STAN OCKERS OVERLEDEN Walcherens t.b.c.-probleem vraagt om een oplossing Kruiningen heeft reserve van vorige jaren nodig WILNO-TEAM DOMINEERDE Doenitz naar hospitaal Val te Antwerpen maakte einde aan wielerloopbaan Gaaf coureur en gaaf mens Afdelingsvoetbal in Zeeland MONUMENT TE CASSINO ONTHULD Olympus bleef ongeslagen in. Uitgebreidere outillage voor onderzoek nodig Geld uit Rampenfonds voor Oudelande Betere busverbinding in zak Zuid-Beveland Mozart-lierdenking te Middelburg Vervolg-fruilteelt- vakschool te Goes Voor oud-leerlingen Engeland overweegt toetreding lot de Europese markt SWIFT-A KAMPIOEN De woningwetwoningen op 1 januari bewoond Vuil SPORTin't KORT UteesüËOt DE NETTEN TRILDEN VAN JEWELSTE EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 OKTOBER 1956 Nog steeds wordt voortgegaan met de wijzigingen in het Bevolkingson derzoek en wordt dit ..gericht bevol kingsonderzoek". Met de Galtudo uit Gouda werd 'n samenwerking bereikt, waardoor tijdens de explosies in Brouwershaven en Zierikzee dit ge richte bevolkingsonderzoek ter hand kon worden genomen. Het optreden van t.b.c.-gevailen in Noord en Zuid Beveland ligt practiseh gelijk met het landelijk gemiddelde, doch zoor wat Walcheren betreft, is hier een té hoog aantal. Bij de oplossing van dit stijgende aantal gevallen staat men voor een vraagstuk. Het T.N.O. werd mede voor dit onderzoek ingeschakeld terwijl alle t.b.c. artsen dit onderwerp bestuderen. Doch tot op heden tast men in het duister. Deze ietwat sombere mede delingen werden door de voorzitter der Prov. Zeeuwse Vereen, tot Be strijding der Tuberculose, Dr. J. J. Okker gedaan op de te Middelburg gehouden Algemene Vergadering. De drie consultatie-bureau artsen in Zee land lichtten hun verslagen monde ling toe. Dr. J. M. van Daal (district Goes omvattende Noord en Zuid Beveland. Tholen en St. Philipsland) kon me dedelen, dat het percentage van tbc- gevallen in zijn rayon belangrijk be neden het landelijk gemiddelde ligt (landelijk gemiddelde 8.34 per 10.000 inwoners, Rayon Goes: 6 per 10.000). Oud-Vossemeer, jaren lang één der zwaarst door tbc getroffen plaatsen vertoont een belangrijke vooruitgang. In 1949 waren ter plaatse 38 tbc ge vallen, in 1950 steeg dit tot 44. De laatste jaren is er een belangrijke teruggang, terwijl géén nieuwe ge vallen meer worden geconstateerd. Het district Zeeuwsch-Vlaanderen is in opbouw, wat bleek uit de toe lichting welke Dr. H. D. J. Meyer gaf. Hij uitte grote dankbaarheid vooral ten opzicht van werkgevers, die niet schromen ex-patiënten weer in dienst te nemen. Dr. Meyer consta teerde dan ook een groeiend besef voor sociale verantwoordelijkheid. „Scliooiiispectie" Het verslag van Dr. W. K. Schu- ling, rayon Middelburg (Walcheren met Schouwen en Duiveland) was somber. De „choolinfectie" te Zierik zee deed veel stof opwaaien en voor wat het stijgende aantal gevallen in Walcheren betreft, tast men volledig in het duister. Begrotingstekort dwingt lot lioger belasting In de jongste raadsvergadering deelde de voorzitter mee, dat nog ge rekend kan worden op een uitke ring uit het Rampenfonds; de grootte van het bedrag is nog onbekend. Besloten werd niet toe te treden tot de Stichting Zeeuwse Muziek school; de mogelijkheid tot het ver lenen van een leerlingbijdrage werd open gehouden. Aan de stichting prov. Zeeuws Studiefonds zal een bij drage van 5 cent per inwoner worden verleend. Ingewilligd werd verder het verzoek van de prov,. comm. huish voorl. ten plattelande om gratis be schikbaarstelling van een lokaliteit in het dorpshuis t.b.v. een kookcursus. Aangezien in de begroting 1957 pos ten dienen te worden opgenomen voor torenrestauratie, voorzieningen riolering en diverse andere verho gingen, zal de begroting 1957 een aanzienlijk tekort opleveren. Beslo ten werd daarom een hogere uitke ring uit het gemeentefonds aan te vragent In aansluiting hierop werd besloten tot verhoging van de riool belasting tot gemiddeld f 15,per perceel, zulks overeenkomstig de eis van de regering. De tarieven voor het dorpshuis voorzover betreft het gebruik voor het geven van uitvoeringen e.d. werd verhoogd tot f 25,voor bruiloften e.d. zal alleen het volledige gebouw worden verhuurd. Eervolle benoeming voor de heer Ph. Ruygh te Breda De heer Ph. F. Ruygh, chem afde ling interne zaken van de gemeente Breda is benoemd tot directeur van het Registratiebureau van de vereni- g;ng van Nederlandse gemeenten te Den Haag. Omstreeks 1 januari zal de nieuw benoemde zijn functie aanvaarden. De heer Ph. Ruygh heeft 31 jaar te Breda doorgebracht, waarbij hij op klom tot referendaris eerste klas. Te voren was hij vijf jaar werkzaam in Alkmaar, waar hij in 190i geboren werd. Met ingang van de winter- dienst zijn de busverbindingen in de Zak van Zuid-Beveland belangrijk verbeterd door de A..M.Z. In plaats van vijf bussen de richting Goes, 's Gravenpolder, Hoe dekensfcerke, Kwadendamme, enz. rijden er nu acht, evenals in de rich ting Goes, 's Gravenpolder, Ovezan- de, enz. waarvan er voorheen zes re den. Op zaterdagavond kan men nu nog om half twaalf van Goes uit vertrek ken. Ter herdenking van het 200ste ge boortejaar van W A. Mozart wordt door de Kon. Zangvereniging ,,Tot oefening en uitspanning" te Middel burg, dirigent Jaap Hillen, op dins- pg 9 dezer in de Concert- en ge- noorzaal een uitvoering gegeven van .Reqquiem" en „Krönungsmesse". Aar. aeze uitvoering zullen als solisten medewerken: Heieen Verkley, so praan, Annie Hermus, alt, Paul Hame- l?ers' tenor, David Hollestelle, bas. Orgel: Th. C. Ferwerda. 'e Orkest is de vereniging voor Instrumentale Mu- f'j Middelburg, aangevuld met leden van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest te Rotterdam. De generale repetitie zal plaats vin den op maandag 8 dezer eveneens in de Concert, en Gehoorzaal. De Röntgen-installatie in Middel burg zelf is voldoende, doeh ter plaatse kan men slechts een beperkt aantal personen aantrekken en be handelen. De apparatuur te Vlissingen en Zierikzee waar men alleen kan doorlichten - noemde Dr. Schuling totaal onvoldoende. Reeds enkele ja ren staat een uitgebreidere outillge op zijn verlanglijstje. Uit rapporten van verzekerings maatschappijen bleek, dat gemiddeld 6,2 personen per 100.000 verzekerden voor tbc worden opgenomen. He' rayon Middelburg steekt tegenover dit landelijk gemiddelde zeer ongun stig af met 9 gevallen per 100.000 verzekerden. Een gericht bevolkingsonderzoek en een voortdurende strijd tegen de t.b.c. blijven noodzakelijk. In verband met de bestaande be hoefte aan vervolg-onderwijs voor oud leerlingen van fruitteeltvakscholen, heeft de stichting tot exploitatie van tuinbouwvakscholen in Zeeland en west Noordbrabant besloten een ver- volg-fruitteeltvakschool op te richten te Goes. Het doel van deze vorm van onder wijs is jonge mensen met een spe ciale taak in de fruitteelt bredere kennis bij te brengen. In de eerste plaats is hierbij gedacht aan toe komstige ondernemers en bedrijfslei ders. Op deze school zal vooral aandacht worden geschonken aan economische problemen, boekhouden, organisatie wezen, vergadertechniek, het houden van inleidingen, kortom aan onder werpen, die thans wel zeer in het middelpunt van de belangstelling staan. Als toelatingseis wordt gesteld het bezit van het diploma van een fruit teeltvakschool of een daarmee gelijk te stellen getuigschrift. Het program ma kan, met één schooldag per week, in één jaar worden afgewerkt. Blijkens mededelingen van de En gelse minister van handel, Peter Thorneycroft, en de minister van fi nanciën, Harold Macmillan, is het voor de landen van het Britse Gemenebest van belang steun te verlenen aan En- gelands voornemen tot deelneming aan het plan tot instelling van een vrije handelszone in West-Europa. Bij de landen van het Gemenebest, aldus beide ministers, moet de vrees weggenomen worden, dat deelneming van Engeland aan een gemeenschap pelijke Europese markt hun een ge- deeite van de Engelse markt zou kos ten, doordat het stelsel van voor keursrechten, dat-voor de handel tus sen de landen van het Gemenebest geldt, in waarde zal verminderen. In feite zullen nu de voorkeursrechten van de Gemenebestlanden immers gaan gelden voor de Europese markt. Een ander argument, waarom deelne ming wordt overwogen, is dat Duits land anders in de gelegenheid zou worden gesteld de Europese markt te veroveren. (Zeeuwse tafeltennistitels) Het toernooi om de Zeeuwse tafel tennistitels, zaterdag in het Schutters hof te Middelburg gehouden, mag bij zonder goed geslaagd genoemd wor den. De organisatie, in handen van de heren A. Knol, W. Jacobs en M. Hofman, liet ditmaal niets te wensen over en hoewel er ongeveer 90 deelne mers waren, was men na acht uur spelen nog precies gelijk met het tijdschema. Er viel vaak van op hoog peil staand spel te genieten. Er heerste bovendien een prettige sfeer en alle partijen hadden een sportief verloop. Szoszkiewicz van Wilno, Vlissingen, werd kampioen in de eerste klasse heren-enkelspel, want hij won de fi nale van de jeugdige en veelbeloven de Kalkman (Will van Zoelen), die titelhouder werd in de tweede klasse heren-enkelspel In de derde klasse ging het kam pioenschap naar Tevel van Will van Zoelen en in de vierde klasse naar Mulder, eveneens van Will van Zoe len. Het Wilno-team Groch en Szoszkie wicz werd kampioen in het heren dubbelspel 1ste en 2de klasse. Me vrouw Hermanides van Sla Raak (Zeeuwse Korfbalcompetitie) Swift heeft zaterdag moeten erva ren, dat het in de landelijke kofbal- competitie niet zo gemakkelijk zal zyn om regelrecht naar het kampi oenschap te gaan. De Zeeuwse hoofd- stedelingen kregen namelyk in Rot terdam van Charlois de eerste neder laag te slikken (64). In de Zeeuwse eerste klasse zal kampioen Togo de competitie niet ongeslagen beëindigen, want 't kreeg in Zaamslag met 75 klop van Scam- polo. Swift 2 behaalde een benauw de 56 zege op Olympia en Zeelandia kwam definitief op de onderste plaats door een 52 nederlaag tegen Vol harding. In de tweede klasse A behield Vi tesse nog een kansje door een 40- overwinning op het bezoekende Swift 3. Eendracht was niet opge wassen tegen Tjoba 2 (37), maar kwam toch buiten gevaar, want Vios 2 kreeg bij Vopo een stevige 90-nederlaag te slikken en moet dus degradatiewedstrijden spelen. In 2B won Elto de strijd om de bo venste plaats op het nippertje van Luctor (21), maar TOP behield ook nog een goede kans door BKC in Breskens de beide punten te ontfut selen (13). Zuidwesters trok bij Volharding 2 aan het korste eind (4—3) en moet dus degradatiewed strijden spelen. ";r- - D« voormalige Duitse .groot-admi raal: Karl Doenitz, dip zppdagnacfct uit de geallieerde gevaren is te Spandau bij Berlijn is ontslagen rfST zijn gïèVaft- genisstraf van tien jaar uitgediend te hebben, zal in een ziekenhuis worden opgertomen voor een algeheel onder zoek van zijn gezondheid. Zijn advocaat die dit bekendmaak te, zei tevens, dat Doenitz later zijn memoires zal schrijven. In de gemeenteraad van Kruiningen werd de gemeentebegroting voor 1957 aangeboden. De gewone dienst sluit met een tekort van 36.000.waar voor waarschijnlijk de algemene reserve van voorgaande jaren zal moeten worden aangesproken. Inkomsten en uitgaven zijn in totaal geraamd op 905.872.20 met een post voor onvoorzien van 5.642,27. De kapitaaldienst vermeldt aan inkomsten j 4.095.329,73 en aan uitgaven 5.418.152,08, alzo een nadelig slot van 1.322.822,35. In verband met het bovengenoemde tekort van 36.000.zal aan de minister van binnenlandse zaken verzocht worden de algemene uitkering uit het gemeentefonds te verhogen. Ook had aanbieding plaats van de gemeenterekening over '55. Voor wat de gewone dienst betreft waren de inkomsten 1.368.701.14 en de uitga ven 1.349.598.05, dus met een ba tig saldo van 19.103.09. Dit bedrag is sterk geflatteerd, omdat de ach terstallige uitgaven over 1955 groter zijn dan de achterstallige inkom sten, zodat in werkelijkheid het ba tig saldo heel wat lager zal liggen. De kapitaaldienst geeft de volgende cijfers, aan inkomsten 6.677.250.56, aan uitgaven 7.991.449.67, met een nadelig saldo van 1.314.199.11. Tot het nazien van deze rekening werden aangewezen de neren C. van Iwaar- den en M.J. van der Maas (vr.lijst). Wijken In de vorige vergadering was de vraag aan de orde gesteld of het wen- 1 selijk zou zijn de gemeente in wijken te verdelen, van waaruit kinderen uit sluitend respectievelijk de openbare school te Kruiningen en de openbare school te Hansweert mogen oezoe- ken, B, en W. stelden thans voor tot deze verdeling NIET over te gaan. Er- zijn slechts 2 leerlingen van Hans-1 weert-Oost die de o.l. school te Krui ningen bezoeken. Indien zich in de toekomst excessen zouden voordoen, kan een dergelijke regeling nog al tijd in het leven worden geroepen. 1 Nadat nogmaals uitvoerig het voor en tegen was besproken, werd het voorstel in stemming gebracht. Te gen stemden de heren J.Witte en M. J. van der Maas (beiden vr.lijst), W.J.Pouwer (c.h.Z.J.Jansen (k.v.p.) en J.Hoogstrate (a.r.), zodat het in de volgende vergadering van 't thans afwezige lid van Iwaarden zal af hangen of het voorstel zal worden aangenomen of verworpen. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Kruiningen werd be noemd in de vacature van Mej. J. Markusse, die per 1 november a.s. in dienst zal treden te Hengelo (O), met algemene stemmen mej. W.A. van der Vlies te Rotterdam. De tegenwoordige stortplaats voor vuil blijkt reeds geruime tijd ontoe reikend te zijn. B. en W. stellen daar om voor met het waterschap Krui ningen een overeenkomst aan te gaan tot het in gebruik nemen van een heer Witte achtte de plaats van het betrokken perceel niet juist in ver band met rook en stankverspreiding over het nabijgelegen veerhavenpla teau. Niettegenstaande de vele en uitgebreide voorwaarden van het wa terschap, werd overeenkomstig het voorstel besloten. Op een vraag van de heer van der Maas antwoordde de voorzitter, dat de 8 in aanbouw zijnde woningwet woningen in ieder geval voor 1 janua ri a.s. bewoond zullen zijn. werd na spannende strijd met Mattie Lefevre van Wilno kampioen in de 3e klasse dames-enkelspel. In de vier de klasse waren tussen de dames C. de Groot van PTT en N. v.d. Hoe ven van Spirit, zelfs drie sets nodig om tot een beslissing te komen. Na veel spanning werd tenslotte N. v.d. Hoeven titelhoudster. Mevrouw Her manides van Sla Raak en mevrouw Cara ten Heggeler van Wilno wonnen het dames-dubbel van de dames D. F. Huser van PZEM en Mattie Le fevre van Wilno. Na afloop kon de heer H. de Vries voorzitter van de afdeling Zeeland en consul van de NTTB een fraaie col lectie prijzen uitreiken. Rita Kroon niet naar Melbourne Nederland zal geen tweede school slagzwemster afvaardigen naar de Olympische Spelen in Melbourne. Het bestuur /an de Ned. Kon. Zwem bond heeft thans definitief besloten dat het Robhenzwemstertje Rita Kroon de reis niet naar Melbourne zal mee maken. Naar bekend moest Rita Kroon aan een bepaalde limiet komen door het NOC in overleg met de sport commissie van de KNZB vastgesteld. Zij haalde dié niet. (Hockeycompetitie) Middelburg-Keep Fit 4"2 Zegetocht voortgezet De hockeyclub Middelburg zette haar zegetocht voort. Ditmaal moest Keep-Fit met een 42 nederlaag naar Oss terug. De bezoekers namen uit een strafbully de leiding, maar on middellijk daarna bracht Sandberg partijen weer op gelijke voet (11). In dezelfde minuut bezorgde Ram- bonnet zijn club de leiding (21) en nog voor de rust werd het 31 door Tuyt na goed aangeven van Bogaert. Na de hervatting kreeg de Middel burgse doelman volop werk. Éénmaal moest hij zwichten (32). doch toen Van Heel de stand op 42 bracht, was het pleit voor Keep Fit beslecht. DE ZEEUWSE tafeltennis derby tus sen Will van Zoelen uit Middelburg en Wilno uit Vlissingen eindigde in een 6-4 overwinning voor de Mid delburgers. HUGO KOBLET heeft aangekondigd dat hij zich in de toekomst in Italië zal vestigen. Koblet is van plan de villa, die hij dicht bij Zürich heeft laten bouwen te verkopen. Beweeg redenen van fiscale aard zijn niet vreemd aan de beslissing van mooie Hugo". TIJDENS DE DOOR MARATHON te Schoonaijke georganiseerde at letiekwedstrijden wierp Bep Tous- saint uit Schoondijke de discus 25.955 meter ver hetgeen een nieuw Zeeuws record bij de meisjes B be tekent. terdag 6 oktober te Belfast opnieuw de kleuren van zijn land verdedi gen in de wedstrijd tegen Noord- Ierland. Matthews werd enkele maanden geleden niet gekozen voor het Engelse team dat een toernee door Scandinavië maakte. OP EENTRAJECT van 10 km lengte is zondag in de Haarlemmermeer het kampioenschap van Nederland 50 km snelwandelen gehouden. De Hagenaar Heijer won met tien mi nuten voorsprong op zijn clubge noot Jan Cijs in de tijd van 5 uur 7 min. 50 sec. Het is stil in „De Drie Koningen", het Antwerpse café, waar de gemoe delijke Stan Ockers het edele bier schuimend in de glazen tapte..zon der er zelf als sportman gebruik van te maken. Stilte heerst er onder de honderden klanten, die dagelijks zijn café be zochten. Vreemd stil zal het ook zijn op de winterbanen, in Parijs en Brussel, in Kopenhagen en Dortmund, overal in west-Europa. In Antwerpen niet op de laatste plaats Een weemoedige stilte. Want Stan Ockers door een val te Antwerpen zo tragisch om het leven gekomen, waarvan wij op pag. 1 reeds gewaag den was een populaire figuur, vol humor, vol kwinkslagen. Zijn brui send Vlaamse bloed verloochende zich nimmer. Een eerbiedige stilte tevens. Want in het keiharde métier van beroeps coureur wist Stanneke zich op vele en velerlei manieren te onderscheiden. Hy kende zijn vak; op de weg en op de baan. Tactiek en bravour Sommigen hebben Stan wel eens verweten, dat hij te veel rekenmees ter, te weinig Draufganger was. Dan doet men deze levenslustige figuur wezenlijk tekort. Want Ockers heeft zich eerst langzamerhand tot een com pleet renner ontwikkeld, heeft eerst langzamerhand zijn rijke, gave ta lenten in velerlei facetten laten schit teren. Geen bliksemcarrière dus. Wel energie. Energie, die hem als nieuwe ling en amateur in de laatste jaren voor de tweede wereldoorlog hij werd geboren op 8 februari 1920 te Borgerhout succes op succes brach ten. En toen hij, door ijzeren wils kracht gedreven, na 1941 het jaar, dat hij de rijen der profs kwam ver sterken, waar hij een sieraad voor zijn sport zou worden ook in deze hoogste categorie resultaten begon te boeken, kwamen zijn eerzucht en durf tot volle ontplooiing. Natuurlijk, een course wint men niet zonder een ge degen tactisch inzicht, zor.der zijn ogen elk moment de kost te geven, geven. Maar met het vorderen van de leef tijd was met menigmaal Stan Ockers zelve dit met élan en bravour voor vuurwerk zorgde, waar de vonken vanaf spatten. Behalve de tacticus ..rekenmeester" als men dan persé wil die hU in het begin van zijn carrièrre was, werd Stan de gevierde, populaire renner, die wist dat het publiek waar voor zijn geld verlang de. En geschraagd door een grote dosis zelfvertrouwen werd Stanneke hij mat slechts 1.65 meter de Grote Stan. Als zodanig herdenken hem duizen den wielersportliefhebbers. Erelijst Grote Stan, die overwinningen be haalde of ereplaatsen bezette in de meeste Belgische, Franse en Italiaan se klassieke wedstrijden, die zegevier de in de Ronde van België (1948), de Waalse Pijl (1953 en 1955) en Luik- Bastenaken-Luik (1955), die eerste werd in het eindklassement van de wisselprijs Desgrange-Colombo (1955). Grote Stan, die het vorig Jaar het schoonste succes uit zijn rijke loopbaaa boekte en op het par cours van Frascati de wereldtitel voor zich opeiste, vóór Jem- sy Sehmitz en Germain De- ryeke: deswegen werd hij door koning Boudewijn met een gouden medaille onderscheiden. Stan de wilskrachtige, die acht keer deelnam aan de Tour de France en slechts één maal in 1948, toen hij elfde werd in zijn eerste Tour de France r.iet onder de eerste tien eindigde doch wel twee keer tweeds (1950 en 1952) werd. Twee keer werd hij eerste in het puntenklassement van dit evenement op de Franse we gen: in 1955 en 1956. Als mer. deze erelijst aanschouwt, dan moet „Stan- de-eeuwige-tweede" toch waarachtig wel iets meer in zijn mars hebben ge had dan alleen maar enig rekenta lent. En dat zijn dan de eigenschappen van eerzucht durf en zelfvertrouwen, waardoor hij, op de 15e januari van dit jaar, als eerste in het bomvolle Antwerpse Sportpaleis het wereldre cord achter Derny's brak en als eerste meer dan zestig kilometer per uur (61 km 745 m) bijeen trapte. Rust zacht Pistler en wegrenner. Groot In zijn vak op de baan, groot in zijn beroep op de weg. Groot als mens ook, omdat de kwa liteiten, die hem als wielrenner sier den, hem ook maakten toe een gaaf mens. Daarom is het bij zijn plotselinge dood vreemd, ontroerend stil bij dui zenden wielervrienden. HU viel in 't harnas. In de harde strijd van zijn keihard métier haalde hij de Eeuwige Finish. Stan, wij herdenken jou in dank baarheid. Rust zacht, Grote Stan. Kruiningen heeft in de 1ste klasse A van de afdeling Zeeland KNVB de leiding genomen, dank zij een benauwde 01 overwinning op Vogelwaarde. Walcherenr svoorde te^en het bezoekende Volharding negen maal, zonder dat het eigen doel doorboord werd. Noormannen begon met een stevige 91 overwinning op Sehoondijke. HET BESTUUR van de KNVB kan de datum van 14 april 1957, door de Oostenrijkse Voetbal Bond voor gesteld voor de wedstrijd tussen Oistenrijk en Nederland, te spelen in de voorronde van het wereld kampioenschap, niet aanvaarden. OP DE BUITENGEWONE algemene vergadering vari de Nederlandse Wandelsport Bond. zaterdag te Utrecht gehouden, kreeg het hoofd bestuur van de leden machtiging een officieel bondsbureau op te richten. RIK VAN STEENBERGEN, wereld kampioen op de weg bij de profs en de amateur wereldkampioen Frans Mahn zijn zondagmorgen offi cieel ontvangen op het stadhuis te Gent. De heer Leon Cnedde, wet houder voor sport, hield een toe spraak en stelde aan van Steenber gen de stedelijke sportmedaille ter hand. In de 1ste klasse B liet Renesse een steekje vallen, want het kwam bij Brouwershaven niet verder dan een 33 gelijk spel. Burgh 2 stuurde Drei- schor met een 20 nederlaag naar huis. In 2A kwam Aardenburg 2 alleen aan de kop, want het bezorgde Zee land Sport 3 in Vlissin-gen een 35 nederlaag, terwijl alle concurrenten de volle buit verspeelden. Daardoor kon IJzendijke, dat op eigen veld te gen Groede maar net met de hakken over de sloot kwam (10) de tweede plaats veroveren. Biervliet 2 ver speelde de beide punten in Zuidzan- de (51) en RCS 3 kreeg bij Breskens 3 de kous op de kop (21). Retran- chement werd door een 12 neder laag tegen Noormannen 2 hekkeslui- ter. In 2 JB nam Hansweertse Boys 2 de leiding door een royale 91 zege op het bezoekende Kwadendamme. Pa trijzen en Philippine delen nu de twee de plaats. Patrijzen moest bij Vogel waarde 2 een puntje achterlaten (1 1), terwijl Philippine en Sluiskil 2 geen van beide tot scoren kwamen. Corn Boys 3 zag zich op eigen veld met 24 geklopt door Rapenburg en kwam daardoor samen met Kwaden damme op de onderste plaats. Cort- gene begon met een 100 zege op Yerseke 2 en werd daardoor meteen topscorer van de week. In 2 C had Renesse 2 weinig moeite met Brouwershaven, dat op eigen veld met 06 onder ging. Renesse 2 behield dus de leiding, samen met In Italië is te Cassino, waar in de tweede wereldoorlog duizenden mannen het leven verloren, een perceel erond aan de Veerhaven. De monument onthuld ter ere van die gevallenen. De plechtigheid werd verricht door veldmaarschalk Graaf Alexander. De marmeren pilaren links en rechts van het middenter rein bevatten de namen van de vermiste soldaten uit de slag om Monte Cassino. Zierikzee 3, dat bij SVOWK maar net aan haar trek kwam (23). Zonne- maire was zelfs op eigen veld niet opgewassen tegen Dreischor 2 (34). Nog zo'n topscore! In 3 A nam IJzendijke 2 de kop door een stevige 91 overwinning op Zuid- zande 2. Het moet de eerste plaats echter delen met 's Heer Arends- kerke 2. dat de derby tegen Lewe- dorpse Boys 2 met 41 won. Patrij zen 2 en Walcheren 2 scoorden elk driemaal en deelden dus eerlijk. In 3 B was alle winst aan de thuis clubs. Steen 3 bleef 'met 32 baas over Koewacht 2 en handhaafde zich dus in de kopgroep met Terneuzen 3, dat met 63 won van Philippine 2 en Axel 3, dat Hontenisse 3 met een 51 nederlaag naar huis stuurde. Hontenisse 3 deelt nu de onderste plaats met Rapenburg 2. dat in West- dorpe bij RIA 2 een 50 nederlaag te slikken kreeg. (Zeeuwse Handbalcompetitie). In de eerste klasse heren van de Zeeuwse handbalcompetitie eiste Olympus in Goes bij Volharding de beide punten op (8-13), zodat het on geslagen en zonder verliespunten aan de kop bleef. Marathon 2 had niet de minste moeite met EMM 2 (015). In de eerste klasse dames had EMM een vrije dag. waardoor Hontenisse alleen de leiding nemen, dank zij een stevige 06 overwinning op ODI. In de 2de klasse dames nam Mara thon 2 alleen de leiding, want het stuurde EMM 2 met een 91-neder- laag naar Middelburg terug. Olympus won de Vlissingse derby var. Zeeland Sport 2 met 52 en veroverde daar door de tweede plaats. Jaarvergadering Afd. Zeeland TSed. Bridgebond In het „Strandhotel" te Vlissingen werd de jaarvergadering gehouden van de afdeling Zeeland van de Ne derlandse Bridgebond, onder voor zitterschap van de heer M. Remery te Sas van Gent. De afdeling Zeeland telt thans 394 leder., verdeeld over 13 clubs, waar van „Luctor' te Terneuzen met 62 leden de grootste is. Op 11 oktober a.s. vangen voor Zeeuwsch-Vlaanderen de j aarlijkse competities aan voor paren en vier tallen. i Na de vergadering werd het jaar lijkse viertallen toernooi gehouden om de door het districtsbestuur be schikbaar gestelde wisselbeker. In de totaaluitslag voor de bekerwed- éér.. Daarmee ging de beker naar deze club over van „Luctor", Ter neuzen, die hem vorig jaar gewonnen had. 2e was de „Vlissingse Fles", 3 „Luctor". (Terneuzen); 4 „Vlissingse Bridgeclub". Bij de groepen was de uitslag als volgt Groep A: „Vlissingse Fles' I; Groep B: „Zuid Beveland" II; Groep C: „Middelburg" III; Groep D.: „Middel burg" IV; Groep E.: „Luctor" (Ter neuzen) V. Bobet en Coppi Louison Bobet en Fausto Coppl hebben beiden hulde gebracht aan de nagedachtenis van Stan Ockers. Bobet zeide; „hij was een goed ka meraad en een groot renner, een van de grootste a de oorlog. Het lot is soms wreed, want Stan, een zeer be hendig renner die bijna nooit viel, heeft het leven verloren in een van de minst gevaarlijke wedstrijden van ons vak, en op een baan die geen geheimen voor hem had", Coppi van zijn kar.t noemde de dood van Ockers „een onherstelbaar verlies voor de wielersport". „Wij waren heel goede vrienden", heeft Gino Bartali verklaard, diep onder de indruk van het overlijden. „Vooral in de laatste jaren van mijn loopbaan, in 1953 en 1954, raak te ik zeer bevriend met Stan. Hij is altijd een eerlijk tegenstander ge weest". ECONOMISCHE HOOGESCHOOL Geslaagd voor het propaedeutisch examen in de economische weten schappen de heren: J. D. Hattink, Bergen op Zoom; J. E. Mariman, Den Bosch; J. Potteboom, Middelburg; J. M. Schippers, Kamperland. J. de Vos, Bergen op Zoom, GOES, 1 okt. Export- en indus trieveiling: Bramley Seedling H80-90 30, H70-80 21.90, 2 13.60, Cox Orange pippin st70-75 61, st65-70 60, st60-65 59, st55-60 39. H70-75 60, H65-70 60, H60-65 58, H55-60 37, 2 14. Tr. de Croncels H75-85 27.30-28.70, H65-70 22.80, 2 17, Ell. Orange st75-85 41, st65- 75 38.30-38.60, H75-85 39. H65-75 36. 2 25, Zigeunerin st75-85 32. st65-75 30, H75-85 25, H65-75 26, 2 11.80. Confe rence st65-75 59, st55-60 57, H65-75 58, H55-65 46. 2 23. Will. Duch. H65-75 38, 2 26. B. Louise st60-65 48, st55-60 48, st50-55 42, H65-70 49. H60-65 48, H55-60 47, H50-55 36.40, 2 23.40. Maagdepeer H65-75 26. H55-65 38.50, 2 11. Herzogin Elsa H70-80 44. H60-70 37-38, 2 17. Br. Hardy st70-75 85, st65-70 84. st60-65 69, H70-75 85, H65-70 83, H60-65 65-66, 2 41-42.20. Gewone veiling: Tr. de Croncels K 19-23, F 14-15. J. Grieve K 35, F 27, Ell. Orange K 17, Cox Or. pinpin K 25-28, F 12. Bramlev K 16, F 10-11, Zigeunerin K 13, F 10, Will. Duch. I< 19, F 6-8, B. Louise K 30-32. F 13-25, Br. Hardy K 46-53. F 27-32, Confe rence K 26-31, F 16-25. Maagdepeer K 14, F 6. Groenten: kropsla 8-12, bloem kool 8-51, komkommers 21-26, tomaten 24-45, gr. sav. kool 10-14. rode kool 9-15, andijvie 12-17, prei 17-18. pronk- bonen 45-47, dubb. pr. bonen 64-79, spinazie 7-28, uien 8-15, knolselderij 6-10, wortelen 16-36. KAPELLE, 1 okt. Industrie- en exportveiling: Appelen en peren: Cox Orange pippin st75 1 0 63, st70-75 65, st65-70 64. st60-65 61.20. st55-60 40.45, H75-80 63.70. H70-75 64.10, H65-70 62.70- 63.80, H60-65 60-60.05, H55-60 39.20, 2 14.90, K 30.50-31.60 F 14.70. James Grieve st65-70 44, H75-80 51, H70-75 43, H65-70 44, 2 30-33, K 38, F 24. Transparante de Croncel H75 28.60- 28.90, H65-75 24.20-24.50,. 2 17.50, K 20, F 14. Ellisons Orange st75 39. st65-75 39. H75 38, H65-75 36 2 24-24.40, K 27, F 13. Zigeunerin H75 29, H65-75 27. 2 16, K 16, F 8,5. Glorie van Holland H75 33. H65-75 26. 2 17, F 12. Manks Codlin H60-70 24, 2 14, F 11. Allington pippin 2 12, K 14. Bramley Seedling H80 32.40, H70-80 23.20, 2 14.10, K 17- 17.30, F 13.30, Jack Lebel H75 31, H65- 75 20.95, 2 15-15.70, K 16, F 13.50. Lanes Prince Albert H75 20. H65-75 18. 2 14. K 16. Conference st75 61.80, st55-65 58.20-58.30, H65 59.50. H55-65 52.20-52.80, 2 23.20-24.20, K 33.30, F 17.20. Legipont st65 52, st55-65 45. H65 48. H55-65 46. 2 24, K 18, F 15, Beurre Hardv H70-75 84, H65-70 83, H60-65 70.05, H55-60 51, 2 40, K 52, F 24, Bonne Louise st60-65 49, st55-60 48, st50-55 40. H65-70 49. H60-65 48-49, H55-60 45.20-45.90. H50-55 36.60, 2 24.10-24.60. K 34, F 20.50. Beurre Superfin H65 35, H55-65 25, K 17 Herzogin Elsa H70 44, H60-70 42. 2 24, K 23, F 13. Spaan se wijnpeer H50-60 28, 2 16, Beurre Dylly H65 29, H55-65 28, 2 19. K 20. Maagdepeer H65 37.10, H55-65 36.90- 37.10, 2 10.80-10.85, K 17 F 9, Beurre Lebrun H55-65 42. 2 13. K 16. Pitmas- ton Duchesse H 75 42, H65-75 45. 2 23, K 28, F 13. Pondspeer H75 20, H65-75 21, 2 19, F 15. Udo-appels 1 13-22, Tr. de Vienne 2 34, President Roosevelt 1 18-23, Bergamotten 1 26-29, K 23, kroetappelen 5,20-6.90, kroetperen 7.50 valappelen 8,50. Verpakt fruit: James Grieve st80-85 54-61, st75-80 57-60, st70- 75 55-59, st65-70 49-53, blauwe druiven 1 115-125. bramen per doos 1 29-37, 2 24-26. pruimen: Warwick Droper 1 80- 119, 2 34-41, grof 43-93, F 16-47, Mo narch 1 70-100, 2 49, grof 30, F 24, rode eierpruim 1 54. Burbank Gyant 1 30, 2 6. Groentenveiling: aardappelen bonken 11, 1 9-9,5, 2 8, bloemkool 11- 27, dubb. princ,bonen 55-74, kropsla 3-8,5, andijvie 7-22. sav. kool 7-12, to maten 20-50, pronktoonen 51-53, snij bonen 63. ROTTERDAM, 1 okt. Binnen landse granen, ochtendbeurs, officieu ze noteringen per 100 kg. Tarwe op vochtconditie ca. 26.75, Voedergranen kalm. Zomergerst naar kwaliteit en droogte 22.75-24.75. Wintergerst naar kwaliteit 20.75-22.75. Haver naar kleur droogte en kwaliteit 20-24. Rogge doorsneekwaliteit ca. 21.75. Peul vruchten: groene erwten boerenschoon 40-69. Schokkers boerenschoon 40-72, Bruine bonen boerenschoon 85-90, uit gezochte partijen daarboven. ROTTERDAM, 1 okt. Aanvoer in totaal 1702, vette koeien en ossen 1144, varkens 558. Vette koeien le kw. 3.10- 3.28, 2e kw. 2.90-3.08, 3e kw. 2.70-2.80. Varkens (lev, gew.) 2.03, 2.01, 1,99. Vette koeien, aanvoer groter, handel kalm, lager in prijs, prima's boven no tering. Varkens (lev. gew.) aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, iets min der in prijs. Prima's boven notering vooral bij afloop lichtere soorten be neden notering. TERNEUZEN, 1 okt. Sla 5.70-11.10, bloemkool A2 37-55, B2 25-42, C2 14- 20, C afw. 10-61, gr. komk. C 25, witte kornk, 8-23, peen 17-30, kroten 12. bin tjes 7.40-7.50, eigenheimers 8.70-9.20, andijvie 7-22, stoksnijbonen 55-68. pr. bonen 35-84, pronkbonen 74-77, rode kool 3,5-15, sav. kool 7-18, witte kool 5-7, peen 16-31, prei 10-13. knolselderij 7, spinazie 30-31, spruiten 21-41. to maten A2 21-43, B2 31-48, C2 20-25, uien 2 8-12. Cox Orange pippin K 33. F 16-17, val 9-11, Conference H2 24. Mannheim 337 011), Kaub 247 (—003), Trier 164 (—027). Koblenz 252 001), Keulen 233 (+006), Rulhrort 445 (+019), Lolbith. 1063 002), Nijmegen 842 004), Arnhem 854 (—003), Eefde 403 (—009), De venter 304 008), Namen la Plante 140 006). Maastricht hoofdsluis 4390 (+005), Borgharen 3934 (—047), Bel- feld 1158 (+015), Grave 494 (+025).

de Stem | 1956 | | pagina 3