W S DA s WILDE MENIGTE VIEL SCHMIDT WEER AAN AIRBORNE-HERDENKING Mevrouw Bouman ontsnapte aan achterkant gerechtsgebouw Amerikaans plan ter financiering, boycot Suezkanaal bestaat niet OPIUMSCHIP Nina nog in Londen DE DOOD OP DE WEG Henk Visser 7.98 meter at 31 waard VTIS j Nederlandse journalist door steen aan hoofd gewond Vier professoren staatsrecht bij Koningin ontboden Situatie zeer ingewikkeld Overval op Boerenleenbank te Eelde mislukt SPELEN MET LUCIFERS OPMERKELIJKE ONTKENNING VAN DULLES Israël protesteert bij V.N. en Nasser gaat lustig verder Europees record igrechi gen wij Itels en n, doch pakjes. :straat 1 DAGBLAD VOOR „Wij willen het bloed van Schmidt" De heer Fens stelde zelf een vraag Vreedzaam gebruik atoomenergie J Afnemende bewolking Suezkonvooi van de Kanaalgebruikers is agressie Olicproduktie V.S. wordt uitgebreid Nu naar Melbourne j Grootmoeder tekent j wapenstilstand Cht sus: reL 339460 het had hem toe- at hij nog maar vas gevallen, toen alweer gewekt waren ze dan on- lar op zijn muil- Aram een paard ng had gekregen. 96e JAARGANG No. 22254 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen. C. J. v. Hootegem. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 5.85 p. kwartaal, p. post f 6.55, p. week (uitsi. bij niet postbestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse numm 13 et Postrek 278841 Voor God. Koningin en Vaderland DINSDAG 18 SEPTEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.85 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan- tienlijke reductie; volledig tarief en Alge- nene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OQjTBURG:_Njhu:wstraat_41^_TeL_no^5) In een uitermate gespannen atmosfeer is gisteren de zitting van het Landgevecht verlopen, waarop de Nederlander H. Schmidt een uitvoerige verklaring voorlas, waarin hij stelde onschuldig te zijn. Voor dtt pleidooi verwijzen wij naar een résumé, elders -n deze editie. Zonder repliek per- sisteerde de openbare aanklager, Sutvondo, bij zijn eis van 15 jaar. Rechter Rochjani zal 15 oktob?r vonnis tvijzen. Anderhalf uur later dan de bedoeling ivas, opende rechter Rochjani de zitting, die uitermate dramatisch zou eindigen. De zaal was stampvol en honderden jongeren wachtten buiten. Vroeg in de ochtend wa ren zij naar het gerechtsgebouiv gekomen, waar zij hekken en muren met plakka ten bedekten, waarin de doodstraf voor Schmidt werd geëist. Na de vijandige uit barsting van de vorige week, toen naar Schmidt gespuwd werd en met stenen ge gooid, was de politiemacht in en rond het gerechtsgebouiv versterkt. Maar zelfs deze versterkte macht was niet in staat de sen timenten van de opgehitste, kokende massa te bedwingen. Op het einde van de zitting trachtte de menigte zich met geweld toegang tot de rechtszaal te verschaffen. Een Nederlandse journalist, Willem Mooyman correspondent van het Vrije Volk, trachtte de demonstranten tot bedaren te brengen door een beroep op hen te doen zich kalm te houden. VergeefsToen hield Mooyman de massa met een bank van het gerechtsgebouw tegen, terwijl mevrouw Bouman een toevlucht zocht in een poli tiekamer aan de achterkant van het gebouw- De journalist kreeg een steen naar zijn hoofd en werd gewond. In+ussu moest de politie op het erf van het geie Jhtsffebouw plaats ma ken voor'de politieauto, waarmee Schmidt naar de gevangenis werd vervoerd, Een van de demonstran ten, die het erf g-eheel vulden, werd gewond door de kolf van het geweer van een der agenten. Toen was de tierende menigte niet meer te hou den, ook niet toen de openbare aan klager, Suwondo, vanaf de motorkap van een jeep, die op het erf van het gebouw geparkeerd stond, een kal merende toespraak hield. Vlucht over muur De zitting was 'om 10.30 uur anderhalf uur te laat begonnen. Om 15.30 uur zaten mevrouw Bou man, twee vertegenwoordigers van de Nederlandse regering, die de zit ting hadden bijgewoond de heren H. Menke en mr. E. Bonn alsmede de Nederlandse journalist, die me vrouw Bouman in bescherming had DS. A. BRAAKMAN, Hervormd pre dikant te Amersfoort, heeft om per soonlijke redenen zijn ambt neerge legd. Hij sprak meermalen voor het IKOR en voor de NCRV en gaf godsdienstonderwijs aan de prinsessen. ZWITSERLAND begint onderhande lingen over de voorlopige toetreding tot de algemene overeenkomst inzake tarieven en handel (G.A.T.T.) KONING PATJL en koningin Frede- rika van Griekenland zijn gisteren, voor een officieel bezoek aan West- Duitsland, te Bonn aangekomen. DE ONVERWACHTE landing van een Deens sportvliegtuig, tien dagen gele den, daargelaten, is gisteren officieel het eerste vliegtuig neergestreken op de luchthaven Rotterdam. Het was een Haveland Dove van Morton Air Ser vices. IN HET KURHAUS te Scheveningen is gisteren het algemeen congres 1956 van de Europese landbouwfederatie, dat tot 22 september duurt, geopend. Deelneming van de landbouw aan de economische opleving, was het voor naamste vraagstuk, dat in de inlei dingen werd belicht. BIJ K.B. van 13 september is prinses Beatrix benoemd tot Grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw. DE SEISMOGRAFEN van het KNMI hebben een sterke aardbeving opge tekend, waarvan de haard vermoede lijk is gelegen op een afstand van 5600 Km., in het midden van de Atlantische Oceaan. genomen, nog steeds in het poiitie- kamertje, in afwachting van de „op heffing van het beleg" van de de monstranten. Mevrouw Bouman slaagde er ten slotte in aan de schier hyste rische jongeren te ontsnappen door het gebouw aan de achter zijde te verlaten. Zij moest daar bij over een muur van anderhal ve meter klimmen... Op dezelfde wijze vonden ook de heren Menke en mr. Bonn een goed heenko men.... Mooyman verliet het gebouw aan de voorzijde waar hij in een auto stapte. Schreeuwende plakkaten Eerst toen werd het slagveld ver laten... Schreeuwende plakkaten en bloedige leuzen, met krijt op trottoirs en muren geschreven: ,,Wij willen 't bloed van Schmidt", of „Dood aan de terrorist Schmidt" en „Schmidt is de moordenaar van de wereld", ge tuigden van de blinde haat van een blind geworden massa... Zelfs in Ke- bajoran, de satellietstad van Djakar ta, waar de Europese gemeenschap leeft, waren dergelijke leuze te vin den. Vlugschriften in het Nederlands, Engels, Indonesisch en Sundanees waren overal door de stad op gebou wen geplakt. In deze heksenketel hebben mevrouw Bouman (in het Indonesisch) en Schmidt het pleidooi, elders afgedrukt, gehouden. De Ra- In onze editie van zaterdag jl. maakten wij melding van de 100.000ste vraag in verband met het rapport van de parlementaire enquêtecommissie. Hieromtrent schreven wij, dat deze 100.000ste vraag aan de heer Fens was gesteld. Dit moet echter zijn door de heer Fens, die, wel niet vermoed zal hebben, dat hij nog eens de honderdduizend zou uitreiken Al was het dan ook maar een vraag. dio Republik Indonesia had op ver schillende punten luidsprekers ge plaatst. De kroongetuige a charge, Manoppo, was gezeten naast de heer Menke van 'de Nederlandse ver tegenwoordiging in Djakarta. Schmidt toonde geen emotie. Hij had zichzelf geheel in bedwang. Schrille tegenstelling tot de tierende volksmenigte buiten... Auto vernield Schrille tegenstelling ook tot het geen „kroongetuige" Manoppo nader hand te zien gaf. Toen nl. kort na half vier juist nadat mevrouw Bouman et. de twee leden van de Ne derlandse vertegenwoordiging het ge- bou via de achtermuur hadden verla ten de waarnemende Nederlandse zaakgelastigde, mr. Jonker, op het erf van het gerechtsgebouw ver scheen, waar hij zich ervan wilde vergewissen, of mevrouw Bouman en de heren Menke en mr. Bonn veilig waren, trof hij daar... Manoppo. En Manoppo had een steen in zijn op geheven hand. Toen de menigte ontdekt had, dat mevrouw Bouman een goed heenko men had gevonden, begon men de auto van de Nederlandse vertegen woordiging, die op het erf stond ge parkeerd, te vernielen. Manoppo wierp de eerste steen naar de wagen. De politie joeg de menigte toen uiteen en reed de zwaar beschadigde Fiat van de Nederlanders naar een politiepost... Molestatie Het was overigens diezelfde Ma noppo geweest, die er blijkens een relaas van mevrouw Bouman bij de menigte buiten op aan gedrongen hau het gerechtsgebouw binnen te stormen. Mevrouw Bouman vervolgt dan: „Toen zag Manoppo mij en schreeuwde: daar is zij, grijp haar. Ik rende weg om mijn leven te red den. Jouwende jongeren bereikten mij. Zij sloegen mij op mijn schouder en achterhoofd. Ik viel bijna van de trappen, toen ik pro beerde aangrenzende kamers te bereiken. Ik vluchtte in een van de kleine vertrekken van het gebouw, waar ik door een raam zag, hoe Mooyman de woedende menigte weerstond. Meu bilair werd vernield en ik hoorde, hoe er met stenen werd gegooid. Ten slotte werd het stil... en durfde ik vanachter de kast, waar ik mij ver borgen had weer tevoorschijn te ko men. De commandant van de politie zei ons, dat we langs de achterkant konden ontsnappen. Al was die muur nog hoger geweest dan anderhalve meter, dan zou ik er nog overheen hebben kunnen springen..." Mevrouw Bouman glimlacht bij die laatste op merking. van zijn geestverwanten in het parle ment en dat was hem genoeg om te besluiten niet langer de verantwoor delijkheid als minister te kunnen dragen. DREIGEMENTEN,...? Van socialistische zijde wordt thans met de gedachte gespeeld, dat de Ko- dat de Koningin gistere), ningin nog het ontslag aan de rege ring zal kunnen weigeren en dat zij daarbij om de KVP in een dwangpo sitie te dwingen, zo ver zou kunnen dat Het feit vier professoren in het staatsrech heeft ontboden voor het geven van advies, wqst er op, dat de politieke situatie uiterst ingewikkeld is gewor den. Nadat in de morgen de vice-pre sident van de Raad van State, dr. Rutgers, ten paleize was ontvangen hebben in de namiddag de professo ren dr. L. Beel, A. M. Donner, R. Kranenburg en P. Oud daar een be zoek gebracht. De Koningin zal zon der enige twijfel het advies van deze hoogleraren hebben gevraagd om de consequenties te kunnen overzien van iedere stap, die zij zou kunnen ne men. Het is bijna zeker, dat de KVP zich bij hun instructies, zonder concessies van de PvdA, krachtig zal verweren en haar ministers zal adviseren om het Kabinet te verlaten. De betrokken ministers zullen daartoe echter heel moeilijk kunnen besluiten, wanneer de Koningin per soonlijk een beroep op hen doet. Van de andere kant kan de KVP in dat geval, zodra het Parlement weer bij eenkomt, een motie van wantrouwen indienen. Wanneer deze geen meer derheid zou behalen, omdat alleen de AR met de KVP mede zal gaan, ontstaat toch dezelfde situatie die ook de oorzaak was waarom in 1951 mi nister Stikker zijn portefeuille neer legde. Ook toen werd de motie-Oud verworpen, maar minister Stikker zag daarin toch het bewijs dat hij niet langer het vertrouwen genoot gaan, dat zou kunnen worden ge dreigd met Kamerontbinding en dus nieuwe verkiezingen, wanneer deze partij dit besluit zou trachten tegen te werken. Het is vanzelfsprekend, dat, alvorens met dergelijke dreige menten zou worden gewerkt, de Kroon zich wel zeer omstandig zou willen laten voorlichten en bij zich zelf terdege zal overwegen, of dit nog wel past bij de principes, waar op de democratie gebaseerd is. Intussen verwacht men in Den Haag niet, dat er vandaag, Prinsjes dag. nog een (in)formateur zal wor den benoemd. Gisterenmiddag is een roofoverval gepleegd op de Coöperatieve Boeren leenbank te Eelde. De dader kwam op normale manier het kantoor binnen, waarna hij bij het loket een tweetal schoten loste uit een steng-un, even wel zonder iemand te raken. De assistente van de kassier stelde het alarmsignaal in werking, waarna de dader met een auto vluchtte. Op een van de personen, die hem wilde achtervolgen, loste hij ook een schot. Hij is in de richting Assen verdwenen. De overvaller, die kort na half drie het kantoor binnenkwam, droeg een De douane te Brisbane heeft aan boord van het Nederlandse 9.161 ton metende schip Straat Banka van de Koninklijke Java Chiha Paketvaartlij- nen een hoeveelheid opium ter waarde van 80.000 ontdekt, die in een verf- bus was verborgen. De eigenaar kon niet worden opgespoord. Het schip was op weg van Bombay via Singapore naar Melbourne. Niet minder dan 87 landen zijn uit genodigd om deel te nemen aan de bijeenkomsten, die met ingang van 20 september a.s. op het hoofdkwartier der Verenigde Naties te New-York gehouden zullen worden met het doel definitieve plannen te ontwerpen voor de oprichting van een interna tionaal bureau voor het vreedzaam gebruik van atoomenergie. zonnebril. In het kantoor waren aan wezig de kassier, de heer Hartlief en diens assistente, mej. Boerma. Toen de man begon te schieten liet mej. Boerma zich op de grond vallen, zo dat zij de alarmsirene in werking kon stellen. De overvaller vluchtte daarna naar buiten, waar hij achtervolgd werd door de naast de boerenleenbank wo nende heer H. Hoven, een bekende atleet en schaatsenrijder. Door op nieuw met zijn wapen te dreigen kon hij ontkomen en zijn auto, een Peu geot, die hij tweehonderd meter ver der geparkeerd had, te bereiken. In de namiddag is te Leeuwarden een persoon aangehouden, verdacht van deze overval. Het vorig jaar is de Boerenleenbank ook al het doel ge weest van een gewapende overval, toen evenmin met enig resultaat. Bij confrontatie ,van de kassier en zijn assistente met de in Leeuwarden aangehoudene is gebleken, dat deze man niet de gezochte is. Nina Ponomareva, de Russische discuswerpster, die ervan wordt be schuldigd vijf hoedjes in een waren huis te Londen te hebben gestolen, bevindt zich nog steeds in het ge bouw van de Russisch ambassade te Londen, aldus wordt uit betrouw bare bron vernomen. Deze aangele genheid wordt thans op hoog niveau in Whitehall aan een nieuw onder zoek onderworpen. Naar bekend, is naar aanleiding van het geval Ponomareva de atle tiekwedstrijd tussen Engeland en Rusland niet doorgegaan. ..Weersverwachting van het K.N. "i.i. geldig tot vanavond, opge- maakt maandagavond 23.15 uur' Uroog weei met afnemende be- J warning en perioden met zonne- schijn. Zwakke tot matige wind t uit noordelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur J Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Zwakke tot matige wind uit het noordoosten. Zwaar bewolkt, afge- wisseld met opklaringen. Nevel on plaatselijk mist. Vandaag: zon onder 18.50 uur- J maan o17.44 uur. I Morgen: zon op 6.20 uur; maan t onder 5.40 uur. t Een van de zwaarste geboden voor opgroeiende kinderen is wel het vermanende: „niet met lucifers spe len!" Voor deze 12 jaar oude Engel se schooljongen is dit vermaan niet van toepassing, temeer, daar hij voor zijn liefhebberij slechts afge brande lucifers gebruikt. 2500 had hij er nodig om het hierbij afge beelde fraaie zeilbootje te maken, plus acht tubes lijm en een onnoe melijk geduld. Het resultaat mag echter gezien worden. Dulles, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, lieeft ontkend, dat er enig Amerikaans plan be staat voor het bekostigen van de uitvoering van maat regelen, die gericht zijn op een boycot van het Suez-ka- ii aal. De minister verklaarde tegenover verslaggevers, dat de Verenigde Sta ten wel bereid zijn. vergrote uitvoer van Amerikaanse olie naar de Weste lijke landen door middel van de Ex- port-Importbank te helpen financie ren, als de vaart door het Suezkanaal „onuitvoerbaar of zeer verminderd" zou zijn. „Wij zijn in onze plannen niet verder gegaan en geloven niet. dat wij dit zullen moeten doen". PROTEST. Intussen heeft Israël bij de Ver enigde Naties geprotesteerd tegen het verbeurdverklaren van het stoomschip „Bat Galim dat twee jaar geleden door de Egyptenaren in beslag werd genomen, toen het probeerde het Suez kanaal door te varen, aldus is uit Tel Aviv vernomen. Het schip is thans in gebruik bij de Egyptische oorlogsvloot, aldus het Is raëlisch protest. Het standpunt van Nasser is door dit alles in genendele veranderd. In Cairo is bekend gemaakt, dat brigade commandant Mohamed Hafez Ismail van het Egyptische landleger is aan gesteld als staf-chef van het gecombi neerde Egyptisch-Syrische opperbevel. AGRESSIE. „Wij zullen de door het Westen voorgestelde Vereniging van Kanaal gebruikers niet toestaan in het Suez kanaal werkzaam te zijn", aldus een uitlating van de Egyptische president in een interview dat hij te Cairo aan de correspondent van een dagbladcon cern in India heeft toegestaan. De president voegde eraan toe: „Wij, Egyptenaren, zullen het kanaal goed en efficiënt laten functioneren. Als niettemin de Vereniging van Kanaal gebruikers zich een w eg door het Suez kanaal forceert, zou dat agressie be tekenen en zou het als zodanig wor den behandeld". Gevraagd of hij gelooft, dat de hui dige Suezkanaalcrisis op een oorlog zal uitlopen, zei president Nasser: „Dat weet ik niet. Als verantwoordelijk man moet ik paraat zijn. Ik kan de agres sieve Westelijke verklaringen niet lou ter als bluf beschouwen". Op een vraag, welke rol de Ver enigde Staten naar zijn mening in de kanaa'crisis spelen, antwoordde Nas ser. ..TTeus, de Verenigde Staten zijn een raadsel voor me. Ik kan ze maar niet begrijpen". LONDENSE CONFERENTIE. Zoals Egypte zijn maatregelen treft, zo gaat Engeland eveneens voort voor zorgen te nemen met betrekking tot de kanaalcrisis. Tot dusver hebben de volgende landen officieel laten weten, dat zij op de Londense conferentie, die morgen begint, vertegenwoordigd zullen zijn: Verenigde Staten, Enge land, Frankrijk. Nederland, Australië, Denemarken, Italië, Japan, Noorwe gen, Pakistan, Perzië, West-Duitsland, Zweden, Turkije, Spanje, Nieuw-Zee- land en Portugal. DE SCHEEPVAART. De grootste Franse zeevaartmaat schappij, de Messageries Maritimes, heeft bekend gemaakt, dat zij begon nen is haar schepen om Kaap de Goede Hoop te laten varen. Scheep vaartmaatschappijen in Japan en de Phiiippijnen hebben bekend gemaakt, dat zij met ingang van vandaag hun tarieven voor vrachtvervoer naar West-Europa met 15 procent hebben verhoogd. Voor het eerst sinds vrijdag het me rendeel van de buitenlandse loodsen Egypte verliet, zijn er gisteren weer drie konvooien door het kanaal ge varen met in totaal 36 schepen. De Amerikaanse regering heeft be sloten op de olieproducerende Ameri kaanse staten een beroep te doen de beperking van de olieproduktie te be ëindigen, teneinde te kunnen voldoen aan de Westeuropese vraag naar olie, als gevolg van de crisis over het Suezkanaal. De heer H. A. Stewart, directeur van het bureau voor olie en gas van het departement van binnenlandse zaken, deelde mede. dat hij staats oliefunctionarissen uit Texas. Okla homa. Louisiana en Nieuw-Mexico bijeen heeft geroepen voor een van daag te houden dringende bijeen komst. Alle belangrijke olieproducerende staten in de Verenigde Staten, met uitzondering van Californië, kennen beperkingen op de hoeveelheid olie, welke mag worden geproduceerd. Uit de jongste ramingen blijkt, dat de dagelijkse produktiecapaciteit in de Verenigde Staten ongeveer 1 mil joen vaten meer kan bedragen dan de huidige produktie. Gisteren is op de Airborne-begraaf- plaats te Oosterbeek een herden- kuigsdienst gehouden voor de le den van de Britse eerste Airborne- divisie, de Royal Air Force en an dere geallieerde legereenheden, die rond 17 september 1944 bij Arnhem en Oosterbeek zijn gesneuveld in de strijd tegen de Duitsers. De foto laat zien hoe schoolkinderen uit de omgeving bloemen leggen op de graven van de gevallenen. ENSCHEDé. Een 43-jarige kunstschilder, die een scooter be reed, waarop als duopassagier een collega gezeten was, kwam in bot sing met een bromfiets, waarop eveneens twee personen gezeten waren. De kunstschilder overleed aan de opgelopen verwondingen, de drie anderen werden zwaar gewond. ROTTERDAM. Een 19-jarige sjouwer is op zijn motor uit de bocht van een weg gevlogen en omgekomen. Henk Visser heeft tijdens de internationale atletiekwedstrij den te Boekarest het Europees record verspringen verbeterd met een sprong van 7.98 meter. Het Europees record stond tot nu toe op naam van Luz Long (Duits land) met 7.90 meter, gemaakt op 1 augustus 1937, dus bijna 20 jaar ge leden. Met de Japanner Cubei Nambu staat Henk Visser met deze prestatie op de zevende plaats van de wereldranglijst, welke natuurlijk wordt geopend door de wereldrecordhouder Jesse Owens met 8.13 meter. Het Nederlandse record stond op naam van Visser met 7.5214 meter, gemaakt op 7 juni 1953 te Rijswijk. Visser heeft zich met zijn sprong van 7.98 meter een plaats veroverd in de Nederlandse ploeg, welke door het NOC naar Melbourne zal worden uitgezonden. De eis, door het NOC gesteld voor uitzending, was een sprong van 7.40 tot 7.50 meter tijdens de wedstrijden te Boekarest, alsmede een viertal sprongen van 7.20 meter. Er was een speciale prijs uitge loofd voor de beste prestatie tijdens de deze driedaagse wedstrijden ver richt. Maar deze werd. niet aan Vis ser toegekend, doch aan de Rus Sa- modvetov in verband met diens over winning bij het kogelslingeren. Maar de 40.000 toeschouwers waren het niet met deze opvat ting eens en men hield net zo lang met spreekkoren aan, tot dat de organisatoren bekend maakten, dat ook onze landge noot een speciale prijs zou ont vangen. De 72-jarige mevrouw Kornelia Zariczny. die met haar kinderen en kleinkinderen gedurende drie S dagen een pas voor het verkeer opengestelde weg over een ontei- gend deel van haar land had ver- J sperd, heeft ingestemd met een J wapenstilstand. De versperring is weggehaald. Mevr. Zariczny had, gewapend met een geweer ep bijgestaan door familieleden, post gevat om elk verkeer op de weg, in de Ame- rikaanse staat Massachusetts, te i verhinderen. Zij zegt, dat de aan- leg van de weg zonder haar toe- stemming was gebeurd en dat zij geen schadevergoeding had ont- vangen.

de Stem | 1956 | | pagina 1