NAC LIET A'DAM GEEN KANS: 3-1 RBC Tevreden Reden? Eden no. I Fe mat DOSKO verloor yan Wilhelmina: 1-2 Derde wedstrijddag werd chaos door sensaties BW REKENDE AF MET RIVAAL WITT EM-TT Amateurs Voor de 5e maal Zilveren Vaas in Ned. handen Vlissingen moest heftig vechten voor zege op Kimbria De 21ste Int. Boulevardloop N0£ afh Fameuze „dat" was er weer... RBC benauwd, maar verdiend winnaar bij 't Gooi: 0-1 Bredanaars snel zeker van zege Klaas Buchly als Tourleider gevraagd Longa sloeg pas in 2e helft toe.... NOAD versloeg matig Sparta Een van MW's treffers Wie voorspelde juiste uitslagen....? Cujé óók winnaar Tilburgers sloegen terug te laat NEC had niet veel moeite met Baronie Vlissingen begon met puike zege De int. motorzesdaag.se te Garmisch Veertien medailles mee naar huis ft Voetbal over de grenzen Hein Cujé onbedreigd winnaar In vei voc DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 24 SEPTEMBER 1956 t (Van onze speciale verslaggever.) NAC heeft zijn fameuze „dat" terug Het had gisteren tegen Amsterdam weer die bijna onver klaarbare macht om te kunnen, wat het wilde. Die tot ge vreesde faam gegroeide team-gewoonte om ineens als één man voor verbazing te zorgen. Amsterdam in het prilste begin van deze competitie al winnaar van de Bredanaars werd in de eerste helft totaal door het „oude' 'NAC, door zowat hetzelfde NAC van de glans wedstrijden van voorbije seizoenen uiteen gespeeld. In deze pe riode stelden de gastheren hun zege veilig door drie goals. Na de hervatting was zoveel vuur niet meer nodig. Amster dam kreeg net genoeg vrijheid voor een (overigens prachtig) tegenpunt. Het kwam te laat om de zaken nog anders te maken dan ze waren. In de eerste speelhelft had NAC getoond, dat het wilde winnen grote deel lekker in hemdsmou wen in het zonnetje stond te kij ken. ,,Wij doen aan wintersport", zei iemand. ,,Je hoeft niet meer naar Zwitserland te gaan om daar in het najaar of 's winters lekker bruin te worden. Je gaat in Ne derland eind september gewoon naar het voetballen kijken." Ook de temperatuur, die de uitslo vende september-zon ons cadeau deed, was er oorzaak van, dat na de thee het voortreffelijke duel wat in kwaliteit zakte. De hitte gaf nog een extra dreun boven de inspanningen van vóór de thee en de fraai begon nen wedstrijd ging daardoor wat slap jes „uit". Daarover maakte zich echter nie mand kwaad, want de voornaamste vraag bij ieder voetbal-duel (Hoe loopt het af was toen al lang be antwoord. Zenuwachtig Het was NAC geweesj, die spoedig alle twijfels had weggenomen. Het startte met aanvallen, die zo onweer staanbaar over het veld werden uitge sponnen, dat ze er bij Amsterdam echter steeds zenuwachtiger van wer den. De veilige muur Mesman-Bos kamp voor keeper van Raalte raak te opvallend snel de kluts kwijt. De beide backs gingen onzeker doen en konden om de haverklap ver keerd worden gestuurd. De Bredanaars plukten na een half uurtje de vruchten. Pauw v. d. Ho ven plaatste na een hele serie breed te-aanvallen opeens een pass door het midden. Leo Canjels „hakte" die met groot gevoel precies in de richting van Vergouwen. En deze Vergouwen deed het laatste: Hij gaf een schot af, dat onhoudbaar in de netten ver dween. (1-0). Twee goals De twee volgende Bredase goals maakte v. Raalte niet meer mee. Hij werd aan de hand gewond en Werd vervangen door Visser, die (warm of niet warm) een extra trui moes; aan trekken, omdat het shirt, dat hij droeg te veel op die van NAC leek. Visser kreeg in de 41ste minuut Hoogenhuizen en Overbeeke op be zoek, die vlak voor zijn doel een lis tig ruilspelletje met het leer kwamen spelen. Net toen de Amsterdam-de fensie eindelijk kon ingrijpen „jaste" Overbeeke de bal in het net (2-0). Nauwelijks twee minuten later dook de verdienstelijk spelende Piet Ver gouwen wéér voor hem op. Hij kreeg het leer te pakken en schoot. De bal raakte het been van een der Amster damse backs en zette zijn bochtig pad via de paal voort. Visser kon er niets aan doen. (3-0). Op verzoek van de sportcom- missie van de K.N.W.U. heeft Klaas Buchly een bespreking gehad met het leidinggevend li chaam op wielergebied, waarbij aan de Hagenaar is gevraagd of hij in beginsel bereid is in 1957 als directeur-techniek van de Nederlandse ploeg in de Tour de France te fungeren. Klaas Buchly heeft in principe /ïaar- op bevestigend geantwoord. Hij stelde evenwel enkele voorwaarden, waar omtrent de Wielren Unie zich nader zal beraden. Binnen niet al te lange tijd hoopt men een oplossing voor dit vraagstuk te hebben gevonden. (Van onze sportcorrespondent) Door een goed doelpunt in de 30e minuut in de eerste helft heeft RBC een verdiende, doch benauwde zege behaald op Gooi. De Hilversummers waren het eerst en het gevaarlijkst in de aanval, maar het duurde slechts 'n tiental minuten, want toen was het de jonge en snelle ploeg der Roosen dalers, die het initiatief definitief overnam. Bekkering in het ,,radio"-doel kreeg het moeilijk, maar stond pal tegen de snelle en goede aanvallen der gasten. In de 31e minuut moest hij zwichten voor een goal van midvoor Bruyninckx. Het was een hardwerkend RBC dat hierna trachtte de score te verhogen en het was maar een karige beloning dat de rust met 0-1 kwam.* Ook na de hervatting kon niet meer worden gescoord. Onder hoogspanning kwam het einde met een verdiende RBC-zege. Dosko en Baronie verloren (Van onze sportcorrespondent) Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat Longa met een zege naar Tilburg terug zou gaan, maar na de iVas zljn v9°rsPron2 tot ruim 50 me- hervatting hebben de witzwarten kans Sêgroeid. Alleen kwam hij over gezien hun 0-1 achterstand op UVS eindstreep met 100 meter achter Tegenpunt „Wacht even", zeggen ze in Roo sendaal. „Nu zullen w ij eens even beginnen"....: RBC heeft zich thans zonder een enkel verliespunt aan de kop genesteld bij de tweede divisie B. Het dankt deze politie aan de zege op 't Gooi. De ..buren" van de Roo- sendaalse ploeg brachten het er min der goed af. Baronie verloor bij NEC zijn derde wedstrijd in successie an de voorspoedige overwinningenrecks van Dosko werd door het Bossche Wilhclmina gebroken. Daarvan verlo ren de Bergenaren namelijk met 1-2. Longa zorgde ook nog voor een Bra bantse zege. Het rekende af met UVS. De stand luidt thans: om te zetten in een 3-1 zege. Het was een aardige strijd, waarin de gasten aanvankelijk sterker wa ren. Toch zag UVS kans door dc ac tieve Verkuilen de score te openen. Na de thee was Longa echter duide lijk sterker en door H. Struycken werd het 1-1, terwijl 10 minuten latei- spil Massuger voor 1-2 zorgde. Kort voor tijd was het midvoor N. Struy cken die de zege wel iets geflat teerd veilig stelde. hem D, Verra uit Haarlem De voornaamste uitslagen zijn 1 H. Cujé, 2 D. Verra, 16 min. 44.8 sec., 3 A. Keesom AV '23 (Amster dam) 16 min. 46.2 sec, 4 K. de Rui ter AV '34 (Apeldoorn), 5 A. Veld huizen (Orion) Oirschot). 6 P. Blee- ker Lucurgus (Krommenie). 7 J. Borst Olympus (Alkmaar). 8 J. Ver geer AV '47 (Boskoop)). 9 D. Mars AV aanland (Zaandam). 10 A. Ver baan Festina (Blerick). In de tweede helft probeerde Am sterdam het overrompelend systeem van NAC na te doen. Het nam even overwicht en kreeg daarvoor spoedig loon naar werken: Een ver schot van Feyen, dat iedereen verraste. Ook Goedhart(3-1). Daarna liet de Bredase verdediging (weer met de safe werkende Kees Michielsen op zijn vertrouwde plaats) Biets meer door. Wintersport Er waren 9000 toeschouwers bij NAC-Amsterdam, van wie het (Van onze sportcorrespondent) De 7000 toeschouwers bij NOAD- Sparta hebben over het algemeen een nogal povere vertoning gezien. Voor de rust werd er alleen maar hard op cn neer getrapt. Na de thee was Spar ta helemaal nergens meer. Dc Til- burgers konden dan ook gemakkelijk met 3-0 winnen. In de eerste speelhelft werd niet gescoord. Bij NOAD kregen onder an deren Damen, Louer, Meyer en van Oscb doelrijpe kansen, die echter tel kens nèt naast of nèt over gingen en aan de andere kant waren Verhoe ven en v. d. Gijp weinig gelukkiger. NOAD kwam in de tweede helft nogal vinnig voor de dag. In de 14e minuut werd het 1-0 door Mayer, die inschoot na goed voorbereidend werk van Louer en Maas. Er waren 20 mi nuten gespeeld toen Louer 'r voorzet gaf vanaf de linkervleugel. Damcn schoof de bal door naar Kentie, die doelman van Dijk voor de tweede maal passeerde. Bij Sparta werden de aanvallen steeds zeldzamer. NOAD kreeg loon voor het harde werken. Er waren 32 jnin. gespeeld toen Maas 'n voorzet gaf welke Damen Inschoof (3-0). 2e DIVISIE B RBC 3 3 0 0 6 4—1 Hilversum 3 3 0 0 6 9—3 Wilhelmina 3 2 1 0 5 7—5 ZFC 2 2 0 0 4 9—2 Longa 3 2 0 1 4 9—5 Zeist 3 2 0 1 4 10—7 Dosko 3 2 0 1 4 8—7 ONA 3 1 1 1 3 6—10 NEC 3 1 0 2 2 5—5 't Gooi 2 0 1 1 1 3—4 DHC 3 0 1 2 1 6—9 TOP 3 0 1 2 1 5—8 UVS 3 0 1 2 1 3—6 De Valk 2 0 0 2 0 2—8 Baronie 3 0 0 3 0 4—10 Na de wedstrijden, die de ploegen van de eerste divisie gisteren speel- den, zien de standenljjsten er als volgt uit: Maar het doel bleef verder schoon, althans aan die zijde. Want 5 minuten voor het einde passeerde Princen doelman Proost voor de twee de maal (1-2). (Van onze sportcorrespondent) Dosko heeft weinig ,,vuur" gedemonstreerd in de wedstryd tegen Wilhelmina. Er was zelfs een gasten-doelpunt voor nodig om de Bergenaren wat meer op dreef te heipen. Met rust zouden de bezoekers ver moedelijk reeds voorsprong hebben kunnen nemen, maar het ontbrak hen aan schutters. Door het povere spel van Dosko kreeg Wilhelmina herhaal delijk gevaarlijke kansen cadeau. In de zesde minuut van de tweede helft greep Nijssen veel te traag in, toen midvoor Princen met het leer aan zijn voet voor het doel kwam. Nijssen liet hem spelen, en gaf hier mede hét eerste doelpunt aan de gas ten (0-1). Tot aan de 18e minuut moest de Dosko-aanhang op de gelijk maker wachten. En die kwam nog uit een foutloos schot, dat Schuurbiers gaf. Keeper Wap liet het leer onder zich doorgaan (1-1). Het Wilhelmina- doel werd kort daarna onder 'n sper vuur gelegd. Het leer beukte lat en paal, en de defensie moest met kunst en vliegwerk keer op keer redding brengen. IIET NEDERLANDSE dames-voetbal elftal heeft de in Essen gespeelde ontmoeting met het Westduitse da mesteam met 1-2 verloren. Bij de rust van deze wedstrijd, die door 20.000 toeschiuwers werd bijge woond, stonden de Nederlansde da mes met 0-2 achter. Het „oude" MVV gaat aan kop na drie bewogen competitie-da gen in de ere-divisie. Het roos ter van gisteren veroorzaakte waarschijnlijk de beste opwin ding. Wat er aan uitslagen te voorschijn kwam moet iedereen hebben verbaasd. De man, die zijn formulier voor de voetbalpool voor deze dag goed heeft inge vuld is een genie óf hij heeft het met z'n ogen dicht gedaan. Wat zegt gij van NOAD, dat Sparta vloerde alsof het niks was? En van BW, dat tegen veler verwachting in het fiere Wil lem II bedwong? Zelfs de (3-1) NAC-zege op Amsterdam werd niet algemeen voorzien. Er werd in Breda evenwel zo vruchtbaar voetbal ge speeld, dat de Amsterdamse gasten niet aan de beurt kwamen. De chaos van sensaties kan worden aangevuld met de verpulverende nederlaag, die Fortuna aan Rapid toebracht en met een heleboel andere dingen, die niemand had ver wacht. air.dagmid.dag werd te Enschede de iioetbalwedstrijd Sportclub En- schede-F eijenoord gespeeld welke in een 3-2 zege eindigde voor Fijen- oord. Op de foto ziet men (v.r.n.l.) Steenbergen (F.), juist daarachter Lenstra (E.) en doelverdediger On derstal (F.) op 't moment dat Len stra de gelijkmaker had gescoord. lil 25e Utrechtse Singelloop Zaterdagmiddag is in Utrecht voor de 25ste maal de Utrechtse Singelloop gehouden over een afstand van 5500 meter. Ongeveer 200 lopers uit het gehele land hadden voor deze jubi leum-singelloop ingeschreven, van wie H. Cujé uit Middelburg de snel ste bleek. Hij legde de afstand af in de fraaie tijd van 16 min. 34.4 sec. Na de start nam hij een voor sprong, die hij zonder moeite wist te behouden en zelfs wist te vergroten. Na 3000 meter te hebben afgelegd, (Van onze sportcorrespondent) In een wedstrijd, die tot de laatste seconde boeiend en spannend bleef cn die vooral voor rust in een L.iog tempo werd gespeeld, heeft BW Volkomen verdiend) met 3-2 van Willem II gewonnen. De tricolores konden maar geen vat op het geraffineerde spel van ci - BVV-ers krijgen. Na 21 minuten k inden de 16000 toeschouwers jui chen toen van Overbeek een voor zat van van Bergen Ineens inschoot (i-0). Nauwelijks 7 minuten later, toen van Beurden er op zijn eentje t issen uitging en zijn ren met een juweel van een doelpunt besloot, kende de vreugde op de tribunes geen einde (2-0). Nadat van Bergen dertien minuten na de hervatting de stand op 3-0 had gebracht, sloeg Willem II terug. Eerst schoot Jan van Roessel uit een vrije schop laag in, 3-1, en toen Brooijmans uit een door de Jong scherp genomen hoekschop de stand op 3-2 bracht, vielen de Tilburgers zo fel aan, dat het er nog op leek, dat de overwinning de thuisclub nog zou ontgaan. Maar de versterkte BW-verdediging hield stand en tot grote vreugde van de toeschouwers behaalde de thuisclub de overwinning op zijn grot* rivaal. Deze foto toont een van de MVV- doelpanten, die MVV voor een glo rierijke zege op VVV nodig had. Doelman Swinkels (VVV) duikt tevergeefs naar de strafschop, die v. Bun (geheel links) loste. Toen de rust met een 2-0 score voor NEC inging was het slechts een ma tige beloning voor de Nijmegenaren, die reeds met 3-0 hadden kunnen voorstaan. Baronie dat aanvankelijk in de defensie moest, bepaalde zich tot gevaarlijke, snelle uitvallen, maar men miste de afwerking en daarom was het niet te verwonderen, dat Stallen voor de thuisclub de score kon openen. Door fel verdedigen bleef het bij deze goal, maar na de hervatting gingen Bos en Roos kansen benutten. Eerst deed Bos het. Roos bleef met twee doepunten niet achter en zo was de aardigheid er spoedig af en kon kort voor tijd Baronie naar 4-1 ko men. Vlissingen is zijn competitie bij de eerste klasse amateurs in afdeling C begonnen met een zege. De Zeeuwen I haalden bij Kimbria de punten weg. Ze wonnen er met 1-2. De Spechten (debutanten in dit gezelschap) hebben zich dank zij de overwinning op WH '16 meteen maar brutaal-weg op de eerste plaats gespeeld. De standenlijst ziet er als volgt uit: EERSTE KL SSE C Spechten 2 2 0 0 4 93 Roermond 2 2 0 0 4 94 VSV '34 3 2 0 1 4 6—3 Vlissingen 1 1 0 0 2 21 Maurits 1 1 0 0 2 21 WH '16 2 1 0 1 2 7—6 Alliance 10 10 1 11 MOC '17 10 10 1 1—1 TSC 10 0 10 0—3 Brabantia 2 0 0 2 0 48 Kimbria 2 0 0 2 0 16 SC Emma 2 0 0 2 0 1—6 (Van een speciale verslaggever.) GARMISCH, zaterdagavond. Het Nederlandse B-team, bestaande uit Ben Jansema (Hen gelo), Jan van der Hoek (Amsterdam), Theo Witberg (Monster) en Frits Selling (Amsterdam) heeft de Zilveren Vaas gewonnen. Tjsechoslowakijë werd eerste in de International Trophy van de Zesdaagse met Italië op de tweede plaats en Groot-Brit- tannië als derde. Gedanst hebben de jongens van het Nederlandse B-team, toen zij zeker waren van de Zilveren Vaas. „We hebben hem, we hebben hem wéér gewonnen!" Vol vreugde spron gen de rijders, de officials van de K.N.M.V. en de supporters op, toen zij de eindstand opmaakten. Het zag er overigens niet naar uit, dat onze landge noten een kans zouden maken, want de route over 130 km. was zeer zwaar. In dit circuit waren alle hindernissen opgenomen, die de rijders in de dagen ervoor reeds hadden bestreden. De spanning steeg, naarmate de strijd zich toespitste. Alle vijf de ploegen kwamen namelijk na deze zware wedstrijd straf puntloos aan de finish en de speed-test" moest dus de beslissing brengen. Het leek er in het begin op, dat de Duitse N.S.U.'s de beste kansen zou den hebben met hun vijf versnellin genmachines. Maar de Nederlandse jongens vochten hardnekkig, zodat zij halverwege de race een kleine voor sprong hadden genomen. Ben Jansema kwam 11 seconden bo ven zijn voorgeschreven gemiddelde en nam wel het leeuwenaandeel voor zijn rekening. Jan van der Hoek 10, Frits Selling 7 en Theo Witberg 4 seconden. Toen de eindstand werd opgemaakt, bleek, dat Nederland B met 2.073.8 pt. aan de kop stond. Duitsland A werd tweede met 2042.4 pt. Een verschil dus van 31 seconden. Dit betekende, dat iedere rijder ongeveer 73/4 seconde voorsprong op de Duitsers had geno men. De Tsjechen kwamen op de 3e plaats met 1889.8 pt. Vierde was Polen A met 1284.4 p. en vijfde werd Enge land B met 1087.7 pt. De Zilveren Vaas, in 1923 op voor- Advertentie) stel van de K.N.M.V. ingesteld, kwam dus voor de vyfde maal in het bezit van Nederland. De laatste keer dat onze landgenoten de Vaas wonnen was in 1954 in Wales. 110 uitvallers Van de gestarte 313 rijders hebben er 203 de zesdaagse uitgereden. Daar van zijn er 118 gouden medailles, 51 zilveren en 34 bronzen. ((t De Nederlanders kunnen zeer tevre- c den zijn over de behaalde resultaten. blirpluS Onze landgenoten startten met 20 rij ders, van wie er 10 een gouden me daille behaalden. Dit zijn; Martien de Haan (Strijen), Priem Rozenberg (Maastricht), Ben Jansema (Hengelo) Jan van der Hoek, Frits Selling, Si mon Schram en Jan Markus uit Am sterdam, Theo Witberg uit Monster, Ton Bakker, (Wassenaar) en Bob Bakker (Zandvoort). Een zilveren medaille was voor An- dré Hak (Den Haag) met 3 strafp., Frans Vos (Dordrecht) met 11 en Piet van der Mispel (Driebergen) met 20 strafpunten. Flip Haaker uit Bad hoevedorp behaalde met 51 strafp. een bronzen medaille. Ook het Nederlandse Maico.merken- team met de rijders van der Hoek, Markus en Bakker eindigde strafpunt- loos met goud. Van oud* d* héél bakende VIRGINIA i Vlissingen heeft het in de eerste kwartiertjes bij Kimbria zwaar te ver duren gehad. Het moest met de rug tegen de muur vechten en slechts met veel kunst en vliegwerk hield men het doel schoon. Na de thee lukte het heel wat heter en in die periode werd de Zeeuwse (1-2) zege dan ook veilig gesteld. De knappe combinaties van de Maastrichtenaren liepen zonder uit zondering dood op stopper Barten en zijn mensen, terwijl in laatste instan tie keeper Baart zijn mannetje stond. Toch deden zich nog enkele goede sco ringskansen voor, maar de Kimbria- aanvallers bleken niet juist te kunnen richten. Na de hervatting werkte Vlissingen zich onder de druk van de gastheren uit. Nadat H. de Nooyer al heel dicht bij een doelpunt was geweest, profi teerde J. de Nooyer in de tiende mi nuut van een misverstand in de Kim- bria-defensie. Zijn schot was onhoud baar. (0-1). Niet lang daarna liepen de gasten tot 0-2 uit. J. de Nooyer voltooide een soloren met een voor zet naar Kleinjan, die de Kimbria- keeper passeerde. De spanning keerde in volle hevig heid terug, toen de Maastrichtenaren na een fel offensief tot 1-2 kwamen, dank zij een doelpunt van Muytjens. Met man en macht verdedigde Vlis singen echter de volle winst. Het be hield die ook. MVV 3 3 0 0 6 7—2 Ajax 3 3 0 0 6 7—3 Feijenoord 3 2 1 0 5 11—6 Fortuna '54 3 2 0 1 4 9—2 SC Enschedé 3 2 0 I 4 12—6 VVV 3 2 0 1 4 4—3 Elinkwijk 3 2 0 1 4 6—6 Willem II 3 1 1 1 3 11—6 NAC 3 1 1 1 3 5—4 NOAD 3 1 1 1 3 6—5 GVAV 3 1 0 2 2 5—7 Sparta 3 1 0 2 2 4—7 Rapid JC 3 1 0 2 2 5—11 Amsterdam i 1 0 2 2 4-10 Eindhoven 3 1 0 2 2 2—6 BW 3 1 0 2 2 5—9 DOS 3 0 0 3 4—7 PSV 3 0 0 3 0 2—9 Engeland Birmingham City-Cardiff City 2-1, Blackpool-Charlton Athletic 3-2, Bol ton Wanderers-Wolverhampton Wan derers 0-3, Evcrton-Sunderland 2-1, Leeds United-Aston Villa 1-0, Man chester United-Manchester City 2-0, Necastle United-Burnley 1-1, Ports- mouth-Preston Northend 2-2, Shef field Wednesday-Arsenal 2-4, Totten ham Hotspur-Luton Town 5-0, West Bromwich Albion-Chelsea 2-1. Bijna een miljoen toeschouwers heb ben zaterdag de league wedstrijden bijgewoond, een rekord voor dit sei zoen. Manchester United, kampioen van de league, versloeg Manchester City met 2-0. Het heeft nu al 23 wed strijden achter elkaar gespeeld zon der een nederlaag te lijden. Zij heb ben de leiding met 1 punt voorspong Leeds United, die dit seizoen van de tweede naar de eerste divisie is ge promoveerd, heeft het ook dit keer weer uitstekend gedaan; Aston Villa werd met 1-0 verslagen. België Daring -Rac Mechelen 6-3, Beer- schot-Gantoise 2-5, Verviers-Luik 2-1, Beringen-Anderlecht 0-1, 1 illeur-Ber- chem 0-7, Standard-Union 5-2, Lierse- Antwerp 1-3, Olympic-SC Charleroi 3-1. Verviers heeft de leiding in de rang schikking van Luik overgenomen. Verviers bezit 7 punten. Daarna volgt Luik met 6 punten en Gantoise even eens met 6 punten, maar met een minder gunstig doelgemiddelde dan Luik. Frankrijk Nice-Racing 1-1, Toulouse-Monaco 3-0, Lyon-Angers 2-0, St. Etienne-Metz 2-0, Valenciennes-Marseille 2-2, Nan cy-Strasbourg 3-3, Nimes-Rennes 2-1, Sochaux-Lens 2-2, Sedan-Reims 0-4. Na 6 wedstrijden leidt St. Etienna met 11 punten vóór Reims (10 punten) en Lyon, Marseille en Racing (alien 8 punten). Monaco staat onderaan met 2 punten. Voor de internationale Boulevard loop te Vlissingen, welke de VSV Marathon gisterenmiddag voor de 21ste maal organiseerde, versche nen een 50-tai lopers aan de start. Van de 12 B-junioren, die 10Of) me ter liepen, had Biesbroeck uit Hulst bij het keerpunt de leiding, gevolgd door de Belg J. Imbert en Kas Mul- dr van EMM uit Middelburg. Na ht keerpunt echter kwam de Marathon- ner J. van eenen fel opzetten en hij wist als eerste te finishen in 2.15.8. De Belg Imbert werd door Kas Mul der zelfs nog van de tweede plaats verdrongen. Voor de A-junioren bedroeg de af stand 1400 meter en hier vertrokken 1 deelnemers. Bouwens van EMM uit Middelburg had bij het eerste keerpunt de leiding, op de voet ge volgd door de Belg Wuyts, Schelle- man van Olympia '47 en icavet uit Hulst. Bij het tweede keerpunt was de situatie gewijzigd. Scheliemans had toen de kop genomen. Wuyts lag nog steeds in tweede positie, maar Rudi Mondeel van EMM had zich naar 'de derde plaats opgewerkt. Scheliemans wist tot op de eind streep de leiding te behouden, doch Wuyts zag zich nog gepasseerd door Mondeel. ZES OUGEGEVEN. Voor de 3600 meter startten 21 se nioren. es van hen kwamen niet aan ed finish. Hin Cujé nam dadelijk de leiding en had bij Brittannia, het eerste keerpunt, reeds een flinke voor sprong op de Belgen Joossen, Ca- disseur en Lambrechts. Staf Dobbe' laere lag in vijfe positie, waarna weer een groepje Belgen kwam. B(j „De Ruyter", heat tweede weerpunt, had Hein Cujé z(jn voor- Training voor Deurne begint dinsdag (morgen) Naar w(j vernemen z(jn de vol gende spelers uitgenodigd voor de centrale training, welke dinsdag a.s. te Boxtel onder leiding van Donner- feidt, ofenmeester van Fortuna '54 begint: De Munck, Landman, Wiersma, Kuys, Kerkum, Boskamp, Schaap, van der Hart, Notermans, Klaassens, van Bun, Bosslaar, Voges van der Gyp, Lenstra en van der Kuil. Met toestemming van Fortuna zal Donnerfeldt voorlopig tot aan de wedstrijd BelgiëNederland, welke 14 oktober te Deurne wordt gespeeld, de leiding hebben bij de centrale training van deze spelers. sprong nog vergroot. Joosen volgde op de tweede plaats en ver daar achter kwam Lambrechts, Gadis- seur en Staf Dobbelaere. Hein Cujé won onbedreigd in 10.26.3, met bijna een halve minuut voorsprong op Joosen. Staf Dobbe laere wist zijn vijfde plaats te be houden en werd daarmede twe*d* Nederlander. Kiinen eerste in nationale Bosloop te Waalwijk over een afstand van 200 meter Is gewknnen door Frans Küngn (Sprint, Breda) in 23 min. 39 sec. Veldhuizn e (Orion, Oirschot) werd tweede in de tijd van 24 min. 57,6 sec. Bij de B-klassers, die eveneens 7200 meter moesten afleggen, zege vierde Christ (Oss-Volvo), Den Bosch) in 27 min. 35,3 sec., terwijl Rijvers (DJA, Breda) winnaar van de C-kiassers (4800 meter) werd in 17 min. 43,4 sec. Van Noort (SHJ, Drunen) ging bij de D-klassers, die eveneens 4800 meter moesten lopen, als eerste over de eindstreep in 1 min. 57 sec. 1SBSSÊ Alkmaar Limburgia ADO SW Xerxes Haarlem HVC KFC Vole wijekers Wageningen Helmondia DWS Rod a Sport VSV Graafschap Emma le DIVISIE 3 2 Blauw Wit HDVS Excelsior SHS RCH DFC Rigtersbleek Stormvogels Volendam Vitesse AGOW Sittardia EDO Fortuna VI. Helmond EBOH le DIVISIE 3 3 A 1 0 5 7-4 0 0 4 8—1 2 0 4 8—5 2 0 4 3—2 2 0 4 4—3 1 0 3 5—2 1 1 3 8—5 1 1 3 5—5 2 0 2 5—5 2 0 2 3—3 0 1 2 2—2 0 2 2 3—7 0 2 2 5—7 0 2 2 5—10 0 2 0 2—7 0 3 0 4—9 B 0 0 6 9—2 0 0 6 11—4 1 -0 5 6—2 0 0 4 7—2 0 0 4 5—3 0 1 4 88 0 1 2 5—3 0 1 2 3—4 0 1 2 3—6 0 2 2 7—5 0 2 2 6—8 0 2 2 6—9 1 2 1 3—5 0 2 0 3—7 0 3 0 4—9 0 3 0 2—10 Ecua aan Ocea Colui en P, schot guay Amei pervl onget van Vier-vijf nen en ir. Minstens zijn van z In de pi duidelijke Slechts ten (geme uit zuiver Het India dus zeer dui Deze Indi nog hun ei behouden, t eeuwen vol spreken uits men de ma: en vissersbe In de Siei massief levi miljoen inoi omstandighe grote groepi Op de grot in feodale landheer. Zi over een hi grond er oi voor (volgen ten) vier da halve ioon op het land ter werken, wordt echte geving zeer In de pral uur per dag per week, t slechts een voorgeschres en dat daari uitbetaald. De tweede anen, die bezit hebben, in vrijwel a voldoende, landarbeider aanvullen. Di landarbeider: die der eers In de kolc soms groepei en weinig v: voor collectii men de derd heeft het ze: Een gunst de vierde git van Quito dt Deze excellei andere amb lieden, die wers zijn, b( en enig cor verdiensten Hef vrucl Ecuador lig de hoofdstai Het is een vaak door t teisterd. In zaakte een Hng van e vouwgebiec dan 4000 m. De voornaar aPPeIen, ma Een beeld, kenmd

de Stem | 1956 | | pagina 6