AKKOORD OVER SAAR Niet op t.v. Tragiek van Poolse jongen in het proces te Poznan Mgr. AlfrinkSchakel Kerk in bij hnlpverlenin gaan niet-Westerse landen Rusland wil geduld met kwestie Nieuw-Guinea RECTOR SCHEERMAKERS WERD OP BIJZONDERE WIJZE GEHULDIGD Frankrijk en Duitsland zijn het over alle kwesties eens Stalinisme of Liberalisatie in het gedrag van Communisme Verschil Tito en Chroesjtsjef DE DOODOP DE WEC Mr. Burger op lastig kruispunt DÉFILÉ LANGS DODENCEL r WHAT IS IN A NAME DAGBLAD VOOR ZEELAND Adenauer moest in de regen wachten Voorstellen verderê Europese integratie Vochtig weer België-Nederland Sowjet-onderzeeërs in Middellandse Zee Indonesië wil Veiligheidsraad Naastenliefde in Ch ris lelijke gees t Berucht Bredanaar gearresteerd President Somoza overleden Top-uitslagen voetbal Wegwljzersysteem gereorganiseerd Niemand heeft zich hoeven te beklagen J 96e JAARGANG No. 22265 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland MAANDAG 1 OKTOBER 195S Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De Britse ambassadeur te Bonn, Hoyer Millar, heeft gisteren zijn verontschuldigingen aan de Westduitse bondskanselier, dr- Adenauer aangeboden, omdat door toedoen van Britse auto riteiten de 80-jarige bondskan selier zaterdag veertig minuten in de regen heeft moeten wach ten op het landen van het vliegtuig van de Franse pre mier, Mollet. De verkeerstoren van het vlieg veld Wahn, waar Mollet zou aankomen, liet Mollets toestel geruime tijd rondcirkelen en gaf voorrang aan vliegtuigen van de Britse luchtmacht. Het vliegveld Wahn staat onder Brits beheer. Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland en premier Mollet van Frankrijk hebben zaterdag bij hun besprekingen in Bonn volledige overeenstemming bereikt over de nog hangende kwesties inzake het Saargebied. Dank zij de overeenstemming die nu bereikt is over de res terende kwesties inzake het Saargebied, de kanalisatie van de Moezel en het grote Elzaskanaal, kunnen de slotovereenkomsten opgesteld en spoedig ondertekend worden, aldus het communiqué. Bij de bespreking van de interna tionale toestand is gebleken, dat Frankrijk en Duitsland eenzelfde standpunt ten aanzien van de ontwik keling van de wereldpolitiek inne men. 's-GRAVENHAGE. Toen een vrachtauto een 65-jarige bromfiet ser inhaalde, reed de bromfietser met zijn linkerschouder tegen deze wagen. De 65-jarige man bezweek aan zijn verwonding tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. 's-GRAVENHAGE. Toen het voorspatbord van de motor van een 24-jarige plotseling los schoot kon deze zijn motor niet meer houden en sloeg over de kop. Een vlak achter hem rijdende vriend motorrijder vloog over hem heen. In het ziekenhuis overleed de 24- jarige. HALFWEG. De bestuurder van een militaire vrachtauto kon plot seling zijn stuur niet meer hou den en reed met grote snelheid op een groep wachtende tramrei zigers in. Een van hen, de heer J. Scholten uit Zwanenburg, va der van zes kinderen, werd ge dood. Op zijn onheilsrit ramde de militaire wagen ook nog een fiet ser, die met zware verwondingen in een ziekenhuis werd opgeno men. Tegen de gevel van een ga rage kwam de auto tot stilstand. AMSTERDAM. Een 76-jarige voetganger stak onverwachts de rijweg over. Hij werd door een motorrijwiel gegrepen en overleed korte tijd later in het ziekenhuis. BIJ OVERSTROMINGEN in noord- oost-India zijn meer dan tweehonderd personen om het leven gekomen. Het aantal daklozen wordt op een half miljoen geschat. PRESIDENT Soekarno van Indonesië is gisteren in Peking aangekomen. IN HET technologisch instituut van Californië heeft men in een synchro- ton een apparaat om atomen te verbrijzelen de snelheid van elec- tronen zover opgevoerd, dat die van het licht op 520 km na bereikt is. DE NAVO is in Frankrijk bezig een 700 km. lange pijpleiding aan te leg gen van de Atlantische kust bij Saint Nazaire tot aan Metz om de gealli eerde vliegtuigen in geval van oorlog Van brandstof te voorzien. DE 72-JARIGE Clement Davies is afgetreden als leider van de Britse liberale partij. Hij wordt opgevolgd door de 48-jarige Y. Grimond. OM KRACHT bij te zetten aan hun looneisen zijn 105.000 Japanse metaal bewerkers in staking gegaan. WILLIAM BOEING, de stichter van de bekende Amerikaanse vliegtuig fabrieken van die naam, is op 75-ja- rige leeftijd te Seattle overleden. KARDINAAL SPELLMAN heeft tot de katholieke Amerikanen het ver zoek gericht op zondag geen inkopen te doen, die evengoed door de week gedaan kunnen worden. Het winkelen op zondag noemde de Kardinaal een ..verraderlijke en zich snel uitbrei dende gewoonte". Weersverwachting van het K.N. M.I. te De Bilt tot vanavond,, opgemaakt zondagavond 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met Wer en daar wat regen en een kans op onweer. Zwakke tot ma- j "ge. wind uit zuidelijke richtin- S gen Tamelijk warm. Verwachting van het Belgisch S Weerkundig Instituut: Kalme of matige wind uit zuid zuidwest. Zwaar bewolkt tot betrokken met regen des morgens t en later opklaringen. Plaatselijk oes morgens nevel of mist. MVandaag: zon onder 18.18 uur. *ïn onder 16-42 uur. 5 nr> <!Fn: Zon °P 6-43 uur; maan UP $.29 uur. De perschef van de Zuidslavische regering, Draskovic, heeft op een persconferentie meegedeeld, dat er meningsverschillen bestonden tussen president Tito en de Russische partij secretaris Kroestjev tijdens de be sprekingen, die zij dezer dagen in Zuid-Slavië hebben gevoerd. Over een groot aantal vraagstukken van internationale politiek en weder zijdse betrekkingen bestond evenwel een grote mate van overeenstemming. „Dat alles is normaal", aldus de perschef, „evenals het normaal is po gingen te doen om deze kwesties open lijk en rechtstreeks te bespreken". Dit geschiedt thans, gelijk bekend, aan de Zwarte Zee. Gisteren heeft Tito „van gedachten gewisseld" met Boelganin nabij Jalta. In gewoonlijk welingelichte krin gen gelooft men. dat het om de toe komstige ontwikkeling van het com munisme, vooral in Oost-Europa, gaat. Tito zou de andere communistische partijen tot meer liberale gedragslijn willen bewegen, terwijl de Russen de klok zouden willen terugzetten in de richting van het Stalinisme. Al informerende is mr. Burger te recht gekomen op een kruispunt van wegen, waarvan er echter geen en kele gemakkelijk begaanbaar lijkt. Op de een of andere manier zal hij toch de A.R. tevreden moeten stellen. Nog voor de zondag heeft de infor mateur contact gezocht met professor* Oud, de leider van de V.V.D., om te zien hoe de reacties daar zouden zijn. De V.V.D. heeft echter na een fractievergadering op zaterdagmorgen bekend gemaakt, dat eventuele kan didaten uit deze kring zelf zullen moe ten beslissen. Mr. Burger zal dit ter rein dus verder moeten verkennen, op gevaar af, dat een aangezochte kandidaat „ja" zegt, waardoor de mo gelijkheid cm een zetel voer de A.R. gereed te krijgen zou vervallen. Zaterdagmiddag werd nog bekend gemaakt dat mr. Burger aan H.M. de Koningin tussentijds rapport heeft uit gebracht. Over de achtergrond van dit bezoek kon in Den Haag geen com mentaar worden verkregen. De voetbalwedstrijd tussen België en Nederland, welke op 14 oktober in het stadion van Deurne wordt gespeeld, zal niet via de televisie kunnen worden uitgezonden. De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft daarvoor geen toestemming ge geven. De Franse en Duitse staatslieden hebben met genoegen geconstateerd, dat de belangstelling van Engeland voor de vereniging van Europa toe neemt. Mollet bracht Adenauer op de hoog te van de besprekingen die hij op dit punt in de afgelopen dagen met pre mier Eden heeft gevoerd. Europese gedachte Mollet en Adenauer zijn bereid ge meenschappelijke voorstellen te la ten uitwerken voor ontwikkeling van de activiteit der Europese organen, zoals de Raad van Europa, de Orga nisatie voor Economische Samen werking en de Westeuropese Unie, en deze voorstellen aan de belangheb bende regeringen voor te leggen. In het bijzonder willen zij de mogelijk heid van een werkelijke wapenge meenschap, volgens de Parijse ak koorden, laten bestuderen. De beide staatslieden zullen geza menlijk sjreven naar spoedige tot standkoming van Euratom en een gemeenschappelijke Europese markt. Duits geld De overeenkomsten inzake de Saarkwestie vormen een aanvulling op de akkoorden die in juni jl. in Luxemburg gesloten zijn. Zij voorzien o.m. in de omwisseling van de munt eenheid in het Saargebied van Fran se franks in Westduitse marken. De Duitse Bondsrepubliek zal in een overgangstijd van drie jaar op een niet tevoren bekendgemaakt ogenblik het Franse gelpi dat in het Saargebied in omloop is, vervangen door Duits geld. Frans geld ten be drage van 40.000.000.000 frank zal na de invoering van het Duitse geld worden vernietigd. De koers is vastgesteld op: één mark voor 83 frank. De Duitsers zijn echter van oordeel, dat de koop kracht van honderd franken gelijk is aan die van één mark. In het proces te Poznan tegen ne gen jongelieden van achttien tot 22 en een man van 35 jaar, die onder meer worden beschuldigd van het aanvallen en beschieten van het hoofdbureau der Poolse veiligheids politie te Poznan en van de gevange nis, verklaarde de 22-jarige beklaag de Janusz Suwart snikkend dat hét, nu vier jaar geleden, op valse grond gevangen zetten van zijn vader een veteraan onder de Poolse com munisten zijn moeder krankzinnig had gemaakt, een broer tot zelf moord had gedreven en hemzelf, uit louter armoede, tot stelen had ge bracht. Suwart ontkende actief aan de on lusten te hebben deelgenomen. Suwarts vader (67), die in mei 1954 bij een amnestie is vrijgelaten, woon de op de publieke tribune het verhoor bij. Hij werd, toen hij na de verkla ring van zijn zoon de rechtbank ver liet, omringd door Poolse en buiten landse verslaggevers. Mej. Geldens, particulier secreta resse van H.K.H. Prinses Wilhel- mina vertegenwoordigde de Prinses bij het jaarlijkse défilé langs doden cel 601 in de cellenbarakken te Scheveningen, dat zaterdag werd gehouden. We zien mej. Geldens hier in gezelschap van prof. Cleve- ringa, voorzitter van de Stichting Oranjehotelbij de cel. Een woorvoerder van de Britse ad miraliteit heeft geen commentaar wil len geven op een bericht in een Brits blad, dat de Britse admiraliteit ge ruchten onderzoekt over de aanwezig heid van Russische onderzeeboten in het Middellandse-Zeegebied. Volgens de Sunday Express zou men deze aanwezigheid in de laatste dagen verschillende malen hebben geconsta teerd. Het blad voegt hier aan toe, dat „deze waarnemingen in verband staan met voorgaande getuigenissen dat er Sovjetrussische onderzeeboot bases zijn gebouwd in Valona en andere plaatsen aan de Adriatische kust van communistisch Albanië". Volgens dit blad is het bekend, dat maarschalk Tito zich zorgen hierover maakt. De mogelijkheid van het ge bruik van deze bases in het Suezge- schil kan een van de redenen zijn van Tito's geheimzinnig bezoek aan de Sovjet-Unie .ald^s het blad. Mgr. B. J. Alfrink, de aartsbisschop van Utrecht heeft, ter gelegenheid van de viering van het tienjarig bestaan van het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut, de Katholieken opgeroepen deel te nemen aan de inspanningen om het materiële welzijn van niet-Westerse volken te verhogen en hij heeft de mening uitgesproken, dat de kerk bij de uitvoering van de daartoe bestaande plannen niet zal mogen worden uitgeschakeld. Het zou voor de niet-Westerse vol keren een onoverzienbare geestelijke ramp betekenen, wanneer het Westen bij de ontmoeting met deze volkeren slechts zyn materiële beschaving zou aanbieden en niet de handreiking zou doen van zijn christelijke, Evangeli sche erfenis. De Kerk prijst de inspanningen van allen, die het materiële welzijn van grote delen der mensheid willen die nen, die in bestaansnood verkeren en gebrek hebben aan materiële en cul turele basisgoederen. Zij spoort haar kinderen aan zich met die inspannin gen te verenigen. Maar zij kan daar bij niet afzien van haar eigen taak. Er zijn grote projecten, die naar hun aard slechts door intergoevernemen- tele organen of door afzonderlijke staten kunnen worden gefinancieerd en georganiseerd. Maar bij de uitvoe ring ervan zal men de kerk niet moe ten voorbijzien. En hetzelfde geldt voor activiteiten van particuliere aard, die op het nationale plan on dernomen worden." Daarnaast had volgens mgr. Al frink de Rooms Katholieke Gemeen schap zelf de onafwendbare godsdien stige verantwoordelijkheid om naas tenliefde van mondiale aard te be trachten in de vorm van sociale en culturele hulp. De plechtigheid werd door vele kerkelijke en wereldlijke autoriteiten en tal van vertegenwoordigers van katholieke organisaties bijgewoond. Daaronder waren minister mr. J. M. A. H. Luns, staatssecretaris H. C. W. Moorman, de ambassadeurs, gezan ten en diplomatieke vertegenwoordi gers van vele landen, de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen en talrijke kathólieke kamerleden. Indonesië heeft de Aziatisch-Afri- kaanse groep bij de Verenigde Na ties op de hoogte gesteld van zijn voornemen de kwestie Nieuw-Guinea te doen opnemen op de voorlopige agenda van de algemene vergade ring, die op 12 november zal worden geopend. Volgens een Indonesische woord voerder hebben zeven leden van de A.A.-groep er in toegestemd de brief aan de secretaris-generaal te onder tekenen: Pakistan, Egypte, Yemen, Syrië, Saoedi-Arabië, Ceylon en India. Birma, Philippijnen, Thailand, Iran en Libanon hebben reeds een toezegging gedaan, maar wachten nog op difinitieve instructies van hun regering, aldus werd verklaard. Volgens een verslag van PI A's hoofdredacteur, die Soekarno vergezelt op diens reis door de communistische landen, heeft Bulganin, de Indonesiërs gewaar schuwd geduld te oefenen met hun geschil met Nederland over westelijk Nieuw-Guinea. ,,West- I-ian is een internationaal vraag stuk, dat met een oplossing op lange termijn uit de wereld dient te worden geholpen", zou Bulga- n:n hebben verklaard. De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, Roeslan Abdulgani, heeft een Russisch voorstel afgewe zen om in de gezamenlijke verkla ring, die twee weken geleden na het bezoek van president Soekarno aan de Sovjet-Unie werd uitgegeven, een zinsnede op te nemen over de onaf hankelijkheidsbewegingen in Noord- Afrika. De Russische leiders hadden even eens, volgens een verslag van PIA's- hoofdredacteur de wens uitgesproken in de gezamenlijke verklaring de Franse houding inzake Algerië, Tu nesië en Marokko te veroordelen. Twee rechercheurs van de Heerlen- se politie hebben in de hal van het station te Heerlen een berucht in breker gearresteerd. Het was de 30- jarige E. V. uit Breda, die sedert enige tijd door de politie werd gezocht. Na verhoor werd de man in Heerlen in gesloten. Dezer dagen zal hij aan de officier van justitie te Maastricht worden voor geleid. Sedert augustus van dit jaar keken politie-agenten van het hele land uit naar V., die ervan verdacht werd op tal van plaatsen inbraken te hebben gepleegd. V. leidde een zwer vend leven en gaf, wanneer hij in hotels of pensions logeerde, telken male een andere naam op. Vrijdag echter liep hij tegen de lamp, nadat hij in Heerlen gesignaleerd was. Op het moment dat hij een treinkaartje wilde kopen, werd hij door twee mannen van de recherche in de kraag gegrepen. De man, een oude bekende van de justitie, heeft bekend een groot aantal inbraken te hebben ge pleegd. Behalve vijf inbraken in Heer len heeft hij zich ook nog schuldig gemaakt aan inbraken in Eindhoven, 's-Hertogenbosch, Utrecht, Amers foort, Waalre en Vaals. Mogelijk heeft hij ook nog op andere plaatsen in Nederland ingebroken. President generaal Anastasio Somo za van Nicaragua, op wie verleden week een aanslag is gepleegd, is za terdag aan zijn verwondingen over leden. Hij zal worden opgevolgd door zijn 34-jarige zoon Luis, die voorzitter is van de senaat van Nicaragua. De vader vertelde, dat hij nog niet was gerehabiliteerd. Hij werkte nu als nachtwaker. Misbruik van macht In een ander proces tegen de ver dachten van de moord op een korpo raal van de Poolse veiligheidspolitie heeft de rechter bepaald, dat de mi nuten van het vroegere verhoor van Sroka en Zurek niet in het recht bankverslag worden opgenomen als gevolg van een mededeling van de openbare aanklager over misbruik van macht door de politie bij het ver hoor. Functionarissen ontslagen Te Warschau is gisteren officiëel bekend gemaakt, dat de onderminis ter voor de machine-industrie, Ro man Fidelski, en de onderstaatsse cretaris by het ministerie van bui tenlandse handel, Edward Demidovs- ki, van hun functie zijn ontheven. De twee functionarissen waren in dertijd verantwoordelijk voor de on derhandelingen met de arbeiders van de grote locomotievenfabriek te Poz nan over betere arbeidsvoorwaarden. De top-uitslagen van het Neder landse voetbal (gisteren door de ploe gen uit de eredivisie verkregen) luiden: 1—4 2—0 0—3 2—5 2—0 2—2 2—0 '54 SpartaNAC GVAV—NOAD EindhovenAjax MVV—DOS Rapid JCVW ElinkwijkFortuna FeüenoordPSV Willem IISpel. Enschede 22 AmsterdamBW 32 Voor verslagen en actie-foto's mo gen wij U verwijzen naar onze sport pagina's. Een der zusters van de con gregatie van de H. Joseph heeft gisteren tegen de zeereerw. heer A. J. Scheermakers, die zijn 25- jarig rectorschap van de stich ting „Moederheil" te Breda Het bestuur van Moederheil bood de jubilerende rector Seheermakcrs een televisie-toestel aan als blijk van zijn grote waardering. Het was mr. F. van Meerwijk, voorzitter van de stichting, die, zoals de foto laat zien, het kostbare geschenk overhandigde. vierde, gezegd: „Misschien heb ben Uw mede-rectoren U 25 jaar geleden beklaagd, toen U naar de zusters van St. Joseph en dus naar „Moederheil" kwam". De rector grinnikte eens en tijdens de intieme huldiging in het Moeder huis is duidelijk gebleken, dat nie mand zich over het langdurig rector schap van rector Scheermakers heeft hoeven te beklagen. Hij zelf wel al lerminst. Mr. F. van Meerwijk, voorzitter van het bestuur van de stichting „Moederheil", heeft bijvoorbeeld ge zegd, dat de adviezen, die de rector gegeven heeft, veelal richtinggevend waren voor de handelingen van het bestuur. Mr. van Meerwijk noemde de werkzaamheden van de rector te veel om op te noemen, doch hij had speciale waardering voor de grote arbeid, die rector Scheermakers op het terrein van de vrouw heeft ver richt. Dokter Th. van Dijck, geneesheer directeur van „Moederheil," schetste rector Scheermakers op geestige wij ze als „het artistieke type van de Vlaamse priester, die een veelzijdige blik op het leven heeft". Hij bracht nog even het zeer geslaagde zangtrio „Black and White" in herinnering, waarvan rector Scheermakers lid is geweest en dat o.m. vrij vaak het schone lied „Aan de muur van het oude kerkhof" gezongen had. Gelukwensen en dank mocht de sympathieke rector voorts nog ont- f vangen van de verpleegde meisjes, van de kraamverzorgsters en -ver pleegsters en van het mannelijk per soneel van Moederheil". Dankbaarheid De rector zelf zei, dat het een dag van ontzaglijke dankbaarheid was en hij was eenieder erkentelijk voor de prettige manier van samenwerking en voor de steun, die hij steeds had mogen ondervinden. De kleine en 4-jarige Jackie was met zijn hartveroverend toespraakje de tolk van een vijftiental kleine kin deren die op zeer charmante wijze hun gelukwensen kwamen aanbieden. Na de intieme huldiging, die o.m. werd bijgewoond door mr. A. A. M. Struyken. gouverneur van Suriname, werd rector Scheermakers gehuldigd door de buurt en door de parochie. Harmonie Concordia, de Ginneken- se drumband, ruiterij, gidsen, ver kenners en bruidjes hebben meer dan een uur hun grote erkentelijkheid voor „hun" rector kenbaar gemaakt. De feestdag was geopend met een plechtige H. Mis van dankbaarheid in de kapel en werd besloten met een lof. In de middag vond een zeer druk bezochte receptie plaats, waar tal van geestelijke en wereldlijke autori teiten op verschenen. De A. N. W. B. zal zijn wegwijzers, staande langs de routes, die deel uitmaken van het Europese wegen net, tot de instelling waarvan in 1948 in Genève was besloten, in het kader van het besluit het weg- wijzer-systeem ingrijpend te wij zigen, voorzien van speciale bord jes die de letter E. en het corres ponderende nummer en de rich tingsaanduiding in wit op een groen fond dragen. De bovenste foto laat zien, hoe deze nieuwe aanduiding is. Als in de toekomst een naam van een stad op een ANWB-bord dubbel-wit-omlijnd is (zie aandui ding Arnhem op de linker-beneden foto), betekent dat, dat men, deze richting volgende, een auto-snel weg in dit geval tevens een E- weg naar deze stad bereikt. De ANWB zal verder alle voorrich- tingsborden langs autosnelwegen van een dubbele omlijsting voor zien. In een der pijlen op de foto rechts-onder is de letter E met nummer aangebracht ten teken, dat de hier gevolgde route Utrecht Amsterdam deel uitmaakt van het Europese wegennet. De borden wor den in reflecterend materiaal uit gevoerd en zijn ook bij geringe ver lichting in 't donker goed leesbaar. Prinses Margaret van Engeland is zaterdag voor een verblijf van drie dagen op Mauritius aangekomen. Een grote menigte verwelkomde haar. Londense bladen melden nog de volgende bijzonderheid over het bezoek van de prinses. Bij het begin van de weg, die van de haven van Port Louis naar het stadscentrum leidt, woont een timmerman, wiens naam met grote letters voor komt op een daar opgesteld reclamebord. Van officiële zijde was de tim merman verzocht dit bord voor de duur van het bezoek van de prinses weg te halen, doch hij weigerde. Men is het nu eens geworden over het volgende compromis: op het tijdstip van de aan komst van Margaret zal de naam met pakpapier onzicht baar worden gemaakt. De timmerman heet namelijk Townsend....

de Stem | 1956 | | pagina 1