Ook Sas van Gent over komende is verheugd U.T.S. Agrarische her-uitrusting her ver ka velingsgebied Zes nevelspuiten op Walcheren: geen luxe Nog een Tourprijs uitgereikt „Onder moeders paraplu" menselijke verhoudingen Dynamische werkmethode werd toegepast V TE SLUISKIL VERGADERDEN OUD-INDIE-VETERANEN Met demping gedeelte kanaal nog even geduld Vandaag fruit- corso in Goes ZEKUWSt H- VLAANDEREN Kwait eeuw KABO Visserij op Zeeuwse stromen had gunstige vangst in juni Xu id-Heveland Slaap Uw pijn weg! WITTE KRUIS Eerste verpleeggebouw wordt geopend TERNEUZEN AXEL Vriendschap Herstelfase is afgestolen Consumptie-gemaal gaf beste opbrengst Duitse gesneuvelden worden overgebracht Kalk Artsencongres geëindigd EERSTE NOODVOORZIENING OOSTBURG GOES Verdronkene" keek naar dreggen Hoogwaterstanden Burgerlijke Stand ACf NDA Heden Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1956 De gemeenteraad van Sas van Gent heeft in zijn vergadering de wette lijke noodzakelijkheidsverklaring inzake de U.T.S. in de Kanaalzone gege ven. De voorzitter, burgemeester K. A. J. den Boer, zette de betekenis van deze onderwijsinstelling uiteen, er zijn grote vreugde over uitsprekend dat de school krijgt deze verklaring tijdig gegeven heeft. de minister dei sticniing van een U.T.S. in Zeeuwsch-Vlaanderen had goed gevonden, ondanks de geldende eisen van 400.000 zielen. In welke gemeente de school zal worden gevestigd valt nog niet te bepa len, doch de minister is er eveneens mee akkoord gegaan, dat de deelne mers aan het streekplan Kanaalzone allen de nodige verklaring afleggen, opdat straks, wanneer de keuze gemaakt zal zijn, de gemeente die de was er z.i. ook alle reden om een De heer Stevens informeerde daar op of er al bekend was, wie het be stuur van de school zal uitmaken. Op verzoek van de v~~rz. zette dhr. Colsen een en ander uiteen en de reeks van namen bleek voor de heer Stevens aanleiding te zijn, te vragen of de school toch niet onder een be paalde vlag zal varen. Of de U.T.S. dus bij voorbeeld een nrotestante of een katholieke U.T.S. zal zijn, zo ver klaarde hij zich, enigszins op de vlak te blijvend, nader. Nadat de voorzitter dit ten stellig ste ontkend had, gaf de raad de no dige verklaring. In de woonruimte-commissie wer den de zittende leden, de heren R. Hoefmans, R. de Ridder, P. Hame link, J Renique en R. Lippens her kozen. De Johanna stichting te Arn hem (waar lichamelijk gebrekkige kinderen worden verpleegd) kreeg de gevraagde subsidie van 1 cent per inwoner en het Zeeuws studiefonds, na een warm aanbevelend woord van de voorzitter, de gevraagde 5 cent per Sassenaar. De vorig jaar als voorschot verstrekte uitkering ineens over het eerste halfjaar 1955 aan het gemeentepersoneel werd nu door vaststelling van een verordening ter zake bekrachtigd. STRAATNAMEN De rondvraag bracht een aantal interessante kwesties naar voren, waaruit we de volgende lichten: De heer Colsen suggereerde in het kiezen van straatnamen voortaan de Sasse historie de nodige eer te be wijzen. Zo wilde hij op 't eiland een Johan Stevensstraat zien, om de her innering aan de familie- Stevens en 't Stevensbos levendig te houden. Zo Kolonel Fierensstraat te scheppen De voorzitter voelde er alles voor; het is heel wat beter dan de niets zeggende oost- en noordooststraten. Hij voegde Frederik Hendrik nog aan de lijst toe. Verder deed de heer Colsen de sug gestie de maakster van het uitzonder lijk fraaie beeldje voor de kleuter school .Onder moeders paraplu" ge heten, een passende vergoeding te ge ven voor haar werk, waarop de voor zitter antwoordde dat zij de prijs zelf had vastgesteld. De voorzitter stelde de raad voor het beeldje, dat hij eveneens als een buitengewoon ge- I de heer de Ridder begon en welke slaagd werk betitelde, straks ge/a- j zijn collega's ertoe brachten hem er op meer artistieke wijze te verzor gen. In de beplanting met het water partijtje zijn enige dierfiguren ge projecteerd, doch hij vond het wen selijker als de gemeenteraad b.v. een prijsvraag uitschreef onder Zeeuwse kunstenaars, om zo tot een goed en verantwoord kunstwerk te komen, iets origineels en iets eigens. De voorzitter juichte dit idee van harte toe en hij beloofde dit in over leg met de Stichting Zeeland uit te werken. WACHTEN VERANTWOORD Onder de overige aangesneden on derwerpen was dat van de demping van het stukje kanaal tussen Dam en sluis. De heer Stevens vroeg hoever het daarmee stond. Naar de voorzit ter meedeelde is de centrale dienst dit in samenwerking met Rijkswater staat aan 't uitwerken; het wordt bestedingsklaar gemaakt. Omdat men wil trachten er een DACW-werk van te maken (70 pet rijksbijdrage, dus enorme besparing) is enige vertra ging wel verantwoord. Hij meende, dat er wellicht in 1957 aan begonnen kon worden, doch wethouder Schef- fer was niet zo optimistisch; hy hield het op 1958. Na een geanimeerde bespreking over afwaterings-kwesties, waarover menlijk te onthullen. Daarop zei de heer Bockstael dat het wel aanbeveling verdiende de aankleding van de Markt eveneens op te wijzen hoe diep zijn zaak wel in de put zit (letterlijk dan), was de bij eenkomst der Sasse vroedschap ten einde. Hoofd- en kiespijn, zenuw- en reumatische pijnen verdwijnen 's nachts dank zij Witte Kruis- poeders en U staat verkwik! op! Ook m tabletart cachet-vorm Het eerste verpleeggebouw van het Academisch Ziekenhuis der r.k. Uni versiteit te Nijmegen, het St. Rad- boud-ziekenhuis, zal op zaterdag 29 september officieel worden geopend en aan het bestuur van het ziekenhuis worden overgedragen. Ter gelegenheid hiervan zal Mgr. W. P. A. M. Mut- saerts bisschop van 's-Hertogenbosch, Op die dag om 10.00 uur een pontifi cale H. Mis opdragen in de St. Jozef kerk aan het Keizer Karelplein. De officiële opening vindt 's mid dags te 14.00 uur plaats in de grote zaal van „De Vereniging" aan het Keizer Karelplein. Muzikaal hijprogranima Vandaag zal te Goes het tweede frultcorso plaats hebben, dat nog grootser is dan het eerste en, b\j goed weer, duizenden belangstellen den zal trekken. Het aantal artistieke-, luxe- en re clamewagens is talrijker dan vorig jaar en bedraagt zes en twintig. Om half drie vertrekt de stoet voor zijn grote tocht van de veiling uit, met als eindpunt de Grote Markt. Daar zal de fruitfee om vijf uur de prijzen bekend maken en uitreiken en om half acht wordt dan een tweede rondgang gemaakt met de veiling als eindpunt. Van half acht tof elf uur concer teren op de Grote Markt E.M.M. uit Kortgene; Hosanna en het har- moniegezelschap Apollo" uit Etten. Laatstgenoemde harmonie blaast na elf uur ook de grote taptoe. Men deelde ons nog mee dat de Amerikaanse ..groentekoningin" 'Be verley Bishop, die momenteel op Zuid-Beveland verblijft, de prijsuit reiking zal bijwonen. bridge cursus. Evenals het vorig jaar zal er dit seizoen wederom een bridgecursus worden gegeven. Deze cursus gaat uit van de bridgeacademie Filarski. De heer Filarski is oefenmeester van de Nederlandse bridgebond. De cursisten van het vorig jaar kregen een bridge puzzel op te los sen. Deze puzzel was voor geheel Ne derland. Thans li de uitslag hiervan bekend geworden en het was een Terneuzenaar, die de eerste prijs 40.—) in de wacht sleepte n.l. de heer J. Francoys. De 2e prijs 30.) ging naar de heer W. Heshusius te Amsterdam, de 3e prijs 20. was voor mej. A. Bruggink te Haar lem en de 4e prijs 10.—) voor de heer J. Blumer in Rotterdam. aanrijding De heer'C.Z. stak, komende van de richting Driewegen, ter hoogte van de Julianasti aat de AxelaCstraat over I om de Kerkhoflaan in te rijden, tylid- j den on de Axel^c-t'aat. wei d hij aan gereden door een auto, bestuurd door j de heer J.ri.G. die eveneens van Drie wegen kwam. opgevoerd. Men hoopt begin novem ber een uitvoering te kunnen geven. Ook deze maal berust de regie bij de heer Herman Bruggen. Sas van Gent DUIVENVLUCHT TEN BATE VA.V DE T.B.C.-BESTRIJDING Zoals ieder jaar gaf de duiven- maatschappij ,.De Vrede" alhier een duivenvlucht ten bate van het Wit- Gele Kruis, bestemd voor de tuber culosebestrijding ter plaatse. Dit Jaar heeft deze vlucht het ftlooie bedrag ad f 1001.55 opgebracht Het is reeds aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis afgedragen. \V7rvfL- g-ju* Dokter vrn Zanten nam bet slncht* W erKgrOtp VUlfl offer mee naar het Julianaziekenhuis O JL om zijn ve wondineren aaji hoofd en In de gisteren onder Voorzitterschap van Prins Bernhflrd in Nijmegen ge houden slotzitting van de internatio nale conferentie inzake menselijke I verhoudingen is niet algemene in stemming beslóten tot. het instellen van een internationale werkgroep /oor menselijke betrekkingen. Prins Bernhard heeft het bescherm- l:erschap en het erevoorzitterschap 'illen aanvaarden. I Tot voorzitter dezer internationale werkgroep werd benoemd prof. F. J. T. Rutten. linke hand te verbinden. Daarna kon het slachtoffer raar huis woeden ver voerd. shv stig uitgeuouwd en wel zodanig, dal de meest doelmatige vorm van over leg werd bevoiderd. Veel medewer king werd hierbij allerwegc onder vonden. In het herverkavelingsgebied Zeeland, vindt de cultuur-techniek zijn meest integrale toepassing. Aldus het jaarverslag van de outturn technische dienst. Dit betekent dus een compleet nieuwe agrarische heruitrusting. Niet alleen de agrarische ontsluiting, waterbeheersing en grondverbetering krijgen daar bij aandacht, maar ook de bouw en verplaatsing van boerderijen, de aanleg van elektriciteit en waterleiding; het landschapsplan, de stimulering tot intensivering en behandeling van de maatschappelijke activiteiten, g„ icht op de boerenbevolking, behoren hiertoe. In de zaal valt café Krijger te Sluiskil vergaderden onder auspiciën van het Veteranen Legioen Nederland, waarvan het hoofdbestuur te Driebergen is gevestigd, de oud-Indië-veteranen met het doel het eerste rechtstreekse conta-ct te leggen en te trachten de' tfariWézlgen tot he, V.L.N, te doen toetreden. Deze vergadering stond onder leiding van de heer P. Dieleman te Sluiskil en werd bijgewoond door de heren J. P. Peet, directeur van het maandblad „Oud Wanenhroeders" en de kolonel K.N.I.L. b.(l. W. N. A. van Es, gewestelijk voorzitter en lid van het hoofdbestuur. Verder waren aanwezig oud-ludie-militairen uit de kanaalzone en een gewestelijke deputatie uit Middelburg. zaak. En het is toch dezelfde regering die ons destijds wegzor.d voor c.e Ne derlar.dse zaak. „Hiermede heeft :nen ons op het hart getrapt", aldus de heer Peet. De aangelegenheid is teer om krasse taal te gebruiken. Wij hebben al verschillende pogingen ge'- daan om ook de doden van ra 1945 te eren en wij zullen hiermee door gaan tot het offer van onze mannen door de regering zal worden erkend. Na de toespraak van de heer Peet. werden verschillende vragen gesteld en beantwoord en gaven zich onkelen der aanwezigen als lid op. Nadat de heer P. Dieleman allen welkom had geheten, sprak kolonel van Es tot de aanwezigen en schetste twee soorten vriendschap. Onder de eerste soort verstaat men de vriend schap in de gewone betekenis van het woord. De tweede is die, verworven in de hitte van de strijd te velde. Sla in deze vriendschap geen bres, doch herstel deze", aldus de kolonel. Vervolgens schetste kolonel van Es de doelstellingen van het Veteranen Legioen Nederland. Op de eerste plaats wil deze -. er- eniging haar leden sociale en juridi sche bijstand verlenen. De vereniging» wil het nationaal besef bij de leden aanwakkeren en invloed uitoefenen op de Nederlandse staathuishoudkunde zonder deelname aan enige partij politieke strijd. De vereniging voert als devies: God, Nederland, Oranje. Kolonel van Es sprak het vertrou wen uit dat spoedig tot de oprichting van een afdeling zal kunnen worden overgegaan. Geen extremisten De heer J. P. Peet onderstreept de woorden van kolonel van Es en geeft een overzicht van het ontstaan van het Legioen. Daarbij memoreert hij de moeilijkheden der eerste jaren en de ondervonden tegenwerking door Overheid en Pers, Na 5 jaren is er enige kentering gekomen, aldus spre ker. Vooral ln het begin heeft men het Legioen vooral te extremistisch bekeken doch zij hebben zich vergist. Ider die het goed met Nederland meent en waar ook ter wereld legaal of illegaal actief aan de strijd om de Nederlandse belangen heeft deelgeno men is welkom in dit Legioen. Uiterst links (communisten) en uiterste recht sen (oud-fascisten) kunnen wij even wel niet gebruiken. Het V.L.N. voelt zich nauw ver want met Oranje en te meer in ieze tijd nu het buitenland ons Vorsten huis heeft gelaakt, staan wij nog meer dan vroeger in trouw en aan hankelijkheid achter ons geliefd Vorstenpaar, Dodenherdenking Ieder jaar worden de doden uit de wereldoorlogen tot 1945 herdacht. Nog nooit echter, werden zij herdacht die na 1945 vielen voor de Nederlandse De fase van herstel en planning, zo lezen we in genoemd verslag, is thans afgesloten en heeft plaatsge maakt voor de uitvoering en verbe tering van de agrarische produktte- omstandigheden. De herstelfase eiste voor het zwaar getroffen gebied een dynamische werkmethode. Er moet snel gehandeld worden. Allen die in die tijd In het rampgebied gewerkt hebben, zijn ervan overtuigd dat er HET KADASTRALE WERK. Over dit onderdeel van het werk meldt het verslag o.m.: De kadastrale rullverkavelingsbu- reaus hebben in de Herverkaveling Zeeland een zeer belangrijke taak. Deze taak omvat, behalve het dage lijks overleg in de Bureaus van Uit voering, al het werk verbonden aan de omschrijving van rechten, vast leggen van de waarde van de schat- tingen van de gronden, toedelingen en niet te vergeten hel karterlngs- werk. De schattingen te velde wer den in 1955 in alle blokken geheel vol tooid. De administratieve Verwerking van de duizenden cijfers ten behoeve van de lijst van schattingsuitkomsten vroeg veel werk. Het opmaken van deze lijst gaat samen met hel onder zoek naar de rechten. De lijst van schattingsuitkomsten kwam in de vier gebieden geheel in concept gereed. Ti'dens het onderzoek nanr de rech ten werden in enkele gebieden de schattingsuitkomsten reeds officieren besproken In deze lijsten zijn dan de omvang en aard van ieders inbreng nauwkeurig omschreven en vastge legd. Ten behoeve van het onderzoek naar de rechten zijn talrijke zitdagen ïnoLu?» mogelijk was. Ook de gehouden waar de belanghebbenden planning van wegen en waterlopen, i wei (jen opgeroepen. Tijdens deze zit- de begroting en de schatting van dagen werden alle gegevens getoetst. 8™ie" /JJ" ?aAe?P®f gereed-, Men kreeg hierbij te maken met gekomen. Nu dan na de fase van her- ruim 47.000 percelen Van meer dan stel en planning, de uitvoering van 1 jo.000 eigenaren.wat duidelijk genoeg »L,Ve,ïin'erMgswerken is aangevan- lllustreer6t wat hier aan vaStelt, gen, voltrekt zich ook de ontwikke ling in pormaler en rustiger sfeer. Snelle beslissingen en voortvarende aanpak hebben moeten plaats maken voor het afwegen van de velerlei uit eenlopende belangen bij het verbete- ringswerk en de oplossing van tal van gecompliceerde vraagstukken. Dit alles vraagt veel tijd. Maar door het onvermijdelijke en tijdrovende over leg groeit er ook veel begrip voor het moeilijke werk der Herverfcave- lingscommissie. In 1955 werd de organisatie van het herverkavelingswerk dlenovereenkom Door manschappen van de graven dienst van het Ministerie van Oor log zullen de stoffelijke resten van de Duitse militairen, die nog op de Algemene Begraafplaats in Aarden burg liggen begraven, worden opge graven en overgebracht naar de Be graafplaats voor Duitse militairen te IJsselsteijn in de gemeente Venray. Op de Aardenburgse Begraafplaats liggen aan weerszijden van de in gang nog 29 Duitse soldaten, die in september-oktober 1944 op verschil lende plaatsen in de gemeente sneu velden en door de Duitsers zelf daar werden begraven. De overigen van de ongeveer 160 daar gesneuvelde Duitse militairen werden reeds in 1949 naar de Centrale Duitse Be graafplaats overgebracht. Volgens de pas uitgekomen rappor ten over de uitkomsten der visserij op de Zeeuwse stromen In juni J.l. blijkt dat de aanvoer op de diverse afslagen 1.036.000 kg. bedroeg en de opbrengst f 466.000,-. Vorig jaar juni waren die cijfers resp. 675.000 en 321.000. Tot dit gun stige resultaat droeg voornamelijk de consumptie-garnaal bij; die bracht ruim f 100,000 meer op dan in juni 1955. Ook de ansjovisvangst was beter. Er werd 68.800 kg aangevoerd (19100) die f 37.000 opbracht (F O.OOOi. Dc visvangsten - bot, schar en tong - hadden weinig te betekenen. De oestervisserij werd in Juni door 27 vaartuigen onregelmatig uitgeoe fend. Op consumptie-oesters werd niet meer gevist in verband met het be ëindigen van het seizoen. Matig werd nog op zaaioesjers en oesterbroed gevist waarbij dan tevens de perce len van vuil cn slippers werden ge zuiverd. Op de percelen Bergsebank werd veel op slippers gevist. Voorts werden de crcelén schoongemaakt om daarop dan mosselschelpen te zaaien voor de broedval. Dc groei der zaaioesters en het z.g. bakkegoed was bevredigend ondanks de lage watertemperaturen. Op 15 Juni werd door dr. Korringa begonnen met de waarnemingen ten f "lzien van de broedval. Vele kwekers waren nog druk doen de met het gereedmaken van hun gekalkte pannen voor de a.s. broed val. De handel en export van oesters was geëindigd. De verzending van consumptie-oesters bedroeg van 1 tot en met 15 juni (einde seizoen) 3.100 stuks; dit was 3.300 stuks minder dan in de genoemde periode van het vorige jaar. Mosselen en Kreeften De mosselvisserij werd door zeven tig vaartuigen onregelmatig uitge oefend. In alle districten behalve in de Westerschelde werd niet op con sumptiemosselen gevist. Wel werd in het district Grevelingen 7.300 ton groot halfwasmosselen op de Slikken van Bruinisse opgevist en overge bracht naar de diepere percelen. Van het Groninger Wad werden nog on geveer 1.200 ton mosselen van goede kwaliteit aangevoerd. De vangsten van de kreeftenvisserij waren minder dan in de vorige maand, hetgeen een gevolg was van het koude ea gur# weer alsmede door het verschalen der kreeften. Aange voerd werden 1.412 kg kreeften, het geen betekent 1.041 kg minder vangst dan in juni 1955. BLOKGRENZEN. Ten einde de toch ai omvangrijke administratieve werkzaamheden niet nog meer te vergroten diende nauw keurig te worden nagegaan welke per celen geen enkel belang bij de her verkaveling zouden kunnen hebben. Deze percelen zouden dan buiten de blokken kunnen worden gebracht. Op grond van dit onderzoek werd besloten stads- en dorpskernen imet uitzondering van de daarbinnen gele gen landbouwbedrijven) en de gebie den van de gemeentelijke uitbrei dingsplannen buiten het blok te doen vallen. Op Scliouwen-Duiveland is bo vendien een groot deel van het wes telijke duingebied uit het herverkave- lingsblok gelaten. Zodra het proces verbaal van de schatting is vastgesteld en de be slissing omtrent de blokgrenzen is ge nomen, zullen de lijsten van recht hebbenden en van de schattingsuit komsten officieel ter visie kunnen worden gelegd. VAN de LUCHT UIT. Ten behoeve van het vervaardigen van nieuwe kadastrale kaarten van Schouwen-Duiveland zijn in 1955 lucht foto's van het eiland genomen, wat veel tijd en moeite bespaart. Vandaag herdenkt de KAB.O. haar 25-jarig bestaan. Door perso neel van ae F Z.E.M.-Centrale te Driekwart met enkele andere op 19 september 1931 ongericht is men zeer bescheiden begonnen. Op 1 januari 1932 teide de bond n.l. slechts 7 leden. Het eerste secretariaat was zelfs nog enige tijd in Vlissingcn gevestigd. Aanvankelijk zat er geen groeikracht in de vereniging, want op 1 januari 1937 waren er slechts 5 leden. Zeer langzaam ging het'vooruit. Op 1 janu ari 1940 waren er 8 mensen lid. Ge durende de oorlog lag de activiteit van dit handjevol pioniers stil. Zo dra echter de oorlog achter de rug was begon men opnieuw eh op 1 ja nuari 1945 waren er 14 leden, welk getal in vier jaren tijds tot 24 uit- g ooide. Daarna had de fusie plaats tussen „Sint Petrus"' en ..Sint Paulus" waar uit dus de eigenlijke K.A.B.O. ont stond Met grote sprongen nam het ledental toe en nu telt cn actieve en bloeiende K.A.B.O. 95 leden. Hierin zijn georganiseerd het per soneel van Rijk provincie en gemeen- ten, overheidsbedrijven en katholie- ('I-li' ('"«It'll ite instellingen. De groei der laatste Zondag wordt ts Goes dienst ge- jaren is voornamelijk te danken aan duan door cokter Weltën; te Middel- £et toetreden van het personeel van burg en Viissirigen rssp. door dokto- ^et 1-*^- ?«e4 V1?^8 Sluiskil cn van aiiurtM de N.V. Waterleidingmaatschappij Het internationale artsencongres te Den Haag, dat gisteren geëindigd is, heeft zijn beraadslagingen in enkele conclusies samengevat, fn die conclu sies spreekt het congres zich ultvöor C«@ noodzaak van een verdere uitwer king van het meuisch recht, zovyel op nationaal als op internationaal niveau. Zo'n regeling, wordt gezegd, heeft ech ter slechts waarde waaneer zij in de beginselen van de natuurwet gewor teld isv zoals ide opnieuw bevestigd worden in dé katholieke 1' er. kok h ,L ren Fclkema en sluyter, te Heirkens- zand, Atendskerk en Wo'faartsdijk door doktnr -v. Msaren te Hsinkens- zand cn op O. Z.-BcVclond door dok ter Roos te Itrabbendllke, Doxter Folmer te Driewegen neemt waar door c'okter Luyckx.en dokter G°l- öerblom te Nieuworp door dokter Kiviet. Voor Zotltciar.de. Koudekerk en W; tkapeele wordt de dienst waargeno men door dokter L Sloos te Koude- ktrke iK 1185—231). Te Axel neemt dokter A. Kats waar (Tel. 555). te Terneuzen dokter Bos. (Tel. 2675). Dienst dierenartsen Op Z.-Beve!and hebben zondag dien3t de heren A. Elzerman, Goes en M. Gaakeer, Ovezande. leldingsmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen'. Hopelijk zullen de gelederen van de K.A.B.O. nog eens worden ver sterkt door het personeel van de slui zen in dienst van de Rijkswaterstaat. In „Hotel Meert" te Sluiskil heeft zaterdagavond de feestvergadering plaats en dan zal ongetwijfeld de K.A.B.O. eens geducht in de bloeme tjes worden gezet. TONEELSEÏZOEN BEGONNEN Sedert kort is de r.-k. toneelgroep „Sempre Avanti" weer aan het werk gegaan. De groep heeft als eerste op te voeren stuk in studie genomen „Doden betalen geen belasting", een uitstekend geschreven comedie van de Italiaanse toneelschrijver Manza- ro. Van dezelfde schrijver werd door „Sempre Avanti" het vorige seizoen „Het Wonder" met zeer veel succes Onder auapiciën van de ver. van Burgemeester en Secretarissen van Walcherse gemeenten, is in het Schut tershof een bespreking gehouden tus sen B. en W.'s van gemeenten op Wal cheren en de brandweerinspecteur voor Noord-Brabant en Zeeland, de heer van Schendel. Deze vergadering die onder voorzitterschap stond van burgemeester J.L. Dregmans van Koudekerke, had tot doel te komen tot een verbetering van het brandweer materiaal op Walcheren. Iedere gemeente had een af gevaar- Aan mevrouw M. Rammeloo- Beghijn uit Philippine wordt hier bij kledingmagazijn Nova in Axel haar fraaie prijs uit onze Tour de France prijsvraag uitgereikt, wel wat laat, maar het ruime, hoogst moderne en fraaie nieuwe winkel pand van Nova in de Noordstraat moest toch eerst gereed zijn. Hier past een van de lieftallige ver koopsters van het kledingmagazijn de gelukkige winnares het mantel kostuum aan, dat zij, mèt een prachtige blouse, in de prijsvraag gewonnen heeft, En het kwam uit stekend te pas, want een moeder van tien kinderen komt daar an ders nu eenmaal niet zo gemakkelijk toe. Rechts slaat de heer Herre- bout het tafereel in zijn splinter nieuwe zaak met voldoening gade. En daartoe is dan ook alle reden. digde gezonden: tevens waren tegen woordig dc brandweercommandanten van Middelburg en Vlissingen, even als het Kringhoofd vaa de B.B. op Walcheren, de heer J.L.R. Kapitz. Tijdens deze vergadering is de sug gestie gedaan, dat als eerste nood voorziening een zestal nevelspuiten op het eiland zal moeten worden ge plaatst. De plaatsen van stationering hiervoor zijn Middelburg, Veere, Domburg, Grijpskerke en Koudeker ke. De colleges van B. en W. Van deze gemeenten zullen dit aan de raad voorstellen; het ligt in de be doeling, dat voor oktober a.s. hier toe een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds zal worden gevraagd. Voor het rayon aan de oostzijde van het Kanaal door Walcheren is Nieuw en St. Joosland gevraagd als „nevel- spult-gemeente" op te treden. Zo dit niet door kan gaan, dan zul len B. en W. van Souburg, een voor** stel bij dê raad indienen voor de aan schaf van een dergelijke spuit. Het wachten is thans op een gun stige beschikking op de aanvraag voor de verhoogde uitkeringen. Daar na zullen de gemeenten op Walche ren een samenwerklngsregellng voor deze nevelspuiten opstellen. mater amabilisschool geopend De Mater Amabilisschool is offici eel geopend. De school is vanwege de praktische lessen gevestigd in de Huishoudschool in de Julianastraat. Een 25-tal leerlingen gaf zich op om de lessen te volgen in godsdienst, opvoedkunde, nasldvakken, verpleeg kunde, koken, zang en gymnastiek. v' lunst een AANLEG NIEUWE STRATEN De aannemer van de nieuw aan te leggen straten tussen de Oude Gal genstraat en de Geslêchtendijk is reeds met zijn werkzaamheden be gonnen. Aan deze straten zal een geheel nieuwe woningwijk worden ge bouwd. De namen van de straten zijn nog niet bekend. Heikant BEJAARDENWÓNINGEN TE HEIKANT De bejaardenwoningen, die te Hei kant worden gebouwd, zijn reeds on der „de kap" en zullen nog voor de a.s. winter kunnen betrokken worden. JOHNNY JORDAAN TRAD OP. De bezoekers van het Ledeltheater, werd een cabaretavond voorgescho teld, die hun, voor wat na de pauze werd geboden, nog lang zal heugen. Voor de pauze had de muzikale clown Franky veel bijval. De accordeonist Cas Oosthoek kreeg al direct het publiek op zijn hand door een waterval van melodieën. Stil werd het publiek bij het op treden van de kunstfluiter Jan Tromp Johnny Jordaan kreeg voor zijn op treden reeds applaus, dat tijdens zijn zingen steeds aangroeide. De twee Mountains ontpopten zich als artiesten van wereld formaat en droegen er niet weinig toe bij dat het publiek zeer tevreden huiswaarts keerde. Op aanwijzing van een zesjarig jongetje is de Amsterdamse politie in het Noordhollands kanaal gaan dreg gen. Het ventje had namelijk verteld dal zijn eveneens zesjarig vriendje in het kanaal was verdronken. Hij had hem ..zelf onder water zien verdwij nen". Het dreggen leverde geen resultaat op en was ook helemaal nutteloos, want het „verdronken" ventje be vond zich onder de toeschouwers op de kant Voor dc provincie Zeeland gelden Voor morgen, zondag 16 september, de volgende hoogwaterstanden te JHansweert om 0.16 ert 12.41 uur, te Terneuzen om 12.20 uur en te Vlis singen om 11,53 uur. Maandag is het hoogwater te Hansweert om 1.13 en 13.28 uur. te Terneuzen om 0.48 en 13.05 uur en te .Vlissingen om 0.21 en 12.37 uur. Audiëntie De bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen op 16, 17 en 22 september. Geboren: Gerrit, zv. B. Ruesink en M. Dekker; Maria, dv. F. Prent en C, van Liere; Johanna, dv. J. Mun ter en J. Blomaard; Willem, zv. H. Rejack en W. Bosman; Cornells, zv. M. v.d. Himst en G. Nootebos; Jan, zv. L. Reijnhout en C. de Kok Huwelijksaangiften: J. de Back, 24 j.. en A. Beeke, 21 j.C, Verhaagen, 26 j., en M. Hijman, 18 j. Gehuwd: M. Verschuure, 26 j., en'F. de Kok, 28 j.; W. Leijs, 33 j., en C. Stam, 26 j.; J. Steinmeier, 25 j., en A. Scheffers, 20 j.; G. de Jager, 24 j., en P. Louisse, 21 j.; W. Stans, 28 j en J. Smith, 24 j. Overleden: Marinus Goedhart, 69 j., man van T. Slabbekoorn. Leivedorp PASTOOR WOLFF HAD AANRIJDING. Bij de Krukkenweg te Bergen op Zoom had onze pastoor een aanrij ding met de wagen van dé veehan delaar Molllngs uit Wouw. Toen pastoor Wolff de Krukken weg wilde indraaien kwam de vee handelaar hem achterop en trof de auto van zijn voorligger in de flank. Beide wagens werden flink bescha digd maar de bestuurders kwamen met de schrik vrij. AXEL, Het Centrum 6.3Ö en 9 uur: De witte non, 18 j. DE KLINGE Klneina v. Dijck 7.30 uur: Verre horizonten. GOES Grand: De regen kwam, 14 J. HULST BioscOOpgebouw 8 UUr: Keer terug. 18 3. ST. JANSTEEN Roskam, J. Baart 4 uur: sehieting. LANDWAARDE A. v. Driessche 3 UUr: Kermisschieting. MIDDELBURG Electro: De liefdes ro man van een koningin, a.I. Schouwburg Dê aanslag op Hitier, 14 j. OOSTURG Ledel 8 uur: De zoon van niemand 14 j. SAS VAN GENT O'ympia 8 uur: The freneh line. 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Mijn man, de test-piloot, 18 j. Concertgebouw 8 uur: Meisjes ln nood, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: De 6e juni. Luxor: Mannequins voor Rio, 18 j. IJZENDMKE Hofzicht-theater 8 uur: Gitaren der liefde, a.I. AXEL Met Centrum 4.15 uur: DC wit te non: 8 uur: Jacht zonfler genade. CLINGE J. v.d. Bergen 3 uur: schie ting. DE KLINGE Rinema v. Dijck 3 en 7.30 uur: Verre horizonten. HULST Schieting staande wip. Aug. de Gucht 3 uur: schieting. Bioscoopge bouw 2.30 uur: LasBie's triomf; 5.15 en 8 uur. Keer terug. OOSTBURG Ledel 2, 4.30 en 8 uur: De zoon van niemand. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Opstand in Allegheny; 5 en 8 uur: The French Line. TERNEUZEN Luxor 2 uur.' Meisjes in nood: 4.50 ert 8 Uur: Mijn man. de test-piloot. Concertgebouw 8 uur: Meis jes in nood. IJZEND1JKE Hofzlcht-theater 5 en 5 Uuri Gitaren der liefde. AXEL Het Centrum 8 UUr: Jfiéht zon der genadé. DE KLINGE Kinema v. Dlkk 7.30 uur: Verre horizonten. HULST Bioscoopgeboüw 8 uur: Ma dame Butterfly. OOSTBURG Ledel 8 uur: De zoon Van niemand. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: The French Line. TERNEUZEN Luxof 8 uur: Mijn man. de test-piloot. Concertgebouw 8 uur: Meisjes in nood.

de Stem | 1956 | | pagina 2