NEGERS WORDEN BESCHERMD DOOR MACHINEGEWEREN NIET! Vlaggetjesdag Yerseke CONFERENTIE TE CAIRO MISLUKT AMBONEZENKAMP TE YUGHT MENSONWAARDIG Toenemende onrust in Amerika over het rassenprobleem WONINGNOOD STUDENTEN Weer uitstel zitting Luik Pools vluchtelingetje op vakantie in Raamsdonk Rusland niet akkoord nota West-Duitsland Karabijnen in schoolgangen HERZIENING PENSIOENEN Anneke Beekman Thans voor V.N. j.pser. RACE MET DE TIJD VAN PROF. DE GAAY Kis van drie maanden tegen motorrijder uit Sas van Gent Raad van Europa wil waarnemers voor Poznan Medisch rapport over de voeding en huisvesting In twee maanden 15 pond erbij DAGBLAD VOOR ZEELAND Minder buien Nationale garde blijft paraat Schok in rode gelederen Het dodelijk ongeluk hij Sluis Ondervoeding te vrezen Onvoldoende Gerechtelijk ondersoek nationalisatie van Drukkerij Makassar Uitvloeisel van onse paketten-actie Luchtmacht-en Amor 96e JAARGANG 22247 Uitgave N. V. Uitgevers MU- Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus! Breda, Reigerstraat 16. Tel.! Directie, Redactie en Administratie 3351. VerantwoordeUjk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: T M A C v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr Dr A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter P. V. M. Vercauteren, L. J. v. -t Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 1 S.85 r, kwartaal, p. post t 6.55, p. week (uitsl. hii niet postbestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor God. Koningin en Vaderland ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage i 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 et. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureauvoor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TEENEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstiaat 41, Tc,. n_. 3i) De gouverneur van de Amerikaanse staat Kentucky, Chandler, heeft de 5.000 intvoners van Sturgis er voor gewaar schuwd, dat gewapende troepen in het stadje zullen blijven „zo lang als nodig is" om de relletjes naar aanleiding van de op heffing van de rassenscheiding op de Amerikaanse scholen de kop in te druk ken. Zoals in onze editie van gisteren ge meld, hebben geivapende troepen de ne gerkinderen, dóe in Sturgis naar school gingen, met blanke bajonet beschermd te gen een dreigende menigte blanken. De eerste Sovjet-Russi' sche onder-minister van buitenlandse zaken, Andrei Gromyko, heeft tegenover de Westduitse ambassadeur bij het Kremlin, dr Wilhelm Haas, verklaard, dat hereni ging van Duitsland op een democratische basis thans onmogelijk is. Dit meldde de Noordduitse radio omroep gisteren in een bericht uit Moskou. Gromyko zei dit, toen de ambassa deur hem de jongste Westduitse nota over een hereniging van beide delen van Duitsland overhandigde, van wel ke nota wij gisteren reeds gewag maakten. Gromyko verklaarde, dat het Sov jet-standpunt m.b.t. Duitse hereniging welbekend was, namelijk dat deze door overleg tussen Oost- en West- Duitsland moest worden geregeld. Ongeveer duizend inwoners van Sturgis hebben in het stads park geluisterd naar redevoeringen van voorstanders van rassen scheiding uit Louisville, de grootste stad van Kentucky. Zij juichten de sprekers toe. BLIJKENS een mededeling van de General Dynamics Corporation, de bouwers van een tank-watervliegtuig, heeft dit toestel In minder dan vijf minuten vier straaljagers tegelijker tijd in de lucht van brandstof voor zien. uit EEN Gallup-enquête, in West- Duitsland gehouden, is gebleken, dat de uniform in West-Duitsland niet erg populair meer is. Van de ondervraag de mannen sprak 73 procent zich uit voor de burgerkleding, 22 procent gaf de voorkeur aan de uniform. Bij de vrouwen sprak 25 procent zich uit voor de uniform. DE WESTDUITSE vliegtuigindustrie zal 1.230 vliegtuigen, voor het groot ste deel in buitenlandse licentie bou wen. DE RECHERCHE te Rotterdam legt de laatste hand aan een onderzoek, dat heeft geleid tot het oplossen van een serie inbraken, die sinds eind 1954 gepleegd zijn in Rotterdam en om geving. Tien jongemannen zijn hier aan debet, van wie er negen zijn aangehouden. De totale waarde van de buit was 25.000. DE INTERNATIONALE Stalinprijs voor de vrede wordt afgeschaft en ver vangen door de internationale Lenin- prijs voor de vrede. Ook de Stalin- prijzen voor prestaties op het gebied van de wetenschap, kunst en letteren m de Sovjet-Unie zullen voortaan Leninprijzen heten. Drie mijnwerkers, die zestien uur opgesloten waren geweest in een mijn bij Dortmund, zijn gisteren gered. HET MISLUKKEN van de vredeson derhandelingen met de Sovjet-Unie neeft het aanzien van de Japanse re foHlngi *2 het *anc* aanzienlijk ge- VtirÜ?; dommige groeperingen eisen Hatoj G n Van de 72"Jarige premier M.Leerto?r~-hting-van het KN" 4 4 4 4 i vanavond, ongemaakt J vrijdagavond 23.15 Uur Wisselende bewolking en vrijwel - nergens meer buien. KrachUge^ot matige zuidwestelijke wind Wel- - nVrw=n.dier,ng in temperatuur! ui van het Belgisch Weerkundig Instituut: west tott0t "Jatlge wind uit zuid" wie Wes*- Bewolkt, afgewis- met mooie opklaringen. Wei mg neersla evl a cron 4 4 4 i 4 4 De bevelhebber van de nationale garde in Sturgis, adjudant-generaal Williams, heeft van de goeverneur van de staat Kentucky, de bevoegd heid gekregen de uitzonderingstoe stand af te kondigen, indien zulks met het oog op relletjes in verband met de toelating van negerkinderen op de middelbare school van Sturgis noodzakelijk mocht worden. Leden van de nationale garde en de politie van Kentucky staan pa raat voor een krachtmeting met blanken, die zouden trachten te ver hinderen, dat negen negerscholieren de school bezoeken. De autoriteiten beschikken over in lichtingen, dat een duizendtal blan ken een actie bij de school zal ont ketenen. Voor de middelbare school waren gisteren achttien politiewagens opge steld. Militairen met machinegewe ren vormden een cordon om het ge bouw, terwijl in de gangen en de klassen werd gepatrouilleerd door met karabijnen uitgeruste soldaten. TE CLINTON Te Clinton in de staat Tennessee, waar de nationale garde in het afge lopen weekeinde de orde heeft her steld, is een hulp-politiekorps opge richt om aan alle eventualiteiten het hoofd te kunnen bieden als de natio nale garde zal zijn teruggetrokken. Verscheidene ouders te Clinton hebben verklaard hun kinderen niet naar de gemengde school te durven zenden uit vrees voor wraak van de negerhaters. Men had hen gedreigd met het opbla zen van hun huis als zij hun kin deren naar school zouden zenden. In Te Arkana is een schot gelost op een benzinestation, dat door een ne ger wordt geëxploiteerd. Er zijn hierbij geen gewonden te betreuren. In dezelfde plaats is een kruis ver brand door een aantal voorstanders van de rassenscheiding. Ook hingen zij een negerpop op voor de middel bare school in Te Arkana, waar een tweetal negermeisjes woensdag wa ren ingeschreven. OOK ANDERS In Oklahoma, een Amerikaanse staat, die inzake de rassenkwestie de politiek van de zuidelijke staten van de Ver. Staten volgt, heeft een be langrijke katholieke school een neger als sporttrainer aangesteld. De herziening van pensioenen voor gepensioneerde burgerlijke en spoorwegambtenaren en een wijziging in het stelsel van pen sioenberekening. wordt door de re gering voorgesteld in een wetsont werp. dat bij de Tweede Kamer is ingediend. De verhoging staat o.m. in verband met de voorgenomen aanpassing van de pensioenen aan de algemene ou- derdomsverzekering. Men achtte- het niet juist, de oude pensioenen aan te passen, als zij niet eerst zouden zijn opgetrokken tot het huidige bezoldi gingspeil. Voor alle reeds bestaande pensioenuitkeringen is een achter standspercentage vastgesteld, berekend naar de hoogte bij het ingaan van het pensioen, waarbij de tot nu toe bere kende toeslagen komen te vervallen De achterstandspercentages lopen tus sen 300 procent voor pensioenen die 1 januari 1918 zijn ingegaan over ge middeld 100 procent voor pensioenen, van 1920 tot 1945, tot 14.6 procent voor die van 1953. Voor de jaren 1954 en 1955* is een percentage vastgesteld van respectievelijk 5.9 en 1.9 procent. De kosten van de verstellen worden ge raamd op 132 miljoen voor de civiele ambtenaren en 33 miljoen voor het spoorwegpersoneel. Volgens het nieu we stelsel van pensioenberekening, dat door de regering wordt voorgesteld wordt 1.75 procent per dienstjaar be rekend. De behandeling van het ver zoek van de Nederlandse rege ring tot uitlevering van me vrouw G. Langedijk-v. Moorst, de pleegmoeder van Anneke Beekman, is door de kamer van inbeschuldigingstelling van het Hof van Beroep te Luik, acht dagen uitgesteld. Het verzoek zou eergisteren in be handeling worden genomen. Dit uitstel komt, omdat nog niet alle door het Nederlandse departe ment van justitie overgemaakte docu menten vertaald zijn. De door de algemene studentenver eniging Amsterdam uitgeschreven „cartoonwedstrijd" in verband met de kamernood voor studenten, heeft 200 inzendingen opgeleverd, waar van er negen bekroond werden. De foto laat zien, hoe een der bekroon de ontwerpen een student, die af gunstig naar een vogel in zijn nestje opkijkt) door de geestelijke vader, de student J. Veenenbos, op een Amsterdamse schutting wordt geschilderd. M euzies Vrijdagavond werd te Cairo van diplomatieke zij de vernomen, dat de be sprekingen tussen president Het moet voor prof. de Gaay Fort man een spannende bezigheid zijn nog voor Prinsjesdag een kabinet samen te stellen. De frontverandering in de politiek is zo kort voor de opening van de Staten-Generaal gekomen, dat liet, zelfs nu de informateur van de Koningin absoluut de vrije hand heeft gekregen, nog een race met pijn dreigt te worden. Hij gaat nu, zoals de eerste dag van zijn nieuwe poging al is geble ken, te werk volgens een geheel an der systeem. Prof. de Gaay Fortman tracht figuren van buiten de parle mentaire arena en zelfs buiten de partijpolitiek te winnen. De straatmaker J. N- uit Sas van Gent, die zich gistermiddag voor de Middelburgse rechtbank had te ver antwoorden voor dood door schuld, was er zelf ook nog niet best aan toe. Hoewel het incident waarbij hij be trokken was. zich reeds op 3 april jl. afspeelde tussen Sluis én Sas van Gent, bleek hij nog invalide en niet tot werken in staat. Uit de stukken en getuigenverkla ringen kwam naar voren dat J. N. na het consumeren van ettelijke fles sen bier - in totaal zeven - te Sluis met zijn motor in vrolijke stemming was gestart. Op de duo nam hij zijn vriend 'O- mee. Het tweetal had nogal de aandacht getrokken en zou dit buiten Sluis nog meer doen. Want niet lang na het vertrek reed N. met grote vaart door een bocht waardoor hij teveel naar links aanhield en tegen een personen-auto opbotste- Zijn vriend vloog van de duo over de auto heen en was vrijwel onmiddellijk dood, N. bleef met een gebroken been en an dere verwondingen bewusteloos op de weg liggen. Met feestelijk vertoon in is Yerseke het Zeeuwse oester- en mossel seizoen geopend in aanwezigheid van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot en diens echtgenote, vele andere autoriteiten, en handels relaties uit binnen- en buitenland. Het hoogtepunt van de dag was een spelevaart van ongeveer 100 Zeeuw se vissersvaartuigen op de Ooster- schelde. Deze foto geeft een beeld uit de feestelijke oesterstad; het Zuidbevelands dameskoor laat de stemmen klinken langs de haven met vrolijk gepavoiseerde scheepjes, waaraan de kleurige klederdrachten nog extra fleur verleenden. De schok was zo hevig dat de auto uit haar baan werd gedrukt en in een zijweg terecht kwam! De Officier van Justitie wees op de ernst van het feit en op de nood lottige gevolgen van alcoholgebruik bij snelverkeer. Door een en ander heeft J. zich nu de dood te verwijten van O. die een vrouw en vier kin deren achterliet en dupeerde zichzelf en zijn gezin evenzeer- Spr. zei dat hij een buitengewone zware straf zou vorderen indien dit laatste niet het geval was en hij nam ook nog enige verzachtende omstan digheden in aanmerking. Tenslotte eiste de Officier drie maanden gevan genisstraf en intrekking van het rij bewijs voor twee jaar. Tegen de koopman N. uit Kloetinge die ook onder invloed van drank een auto-ongeluk had veroorzaakt in Z. Vlaanderen, waarvan 'n dame de dupe werd, luidde de eis eveneens drie maanden en intrekking van het rij bewijs voor één jaar. Uitspraken op 19 september a.s- mg neerslagvlagen. Vandaag: zon onder Maan onder 20.22 uur. Morgen zon op 6.04 uur onder 19.11 uur. Maan op uur. Maan onder 20.55 uur. Maandag: zon op 6.06 uur. Maan onder 13.14 uur. 19 13 Zun 12.0) De Raad van Europa heeft gisteren aan de Poolse regering gevraagd toe stemming te geven voor het zenden van waarnemers naar de processen over de ongeregeldheden te Poznan. Het verzoek werd gedaan in een téle- gram aan premier Cyrankiewicz, na een vergadering van het bureau van de raadgevende vergadering van de Raad. Gezegd wordt, dat de delegatie zou bestaan uit leden, die de grootste ob jectiviteit in acht zouden nemen. Op verzoek van de stichting „Door de Eeuwen Trouw", heb ben dokter W. A. Roessingh, dr. A. H. Wiebenga, internist en mej. H. A. Kenter, diëtiste (al len uit Eindhoven) een onder zoek ingesteld naar de medische en sociaal-medische toestanden en enige nauw daaraan verbon den facetten in het Ambonese woonoord Lunetten te Vught (2.500 bewoners) en het straf kamp te Heijthuijsen. Er zijn in totaal ongeveer 70 kampen met een totale bevolking van 17.000 personen). Aanleiding tot dit onderzoek was de verontrusting bij de stichting over de consequenties van de afkondiging der z.g. zelfverzorgingsregeling van 13 mei jl. voor de Ambonezen in ons land. De Stichting wilde een inzicht hebben in de mogelijke gevolgen op sociaal-medisch gebied voortvloeien de uit deze situatie. „Het onderzoek wil een inleiding zijn en het rapport punten aangeven, die naar de samenstellers hopen, zul len leiden tot een diepergaand onder zoek, hetgeen in eerste instantie een taak is der regeringsautoriteiten. Dit rapport zij evenwel reeds een aanwijzing, dat er zich in de woon- deel in Nede, <»estanden hebben oorden van hei ,Pse bevolkings- ontwikkeld. di erdc nu onaanvaard baar zijn en in de nabye toekomst ernstige gevolgen zouden kunnen hebben. De condities, waaronder deze vrije Zuid-Molukkers moeten leven, stellen eisen aan het moreel en de innerlijke discipline, waarbij reeds thans bijna de grenzen van het weerstandsver mogen bereikt zijn. Het rapport heeft tevens ten doel zo besluiten de samenstellers hun inleiding daarop dat wij Nederlan ders straks niet zullen kunnen zeg gen: „Wij hebben dit niet geweten'". In het rapport wordt bij de alge mene conclusies t.a.v. de voedsel voorziening opgemerkt dat zelfs reeds nu ondervoeding te vrezen is. Over de behuizing wordt o.a. ge zegd: de inrichting der keukens te Vught is onvoldoende en onoordeel kundig opgezet. De inrichting te Heijthuizen is in dit opzicht redelijk. De behuizing te Vught voldoet in geen enkel opzicht aan de mi nimum eisen voor "n menswaar dig bestaan en is in hygiënisch opzicht ontoelaatbaar. Geadviseerd wordt een commissie van sociaal-geneeskundigen en hygië nisten te vormen, om objectief vast te stellen of het leven in de kampen aan menswaardige voorwaarden op dit gebied voldoet. Tenslotte wordt betoogd, dat het achterwege blijven van overleg met de daarvoor in aanmerking komende leiders, door de Zuid-Molukkers zelf vei-Kozen, in strijd is met de elemen taire beginselen van democratie, recht en vrijheid. Hij heeft reeds gesproken met de Tilburgse hoogleraar prof. dr. W. C. L. van der Grinten, lid van de K.V.P. en staatssecretaris van economische zaken in de periode voor 1952. Voorts met een figuur, die zowaar nog een jas van rode kleur draagt, n.l. de di recteur van het Centraal Planbureau, prof. dr. F, L. Polak. Tenslotte met de demissionaire minister van economi sche zaken, prof. dr. J. Zijlstra en met prof .dr. A. M. Donner, hoogleraar in het staatsrecht aan de Vrije Universi teit van Amsterdam, een collega dus van de informateur. Tijdens het week end zullen nog wel meer figuren vol gen. Het streven van de informateur schijnt gericht te zijn op een regering, waarin, naast vertegenwoordigers van de rechtse partijen, ook partijlozen zitting nemen. De P.v.d.A. is nog niet van de schrik bekomen van hetgeen haar is overkomen, toen zij meende de informateur de les te kunnen gaan lezen met een aantal amendementen op zijn regeringsprogram en met al lerlei wensen ten aanzien van de mi nisterszetels. Men moet thans de naam de Gaay Fortman in socialis tische kringen maar liever niet noe men. De reacties zijn op zijn zachtst te zeggen verre van vriendelijk. Daar uit blijkt duidelijk, dat de socialisten over hun eigen brutaliteit gestruikeld zijn. SCHOKKEN. Het omkeren van de rollen, waar door de socialisten de rol van oppo sitiepartij krijgen toegemeten heeft grote schokken in de rode gelederen teweeg gebracht. Wat te denken van een figuur als de socialistische prof. Mansholt, die dacht van zijn zacht agrarisch bedje over te stappen in een topfunctie van de F.A.O. Het bedje is nu al onder hem weggetrokken en hij moet maar afwachten of het inter nationaal orgaan hem zal benoemen. Zo zijn er ook spanningen ontstaan in de ambtelijke wereld, die zich af vraagt, welke verrassingen de heer de Gaay Fortman nog voor de rode de partementen in petto heeft. en de commissie' volledig mislukt zijn, tenzij de Egyptische onderhandelaren op het laatste ogenblik hun stand punt nog wijzigen. Niettemin zal president Nasser vandaag een nieuwe bespreking heb ben met de Vyflandencommissie, die gisteren onder leiding van de Austra lische premier Menzies, drie uur lang onderling heeft geconfereerd. Menzies ziet er overigens geen heil in de besprekingen op de tot nu toe gevolgde basis voort te zetten. Tezelfdertijd voerde Foster Dul les in Washington besprekingen met de Britse en Franse diplo matieke vertegenwoordigers al daar. In goed ingelichte Londen- se kringen verluidt, dat er tussen deze drie grote mogendheden overleg gaande is over een mo gelijke verwijzing van de Suez- kwestie naar de Verenigde' Na ties, als de besprekingen tussen Menzies en Nasser inderdaad zouden mislukken. Vast staat intussen, dat Frankrijk weinig geneigdheid toont tot een compromis, dat niet het internatio nale beheer van het kanaal tot doel zou hebben. Gisteren zijn uit Alexan- drië 159 Fransen vertrokken, die in Egypte wonen, De Italiaanse ambassadeur in Cai ro, Fornai, heeft er tijdens deze im passe bij Nasser op aan gedrongen alles te vermijden, wat tot het uit breken van vijandelijkheden in het Midden-Oosten zou kunnen leiden. De ambassadeur maakte er Nasser in een boodschap op attent, dat Italië het Westelijke plan, waar zich acht tien landen eensgezind achter hebben geschaard, een bruikbare en prak tische basis voor besprekingen vindt. De Indonesische procureur-generaal heeft een onderzoek gelast in de zo genaamde „nationalisatie" van de Drukkerij Makassar in Makassar. Deze nationalisatie, die was „gepro clameerd" door een aantal personen, die daarvoor op eigen houtje een speciaal comité hadden gevormd, is door de regering gedesavoueerd, doch het comité verklaarde, zoals gemeld, vastbesloten te zijn in zijn actie te volharden. „Toen wij voor de pakkettenactie voor de Poolse kinderen, die destijds door het Dagblad De Stem werd ge organiseerd, ook een pakketje klaar maakten, hadden we er helemaal geen erg in, dat rr dit uit zou voort vloeien. Want in Raamsdonk waren wij de enigen, die iets over de ont vangst van het pakket uit de vluchte lingenkampen hoorden." Zo vertelde moeder Koopmans, die aan het Fort in Raamsdonk woont en die er nu ai tegen opziet de kleine Anita, die acht weken in huis is geweest, te zien vertrekken. Want het bleef niet bij die eer ste brief. Als gevolg van dat pak ket kwam de kleine Anita uit Lubeck naar Raamsdonk om er een reuze vakantie door te bren gen bij de familie Koopmans. Het is trouwens niet de eerste keer, dat een kind van de familie Czapu- koje, die verblijft in een vluchtelin genkamp bij Lubeck, naar Nederland kwam. Want vorig jaar was de nu negen jaar oude Wanda, een zusje van Anita, in Hoogerheide te gast. Op 17 juli jl. kwam Anita, schamel gekleed en ondervoed, in Raams donk aan. Ze was gekomen met een gezelschap van 600 vluchtelingetjes, die allemaal naar Delft gingen. Ani ta behoorde eigenlijk niet tot het ge zelschap, want haar komst betrof geen officiële uitzending. Toos Koop mans ging haar dan ook in Bentheim halen. Tot zover had Anita de reis alleen moeten maken. Toos zal haar maandag a.s. ook weer wegbrengen, nu helemaal naar Lubeck. naar va der en moeder. „Och het is wel een i hele opoffering zo'n kind een week of acht in huis te hebben, maar het zijn zulke stakkertjes, dat ge ze graag helpt," vertelde moeder Koop mans. „Toen ze pas hier was, waren we bijna bang om ze beet te pakken, zo mager en broos was Anita. Maar nu moogt ge ze zien. Ze is zeker een pond of vijftien aangekomen. Ze heeft het uitstekend naar haar zin gehad en ze gaat eigenlijk helemaal niet graag terug. Maar ja. dat kan nu eenmaal niet anders. Haar moe der schrijft iedere week. Anita ig jammer genoeg nu niet thuis. Ze ig naar school. Voor de vakantie is ze hier ook al naar school gegaan. Ze praat al een aardig mondje Neder lands. Heel in het begin voelde ze zich niet zo erg thuis, maar na een paar dagen ging het best. Ze heeft het reuze naar haar zin gehad." Vliegtuigen van de Britse lucht- J j macht hebben gisteren liefdes- S brieven uitgeworpen van een op Z Malakka gevangen genomen op- standelingeSoei Moei, aan haar t J minnaar, die nog als rebel in J het oerwoud huist. Regeringsambtenaren zeiden, S dat bij de brieven foto's van de vrouw waren gevoegd. In de brieven wordt er bij haar min- J naar op aangedrongen uit het J oerwoud te komen en zich bij J haar te voegen. Honderden afschriften van de Z brief zijn uitgeworpen boven Z de Maleise staat Negri Sem- bilan. Z

de Stem | 1956 | | pagina 1