R.-K. Invalidencongres m ierneuzen Tevreden Reden? DE „KARE" GELICHT GROTE MANIFESTATIE VAN DE BOEREN- EN TUINDERSJEUGD Pastoor Snel gehuldigd parochie door Tentoonstelling geopend Feeëriek festijn te Goes prachtig ingezet rp Welkom n v v' Grote buit bij roofoverval Modernisering van het Zeeuwse Yisserijbestuur Acht officieren beëdigd Zware opdracht van bisschop voortreffelijk vervuld 2 afel fruit van de fee voor B. en W. Officiële ontvangst Niet vruchteloos Avondfeest In Engeland: Ernstige schade aan vruchtbomen Rupsen zijn daders Hoogwaterstanden Bedrijfsleven krijgt stem in het kapittel De receptie Z.-l laanderen TERNEUZEN Rodeo-sensatie-show Gouden bruiloft Zuid-Beveland GOES AGENDA Heden Morgen (Advertentie; Het tweede congres, georganiseerd door het bestuur van de Neder- iandse Katholieke Invalidenbond „St. Liduina", afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen, is zaterdagmiddag om drie uur geopend met een belang wekkende tentoonsteling van hetgeen invaliden in hun vrije tijd maken. Verschillende genodigden hadden, helaas, bericht van verhindering gestuurd, maar de kleine groep die deze opening heeft bijgewoond heeft met intense belangstelling geluisterd naar hetgeen over revalidatie werd gezegd, en gekeken naar wat in een kleine keurigverzorgde ten toonstelling te zien was. den, wanneer deze kinderen in jeugd groepen kunnen worden ingeschakeld of per post opdrachten krijgen. Ook bij hen wordt er bizonder gelet op sluimerende talenten, die bij verras sing worden ontdekt. Foto's van werk var. een Belgisch meisje, door reumatiek verlamd en de gebruiken, toonden diverse afbeel- een paar vingers nauwelijks kunneti- dingen van Or.ze Lieve Vrouw, die blijk gaven van een zeer bizondere artisticiteit en een ontroerende lit- beeldingsgave, Zij heeft reeds zoveel opdrachten om beeldjes (uit was' te maken dat ze een vol jaar ten ach ter is. Grote betekenis De voorzitter van de afdeling „Zeeuwsch-Vlaanderen", dhr W. We- terings, heette de aanwezigen van harte welkom en zei dat ongeveer 10 procent van onze bevolking lichame lijk in meerdere of mindere mate gehandicapt is. Van de Zeeuwsch- Vlaamse bevolking zijn dit naar schat ting ongeveer zeshonderd mensen. Het is ons doel, aldus de heer Wete- rings, deze mensen sociaal-econo misch te helpen. Wij mogen daarbij niet vergeten dat zij ook en in niet mindere mate geestelijke hulp nodig hebben. Het is wel zeer duidelijk, dat deze mensen, die zich door een ge brek achteruitgesteld voelen, voorai geestelijk daaronder te lijden hebben. Vooral na de oorlog is er aanvan kelijk in Engeland en Amerika, later ook o.a. ih ons land de revali datie ter hand genomen. Deze revali datie heeft, hoewel veel moest worden geëxperimenteerd, vaak verrassende resultaten te zien gegeven. In Zeeuwsch-Vlaanderen is dit nog niet zo heel gemakkelijk te verwe zenlijken. In de eerste plaats zijn er weinig bedrijven, die geschikte werk- objecten kunnen gevgn, op de tweede plaats wordt er nog te weinig begrip getoond en daardoor te weinig me dewerking gegeven. Gelukkig zijn er echter ook uitzonderingen. Wij hebben au een tweetal A.V.O- werkplaatsen n.I. te Oostburg en Ter- neuzen. Deze beginnen op toeren te komen, al zijn wij nog niet aan het gestelde doel. Binnenkort gaat men ook in Hulst beginnen. De heer Weterings wees er met nadruk op dat voor de overheid een grote en belangrijke taak op dit ter rein is weggelegd. Hij hoopte dat spoedig een betere financiële rege ling en betere wettelijke maatregelen zullen worden getroffen. Broeder Ligorio De stichter van de A.V.O.-werk plaatsen te Rucphen is Broeder Li gorio van de Congregatie var. St. Louis te Oudenbosch. Hij kreeg de gelegenheid één en an der over zijn werk te vertellen. Hij dacht zelf eerst dat het niet zo ge makkelijk is daarover te praten, maar eenmaal begonnen stormen de feiten en ervaringen op hem af, zodat zijn tijd altijd te kort is. De mens heeft een natuurlijke drang om in vrijheid zijn brood te verdienen, aldus Broeder Ligorio. Het ongeregelde werk van mijn mensen was reden tot stichting var. deze A.V.O.-werplaats, nu vier jaar ge leden. Het is vooral noodzakelijk de men sen werk te geven dat hen arbeids vreugde verschaft. Wij moeten vooral oppassen dat we door verkeerd werk te geven, van lichamelijk onvolwaar- digen uiteindelijk ook nog neestelijk onvolwaardigen maken. Het is niet alleen de bedoeling de mensen bezigheid te verschaffen, het is zeer noodzakelijk hen werk te ge ven dat zij aan kur.nen, dat zij graag doen en waarin zij een behoorlijk tempo kunnen ontwikkelen. Op de eerste plaats krijgen zij het gevoel dat zij nuttig zijn en iedere week een loon daarvoor krijgen. Vervolgens moeten de niet al te oude mensen zo ver worden geholpen dat zij na ver loop van tijd door een bedrijf als vol waardige arbeider worden overge nomen. Vooral het zich nuttig voelen, daar voor beloond worden, is van alles overheersende invloed op het gezins leven van deze mensen. De invaliditeitsuitkerr.gen zijn m.i. niet helemaal juist zo, ze breder Ligorio. Een nvalide krijgt in Neder land pas uitkering wanneer hij min der dan 30 procent arbeidsgeschikt is. Hij was daarbij wel de overtuiging toegedaan, dat het zeer moeilijk, zo niet onmogelijk is, het juiste percen tage arbeidsgeschiktheid vast te stel len. In Zwitserland is dit juist anders. Het percentage arbeidsongeschiktheid bepaalt het bedrag dat moet worden uitbetaald door de overheid om aan een normaal loon te komen. Broeder Ligorio noemde enkele frappante voor beelden hoe door samenwerking van maatschappelijk werkster, geneesheer, wijkverpleegster, aalmoezenier en directeur moeilijkheden worden opge lost. Momenteel is men bezig met en quêteformulieren te weten te komen, welke toestanden in de gezinnen heer sen, opdat ook daar verbetering in kan worden gebracht. Aan werk heeft broeder Ligorio geen gebrek. Zelfs worden belangrijke exportorder's uitge voerd en de invaliden beschouwen het als een ere-zaak de order op tijd klaar te hebben, war.t op een groot bord staat te lezen wanneer, met welk schip en naar welk lar.d huu werk werd verzonden. Jeugdige invaliden Mejuffrouw J. de Geus, als maat schappelijke kracht aan het Bonds- bureau in den Haag verbonden, hield een inleiding over het werk onder de jeugdige invaliden. Veel ouders schamen er zich voor, dat zij een kind hebben dat invalide is en zij houden dit, zeer ten nadele van dit kind zorgvuldig geheim. Een onderzoek heeft uitgewezen dat alleen in Brabant en Limburg 3400 kinde ren beneden de 18 jaar zijn die nooit buiten komen. Hoeveel zijn er dit in geheel Nederland, vraagt men zich bezorgd af. Aan de har.d van verschillende voorbeelden schetst» spreeksterde vaak grote moeilijkheden die moeten worden overwonnen, maar ook de prachtige resultaten die bereikt wor- Pastoor var. Campen toonde ico geroerd door zoveel christelijke naastenliefde. Hij rekende ht zich tot een eer deze tentoonstelling in plaats van Pater Gonzaga O.F.M. Cap. te Sluiskil, die door ziekte was verhinderd te mogen openen. Hij prees zich gelukkig onder zijn parochianen mensen te hebben met zoveel moed en naastenliefde dat zij de enige invaliedenbor.d in Zeeuwsch- Vlaanderen hebben gesticht. .,De gemeenschap bloeit wanneer alle groepen actief zijn, en wij bid den voor U Gods rijkste zegen af". Hierna verklaarde pastoor van Campen de tentoonstelling voor ge opend. Expositie De tafels toonden de bezoekers wat een goede leiding zelfs bij lichamelijk en soms gedeeltelijk geestelijk onvol waardigen te voorschijn weet te halen. Broeder Ligorio's afdeling geeft in bescheiden mate een overzicht 'an papierverwerking, leerbewerkmg, ju weeltjes van pitrietwerk, poppen wagens, boekbinden en stencilwerk. Men verbaast zich op slag over de grote zorg die aan het werk wordt besteed. Ieder stukje toont dat naar de uiterste nauwkeurigheid, degelijk heid en grote fantasie wordt gestreefd. Maar hoeveel moeite en tijd heeft dit allemaal gekost. De kleine afdeling van het welfare werk uit Vlissingen toont voorwerpen en figuurtjes met geduld, zin voor smaak en bekwaamheid verwezen lijkt. Van de „Zonnebloem" zijn ver schillende fraaie wollen babykleertjes te zien Goes had zaterdag geluk bij de ope ning der feestweek. De zomer ver keerde bij uitzondering niet in een boze bui en gaf de zon gelegenheid te tonen waartoe ze nog altijd in staat is- Dit mooie weer lokte duizenden naar de oude Ganzenstad en naar hetgeen die offreerde. Dat was niet weinig! Daar was al lereerst de prinsessalijke fruitfee, >ie bij volkstemming uitverkoren mej. Ols Tamminga, die gezeten naast haar mede bij plebisciet aangewezen hof dames mej. Miep Passieux en mej- Nel van Vliet, 's middags half drie van de Veiling uitreed in de- met fruit en bloemen getooide limousine van de heer Ermerins. Omstuwddoor gra cieus gevolg, voorafgegaan door i-11 smetteloos wit en brandend rood ge klede pijpers en trommelaars, geac compagneerd door - de fanfares van Euphonia en gevolgd tenslotte door de complete feestcommissie in auto's werd het 'n zegetocht die voorlopig eindigde op de Grote Markt, waar het nog vol ler was dan langs de afgelegde rou te. Kwiek en elegant besteeg de fruit fee en haar schaar van schone jonge dames het met bloemen bestoken stadhuisbordes om plaats te nemen in de raadzaal, waar B. en W- voor een hoffelijke en gastvrije ontvangst zorg den. De burgemeester betuigde zijn er kentelijkheid voor het bezoek; wees op het feit dat Goes bekend als g''a- risch centrum, ook het middelpunt van een steeds aan betekenis winnend fruitgebied is en dat dit laatste nu beklemtoond gaat worden in de feest week, welke culmineren zal in het fruitcorso. Lof zwaaide spr. toe aan de commissie, die bergen werk verzet heeft om alles te organiseren en ten slotte bood hij de fee een fleurige ruiker rozen aan. De fruitfee liet zich niet onbetuigd en zei verheugd te zijn dat de fees telijkheden Goes opnieuw in het cen trum der belangstelling zullen bren gen. Jammer vond zij het, dat de fruitwereld zelf zich nog afzijdig houdt en zij wenste dat een breder begrip zich baan zou breken onder de naast betrokkenen, opdat in de Van ouds bekende K toekomst het Goese fruitcorso uit groeit tot een nationale gebeurtenis. Waren we. toen de fee tot kritiek overging even beducht geweest dat het een boze fee zou worden: weldra bleek het een goede fee want met enkele handgrepen toverde ze. tot stomme verbazing van B. en W onder hun groene tafel een vijftal fruit manden te voorschijn en deelde die gul onder de stadbestuurders uit. 'Vaar het woord „tafelfruit" vandaan komt. wist nu meteen iedereen en B. en W. In het bijzonder beseften, dat hun medewerking aan de feestweek niet vruchteloos was gebleven. Nadat de heer Vermaire, namens het comité B. en W- in woorden had be dankt voor die medewerking en de verwachting had uitgesproken dat Goes voor het fruit een begrip gaat worden, zoals Zundert en Aalsmeer het voor de bloemen zijn. verliet de fee het stedehuis en begaf zich met. een omweg naar de bloemententoon stelling in cle zalen Krijger, waar de h. Goudzwaard haar bloemrijk toesprak en enkele tuiltjes „kinderen Flora's' uitdeelde. Opdracht voor „De Schelde' Naar wij van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis singen vernemen, is van buitenlandse reders opdracht ontvangen voor de bouw van drie tankers van 32.000 ton deadweight alsmede van een motor tanker van 19.000 ton deadweight. De aflevering van deze schepen zal ge schieden in de jaren 1961 en 1962 De Britse politie is een grootscheep se jacht begonnen op vijf rovers, die zich bij een overval in een van de nauwe straten van Beeston, in het graafschap Nottinghamshire, meester maakten van een bedrag van 39.000 pond (ongeveer 400.000 gulden). De vijf mannen, die met voorha mers waren gewapend, hielden een auto aan, waarmee het weekloon van de 6.000 employé's van een dochter onderneming van de Zweedse tele- foonfabriek Ericsson werd vervoerd. Ook nu weer, evenals vorig jaar, treedt er in ernstige mate vreterij op aan de bladeren van de vruchtbomen op percelen in Walcheren. De daders hiervan zijn de rupsen van de sceleteer- en spinselmot. De ze rupsen vreten het groen van de bladeren op en laten de nerven zit ten. Hierdoor komen de bomen totaal kaal te staan. In oktober-november lopen de bloemknoppen, die bestemd zijn om volgend jaar vruchten voort te brengen, uit. Deze bloemen zetten geen vrucht, waardoor de vruchten voor volgend jaar verloren gaan. De rupsen van sceleteer- en spin selmot komen voornamelijk voor op vruchtbomen bij particulieren; in fruitteeltbedrijven vindt men ze prak tisch niet. Van deskundige zijde wordt ons me degedeeld, dat deze rupsen goed te bestrijden zijn met diazinon-houden- de middelen in 0.1 %-oplossing. Deze bespuitingen direct uitvoeren. Let wel, dit is een vergif en mag niet binnen 10 dagen voor de oogst worden gespoten. Ook moet men voorzichtig zijn met andere eetbare produkten in de omgeving. Deze moe ten bij het bespuiten van de vrucht bomen worden afgedekt. Neem ook niet meer dan de beno digde hoeveelheid van het bestrij dingsmiddel in voorraad, of bewaar het anders op een veilige plaats. Dus buiten het bereik van kinderen en niet in de kast bij de levensmiddelen, zoals wel eens voorkomt. Vernietig direct het lege verpakkingsmateriaal. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, dinsdag 11 september, de volgende hoogwaterstanden te Hansweert om 7.08 en 19.21 uur; te Terneuzen om 6.37 en 18.53 uur en te Vlissingen om 6.07 en 18.24 uur. Na veel moeite en met inzet van veel materiaal is het v- d. Tak gelukt om de Zweedse coaster „Kare" die enkele maanden geleden bij Hoede- kenskerke zonk. te lichten en op de slikken te zetten. Bij laag water komt het schip in zijn geheel boven en kan m de lossing van de lading die hoofd zakelijk uit metaal bestaat begonnen worden. De foto geeft een overzicht van de werkzaamheden. Een reeds lang geuite wens, n.I. die naar modernisering en democratisering van het Visse- rijbestuur Zeeuwse stromen ook door Kamerleden is er op aangedrongen gaat in vervul ling. Verschenen is een Konink lijk Besluit waarbij een en an der geregeld wordt. Tot nu toe bestond het bestuur uit een voorzitter en vier leden, die door ie minister werden aangewezen. Voor taan zullen er zeven leden zijn. waar van er vier kunnen worden voorge dragen door de representatieve or ganisaties op dit terrein. Om de vijf jaren moeten deze leden aftreden, evenals de drie. die de minister be noemt- maar vernieuwing van hun mandaat is mogelijk. De thans zitten de leden kunnen tot hun zeventigste jaar aanblijven, maar in de toekomst wordt de leeftijdsgrens vijf en zestig. Het districtenstelsel is vervallen. In de betrokken kringen is grote voldoening over deze wijzigingen te constateren evenals over het feit, dat ze nu reeds afkwamen. •Ad Ml iil Spectaculair was het avondfeest oo de Grote Markt, dat verzorgd werd door honderden gymnasten van een negental verenigingen uit Goes en omgeving en door duizenden met in teresse gadeslagen. Voor een wel luidend slot zorgde de harmonie Ho sanna. Zaterdag hebben op het gemeente lijk sportterrein acht nieuwe officie ren van het dienstvak administratie de eed afgelegd in handen van bri gade-generaal Van Baarsel. Dit waren de heren H. J, H. Verne, Venlo, E. G. A. Schouten, Genidt, P. G. M. van Even, Maastricht, M. E, van Brinke, Zeist, W. var. den. Berg,' Nijverdal, E. T. Pais, Assen, H. J. Leijen, Scheve- ningen en J. van Dalsem, Eist. Ook ditmaal was er aan de plech tigheid een parade verbonden. De troepen werden voorafgegaan door het muziekkorps van het Depot 1ste genietroepen uit Vught. De Middelburgse parochie heeft de gelegenheid, welke het 12 1/2-jarig pastoraat van haar herder haar bood. gretig aangegrepen om te getuigen van haar waardering voor pastoor Snel, die in dit tijdvak zoveel voor de katholieke herleving in de Zeeuwse hoofdstad deed. Het parochieel contact", zo ver klaarde kapelaan Roosenberg op de drukbezochte receptie in de nieuwe fröbelschool, was van een bescheiden opzet uitgegaan, omdat de pastoor over twee jaar zijn 40-jarig priester feest hoopt te vieren, maar het comi té was getroffen door de buitengewo ne weerklank welke het ondervond en door het grote resultaat dat de geld-inzameling had. Na dit inleidend woord van de ka pelaan en de berijmde groet van de bruidjes, die de jubilaris, langs de erewacht van verkenners en gidsen naar de school hadden gebracht, kreeg de heer J. Hertogh, voorzitter van het parochieel contact gelegen heid, de feestrede uit te spreken. Zondag was er in het sportpark De Vliert te 's-Hertogenbosch een machtige manifestatie van de K.K. Boeren- en Tuindersjeugd in Ne derland. Mgr. dr. J. Hanssen, coad jutor van de bisschop van Roer mond, droeg een pontificale oogst- dankmis op, waarvan we hierboven een foto geven. Spr. memoreerde hoe pastoor Snel in het voorjaar van 1944 naar Middel burg kwam met de zware opdracht van de bisschop om de in mei 1940 verwoeste kerkelijke gebouwen en scholen te herbouwen. Uitvoerig be lichtte spr. de geweldige moeilijkhe den, welke pastoor Snel te overwin nen had, eer de basis voor die her bouw was gelegd. Maar in 1951 was de nieuwe kerk annex pastorie er; het moderne bejaardenhuis volgde; weer wat later kwam de nieuwe la gere school gereed en vorig jaar kon als kroon op het werk de nieuwe kleuterschool geopend worden. Het is de onverwelkbare roem van de pas toor dit alles gewrocht te hebben, evenals het hem tot eer strekt, dat hij nu zijn krachten weer inzet voor een hulpkerk te Zoutelande. Vol waardering gewaagde spr. ver der van de hulpvaardigheid en naas tenliefde van de pastoor; van zijn inspanning om ook het geestelijk le ven der parochie te stimuleren en van zijn verdiensten als leidsman van zoveel verenigingen. Spr. wenste de jubilaris geluk, dat zoveel van zijn idealen in vervulling gingen en wens te hem nog vele goede jaren in Mid delburg toe. Tenslotte offreerde spr. namens de parochianen een tapijt; een open haard en een som geld, die naar wens aangewend kan worden. Pastoor van de Wederopbouw Weth. Kqgeler, die namens B. en W. zijn felicitaties aanbood, noemde de jubilaris de pastoor van de weder opbouw en erkende de verdienste, welke ook in dit opzicht pastoor Snel voor de stad had. Spr. had bewonde ring voor de pastoor als geestelijk lei der en ook voor zijn zakelijke inzich ten. In een geestige speech bedankte pastoor Snel weth. Kögeler en de heer Hertogh voor hun gelukwensen en in de laatste ook de parochie voor haar medeleven en goedgeefsheid. ,,Ik heb", zei de jubilaris, „bij alles maar gewoon gedaan en behalve wat zorg ook geluk gehad. Van harte hoopte Z. Eerw. zijn 25-jarig pasto raat te mogen vieren, „want al ziin we altijd niet gemakkelijk voor el kaar; de wederzijdse genegenheid leed er niet onder." De jubilaris gaf daarna te kennen, datgene wat hem onder enveloppe was overhandigd, te besteden voor de aankoop van twee mooie kerkstoe- len ten dienste van de toekomstige bruidsparen. Daarop kwamen honderden paro chianen hun herder persoonlijk com plimenteren. De plechtige Hoogmis De dag was begonnen met een plechtige Hoogmis, waarbij de jubila ris werd geassisteerd door kapelaan Kempers en aalmoezenier Smits. De feestpredikatie werd gehouden door de zoon der parochie, pater drs. Mes uit Liesbosch-Princenhage, die de achtergrond schetste van priester schap en pastoraat en op welspre kende wijze getuigenis aflegde van wat de jubilaris voor zijn parochie geweest is in de afgelopen 12 1/2 jaar. Een inderhaast met zeildoek en touwen afgespannen gedeelte van het marktplein, schetterende muziek, exo tische mannen, vrouwen met gitzwarte haren mantilla's en castagnetten en daar is de sfeer geschapen van het vreemde en sensationele Delmonte's toreadors gaven ook in Terneuzen stierengevechten te zien op Portugese wijze- Daar komt dus geen bloed aan te pas. de dieren mogen alleen op de knieën gedwongen worden. Het was de grote sensatie van de avond en de talrijke toeschouwers hebben ervan genoten, misschien nog het meest van de drie mannen die de strijd tegen de stieren aanbonden, maar eervol moes ten capituleren. Daarvoor kon men Harryson als scherpschutter en lassowerpen bewon deren. Hij wist met dodelijke nauw keurigheid met de buffelzweep een krant in snippers te slaan. Manuella en Lydia, de twee donkerogige sig- norita's gaven een volbloed Spaanse volksdans te zien compleet met cas tagnetten en de gloed van het zuiden Bobby, dat als het kleine wonder- paardje werd aangekondigd, toonde een uitermate grote intelligentie en de 12-jarige blonde Carmen was een vol leerde acrobate. Ook deze voorstelling had alle chrame van artisten die op eigen gelegenheid werken en vandaag hier en morgen elders in een blik- semshow hun vaardigheid tonen. Nieuw-Namen Onder overgrote belangstelling van gans de parochie vierde het echtpaar P. F. van Roeyen-Vermont zijn gou den huwelijksjubilee. De dag begon met een plechtige H. Mis en Te Deum. Op het prachtig met bloemen versierde priesterkoor hadden de ju bilarissen plaats genomen. Van vele huizen wapperden de vlaggen. Ver schillende cadeaus, vele bloemstuk ken en honderden telegrafische en schriftelijke gelukwensen bereikten de jubilarissen. Het feest werd in intieme kring gevierd. Op de receptie verschenen er velen, die vader en moeder v. Roeyen persoonlijk kwa men feliciteren. De fanfare vergezeld van vele belangstellenden (maar he laas ook besproeid door een fikse re genbui) bracht aan de feestende fa milie een serenade. Burgemeester Vercauteren, tevens voorzitter van de fanfare „De Scheldezonen", felici teerde op zeer hartelijke wijze het nog zeer krasse echtpaar. Hij liet hun werkzaam leven de revue passeren. Een luid applaus klonk door de Hul- sterloostraat. Een van de kinderen bracht namens zijn ouders en familie de burgemeester dank voor zijn rijk gedocumenteerde felicitatie. Vrolijke marsen klonken nog lang door het dorp en middelerwijl zetten de jubilarissen met hun kinderen en kleinkinderen binnenskamers het feest voort. Winkelweek in de Lange Vorststraat De winkeliersvereniging „Lange Vorststraat" houdt van 11 tot 18 sep tember een speciale winkelweek, waaraan alle leden deelnemen. Spontaan werd f. 1500- bijeenge bracht tot dekking der kosten. Aan de attractie voor het publiek - het schatten van de gezamelijke lengte der stukjes lint, die in de etalages liggen - zijn veel waardevolle prijzen verbonden de eerste prijswinner (ster) wordt geheel in het nieuw gestoken. AXEL Het Centrum 8 uur: Lemmy Caution en het mysterie der twee vrouwen. BOSCHKAPELLE A. Stallaert 3.30 u.: Kermisschieting. DE KLINGE Kinema van Dijck 7.30 uur: De straatzanger, als bijfilm De vreemdeling uit Venus. GOES Grand: Picnic. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Bot sende jeugd. KOEWACHT A. Verhoeven 3 uur: Schieting. MIDDELBURG Electro: The French line. Schouwburg: Aan de Gestapo ont snapt. NIEUW-NAMEN Schieting staande wip OOSTBURG Ledel 8 uur: Vrouwen om Puccini. SAS VAN GENT Olympia 8 uur; Rob Roy. TI KNEUZEN I uxnr 8 uur: De brug- een oil Toko Ri. VLISSINGEN Alhambra: 08-15. Luxor: Het bataljon der gedoemden. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Bot sende jeugd. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Tot weerziens.... mijn lieveling TERNEUZEN Luxor 8 uur: Ondeugen de vrouwtjes.

de Stem | 1956 | | pagina 2