Tweede Goese fruitcorso nog mooier dan eerste K.A.B.O. ZIJN TE SLUISKIL VIERDE ZILVEREN FEEST Er H Verkoudheid, griep... Ir. B. G. Roeters van Lennep te Middelburg gehuldigd Duizenden genoten er van Nieuwe R.H.B.S. en M. S.v.M. directeur te Middelburg geïnstalleerd I Met geur en kleur en blijde klanken Installatie van dr. AA. Weijnen als rector der r.-k. Leergangen De jury Kwarteeuw trouw aan KAB Janus van der Zande vierde zijn verjaai irdag De opening Waardering voor werk van ir. J. Ph. van Dalsum Modeshows van Slager Walvis NO Fru te DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 SEPTEMBER 1956 Auto's botsen te Kruiningen Kwart eeuw directeur gemeentebedrijven Wetenschap blijven dienen*' Hoogwaterstanden Toespraak inspecteur dr. J. P. Chr. de Boer E. KUIPER Huisbaas. Walcheren MIDDELBURG Aaiiiiemerseursus begonnen Z-Vlaanderen HULST Verbetering Eedeweg AGENDA Heden Morgen Prog dr Op de Rijksweg nabij de Zanddijk onder Kruiningen heeft een verkeers ongeval plaats gehad, waarvan het verkeer over deze rijksweg geruime tijd ernstige hinder heeft ondervon den. Door het plotseling links afslaan naar de Zanddijk van een uit de rich ting Goes komende vrachtauto, moest een grote vrachtauto met aanhang wagen remmen. Het gevolg was dat een kleine personenauto achter op de vrachtauto reed, terwijl een grote Belgische vrachtauto met aanhang wagen de personenauto van achteren ramde. De Belgische vrachtwagen en de personenauto ondervonden nog al materiële schade, terwijl de chauf feur van de laatste auto enkele lichte verwondingen opliep. De rijkspolitie stelt een onderzoek Op grotse wijze is tijdens een recep tie in hotel „De Burg" de heer ir. B. C- Reteors van Lennep, de directeur van het gemeentelijk gas-, water- en elektriciteitebedrijf, in welke functie hy zijn 25-jarig jubileum vierde, ge huldigd- 's Morgens was de jublla- res reeds officieel door het college van b. en w. ten stadhuize ontvangen. Ook hier was hem hulde gebracht voor de diensten, die hij gedurende De Bevelandse fruitfee moet wel, behalve de twee witte voetjes, waarop ze zich door Goes bevallig voortbewoog, beslist nog een derde in de Bilt hebben gehad, want bij uitzondering heeft zij in deze barse zomer, in haar achtdaags bestaan, niets dan zonneschijn op haar feestelijk levenspad ge kregen. Ook jl. zaterdagmiddag, toen als climax van de feestweek, het fruitcorso moest uittrekken, straalde de zon, met een animo waartoe wij haar amper meer in staat achtten, over de Ganzenstad en dit schitterende weer was mede de oorzaak, dat per trein, per bus, per auto en fiets, de duizenden uit de wijde omtrek kwamen opdagen om te genieten van het grote Zeeuwse evene ment, het tweede Goese fruitcorso, dat nog mooier en gevarieerder was dan het eerste. Het is een dag geworden, welke ieder, die hem te Goes belevsn mocht lang zal heugen. Kleur, geur en klank hadden met de fantasie, de energie en de goed esmaak een hecht verbond gesloten en vormden zo een specta culair schouwspel, dat de enorme me nigte langs de kilometerlange route in verrukking bracht en later op de Grote Markt tot geestdrift. Precies half drie betrok op het vei- starten, de jury haar stellingen. Het waren niet de eersten de besten, die zich daarvoor beschikbaar hadden ge steld. Naast de directeur-generaal van de Landbouw, ir. A. v.d. Plassche, die Goes nog steeds niet kan ver geten, zagen wij de voorzitter van de N.O.F., de heer Boudewijn en de Tuinbouwconsulent, ir. v. Hennik zit ten. En een kwartier later trok on der hun critische blikken dan het corso voorbij. De junioren van het pijperskorps beten het spits af; zij werden op de voet gevolgd door de oudere pijpers en tamboeren van Excelsior en zo dra de auto's met commissieleden glanzend voorbij waren gegleden, marcheerde breeduit het forse „Sint Caecilia" uit Stampersgat aan, een orkaan van harmonieuze klanken spu-i end. Toen was het de fruitfee zelf, die geflankeerd en omstuwd door haar aanvallig gevolg en tronend op een pracht van een praalwagen, applaus op applaus kreeg. Met de regelmatigheid van de „vei- lingklok" reden daarna de eigenlijke corso-wagens af, een kleurig en geu rig snoer, bij tijd en wijle onderbro ken door de martiale muziekkorpsen in uniform, met als uitblinker het machtige Apollo uit Etten, dat nog net op tijd arriveerde en dat voor haar shows zeker een pluim op de sjako's gekregen had indien ze er niet reeds op hadden gestaan. De bonte tocht, zon-overgoten, ging triomferend langs de brede Wilhelmi- nastraat, via de Voorstad de smalle straten der binnenstad in. We zagen Pomona, vorstelijk gezeten op een zetel van ooft; het lieftallige Rood kapje in de sprookjessfeer, die bij haar paste; de Eiffeltoren; Diogenes die met zijn appelton een oplossing van de woningnood toonde; een com plete boerenbruiloft; het Goese gan zenhoedstertje; het juweel van de „Westhof"-wagen, enz., dertig in getal. Kwart over vier kreeg de eerste rondgang zijn glorieus slot op de Grote Markt, waar duizenden bijeen- gedromd waren om de finish te zien, wie tintelde van fleurigheid en muzi kaal omlijst door zes daverende korp sen. Uitslag In hotel „De Korenbeurs" maakte daarna ir. van Hennik, namens de jury de uitslag bekend. De wagen met de fruitfee en haar gevolg op de Grote Markt de fee, haar gevolg en aan anderen die het verdienden geschenken uit reikte. Het door allen bewonderde Apollo gaf als slotnummer van het feest, met bravour een briljante taptoe. In tegenwoordigheid van curatoren, docenten, leraren, b. en w. van Til burg en leerlingen van de r.-k. leer gangen had zaterdagmiddag in het auditorium van het Brabants conser- I vatorium te Tilburg de plechtige in- staliatie plaats van dr. A. A. Weijnen, als rector van de r-k- Leergangen. De installatie werd verricht door de president-curator, mr. F. G. C. J. M. Teulings. In zijn openingsrede bracht mr. Teu lings hulde en dank aan de scheiden de rector, mgr. prof- dr. Th. Goossens, die de beste jaren van zijn lang cn werkzaam leven heeft gegeven voor de groei en de uitbouw van de r.-k. Leergangen. Spreker wees er op. dat met het af scheid van mgr. Goossens tevens een vaarwel moest worden toegeroepen aan de secretaris van het curatorium, mr. B. J. M. van Spaendonck, die op medisch advies zijn taak niet langer meer kon vervullen. Hierna richtte mr- Teulings zich tot de nieuwe rector, dr. Weijnen, die na dr. Moller en mgr. prof. dr. Goossens de derde rector van de Leergangen is. Spreker roemde hem als man van de wetenschap, die in de toekomst zijn wetenschappelijk vakmanschap be zwaard zal weten met deze nieuwe taak. Met de woorden: In nomine Dei feliciter, ad muitos annos, verklaarde hij de installatie verricht. Openbare les Dr A Weijnen voelde zich ver heugd bij het aanvaarden van zijn nieuwe taak. omdat hij hierdoor in staat gesteld werd, om de wetenschap te blijven dienen, zij het dan ook min der in de hem zo geliefde rust en ver trouwde omgeving van zijn studeer kamer. Hij was blij tenminste een ge deelte van zijn hart te mogen blijven verpanden aan zijn eigen studie. De nieuwe rector gaf vervolgens een overzicht van de groei en bloei van de leergangen in het afgelopen jaar. Na een korte pauze werd de bij eenkomst besloten met een openbare les door dr. B. M. Boerebach, onder de titel ,.Van humanisme naar heroïek in Europese literatuur en gedachten- leven". De druk bezochte bijeenkomst werd opgeluisterd door de organist G. M- Houët. De eerste prijs tevens de hoofd prijs van 500 in de categorie ar tistieke wagens, werd gewonnen door de Zeeuwse fruitteeltmij. te Kloetin- ge met Roodkapje; de 2e prijs was voor Pomona van de Goese Veiling; de 3e voor de wagen van de mij. voor tuinbouw en plantkunde, afd. Goes, waar de fruitfee mee vervoerd was en de 4e voor het fruitbedrijf Oost Ketelaar. De le prijs in de categorie wagens met bescheiden reclame ging naar gebr. van 't Westeinde te 's-Heer Arendskerke (Westhof); de 2e naar de Goese middenstandsvrouwenver.; de 3e naar de N.V. Hero te Breda en de 4e naar M. Tilroe te Goes. In de categorie luxe auto's opgemaakt met fruit was de le prijs voor de fa. Louis, se te Goes en de 2e voor Piks garage bedrijf eveneens te Goes. Voorts wa ren er in iedere categorie diverse eer volle vermeldingen. 'n Compliment Ir. van Hennik complimenteerde de organisatoren namens de jury met dit tweede corso, dat weer een vooruit gang betekende bij het eerste. Hij ried de heren echter aan om een vol gende keer, indien mogelijk, een cen traal arrangeur aan te stellen, om een wat strakker lijn en nog meer artis tieke kleur aan te brengen. Vitaminen gespat De bekendmaking van de uitslag werd ook bijgewoond door miss Bishop, de Amerikaanse groentekoningin. Zij werd allerhartelijkst in haar eigen taal begroet door onze fruitfee en de vitaminen spatten in het rond bij deze ontmoeting. Aanvankelijk zweeg de „vegetable queen", en leek zij, net als de salade alles op te kroppen, maar toen de fee op de Grote Markt de prijzen ging uitdelen, nam zij kloek het woord en liet het publiek onge kunsteld van haar goede gevoelens blijken. Aan de maaltijd in de Korenbeurs werd, behalve door burgemeester ten Kate en wethouder Roose, het woord gevoerd door de heer J. Lenshoek na mens de fruitwereld en de heer Ver- maire namens de corsocommissie. Laatstgenoemde beklemtoonde nog eens dat de Goese middenstand dit festijn niet organiseerde tot eigen eer en glorie maar wel degelijk om de roem van het Zeeuwse fruit te ver sterken. Ticeede rondgang De tweede rondgang begon om half acht en had, nu de wagens alle maal verlicht waren, een geheel nieu we bekoring. Het werd onder even in- mense belangstelling wederom een triomfale rondgang welke om negen uur op het Veilingsterrein eindigde. Terwijl de concerten op de Grote Markt voortgingen kwamen in de Ko renbeurs de organisatoren en genodig den nogmaals bijeen, onder welk ge zellig samenzijn de heer Vermaire aan De eerste gedachten bij een zilveren jubileum zoals dit werd gevierd in café Meert te Sluiskil, door de K.A.B.O., gaan vooral uit naar het allereerste begin, dat meestal een schuchter pogen is geweest maar dat door de vol harding van de pioniers en de trouw van het handjevol leden, uitgroeit tot een grote afdeling die niet alleen haar vruchten afwerpt voor degenen die bij deze organisatie zijn aangesloten, maar dat ook van belang is voor de grote en wereldomvattende organisaties van arbeiders die in de loop der jaren zo'n geweldige invloed hebben uitgeoefend op de koers die heden ten dage gevolgd wordt, een koers die zeker mede door méér dan vierhonderd duizend katholieke arbeiders van Nederland wordt bepaald. Dit was zo ongeveer de gedachte die districtsbestuurder J. van de Voorde te Sluiskil in zyn feesttoespraak ontwikkelde. En wanneer men de feestelijke inleiding beluisterde die de voorzitter F. Lauret uit Terneuzen by de opening hield, dan moest men toch ook wel tot de slotsom komen, dat die mensen van het allereerste begin en die nu het zilveren K.A.B.-speldje kregen hetzij als lid van de K.A.B.O., hetzij als K.A.B.-lid vaak heel wat meer hebben moeten offeren dan de generatie van 1956, die het pad al heel aardig geëffend vindt. (Vervolg van pagina 1) Toen Janus in een andere zaal lag en moest worden overgebracht naar een andere, is er een hevig gevecht in tactische zin geleverd in de diverse zalen, om de befaamde atleet in hun midden te krijgen. Tenslotte is dat de mannen van kamer 36 ge lukt en hij is voor deze mede-patiën ten goud waard. (Dit vertrouwde ons een jongen uit Vlijmen toe, een broer van de bekende wielrenner Lie- bregts). Af en toe breken we zo'n beetje de tent af, onthult Janus. Tenslotte zijn we geen bedlegerige patiënten. Er wordt gezongen en gefloten dat 't een lieve lust is en nu dezé ochtend de zon zoveel zeldzame gouden stra len binnenzond in deze zaal,-die bo vendien een jarige herbergde, was het een volkomen feestdag voor allemaal. „Meteen was Janus de zaal uitge- flitst. Inderdaad geflitst, want als je niet beter wist, zou je zeggen wat doet zo'n viefe kerel hier? Hij brandde echter van verlangen wie zou dat niet? om zijn vrouw die thuis kranig de zaak beheert met behulp van een knecht, te kunnen be groeten. (Het zijn kostbare ogenblik ken op 't vrij korte bezoek-uur). Hij behoefde niet lang te wach ten. Een ontroerend moment, toen zij, de mollige baby uit de kinderwagen pakkend, de kleine aan vader overreikte en de peu ter hielp bij het overreiken van een dieprode anjer, waaraan een kaartje - met gelukwens. Achter mevrouw van der Zande doken Janus' vader op, diens broer, de oud-coureur en een tweetal jonge clubgenoten van de marathonlo per. „Twee van mijn jeugdige favorieten" verduidelijkte hij: Jan Schillemans en Gerard van Aart. Dozen met gebak; voorlopig nog dicht blijvende pakjes van allerlei formaat, kwamen tevoor schijn. En Janus lachte maar, doch kon nu van ontroering niet veel zeg gen. Een hoogst aandoenlijk tafereel tje, dat we verder aan de familie en bekenden van de jarige hebben gela ten. Een dag uit duizenden voor de zo zeer gehandicapte Janus uit Halste ren, om de ontglipte kans voor Mel bourne en de besognes van thuis een ogenblik te vergeten. Maar wat een groot mens, die klei ne Janus. We hebben onze hoed diep voor hem afgenomen. Hou je haaks kerel 1 De voorzitter, de heer F. Lauret, hield zijn openingsinleiding met een welk'. *i aan de bijna honderd leden met hun dames (de afdeling Sluiskil omvat Terneuzen, Sluiskil. Sas van Gent en Westdorpe) en de genodig den waaronder de geestelijk adviseur, de weleerwaarde heer A. Janssen, ka pelaan te Terneuzen, de districtsbe stuurder van de KABO, de heer F. van Hest uit Tilburg en de districts bestuurder van de KAB, de heer J. van de Voorde te Sluiskil. De voorzitter gaf in data en cijfers de geschiedenis weer van de KABO, zoals deze in Sluiskil is gegroeid. Hij memoreerde de fusie van de afdelin gen „Sint Petrus" en „Sint Paulus waardoor de KABO. zoals wij "die nu kennen, ontstond en bracht hulde aan de mannen van het eerste uur, de he ren Lafort. Van den Bergen. Lauret, Wijffels, Schalcken en Lammens. Hij betreurde Het dat van het Sluisperso- neel alleen de heer v- d. Bergen oij de KABO is aangesloten en hoopte dat ook spoedig vele anderen zullen vpl- gen- Een bijzonder woord van dank richtte de voorzitter tot de heer Van Hest, die altijd graag naar Zeeuwsch- Vlaanderen komt en de KABO te Sluiskil in het bijzonder een warm hart toedraagt. Huldiging De geestelijk adviseur sprak in zijn toespraak over het beseffen van het belang van een katholieke organisatie en van het katholiek zijn ook op het werk. Het is daarom zeer noodzakelijk als groep sterk t= staan, aldus spre ker. Hoewel er in deze vijf en twin tig jaar heel veel werk is verzet, is dit jubileum geen sluitstuk maar een begin. De leden moeten vanaf nu de organisatie gaan verdiepen. Kapelaan Janssen bepleitte in het bijzonder de vorming van de leden en zag dat ideaal verwezenlijkt in de Credo- Pugnoclubs. Dit geeft strijdbare man nen, die wij zeer hard nodig hebben omdat wij met elkaar veel problemen moeten oplossen. Kapelaan Janssen riep de hulp in van de leden van zijn KAJ en VKAJ. die volgend jaar hun Rome-pelgrims tocht gaan ondernemen. Hij vroeg daarbij niet zozeer om geldelijke als wel om ideële steun- Nadat de gees telijk adviseur de insignes had geze gend werden deze door hem de jubi larissen, voor zover aanwezig, op de borst gespeld. T rouw Districtsbestuurder F. v. Hest uit Tilburg dankte in een hartelijke toe spraak de mensen, die de KABO hadden helpen opbouwen (zilveren jubilaris Lafort was een van de mede oprichters) en sprak woorden van waardering aan degenen die trouw vijfentwintig jaren lid waren en op deze wijze hun onontbeerlijke steun hebben gegeven. Hij zei verder dat hem vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen ook bij het verenigingsleven de on opgesmukte familiesfeer was opge vallen. waardoor juist zoveel kan worden bereikt. De heer Van Hest wees op het embleem van de KAB het kruis van het geloof, de hamer der activiteit en het rad van de al tijddurende beweging en besloot met de zinvolle laatste strofe uit het KAB- lied. Offer Een gloedvolle korte inleiding hield de districtsbestuurder, J. v. d. Voorde, die zei, dat door het offer van de leden der KAB-de maatschappij een christelijke geworden is- Zij leveren daardoor een bijdrage die vaak wordt onderschat, aldus de heer Van de Voorde. Vooral de jongere generatie moet waardering hebben voor de grote offers, die deze mensen hebben ge bracht. In het begin werd er heel wat gevergd om vol te houden. Voor de vereniging zijn zij een steun geweest door het werk dat zij verzet hebben, door hun lidmaatschap alleen al. maar bovenal door de christelijke geest die zij hebben uitgedragen en waardoor hun werk soms dubbel zwaar werd. Hierdoor is echter een sterke sociale beweging ontstaan die van veel in vloed is geweest op het openbare le ven. Een resultaat, dat wij niet mo gen onderschatten. De heer v. d. Voorde wees er op van welk een groot nut het is dat de katholieke arbei ders ook katholiek georganiseerd zijn. Daardoor wordt hun geloofsleven ook goed en als bij het werk de dood plotseling komt dan is een goed ge loofsleven in dit allerlaatste ogenblik van het leven van allesbeheersende waarde- Tot slot sprak de heer Van de Voorde namens het hoofdbestuur in Breda, want de KABO is tenslotte toch ook, zij het een zeer zelfstandig, kind van de KAB-familie. Feest Nadat voorzitter Lauret tijdens de maaltijd dank had gebracht voor de ontvangen bloemstukken werd de zaal in gereedheid gebracht voor een paar gezellige uurtjes. Onder leiding van de heer C. Bilderbeek is er gedanst, en hoe. Met allerlei gezellige spelle tjes wist de heer Bilderbeek ook de meest verstokte anti-danser op de vloer te krijgen, zodat de avond een groot succes is geworden, waarop be stuur en feestcommissie trots kunnen zijn. Een verloting van zes grote taarten bracht nog flink wat geld op om een deel van de onkosten te dek ken. Maar dit is wel duidelijk gewor den: De KABO Sluiskil gaat met veel energie aan een nieuwe 25 jaar be ginnen. 25 jaar vaak onder zeer moeilijke omstandigheden aan de gemeente heeft bewezen. 's Middags was het de wethouder, da heer L. J. van 't Westende, die tij dens de receptie in tegenwoordigheid van vele autoriteiten een huldigende woordenstroom over het hoofd van de heer Roeters van Lennep liet gaan. Hij zei o.m- dat de gemeente de jubi laris zeer dankbaar is voor de door hem verrichtte diensten- Het was juist in de moeilijke periode, in de oorlogsjaren, dat de heer Roeters van Lennep heeft bewezen, tot grote din gen in staat te zijn. Aan het slot van zijn toespraak overhandigde de heer Van 't West ende de enveloppe. Hierna sprak de heer C. Philipse, in zijn kwaliteit van voorzitter van de raad van bestuur van de waterlei dingmij. Midden-Zeeland. Deze sprak de hoop uit, dat de goede samenwer king. die er in de afgelopen jaren tus sen de beide bedrijven is geweest, be stendigd moge blijven. Als stoffelijk blijk overhandigde ook de heer Phi lipse een enveloppe. Vervolgens sprak mr- A. J- van der Weel, namens het provinciaal gasbe drijf. De heer Van der Weel over handigde de jubilaris eveneens een enveloppe en bracht de inundatie periode in herinnering, een moeilijke tijd, waarin de heer Roeters er voor waakte, dat Middelburg het geen dag zonder gas hoefde te stellen. Namens bestuur en medewerkers M-, is. T. Michielsen. Deze wees op sprak de directeur van de N.V. P.Z.E. het karakter van het werk van de jubilaris, dat geheel in het vlak ligt van het algemeen belang. In zijn functie van P.Z.E.M.-directeur bood ir. Michielsen de heer Roeters enkele grammofoonplaten aan; namens het bestuur van de vereniging van direc teuren van elektriciteitsbedrijven overhandigde hij een boekwerk. Voor het bedrijf, dat zich de grootste ver bruiker van het gemeentelijk bedrijf mag noemen, N V. The Vitrite Works, sprak de directeur, de heer J- P. Ber denis van Berlekom. Vervolgens voerde mr. Putto uit Den Haag het woord, namens het Rijksinstituut voor de drinkwater voorziening en als vertegenwoordiger van de commissie van deskundigen. Ook deze spreker bood een geschenk aan. Nog meer felicitaties De oud-directeur van het Prov. bo°d hierna namens collegae een Gasbedrijf, de heer A. L. Abrahamse, blijk van waardering aan. Voor de contactcommissie bedrij ven en installateurs vertolkte de heer A. Jobse de dank. Als directeur van Gemeentewerken en als commandant van de brandweer sprak de heer A. J. W. Mathijssen. Deze zei zich geluk kig te prijzen, als hoofd van de brandweer niet de grootste afnemer van het bedrijf van de heer Van Len nep te zijn Namens het personeel boden tenslotte achtereenvolgens de heren H- Verstraten en C. Hordijk ge lukwensen aan; de eerste overhandig de een album, bevattende de op foto papier vastgelegde beeltenissen van alle personeelsleden, de heer Hordijk bood onder het motto „U bent vol doende beweeglijk om het op gang te houden" een automatisch horloge aan. Tenslotte bedankte de jubilaris iedere spreker afzonderlijk voor de woorden en de geschenken. In de hem gebrachte hulde wilde hij graag zijn secretaresse, mevr, E. J. Pluijmers Bastiaanse betrekken; hij deed. dit door haar een herinnering aan te bie den. (Advertentie) ASPRO CH twuüvy*/-/ Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, dinsdag 18 september, de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 1.57 en 14.36 uur; te Terneuzen om 1.28 en 13.40 uur en te Vlissingen om 1.02 en 13.12 uur. In een lokaliteit van de R.H.B.S. en middelbare school voor meisjes aan de St. Pieterstraat te Middelburg is tjjdens een intieme plechtigheid de nieuwe directeur van genoemde scholen, de heer E. Kuiper, als zodanig officieel geïnstalleerd door dr. J. P. Chr. de Boer. di inspecteur van het gymnasiaal- en middelbaar onderwijs. De waarnemend onderdirecteur, de heer P. W. Bulthuis, sprak een welkomstwoord. Hierin richtte hij zich o.m. tot mevrouw en de heer Kuiper, dr. De Boer, de plaatselijke commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, rectoren en directeuren van diverse Zeeuwse onderwijsinrichtingen, mej. Stolk, de directrice van de huishoudschool, de vertegenwoordigers van de oudervereniging, collega's- docenten en het bestuur van M.H.B., de leerlingenvereniging. „genomen". De inspecteur schetste vervolgens de grote liefde, die de heer Van Dalsum zijn leerlingen toe droeg, zijn mededogen en welwillend heid. De heer De Boer zeide tenslotte grote waardering te hebben voor de toewijding, die door de vroegere di recteur aan de dag is gelegd. Dr. De Boer wilde in eerste instan tie enkele woorden wijden aan de af getreden directeur, ir. J. Ph. van Dalsum, op wiens uitdrukkelijk ver zoek geen ruchtbaarheid is gegeven aan zijn vertrek. Dr. De Boer was van mening, dat de heer Van Dalsum als directeur een hoogstaande figuur is geweest, die echter niet door ieder een is begrepen en gewaardeerd. „Ik heb hem nimmer falend gevonden in ijver en toewijding aan zijn taak," zo zei de inspecteur; hij wees in dit verband op de restauratie van het schoolgebouw, onlangs tot stand ge komen, waarvoor de vroegere direc teur zijn gehele persoonlijkheid heeft ingezet. De heer De Boer zei voorts, dat de heer Van Dalsum op rustige, energieke wiiz- alle obstakels, waar mee de weg naar herstel van het schoolgebouw was geplaveid, heeft Daarna richtte spreker zich tot de heer Kuiper. Hij hield de nieuwe di recteur voor ogen, welke problemen hem in zijn functie te wachten staan. De sympathieke wijze, waarop de heer Kuiper evenwel reeds is begroet, moge echter als een goed teken wor den gezien. De inspecteur wenste de heer Kuiper toe, dat hij in de uitvoe ring van zijn ambt mag slagen; te vens, dat hij nog lange tijd aan de school verbonden mag zijn conti- nuiteit komt de school steeds ten goe de, zo zei spreker. De heer De Boer wenste de nieuwe directeur ook een rijke en gezegende werkkring „Moge de hemel u daarin bijstaan", zo besloot hij. Namens de vereniging van recto ren en directeuren van gymnasiaal en middelbaar onderwijs in Zeeland sprak dr. J. J. WestendorpBoerma uit Zierikzee. Deze zeide, thans reeds het volste vertrouwen te hebben in de goede samenwerking met de nieuwe collega. De heer G. H. Luyendijk, die ver volgens het woord voerde, sprak als waarnemend voorzitter van de plaat selijke commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs èn als bestuurs lid van de vereniging voor handels onderwijs. Zoals bekend, maakt de handelsavondschool thans gebruik van het HBS-gebouw. De heer Luyen dijk kan daarom niet anders hopen als op een prettige samenwerking „met u als huisbaas!" Eveneens op een prettig contact hoopte de directeur van de Chr. HBS, drs. H. J. van Alphen. De heer Van Alphen wees op de diverse contact punten, die er uiteraard ofschoon de scholen naast elkaar werken toch steeds zullen bestaan. Namens de leerlingen, alsmede na mens MHB sprak de heer J. de Wil de een felicitatie uit. Hij zei te hopen op de bijstand, de hulp en de raad, die men als leerling van een direc teur nodig heeft. De heer Kuiper wenste hij het tegemoet gaan van een prettige loopbaan. Louise Luyendijk bood een bloemstuk aan. In zijn dankwoord dacht de heer Kuiper eerst aan de prestaties van zijn voorganger. Zo wees hij er op, dat de heer Van Dalsum zijn laatste vakantie heeft opgeofferd, teneinde zijn opvolger enigszins „wegwijs" te maken. Verder bedankte hij iedere spreker afzonderlijk. Hij zei tenslotte te hopen, dat de school, die thans 91 jaar bestaat, over negen jaar als een bloeiende onderwijsinrichting haar tweede honderd jaar mag ingaan. GEMEENTE MIDDELBURG Publikatie. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat het Woningbureau op dinsdag 18 septem ber 1956 zal zijn gesloten. Middelburg, 14 september 1956. Namens de Stichting raad van be stuur bouwbedrijf werd in een der lokalen van de Technische school be gonnen met een nieuwe 3-jarige cur sus ter verkrijging van het vakdi- oloma. De directeur van deze cursus, de heer E. Visscher, sprak er allereerst zijn vreuggde over uit dat men in deze var. wetenschap en techniek ver vulde omgeving bijeen was gekomen voor een gebeurtenis die voor Zeeland van grote betekenis genoemd mag worden en wekte de nieuwe leerlin gen op de goede naam van de cursus eer aan te doen. De voorzitter van de Ned Aanne- mersbond, -afdeling Walcheren, de heer K. van Loo, tevens voorzitter van de commissie van toezicht op de cursus, gaf in een gloedvol betoog een uiteenzetting over het doel van de cursus. Hij wekte de cursisten op de curus trouw te bezoeken en wenste hen veel succes. BEVORDERD Op het PTT-kantoor afd. Telefoon is bevorderd tot hoofdemployé mej. A. de Bruijn, alhier. Graauw GESLAAGDE AVOND De Bond zonder Naam bezocht op zijn Zeeuw-Vlaamse tournee ook Graauw. De amusementsavond onder de titel: „Kom eens even bij ons aan", verzorgd door de heer Rector en zijn vrouw, viel buitengewoon in de smaak. Na opening door de kapelaan, werd begonnen met een paar zang- nummertjes- Na de pauze waren het vooral de sterke staaltjes op het ge bied der telepathie, die de mensen aangenaam bezig hielden- Tijdens de pauze werd een collecte gehouden. Aardenburg De laatste tijd wordt van gemeen tewege bijzondere aandacht besteed aan de verbetering van de straten. Inmiddels kregen de Oude Kerk straat, de Markt en diverse andere gedeelten reeds een goede beurt en werden nieuwe straten aangelegd in het uitbreidingsplan. Als eerste staat thans op de lijst de verbetering van de Sedeweg. Deze zal in het midden klinkerbestrating krijgen met een rabat van keien aart de kant en een trottoir van vier tégcTs. Hier door zal dan deze gehele "verbinding tussen Aa»denburg en Eede tot aan het dorp Eede zijn verbeterd. De N. V. Confectiebedrijven J. Sla ger Walvis te Breda organiseert de komende dagen weer haar bekende modeshows. Oostburg komt het eersr aan de beurt. Daar zullen belang stellenden vandaag in hotel du Com merce om drie en om acht uur wel kom zijn. Morgen, 18 september, volgt Axel, waar men terecht kan in de bioscoopzaal Het Centrum om acht uur. Terneuzen volgt op woensdag 19 september in het parochiehuis om drie en acht uur. Voor Hulst zijn twee dagen aangewezen en wel donderdag en vrijdag 21 september. Beide da gen wordt om drie en acht uur ge showd in Hotel de Graanberus. De eilanden zijn evenmin vergeten. Daar kunnen de dames terecht in Vlissingen op maandag 24 september en te Goes op woensdag 26 en don derdag 27 september. De toegang tot alle shows is gratis. Van onze adverteerders OPENING NIEUWE ZAAK NOVA TE AXEL. Burgemeester P. L. van Oeveren heeft het nieuwe pand van de firma Nova officieel geopend en bij die ge legenheid waren behalve veie zaken- collega's uit Axel ook heel wat za kenrelaties - fabrikanten enz. - van ver aanwezig. De opening van een dameskledingmagazijn als dit zou zelfs in een grote stad betekenis heb ben en het is dus duidelijk dat het nieuwe pand in de Noordstraat een geheel nieuw cachet aan deze, reeds door vele andere nieuwe of vernieuw de zakenpanden opgeluisterde winkel straat verleent. De burgemeester sprak bij de ope ning dan ook terecht van de durf van de heer Herrebout, die een dergelijke onderneming vestigt. Waarop de heer Herrebout repliceerde met te zeggen dat de zekere toekomst van Axel hem tot die durf brengt. Behalve voor de Noordstraat is deze gloednieuwe zaak voor geheel Axel een bijzondere aanwinst AXEL Het Centrum 8 uur: Jacht zon der genade. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: Verre horizonten. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ma dame Butterfly. OOSTBURG Ledel 8 uur: De zoon van niemand. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: The French Line. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Mijn man, de test-piloot. Concertgebouw 8 uur: Meisjes in nood. SAS VA NGENT Olympi* 8 uur: Een gevaarvolle opdracht. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De hel van Dien Bien Phoe. Voor mi op te vest met de heeft: het De plan daarvan haar mach dus licht techniek s: zeker nog van boer 't Is goe de vele re Waar de z; men het t hoorlijk, d den. Ons gebieden verdeeld berekenen gemalen Waar dus nen de best pen hun ge dienen teve sloten en Wat dit la water op hi de beken overvloed h sloten dicht gel, gras ei De water: zomer weei ze oostelijk twee oorzah gronden lig ven de zees wateroverla polderland thans zien De regen zeiden we. kwaad. Behi lijks binnen; oogstweer graan, erw dorven. En waaraan weinig kunn ook met het te, de hoofd drijfsuitkom! Donderdag:,' zullen in Ka] georganiseer middenstand, met algemer sloten en er voor dit plan Kapelle beki voornaamste se fruitteelt, men het begi welke men keren. Ter geleger etalages in Schore deze teken van de lagewedstrijd bezoeker van worden deelg zen zullen ooi manden best; Verder zulle drie de dorpe meente Kape ieken worden met toren en pelle zullen koor der Nei bloemententoe houden. Zate: er verder w; pelle. Deze door de w.s. Hiervoor is ze Behalve een deelnemers a ten, ook een ontvangen. Zaterdagavi en pijperkorp muziekveren voor de nodig genheid van Kapelle zuller dag tot zatere landse gemee: komen welke Ook hen die naar Kapelle ieken en de e rassing want tot deze gen staan die frui Op de perse heid van deze organiserend gesteld dat n doen aan het f dat men enkel terugkerende Kapelle beker fruitcentrum v de fruitteelt vaart brengt, het grootste Y 33) —Luider a wan gezien, ve-kantoor bi: WJ neergescht —Jawel, n Hebt u hei ..V? sPieren trilden. _ja hem gesproke Waarovei H'j vroeg wezig was. Niles wach' ckersham aar rrpa door, Niles wendd tuige. Miss Ber «ring van mar mer aan tafe bij de man, d gen Clark's k Ze kreeg e wierp schuwe ten om de ta mij rusten. V maar een feit Het luchtkas

de Stem | 1956 | | pagina 2