VERTRAGINGSTACTIEK DER SOCIALISTEN OOK INDONESIË GAAT „NATIONALISEREN" „Zes procent juli Onder keurende kennersblikken COMMUNIST GENAS TE LOURDES Mondeling protest over baggermolens in het Suezkanaal Jongens vonden geldkistje Gouverneur van Tilburg houdt vele conferenties DE DOOD OP DE WEG PRIKKELDRAAD IN KASBAH Deze week beslist Rusland over hulp aan Indonesië Twee Zeeuwse kampioenen Vreemde gang van saken met Drukkerij Makassar Afkeuring door Kabinet Nu commandant West-Java op het matje DAGBLAD VOOR ZEELAND Toch Prinsjesdag, zegt P. v.d. A. B. en W. Rotterdam houden been stijf Kurt Ebert naar West-Berlijn PU. 31 DECEMBER j.l. telde ons °-390.751 mannen en 5.430.910 ouwen, dus 40.259 meer vrouwen Meer wind TREINRAMP IN NIEUW-MEXICO Tas met f 2000.- verdwenen Moeder Goretti rust naast baar dochter Financiën N.R.U. baren zorg Lloyd en Pineau in NAVO-raad In Den Bosch Maatregelen tegen vliegtuigbotsingen j Fles lysol gedronken De 13 augustus-affaire 96e JAARGANG No. 22245 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Keigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. "t Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 5.85 p. kwartaal, p. post f 6.55, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland «Wad DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1956 Advertentieprijs Voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstiaat 41, Tel, nmJD) Het gaal met de kabinetsformatie voor de zoveelste maal iveer eens de verkeerde kant op. De P. v. d. A., die enige malen in de afgelopen maanden prof. Romme pogingen heeft verweten de zaak te laten mislukken, wanneer hij maar even om principiële te- d\enen niet kon toegeven, is thans teruggekeerd lot de „vertragingstaktiek van de periode, waarin dr. Drees de formatie in handen had. Er worden weer eindeloze be sprekingen gevoerd, omdat men niet lot een beslissing kan komen. Het zou zelfs in de bedoeling liggen eerst de socialistische fracties van Eerste en Tweede Kamer bijeen te roepen. Dit zou wel het aangewezen middel zijn om de zaak opnieuw op de lange baan te schuiven en de procedure, die prof. de Gaay Fortman zou volgen geheel terug te draaien naar het eindeloze overleg, dat met het aanvankelijk gevolgde systeem gemoeid was. Een z.g. parlementair kabinet berust geheel op overleg met de partijen, een extra-parlementair kabinet, zoals de Gaay Fortman zich voorstelt, wil echter een veel lossere band en liefst helemaal geen band met de fracties. Deze staan dan later ook vrijer in het parlement tegenover de re gering. Maar zelfs deze poging tot verlevendiging van onze parlementai re debatten schijnt ons niet gegund te zijn. Gisteren heeft de informateur weer een gesprek gehad met de heer van Tilburg. Daarna is hij met de demis sionaire minister van sociale zaken de heer Suurhof gaan dineren. In de avonduren is daarop intern over leg gevolgd onder de topfiguren van de P.v.d.A. onderling. Deze partij kan het de informateur nog lastig gaan maken door het ,,kalmsysteem" ver der uit te breiden. In de socialistische pers kan men al lezen, dat het onjuiste theorie is, dat er beslist voor Prinsjesdag een kabinet moet zijn. Deze theorie is echter helemaal niet verkondigd en zou ook onzinnig zijn, want er is al tijd een kabinet, hetzij demissionair, hetzij nieuw geformeerd. Prinsjesdag met gouden koets en troonrede- en al kan met een demissionaire regering BREDA Een militaire jeep botste op de Leurse Baan achter het Liesbos, bij een uitwijkma noeuvre voor een melkwagen, te gen een boom. Een 22-jarige in zittende korporaal vond de dood, drie andere inzittenden werden gewond, van wie een zeer ern stig. desnoods ook gevierd worden. De kans bestaat, dat het dit jaar zelfs gebeurd. De ministerraad zal hier over binnenkort als de zaak niet tot een oplossing komt, te beslissen krij gen. Wanneer men thans socialisten aan spreekt over de malle vertoning, die zij ten beste geven, dan motiveren zij dit met de verzekering, dat reeds bij het eerste telefonisch contact tussen de informateur met de heer van Tilburg in Paramaribo, deze laatste heeft kenbaar gemaakt, dat hij vanzelfsprekend met zijn partij overleg zou plegen. Dat dit overleg thans zulke beden kelijke proporties aan gaat nemen, is iets, wat uit dit telefoongesprek zeker niet gebleken is, anders had prof. de Gaay Fortman de P.v.d.A. beter als onbruikbaar materiaal voor extraparlementaire opzet af kunnen schryven. Weer confereren Het laatste nieuws was gisteravond dat de heer van Tilburg heden we derom een onderhoud met de infor mateur zou hebben. Hij is dus al drie dagen bezig om te weten te ko men of zijn aanwezigheid in Neder land enige zin heeft. Wij durven niet te voorspellen, dat dit de zo gewenste beslissing vandaag zal opleveren. 1. I .55 B. en W. van Rotterdam hebben een voorstel gedaan om de lonen en salarissen van het gemeentepersoneel met 6 pet. te verhogen. Ofschoon het in de bedoeling der regering ligt de 6 pet. verhoging voor het rijksperso neel eerst per I september a.s. te doen ingaan, zijn B. en W. tot de con clusie gekomen, dat het om billijk heids- en psychologische redenen ver antwoord moet worden geacht, de ingangsdatum van de gemeentelijke regeling op 1 juli van dit jaar te stellen. Zij hebben daarbij overwogen dat over 1955 aan het pertoneel 3 pet. van het jaarsalaris is uitgekeerd, zo dat het h.i. voor de hand ligt om over 1956, het jaar dat in het teken staat van een nieuwe verdergaande verhoging, nl. een van 6 pet., met geen lagere uitkering dan 3 pet. be rekend over het volle jaar, kan wor den volstaan. Dit laatste kan, zeggen zij in een schrijven aan de raad, slechts worden bereikt door als in gangsdatum voor de 6 pet.-verhoging 1 juli 1956 te kiezen. Kurt Ebert, de zoon van de huidi ge burgemeester van Oost-Berlijn en kleinzoon van de eerste president van de republiek van Weimar, is naar West-Berlijn gevlucht. Hij zou politiek asiel hebben ge vraagd. De 36-jarige Kurt Ebert is enige da gen geleden uit de gevangenis te Torgau in Saksen ontslagen. Hij was in 1947 door een Sovjetrussisch mili tair tribunaal op beschuldiging van spionage tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Oostduitse autoriteiten ontkennen ten stelligste, dat de man, die de vrijheid verkoos, Kurt Ebert is. „Een doodgewone bedrieger", zeggen zij. Nog is het geneeskundig cn kerkelijk onderzoek in volle gang aangaande een plotselinge genezing te Lourdes van Louis Olivari, een communist uit Lourdes. Maar reeds nu ge waagt men van een opzienba rende genezing. Eind april viel Olivari, bij werk zaamheden in een ziekenhuis te Nice van een ladder, waardoor hij lange tijd buiten bewustzijn was en nadien voor de helft verlamd was. Diverse dokters behandelden hem maar men gaf hem geen hoop meer nog ooit te genezen. De aalmoezenier van het ziekenhuis heeft hem tpen aangeraden naar Lourdes te gaan, maar Olivari zei, dat hij communist was en daar niets voor voelde. Mede op aandringen van zijn vrouw ging hij toch. waa'rbij hij de reis maakte in dezelfde coupé als een tienjarig blind kind. dat hem vroeg te bidden. Olivari deed het niet. ..Ik voelde me eerder opstandig worden", zo beschrijft de Parijse cor respondent van de Maasbode de uit latingen van Olivari. Dit aandoenlijke verhaal laten we hier verder volgen: ,,In Lourdes". vervolgt Olivari, wei gerde ik, toen mijn beurt was geko men. te baden, maar een verpleegster uit Nice, mej. Senalla, tilde mij de AMERIKAANSE FABRIEKEN van vrachtwagens, bouwmateriaal en schrijfmachines hebben prijsverhogin gen bekend gemaakt, welke verband houden met de hogere kosten voor staal en de hogere lonen. DE LUCHTHAVEN - ROTTERDAM zal op 1 oktober worden geopend. IN DE LAATSTE weken hebben zich geen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer onder de varkens voorge daan. Daardoor is de spekexport naar Duitsland met ingang van 4 septem ber weer mogelijk geworden. HET AANTAL werklozen in West- Duitsland is in augustus j.l. gedaald met 20.116 en bedraagt thans 409.427 van wie 182.627 mannen en 226.800 vrouwen. WERKGEVERS en werknemers in de Ruhrkolenindustrie zijn te Essen on derhandelingen begonnen over een verkorting van de werktijd in de ko lenmijnen. DE 24-jarige H. van den D. uit Hoog' kerk die anderhalve week geleden uit de Scheveningse strafgevangenis is ontsnapt, is te Groningen aangehou den. IN VIER JAAR tijds zijn er bij onge vallen in ons land 15.551 doden te be treuren geweest. Dat maakt op een totaa lsterftecijfer van 317.196 een percentage van 4,90 uit. Van het totaal sterftecijfer van 317.196 een J?„ e wÖ'en aan het verkeer, dat is 41.02 procent. aan mannen. i f 4 i J Weersverwachting van het KNMI '°t vanavond, opgemaakt woens- dagavond 22.45 uur. bikele opklaringen, maar ook enkele buien. Mi piscine binnen en twee brancardiers van het hospitium kleedden mij uit. En op dpt ogenblik hoorde ik het blin de kind Maria's hulp smeken. Toen de heide verplegers mij in het koude water duwden riep ik: ..O, God. als ge werkelijk bestaat, red dan dat kind dat het meer verdient dan ik". Ik voelde me wankelen en dacht buiten bewustzijn te geraken maar uit het bad kruipend liep ik op heide benen op mijn kleren toe, die ik wilde grijpen." Olivari die aldus zijn verlamming ■overwonnen had, werd naar het con sultatiebureau geleid, waar meer dan 20 doktoren hem in observatie namen en zijn genezing constateerden. Thans, zoveel maanden later, is Olivari volkomen gezond en bemerkt niets van de gevolgen van zijn nood lottige val. Het medisch onderzoek wordt voortgezet. In het bijzonder moet worden uitgemaakt, in welke toestand hij naar Lourdes is gekomen. De aanvankelijke diagnoses worden opnieuw aan een grondig onderzoek onderworpen. Men weet hoe ...,rcng de kerkelijke overheid oordeelt. In zestig jaren zijn er bij het ontzaggelijk aantal plotselinge genezingen slechts vijftig bovennatuurlijke genezingen vastge steld, zo voegt de Maasbode hieraan toe. In de Veemarkthallen te Den Bosch is dinsdag en gisteren de 24ste grote nationale paardenten- toonstelling en -keuring van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" ge houden. De foto geeft een beeld van het voor leiden tijdens de keuring in de categorie „vier spannen merriën van een eigenaar." De snelste passagierstrein van de „Santé Fe Railways" is gisteren bij Springer in de Amerikaanse staat NieuM-Mexico ingereden op een stil staande posttrein. Er zijn twintig mensen, allen spoormanncn, om het leven gekomen. De posttrein stond op een zijspoor te wachten tot de passagierstrein ge passeerd zou zijn, doch door een ver keerde wiselstand reed ook de snel trein het zijspoor op. Vier dieselloco motieven van de passagierstrein en zes rijtuigen, liepen uit de rails. Een van de diesellocomotieven van de posttrein werd vernield. De post trein vervoerde geen betalende pas sagiers, doch in de laatste wagon re den spoorwegarbeiders mee. Dokters, ziekenauto's en politieman nen uit alle omliggende plaatsen zijn gealarmeerd. De chauffeur-reisleider P.A. v. P. uit 's-Gravenhage, die terugkeerde van een buitenlandse reis van vijf we ken heeft op het station Hollands Spoor te 's-Gravenhage een interlo kaal telefoongesprek gevoerd, dat hem duur is komen te staan. Toen hij na tien minuten de cel verliet, was een tas met 2.000 aan buitenlandse valuta, die hij bij zijn koffers buiten de cel had laten staan verdwenen. Hij stelde onmiddellijk de politie van de vermissing in kennis. De recher che heeft daarop een onderzoek inge steld in een voor vertrek gereedstaan de trein en daartoe voor korte tijd de stationsuitgangen afgesloten. Het onderzoek leverde geen resultaat op. Om te voorkomen, da.t Algerijnse opstandelingen na een aanslag of een andere misdaad in de hoofdstad Algiers, nog langer gemakkelijk een goed heenkomen kunnen zoeken in de inheemse wijk, de Kasbah, heeft de prefect van Algiers verschillende smallere straten in deze Kasbah met prikkeldraad laten versperren. De foto toont een versperring in een van de oude smalle straten. In aanwezigheid van vele bisschop pen, wereldlijke autoriteiten en een talrijke menigte zijn de stoffelijke resten van de moeder van de H. Ma ria Goretti overgebracht naar de kerk van Corinaldo en naast die van haar dochter in een crypte ter ruste ge legd. Mgr. Umberto Ravetta bisschop van Senigallia, heeft de absoute ver richt. De Nederlandse Radio-Unie zit fi nancieel gesproken met het hoofd te gen het plafond. Zij is niet in staat het hoofd te bieden aan de stijgende kosten, vooral veroorzaakt door de personeelslasten. Verruiming van de financiën van de radio is noodzakelijk. Zoals de situatie op het ogenblik is, is het onmogelijk aan het personeel van de N.R.U. per 1 september 6 procent loonsverhoging te geven. Men zou voor die loonsverhoging moeten putten uit de reserves en dat zou dwaasheid zijn. Dit heeft de voorzitter van de Ne derlandse Christelijke Radio Vereni ging, mr. A.B. Roosjen gisteren ver klaard op een persconferentie waar in de staf van de N.C.R.V. mede delingen deed over het programma voor het nieuwe seizoen. De Nederlandse tijdelijke zaakgelastigde in Cairo, mr. D. Slingenberg, heeft bij de Egyptische regering monde ling geprotesteerd tegen de weigering der Egyptische auto riteiten de terugreis mogelijk te maken voor de twee Ne derlandse baggermolens, die hun werk in het Suezkanaal hebben beëindigd. De bezwaren van de Nederlandse regering tegen de houding van Egyp te in deze kwestie zijn neergelegd in een aide memoire, welke door mr. Slingenberg bij .zijn protest werd overhandigd. De Nederlandse rege ring heeft in dit stadium echter geen officiële protestnota doen overhandi gen. INFORMATIEF In de bijeenkomst van de NAVO- raad te Parijs heeft de Britse mini ster van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, een verslag uitgebracht van de crisis rond het Suezkanaal, waar bij hij het standpunt weergaf van de 18 landen, die de Commissie van Vijf naar Nasser afvaardigden. De Indonesisch-Russische onderhandelingen over tech nische en economische hulp van de Sovjet-Unie aan Indonesië „zullen misschien binnen deze week" met succes bekroond worden. Dit heeft een lid van de Indonesische delegatie giste ren onthuld. ...atige tot krach- a ,®-,en aan de kust mogelijk tij- - Iv harde zuidwestenwind. Dezelfde temperaturen of moge- hik iets lagere dan gisteren. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte tot matige wind uit zuid tot zuidwest. Zwaar bewolkt met enkele opklaringen. Plaatselijk regen en zelfs onwedero. Vandaag: zon onder 19.18 uur Maan onder 19.28 uur. Morgen: zon op 6.01 uur. Maan op 9.38 uur. Op de nationale Trekpaarden tentoonstelling te 's-Hertogen- bosch is tot kampioen hengst uitgeroepen Quarree, fokker- eigenaars stallen de Dobbelaere te IJzendijke en A. A. Catse- man te Biervliet. Reserve kam pioen hengst werd Nico van 't Hoff, eigenaar P. Slos-Opheij te Baexem. Kampioen merrie werd Zora, eigenaar J. Maljaars te Oost- kapelle, reserve kampioen merrie Olga van Moerkapelle, fokker-eigenaars Gebr. A. en B. van Velde te Moerkapelle. Volgens in Djakarta ontvangen berichten, is de „Drukkerij Makassar" in Makassar, welke Nederlands eigendom is, eigen machtig „genationaliseerd" door een comité, dat speciaal voor dit doel was gevormd. Het comité, dat bestaat uit de uit gevers van drie dagbladen, welke bij de drukkerij Makassar de grootste in Oost-Indonesië worden gedrukt, heeft een communiqué uit gegeven, waarin het meedeelt: „Wij hebben alle rechten en verplichtin gen van de Nederlandse eigenaars overgenomen, in overeenstemming met de geest van de unilaterale op heffing door Indonesië van de RTC- overeenkomsten met Nederland". Het comité gaf opdracht tot het hijsen van de rood-witte-vlag op het gebouw van de drukkerij Makassar en nam alle sleutels over van de be drijfsleider Tan Seng Hae, die bij af wezigheid van de Nederlandse direc teur het bedrijf voerde. De bedrijfs leider deed onmiddellijk aangifte bij de politie. Het Indonesische kabinet heeft deze „nationalisatie bij verras sing" vrijwel onmiddellijk na het gebeurde besproken. In een com muniqué wordt het optreden van het comité veroordeeld. Nationalisatie van een bedrijf kan alleen door de regering worden be werkstelligd, op basis van de wet, aldus het communiqué. De minister van voorlichting, Su- dibjo, verklaarde, dat de kwestie zal worden geregeld door het provinci aal bestuur van Celebes, waarvan Makassar de hoofdstad is. In een aanvullende verklaring over zijn optreden zegt het comité nog, dat de drukkerij werd gebruikt „als een instrument van de Nederlandse propaganda" gedurende de koloniale periode. De Drukkerij Makassar werd on geveer veertig jaar geleden opge richt. Ook de olie De communistisch georiënteerde vakbond Sobsi heeft gisteren bij de regering aangedrongen op nationali satie van de oliebronnen in Noord- Sumatra. De Koninklijke Nederlandse Shell is concessiehouder, maar de bronnen werden, toen Indonesië de onafhan kelijkheid verwierf, niet aan de maatschappij teruggegeven. Er is nog geen definitieve beslissing over deze oliebronnen genomen. De Shell en 't Indonesische ministerie van econo mische zaken hebben onlangs onoffi cieel een overeenkomst bereikt over de exploitatie door een gezamenlijke onderneming, waarin de Indonesische regering en de Shell elk voor vijftig procent deelnemen. Het kabinet heeft tot dusver nog geen beslissing geno men. Intussen hebben oliekringen de vrees uitgesproken, dat de Indone sische produktie, met het oog op het toenemend verbruik, binnen twee jaar niet in staat zal zijn te voldoen aan de binnenlandse vraag, als de re gering niet spoedig besluit nieuwe concessies te verlenen. De waarnemend voorzitter van de Indonesische delegatie, Ismael Tha- jeb, zei, dat de besprekingen zici thans concentreerden op de termijnen en voorwaarden van de hulpverlening. De Russische steun zou, naar ver luidt, een waarde van 100 miljoen Amerikaanse dollars bedragen. Met betrekking tot het aanbod aan president Soekarno, die thans een reis door de Sovjet-Unie maakt, om de uitrusting voor de Indonesische zware industrie te maken, zei Tha- jeb, dat dit aanbod opgenomen was in de huidige besprekingen over Rus sische hulp. De Amerikaanse raad voor de bur gerluchtvaart heeft een reorganisatie program bekend gemaakt, waarin vooral de nadruk wordt gelegd op grotere veiligheid en betere facilitei ten om het gevaar van botsingen van vliegtuigen in de lucht te verminde ren. Zoals bekend zijn in juli j.l. twee vliegtuigen in Arizona met elkaar in botsing gekomen, waarbij 128 mensen het leven verloren. James Pyle, on derdirecteur van de raad voor de bur gerluchtvaart, heeft thans meege deeld, dat beide toestellen buiten hun route vlogen. Minister Pineau noemde de bijeen komst zuiver „informatief" en stipte aan, dat het een zaak van vitaal be lang voor het welzijn van de volken van Azië en Europa is. Hij drong aan op een krachtige houding, zoals na hem ook de Belgische minister van buitenlandse zaken, Spaak, deed. Te Cairo In Suez wordt de conferentie tussen Menzies en Nasser vandaag weer ver der voortgezet. De beprekingen blij ven uiterst geheim. Nieuwe loodsen hebben zich bij de genationaliseerde maatschappij aan gemeld. Zij waren afkomstig uit In donesië en China. Thuis gekomen van de kermis heeft de 28-jarige T. te Arcen (L) in de kelder van de ouderlijke wo- J ning nog naar allerlei drinkbaars gezocht. Hij heeft daarbij een fles lysol gevonden en die leeg gedronken, waarna hij naar bed j is gegaan. Hier is hij na enkele uren onder hevige pijnen overle- den. Hij was de oudste zoon uit een groot gezin. De chef-staf van de landmacht, ge- neraal-majoor A.H. Nasution, heeft de vroegere militaire commandant van West-Java, kolonel Kawilara.ng ver zocht rekenschap af te leggen van zijn bevel «dt arrestatie van de mini ster van Buitenlandse Zaken, Roes- lan Abdulgani, op 13 augustus j.l. De vorige week werd de minister zoals gemeld, door een speciaal daar toe ingestelde commissie onschuldig verklaard aan het betrokken zijn bij dit corruptiegeval. Bedoelde kringen verklaarden, dat aan Kawilarang is gevraagd te be wijzen, dat zijn opdracht tot arresta- tie gerechtvaardigd was. Het nationalistische dagblad „Mer- deka" onthulde dat KawUarang alvo rens hij tot actie overging in de „Ab- dulgani-affaire", besprekingen had gevoerd met de leider van een klei- nere politieke partij. Het blad doelde op de socialistische partij van de oud-premier Sutan Sjahrir. Het blad beweert, dat het uiteinde lijke doel was geweest de regering omver te werpen. Vier Rotterdamse jongens van ongeveer twaalf jaar oud heb ben er toe medegewerkt, dat de 22-jarige kelner J. O. C. M., uit de Maasstad, die twaalf in braken gepleegd zou hebben, gearresteerd kon worden. De jongens vonden op een terrein aan de "Waalhaven een sigaren kistje met f180 er in. Toen zij dit aangaven op het politie bureau trokken enkele agenten op onderzoek uit en des nachts troffen zij op hetzelfde terrein de kelner M. aan, die in een kantoor bezig was met een bei tel een bureau open te breken. Hij sloeg op de vlucht, maar kon na een achtervolging ge arresteerd worden. Hij bekende diezelfde avond nog vijf andere inbraken gepleegd te hebben. Verder had hij sedert half augustus al voor honderden guldens buit gemaakt en o.m. tien boxen sigaretten. Haven buurten bleken daarbij zijn voorkeur gehad te hebben. Het bewuste kistje, dat de jongens vonden, bleek, hij eens klaar gezet te hebben om mee te ne men. De eigenaar er van be loonde de jongens ieder met een rijksdaalder voor hun eer lijkheid.

de Stem | 1956 | | pagina 1