AMERIKANEN WENSEN VAN SUEZKANAAL VERVANGING Bom ontplofte te Vlissingen BEGROTINGSFLITSEN Mr. Kortenhorst weer voorzitter Duizend bakkerswinkels in Parijs gevorderd Mr. Kortenhorst heeft kritiek op senaat ONVERSTOORBARE CHURCHILL WAS I HUMEURIGE BULLEBAK OPWINDEND Slakingen op Cyprus Slot op de mond voor alle afgevaardigden te Londen Tankschepen in reserve De Paus over ruimtevaart Legende wordt afgetakeld Middagziekte na zijn dutje Voorzorgen der oproerkraaiers Mr. Burger bij Koningin DAGBLAD VOOR Binnenlandse zaken Financiën Dezelfde temperuren Legerbakkers werkten hele nacht door Wederopbouw Vertrouwen voor dioe. bestuur NRKM MANSHOLT GEEN DIRECTEUR FAO Geen slachtoffers Spanjaarden in de Sov jet repatriëren Naar andermans pijpen dansen De zaak Schmidt Morgen honderd dagen crisis Luch tverkenning Noord. IJszee Anneke Beekman Nog geen beslissing over uitlevering Miljoenste vluchteling in West-Berlijn 96e JAARGANG No. 22257 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda. Reigerstraat 16. Tel.: Directie. Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 5.85 p. kwartaal, p. post f 6.55, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor Gód. KMüntfft Mt VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 1 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) In Washington wordt vernomen, dat hoge Amerikaanse functionarissen vast besloten zijn middelen te vinden om het Suezkanaal blijvend te vervangen, bijvoorbeeld door nieuwe olie pijpleidingen of grote, snelle tankschepen, die olie uit hel Midden-Oosten kunnen halen zonder gebruik te maken van het Suezkanaal. Volgens deze functionarissen is het Westen teveel afhankelijk van het kanaal. Vooral sedert de evacuatie van de Britten uit de kanaalzone is dit een kwestie, die de aandacht verdient. De Amerikaanse regering zou bereid zyn plannen voor vervanging van het Suezkanaal financieel aan te moedigen, zulks op grond van veiligheids overwegingen. de eerste schepen binnen ongeveer twee weken in de vaart kunnen wor den gebracht, zo is voorts te Washington van ambtelijke zijde me degedeeld. De gehele reservegroep, die 26 tankschepen met een vervoerscapaci teit van elk ongeveer 141.000 vaten (barrels) omvat, zal in ongeveer 60 dagen gereed kunnen zijn voor het gebruik. De betrokken regeringsbureaus zijn reeds bezig met voorbereidende ad ministratieve werkzaamheden. Indien de Suez-kanaalconferentie te Londen mocht besluiten, dat het no dig is tankschepen uit de Amerikaan se reservevloot te gebruiken, zullen De Cascu Op de Londense conferentie is weinig opzienbarends gebeurd. Bekend is geworden, dat de naam van de Organisatie van Ge bruikers zal zijn: C.A.S.C.U., dat is cooperative association of the Suez canal users. Over een working-paper" (de grondwet) van deze organisatie zijn geen mededelingen aan de pers ver strekt. Dit moet worden beschouwd als gevolg van het streven om zoveel mogelijk de eenheid van de achttien confererende landen te bewaren. Delegaties, die al dan niet overwe gende bezwaren tegen het plan heb ben, zullen thans kunnen besluiten door amendering van de tekst, als nog hun houding te wijzigen. Door publikatie van de tekst van de ge maakte opmerkingen zou het berei ken van een eenstemmig besluit be moeilijkt kunnen worden. De des kundigen van de verschillende dele gaties bestuderen thans de tekst van het document. Verv/acht wordt, dat de conferentie vandaag in een beslis send stadium zal komen. Voor het apparaat van de B.B. is een bedrag uitgetrokken van bijna vijftien miljoen. Een bedrag van f 75.000 is bestemd voor de kosten van gemeentelijke evacuatie-voorbe reidingen. De voortzetting van de restauratie van het abdij-complex te Middelburg gaat dit jaar f 358.000 kosten. Voor Middelburg is tevens een be drag opgenomen van 1,3 miljoen be stemd voor de bouw van een griffie gebouw. de gisterenmiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer is net Koninklijk Besluit voorgelee- en, waarbij Mr. L. G. Kortenhorst voor het tijdvak der tegenwoordige tting opnieuw wordt benoemd tot voorzitter. Deze- foto werd gemaakt IN DJAKARTA is meegedeeld, dat de Indonesische minister van buiten landse zaken, Roeslan Abdulgani, van het kabinet opdracht heeft ge kregen geen gemeenschappelijke ver klaring te tekenen tijdens het aan staande bezoek van president Soe- karno aan de Chinese Volksrepu bliek. EISENHOWERS hartspecialist, de 70-jarige Paul D. White, is gisteren met zijn echtgenote op Schiphol aan gekomen en zal vier dagen in Ne derland blijven. DE PRESIDENT van Liberia, dr. William V.S. Tubman, brengt mo menteel een staatsbezoek aan Neder land. Tien dagen blij t hij in ons land. PRESIDENT Tito van Zuid-Slavië zal in december uit Belgrado vol trekken voor een reis naar China, In donesië en Cambodja. KONING FEIZAL van Irak en ko ning Saoed van Saoedi-Arabië zijn gisteren te Damman, de Arabische naven aan de Perzische Golf, hun be. sprekingen „ter versteviging van de familiebetrekkingen' begonnen. Sinds 1926 bestond er een geschil tussen beide vorstenhuizen. DE FRANSE SCHRIJVER André Demaison, die vooral bekend is ge worden door zijn boeken over de Afri kaanse negers, is op 71-jarige leef tijd in Parijs overleden. HET ONLANGS opgerichte Neder landse Instituut voor Radiobiologie, dat onderzoekingen verricht met het doel de nadelige gevolgen van radio actieve straling tegen te gaan, wordt mnenkort te Rijswijk gevestigd. Weersverwachting van het KNMI I tot vanavond, opgehaakt donder- dagavond 23.15 uur. J Meer bewolking en overwegend droog weer. Ongeveer dezelfde temperaturen. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. J Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte, veranderlijke wind. Be- wolkt en nevelig. Zeer verspreide J mist en nevelig des morgens. Temperaturen zonder veel veran- i dering. Va 18.42 uur. Jandaag: zon onder J Maan op: 18.44 uur. Morgen: zon op 6.25 uur. Maan onder: 9.11 uur. hjdens de rede van Mr. Korten horst. V.l.n.r.: Mr. W. Koops, com mies-griffier derde klas; Mr. A. C. de Ruiter, commies-griffier eerste klas; Mr. Kortenhorst, Mr. A. F. Schepel, griffier en Mr. G. M. A. M. Huigen, commics-grijfler tweede klas. In Parijs zijn de autoriteiten giste ren begonnen met het in beslag ne men van bakkerswinkels, waarvan de eigenaars geen brood willen verkopen als protest tegen de weigering van de regering om een verhoging van de broodprijs toe te staan. Aanvankelijk waren alle broodwin kels gesloten, maar naarmate de tegen actie van de overheid vorderde, open den enige bedrijven weer hun deuren. Na enige uren kon in 118 van de 4.200 bakkerswinkels in Parijs en omgeving weer brood worden gekocht. Het conflict is, zoals bekend, ont staan, doordat de bakkers hun klan ten verzochten vrijwillig per brood twee frank meer te betalen als com pensatie voor de stijging van de lonen der bakkersknechts. De autoriteiten beschouwen dit echter als een inbreuk op de bepalingen ter stabilisering van de prijzen. Bakkers van het Franse leger heb ben in de nacht van woensdag op donderdag doorgewerkt om zieken huizen en openbare instellingen van brood te voorzien. Des middags hadden meer dan 900 bakkers de aanzegging gekre gen, dat hun winkel in beslag ge nomen was. Toen was er echter nog geen brood, omdat de meeste bakkers 's nachts hun ovens hadden laten uitgaan. Als een bakker zich tegen inbeslagneming verzet, kan hij gestraft worden met gevangenisstraf tot een jaar en een boete van meer dan een miljoen frank. De autoriteiten kunnen in gevorderde winkels politiemannen of ambtenaren aanstellen om de zaak te leiden. Inmiddels zijn groente en fruit weer normaal te krijgen, nu dé 48 uur-sta- kmg van de kleinhahdelaren, die pro testen tegen een nieuwe pr ij zen controle kracht wilden bijzetten, is beëindigd. In de late avonduren werd bekend, dat de Parijse bakkers eieren voor hun geld gekozen hebben en met in gang van heden weer brood zullen afleveren. De invoering van de wet op de algemene ouderdomsverzekering vraagt van het ministerie van finan ciën een personeelsuitbreiding van 550 man. Het totaal aantal benodigde ambtenaren is 1000. maar voor 1957 zal men met 800 kunnen volstaan; men heeft 250 man van het bestaan de personeel voor deze dienst vrij kunnen maken. De dienst der domeinen zal in het komende jaar 14 a 16 bedrijven in de Braakmanpolder uitgeven aan gega digden uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Men overweegt thans, of deze uitgifte kan worden gecombineerd met een verbetering van de bedrijfsgronden in de aangrenzende Dijckmeesters- polder. Het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting gaat het onderzoek naar de ontwikkeling in de bouw nijverheid uitbreiden. Daartoe is de post research verhQogd van 400.000 tot 1 miljoen. Voor praktijkproeven met andere bouwmethoden is een be drag uitgetrokken van 500.000 gulden. KROTOPRUIMING F 300.000 is bestemd als vergoeding aan de gemeenten in verband met krotopruiming. Bovendien wordt een bedrag van f 200.000 geraamd ter te gemoetkoming van bewoners van krotwoningen, die deze moeten ruilen voor duurdere huurwoningen. „Uw actie is gewettigd. Toen God tot de mens zei: „Verovert de aarde' heeft Hij de pogingen van de mens heid niet willen beperken tot onze planeet, maar ze tot de gehele schep ping willen uitbreiden'". Deze woorden heeft Paus Pius XII gisteren te Castelgandolfo gericht tot de deelnemers van het zevende con gres voor ruimtevaart, dat op het ogenblik te Home wordt gehouden. Na deze woerden, waardoor hij te kennen gaf, dat ruimtevaart volgens de opvattingen van de r.-k. Kerk niet in strijd is met het geloof of de zeden, vroeg de H. Vader de aanwezige ge leerden zich tot God te keren bij hun voorbereidingen tot deze beslissende stap in de geschiedenis van de men selijke beschaving. De katholieke middenstandshond van het bisdom Breda is in besloten vergadering gisteren te Breda bijeen geweest. Op de agenda stond een be spreking aangaande de zogenaamde bureaukwestie. Daarover werden uit tal van afdelingen vragen gesteld, die van de zijde van het bestuur uitvoe rig werden beantwoord. Daarna stel de het diocesane bestuur de vertrou wenskwestie. Bij stemming bleek, dat het bestuur het vertrouwen genoot, met 52 stemmen voor en 28 tegen. De resterende Duitse bunkers in de zeeweringen van de Zeeuwse eilan den en van Zeeuwsch-Vlaanderen worden verwijderd. Kosten voor 1957: 1,2 miljoen. De kandidaat van India. Binay Ran- jan Sen, is gisteren gekozen tot direc teur.generaal van de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Naties. Hij verwierf 42 stemmen tegen 29 stemmen voor de Nederlandse mi nister van landbouw. S. L. Mansholt. Het was de derde stemming, die de beslissing bracht, nadat de Amerikaan se kandidaat. John Davis, die in de tweede stemming 37 van dê 74 stem men behaalde .zich had teruggetrok ken. In de Tweede Kamer heeft gis teren de opnieuw benoemde voorzitter mr. L. Kortenhorst (K.V.P.) zijn ambt aanvaard met een rede, waarin hij scherp kritiek uitoefende op de senaat, die de behandeling van de voor stellen tot grondwetswijziging zo lang heeft vertraagd, dat de Tweede Kamer zich genood zaakt ziet het parlementaire jaar te beginnen met honderd leden. Eerst in november kan de aanvul ling met vijftig nieuwe leden wor den verwacht. Mr. Kortenhorst had, zo zei hij. alle moeite gedaan om de Tweede Kamer nog tijdig voltallig te krijgen, doch dit was afgestuit op de weinige medewerking van ..ons ge acht zustercollege". Hij vond de be staande toestand bepaald onelegant en zag daaruit grote moeilijkheden ontstaan in verband met de begro-| Door het ontploffen van een opgebaggerde, vijfhonderd kilo gram zware bom ontstond gis teravond omstreeks half zes grote ravage op de baggermolen Mont Gomery van het bagger bedrijf Smeulders uit Utrecht, welke werkzaamheden uitvoert in de binnenhaven van Vlissin gen. De machinist Bakema uit Gronin gen, die op de vuurplaat stond, werd door wegslingerende scherven aan hoofd en buik gewond, zodat opname in een ziekenhuis nodig was. Zijn toestand is niet ernstig. De bodem zelf werd zwaar beschadigd. De bom is ontploft in „de stortbak bij het ledigen der baggeremmrrs. De zes andere personen die zich aan boord van de molen bevonden, liepen prak tisch geen letsel op, hoewel zij door de luchtdruk tegen het dek werden geslagen of onder stukhout werden bedolven. De man die het meeste ge luk heeft gehad is de 63-jarige bak- schipper R. Doelder uit Terneuzen. Hij stond op de bak geleund tegen een ijzeren deur van de koekoek, die toe gang heeft tot het vooronder. Scherven doorboorden zijn laars, zonder hem echter te verwonden. Door de hevige luchtdruk werd hij tegen het dek geslingerd. Toen hij weer op de been kwam, zag Meer clan vijfhonderd Spanjaarden, dis na de Spaanse burgeroorlog zijn uitgeweken, zijn gisteren uit Moskou naar Odessa vertrokken, waar zij zich zaterdag aan boord begeven van een Russisch schip met bestemming Va lencia. De driehonderd eenennegentig volwassenen en honderdvijfenzestig kinderen vormen de eerste groep Spaanse vluchtelingen die rechtstreeks gerepatrieerd worden. Het merendeel van hen is na de burgeroorlog als kind naar de Sovjet-Unie gegaan. Uit diplomatieke bron verluidt, dat bijna tweeduizend Spaanse vluchte lingen te kennen hebben gegeven naar Spanje terug te willen. Na de burger oorlog zijn in het geheel vijfduizend Spanjaarden naar de Sovjet-Unie uit geweken. Volgens een functionaris van het Sovjet-Rode Kruis zullen nog meer groepen Spanjaarden vertrek ken. Een van de oudste en meest intieme vrienden van sir Winston Churchill, lord Brabazon of Tara, heeft af gerekend met de legende van „Churchill de onver stoorbare" gedurende de tweede wereldoorlog. Volgens zijn lordschap had Churchill een ..afschuwelijk hu meur" en trad hij op als 'n ware bullebak", degenen die met hem samenwerkten, overladend met scheldwoorden en beledigingen. De 72-jarige Brabazon, een pionier van de internationale luchtvaart en sportman, die in een van Churchill's oorlogskabinetten een tijd lang minister voor de vlieg- tuigproduktie is geweest, vertelt dit allemaal in zijn pas verschenen autobiografie „The Brabazon Story". Beide mannen zijn nog steeds gro te vrienden. Schrijvend over de stormachtige bijeenkomsten van de commissie inzake de strijd In de Atlantische Oceaan merkt Brabazon op: „Dat waren de onaangenaamste vergaderingen die ik ooit bijge woond had, het ging om zaken van groot belang, maar de manier waarop Churchill iedereen behan delde, was bijna onverdraaglijk." Brabazon beschrijft Churchill's optreden op deze samenkomsten op de volgende wijze: Hij kwam gewoonlijk na het mid dagslaapje, dat hij vroeg in de middag deed, in 't ellendigste hu meur en dat werd er niet heter op, door liet probleem, dat hij onder de ogen moest zien. Hjj gedroeg zich ais een bulle bak van een schoolmeester. Ieder was in zijn ogen een halve gare en als iemand dorst tegen te spre ken. voer hij tegen hem uit en snoerde hem de mond." Brabazon vertelt, dat het ge liefkoosde mikpunt van Churchill de toenmalige staatssecretaris voor de luchtvaart, sir Archibald Sin clair (thans lord Thurso) was. ,,De beschimpingen en beledigin gen waarmede Winston hem over laadde, waren ongelooflijk, het geen heel vreemd was, want hij was Archie zeer toegedaan en had een zeer oprechte genegenheid voor hem." Brabazon merkte op, dat zelfs als men rekening houdt met de spanning, waaronder de premier werkte „dat algemene uitvloe ken van iedereen niet de beste manier was om ijver en verbeel dingskracht te bevordej-en." Brabazon legt er evenwel de nadruk op, dat hij zijn oude vriend en collega uit de oorlogs tijd geen kwaad hart toedraagt. „Ik ben altijd een beetje bang geweest voor Winston," aldus Bra bazon. „Ik geloof dat ik dat nog ben, ofschoon er geen beminnens waardiger en trouwer vriend be staat Maar het is een man van stemmingen en moet zeer zorg vuldig worden bestudeerd." hij dat de Ijzeren deur, waartegen hij even tevoren had geleund, fi naal weggeslagen en onvindbaar was. Op het achterdek van de bagger molen bevond zich N. Beijl uit Ter- neuzen aan de lier. Hij werd door stukhout bedolven, doch liep geen ernstige verwondingen op. In Moskou gaat zich een re volutie in de herenmode vol trekken. De brede Russische pantalon zal vervangen worden door de broek met smallere pijpen, zoals die ook in de Wes telijke landen gedragen wordt. Deze wijziging schijnt op last van hogerhand te zijn inge voerd, want in hel orgaan van het Sovjetrussische ministerie van handel worden de Sovjet burgers uitgenodigd 'zjch vol gens de nieuwe mode te kleden. De jongelieden, die maandag na de zitting in de zaak-Schmidt het ge bouw van het Landgerecht in Djakarta binnendrongen, zullen, naar het Indo nesische persbureau Antara meldt, een delegatie afvaardigen naar de minis ter-president, Ali Sastroamidjojo. De delegatie heeft reeds een bezoek gebracht aan de commissaris van po litie Azhari en aan de officier van justitie Suwondo, „om mogelijk mis verstand over de incidenten op te helderen". tingsbehandeling en voor de samen stelling van delegaties naar interna tionale en supra-nationale organen. Hij was van oordeel, dat het wel niet mogelijk zal zijn reeds thans aan het inwerkingtreden van de interpar lementaire Beneluxraad mede te werken. De Kamer besloot om dit jaar met de algemene politieke beschouwingen te wachten, totdat een nieuw kabinet de regeringsverklaring over haar be leid zal hebben afgelegd. Ook zal men bij de voorbereiding van de behandeling van de inge diende begrotingen afzien van de be schouwingen over de geschiedenis rond de kabinetsformatie. Tal van Haagse journalisten zyn gisteravond weer op zoek geweest naar een spoor van de Riley-sportwagen, die de leider der socialistische Ka merfractie, mr. Burger, de zijne kan noemen. De jacht was het gevolg van een bericht van het kabinet der Ko ningin, dat mr. Burger 's middags op het paleis Soestdijk was ontvangen. Het bericht vermeldde echter niet, of aan mr. Burger een (in)formatie opdracht was gegeven. In de avonduren bleek niet alleen de heer Burger onvindbaar, maar het zelfde gold voor een aantal andere kopstukken van.de P.v.d.A. Het ver moeden is dus gewettigd, dat de so cialistische fractieleider met een aan tal van zijn politieke vrienden over leg heeft gepleegd. In sommige kringen doet thans het gerucht de ronde, dat het de bedoe ling van H.M. de Koningin zou zijn geweest aan mr. Burger een geheime opdracht te geven, maar dat deze be doeling zou zijn doorkruist, doordat gisteravond in een Haags dagblad reeds het bericht van mr. Burgers be zoek werd gepubliceerd. Anderen re deneren echter, dat er voor geheim houding geen enkele reden is, omdat een- opdracht aan mr. Burger geheel de regel zou volgen „wie breekt moet lijmen". De P.v.d.A. heeft immers een belangrijke rol gespeeld in het mis lukken van prof. de Gaay Fortman. Met dat al gaat ons land vandaag de 99e formatiedag in, zonder dat er vooruitzichten zijn op de spoedige vor ming van een nieuwe regering. Financiën De voorzitter van de P.v.d.A., de heer Ever.t.Vermeer, heeft op èen ver gadering te Haarlem meegedeeld, dat zijn partij de kandidatuur van de heer Hofstra als minister van financiën handhaaft, ondanks het verweer van de K.V.P. Als protest tegen de terechtstelling van drie Cyprioten, die aanvankelijk gisteren zou zyn geschied, doch eerst vandaag plaats heeft wij maakten hiervan in onze editie van gisteren melding waren donderdag de win kels in Nicosia, Limassol, Kyrenia en de dorpen van het eiland gesloten. Café's en amusementslokalen slo ten eveneens vrijwillig. Enkele dui zenden Cyprische arbeiders, o.a. van militaire bases, hadden het werk neergelegd. Aartsbisschop Dorotheos van Athe ne, het hoofd van de Grieks-Ortho doxe kerk, die voorzitter isvan het Panhelleense comité voor Cyprische zelfbeschikking, bestempelde de te rechtstellingen als moord"". Cy prische verzetsstrijders hebben vele vlugschriften verspreid. De Amerikaanse regering heeft de Sovjet-Unie laten weten, dat zij be reid is te onderhandelen over het sluiten van een overeenkomst inzake „wederzijdse luchtverkenning" door de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie van de Noordelijke IJszee in het voorjaar en de herfst van het volgende jaar. Volgens de beoogde overeenkomst zouden Russische vliegtuigen van Moermansk over het gehele Noord poolgebied naar Nome op Alaska mo gen vliegen en Amerikaanse vliegtui gen in omgekeerde richting. Deze vluchten zouden, zo verluidt uit be voegde bron, dienen om belangrijke gegevens te verzamelen over de be weging van het pakijs. In tegenspraak met berichten in andere kranten, kunnen wij melden, dat de Belgische minister van justitie nog geen beslissing genomen heeft inzake het verzoek van Nederland tot uitlevering van mevrouw Langendijk van Moorst, de ex-pleegmoeder van Anneke Beekman. De minister zal de beslissing wel binnenkort nemen. Deze lieftallige jongedame, de En gelse filmster Anne Weywood, houdt het enige door licht aange dreven uurwerk ter wereld in haar handen. In de (Zwitserse) klok wordt door een foto-elektrische cel licht omgezet in elektrische ener gie, die een kleine accu laadt. Deze accu voedt weer een elektromotor, die vijfmaal daags automatisch aan slaat en een onbreekbare veer opwindt. Vier uur „normaal" dag licht peretmaal is voldoende om het zaakje aan de gang te houden, zonder dat de reserve energie van de accu (genoeg voor een jaar lo pen van de klok) aangesproken be hoeft te worden. Winkelprijs? Ongeveer 4500 gulden. De miljoenste vluchteling sedert de registratie op 1 januari 1949 begon, is gisteren in West-Berlijn aange komen. Dit cijfer heeft alleen betrekking op de Oost-Duitsers die politiek asiel in West-Berlijn hebben gevraagd. Onge veer eenzelfde aantal is direct naar West-Duitsland gegaan. Ruim een half miljoen der in West- Berlijn geregistreerde vluchtelingen zijn jonger dan 25 jaar. De meesten zijn tussen 18 en 25 jaar oud de leeftijdsgroep die in aanmerking komt voor militaire dienst. Gemiddeld komen er thans 300 tot 500 Oostduitse vluchtelingen per dag in West-Berlijn aan.

de Stem | 1956 | | pagina 1