Graven polder DE UITSLAG VAN DE BLOEMEN TENTOONSTELLING. De stichting ,.Ons Dorpsleven" or ganiseerde in het verenigingsgebouw een bloemententoonstelling, die door 470 belangstellenden werd bezocht. De heren Reijerse uit Goes en var. 't Veer uit Kloetinge vormden de jury. De uitslag is als volgt Planten schoolkinderen: Colleus 1 Ko Nijsse, 2 Piet Dubbelman, 3 Sjaan Anthonisse, 5 Jan van Liere Mz., Geranium: 1 Wim Mol. 2 Corrie Kopmels, 3 Forrie Verdonk. 4 Jan Driesprong. Vlijtig Liesje: 1 Mattie van Damme; 2 Mattie Maat, 3 Beppie Lokerse, 4 Wim Nieuwdorp. Bego nia: 1 Jankees Zwartepoorte, 2 Joke Driesprong, 3 Piet Harthoorn, 4 Leen Hoekman. Inzendingen volwassenen. Verzame ling kamerplanter.: 2e prijs Hans Schijf. Kamerplanten per pot: Blad planten: 1 Mw. HuizerJobse met Philea; 2 Mw. Braamvan Liere: Col leus. Eerv. verm. Mw. Slabbekoorn— Lako met Vingerplant. Bloeiende planten: 1 Mw. Braam—van Liere met Christusdoorn 2 Mw. Geense Dekker met Anthurium. 3 Mw. de VisserJacobusse met Ster van Beth lehem, Eerv, verm. Mw. Korstanje Tolhoek met Bromelia. Klim- en hang- planten: Alle eerv. vermelding: Mw. Dekker—de Weert; Mw. Walrave— Nijsse, Mw. LakoGoeman en Hans Schijf. Cactusser.-vetplanten: 1 An« Zwartepoorte, 2 Mw. Iversen-Dekkeï. Grootste dahlia: W. van de Velde. Snijbloemen: le prijs: M, Meijers mei chrysanten, 2 prijs M. Meijers met dahlia's Bloemstukje: 1 Mw. Gouds- waard—de Wilde. Bloemenmand :t eerv. vermelding: Mw. Goudswaard de Wilde en Mej. M. Dekker, DOMINEE UIT AMBT ONTZET Ds. F. Cabaret, verbonden aai) de oud-Gereformeerde gemeente alhier, die enige tijd geleden wegens ver schillende kwesties was geschorst, is thans door de classis Goes van de ze gemeente uit zijn ambt ontzet. Advertentie) GEKNIPI VOOR Komt een. 11 A Sluiskil KERKMEESTER BENOEMD Ter vervanging van wijlen G. P. M. van den Berg, werd door de pro vinciaal van de Capucijnen tot kerk meester alhier benoemd, de heer J. v.d. Voorde. SCHOOLSCHAAK. Onder deskundige leiding van hun leermeester hebben een aantal scho lieren van de openbare lagere school voor de eerste maal les gehad in de geheimen van het edele schaakspel. Eenmaal per week zal de heer Zwee- dijk, na lesuur, aan deze jeugdige schoolmakkers les geven. Het initia tief, afkomstig van de plaatselijke schaakclub, verdient ook voor elders aanbeveling. Het ligt in de bedoe ling van het bestuur om met de hoof den van de r.-k. en Chr, school con tact op te nemen.- DOCUMENTAIRE FILM. „Waar de hemel zong" was de titel van de sublieme Technicolor film, die in het parochiehuis voor een groot en belangstellend publiek werd ver toond Deze over Palestina handelende geluidsfilm was een productie van de „Witte Paters" uit Boxtel (missiona rissen van Afrika). Het Bijbelse land herleefde in al zijn natuurlijke schoon heid. Pas toen het projectie-licht voor dat van de zaal verwisseld werd, waande men zich terug in zijn om geving, waarna men voldaan huis waarts keerde. BIJEENKOMST VROUWEN BOND. De leden van de Ned. Chr.-Vrou wenbond kwamen in jeugdgebouw „De Ark" bijeen voor een contact avond. Na bespreking van het huis houdelijk gedeelte kwam een spreek beurt aan de orde. Mr. P. V. van de Hout uit Den Haag hield op interes sante wijze een causerie over het onderwerp; „Als cursisten kopen en verkopen". Kraamcenlrum tien jaar Het internaat voor kraamverzorg stersopleiding „Maria Ancilla" bestaat op 4 november a.s. tien jaar. In die periode zijn talloze meisjes opgeleid tot kraamverzorgster, in welke nutti ge functie zij onbetaalbaar werk hebben gedaan Het komend jubileum zal met passende feestelijkheid ge vierd worden. Schoondijke LIJK VAN ITALIAAN WORDT OVERGEBRACHT Volgens bericht van de Graven dienst van het ministerie van Oorlog zal het lijk van de op 1 januari 1944 te Schoondijke verongelukte Italiaan se militair worden opgegraven en worden overgebracht naar het Duits» militaire verzamelkerkhof te IJssel- steyn bij Venray. Wanneer het lijk van deze Italiaan Conedera Luigino, zal zijn opgegraven, bevinden zich op de begraafplaats nog alleen de gra ven van twee Belgische en één Nieuw- zeelandse militair. De Duitse gesneu velden waren reeds eerder naar Ven ray overgebracht. SCHILDERIJEN VOOR GEMEENTEHUIS Door de dienst van 's-Rijks ver spreide kunstvoorwerpen zijn een drietal werken ter beschikking ge steld van het gemeentebestuur voor de verdere aankleding van het ge meentehuis. De werken zijn van de schilders J. Jonges, D. G. Ezeman en P. Klooster en stellen resp. voor „Interieur", Landschap met plas en Dorpse be slotenheid. Het werk van Jonges is modern van kleur en lijnen, de twee andere werken zijn meer realistisch. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, donderdag 4 oktober de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 2.52 en 14.59 uur; te Terneuzen om 2.01 en 14.14 uur en te Vlissingen om 1.31 en 13.44 uur. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Sissi. OOSTBURG Ledel 8 uur: East of Eden aAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het offer van een moeder. TERNEUZEN I>uxor 8 uur: Untamed. VLISSINGEN T.o. RHBS 8 uur: Circus van Bever; 3 uur: Matinee Circus van Bever. AXEL Centrum 8 uur: Heuvel 24 ant woordt niet. /LISSINGEN T.o. RHBS 8 uur: Circus van Bever. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur Iris. Kon. Ned. Schouwburg: Wonderkinderen. Wie de bemerkte driftige blik in verder g komt, zie doch bes deze kle Iedere vertrouwd wat geziei« te scheepsj verwonderd een coastel gen ligt, bij. Doch het symbo totaal very uitbreiden genheid in De „Zeel een oud dezelfde pl^ ver voere overzicht Na de b le particuli]" Muchall) ha denwerf" vaarklaar Vissersviool men eejj, n ties aan an zodat men kwam. Cir uit alle wi jaar gerepa ze dukke r kele nieuwe directie der vreden over reparatiesch naar andere vakmansch nu, enkele teerden zij Wie nu d maakt en werkt, over beschikt, k voor de lei en de man weinig bouw in tweeën achtergedee kwam, enke geschoven, voor het aa deelte. De tig meter la N Een werf, moest worde le flinke (o.a. tijden ZOALS BI Gele Kruis" houden. Tijde van het katl houden over ring het huis een voorstel i °P 75 cent p bond noodzak Voorts zal 1 het jaarversli van alle comi den behandelt Kruis heeft zichten over verzameld ir juist is verse! oen handig wi wat met de k: heeft, doch ti Pols, wat betr van het werk verheugende i goede resultal rapporteurs a- nodig kritisch, te te geven. Het ledentali men op 14 573 °P 1 januari voor bedroeg versterkt me doch d on»°LUut en vo opgeheven. Os ressorteerde standige afdeli In de ledent ste bijdrage de Sluiskil en Vli ge verloren le Kan men dus vrij gunst ren, anders kraamzorg. D; tekort aan ver;

de Stem | 1956 | | pagina 2