Vereniging van gemeenten die mijngas betrekken HET HELPT NIET Districtsfokveedagen in Goes, Oostburg en Zierikzee ZUID-BEVELAND AMSTLE VEN levensverzekering Pedro en Don uit Curacao gaan in Breda techniek studeren Nauwe samenwerking met Nat. Gasmaatschappij N.Y. Diploma's uitgereikt aan vlassersschool Koewacht SCHOOLGELD VAN DE GOESE MUZIEKSCHOOL OMHOOG Openbaar Lichaam Gasvoorziening Z.-Nedcrland DE C.H.V. TE STEENBERGEN BREIDDE OPSLAGRUIMTE UIT Verkeersregeling ZEEUWS//- VLAANDEREN Demonstraties in IJsendijke 2 Vestjging in Eindhoven Pastoor Timmermans in ziekenhuis Acht silo's samen inhoud van 742 ton Melkcontröle, stieren registratie fokvee GA EEN E.H.B.O.-CURSUS VOLGEN Combinatie met landbouwschool op komst Onderscheidingen Voorstel aan de raad Words: U gekweld Hoogwaterstanden SCHOOLZAKEN IN DE RAAD Verpleegprijzcn omhoog TERNEUZEN Burgerlijke Stand Luchtbandenwagens en laadinrichtingen HULST AGENDA Heden Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 4 SEPTEMBER 1956 Zoals wjj reeds in het kort gemeld hebben, heeft het permanent contact orgaan va nde gemeenten, welke gas betrekken van de Staatsmijnen in overleg met de directie van die mijnen het initiatief genomen om te ko men tot een regionale organisatie voor de provincies Noordbrabant en Lim burg, de gemeente Nijmegen en enkele gemeen'- i in Zeeland, die Staats- myngas betrekken of gaan betrekken. digd, wordt dezer dagen het raads- Het nieuw te vormen lichaam zal genoemd worden. ,,Het Openbaar Li chaam Gasvoorziening Zuid-Neder land", en wordt gevestigd te Eind hoven, de stad, die van alle gemeen ten, die mijngas aan de verbruikers leveren, het meest centraal is ge legen. De Nationale Gasmaatschappij zal worden opgericht om de ontwikkeling van de gasproduktie en - distributie zo economisch mogelijk te doen ver lopen. Het feit immers, dat zich voor al de laatste jaren 'n snelle structu rele ontwikkeling van de gasvoorzie ning heeft voltrokken, waarbij het accent vrijwel volledig is verlegd van de plaatselijke produktie naar de af- stands-gasvoorziening, brengt het ge vaar met zich mee, dat deze zeer snelle ontwikkeling zou kunnen ont aarden in een wilde oneconomische groei, die een gezonde opbouw en ont plooiing van de landelijke gasvoor ziening zou belemmeren. Om dit te voorkomen heeft de Minister van Economische Zaken bij de Staten- Generaal een wetsontwerp ingediend tot deelneming van de Staat in de financiering van een op te richten Naamloze Vennootschap, welke zich de coördinatie van de afstands-gas- voorziening in Nederland ten doel stelt. Zeven groepen In deze Nationale Gasmaatschappij N.V. zullen alle bij de gasvoorzie ning betrokkenen - dus ook de distri- buanten - deelnemen, echter voor wat de distribuanten betreft niet allen afzonderlijk, maar via daartoe op te richten regionale organen. Herbij is uitgegaan van de bestaande toestand, zodat een zevental groepen van dis tribuanten in de samenwerking zal worden betrokken. Een van deze groepen omvat de bovengenoemde provincies, gemeente en Zeeuwse ste den. In elk der gemeenten, die in het Zuidelijke orgaan zijn vertegenwoor- Pastoor P. Timmermans, van de parochie 't Schijf, is maandag in het ziekenhuis Charitas te Roosendaal opgenomen. Vandaag zal de pastoor een operatie ondergaan. Binnen veer tien dagen hoopt de parochieherder het ziekenhuis weer te verlaten. voorstel behandeld, om deel te ne men in de op te richten regionale organisatie. Kapitaalf. 100.000 Het regionale orgaan „Zuid-Neder land" zal volgens de opzet van de op te richten Nationale Gasmaat schappij N.V. met 100 aandelen van elk f 1000.- daarin dienen deel te ne men. Op het totale bedrag van f 100.000.- moet zo spoedig mogelijk reeds f 40.000.- worden gestort. Dit bedrag wordt, naar evenredigheid van hetig aantal gedistribueerde eenheden gas door de deelnemers - in casu de di verse gemeenten - gedragen. Regeling In de gemeenschappelijke regeling van het regionale orgaan wordt ge steld, dat het lichaam van de Staat der Nederlanden, als ook van andere lichamen, geheel of gedeeltelijk taken kan overnemen, die liggen op het ge bied van de produktie, de omvorming en de distributie van gas en de ex ploitatie en instandhouding van gas leidingen en installaties. De gemeen ten worden in de ledenraad - die uit èvenveel personen bestaat als er deelnemers zijn - vertegenwoordigd door een der leden van het College van Burgemeester en Wethouders. Zij treden ongeacht het tijdstip van hun benoeming, om de vier jaren af op de eerste dinsdag van septem ber, voor de eerste maal op dinsdag 3 september 1958 en zijn terstond herkiesbaar. De ledenraad vergadert tenminste tweemaal per jaar en be noemt uit haar midden een dagelijks bestuur, bestaande uit 9 personen, waarvan er 3 zitting hebben namens de 3 districten van het staatsmijn- Vorige week hebben de constructie werkers en lassers de laatste hand gelegd aan een werk, dat wel een van de grootste in zijn soort genoemd mag worden. De coöperatieve handelsver eniging van N.C.B. te Steenbergen heeft haar opslagruimte aanzienlijk uitgebreid door naast de graandro- gerij aan de Burg, van Loonstraat een achttal silo's te plaatsen, waardoor Steenbergen een van de grootste op slagplaatsen van de C.H.V. geworden Is. Plaat voor plaat werd op het werk zelf aan elkaar gelast, totdat er zes grote silo's kwamen elk met een inhoud van 195 ton en tweee Klei nere met een inhoud van 56 ton. Steenbergen is met Zeeuwsch-Vlaan deren een van de belangrijkste graan- gebieden voor de C.H.V.. dat zo goed als geheel het west-brabar.tse kleige bied omvat. Deze uitbreiding, die door de technische dienst te Veghel voor bereid was, heeft verschillende voor delen gebracht, die natuurlijk en vooral op financiëel gebied liggen. Moest men vroeger een van de pak huizen vrij houden voor graar.opslag, thans komt veel pakhuisruimte vrij, die men van plan is te gaan gebruiken voor de opslag van kunstmest. In de silo's, die vlak bij de grote graandro- waar de veehouders, waaronder \een toenemend aantal fokkers, van j Schouwen en Duiveland ten twee- j de male (in september 1955 vond September heeft weer zyn intrede j eerste centrale jokveedag van gedaan, de maand die voor de vee- Rundvee na de overstromingsramp houderij en fokkerij gekenmerkt is plaats) hun fokvee in de ring bren- door talrijke fokveedagen en tentoon stellingen in de lande. Ook in Zeeland nemen deze gebeurtenissen, die be langrijk zijn in de ontwikkelingsgang van de fokkerij, een in betekenis toe nemende plaats in. De districtsfokveedagen te Goes, Oostburg en Zierikzee vragen weel de aandacht. Walcheren trad reeds op 22 juni j.l. met een goed geselec teerde veestapel naar voren ter ge legenheid van de Z.L.M.-landbouw- dagen in Domburg. De tweede fokveedag van rundvee voor Zuid-Beveland zal weer op de tweede dinsdag in september plaats vinden op de Grote Markt te Goes. De betekenis van deze 11de septem ber zal dit jaar nog worden vergroot doordat tevens een Zeeuwse Schapen- fokdag zal worden gehouden, waar het beste materiaal zal worden ge toond. Dit is een provinciaal gebeu ren dat als zodanig voor het eerst in de geschiedenis van het Zeeuwse schapenstamboek plaats vindt. 28 stamboekfokkers uit alle delen van Zeeland verschijnen met 76 inschrij vingen, verdeeld over 9 rubrieken. De catalogus is gecombineerd met die van het rundvee, dat te Goes wordt gedemonstreerd. Voor deze rundveefokdag schreven 30 Zuid-Bevelandse veehouders in, met in totaal bijna 160 dieren, inge deeld in 28 rubrieken. Het hannelijk fokmateriaal zal sterker vertegen woordigd zijn dan het vorig jaar (15 inschrijvingen)heel goed zijn de ru brieken jongvee bezet (kalveren t.m. kalfvaarzen totaal 70 stuks), ter wijl het aantal melk- en fokkoeien, hoewel in aantal wat beperkt, een goede kwaliteit doet verwachten. Aan de niet geringe eisen (gelijk aan die voor Walcheren) welke voor toela ting tot de produktieklasse zijn ge steld, voldoen 9 Koeien. Een talrijk bezoek van belanghebbenden en be langstellenden aan Goes is stellig aan te bevelen. Hetzelfde geldt voor de traditione le fokveedag en markt voor handels- en vetvee te Oostburg op woensdag 19 september. West - Zeeuwsch - Vlaanderen treedt hier reeds voor de 19de maal voor het voetlicht. Aan Kwaliteit zal het hier stellig niet ont- oreken. Op vele bedrijven in dit ge bied is de rpelkveestapel vermin derd, maar de selectie staat op goed peil en veel uit verantwoorde aanko pen verkregen jongvee van goede kwaliteiten en afstamming zal be stemd voor afzet als volbloed kalf- vaars de rubrieken op deze ten toonstelling kunnen versterken. De laatste jaren geeft het fokvee op de ze september-tentoonstelling de toon aan, naast 't apart te beoordelen vet en handelsvee. Te Oostburg wordt verder ook kleinvee (schapen, var kens en geiten) getoond. Daags na Oostburg volgt dan op donderdag 20 september Zierikzee» (Advertentie) of U hoofdschuddend de berichten over ongelukken leest. In de maand september organiseren 500 afdelingen van de Kath. Nat. Bond van E.H.B.O. in 1000 parochies NIEUWE CURSUSSEN Kan men u plaatselijk niet inlichten? Schrijf dan naar: POST BUS 601, ROTTERDAM, of telefoneer: K 1800 - 50000 In het patronaat te Koewacht had den a?n det volgende personen de di- ploma s uitgereikt van de zwingel- gerij gebouwd zijn, kan het graan langer bewaard worden en dan pas op de markt gebracht, waneer de prij zen hoog zijn. Overigens zal voorna melijk gest en wel brouwerij-gerst in de nieuwe opslagplaatsen bewaard worden. Door een zeer vernuftige in stallatie kan het graan automatisch van de ene silo in de andere gebracht worden, terwijl ook vervoer met de drogerij mogelijk is geworden Al worden de silo's nu reeds ge bruikt, afgewerkt zijn ze nog niet. Eerst volgend jaar zullen zij n.l. opge schilderd worden. Volgens een be paald procédé zullen de geweldige op pervlakten ontroest worden, waarna de nodige kilo's verf de stalen gevaar- h11rh^AWnrtSinll0eden„e'd' ZVUdn IA. van de Vijver, allen van Koewacht 5.^™» »I( 1? 't ee\ t A- dc Beule en G- de Beule' beiden vertelde men, gaat kapitalen kosten. van Jansteen. De pastoor gal de Overigens kunnen de west-Brabantse gediplomeerden de raad het hier niet boeren al.cen maar vsrheugd -- de jaarlijkse diploma-uitreiking plaats van de r.-k. Vlassersschool. Hierbij waren o.m. aanwezig: het schoolbe stuur en de commissie van toezicht, ir. Butler, directeur van het Ned. vlasinstituut te YVageningen, de heer Roest, inspecteur van het Landbouw onderwijs, de burgemeesters van Koe wacht en St. Jansteen, pastoor en ka pelaan en leden van de raad der ge meente Koewacht. Jammer was het dat er van de ouders der gediplo meerden zoweinig belangstelling be stond. Na de opening door voorzitter Martinet, werd het woord gevoerd door ir. Butler, die een uiteenzetting gaf over de verschillende problemen in de vlasserij. Hij sprak over het on derwijs en het grote nut, dat deze school heeft voor de Oost Zeeuwsch- Vlaamse vlasserstreek. Er zal zeer binnenkort in de organisatie van de vlassersschool een grote verandering komen. Men krijgt n.m. een combina tie van de landbouw- en de vlassers school te Koewacht. Hierdoor kunnen jongens, die nog leerplichtig zijn, reeds de scholen bezoeken. Aan 3 leer lingen reikte ir. Butler het diploma uit van de dagschool. Joz. de Koek van Kloosterzande, Antheunis van St. Jansteen en A. Baert van Koewacht. Pastoor Ligthart van Koewacht reikte de diploma's uit van de rootcursus aan de volgende personen: L. de Block, A. de Block, G. de Vrieze cn over de vooruitstrevendheid van hun coöperatie.! Bn bij te laten, doch te blijven doorwer- cursus. A. van Damme, F. Rombout, J. Rombout, L. Inghels en R. Mat- thtijs, allen van Koewacht. P. van Dorselaer, L. Hasevoet, F. Herre- wegh en Ed Martens, allen van St. Jansteen en W. Schout van Zuiddorpe. Hij zag in de nieuwe regeling, welke er komt voor de scholen te Koewacht een groot voordeel voor het onderwijs. Namens het gemeentebestuur van St. Jansteen sprak burgemeester Reu- ser zijn gelukwensen, hetgeen burge meester Dierick deed namens het ge meentebestuur van Koewacht. Hij sprak hierbij nog over het handvaar digheidslokaal, dat gebouwd zal wor den naast de vlassersschool. Namens de leerlingen dankte J. de Koek de leraren voor het genoten onderwijs. Als laatste sprak de directeur-vlas- meester der school Vandeputte, die zijn leerlingen feliciteerde met de be haalde successen. Bij Koninklijk Besluit is verleend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons aan J. Blok, te Kruiningen, goederen klerk bij de Provinciale Stoomboot diensten in Zeeland; in zilver, aan C. J. de Mol, te Baarland, voorman dijkwerker bij het waterschap Baar land c.a. Advertentie) ken om zich op deze manier nog meer te ontwikkelen. Door ir. Roest wer De Goese raad krijgt in zijn eerst-overheid slechts tot een lesduur van volgende vergadering een ontwerp-be- 40 minuten per week subsidieert, sluit te behandelen tot wijziging van Voor de cursus bewegingsscholing is de verordening schoolgeld Muziek- het schoolgeld gebracht op het ni- school. veau van die voor ballet. De lesgel- In het ontwerp is een belang- den voor ballet zijn niet verhoogd, rijke verhoging van de schoolgelden aangezien deze zich reeds op het peil opgenomen. Ze worden daardoor in van de elders gebruikte tarieven be- overeenstemming gebracht met de vonden. De tarieven voor solozang aan muziekscholen buiten Zeeland en muziektheoretisch onderwijs zijn geldende normen. In het algemeen verhoogd met 50 pet. Ook het school- kan, ingevolge de gewijzigde verorde- geld voor onderwijs aan leden van ning, een hogere opbrengst aan amateurgezelschappen is belangrijker schoolgelden verwacht worden van verhoogd. De reductie op het school- 25 tot 30 procent. geld, wanneer meer leerlingen uit In het ontwerp zijn de schoolgel- hetzelfde gezin onderwijs aan de mu- den in het algemeen met 25 pet. f ziekschool volgen, is verdubbeld. verhoogd. Bij het individueel onder- wijs is er van uit gegaan, dat de(Advertentie) door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nier'n cn is onscha delijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95. f 2.40 en f 8.88. Duizemlste baby in kamp Lunetten In het Ambonnezenkamp ,,De Lu netten" te Vught is de 1.000ste baby geboren. Het is het vijfde kind in 't gezin Hiarief Wattimena. Het kreeg de namen Eveline Carlo Lunetty. Woensdagmiddag is er kampfeest en zal de stichting Helpt Ambon in Nood" geschenken aanbieden. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, woensdag 5 september, de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 3.13 en 15.25 uur; te Terneuzen om 2.16 en 14.34 uur een Vlissingen om 1.46 en 14.01 uur. gen. Een gebeurtenis die we met een verantwoord optimisme tegemoet zien. Het herstel van de veestapel is in dit gebied sedert het vorige jaar onmiskenbaar voortgeschreden. De bedrijfsomstandigheden zijn ver beterd, wat de conditie van de voor te brengen dieren ten goede zal zijn gekomen. Een gunstig teken vorm den reeds de als voorkeuringen voor deze centrale keuring te be schouwen plaatselijke premiekeu ringen in mei van dit jaar, die in peil en omvang aanzienlijk boven die in 1955 uitstaken Getoond zal kun nen worden dat een kern van goed fokvee op Schouwen en Duiveland, die dank zij de aankopen van de Commissie van Landbouwherstel is verkregen een degelijk basis voor verdere uitbouw zal worden. Niet minder dan 54 veehouders be horen tot de inzenders op de fokvee dag te Zierikzee met bijna 180 die ren. Als gevolg van het stadium van opbouw zullen vooral de jonge koei en sterk zijn vertegenwoordigd. We twijfelen er niet aan, dat een doelbewust streven van de veehou ders in Schouwen en Duiveland, waar bij de op 29 mei j.i. tot stand geko men „Bond van Veefokkers" zijn in vloed zal doen gelden, op de a.s. fok veedag uitdrukking zal vinden in ge slaagde keuringen We hopen, dat gunstige weersomstandigheden hier bij een handje zullen helpen. Tenslotte nog dit. Belangrijk is, dat de veehouders met voldoende kennis van zaken gaan selecteren. De geor ganiseerde fokveedagen met hun keu ringen kunnen hierbij aanmoedigen en steunen. Een gedegen kennis van vee, geschikt voor een winstgevende teelt it.a.v. melkproduktie en handels waarde) kan de veehouders slechts ten goede komen. Onmisbare elemen ten hierbij zijn de melkcontrole, stie ren van hoge fokwaarde (gebaseerd op type en afstamming) en de regis tratie van het fokvee in stamboek- verband. Vele goede dieren, voorzien van een aantrekkelijke stamtafel zullen verschijnen. Veehouders, vergeet niet de goede eigenschappen van Uw dieren zo goed mogelijk tot uiting te doen komen door 'n doelmatig ver zorgd toilet en 'n goede manie van voorleiden van het vee op de keurin gen. Bedenkt dat de dieren na een des kundige behandeling meer snit verto nen, waardoor een betere beoordeling naar kwaliteit kan plaats vinden. Ju ry, bezoekers en kopers zullen dit waarderen! De keuringen zullen hoofdzakelijk in de voormiddag plaats vinden, waarna 's middags een défilé van de hoogbekroonde dieren zal worden gehouden. DE RIJKSVEETEELTCONSULENT IR. HARMSEN. Hij en Ped.ro kunnen nog vier zomers van die bloemen genieten. En uan techniek ook... Vanmorgen met de diretceur pro- en morgen aan de slag. Succes :r mee, technici in tie kZeine dop. Pedro Antonio St. Jago (20) en Donouvan Montague van Putten (20) zijn met het KLM- vliegtuig „Petrus Plancius" van het warme Curacao naar het kille Nederland gevlogen om zich in Breda vier jaar lang midden in de kronkels van de techniek te storten. Zij maken deel uit van een groep jongeren uit de West, die aan Nederland se middelbare scholen (o.a. ook in Tilburg en Den Bosch) hun studies komen voortzetten. Voor Pedro en Don zijn twee plaatsen gereserveerd aan de Middelbare Technische School „St. Virgilis" te Breda, waar zij hun technische knobbels naar hartelust kunnen vullen. Pedro St. Jago (thuis noemen ze hem.... Toon) is „beneden-winds" en wel op Bonaire geboren. Op 15-jarige leeftijd verhuisde hij naar Curacao. Hij heeft Mulo-A en 3 jaar H.B.S. Hij kijkt nog een beetje onwennig de Nederlandse wereld in en hij vindt het koud in ons „lieve" landje. Evenzo Don van Pujten, die een i meter negentig lang is cn die huivert 1 in zijn dunne kleren. Don is op St. Maarten geboren en na 16 jaar ging hij naar Curaqao, naar de ambachts school. Daarna heeft hij één jaar ge werkt bij de P.T.T. en 's avonds Voor bereidend Middelbaar Technisch On derwijs gevolgd. „Nederland? Precies wat ik er me van heb voorgesteld". Hjj heeft veel foto's, films en boe- l7zen°VCr Nederland gezien e" ge" Met Curacao's geld kom je er in Hij heeft zich alleen verbaasd over hederland niet. Behalve bij de Bank de hoeveelheid bloemen in Neder- dan, waar Pedro St. Jago (rechts) land. „Meer dan bij ons", zegt hij. en Don Montague (links) voor het wissel-loket verschenen. De lange Don schijnt de Nederlandse munt nog wat kritisch te bekijken. VEEFOKDAG „ZUID-BEVELAND" 1956. Verkeersregeling. Verplaatsing week- en varkensmarkt. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend, dat in verband met de te houden Rundvee- en Scha- penfokdag, le op dinsdag 11 september 1956 de weekmarkt zal worden gehouden op de Beestenmarkt en, voor zover mo gelijk, op de Vlasmarkt, waar tevens de vee-varkensmarkt wordt gehouden; 2e vanaf maandag 10 september 1956, 12 uur tot Dinsdag 11 september 1956, namiddags 18 uur: a. geen rij- of voertuigen mogen parkeren op de Grote Markt, Vlas markt en Beestenmarkt; en b. elk verkeer met rij- of voertuign is verboden over de Vlasmarkt. door de Rijfelstraat, de Stalstraat, de Brou wersgang en langs de zuid- en west zijde van de Beestenmarkt. Goes, 3 september 1956. Burgmeester en Wethouders van Goes, 686-0 W'. C. ten Katc, burgemeester. M. J. Taillie, secretaris. Commissie tot wering van schoolverzuim In de commissie tot wering van schoolverzuim is een vacature ont staan door het overlijden van de heer J. de Kok. Ter aanvulling van deze vacature, waarover de raad te beslissen neeft, dragen B. en W. voor als eerste de heer P. Baarends, Le liestraat 82, en als tweede de heer J.H.J. Plouvier, Ganzepoortstraat 21. In de eerstvolgende raadsvergade ring krijgt de raad een viertal voor stellen in behandeling voor mede werking aan het onderwijs. Een daar van betreft een verzoek van de Chr. Nat. School aan de Westwal, die kaarten van de werelddelen nodig heeft, maten en gewichten, leerboek jes voor kerkgeschiedenis, woorden lijsten voor de nieuwe spelling en een leermiddelenkast. Dit alles voor het bedrag van ƒ585,40. De Prinses Ireneschool blijkt leer boeken nodig te hebben voor bijbel se geschiedenis, rekenen, lezen, Ne derlandse taal, natuurkunde, aard rijkskunde, vaderlandse geschiedenis en schrijven. Het vergt een uitgave van ƒ652. De r.-k. uloschool vraagt leerboe ken, een tweetal naaimachines en een pick-up, tot een gezamenlijk bedrag van ƒ1330.— Tenslotte ligt er nu een aanvrage van de r.-k. jongensschool die me dewerking vraagt voor de inrichting van een handenarbeidlokaal, voor 'n elektrische boenmachine en voor nieuwe leermiddelen voor bijbelse geschiedenis. Hier is een bedrag van ƒ2150.mee gemoeid. Aangezien in ieder van deze geval len een gunstig advies is uitgebracht door de inspecteur van het onderwijs adviseert het college van B. en W. gunstig te beschikken. Het bestuur van het gasthuis heeft het college van B. en W. geadvi seerd gebruik te maken van de moge lijkheid, voortvloeiende uit 'n ministe riële beschikking n.a.v. 3 pet salaris- ële beschikking n.a.v. 3 pet. salaris verhoging en de verhoging van de vakantie-toeslag, om de verpleegprij- zen te verhogen en wel met 90 ct. per dag. In hun voorstel aan de raad willen B. en W. deze verhoging la ten ingaan per 1 juli 1956. B. en W. brengen een voorstel in de raad dat beoogt de verkeersvei ligheid aan de Oostsingel te vergro ten. In het besluit wordt overwogen, dat zich in de Oostsingel nabij het eilandje in de vest een scherpe en zeer onoverzichtelijke hoek bevindt en dat de wegbreedte te gering is om het verkeer voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen in beide richtingen veilig te kunnen doen plaats hebben. Op dit punt is reeds verschillende malen een aanrijding voorgekomen. B. en W. stellen nu voor het deel van de Oostsingel vanaf de Beatrixlaan tot aan de Magnolia straat gesloten te verklaren in één richting voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en wel in de rich ting van de Beatrixlaan naar de Magnoliastraat. Het verkeer zal zijn weg kunnen vervolgen via de Bea trixlaan, Anjelierstraat, Magnoliastr. en Oostsingel. Bovendien stellen B. en W. voor het verbindingsstraatje tussen de Kleine Kerkstraat en de Oostsingel in de richting van de Oost singel naar de Kleine Kerkstraat gesloten te verklaren voor alle motor rijtuigen en in tegenovergestelde richting voor alle motorrijtuigen en rijwielverkeer, in beide gevallen met uitzondering van te parkeren voertui gen. 'j-Hper Arendskerke HALSBREKENDE TOEREN. Ook hier vond een optreden plaats van de Duitse acrobatentroep Bügler. Voor dit optreden werd gebruik ge maakt van de toren van de Ned. Hervormde kerk. Er bestond voor de halsbrekende toeren van het Duitse gezelschap grote publieke belang stelling. Geboren: Pieternella, dv Pieter Verhage—den Toom; Lvonne. dv Amedé Baeijens—Piontek (won. te Zuiddorpe), Cornelia dv Christiaan Platteeuw—de Kraker (won. te Hoek) Willem zv Jan TerlouwVink; Willem zv Pieter Zegers—de Zeeuw; Jozef zv Eugène Gielede Bakker; Willem zv Hendrik de Buijnede Kraker. Jaco bus zv Jac. de Fouw—v. Driel; Helena dv Anthony Wagenaar—Stoutjesdijk. Huwelijksaangiften. Willy Rijckaert 24 jaar en Julia de Nijs, 20 jaar. Jan den Aantrekker, 28 jaar (won. te Rot terdam) en Anna den Exter, 28 jaar Dammis de Jong, 23 jaar en Maria Theunissen 22 jaar (won. te Bruns- sum). Huwelijksvoltrekkingen: Maarten de Pree, 21 jaar (won. te Goes) en Catharina van Statenhove, 18 jaar Alexander Minnebo, 22 jaar, en Jan na Tanis, 20 jaar. Overleden: Cornelia van Engelen, 65 jaar eehtg. van Theophillis van Hecke; Rita Rietjens, 2 mnd. d. van Leonardus en Germaine Samar. (won. te Koewacht). Cornells van Doeselaar, 65 jaar, echtg. var. Krina Mangold, (won. te Axel), Silphia van de Goore Door de werktuigencommissie van de Iandbouw-voorlichtingsdienst en de studievoorlichtingsdienst zal op 14 sept. om 2 uur 's middags op een perceel bouwland van de heer P. de Mefjer te IJzendjjke een grote de monstratie gegeven worden met luchtbandenwagens en laadinrichtin gen. De bedoeling van deze demonstra tie is om proefondervindelijk te we ten te komen, welke soorten, types en maten luchtbanden de meeste trek kracht geven. Natuurlijk speelt het soort banden van de tractor hierbij een ro. van betekenis. Voor velen is het immers vooral nu de mechani satie in de landbouw zo'n vlucht heeft genomen, een probleem, hoe men in een nat naseizoen, zonder paardentractie de produkten van het veld moet krijgen. Dat hierbij het ty pe van wagen, de maat en soorten van luchtbanden enz. een grote rol spelen is een algemeen bekend feit. Door de demonstratie nu hoopt men aan te kunnen tonen, wat wel en wat niet van gunstige invloed is voor een vlot vervoer van het land. Aan deze demonstratie zullen ongeveer 30 ban denwagens van verschillende merken en capaciteiten, uitgerust met een 12-tal soorten banden deelnemen. Uit dit onderzoek zal dan tevens kunnen blijken welke type band voor de land bouw de meeste trekkracht bezit. Omdat men natuurlijk de toestand van het najaar zoveel mogelijk wil benaderen zal men de grond van te voren zo goed mogelijk los werken en op „slikgehalte" brengen. Ook zal er nog een demonstratie gegeve nworden met 8 verschillende laadinrichtingen. waarvan er 4 door landbouwer szelf werden ontworpen. Vooral voor landbouwers zal het dus zeer leerzaam zijn deze grote demonstratie bij te wonen, waarbij voor het komende seizoen veel ken nis van zaken kan worde nopgedaan. 66 jaar, echtg. van Dominicus Missig- hers, (won. te Koewacht). Elodia de Boeij, 79 jaar, echtg. van Theophilus Talboom (won. te Zuiddorpe)Jan van Doeselaar, 67 jaar, echtg. van Tar.neke G. de Feijter (won. te Axel). Sas van Gent TENTOONSTELING „SASSE KUNSTKRING" De tentoonstelling Sasse Kunst kring in samenwerking met de kunst kring „van de Vos Reinaerde" uit Hulst gehouden in het gymnastiek lokaal Noordstraat is geopend. Reeds de eerste dagen was de be langstelling zeer groot. Er warer. op de eerste twee dagen ruim 406 be zoekers. De inzending was zeer in teressant. Vooral de samenwerking met de kunstkring Hulst is geslaagd. De afdelingen schilderijen, beeld houwwerk, boetseerwerk van de amateur schilders de Buck, de Bliek en Sloek trekken zeer de aandacht van de bezoekers, alsook de afd. „Hulst" waarbij er vooral voor het beeld voor de Basiliek veel belang stelling was. Ook zijn er vele en mooie inzendingen'op het gebied van hand werk, huisvlijt enz. die ook grote belangstelling genieten. De tentoon stelling is geopend tot en met dins dag 4 september. Fa. v. d. Heyden stuurde klanten op reis De firma D.F. v.d. Heyden, het bekende zelfbedieningsbedrijf, heeft een originele wedstrijd uitgeschreven onder haar klanten. Wie kans zag 'n goede slagzin in elkaar te zetten, dong mee naar een van de fraaie reizen die als prijzen waren uitge loofd. Uit de uitslag bleek dat onder de dames heel wat perfecte copy writers schuilen. Zaterdag kon de heer J. v.d. Heijden de drie hoofd prijzen uitreiken. Mevrouw Aarts was nummer een en ze veroverde daar mee een vijfdaagse reis naar Parijs, mevrouw Loof mocht naar Luxem burg en mej. L. Picavet werd met een reis naar Limburg verrast. CAinge VERBETERING MOLENSTRAAT. De verbetering van de Molenstraat verkeert reeds in een vergevorderd stadium. Deze bijna twee kilometer lange weg zou voor ongeveer vijf honderd meter uit klinkerstenen be staan en voor de rest geasfalteerd worden. Het bewoonde gedeelte, waar de weg met klinkerstenen gelegd zal worden, is dezer dagen helemaal klaar gekomen. Het verkeer naar de diverse zaken kan dus weer op de normale wijze plaats hebben. Voor doorgaand verkeer blijft de weg ech ter gesloten en dit zal nog wel een paar maanden duren. In ieder geval is het weggedeelte van klinkerstenen in nog geen zes weken klaar geko men. wat ten zeerste te prijzen valt. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Canaris SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ont voerd uit de harem. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Vrouwen en soldaten. OOSTBURG Ledel 8 uur: House of bamboo. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ont voerd uit de harem. TERNEUZEN, Luxor 8 uur: Vrouwen en soldaten.

de Stem | 1956 | | pagina 2