GROTE SPANNING OM CAIRO-CONFERENTIE Ereprijs in Zunderts corso Tegen negerstudenten DE DOOD OP DE WEG Fabrieksbrand te Zaandam Radioboodschap van Paus tot één miljoen Duitse Katholieken te Keulen Geen spoor van Nina RODE MELK RAMPZALIG WEEKEND VOOR HET VERKEER GOUVERNEUR VAN TIUBURG HEEFT VERTRAGING Sport-feiten UIT EGYPTE Britten verlaten Syrië en ook Jordanië w Noodtoestand in Tennessee Politie riep zichzelf te hulp DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrij warm Drama te Kalmthout Moeder doodt vlaag in van waanzin naar J Kinderen gecharterde zeesleepboten sedert Aanslagen op Cyprus Abdoelgani naar Moskou vertrokken Britse minister marine treedt van "f RUS IN PERZIE IN ARREST Amerika vraagt Peking vergoeding Geen compromis met het Communisme eer grote brand in Antwerpen Vooruitgang bij kankerbes Irij ding Tegen opheffing rassenscheiding Meer dan honderd doden Mr. Jan Cramer ontvangen 96e JAARGANG 'No. 22242 Ongave N. V. Uitgevers Mij. Neeiiancua. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, fielgerstraat 16. Tel.: Directie, Kedactle en Administratie 3351 Verantwoordemk Hoofd redacteur: J. J. H A Bruna Redactieraad: ■I. M. A C v. Dongen, C. J v. Hootegem Mr. Dr A J J. M Mes, Mr H M U de Rechter. L. J v. t Westende, R V M Ver- cauteren Abonn prils Dl) vooruitbet I 5.65 p. Kwartaal p post I 6.05, p week luitsi bi) niet poslbestell) t U.45 incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Rustiek 376841 Voor God. Koningin en Vaderland MAANDAG 3 SEPTEMBER 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend ln de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede. lelingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan- deniijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk ct. per m/m extra, inzendingen op advertenties, welke de uit» gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen al te geven, worden vernietigd. Bureau vooi de Zeeuwse Eilanden- GOES Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau vooi Zeeuwsch Vlaanderen HUI.SI Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bjjbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Zaterdag zijn de twee Britse am bassade-leden van de Engelse am bassade te Cairo in Engeland aan gekomen, nadat zij door de Egyp tische regering waren beschuldigd van spionage en tot personae non gratae waren verklaard. Op de foto ziet men de heer J. C. Grove, eerste secretaris van de visum-afdeling, met vrouw en kinderen bij zijn aan komst op het Londense vliegveld. GELDERMALSEN. Door onbe kende oorzaak is een 55-jarige uit Tiel te Geldermalsen uit de trein gevallen. Het slachtoffer was on middellijk dood. WIJDEWORMER. Nabij Midden- meer in de Wieringermeer is een 18-jarige jongen de enige zoon van wethouder Smit tijdens landbouwwerkzaamheden met een zware trekker in een sloot gere den. Hij kreeg de trekker op zich en was op slag dood. BOXTEL. Een 56-jarige, hard horende juffrouw is, tijdens een wandeling, op een onbewaakte overweg door een trein gegrepen en gedood. AMSTERDAM. Een 66-jarige bromfietser, die geen voorrang verleende, kwam in botsing rnet een bestelauto. Enkele uren later overleed de bromfietser in het zie kenhuis. ETTEN. Een bijna vierjarig meis je is, toen het plotseling de weg overstak, door een personenauto gegrepen en later in het zieken huis aan de verwondingen over leden. DE AMERIKAANSE strijdkrachten krijgen geleidelijk een nieuw uni form, dat groen zal zijn, met zwarte schoenen en sokken. TE AMALFI in Italië is zaterdag de 90-jarig Antonia Vitale in het huwe lijk getreden met de 90-jarige Felicia Coppola. HONGARIJE is voornemens buiten landse deviezen te verwerven door de verkoop van kunstschatten, die aan particulieren hebben toebehoord doch genationaliseerd" werden zo meldt de Weense Neuer Kurier TENGEVOLGE VAN de ontploffing aan boord van het Britse schip Hi malaya in de Middellandse Zee waarover wij zaterdag reeds bericht ten zijn vier leden der bemanning overleden. Veertien personen raakten gewond. IN DE BUURT van Laon in Noord- Frankrijk heeft de Franse politie twee jonge Nederlandse avonturiers aangehouden: een 15-jarige jongen en een 16-jarig meisje uit Gelder malsen. De jongen had een auto ge stolen en was gaan joy-rijden. Clan destien passeerde het tweetal de grens, tankte benzine zonder te be talen en kreeg ook nog een aanrij ding. BIJNA OVERAL in de Sovjet-Unie worden de grote oogsten, die men had verwacht, ernstig bedreigd door regen. DE AMERIKAANSE militaire bases in de Philippijnen worden gemoder niseerd en zullen van radar worden voorzien. Weersverwachting van het K.N. M.I., geldig tot vanavond, opge maakt zondagavond te 23.15 uur: Vrij warm en vochtig weer met veranderlijke bewolking en plaat selijk enkele regen- of onweers buien. In de ochtend hier en daar mist Matige tot zwakke verander lijke wind. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte wind, voornamelijk uit zuid tot oost. Zwaar bewolkte hemel. Nevelig Tegen de middag opklaringen. Lichte stijging van de temperatuur. Vandaag: zon onder 19.25 uur. Maan onder 18.18 uur. Morgen: zon op 5.56 uur. Maan op 5.32 uur. Robert Meuzies, de Australische premier, is, in gezelschap van 25 adviseurs en vertegenwoordigers van de landen, die op de Londense conferentie zijn aangewezen om met president Nasser te onderhandelen, te Cairo aangekomen. 1 anmorgen zullen de besprekingen beginnen. Menzies zei te hopendat hij nog deze week zijn taak tot een goed einde zou kunnen brengen. In afwachting van het verloop van de conferentie blijft Enge land voorbereidende maatregelen treffen, voor het geval men te Cairo niet tot een akkoord kan komen. De Britse consulaire auto riteiten hebben aan de gezinnen van Britten en Britten, wier aanwezigheid in Syrië en Jordanië niet dringend vereist is, de raad gegeven deze landen te verlaten. Eveneens is de vrouwen en kinderen van het ambassade personeel te Cairo aangeraden Egypte te verlaten. Voorbereidingen Engelse en Franse troepenschepen blijven troepen en bevoorradingen naar Cyprus vervoeren, dat nu ge reed is als basis" voor buitenlandse strijdkrachten. De Britse gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, heeft het besluit getekend, dat voorziet in de aanwe zigheid op Cyprus van ,,op bezoek zijnde strijdkrachten" van Canada, Australië. Nieuw-Zeeland, Zuid-Afri- ka, India, Pakistan, Ceylon, Frankrijk en de Verenigde Staten. Australië houdt een volledig uitge rust bataljon in gereedheid voor het geval militaire hulp nodig zou zijn in het geschil rond het Suezkanaal. Op korte termijn zou zo nodig een complete divisie van 17.000 man ge mobiliseerd kunnen zijn, zo heeft 'n officiële woordvoerder te kennen ge geven. Terwijl de schepen sedert de naas ting van het Suezkanaal door de Egyptische regering zonder inciden ten door het kanaal blijven varen, groeit de spanning in de kantoren tussen de vertegenwoordigers van de nieuwe bestuursdiensten en 't Euro pese personeel van de voormalige maatschappij van het Suezkanaal. Nederlandse baggermolens Aan twee Nederlandse bagger molens heeft de Egyptische re gering verboden het kanaal te verlaten. Een Egyptische woordvoerder gaf te kennen, dat reeds vóór de naas ting een contract was afgesloten met een Beluische, een Italiaanse en een Nederlandse baggermaatschappij >m onderhouds- en baggerwerken te ver richten. Als de Nederlandse maat- schaopij de beide schepen terug roept, hebben ook de andere bagger- werkzaamheden geen zin meer. Van daar het verbod om het kanaal te verlaten, aldus de Egyptische woord- j voerder. Inmiddels wachten twee 7O door de Nederlandse maatschappij Een vreselijk drama heeft zich af gespeeld te Kalmthout (B.), waar een jonge vrouw, de 29-jarige Joh. v. L.- B. in een vlaag van overspanning haar drie kinderen in de waterput achter het huis heeft verdronken en daarna zelf ook in de put is gesprongen. De man was op dat moment naar zijn werk te Antwerpen, waar hij oppas ser in de dierentuin is. Buren die geschreeuw hoorden in de tuin ach ter het huis van v. L. konden nog juist de vrouw van een wisse dood ïedden, ondanks haar verzet. Een dokter kon bij de drie kinderen, twee meisjes van resp. 4 jaar en 6 maanden en een jongetje van 2 jaar, nog slechts de dood constateren. Twee jaar geleden is het huisje van het gezin v. L. afgebrand. Met ijver en overleg heeft het echtpaar kans gezien om deze slag te boven te ko men. Wel was het de buren opgeval len, dat de vrouw sinds die tijd terug getrokken was en op bepaalde mo menten tekenen van overspanning vertoonde. acht dagen ties. te Port Said op instruc- Nadat zaterdag reeds aanslagen wa- len gepleegd op cantinegebouwen te Episcopi op Cyprus, waar het ge meenschappelijk hoofdkwartier voor land- en luchtstrijdkrachten in het Midden-Oosten gevestigd is, is zondag een aanslag gepleegd op de staats drukkerij in Nicosia. De explosie werd veroorzaakt door een tijdbom. Te Pahos ontplofte een bom bij een elektriciteitscentrale, waardoor de stad in duisternis werd gehuld. Bij al deze aanslagen ontstond schade, doch er vielen geen slachtoffers. In het dorp Tricomo hebben ver zetslieden een Cyprische politieman doodgeschoten. Te Zaandam is brand uitgebroken in de fabriek van de N.V. Meypro, een Zwitsers bedrijf, dat bindmiddelen vervaardigt uit de broodboompit. Het drie verdiepingen hoge pand is totaal uitgebrand. Kostbare machinerieën en grondstoffen zijn verloren gegaan. De schade, die door verzekering wordt gedekt, loopt in de tonnen. In aansluiting aan ons bericht van zaterdag, waarin wij meldden, dat Ruslan Abdoelgani, de Indonesische minister van buitenlandse zaken, vrij uit gaat met betrekking tot de tegen hem ingebrachte beschuldigingen van corruptie, valt nog nader mede te delen, dat de chef-staf van het leger een communiqué heeft uitgegeven, waarin hij de onschuld van Abdoel gani bevestigt. De Indonesische minister is intussen naar Moskou vertrokken, waar hij zich zal aansluiten bij het gezelschap van Soekarno. De Britse minister van marine, Lord Cilcennin, is afgetreden, aldus heeft het ministerie van marine gisteren avond bekendgemaakt. Hij zal worden opgevolgd door Burggraaf Hailsham, de vroegere Quinton Hogg, een voor aanstaande advocaat. De 52-jarige Lord Cilcennin, die on langs in de adelstand werd verheven en voordien de naam J. P. L. Thomas droeg, heeft om persoonlijke redenen zijn functie neergelegd. In Perzië is een majoor van het Russische leger, Hossik Vaghardsjad Kanajan gearresteerd op beschuldi ging var. spionage. TE CIUDAD in Guatemala is aan drie misdadigers het doodvonnis vol trokken. Zij hadden de kassier van een ziekenhuis ontvoerd om zich van de kas meester te kunnen maken en de man daarna levend begraven. De V.S. hebben naar aanleiding van het neerschieten van een Amerikaans vliegtuig bij de Chinese kust vorige week, van Communistisch China scha deloosstelling geëist voor het toestel en het verlies van zestien mensen levens. Radio Parijs bericht nader, dat in het Chinese antwoord wordt gezegd, dat het toestel zich boven Chinees grondgebied bevond en dat men het had aangezien voor een vliegtuig der Nationalisten. Nadat de Duitse Katholiekendagen te Keulen zaterdag een hoogtepunt hadden gevonden ln een kleurrijke scheepsprocessie op de Rijn, die door honderdduizenden langs de oever en vanaf de bruggen werd gadegesla gen, werden deze dagen van bezin ning zondag op grandioze wijze ge sloten. De slotbijeenkomst van deze 77ste Duitse Katholiekendag in het stadion te Keulen-Muengersdorf werd door een menigte van naar schatting één miljoen personen bijgewoond. Paus Pius XII waarschuwde in een radioboodschap de Duitse Rooms- Katholieken ervoor zich niet op een dwaalspoor te laten brengen door ,,de waan van een onjuiste coëxisten tie". De Heilige Vader zei hun dat een compromis tussen het Katholieke geloof en het Russische communisme niet mogelijk is. ,,Er is", aldus de Paus, ..een co ëxistentie in waarheid". ,,Wij hebben De Russische atlete Nina Ponoma- reva, die zoals gemeld beschul digd is van het stelen van vijf dames hoeden uit een Londens magazijn, blijft zoek. Zondagmorgen was voor haar een plaats geboekt in een Brits vliegtuig, dat naar Kopenhagen vertrok. De atlete was echter niet aan boord, toen detectives een onderzoek kwamen in stellen. Het niet doorgaan van de landen- atletiekwedstrijd Engeland - Rusland houdt uiteraard de gemoederen nog steeds druk bezig. Zaterdagmiddag hebben Russische en Engelse atleten samen geoefend op een terrein te Hurlingham onder de rook van Lon den. De Russen hadden de Engelsen hiervoor uitgenodigd om te tonen, dat zij hun ook na het geval-Nina geen kwaad hart toedroegen. De Rus sische pers heeft over de ganse af faire nog met geen woord gerept. In een betrekkelijk korte tijd is te Antwerpen voor de vierde keer een groot gebouw in de as gelegd. Dit keer werd een fabriek van zonneblinden en dekzeilen in de Merksemsestraat door het vuur geteisterd. Hoe de brand is ontstaan, kon niet worden achterhaald. Plotseling zag men zaterdagmiddag rook en vuur komen uit het gebouw van de N.V. Scandiflex. In een ogen blik stond gans het gebouw in lichter laaie. Vooral in de grondstoffen ter vervaardiging van de zonneblinden, die in grote hoeveelheid voorhanden waren, vonden de vlammen een gre tige prooi. Met een zestal pompen en twee Portaladders bestreden vijftig brandweerlieden het vuur. Zij konden niet beletten, dat een belendend per ceel zwaar werd beschadigd. Door een instortende muur liep een man enige kwetsuren op ,doch verdere persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De Nederlandse arts Simon de Vries, werkzaam in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, heeft te Boston op een bijeenkomst van het internationale ge nootschap voor hematologie verklaard, dat er uitstekende resultaten behaald zijn bij de behandeling van bepaalde typen van kanker door het gebruik van „stikstofhoudende mosterd". Hij zei, dat de behandeling met dit pro- dukt de kanker in bedwang houdt. hier bij vorige gelegenheden al over gesproken en nu wensen wij daaraan toe te voegen: de Katholieke Kerk dwingt niemand tot haar te beho ren". ,,Maar zij eist voor zich de vrij heid vrijelijk te leven in de staat in overeenstemming met haar regels en zo zorg te dragen voor de gelovigen en vrijelijk de boodschap van Jezus Christus te prediken". Dit is, aldus de Heilige Vader, de fundamentele voorwaarde voor een oprechte coëxistentie. Bij alle Rooms-Katholieken in de wereld drong de Paus er in zijn boodschap op aan zich te verenigen tot .,een enorme macht voor de ver zekering van de vrede", niet alleen de vrede tussen de landen, maar ook de sociale vrede in ieder land. In de Amerikaanse stad Clinton in Tennessee waar de hele week reeds ernstige onrust heerst door verzet van de blanke bevolking tegen opheffing van de rassenscheiding op de plaatselijke middelbare school, is zaterdag de noodtoestand afgekon digd. Militairen en staatspolitie hebben opdracht gekregen binnen 24 uur de orde en rust te verzekeren. Gouverneur Clement van Tenes- see heeft deze noodmaatregelen ge troffen. nadat de autoriteiten van Clinton hem hadden meegedeeld, dat zij vreesden de toestand niet meer te kunnen beheersen bij een betoging van blanken. Met behulp van traangas werd die menigte van naar schatting vijftienhonderd blanken, die voor het gerechtsgebouw een dreigen de houding hadden aangenomen, uiteengedreven. De plaatselijke politie, die de Tijdens de slotbesprekingen op het internationale symposion van dierenartsen-hygiënisten, dat in Utrecht werd gehouden, is vooral aandacht besteed aan de controle op melk, vis, eieren, gevogelte en wild. Tot veler verbazing werd de controle op kaviaar niet door een Russisch gedelegeerde, doch door een afgevaardigde uit Iran besproken. De Russische gede legeerde prof. A. A. Poljakow verklaarde, dat in zijn land de melk, die niet aan de hoogste eisen voldoet, rood gekleurd wordt. actie uitvoerde, kreeg kort daarop steun van de staatspolitie. Er wer den drie personen aangehouden. Het gerechtshof van Knoxville in Tennessee heeft een jongeman uit Washington veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, omdat hij betogin gen tegen toelating van negerkinde ren tot een openbare school in Clin ton had georganiseerd. Hij was tij dens de betogingen gearresteerd. In de Amerikaanse staat Tennessee, zijn wederom moeilijkheden ont staan ten gevolge van het feit, dat nu elke Amerikaanse school open staat voor blanken en negers. Op de foto ziet men een neger-student van de Clinton-universiteit, die een plein in de nabijheid van de hoge school oversteekt en door jong en oud wordt uitgejouwd en nagewe zen. Te zijner bescherming wordt hij begeleid door een politie officier (midden). Het afgelopen weekend werd gekenmerkt door een reeks van grote ongelukken, waar door meer dan honderd per sonen zijn gedood. INDIA De ernstigste van deze rampen vond plaats in India, waar op onge veer honderd kilometer van Haidera- bad een brug onder een passerende trein bezweek. De locomotief, de ko lenwagen en twee rijtuigen kwamen in het water terecht. Uit deze ravage werden niet min der dan 92 lijken geborgen. Men vreest, dat het aantal slachtoffers nog groter zal blijken te zijn. De reddingswerkzaamheden wor den ernstig bemoeilijkt door een zware regenval. COLUMBIA In Midden-Columbia nam een touringcar deel aan een... snel heidswedstrijd. Veertig kilometer De met enige spanning in Den Haag verwachte gouverneur van Su riname, de heer Jan van Tilburg, stond gisteravond nog in Curasao te wachten op een vliegtuig, dat niet in Willemstad was aangekomen en min stens 30 uur vertraging zou hebben, omdat het door motorstoring op de Bermudas is moeten blijven. De gou verneur wordt nu dinsdagnacht op Schiphol verwacht. Wanneer hij arriveert, zal de ka binetsformatie reeds meer dan 80 dagen geduurd hebben. Zelfs gisteren is nog iemand in Den Haag ontvangen, wiens naam in verband wordt gebracht met de po- pingen van prof. de Gaay Fortman om een extraparlementair kabinet te vormen, nl. de commissaris der ko- gingen van prof. de Gaay Fortman Jan Cramer. Nieuwe gissingen zijn ontstaan over de samenstelling van het kabinet, waarin deze goedaar dige figuur uit de PvdA ofwel de post van maatschappelijk werk zou kun nen krijgen, waarvan hij inderdaad zeer goed op de hoogte is, ofwel bin nenlandse zaken ofwel verkeer en waterstaat. In de beide eerste geval len komt hij echter terecht op een ministerszetel, die de KVP zal moe ten prijsgeven. Het laatste lijkt dus vooralsnog aannemelijker. Het is bekend, dat ook mr. J. Burger, frac tievoorzitter van de PvdA, grote be langstelling heeft voor verkeer en waterstaat, dat, in verband vooral met de uitvoering van het Delta plan, voor de PvdA electorale winst kan betekenen. Er zijn allerlei redenen om voor zichtig te blijven met veronderstel lingen. dat het kabinet nu al spoedig tot ieders tevredenheid tot stand zal kunnen komen. Het is veeleer een nek-aan-nek race tussen de partijen, dan een bijna voltooid extraparle mentair werkstuk van de informa teur, die thans figuren naar voren brengt, die los van hun partijen zou den moeten beslisssen om minister te worden. De lucht is niet vrij van spanning omtrent de afloop van deze experimenten met personen, die van buiten de parlementaire arena wor den aangetrokken. ten westen van Manizales stortte de bus in een ravijn en geraakte daar in brand. Twaalf personen werden gedood en tien gewond. ITALIË Ook in Italië stortte een bus in een ravijn en wel te Vicenza. Dertien van de 27 inzittenden van de bus, die op de bodem van een 300 meter diep ra vijn belandde, werden gedood, een tiental werd gewond. WEST-DUITSLAND Nabij Hilden in West-Duitsland zijn bij een botsing tussen twee auto's vijf personen om het leven gekomen, onder wie twee kloosterzusters. Deze zusters waren uit Oost-Duitsland op weg naar het congres van Duitse ka tholieken in Keulen. GEEN OVERLEVENDEN In Lourenco Marquez in Portugees Oost-Afrika is officieel bekendge maakt, dat de hulpexpeditie, die was uitgezonden naar het wrak van het sedert 18 augustus vermiste vlieg tuig, geen spoor van overlevenden heeft aangetroffen. Het vliegtuig werd bestuurd door de Nederlander J. Verkaik en vervoerde twee film operateurs uit Portugal en een radio verslaggever uit Mozambique, die een verslag maakten van een reis van president Lopes van Portugal in Oost-Afrika. Ook in Amerika zijn doden te be treuren bij een vliegramp. Volgens 'n officiële mededeling zijn de elf in zittenden van een vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht om het le ven gekomen, toen het toestel op 50 km afstand van Anchorage in Alaska naar beneden stortte. De betaalde voetballers zijn giste ren hun competitie begonnen. De uitslagen van de ploegen aan de top, de ploegen van de ere-divi- sie, luiden: NOAD-Amsterdam 1-3 Ajax-NAC 1-0 DOS-Sparta 2-3 VVV-GVAV 1-0 Fortuna '54-Eindhoven 4-1 PSV-MW 1-3 Sportcl. Enschede-Rapid JC 5-2 BW-Elinkwij k 1-2 Willem II-Feijenoord 3-3 Drie wielertitels Ook de baankampioenschappen in Kopenhagen zijn nu achter de rug. De laatste drie titels werden verdeeld. Wereldkampioen achter de motoren werd de Australiër Graham French. De sprinttitel ging naar de Italiaan Maspes en zijn landgenoot Messina werd winnaar bij de achtervolging. Orleans-vlucht De winnaars van de duivenvlucht uit Orleans zijn er eveneens. Eerste derby-duif werd de blauwgehamerde van de Helmondenaar v. d. Linden. Verdiensten: bijna 4000 gulden. Wat hierover (en over een hele serie andere sportfeiten meer) uitgebreid is te vertellen, kunt U op onze sport pagina's zien. Viet alleen een eerste prijs, maar zelfs de ereprijs van het vijftiende Zundertse bloe mencorso viel ten deel aan de buurtschap Klein-Zundert, die met bovenstaande wagen „Hel Ganzenhoedstertje,, aan het corso deelnam. De buurtschap verzamelde er 454 punten mee, tvat tevens betekende een gedenkpenning van de stad Antwerpen en een erevlag van het Zundertse gemeentebe stuur. Elders in ons blad komen we uit voerig op het corso terug. Toen zaterdagmiddag Aalsmeers bloemencorso door de hoofdstad trok, stond op de route in de Concertgebouwbuurt, ondanks het verbod, toch een luxe wa gen geparkeerd. Dra verscheen dan ook een kleine kraanwagen der politie om de auto buiten de route te slepen. De twee monteurs van de wagen demon streerden, zonder succes voor de samengestroomde toeschou wers, hoe met behulp van een stukje koperdraad via het ven- tilatieraampje in een der por tieren, autodieven de portier- kruk kunnen openen. Plotseling klonk onder de motorkap van de kraanwagen een vervaarlijk en verdacht gesis uit de radia- teur, terwijl stoom ontsnapte. Inmiddels was de eigenaresse van de wagen komen opdagen en de monteurs retireerden in de cabine van hun kraanwagen. Helaas: de motor vertikte het cn zo restte de wat timide mon teurs niets anders dan via hun mobilofoon het hoofdbureau op te roepen, met het verzoek de grote kraanwagen ijlings te stu ren. Tot groot vermaak van de toeschouwers sleepte de zware kraanwagen vlot, gelijk een va der met een onwillige zoon doet, de kleine kraanwagen uit de route, waarover vijf minuten later het corso voorbijtrok.

de Stem | 1956 | | pagina 1