C VROUWENSPIEGEL Theeproever gaf college VILTEN BRUID saagblafl ^te>tem SOEP OF PUDDING? AS CORRY RIET SCHILDERT, HAAKT EN TYPT MET HAAR MOND Gogi Grant Huidverzorging geen luxe Speurtocht naar goede thee in gastvrije Brabantse land DERDE BLAD SEPTEMBER 1956 Winkelnieuwtjes Geurig kopje werd beloond De henne-eieren zijn er weer Kinderverlamming tastte haar opgewektheid niet aan Zonnig leven in Zaanse straat Tja, ivat zoudt gij doen, als er op een dood- gewone middag plotseling drie wildvreem de snuiters voor uw deur staan, die u over rompelen met de vraag „Mevrouw, mo gen we even een kopje thee komen drin ken Het pleit voor de gastvrijheid van het goede Brabantse land, dat ivij nergens vergeefs aanbelden. En merkwaardig ge- De heer P. Frima, met de fotograaf en uw verslaggever het drietal wildvreemde snuiters, dat zich zelf links en rechts op de thee uitnodigde, heeft een merkwaardig beroep. Hij is nl. „Thee proever" van beroep, of, zo ge wilt, propagandist van het Thee bureau te Amsterdam, welk bureau door de theeleveranciers India en Indonesië in het leven is geroepen om propaganda te maken voor de goede thee. Zelden vindt Frima op zijn zwerftoch ten links en rechts door het land een deur gesloten. Ook in Breda en omgeving niet, waar wij hem op een zijner tochten vergezel den. noeg ivaren wij bij onbekende mensen al hoog en breed in de huiskamer neergestre ken, voordat de vrouwelijke nieutvsgierig- heid losbrandde„Heren, wat is er nu eigenlijk van uw dienst „Graag een kopje thee, mevrouw En de thee kwam. weeïg zoet drankje met een wit-rose kleurtje in de gootsteen kieperen. Dan komt hij op dreef. Zelf begint hij te tappenja, water dan altijd in de fluitketel. „Geen boiler-water, mevrouw." Angstvallig meet hij zelfs zijn hoe veelheid water af naar het aantal kopjes, dat gezet moet worden. Thee pot met kokend water omspoelen. Liefst een stenen pot. En dan: de hoeveelheid te gebruiken thee. „Eén volle schep voor drie kopjes, oftewel 1,5 gram per kopje." Rustig een paar minuten onder de muts laten trekken, dus niet op het gas. Dan even in de theepot roeren, opdat niet het eerste kopje slapper zal zijn dan het tweede. En dan maar schenken. Voila in een notedop de diepste ge heimen van de Hogere Theezetkunst. Maar wat wordt er gezondigd te gen dit simpele ceremonieel! En hoe groeide bij ieder nieuw adres en bij ieder nieuw kopje m'n bewondering voor het pure doorzettingsvermogen van de Theeproever. En dan komen, temidden van tien tallen kopjes te slappe of opgewarm de thee die voor mij al de vorm van ware oceanen hadden aangeno men plotseling drie dames, die tenminste iets van dit edele genot be- grijpen. Ieder van haar ontving stante pede een theeservies. Al die andere adres sen werden een zilveren theeschep en. heel veel ervaring wijzer. De vakantie heeft veel ontspanning gegeven, veel dat anders was dan anders. Er is vóór alles van zon en buitenlucht geprofiteerd, al of niet ingevet, al of niet slachtoffer van blaren. Bij dit buitenleven heeft de juiste verzorging van de huid wel wat te wensen overgelaten. Aan ma- ke-up werd praktisch niet gedacht tijdens deze terug-naar-de-natuur-pe- riode. Daarom wordt het nu tijd weer wat meer Zorg aan het uiterlijk te besteden. Niet alleen om de make-up Te onderscheiden zijn: a. de huid verzorging en b. de make-up. Een make-up is' niet denkbaar zonder een goede huidverzorging en ook bij het gebruiken van weinig of geen make up is de huidverzorging belangrijk, niet in het minst in verband met de gezondheid. Bepalen we ons tot die huidverzorging. Ook de Nederlandse chemische en kosmetische industrie heeft deze be langrijkheid ingezien en heeft bepaal de series opgebouwd voor de huid verzorging - evenals trouwens voor de make-up - op wetenschappelijke basis. Deze worden veelal vervaar digd onder controle van een huidarts, wat de deugdelijkheid waarborgt. Ge bruik echter nooit produkten van verschillende fabrieken door elkaar. Het is niet doenlijk hier in enkele woorden te vertellen, hoe die huid verzorging moet plaats vinden. Daar is de schoonheidsspecialist (e) voor die, aangesloten bij de Alg. Bond van Nederlandse Schoonheidsspecia listen en met het verplichte rijks diploma „vakmanschap" garandeert. Wel willen wij enkele tips geven. De wijze van verzorging van de huid is afhankelijk van het huidtype. Te on derscheiden zijn: een vette, normale, droge, te slappe, onzuivere, gecom pliceerde en jeugdige huid. Weet U niet onder welke categorie Uw huid moet worden gerangschikt, laat dan eens een huidanalyse maken. U kunt er dan zeker van zijn de voor Uw huid juiste preparaten te gebruiken. Over de wijze van verzorging kunt U zich dan laten voorlichten. De Neder landse industrie die produkten maakt afgestemd op ons klimaat en op het huidtype van de Nederlandse vrouw, helpt U aan de juiste preparaten. Bovendien is de prijs, in vergelijking tot de buitenlandse produkten, zeer gunstig. Hoe dan Hoe Uw huid ook is: 's avonds: reinigen van het huid oppervlak van dagcréme. poeder, stof enzovoort met cleansing cream of liquid cleanser; reinigen van de huidporiën door een goede „lait", die dieptewerking heeft, waardoor de ademhaling van de huid wordt geperfectionneerd; voeden van de weefsels door de juiste nachtcrème, afgestemd op het huid type. 's ochtends: stimuleren en adstrin- geren door een lotion ter bevorde ring van de bloedsomloop en sluiting der poriën; overdag: beschermen door de juiste dagcréme tegen klimaatwisselingen en als onderlaag voor poeder en rou ge. Het lijkt nogal ingewikkeld, maar het is zo eenvoudig als U de voor Uw huid juiste behandeling eenmaal hebt vastgesteld. Vrouwen voelen zich toch zoveel prettiger, wanneer zij weten dat ze er - ook wat hun huid betreft - goed verzorgd uitzien. r_7et enige voordeel dat de zo over- vloedig neerstromende regen ons biedt is de stokparaplu. Nu de vrouw, door het slechte weer ge dwongen, haar fantasie niet kan uitleven in aardige korte jasjes, orlon vestjes of grappige hoedjes, rest haar alleen de paraplu. De Ita liaanse paraplufabrieken helpen haar een handje en sturen elegante modellen naar Nederland. Voor een zijden of nylon exemplaar met een koperkleurige puntige steel betaalt zij minder dan f 20. Voor de para plu's, die, wanneer men ze opent, plotseling een regenboog van kleu ren tentoon spreiden, betaalt zij iets meer ,maar toch nog niet zoveel, dat zij er zo'n regenscherm voor zou moeten laten staan. De knop pen van deze paraplu's zijn, of men nu een duur of een goedkoop exem plaar uitzoekt, smaakvol uitge voerd in plastic of leer. Erg aardig zijn de modellen met een gestreept hoesje, waarbij een sjaaltje, een paar handschoenen of een hoedje hoort. Deze zijn echter iets duurder. LJ/ie met gebrek aan kastruimte heeft te kampen, moet eens op zoek gaan naar de handige schoen- ophangers. Een apparaatje waar aan men een paar schoenen kan ophangen. Men kan ze bijv. aan de binnenkant van de kastdeur beves tigen en zo de bodem van de kast, die anders door de schoenen in be slag wordt genomen, vrij houden. Aan de schoenophangers zit een haakje, veel moete zal het beves tigen dus niet opleveren. Een maaltijd van twee of meer gangen heeft iets genoeglijks en in de meeste gezinnen komt die dan ook op zon- en feestdagen op tafel. Daarnaast geldt bij velen als da gelijks parool: soep óf een toespijs. Welke van de twee het zal zijn, hangt meestal af van onze smaak en wat we het gemakkelijkst vinden. Ook aan de voedingswaarde wordt ge dacht: waar kleine kinderen zijn wordt dikwijls juist hierom een melk- Die middag is uitgedijd tot een compleet thee-college. En ik weet waarachtig niet, wat ik thans meer moet bewonderen: de uitgebreide kennis, die Theeproever Frima op het terrein van deze nationale volks drank bezit, dan wel het gigantisch uithoudingsvermogen, waarmee hjj per dag complete binnenzeeën thee weet te savoureren. Goede en slechte kopjes thee. Want het is waarachtig niet zo, dat iedere huisvrouw de geheimen van het thee zetten volledig heeft ontsluierd. Dat is mij duidelijk geworden op onze tocht, waar, na een uitvoerig college, theedocent Frima slechts op drie adressen goedkeurend kon knik ken. Examen en tentamen Enkele fijnere kneepjes uit de laat ste klas van de Hogere Theezet- school vergat ze. Nu is Frima beslist niet zo, dat hij in eerste instantie op ieder slakje zout legt, als ik deze uitdrukking tenminste in verband met een theeceremonieel zou mogen gebruiken. Enfin: hij legt dus niet op ieder slakje zoutin eerste instantie dan altijd. Want keurt hij het huishoudelijke-door-de-weekse- kopje thee, dat ge achteloos door uw keel laat lopen, goed, dan komt, na dit lagere school-examen, een soort tentamen voor de thee-universiteit. Voor dat tentamen nu slaagde Mie- ke van Est, slaagden ook mej. A. Mussers op de Nieuwe Haagdijk in Breda en mevr. Vaes, echtgenote van de bekende beeldhouwer, op de Boschstraat, eveneens te Breda. Toen Vaes zelf, volop bezig aan de Rei- naert-groep, die door de straten van Hulst zal trekken, zijn werk in de steek liet, begonnen wij iets van het thee-mysterie te doorgronden. Want dat doe je niet zo maar, ,,als het je geen goed doet". En met deze namen hebt ge dan tevens die adressen, waar onze Thee- met ecn kennelijk gevoel van nn o«ia8?n zic^ een tweede kopje, knnft cf™+vo!?ens de regels van de gezet, het voorschotelen. Bij van Est van^'d^ !e be|-;:nnen' bij Mieke coureur'uit St1 WiYlebrorif8 £ekej?cie in" zei Miplo n/ ,d. „Komt-er ke dat nog niet 2LZei MiS" ste dochter LieskS <7? ril aar oud' maal gewoon i dat de'huUH "U ee"" iedereen openstaat. Wim t was de eerste opmerking die wlm zijn vrouw zich liet ontvmw? V zij de kamer binnenkwam, feinen" voegde zij er aan toe. 'Ne W™? f een bakske koffie?" informeerde ze „Liever thee. mevrouw" zei eh' ma als hartstochtelijk nrnna« Tul van dit edele produkt. ..Thee" zefde fotograaf. ,.En thee" rei ft de waardelijk bereid m'ij te stouTnTn een gigantisch thee-avontuur? "Thee?", vroeg Mieke. „thee zeiden wij beg,ennen.Ce"Cei'emonleel dus ge een man hebt. die wielrenner is: „Elke dag thee in z'n kruik- skc as-ie gaat traine", verduide lijkte Wim zijn vrouw. Hoe het moet Hij is gelukkig geen thee-fanaticus, deze Frima. Hij zal beslist niet met een walgelijk gebaar van afgrijzen een kopje thee, dat het midden houdt tussen vies-bruin slootwater en een En hier dan twee van de drie ge lukkige prijswinnaressen, wier theezetkunst beloond werd met een servies. Links boven Mieke van Est, de vrouw van de populaire renner uit St. Willebrord. De andere joto toont mej. A. Mussers uit Breda, die na een uitgebreid college even min faalde. De derde dame, die een servies won, ivas mevrouw Vaes uit Breda. Ze zijn er weer, de ïenne-eieren, eerste produkten van de in dit jaar geboren hennen. De kuikens, die de boeren tussen januari en april voor de verjon ging van hun pluimvee stapel hebben gekocht, beginnen na 5 maanden te leggen. Er zijn dus nu al heel wat jonge hennen met de leg be gonnen. In het begin zijn de eitjes klein, maar naar gelang de dieren langer aan de leg zijn, worden ze langzamerhand groter. Iedere jonge hen legt in net begin een serie eie ren van tussen de 40 en 50 gram. Dit zijn de welbekende „vijfjes" en „zesjes", die hoewel zij klein zijn op vele punten de voorkeur ver dienen boven grotere eieren. Zo is b.v. de schaal in het algemeen ster ker, want de kalkre- serve, waaruit de kip voor het produceren van de eierschaal put, is nog groot. Toch is die schaal in verhou ding tot de inhoud van het ei niet zwaarder dan bij een groot ei het geval is. Verder heb ben deze eitjes een fijne smaak, waardoor ze voor velen een ware delicatesse zijn. Voor kinderen, die wat moeite hebben met een groot ei-ineens zijn de kleine eieren een uitkomst. Ook wat de voedingswaarde betreft meer plezier van zijn is het niet nodig om geld hebben kleine waarde hoger is. Natuurlijk zijn kleine eieren goedkoper dan grote: we kunnen dus eens een extra ei ne men. Wie een bepaald bedrag voor eieren uit trekt, zal merken dat hij in verhouding meer kleine eitjes voor zijn geld kan kiezen dan grote en tevens een gro ter gewicht aan kleine eitjes krijgt. Hij zal dus kinderen de grootste eieren te ge ven. Voordelen De kleine eitjes zijn bovendien zeer geschikt om er een soep, vla of pudding mee te verfij nen. Grote eieren zijn daarvoor vaak te groot en het is niet altijd prettig om met restjes ei te blijven zitten. Het is in dit verband wel goed te weten dat de kleine eitjes in verhou ding een grote dooier en weinig eiwit hebben, waardoor de voedings- De henne-eieren bie den ons wel vele voor delen. Tot eind oktober mogen we er een be hoorlijke aanvoer van verwachten. Eieren zijn een hoogwaardig' le vensmiddel en bij vrij wel iedere zomergroen te te gebruiken, afge zien nog van het feit dat ze bij de brood maaltijd nooit zullen misstaan. Als eiwitvoe ding zijn ze werkelijk goedkoop. Door hun extra voordelen verdie nen de kleine eieren dus dubbel en dwars onze aandacht. gerecht toegegeven. Een goede ge woonte, want aan een melktoetje hebben kinderen, die in de groei zijn meer dan aan soep. Ook volwasse nen, die in de loop van de dag maar weinig melk gebruiken, komen op deze manier - met een flink bord yoghurt, pap of pudding - eerder aan hun trek. Houden zij niet van melk- toespijzen en wel van soep, dan zou men in de soep veel melk kunnen verwerken. Bloemkool-, spinazie-, kerriesoep en soep van soeppoeder of -tabletten zijn heel smakelijk wanneer er melk in- plaats van water of bouillon gebruikt wordt. De voedingswaarde van een bordje soep-vooraf, waar weinig vlees, melk en groenten in voorkomen, is niet erg groot. Zo'n soep is eigenlijk niet anders dan een plezierig begin van de maaltijd, voornamelijk gewaar deerd omdat het warm en lekker is. Daar is niets tegen, als de rest van het eten niet in het gedrang komt. Neemt het bordje soepbij slechte eters de eetlust weg, zoals bij kinderen nog wel eens wil voor komen, dan is het beter om meteen met het hoofdgerecht in huis te val len, zodat daar flink van gegeten wordt. Wie hun toch soep wil geven, kan dat een uurtje voor de maaltijd doen. Recept kerriesoep voor 4 personen een stukje ui, ongeveer 4 theelepels kerrie, 40 g. (3 eetlepels) boter of margarine, 40 g (4 eetlepels) bloem, 5 dl water, 5 dl melk. bouillonblok jes of aroma, fijn gesneden peterselie De boter of margarine licht bruin laten worden. De ui schoonmaken, fijnsnijden en met de kerrie in het vet fruiten. De bloem toevoegen en de massa tot een bal roeren. Onder flink roeren langzamerhand het water en de melk er bijschenken. Het ge heel aan de kook brengen. De soep op smaak maken met bouillonblokjes of aroma en enige minuten laten doorkoken. Op het laatst fijngesneden peterseliegroen er door roeren. dol op uitgaan. Concerten, films, le- 1 zingen, fijn! Ik houd van Chopin, maar ook van Stan Kenton en Lino- nell Hampton. De twee laatsten heb ik in Amsterdam gezien en gehoord." In een smalle straat in Zaandam, achter een groot raam, dat altiid is schfl'ifert ht r soorten planten, werkt de 31-jarige Corry F. Riet. Zij tTni dromenge,en sterke dreigende landschappen, stille- ,ee" Po'dcrgezicht, danseresjes, dat maakt Corry Riet, 7» Li, z° nocb haar afmen noch haar benen kan gebruiken. Z(j schildert met haar mond en speelt het zelfs klaar op deze manier in haar levensonderhoud te voorzien. Zij schildert niet alleen, zij naait, bo duurt, sehrijit en typt met behulp van haar mond. sen aan te slaan, beschadigde echter mijn gebit. Nu zou ik alles liever willen dan mijn tanden vernielen u^i? dat ik nog over J?.\ Pus. fr^ld ik op met typen." Zij herinnert zich niet meer wan neer zij begon te schilderen. ,,Het is al zo lang geleden. Het begon eigen lijk vanzelf. Ik houd niet zo van handwerken, dus zocht ik iets an ders. In het begin ging het nogal stuntelig, maar sinds ik les heb is mijn werk met sprongen vooruit ge gaan." Op haar vijfde jaar kreeg Corry Riet kinderverlamming. Zij herstelde maar haar beide benen en armen waren verlamd. Zonder de steun van mijn moeder zou ik nooit zijn geworden, wat ik nu ben. Ik kon niet berusten, drift buien waren aan de orde van de dag in de eerste jaren na de ziekte. Ik kon niet begrijpen, dat ik nooit meer op straat zou kunnen spelen, dat ik niet gewoon naar school zou kunnen gaan en dat ik mijn verdere leven in een wagentje zou moeten door brengen. Mijn kinderverstand kon het niet bevatten". Opleiding Ik ging naar een internaat voor gehandicapte kinderen in Rotterdam. In dertien jaar leerde ik daar, wat ieder kind op school leert. Bovendien onderwees men mij, hoe ik met mijn mond zou kunnen schrijven, naaien, borduren en haken. Ik leerde er ook typen. Het potlood, dat ik in mijn mond moest klemmen om daarmee de toet- Corry Riet is aangesloten bij Re- movos, een uitgeverij, die reproduc ties maakt van werken van gehandi capte kunstenaars. Deze reproducties worden als platen en ansichten ver kocht. Ook is het mogelijk, via deze uitgeverij de oorspronkelijke werken te kopen. Vele gehandicapte kunste naars in het westelijk deel van Euro pa leveren hun werk aan Removos te Amsterdam. „Sinds ik voor deze uitgeverij werk, schilder ik met meer plezier. Ik heb nu een doel, ik verdien en ik weet waarvoor ik werk. Het is zo prettig dat ik nu eens iets voor mezelf kan kopen. Ik houd van mooie kleren en ben Een auto Nog niet zo lang geleden kocht Cor ry Itiet een autootje, een Morris, met financiële hulp van allerlei kan ten. Zij heeft genoeg vrienden en kennissen, die haar naar Amsterdam naar het Concertgebouw willen rij den. En wel verder ook, want zij maakte in haar auto al een tocht naar Duitsland en gaat binnenkort vakantie houden in Parijs. Toen zij het geld voor deauto nog niet bij elkaar had, bleef zij ook niet thuis zitten. Zij vond altijd wel iemand, die haar invalidenwagentje naar het station wilde duwen, haar in de trein droeg en haar in Amsterdam naar de plaats van bestemming bracht. Van altijd thuis zitten houdt Corry niet. „Ik ontloop de stilte en de een zaamheid liever, want alleen kom je zo gemakkelijk tot piekeren. Mijn schilderen blijft een surrogaat voor het levensdoel van elke vrouw. Ik moet het er echter wel mee doen. Daar heb ik me bij neérgelegd en gelukkig houd ik van mijn werk. Er zijn echter wel eens dagen Maar dan lacht zij de ernst weg en wijst op haar kleine radio haar poes en de voorbijgangers die nooit vergeten te zwaaien als ze langs komen. „Ik heb nog zoveel en sinds ik de auto heb, voel ik me een veel vrijer mens. Ik ben minder afhankelijk, Een chauffeur is altijd wel te vinden. Ik heb mijn vrienden, dieren, de kinde ren uit de buurt, muziek. Ook voor mij valt er veel te beleven. Ik krijg veel bezoek, ik krijg brieven van mensen uit het gehele land, die be langstellen in mijn werk. En zelfs kwam de recherche laatst bij me om te kijken of ik werkelijk met mijn mond schilder! Ik vind het heerlijk als er veel bezoek komt. Ik houd van mensen en stel belang in hun doen en laten. Denk niet, dat ik niet werkelijk leef, want dat is niet waar. Zelfs voor mij biedt dit leven zo veel." Verlanglijstje Corry Riet heeft een lijstje vol wensen. Daartoe behoren een bezoek aan de Stadsschouwburg in Amster dam en eens buiten schilderen. Dat bezoek aan de Stadsschouwburg in Amsterdam wordt steeds uitge steld, omdat zij bang is, dat zij niet de hele avond op de niet bijzonder gemakkelijke stoelen kan zitten en voor het buiten schilderen schrikt zij terug, omdat zij teveel belangstelling vreest. Om te bewijzen dat zij de teke ningen, schilderijen en aquarellen, die op haar werktafel liggen, zelf heeft gemaakt, pakt Corry Riet met Zo werkt Cory Riet op het ogen blik voor Removos, een uitgeverij, die reproducties maakt van werken van gehandicapte kunstenaars haar mond een penseel uit een glas water, haalt met haar wang een vel papier naar zich toe en begint te werken. „Ik ben vast rechts, vertelt zij, want ik klem het penseel altijd in m'n rechter-mondhoek, Schrijven doe ik ook met de rechterkant van mijn mond." Wanneer de fotograaf tot slot even zijn plaatje wil schieten weert zij dit lachend af. De man mag niet eerder zijn gang gaan, dan nadat Corry's lippen zijn gestift en haar neus gepoederd. Inderdaad biedt het leven voor Cor ry Riet veel, meer dan aan menig mens. dat de beschikking heeft over al zijn ledematen. Dat heeft zij te danken aan haar wil, haar uithou- dings- en doorzettingsvermogen, die veel en veel sterker zijn ontwikkeld dan bij het gros van de validen. De vilten bruid had veel weg van een niet suikerrozen bespoten taart. Dit fraais was te zien op een mode show van Dick Holthaus, die overi gens zoals bekend heel wat meer in zjjn mars had. verloor van hondennummer De versleten frase, „voor zangeres in de wieg gelegd", krijgt een nieuwe betekenis, wanneer U haar toepast op Gogi Grant, want dit meisje heeft zich met zingen bezig gehouden bijna van af het moment dat zij leerde praten. Een bewijs daarvan is het feit, dat zij zich hits van 20 jaar geleden kan her inneren en dat mensen als Russ Co lombo, Ben Bernie en Ruth Etting voor haar nog levende begrippen zijn. Tussen haakjes: Gogi is 24 jaar Het meisje, dat de song „Wayward Wind" in enkele weken tot een we reldsucces maakte, werd geboren in Philadelphia, vanwaar zij al heel spoedig met haar ouders naar Cali- fornië verhuisde om daar, in Los An geles, op school te gaan. In deze peri ode meldde zij zich voor een grote wedstrijd op de High Schools van Californië, waar de beste zangeres van tussen 12 en 20 jaar zouden wor den gekozen. Zonder een centje pijn sleepte Gogi de eerste prijs in de wacht En van die dag af deed zij mee aan alle amateur-wedstrijden, en zonder dat iemand zich daarover verbaasde won zij ze allemaal. Er was één uitzondering: Gogi geeft toe dat zij het eens verloren heeft van een acrobatennummer met honden, wat haar de waarheid leerde van het gezegde, dat onder beroepsartisten opgeld doet, nl.„Kinderen en dieren zijn de dood voor andere artisten". Intussen had Gogi haar eind-diplo ma aan de High School behaald en aangezien haar ouders niet rijk wa ren, meende zij maar beter te doen met haar dromen over een artisten- carrière te vergeten en een degelijk geregeld kantoorbaantje aan te ne men. Hetgeen zij ook deed totdat de televisie het Amerikaanse meisje be gon te beheersen. Gogi's eerste liefde werd weer wakker; het meisje liep alle televisieshows af, waar zang wedstrijden aan verbonden waren. Ook nu stond het geluk weer aan haar kant. Zij vond dat belangrijk genoeg om zich serieus op zingen toe te leggen. Er volgden vier maanden van ste vig blokken en herhaalde uitvoeringen voor de televisie. Toen werd het jonge zangeresje onder de aandacht ge bracht van één der grootste Ameri kaanse impressario's. Die liet er geen gras over groeien, schoof haar een contract onder de neus en voerde haar in bij de beste Amerikaanse nachtclubs. Het resul taat van een jaar ervaring produceer de een meisje met een werkelijk apar te stem en stijl. Trucjes en stuntjes heeft zij niet nodig. En dat is mis schien één van de redenen, dat zij nu hard op weg is een ster te worden ne stijf uitstaande nylon onderrok- LJ ken zijn al 'zo ingeburgerd, dat men er één in haast iedere garde robe aantreft. Het opbergen van de onhandelbare stijve dingen brengt echter nogal wat moeilijkheden mee. Die kan men oplossen door een langwerpig smal plastic zakje te kopen, waarin zo'n rok precies past. Ook op reis zijn deze zakjes erg handig. De rok blijft er smette loos in.

de Stem | 1956 | | pagina 5