Adrie Yoorting tactisch winnaar in Oosterhout DE NEDERLANDSE PLOEG VOOR MELBOURNE BEKEND v. Steenselen stijlvol winner in Oud-Gastel Nederlands C-team won van Zeeuws elftal (0-2) PIET DAMEN KLOPTE ADRI v. STEENSELEN Rentmeester goede derde Filmpremière in Vlissingen Amateur-voetballers gaan schuchter van start Het is dan eindelijk so ver OOK WIELERTE AM ER HEEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 SEPTEMBER 1956 Zonder zich veel in te spannen. Zeeuwse voorhoede was ongevaarlijk Twee ploegen van Swift kampioen Voetbal over de grenzen K.N.V.B. afd. Zeeland Program voor 23 sept. Lustrumronde., Helpt Elkander V. d. HORST EN CLUBKAMPI TIMMERMANS OENEN WHAT YOU CALL PITTIG ZACHT Niemeijer shag Snelle, maar ietwat doodse koers Verrassing in Ronde van Ierseke Lionet Shapiro sprak) Derde klasse D Vierde klasse G Vierde klasse H Willy Cysouw snelste op de 80 meter horden Aanvulling van het Visserij bestaan Officiële publicatie was. 4 Piet Baart, keeper van het Zeeuws elftal kreeg vooral in de eerste helft tegen het Nederlandse C-elf- tal „ballen om handen te warmen". Benauwde ogenblikken maakte hij door, wat zijn gezicht duidelijk liet zien. Hoewel van het aangekondigde Ne derlands C-elftal niet erg veel was overgebleven, kwam in de Zeeuwse hoofdstad toch nog een ploeg in het veld. die, zonder zich al te veel in te spannen, een 02 overwinning kon behalen. De eerste serieuze kans kwam aan Zeeuwse zijde, toen midvoor de Kra mer een goede pass naar van der Sehraaf lanceerde, die echter over schoot. Toen kwamen de C-speiers aan bod en het bleek dat vooral linksbuiten Louer nogal gevaarlijk was, temeer waar Carol niet direct zijn goede vorm kor. vinden. Lam- "tiers (DOS) loste plotseling een hard schot dat tegen de paal ketste. De Zeeuwen bleven goed partij geven en doelman van der Wint (Sportclub Enschede) moest zijn niet geringe capaciteiten tonen bjj een schot van Kolijn. Doelman Baart kon zijn handen daarna warmen bij een schot van Nederhand (HVC), maar de bal werd tot hoekschop verwerkt. Aan de andere zijde probeerde de Zeeuwse voorhoede vat te krijgen op (Zeeuwse Korfbalcompetitie) Swift heeft ook uit haar tweede gast bij Ons Huis in Botterdam, dat wedstrijd in de derde klasse A van j zich met 35 geklpot zag. de landelijke korfbalcompetitie de j In de Zeeuwse eerste klasse werd beide punten weten te veroveren. Dit- slechts één wedstrijd gespeeld. Zee- maal waren de Middelburgers te landia verloor op eigen veld met 3-5 van Olympia Engeland Arsenal-Newcastle United 0-1; Aston Villa-Tottenham Hotspur 2-4; Bolton Wanderers-Cardiff City 2-0; Burnley- Portsmouth 1-1; Charlton Athletic- Manchester City 1-0; Chelsea-Birming ham City 1-0; Luton Town-Everton 2-0; Manchester United-Sheffield Wed nesday 4-1, Preston North End-Brom- wich Albion 3-2; Sunderland-Black- pool 5-2; Wolverhampton Wanderers- Leeds United 1-2. De clubs die onderaan stonden op de ranglijsten hebben zaterdag hun tanden laten zien. Charlton Athletic boekte een overwinning. Ongeslagen bleef alleen nog de kampioen en lei der van de eerste divisie, Manchester United. Dit liet Sheffield Wednesday geen schijn van kans en bleef aan de top van de lijst staan met 14 punten. Op de tweede plaats met 13 punten staat Leeds United, dat zaterdag de uitwedstrijd tegen Wolverhampton won. België Gantoise-Daring 7-4, Antwerp-Beer- schot 4-2, Berchem-Standard 1-1, Til- leur-Anderlecht 4-0, Union-Olympic 0-1, FC Luik-Lierse 4-0, RAC Meche- len-CS Verviers 1-2, SC Charleroi- Beringen 3-0. FC Luik heeft met 6 punten de lei- i ding vóór CS Verviers (5 p.) en RAC t Mechelen (4 p.), Beringen sluit de rij I met 0 p. Frankrijk Sedan-St. Etienne 2-6; Reims-Nimes 2-0, Lyon-Strassbourg 3-1, RC Paris- Lens 5-0, Marseille-Nice 3-1, Angers- Rennes 2-0, Metz-Sochaux 1-3, Valen ciennes-Toulouse 1-0, Monaco-Nancy 0-2. Alle clubs hebben nu vijf wedstrij den gespeeld. St. Etienne staat boven aan met 9 p., gevolgd door Reims met 8 p., en Marseille en RC Paris met 7; Monaco, dat 2 p. heeft, staat onder aan. waax-door het pleit voor de club uit Hans weert vrijwel beslecht is. In de tweede klasse A kwam Ani mo weer wat dichter bij de titel, want Swift 3 moest met een 7-5 ne derlaag naar huis. Vios 2 zag zich in eigen huis de beide punten ontno men door Vopo (4-6) en kwam daar door weer wat steviger op de onder ste plaats. In de tweede klasse B kreeg TOP in Zaamslag met 6-4 de kous op de kop van Scampolo 2. De club uit Arnemuiden moest hierdoor de eer ste plaats afstaan aan Luctor, dat met 7-2 baas bleef over het bezoe kende Zuidwesters. BKC toonde zich juist iets sterker dan Volharding (4-3) en kon daardoor de rode lantaarn overdragen aan Zuidwesters. de C-verdediging, maar van der Hoek. als centrale figuur, gaf daar heel weinig kansen weg en vooral bij hoge ballen was de Zeeuwse voorhoede on gevaarlijk. In laatste instantie maak te van der Wint een dermate be trouwbare indruk dat toen reeds vast stond, dat van Zeeuwse doelpunten weinig zou komen. In de C-voorhoede lukte het trou wens ook niet al te best en het had er alle schijn van, dat met blanke stand moest worden gedraaid. Wel had Lammers eenmaal met een kop bal succes, maar wegens buitenspel kor. de goed leidende heer Lazaroms dit overigens fraaie doelpunt niet toe kennen. Vogel kon door een fraaie sliding nog juist onheil voorkomen, maar in de 42e minuut kon de handige Louer op beheerste wijze inkogelen, waarbij doelman Baart de bal moest laten passeren. Nuttig werk Na de rust oefenden de C-spelers een constante druk uit op de Zeeuwse verdediging, waar vooral spil Barten en linkshalf Vogel veel en nuttig werk deden. Reeds vrij spoedig carambo leerde de bal na een goed opgezette aanval van schoen r.aar schoen en het was tenslotte weer Louer. die doelman Baart op bijna dezelfde wij ze liet vissen. Hierna lieten de C-speiers zich tot wat meer showvoetbal verleiden, waarmee ondubbelzinnig de vele te kortkomingen die nog aan het Zeeuw se spel kleven, tot uitdrukking kwa men. Maar ook het C-elftal gaf blijk vooral op het punt schieten, nog veel te moeten leren, want uit de zeer vele kansen die na vaak fraai -.pel werden geschapen, werd geen enkele meer benut. Bij de C-ploeg waren van der Wint, van der Hoek (Feyenoord)Stori- man- (NAC) en Louer (Noad) de besten. Bij de Zeeuwen speelden Bar ten en Vogel uitstekend, terwijl in de i voorhoede door het falen van Henk de Nooyer de rechtervleugel uitge sproken beter speelde dan de linker. Voor de Kramer was het een (Handbalcompetitie) Nieuwe nederlaag van Hellas In de Zuidelijke eerste klasse he ren van de handbalcompetitie trok Hellas ook nu weer aan het kortste eind, want de Goessenaren zagen zich op eigen veld met 8-12 geklopt door Agressive. Ook de dames van Hellas kwamen niet tot punten, want zij kregen op eigen veld een zware 1-11 nederlaag te slikken van Eindhoven. Zeeland Sport stuurde PSV 2 met een 5-2 ne derlaag naar Eindhoven terug en deelt nu de eerste plaats met DES, dat in Vlissingen met 34 won van Marathon. In de Zuidelijke tweede klasse he ren B scoorde Marathon er ook nu weer lustig op los. Ditmaal moest EMM er met 16-6 aan geloven. To- nido ging in Tilburg bij PTT om de volle buit (9-18). In de eerste klasse heren van de afdeling Zeeland had Olympus in Goes weinig moeite met Tonido 3 (2-17). De Vlissingse derby tussen Walcheren en Marathon 2 eindigde in een 9-14 zege voor de Marathon- ners. In de eerste klasse dames begon de competitie nu ook met een nieuwe indeling. EMM stuurde Luctor met een 7-1 nederlaag naar Heinkenszand terug. Hontenisse bleef met 30 baas over het bezoekende Meeuwen en ODI toonde zich juist iets sterker dan Volharding (3-2). In de tweede klasse begon EMM 2 met een 3-8 ne derlaag tegen Luctor 2, terwijl Zee land Sport 2 zich met 1-4 geklopt zag door Marathon 2. Nog twee Zeeuwse atletiekkam pioenen Zaterdagmiddag werden op de sin- telbaan te Vlissingen nog twee atietiekkampioenschappen verwerkt Op de 5000 meter heren werd Hein Cujé van EMM uit Middelburg on bedreigd kampioen in 15.14.6. Hij werd gevolgd door G. W. Dob- belaere van Marathon in 16.26.1; A. Bilius van Zeeland Sport in 16.47.3 en A. Bostelaars van Zeeland Sport in 19.1.8. De titel op de 3000 meter junioren A ging naar S. Huigh van Maraton in 9.47.-; Tweede werd K. Mondeel van EMM in 9.49.8; derde A. de Bel van EMM in 10.30.5 en vierde A. A. Bouwens van EMM in 10.49.4. Ie klasse A: Robur 1Hoofdplaat 1; Kruiningen 1Domburg 1; Schoon- dijke 1Lewed Boys 1: Noormannen 1Volharding 32 1; Walcheren 1 Vogelwaarde 1. Ie klasse B: Zierikzee 2Brouwers- ham Tienesse 1Burgh 2. 2e klasse A: Aardenburg 2Zuid- zandc Biervliet 2Breskens 3; Groede 1Retranchement 1; RCS 3 iNoormannen 2; Zeeland Sport onmogelijke taak tegen Hans van der j IJzendijke 1. Hoek op te moeten tornen. Er waren ruim 4Ö00 toeschouwers. (Advertentie) 2e klasse B; Cortgene 1—Vogel waarde 2; Patrijzen 1Sluiskil 2; Yrseke 2—Kwadendamme 1; Rapen burg 1Hansw. Boys 2; Philippine 1 Corn Boys 3. 2e klasse C: Zierikzee 3Brouwers haven 2; Renesse 2Zonnemaire 1; SVOWK 1Dreischor i. 3e klasse A: Schoond;ike 2Lewed. Boys 2; Patrijzen 2Zeeland Sport 5; Walcheren 2—Yzendijke 2; Zuid- zande 2Vlissingen 5; Robur 2s.H. A. kerke 2. 3e klasse B: Hontenisse 3Koe wacht 2; Sluiskil 3-Axel 3; Philip pine 2Ria W 2; Rapenburg 2 Steen 3; Terneuzen 3Hulst 3. (Advertentie) DE BELGISCHE ATLEET Roger Moens, wereldrecordhouder op de 800 meter, die zou deelnemen aan de landenwedstrijd Griekenland- België, is geblesseerd bij de trai ning op de tennisbaan van zijn ho tel in Athene. Na een Rhoentgen- onderzoek kwam vast te staan, dat Ter gelegenheid van het eerste lustrum der Wieier- en Sup portersclub „Helpt Elkander" te Oud-Gastel werd een ronde voor nieuwelingen, amateurs en onafhankelijken georganiseerd, waaraan tevens verbonden was het clubkampioenschap voor nieu welingen en amateurs dezer voortvarende vereniging. Het was jammer dat voor dit feestelijk sportgebeuren maar matige be langstelling bestond, ondanks het mooie najaarsweer. Het stond reeds vast, dat de resp. kampioenen deel uit zullen maken van de „Helpt Elkender"- ploeg bij de nationale clubkampioenschappen op 26 september a.s. te Wijk bij Duurstede. Nadat ongeveer 35 amateurs en 12 j teren; 5. C. v. d. Horst. Standaar- buiten; 6- C. v. d. Horst, Etten (op 2 min. 377. W. Heeren, Roosendaal; 8. De Jong. IJmuiden; 9. L. Coehorst, Tilburg op 1 ronde; 10. Bestebreurtje, Barendrecht. De nieuwelingen 1. L. Timmermans, Roosendaal 1.36,46 voor 65 km; 2. Anraad, Oud Gastel; 3. J. Linders, Roosendaal op 3 min. 20 sec; 4. Loos, Kruisland; 5. v. d- Horst, Klundert; 6. Rollée, Klun- dert; 7. M. Roks, Bossenhoofd. Direct na de wedstrijd werden de clubkampioenen, v. d. Horst, Stan- daarbuiten (amateurs) en Linders (nieuwelingen) door de voorzitter van ..Helpt Eikander" gehuldigd met bloe men en de kampioenstruien, terwijl de hoofdwinnaar v. Steenselen even eens een bloemenhulde te beurt viel. de beste half zware shag toch nieuwelingen van start waren ge gaan, begon zich een felle en frisse strijd te ontwikkelen, waarin vooral v. Steenselen, v. d. Zande. De Haan, v, d. Horst en de nieuweling Timmer mans de toon aangaven. De eerste strijdlustigen waren v. d- Zande ui v, Houwelingen, welke laatste helaas bij het vallen van de slag wegens bandbreuk werd uitgeschakeld. Na ongeveer 30 kilometer was het pleit vrijwel beslist. Er was een kop groep ontstaan van 6 man. gevormd door v. Steenselen, v. d. Horst, Tim mermans, v- d. Zanden, Huissoon en De Haan, terwijl er in de tweede groep hard werd gejaagd, hoofdzake lijk door Bram Heeren en v. d. Horst. Het tempo van de kapgroep lag ech ter dermate hoog. dat er geen kans bleek om bij te komen. Zelfs werd de voorsprong engsizins opgevoerd. Acht kiloeter voor het einde liet dem ster ke Van Steenselen alles achter zich om met grote voorsprong de finish te bereiken. De verdere uitslag: 2. J. Huisson, Heinkenszand op 54 sec; 3- J. de Haan Klaaswaal; 4. O. v. d. Zanden, Hals- Erkend de beste! (Van onze speciale verslaggever) Na tachtig precies dezelfde ronden was eventjes een kleine groep weg geraakt van het pe- leton, dat tot dan toe gezellig bijeen rond het water van de Warande had getoerd. Na tach tig ronden was er eindelijk goede actie. In de kijkersrijen klonk op dat moment een opmerking, die de koers karakteriseerde: Een toe schouwer, moe gekeken naar dat snelle, maar wat dode ge vecht, riep tegen de achtervol gers: „Stap even af, tot ze ver genoeg weg zijn, jongens De achtervolgers stapten niet af. Zij achterhaalden ook déze vluchte lingen, ofschoon Piet van Est en v. d. Pluym en Zagers en meer van die mannen vooraan fietsten als duivels. Zo was het de hele tijd gegaan. Er waren avonturiers genoeg, maar op het (te?) snelle parcours, dat men op een van Oosterhouts' beste plekjes heeft neergelegd, bleek elke inspan ning nutteloos. Je kon met veel bra- vour en energie de ruimte in trekken om dan met moedeloze zekerheid te weten, dat ze je toch weer gemak kelijk konden komen halen. En toch kón het. Winnaar Adri Voorting ontsnapte op een moment, dat een vlucht wél effectief kon zijn. Dat was op luttele kilometers voor de streep, toen hij samen met de on verwoestbare Piet van Est en de sterk fietsende Duitser Wiliy Hohen- schutz net genoeg voorsprong nam om afgescheiden te arriveren. Het drietal liet zijn achtervolgers juist geen tijd genoeg om hun tac tische fout nog goed te maken. Duitse pech De Duitser kwam in de eindspurt in voorbeelding gekozen positie op de streep aan. Hij zou zonder twijfel de jonge Voorting hebben bedreigd ais zijn ketting het niet had begeven. Alleen aan de vaart die hij nog had dankte hij zijn derde plaats, want I het peloton zat het trio inmiddels verschrikkelijk dicht op de hielen. Het dromde over de finishlijn, bijna net zo compact als het was vertrok ken.... De uitslag luidt: I Adrie Voorting, Haarlem, 120 km in 2 uur 33 min. 34 sec., 2 op twee lengten Piet van Est, Fijnaart, 3 Wiily Hohenschutz, Keu len, 4 Gijs Pauw, Utrecht (op 10 sec.), 5 A. v. "t Hof, Sassenheim, 6 Dewachter, Antwerpen, 7 Koch, Utrecht, 8 Rik Jochems, Brecht, 9 Jan Zwagers, Brasschaat, 10 Leo v. d. Pluym, Dussen, 11 C. Paymans. Tilburg, 12 'Heinz Müller, Keulen, 13 Wies v. Dongen, Breda, 14 ex aequo Kalmpjes en in het geheel niet „ge tekend'' poseert hier Adri Voorting na zijn tactische zege in het Wa rande-criterium te Oosterhout. Zijn jeugdige supporters kwamen er uiteraard bij staan. Jongh, Made, Jos Suykerbuyk, Breda, Rien Verhelst, Axel, Piet van 4s, Roosendaal, en Piet Maas, Nieuwelingen By de nieuwelingen was er even eens een driemanschap, dat met de ereplaatsen ging lopen. De snelle v. Amsterdam werd hier voor de zo veelste maal winnaar. De uitslag luidt: 1 C. van Amster dam, Oosterhout, 2 C. Vissers, Sant poort, 3 Solarno, Den Bosch, 4 (op 11 sec.), Bus, Raamsdonksveer, 5 A. Verhoeven, Puttershoek, 6 Sterren- buig, Gorinchem, 7 H. de Vos, Oos terhout, 8 J. Klerkx, Made, 9 Mali- paard, Breda, IJ v. Noord, Den Haag, 11 L. Santbergen, Zevenber gen, 12 Lewang, Rotterdam, 13 Wal- een grote groep renners, waaronder laard, Hoog Blokland, 14 Broekmans, Marchant, Tilburg, Konings, Breda, Zevenberschenhoek, 15 van Schie, (onafhankelijke debutant) Piet de Pijnacker. De sterke Piet Damen uit Lieshout heeft zaterdag in Yerseke de bloemen geplukt na een sprintduel met Arie van Steenselen. De plaatselijke favo riet Piet Rentmeester verzekerde zich van de derde plaats door Ab Gelder mans in de spurt te kloppen. In dit gerenomeerde veld van On afhankelijken en amateurs hebben de Zeeuwen zich uitstekend geweerd, hoewel zij in de beslissende fase het hoofd moesten buigen voor de sterke tandem Van Steenselen en Damen. Het kaf werd in deze koers die boeiend en sensationeel was, spoedig van het koren gescheiden. Reeds in de vierde ronde sprongen zes man weg, die later nog een fusie moesten Voor het eerst in de geschiedenis is er in Zeeland een filmpremière ge weest. Dat gebeurde zaterdagavond in het Alhambratheater te Vlissingen, waar de Nederlandse première ging van „De zesde juni", een film, geba seerd op de roman van de Canadese oorlogscorrespondent Lionel Shapiro, Vele autoriteiten woonden dit voor Zeeland unieke evenement bjj. Na een inleiding door de heer Lex Wei'kheim, publieiteitsmanager van de Nederlandse Fox Film. beklom Lionel Shapiro het spreekgestoelte. Hij verklaarde verheugd te zijn Ne derland weer terug te zien, het land, waarin hij elf jaar geleden de be- vrijdingsgéveehten had meegemaakt als oorlogscorrespondent. Voorts ge waagde hij van.de vele banden, waar mede Canada en Nederland de laatste jaren verbonden zijn. Vele Neder landers trokken reeds naar Canada en hij was er van overtuigd, dat zijn land met vreugde nog meer Neder landse immigranten zou verwelko men. Na zijn toespraak mocht de schrij ver uit handen van de dames van Liere een tweetal poppen, voorstel lende een Zeeuws boertje en boerin netje, in ontvangst nemen. Daarna nam Lionel Shapiro afscheid van het Vlissingse publiek. De amateurs zijn bezig met er drie roos. Na de rust zorgde hij een schuchtere start van de competitie. Vele ploegen uit de lagere klassen traden gisteren voor het eerst in dit seizoen tussen de lijnen. Hieronder volgen de verslag jes van hun eerste verrichtin gen. TERNEUZEN - GRENSWACHTERS 3—2 Hoewel Terneuzen fel begon was toch Grenswachters het eerst aan doelpunten toe. Onmiddellijk na de af- t, ap wist v.d. Hooft gelijk te maken. Na een half uur liep de thuisclub door Wissel tot 2-1 uit. Vijf minuten later was er een tegendoelpunt voor Grenswachters, De hele tweede helft werd benut voor een spannend gevecht om het winnende doelpunt, dat in de aller laatste seconden door v.d. Hooft voor Terneuzen werd gescoord. R.S.V. - BURGH 5—0 De midvoor van Oosterbosch van R S.V., was goed op dreef, want i eerdere goed opgebouwde aanval- L n werden door hem besloten met een flink eindschot. Voor de rust trolfga voor het vierde doelpunt. Linksbinnen Stroop zorgde voor het vijfde. DEVO - N.S.V. 4—5 Devo heeft ondanks verwoede po gingen om de puntjes thuis te houden deze eer moeten laten aan de Nispe- naren. Tot tweemaal toe wist de thuis club de leiding te nemen, zodat de rust met 2-1 inging. Direct na de thee vielen er echter drie doelpun ten tijdens een fel offensief van N. S.V. Ook deze achterstand liep Devo in, zodat met nog 10 minuten te spe len de partijen weer gelijk stonden. Een laatste pogen van N.S.V. bracht een fel bevochten overwinning. LUCTOR - RIA 3—3 De gasten begonnen met een licht overwicht en namen door hun rechts binnen de leiding. Kort daarop wer den zij een handje geholpen door spil Simonse van Luctor, die in eigen doel schoot (0-2). Na de hervatting had Luctor de wind mee en was daar door het meest in de aanval. Toch werd het nog 03, toen de doelman van Luctor de bal tegen een der voorwaartsen van RIA wierp. Ver meulen wist de achterstand te ver kleinen, waarna Blommaart er 2-3 van maakte. In de laatste minuut benutte Piet Vermeulen een vrije trap zodat het einde toch nog kwam met eea 3—3 gelul* ipel. Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft zich nader beraden over de samenstelling van de ploeg welke ons land op de Olympische Spelen te Melbourne zal vertegen woordigen. Op enkele uitzonderingen na konden definitieve beslissingen worden genomen- Zwemmen DAMES: 100 meter vrije slag: Hettie Balke nende, Cockie Gastelaars en Geertje Wielema. 100 meter rugslag: Jopie van Al- zelfde geldt voor Peter Swijghuisen voor de 100 meter rugslag. Dezelfde eisen zijn gesteld aan Wim de Vreng, die op eigen gelegenheid naar Australië is gegaan, ten aanzien van de 100 meter vrije slag en van Gerrit Zevenboom, een jeugdige Ne derlandse emigrant in Australië, die phen, Joke de Korte en Lenie de Nijs. voor de 1500 meter in aanmerking 100 meter vlinderslag: Atie Voorbij. 200 meter schoolslag: Ada den Haan. 400 meter vrije slag: Hettie Balke nende en Mary Kok, Jans Koster zal als derde zwemster in dit nummer uitkomen, indien de inentingen een gunstig beloop hebben gehad. 4 x 100 meter vrije slag estafette: Hettie Balkenende, Cockie Gastelaars en Geertje Wielema. Voor de vierde plaats in de estafette zal een keuze moeten worden gedaan uit Loes Zand. vliet, Lotty Heniger en Greetje Kraan Heren: Herman Willemse zal op de 100 meter vrije slag in het Kolpabad te Vlaardingen een limiettijd moeten maken welke door het NOC in over leg met de KNZ-B is vastgesteld. Dit- komt. De tijden van de Vreng en Ze venboom moeten zijn gemaakt onder controle van Australische zwemof- ficials. De beslissing over de uitzen ding van de heren valt deze maand. Waterpolo: De volgende elf spelers zullen naar Melbourne gaan: Gerrit Bijlsma, Fred van Dorp, Max v. Gelder, Ben Kniest Harry Lamme, Nico Luchs, Wim Mos terd, Hans Muller, Frits Smol, Cees van der Tooren en Wim Waalewijn Wielrennen: Drie voorwaarden zijn gesteld voor het uitzenden van een wielerploeg naar Melbourne. Het NOC gaat ak koord met een team van vijf man voor het kampioenschap op de weg en voor de ploeg aohtervolging. Deze ploeg zou moeten bestaan uit Frans Mahn, Jan Buis, Jan Rol, Coen Nies ten en Joop Capteyn. Atletiek: Puck van Duyne-Brouwer en Eef Kamerbeek zijn aangewezen om ons land in de atletieknummers te verte genwoordigen op de sprintnummers voor dames en in de tienkamp voor heren. Van de prestaties van Visser, Kü- nen en Roovers tijdens de internatio nale atletiekwedstrijden te Boekarest hangt het af, of z(j voor een plaats in de atletiekploeg voor Melbourne aanmerking komen. De Limiet prestaties zijn door het NOC in sa menwerking met De KNAU vastge steld Hockey: De volgende 17 spelers zullen naar Melbourne gaan: doelverdedigers Mul der en Honnebier; achterspelers; Ter- lingen, Dryver en Keulen; midden spelers: Wagener, Loggere, van Dyck, Marres en Overdyking; voorwaartsen: Hooghiemstra, van Grimsbergen, van Erven Dorens, Bouwman, van Beau mont, Kristen en Zwier. Het vertrek van het grootste ge deelte van de Olympische ploeg is op 11 november bepaald. Enkele leden van het Nederlandse team zullen eer der, enkele andere leden later naar Melbourne reizen. De terugreis ge schiedt niet gezamenlijk. De hockey spelers b.v. keren pas op 11 januari in Nederland terug. toestaan van drie renners, zodat een kopgroep ontstond van negen man w.o. alle favorieten. Huissoon en Rentmeester waren in deze hoofdgroep j actief en sprongen misschien te roe- keloos met hun krachten om. Knapen als Van Steenselen, Damen en Gel dermans stonden n.l. niet tue, dat er een geslaagde ontspanning kon plaats vinden. De neger, renners op kop dubbelden het peleton in de 22e ronde. Arend van 't Hof en Kool hebben toen nog hemel en aarde bewogen om hun achterstand goed te maken. Hun poging om hun verliesronde terug te winnen leed echter schipbreuk. Het warer. tenslotte Damen en Van Steenselen, die drie ronden voor het einde op een goed gekozen moment de beslissende fase inluidden. Deze beide renners hadden nog zóveel re serves in petto, dat hun demarrage slaagd, zodat er een bres ontstond tussen hen en de overige renners uit de kopgroep. Het pleit voor het mo reel en de physieke conditie van Piet Rentmeester en Ab Geldermans, dat zij eveneens nog tijdig wegsprongen, dat was in de laatste ronde en zich aldus verzekerden van een ere plaats. De sprint van het peleton werd op machtige wijze gewonnen doro Jaap Huissoon. De uitslag 1. P. Damen, Lieshout, 108 km in 2 uur 38 min.; 2. A. van Steenselen, Mijnsherenland; 3. op 30 sec. P. Rent meester (Yerseke); 4. A. Geldermans Beverwijk; 5. op 43 sec. J. Huisssoon-, Heinkenszand; 6. J. de Haan, Klaas waal; 7. A. va:i Sluys, Vlissingen; 8, J. Konings, Breda; 9. Tor.y Peters, Haarlem, 10. op 1 ronde W. Swane- veld, Dordrecht. De 22-jarige Dini Hobers van het Nieuw Amsterdamse DOL heeft haar kampioenschap van Nederland vijf- kamp dames geprolongeerd. Zjj be haalde 4.171 punten, waarmee zij ho ven de 4.000 pnt-grens kwam. Corrie van der Bosch van Toxandria uit Ois- terwijk werd tweede met bijna 300 punten achterstand. De kampioene was dit jaar wel in een zeer goede vorm, want het ver springen met 5,56 meter (eerste) en een goede 80 meter horden 12,8 sec. (derde) brachten haar de zege. Op de 80 meter horden zegevierde Willy Cijsouw (Marathon) Vlissingen 12.7 sec. 2e was Imke Vaal (Hollan- dia) Rotterdam 12,7 sec. en 3e Dini Hobers (DOL) Nieuw Amsterdam 12.8 sec. De eindstand: 1. en kampioene van Nederland: Di ni Hobers 4171 pnt; 2. Corrie van der Bosch (Taxandria) Oisterwijk 3875 pnt; 3. Elly Schagen (GAC) Hilver sum 3680 pnt; 4. Imke Vaal (Hollan- dia) Rotterdam 3646 pnt; 5. Willy Cijsouw (Marathon) Vlissingen 3634 pnt; 6. Janny Vos (GAC) Hilversum 3579 pnt. Daar het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse stromen momenteel slechts uit vier leden bestaat, terwijl er zeven zijn voorgeschreven, zal volgens schrijven van minister v. d. Kielt binnenkort worden overgegaan tot benoeming van nieuwe leden. Aan gezien de voorzitter van het Visserij- bestuur, ir. Dorst, reeds stemgerech tigd lid is, zullen twee leden en twee plaatsvervangers voorgedragen kun nen worden. Aan de organisaties Ver- voex, Vebo, Zeeuwse Oester, Visse rijvereniging Ierseke en de Zevibel is verzocht gezamenlijk deze kandi daten naar voren te brengen, waar na deze door de minister zullen wor den benoemd. (Advertentie) Eén of twee Rennies - en dat Brandend maagzuur li geblust - on-mid-del-lijk Dat is voordeel extra met RenniesU bent nooit in twijfel over het resul taat. „Zou het helpenis nooit in het geding, want Rennies helpen on-mid-del-lijk, van de ene minuut op de andere. En zo is de zuurbrand nauwelijks uitgeslagen of dat simpele tabletje gesmolten op Uw tong heeft die snerpende pijn in de kiem gesmoord. Probeert 't met Rennies, bij de eerste aanval de beste, dat U een hap eten verkeerd valt en de zuurbrand dreigt op te stijgen van Uw maag tot hoog in de keel. „Stop zegt Uw Rennie en de brand is geblust. OPKOMST VOOR HERHALINGS OEFENINGEN. Ten behoeve van de militairen, die op 19 september 1956 voor herhalings oefeningen onder de wapenen komen, worden twe'e extra-treinen ingelegd. Genoemde militairen moeten van deze treinen gebruik maken en daar toe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting heb ben op de voor hen bestemde treinen. De militairen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestem ming geen gebruik kunnen maken van deze treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06,59 uur. Be doelde treinen zijn: Leeuwarden v. 8-41, Grouw-Irnsum stopt 8.52, Akrum stopt 8.57, Heenrenveen v. 0.06, Steen- wijk v. 9.24, Zwolle a. 9.52, Groningen v. 8,43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwolle a. 9.59, Zwolle v. 10.06, Deventer v, 10.35, Zutfen v. 10.56, Arnhem v. 11.22, Nij megen v. 11.50, Boxmeer a. 12.14, Den Haag H.S. v. 9.38,, Delft v. 9.46, Rotterdam C.S. v. 10.03, Rotterdam Blaak v. 10.08, Rotterdam Zuid v. 10.12, Dordrecht v. 10.30, Lage Zwa- luwe v. 10.45, Breda v. 10.58, Til burg v. 11.15, Boxtel v. 11.35, Eind hoven v. 11.53, Weert a. 12.17.

de Stem | 1956 | | pagina 6