GEHEIM BRITS-FRANS MILITAIR OVERLEG GROTE OLIESPUITER IN PERZIE Menzies bij Nasser Parijs-Brest-Parijs gaat niet door Zonder rijbewijs met drie auto's op stap Nederlandse bagger maatschappij kwam verplichtingen wel na Arrestaties in Egypte Geen rassenscheidingzegt Gerechtshof van Tennessee DE DOOD OP DE WEG In Clinton was het rustig ./:?r vrv Toch beslag door Nasser Diplomatieke activiteit r Japanners willen groter worden DAGBLAD VOOR ZEELAND Onder dreigend wapengekletter Cairo-conferentie begonnen Egypte militair paraat Mosselzaadbanken baren zorg Enkele buien Industrieel contact Nederland-Indonesië Roofoverval voor 35 cent Beatrix op kamers Verliezen bevolking in Algiers Dodelijk ongeluk op onbewaakte bij de Sloedam Soekarno voelt zich best thuis mrnsssum Brand in Hccrlcnse meubelfabriek De kabinetscrisis En dief had ook nog geen geld Abdul Andi Azis vrijgelaten I Het was zo laat.... Binnenkort Britse verklaring over Nina 96e JAARGANG 'No. 22243 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia, Verschijnt elke werkdag. Bureaus; Breda, Belgerstraat 16. TeL: Directie, Redactie en Administratie 335L Verantwoordelijk Hoofd- redacteur: J. J. fcL A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegtin, Mi. Ut. A. J. J. M. Mes, Mi ti M. L. de Rechter. 1— J. v. t Westende, P. V. M. Ver- eauteren. Abonn-prijs hi) voorultbet t 6.86 p. kwartaal, P- Post t 6.55, p. week (ultsl bU niet postbestelL) 1 0.45 Incasso wordt berekend. Losse oumm 13 ct Postrek 378841. Voor God. Koningin en Vaderland DINSDAG 4 SEPTEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen I 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend ln de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede- 'elingen f 0.35 per m/m) Bi; contract aan- denlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt, Staatwerk ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. berekend Losse oumm ia ci rosirea zvatm Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Westsinge) 98. Telefoon 2236 - Bureau vooi Zeeuwscb Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7. Telefoon 102 - (Bjjbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. TeL 2601 - O OSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Britse en Franse generaals, die betrokken zijn bij de mili taire voorbereidingen in het oostelijke deel van de Mid dellandse Zee, hebben op een militair vliegveld bij Algiers geheime besprekingen gevoerd. Aan het overleg zon zijn deelgenomen door de Franse ge neraal André Beaujre en de Britse luitenant-generaal Sir Hugh Stockwell. Radio Marseille meldde in een late avonduitzending, dat momenteel 7.000 Franse manschappen op Cyprus gelegerd zijn. Twee troepentransporten zijn nog onderweg. de eerste helft van 1955. Vooral tank schepen maakten gebruik van het ka naal. In de eerste helft van dit jaar passeerden 4.361 tankschepen het ka naal met tezamen 43.5 miljoen ton of 67.3 procent van de totale tonnage tegen vorig jaar 65.1 procent. De door het kanaal vervoerde hoeveel heid ruwe olie bedroeg 34.5 miljoen ton of 3.9 miljoen ton meer dan vo rig jaar. Dezer dagen maakten wij reeds melding van een olievondst te Gho- me, een stad op 135 km ten zuiden van Teheran. Sedert die vondst is uit de put de inhoud van meer dan 700.000 vaten olie en 50 miljoen ku bieke meter gas gestroomd, welke een waarde vertegenwoordigen van 6,75 miljoen gulden. De door de nationale Perzische oliemaatschappij uitgenodigde olie- deskundige Kenely, is gisteren offici- Als repliek op dit dreigend wapen gekletter heeft de Egyptische gene- raal-majoor Abdel Hakim Amer ver klaard, dat Egypte zijn „militaire voorbereidingen heeft voltooid en gereed is aan iedere aanval het hoofd tp bieden". Dit alles heeft niet verhinderd, dat to Cairo geheel volgens plan de Suez- conferentie, als uitvloeisel van de Londense conferentie is begonnen. De Commissie van Vijf heeft eerst des morgens een half uur met Nas ser de procedure van de conferentie besproken en daarna laat in de mid dag andermaal en wel gedurende 75 minuten geconfereeerd. Premier Menzies zei, dat niet ver wacht wordt, dat er dagelijks een communiqué over het verloop van de onderhandelingen zal worden uit gegeven. HM keek na de bijeenkomst zeer ernstig. Toen verslaggevers hem vroegen, of hij tevreden was over 't AMSTERDAM. In het O.L. Vrouwegasthuis te Amsterdam is de 30-jarige kantoorbediende M. van den Nieuwenhuizen overle den, die de vorige week bij het oversteken van de weg met zijn vrouw en een vijf weken oude baby werd aangereden door een dronken automobilist. De automo bilist was doorgereden, doch kon later worden gearresteerd. APELDOORN. Een uit het Ambonezenwoonoord Teuge af komstige personenauto is op de weg Deventer-Apeldoorn geslipt, tweemaal tegen een boom en ver volgens tegen een tegemoetkomen de vrachtauto gebotst. Een 51-ja- rige inzittende van de personen auto overleed, drie personen, on der wie de bestuurder, werden zeer zwaar en twee personen licht ge wond. NEER. Een 22-jarige jonge man uit Helden is te Neer in Lim burg dodelijk verongelukt, door dat hij met zijn bestelwagen tegen een boom is gebotst. SLOEDAM. Nabij de Sloedam in Zeeland werd landbouwer Steendijk op de onbewaakte over weg door een trein gegrepen en op slag gedood. verloop der onderhandelingen, ant woordde hij scherp: ,,Tot dusver ben ik degene geweest, die heeft gespro ken." Tezelfdertijd waren de diplomatie ke vertegenwoordigers van de Ara bische landen in Frankrijk in het ge bouw van de Egyptische ambassade te Parijs bijeen. Na deze bijeen komst, die een kwartier duurde, werd een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de Ara bische landen andermaal verklaard hebben „oprecht solidair" met Egypte te zijn. De vaart door het kanaal Het Egyptische deviezeninstituut heeft aan de buitenlandse en Egyp tische banken in Port Said een cir culaire gericht, waarin wordt mede gedeeld, dat voortaan de doorvaart- rechten voor het Suezkanaal betaal baar zullen zijn in Egypte in Egyp tische pond. Deze circulaire heeft in financiële en scheepvaartkringen grote opschudding veroorzaakt, daar men meent dat de toepassing van dit nieuwe voorschrift het voor vele schepen onmogelijk zal maken het kanaal te gebruiken. In dit verband wordt er echter op gewezen, dat het officiële Egyptische bestuur van het kanaal van deze cir culaire nog niet officiëel op de hoogte werd gesteld en een woordvoerder heeft verklaard, dat dientengevolge de betaling van de doorvaartrechten zoals tot dusverre kan blijven ge schieden en dat tot nader order geen enkele wyziging intreedt wat het ge bruik van het kanaal betreft. In de eerste helft van dit jaar heb ben 8.122 schepen van tezamen 64.6 miljoen ton gebruik gemaakt van 't Suezkanaal tegen 57.7 miljoen ton in Het Hoge Gerechtshof van de Amerikaanse staat Tennessee heeft een poging om op juridi sche gronden de opheffing van de rassenscheiding op de mid delbare school van Clinton te verhinderen, afgewezen. De „federatie van Tennessee voor constitutioneel bewind", een vereni ging die voor rassenscheiding is, had het Hof gevraagd te bepalen, dat de directeur van de middelbare school van Clinton niet de bevoegdheid be zat om de 12 negerkinderen, waarom de strijd is begonnen, toe te laten. Op dinsdag 11 september zullen de mosselzaadbanken in de Zeeuwse stro men weer worden opengesteld. Dat betekent, dat iedere mosselkwe ker op de daarvoor aangegeven plaats vrij mag vissen op mosselzaad, dat daar is gevallen. Van deze zaadval hoort men echter dit jaar zeer weinig. zodat gevreesd moet worden, dat geen mossélzaadbanken zullen worden ge vonden. Per 1 september is ook de visserij op zeemos opengesteld, maar ook in deze visserij hoort men van weinig vondsten van zeemos of zeebomen. Waarschijnlijk is de gehele zomer door de temperatuur van het water te laag geweest om deze goed te doen groeien. Voorts verklaarde de federatie, dat de schoolfunctionarisson niet het recht hebben staatsfondsen, die aan scholen met rassenscheiding waren toegewe zen, te gebruiken voor scholen zonder rassenscheiding. Het Gerechtshof, dat binnen vijf mi nuten tot een uitspraak kwam, ver klaarde, dat de kwestie „volledig uit gesloten" is door het besluit van het Opperste Gerechtshof van de Ver. Sta ten, dat in het hele land rasscnschei ding op openbare scholen buiten de wet stelde. In Clinton was het gisteren, Labor day, rustig. DE SECRETARIS-kanselier van do apostolische kamer en rechter van de rechtbank van het Vaticaan, Luigi Angelini Rota, is op 65-jarige leef tijd overleden. EEN GROEP jonge Franse groton derzoekers heeft in het dal van de Jaur in Frankrijk een grot ontdekt met wandschilderingen, die ongeveer 20.000 jaar geleden moeten zijn ge maakt. IN DE VIERDE klasse van de 532ste staatsloterij is bij de negende trek king de 100.000 gevallen op het num mer 2144. De series van dit lot zijn verkocht in Bussum, Den Haag, Zeist, Amsterdam en Haarlem. BIJ K.B. is E. Grandy erkend en toegelaten, op de voet van vreemde ling als consul-generaal van Belgie te Rotterdam, met jurisdictie voor de provincies Zuid-Holland, Noord- Brabant, Zeeland en Limburg. TEN NOORDEN van Klagenfurt heb ben archeologen een grote Romeinse tempel ontdekt, die een oppervlakte bestrijkt van 3.000 vierkante meter. DE BRITSE Labourpartij telde eind vorig jaar 843.356 leden, 90.301 min der dan het jaar er voor. Weersverwachting van het K.N. M.I* geldig tot vanavond, opge- maakt maandagavond 23.15 uur: Wisselend bewolkt met hier en daar enkele buien. In de ochtend t plaatselijk mist. Dezelfde tempe- raturen als gisteren of iets ho- J gere. Overwegend matige wind tussen zuid en west. i Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige zuidwestenwind. Zwaai bewolkt met opklaringen. Buien en zelfs onweersachtig. J Vandaag: zon onder 19.22 uur J Maan onder 18.42 uur. t Morgen: zon op 5.57 uur. Maan op 6.56 uur. Nadat geen van de Egyptische „gro ten'' ter begroeting op het vlieg veld aanwezig was geweest, moes ten zij gisterenmorgen, toen de con ferentie begon, de Australische premier Menzies uiteraard wel wel kom heten. Deze telefoto geeft een beeld van de begroeting door Nas ser. V.l.n.r.; Robert Menzies, de Egyptische majoor Aly Sabry, Mah- moed Yoenis, directeur van de door Nasser ingestelde Suez-kanaal- autoriteit en president Gamal Ab del Nasser, die zijn Australische gast de hand drukt. Op verzoek van het centraal orgaan voor de economische betrekkingen met het buitenland brengt een uit 14 leden bestaande Indonesische industriële missie, onder leiding van ir. Omar Tusin, dagelijks voorzitter van de In donesische Kamer van Industrie, van 4 t.m. 6 september a.s. een bezoek aan ons land. Dit bezoek vormt een onderdeel van een uitgebreide studiereis door Euro pa en het Midden-Oosten met het doel gegevens te verzamelen ten behoeve van het Indonesische 5-jarenplan. Deze delegatie brengt een bezoek aan een 10-tal Nederlandse bedrijven. Verder zal van deskundige Nederland se zijde een uiteenzetting worden ge geven omtrent industrialisatieproble men, speciaal met het oog op de vraag stukken waarvoor Indonesië zich ge steld ziet. Daarbij zal bijzondere aan dacht worden geschonken aan de mo gelijkheid van Indonesische jongelie den in de Nederlandse industrie. „Een jeugdig gangsterdom" zo kwalificeerde de officier van justitie, mr. P. van Mierlo, gisteren ter zit ting van de Maastrichtse rechtbank de houding van twee jongemannen, nl. de 19-jarige metselaar J. V. en de 17-jarige fabrieksarbeider M. D., bei den uit Born. Zij hadden in de nacht van 15 op 16 juli de 21-jarige mijnwerker P. Niesten uit Roosteren, na caféslui ting, op de stille weg van Nattenho- ven naar Obbicht opgewacht. Nies ten was onder de kracht der slagen van beide aanvallers neergevallen, waarna V. het slachtoffer van zijn portemonnaie met... slechts 35 cent had beroofd. Uit de verdere feiten en verhoren ter zitting bleek, dat de verdachten een soort terreur in Born uitoefenden. De eis tegen luidde terzake diefstal met geweldpleging zes maanden, tegen de minderjarige D. werd vier maanden tuchtschool ge vraagd. eel met zijn werkzaamheden begon nen. In kringen, die in nauw contact staan met de oliemaatschappij, ver klaart men, dat het loon van de des kundige vastgesteld is op 2400 dollar per dag. Bovendien werd voor hem een verzekering gesloten van 100.000 dollar per jaar. Het door Kenely uitgewerkte plan, om de put in bedwang te krijgen be staat uit drie fasen. Allereerst zal het metalen geraamte boven de ope ning van de put worden weggeno men, hetzij door het door te knippen, dan wel met behulp-van kabels en tractors te verwijderen. De tweede fase zal bestaan in het onder con trole brengen van het met een tem peratuur van 80 graden uit de put ontsnappende gas, dat de ingenieurs belet hun werk te verrichten. De derde fase zal zijn het onder controle brengen van de uit de put stromende olie met behulp van een reusachtige afsluitkraan, waarvan men later ook gebruik zal kunnen maken. Kenely heeft vandaag verklaard, dat hij hoopt, ondanks alle moeilijk heden, als de buitengewoon grote druk van 700 atmosfeer en het ge vaar voor brand, de put binnen een week in bedwang te krijgen. Het hoofd van de Egyptische voor lichtingsdienst heeft meegedeeld, dat r dertig arrestaties zijn verricht in erband met de zogenaamde „spiona- ge-groep Swinburn". Volgens hem behoorden de gearres teerden tot „verschillende nationali teiten". Gisterochtend vroeg is nog een Brit de veertigjarige John Thornton Stan ley, aangehouden, zo heeft een woord voerder van de Britse ambassade be kend gemaakt. Stanley was werkzaam op het kan toor te Cairo van de Prudential Assu ranee Company. Gisteren zijn te Algiers de verliezen van de burgerbevolking in Algerije van het begin van de opstand tot 1 augus tus jl. bekendgemaakt. De opstandelingen hebben in het genoemde tijdvak 2.720 Mohamme daanse Franse burgers, onder wie 42 vrouwen en 34 kinderen, en 363 bur gers van Franse afkomst, onder wie 47 vrouwen en 24 kinderen, gedood. Gistermiddag om ongeveer 1 uui is op de onbewaakte overweg nabij de Sloedam in Zeeland een dodelijk ongeluk gebeurd. De 55-jarige land bouwer E. C. Steendijk fietste naast zijn tractor die door een ander be stuurd werd in de richting van de onbewaakte. Vlak bij de overweg waar de weg versmalt, wilde hij voor de tractor uit gaan fietsen. Op het zelfde ogenblik naderde uit de rich ting Goes de passagierstrein. Door het lawaai van de tractor heeft de man de trein vermoedelijk niet horen na deren. Hij werd gegrepen en was op slag dood- In een sfeer van wat men zou kun nen noemen „officiële kameraad schappelijkheid" verloopt het offi ciële bezoek van president Soekar no van Indonesië aan Moskou. De foto toont de president hier tijdens een cocktailparty in de Russische hoofdstad zittend tussen (links) president Worosjilof en premier Nikolai Boelganin. fS A H.K.H. Prinses Beatrix heeft giste ren haar intrek genomen in het perceel Rapenburg 45 te Leiden, waar zij gedurende haar studie aan de Leidse universiteit zal verblij ven. Deze foto toont de kroonprin ses in het deurgat van haar nieuwe „home''. Gisterenmiddag omstreeks vier uur is brand ontstaan in de timmer- en meubelfabriek van de firma Soons te Heerlen. Er ontstond een grote rook ontwikkeling. De brandweer van Heer len rukte met groot materiaal uit. De brand was begonnen in de gasaf- zuiginrichting van de lakspuiterij. Het snel om zich heen grijpend vuur tastte daarop een aantal bussen aan, die met zeer brandbaar lakmateriaal wa- ïen gevuld. Zij sprongen met een hevige knal uit elkaar. De vlammen baanden zich een weg naar het dak van een naastgelegen metaalfabriek. Lakkerij, spuiterij en montage-af deling gingen verloren, de rest van de fabriek bleef gespaard. Een groot aantal schoolbanken, kasten en ameu blementen verbrandden. De schade wordt op f 80.000.geschat. De fa briek was verzekerd. Het vliegtuig, waarmee de gouver neur van Surimane, de heer J. van Tilburg, op weg is naar Nederland, heeft opnieuw enige vertraging opge lopen. Bij het afsluiten van deze edi tie .verwachtte men, dat de gouver neur eerst hedenmorgen omstreeks vijf uur op Schiphol zou zijn gearriveerd. De verwachting is derhalve gewettigd, dat hij pas in de late middag door prof. de Gaay Fortman zal worden geconsulteerd. Omtrent de vertraging van het KLM- vliegtuig vernemen wij nader, dat het hier betreft de PH LKA, de „Isotoop". Ook op de heenreis heeft dit toestel een technische storing gehad. Het is niet zeker, dat de passagiers, zodra zij van Bermuda te Lissabon zijn geland, hun reis met hetzelfde toestel kunnen vervolgen. Mogelijk moet het laatste gedeelte van het traject met een an der vliegtuig worden afgelegd. Mr. Kortmann ontkent geruchten Naar aanleiding van sommige kran tenberichten als zou de burgemeester van Breda, mr. dr. C. Kortmann, be naderd zyn voor een ministerszetel, vernemen wij van de heer Kortmann zelf, dat deze berichten ten stellig ste moeten worden ontkend. Noch door de informateur, noch ook zijdelings, via prof. Zijlstra, is hij voor een dergelijke functie gepolst. De klassieker Parijs-Brest-Parijs, die dit weekeinde wielren ners van grote faam voor een wedstrijd nonstop over 1200 km. in het geweer zou brengen, gaat niet door. Dit grote nieuws werd gisterenavond pas officieel bevestigd. Het besluit van de organisatoren betekent een flinke streep door de rekening van de coureurs, die reeds waren uitgenodigd. Daartoe behoorde ook onze landgenoot Wim van Est, die zijn training al op de monster-wedstrijd had gericht en bovendien enkele contracten voor andere koersen liet schieten. Het besluit van de organisatoren schijnt voornamelijk om financiële rede nen genomen te zijn. Zij vreesden, dat de afstand en het mogelijke slechte weer zoveel renners zou uitschakelen, dat er in Parys geen aantrekkelijke finish was te voorzien. En aangezien men bij een finish nog altyd (betalende) kykers nodig heeft De eerste Parijs-Brest-Parijs kan nu pas over vijf jaar tegemoet worden gezien. Op verzoek van de Maastrichtse politie is in Den Haag de 19-jarige monteur H. van H. uit Nuenen (Noord Brabant) aangehouden. Hij zou op 26 augustus ten nadele van zekere S. in de Batterijstraat te Maastricht een op straat geparkeerde auto hebben ge stolen. In Geleen raakte de auto de fect. Van H. stalde daarop de wagen in een garage en huurde een busje, waarmee hij het hele land doorreisde. Tenslotte belandde hij in Venlo. Daar bleek het busje ook defect te zijn ge raakt. Hij stalde het, huurde weereen nieuwe auto, waarmee hij naar Den Haag toerde. Daar is hij tenslotte aangehouden en, verdacht van diefstal van de auto te Maastricht, naar Maastricht getrans porteerd, waar hij voor de officier van justitie zal worden geleid. Merkwaar dig is, dat de man zonder rijbewijs en andere papieren en zonder geld een week lang door Nederland heeft kun nen toeren met drie verschillende auto's. Twee baggermolens met hulp materiaal van de Hollandse Maatschappij voor aannemingen „Holma", alsook de sleepboten „Tyne" en „Humber" van Smits internationale sleepdienst lig gen resp. sedert 24 en 20 augus tus in Port Said te wachten op een uitvoervergunning van de Egyptische douane. Hieromtrent berichtten wij in onze editie van gisteren reeds. De baggermolens HAM 108 en HAM 111 met een persbak, drijvende persleiding en drie hoppers zijn ge reed met hun werk. De derde molen de Beverwijk 12 met twee hoppers komt dezer dagen klaar met het door de Holma aangenomen werk: het maken van acht kilo meter passeerkanaal aan de zuid zijde van het Suezkanaal bij de Bit termeren. Het werk zal ongeveer één maand voor de opleveringster mijn (15 oktober) gereed zijn, waar voor de Holma een premie zal ont vangen, zo vernemen wij vanuit Den Haag. De te Port Said liggende bagger molens zijn van het werk terugge nomen, omdat de Beverwijk het res tant van het projekt alleen aan kan. Iedere ligdag van slepers en over tollig materieel te Port Said kost de Holma ongeveer 16.000 gulden. Men hoopt dan ook spoedig een uitvoer vergunning te krijgen. Zulks temeer, omdat het aangeno men werk in negen percelen is ver deeld, waarvan zes door de Franse kanaalmaatschappij zijn gecontro leerd en in orde bevonden en twee door de Egyptische beheersraad na de 26ste juli. Schriftelijke bewijzen daarvan liggen in Den Haag. De Be verwijk maakt het resterende ne gende deel een maand vóór de ople veringsdag gereed. Voor de acht overige heeft de Holma geen onder houdingsplicht meer. Werk tijdig gereed Het is, aldus de voorzitter van de Holma, de heer M. C. Fritzlin, dan ook onzin om te zeggen, dat ,,de Holma voor het werk wegloopt". In tegendeel, het werk gaat voort en 't' produkt wordt afgeleverd. Trouwens, zowel van de Franse Suezmij als van de Egyptische beheerders zijn de maandelijkse afrekeningen (geba seerd op de verzette aantallen ku bieke meters grond) prompt ontvan gen. Er is dus „geen reden om weg te lopen". De Holma heeft het vrij gekomen materieel elders nodig. Met de oude maatschappij, noch met de nieuwe beheerders zijn contracten lo pende Voor nieuwe werken. Inmiddels werken de 35 Nederlan ders op de Beverwijk 12 en zijn bakken regelmatig verder. Het per soneel, dat op de molens te Port Said geen bemoeienis heeft met de zeereis, is inmiddels uit Egypte ver trokken. Diplomatieke weg De heer Fritzlin wilde niets zeg gen over enige diplomatieke activi teit van Nederlandse zijd** in deze kwestie. Hij zeide begrip te hebben voor de moeilijkheden van de Egyp tische administratie, maar hand haafde het recht van de Holma om materieel weg te halen op enig aan genomen werk, waar dit materieel overbodig is. „Hoe de oplossing zal zijn, is nog niet duidelijk", zo verklaarde de heer Fritzlin. ,,Onze contractuele verplichtingen zijn wij prompt nage komen." De voormalige legerkapitein, Abdul Andi Azis is gisteren ontslagen uit de militaire gevangenis in Midden-Java. Azis heeft zes van de veertien jaar gevangenisstraf waartoe hij was ver oordeeld uitgediend. Zijn vrijlating is geschied op bevel van de minister van justitie, Muljatno. In 1953 heeft de krijgsraad te Djogja Azis veroordeeld tot 14 jaar gevange nisstraf, met aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. Azis was in April 1950 gearresteerd, op beschul diging van een gewapende opstand in Makassar, gericht tegen de republiek Indonesië. Grote onrust heeft maandag in S Frankrijk geheerst over het lot S S van de 82-jarige baUonvaarder t Georges Cormier, die zondag onder ongunstige weersomstan- Aigheden te Angers in Frankrijk was opgestegen. Gisterenmid- dag kwam echter het verlos- sende bericht, dat de grijze bal- S lonvaarder die na zijn op- stijging door een krachtige j luchtstroming gegrepen was J zondagavond nog was geland J op 80 km van Angers. Hij had J toen niemand willen storen, S „omdat het al zo laat was"... ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••a Het nieuws als zou Groot-Brittan- nië een verzoek hebben ingediend Rusland uit te sluiten van deelneming aan de Olympische Spelen in Mel bourne, omdat dit land de atletiek wedstrijd tegen Engeland heeft gean nuleerd, naar aanleiding van de kwes tie Nina Ponomavera, mist elke grond deelde de manager van de Engelse ploeg, en secretaris van de Britse amateur atletiekbond (BAAB), Jack Crump mee. Crump heeft niet willen zeggen of de BAAB een rapport over deze zaak aan de internationale Atletiekfede- ratie (IAAF) heeft gezonden. Wel gaf hij te kennen, dat binnenkort een ver klaring van Britse zijde zal worden gepubliceerd, waarin het Engelse standpunt is uiteengezet. Nina ver blijft intussen nog steeds op de Rus sische ambassade in Londen, die door Scotland Yard scherp wordt bewaakt. Drie Japanse ambtenaren zijn bij de Japanners op wordt aan- te Sydney in Australië aange- gedrongen minder rijst en meer komen om een onderzoek in te tarwe en vlees te nuttigen. Aan stellen naar de tarweverbouw Japanse scholieren wordt grav in het kader van een proefne- tis brood verstrekt, ming om de Japanner groter te Men verwacht, dat deze wijzi- doen worden door zijn voeding ging in de voeding tot gevolg een westers karakter te geven. zal hebben, dat de Japanner Een van de leden van deze groter en sterker zal worden, commissie van drie, het parle- De ambtenaren zullen zeven mentslid Nakadjina, zei, dat er weken in Australië blijven.

de Stem | 1956 | | pagina 1