1 DRAGLINE GROEF DE ILLUSIE VAN NIEUW SPEELHUIS WEG Afdeling telt acht duizend ruim leden HARRIS ALGEMEEN FAVORIET VOOR DE SPRÏNTTITEL Kaarten open op tafel Onverklaarbaar Oude man redt jongen DE ELFTALLEN VAN ENIGE SEMI-PROFCLUBS VIER VLAANDEREN RIT: AUTOSPORT VAN GEHALTE Weer rumoer in betwist Baarles gebied 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1956 11 Enkele bankbiljetten van f 10 ingetrokken Wereld volley bal Hoe de Zeeuwse voetbal in 1.955-156 rolde Politie kwam kijken Gewichtsklasse eieren aanduiden EN HUN TOTALE „OUDERDOM" De wereldkampioenschappen te Kopenhagen Maar Jan Derksen (zegt van Vliet) is in buitengewone conditie Zevac voert deelnemers door Belgische en Zeeuwse Vlaanderen 200 KM, LANGE RIT SPORTWt KORT MARKTEN WATERSTANDEN Zes stevige Amsterdame jon gens en een even stevige Am sterdamse dragline hebben gis teren het betwiste gebied van Baarle-Nassau weer eens in het nieuws gebracht. Het was ook al weer zo lang geleden. Het laatste nieuwtje luidde: er komt een nieuwe speelclub. Vandaag kan men met recht betwijfelen of dat wel zal doorgaan, want het stukje terrein dat voor de bouw van de nieuwe club was gereserveerd en klaar gemaakt, is in enkele uren tijds door de dragline mansdiep uitgebag gerd. Die dragline fungeerde als de vernielzuchtige vertegen woordiger van hen, die op het stuk van speelhuizen in het be twiste gebied geen concurrentie dulden. De klap is nogal aange komen. Voorlopig zal het stukje terrein aan de Geelseweg wel onbruikbaar zijn als bouw grond. De gemoederen in de buurt van de Geelseweg waren nogal verhit en woorden als diefstal en vernieling gingen van mond tot mond. De Amsterdammers, die de drag line hadden stopgezet toen de Neder landse rijkspolitie op het terrein ver scheen, stonden er lakoniek bij te kijken en ze vonden het helemaal niet nodig om er veel drukte van te maken. Uitvoerder Christiaan Brands, een struise blonde kerel, vond het allemaal nogal simpel. De baas had hem opdracht gegeven om te gaan graven en dus was hij ge gaan. Om drie uur in de nacht van donderdag op vrijdag was de drag line per trailer gearriveerd en om zes uur waren de mannen aan de slag gegaan. De buurt was er wak ker van geworden. Heel goed wak ker zelfs. Vooral eigenaar D., die pal naast het lapje omstreden grond woont. Zijn vrouw had de Amsterdammers in onversnede nwoorden gezegd wat ze van deze ongevraagde graverfj dacht, maar de jongens van de drag line hadden hun opdracht. De zaak was al spoedig duidelijk. De Hagenaar M. heeft enige tijd geleden het stukje grond van de heer D. gehuurd om er een houten ge bouwtje op te zetten, dat ingericht zou worden als speelclub. Het terreintje was keurig geëgali seerd en maandag a.s. zou de bouwj beginnen. Die plannen zijn nu dus voorlopig verijdeld. Toen gistermorgen in de hitte van het gesprek de vraag gesteld werd, van wte de fa. S. P. Bakker uit Am sterdam, eigenaresse van de drag line, opdracht had om van 't bouto- terreintje een visvijver te maken, zei er plotseling iemand: Van mij. Spreker bleek te zijn zekere G., die in dienst is van de exploitant van de speelclub Benelux" aan de Turnhoutseweg. De kaarten lagen dus open op tafel den gerezen met het vervoer van de grond. De wagens moesten n.l. een stuk weg passeren die in her stel is. Het verkeer ter plaatse heeft tijdelijk kans gekregen om over het terrein van een m aanbouw zijnd militair werk te rijden, maar toen de uitvoerder van dat werk hoorde, wat er met het zandtransport gaan de was, ontzegde hij de chauffeurs de toegang tot het bouwterrein, waar door het vervoer stilgelegd was. Wie volgt? Heel wat mensen vonden het waard om eens te komen kijken en ieder had er zijn mening over. Behalve de dragline, die alleen maar stond te wachten tot hij zijn tanden weer in de malse brei zou mogen zetten. De vraag is nu, wie de volgende klap zal geven in dit merkwaardige spel zonder wet. Meer politiebewaking te Melbourne In het zwemstadion, waar in no vember en december de Olympische zwemwedstrijden zullen worden ge houden, is in de laatste weken een onverklaarbare toeneming van het aantal beschadigingen van het bouw werk geconstateerd. De politiebewaking bij de objecten voor de Olympische Spelen is daarom verscherpt. Sir William Bridgeford, die verantwoordelijk is voor de goede gang van zaken bij de voorbereiding voor de Spelen, heeft verklaard, dat het, nu het geheel zijn voltooiing na dert, onverantwoord is risico's te ne men en dat louter als voorzorg, meer politiemannen bij de bewaking zijn ingeschakeld. Deze foto geeft een beeld van de ravage, die de dragline van een Amsterdamse firma gisterochtend heel vroeg aanrichtte op het ter reintje aan de Geelseweg te Baar le-Nassau. De bouw van de nieuwe speelclub, die daar maandag zou beginnenzal wel een beetje ver traagd zijn. De bankbiljetten van f. 10,— model 1945 en model 1949, verliezen binnen kort hun geldigheid. Zij moeten voor 1 maart 1957 ter verwisseling wor den aangeboden aan de kantoren van de Nederlandse Bank N.V. De bankbiljetten van beide model len vertonen aan de voorzijde de beel tenis van koning Willem I. De bankbiljetten van model 1945 zijn gedateerd 7 mei 1945 en dragen de handtekeningen van mr. L.J.A. Trip (president) en van mr. J. Wes terman Holstijn (secretaris). De ach terzijde van deze biljetten vertoont een afbeelding van het mijngebied Limburg. De bankbiljetten van model 1949 zijn gedateerd 4 maart 1949 en dragen de handtekeningen van dr. M.W. Hol- trop (president) en van prof. mr. A.M de Jong (secretaris). De achterzijde van deze biljetten vertoont een re- produktie van het schilderij van Ja cob van Ruisdael getitel molen bij Wijk bij Duurstede". Ned. dames versloegen Belgische Het toernooi om het wereldkampi oenschap volleybal, voor dames en heren, dat te Parijs wordt verspeeld, heeft vrijdagmiddag een Nederlandse dames-zege opgeleverd Zij wonnen van haar Belgische te genstanders, die in drie sets het on derspit moesten delven; 15-10, 15-7, 15-5 (in opgaande lijn dus). Bovendien zegevierden Rusland (V. St.), Oostenrijk (W. Duitsl.), en Roe menië (Brazilië). Bij de heren boekten overwinningen Rusland (Turkije), Ver. Staten (Bel gië), Z. Slavië (W. Duitsland) en Polen (Cuba). De politie werd gewaarschuwd en ze verscheen ook op het terrein van de „veldslag", maar er was van in grijpen natuurlijk geen sprake. Het is betwist gebied. De graverij werd stop gezet, maar intussen waren er al flink wat wagens zand vrereden en gestort op het erf van Dré J., die het ook niet kon helpen, zei hij, dat ze de blubber bij hem brachten... Blubber was het intussen wel gewor den. Langs het „bewerkte" lapje grond loopt een poëtisch beekje. De eerste hap die de dragline uit de malse grond beet was raak. Die maakte een geultje naar het bouw terrein en naargelang dat meer put werd, werd het ook meer vijver. Het water stroomde gewillig toe. Intussen waren er ook moeüijkhe- Zonder zich te bedenken is de 72- jarige heer J. de Vries uit Rotter dam, die in het park aan de Westzee dijk liep te wandelen en een jongetje midden in een vijver om hulp hoorde roepen, in het water gesprongen om hem eruit te halen. Hij ontdeed zich eerst van overjas, colbert en vest en slaagde er in het jongetje, dat van een leuning op de brug over de vijver gevallen bleek te zijn. op het droge te brengen. De heer de Vries bracht het kind naar het Chalet Suisse in het park en keerde daarna snel per taxi naar huis terug. Nu de verplichting tot het stempe len van verse kippeëieren met ver melding van de gewichtsklasse voor aflevering in 't binnenland niet meer geldt, is de winkelier, die ongestem pelde eieren verkoopt, voortaan bij verordening van het bedrijfschap voor pluimvee en eieren verplicht bij de verkoop van deze eieren duidelijk aan te geven tot welke gewichtsklasse zij behoren. Deze maatregel behoeft uiteraard niet te gelden voor (vrij willig) gestempelde eieren. Het ledental van de afdeling Zeeland is dit jaar weer aan merkelijk gestegen. Bedroeg dit in 1955 7930, thans staan er 8230 namen in de Zeeuwse voet- balkartotheek, gesplitst als volgt zaterdag- en zondagcompetitie 7077, bedrijfs- en zomeravond voetbal 875, ereleden, consuls, scheidsrechters en commissie leden 278. Het aantal aangesloten vereni gingen voor de zaterdag- en zondag competitie bedroeg 81. Samen schre ven zij 198 elftallen voor de compe titie in, namelijk 55 zaterdag-, 79 ju nioren- en 64 zondagelftallen. Deze speelden in totaal 1459 competitie wedstrijden. Als nieuwe verenigingen traden toe Philippine, Bruse Boys en Duiveland, terwijl Sluis en Nieuw Namen uit de rij verdwenen. EMM en De Zeeuwen gingen samen verder als Zeeland Sport. Het aantal zomeravond clubs steeg van 37 tot 39. Door het overlijden van de heer M. Zwarepoortet uit Goes moest het afdelingsbestuur worden aangevuld. In de vacature koos men de heer I.W. Bakker uit Nieuwdorp. Het be stuur benoemde de scheidsrechters C.J. Odem, P.A. Kouwijzer, A. Meul- meester, J. SChipper, J.B. Bomer, F. Huybrechts en C.P. v.d. Velde wegens hun lange staat van dienst tot lid van verdienste. Hun werd de dat met vijf leden deelnam, die allen het diploma behaalden en de VC Vlis- singen, van welke vereniging zes jeugdleiders gediplomeerd werden. Het scheidsrechterstekort in Zee land blijft onrustbarend groot. Het seizoen werd begonnen met 89 ar biters. In de loop van het jaar kwa men er zeven bij, terwijl er vier van de lijst moesten worden afgevoerd, zodat er thans 92 scheidsrechters be schikbaar zijn, onder wie 20 z.g. „KNVB-ers". In het komende sei zoen wordt als gemeld een scheids- rechterscursus gehouden. Zaterdag 15 september vergadert het Zeeuwse voetbal-parlement te Middelburg. Wij nemen aan, dat onze lezers, uitgesproken bij de aan vang van het seizoen, belangstelling hebben voor de opstel lingen waarmede clubs uit onze gewesten haar eerste wed strijden gaan spelen. Wij hebben de navolgende keuze gemaakt: N.A.C. (bij Ajax) Doel: Jac. de Moor (23). Achter: Jan van Helden (22) en Kees Kuijs (24). Midden: Pauw v. d. Hoven (27), Bram Lussenburg (34), Louis v. d. Braak (24). Voor: Jan van Hoogenhuizen (25), Louis Overbeeke (25), Leo Can- jels (23), Corn. Luijten (19), Piet Vergouwen (26). Totale leeftijd 272 jaar. Reserves: Kees Michielsen (30), Puck Storimans (25), Kees Bruij- ninckx (29) en Jan Hanegraaf (21). DOSKO (contra Zeist) Doel: Adrianus Proost (19). Achter: Arie Schinkel (29) en Petrus Hendrikx (19). Midden: Alfred Hoed (33), Pieter Nijsse (30) en Melchior van de Avert (27). Voor: Johannes Schuurbiers (25), Joh. v. d. Watering (19), Ernst de Kok (34), Marinus Bennaars (24) en Corn. Machielsen (19). Totale leeftijd 278 jaar. Willm II tegen Feijenoord) Doel: Chr. Feijt (21) Achter: Louis de Zwart (21) en P van Bladel (26). Midden: Mar. Formannoij (29), Frans van Loon (34) en Piet van Beers (33). Voor: Piet de Jong (26), Jan Brooijmans (26), Jan van Roesel (31), Gerrit de Wit (21) en Coy Koopal (24). Totale leeftyd 292 jaar. NO AD contra Amsterdam) Doel: Jac. Huisman (29). Achter: Jan Loose (29) en Piet Ebbing (30). Midden: Th. de Wilde (29), Jo Walhout (26) en Fr. de Bruijn (20). Voor: Henk Damen (18), Jan Meijer (30), Ger Kentie (28), Mart. van Osch (21) en Frits Louer (24). Totale leeftijd 284 jaar. B.V.V. (tegen Elinkwijk) doel: J. v. d. Burgt (26); achter: C. Kerssens (26): B. van Engelen (30): midden: J. Remmers (aanv.) (33); Kees Krijgh (35); W. v. Hintum (28) voor: M. Burgerhof (18); M. v. Beurden (25); P. V. Overbeek (30), M. van Bergen (19); W. Heijmans (25). Totale leeftijd; 295 jaar. Reserves'. Dré Saris (35), D. Netten (21); A. Coort 24); en Th. Bertens (24). Wilhelmina (bij U.V.S.) doel: Jos Wap (21); achter: C. v.d. Molengraft (25); A. Schrover (28); midden: G. v.d. Donk (27); M. v. Vught (30), J. Wierckx (22); voor: W. v.d. Plas (25), H. v. Overdijk (21), G. Princen (31), W. van Wijk (22), B. v.d. Plas (20). Totale „leeftijd": 272 jaar. Reserves: P. Dumernit (29); H. v.d. Heuvel (27); J. Konings (21); C. Knuvers (25). bondsspeld uitgereikt. M 9 120 Sroot, dat hij zichzelf als de we- Broeder Bernardo uit Hulst volgde /iIlCIUCIll OI IVlCSSlIlcl; reldkampioen van dit jaar durft aan- de heer F.H.A.C. Ivens, wegens diens kondigen. „Ik heb nog te weinig er- KOPENHAGEN, vrijdagavond. "WiLrijden, ye$ te weinig wedstrijden. Maar als ik Ik zal je eens wat zeggen Op 15 september wordt voor de derde maal de bekende en bij autosportliefhebbers gewaar deerde Vier Vlaanderenrit ge houden, een autosportevene- men dat de Zeeuwsch-Vlaamse Automobielclub (Zevac) orga niseert. Deze rit kreeg zijn naam doordat het te rijden tra ject zowel de Belgische Vlaan- derens als de beide „Zeeuwse Vlaanderen", oost en west, door loopt. Het is, zeker dit jaar, een rit van klasse, waarin zeer ervaren rally rijders de nodige problemen kunnen tegenkomen en waarin overigens voor de beginners in de B-klasse wel mee te komen valt, al is het ook hier zeker geen kinderwerk. Het is autosport van gehalte. De Zevac, die in 1952 startte, heeft met de Vier Vlaanderen Rit een tra ditie geschapen, die al klank heeft bij autosportmensen van België en geheel Nederland. Telkenjare ziet men bekende rijders uit Antwerpen enz. aan de start verschijnen en ook uit Holland" komen steevast de lief. hebbers van een goede rit. Overigens is de samenwerking met de Belgische sportvrienden uiteraard heel wat gemakkelijker dan met die van benoorden de Schelde, een feit dat zich al demonstreerde, toen het om de aansluiting van RAC-Zuid en KNAC ging. Vooral van bazuiden da grena is er dan ook interesse voor deze belangrijkste rit van de vier, welke de Zevac jaarlijks organiseert; behalve deze n.l. nog de nachtrit, die het seizoen opent, de Pijlenrit en een oriëntatierit. De afstand bedraagt ca. 200 km en de wedstrijd is ingedeeld in vier gedeelten. Het eerste deel is een ca. 70 km lange kaartopdracht, dan komt een tweede deel, dat als opdracht een blinde lijn verschaft, welke dus op de door de organisatie verstrekte kaart moet worden overgebracht. Ver volgens een half uur rust, een derde deel dat een kaartbeschrijving geeft (dus van de deelnemer een juiste interpretatie van de omschreven op dracht vergt en "tevens een scherp opmerkingsvermogen) en tenslotte 'n traject, dat via pijlen met een bin dende lijn wordt aangegeven. Hierbij worden op dezelfde schaal als op de gebruikte kaart kruispunten weerge geven, met pijlsgewijze aanduiding van de te volgen richting. De A-klassers moeten een gemid delde snelheid halen van 40 km, de B-klassers toch altijd nog 36 km. Het zal dus geen gemakkelijke rit zijn, doch er zitten meer dan voldoende mogelijkheden in om er een waar sportief plezier aan te beleven. Omvangrijke organisatie Het is voor de Zevac een hele on derneming, zo'n rit te organiseren. Om uit de kosten te komen moeten er toch minstens 30 deelnemers zijn. Vorig jaar heeft men dit aantal niet gehaald, doch dit jaar hoopt men er te komen. De sportcommissie, die de rit ,,in elkaar gezet" heeft, bestaat uit de heren A. Wolfert, Terneuzen, opper P. Bos te Sluis en R.R. Visser te Terneuzen, bij wie de inschrijving geschiedt. De start is, traditiegetrouw te IJzendijke en de finish in Terneu- Mk vertrek uit de provincie, op in al diens functies in het school- en jeugd voetbal. De scheiasrechterscommissie, be staande uit J. Bom, H. Koops en A. Meulmeester, trad tijdens het seizoen in zijn geheel af. In de nieuwe com missie benoemde het bestuur J.J. den Boer, H. Koops en C.A. Beukert. De technische commissie werd dit jaar geheel gereorganiseerd. De keu- ze-commissie en de streekcommissies werden afgeschaft. De technische commissie bestaat op het ogenblik uit I.W. Bakker, G.C. Reyers, P.M. Groenewegen, F. Harms, K.B. Hoger- land, H.J. Nauta en H. Klein. Onvoldoende terreinen Hoewel er in het afgelopen jaar ook weer nieuwe sportvel den in gebruik genomen werden is het aantal aan de eisen vol doende terreinen nog beslist on voldoende, terwijl op vele plaat sen de inrichting van de kleed kamers nog heel veel te wensen overlaat. De gehouden jeugdleiders-cursus werd een volledig succes. Er werd aan deelgenomen door 59 junioren leiders, van wie er 34 het diploma verwierven. Wel een bewijs, dat de stof niet eenvoudig was en de diplo ma's beslist niet cadeau gegeven wer den. Twee clubs kwamen op deze cur sus bijzonder goed voor de dag. Het waren Corn. Boys uit Sas van Gent Ned. amateur Bondsteam tegen Duitsand Het Nederlandse amateur bondsteam dat woensdag 6 september te Henge lo tegen het Duitse amateurteam zal uitkomen is als volgt samengesteld: Doel: Koers (Hengelo); achter: v Bruggen (DFC) en Claus (Helmondia '55); midden: Blom (WW). Bouwens (AFC) en ten Braak (HRC); voor: Elfring (Robur et Velocitas), Fabels (Be Quick, Gr.), Bakker (UW), Uittenbosch (VELOX) en de Kreek (Feijenoord). Loodsen schonken prijs voor revanchetoernooi Het Nederlands en het Belgisch Loodswezen te Vlissingen hebben elk een beker beschikbaar gesteld voor het revanchetoernooi, dat morgen door de VC Vlissingen wordt georga niseerd. De bekers zijn bestemd als derde en vierde prijs. VAN DE INTERLAND voetbalwed strijd Zwitserland-Nederland, die zaterdag 15 september a.s. om 16.30 uur in Lausanne wordt gespeeld, zal de Zwitserse televisie 'n recht streekse reportage verzorgen, die eveneens door de NTS wordt uit gezonden. Commentator bij deze uitzending is Aad pan Leeuwen. openbaarde ons Arie van Vliet, toen hij op deze „rustdag" van de wereldkampioenschappen zijn korte training op de Or- drupbaan en op de weg had be ëindigd. „Ik zou er helemaal niet gek van staan te kijken, als Jan Derksen in de finale terecht kwam- Jan heeft zich de laatste tijd bijna niet laten „zien", dat wil zeggen dat zijn resultaten slechts matig waren, maar ik geef je de verzekering, dat hfj op het ogenblik in vorm is. Ik heb de laatste tijd veel met hem ge traind en ik ken hem immers als geen ander. Bovendien is hij de laatste dagen zo merkwaardig zeker van zich zelfs. Dat zag je ook in de serie. Hij schudde Gaignard van zich af of het niets was, en mijnheer noteerde maar eventjes de tijd van 11.4 sec. over de laatste 200 meter. En dat nog wel in een rit trois, waarbij hij toch nog degelijk rekening moest houden met de Deen Stephen- sen. Ik heb al eerder gezegd, dat ik Reg Harris als de grootste favoriet voor het sprintnummer beschouw, maar ik heb zo'n gevoel, dat Jan óók nog wel iets zal laten zien. In de kwartfinales tegen de Duitser Potzer- heim en, wie weet, zelfs ook in de halve en hele eindstrijd van zondag". Over de eigen kansen van zaterdag hij krijgt te doen met de koele Brit Harris was de Woerdenaar min der opgetogen, maar hij blijft opti mist en vertrouwt er op, dat zijn uit gebreide kennis van de geheimen in het moeilijke vak hem nogmaals van pas zullen komen. Zelfs in een duel met een crack als Harris en eventueel met Peacock, de titelhouder Maspes of de andere rappe Italiaan Moret- tini, om van de Zwitser Plattner en de Duitser Potzerheim maar niet te spreken. Goede moed Nobert Koch, die zaterdag als een van de zeven kanshebbers aan de fi nale van de stayers zal deelnemen, is na zijn fraaie overwinning in de her kansing vol goede moed. Hij heeft vandaag een uurtje op de baan ge traind met een niet te zware versnel ling, om zijn souplesse te bewaren. Ditmaal gaat de strijd dus tegen de sterksten onder de sterken, van wie de Belg Verschueren, de Duitser Ja- cobi en de Spanjaard Timoner (titel houder) tot de voornaamste favorie ten worden gerekend. De Zwitser Bucher kan ook eert rol van betekenis spelen: hij heeft immers de beroemde Arthur Pasquier als gangmaker en die heeft inmiddels een eerbiedwaardige leeftijd van 73 jaar bereikt, maar zijn hoofd is nog even helder als altijd en in dat (bijna kale) hoofd zijn al meer verrassende ge dachten ontstaan. Geleend materiaal „Noppie" Koch bezit een behoorlijk zelfvertrouwen. Natuurlijk is dit niet hier een goed figuur maak, zal ik waarschijnlijk veelvuldiger kansen krijgen, óók in het buitenland. En dan komt er wat meer geld op tafel, zodat ik me wat beter in de spullen kan zetten. In de wedstrijdspullen dan. Want een complete stayersuitrusting, met twee fietsen, kost ongeveer f 2000. Ik bezit zo'n complete uitrusting niet eens. Ik rijd hier met gedeeltelijk ge leend materiaal". Het beste bewijs, dat Koch inter nationaal nog weinig naam heeft, is dat „opa" Pasquier, met wie wij een gesprek hadden en die „alle" stayers van de laatste halve eeuw kent, nog nooit eerder van de Utrechter had gehoord. Maar Pasquier had hem nu wel zien rijden. En de bejaarde Frans man die 33 maal een stayer naar een nationale of wereldtitel reed (Linart werd met hem drie keer wereldkam- DE VIERING VAN HET 40-jarig be staan van de W Middelburg zal officieel plaats vinden op zaterdag 1 september (heden). Op die dag zal het bestuur 's middags recipië ren in De Schouwburg. Des avonds volgt in het Schuttershof een feest avond. DE 25-JARIGE Britse motorrenner, Maurice Saiuz, is op het circuit Hij trainde voor de grote prijs van van het eiland Man verongelukt, wordt gehouden en is daarbij uit de bocht gevlogen. DE BELGISCHE zwemmer André Laurent heeft in Marseille het Bel gische record 100 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 57,4 sec. Laurent verrichtte zijn prestatie in een zoutwater-bassin van 25 meter lengte. REEDS TE TRIER, 131 kilometer van de startplaats Spa, heeft een der deelnemende ploegen aan de betrouwbaarheidsrit Luik - Rome - Luik de strijd gestaakt: de Belgi sche ploeg Boucquet Tasiaux met D.K.W. HET HONGAARSE voetbalelftal zal de gouden medaille, die bij de O- lympische Spelen van 1952 te Hel sinki werd behaald, niet verdedi gen. Het Hongaarse Olympische Comité heeft dit besluit genomen in verband met de teleurstellende resultaten van het team in het laat ste jaar. DE ZWEMBONDEN van West- en van Oost-Duitsland hebben overeen stemming bereikt over de afvaardi ging van één gemeenschappelijke ploeg (zwemmen, schoonspringen en waterpolo) naar Melbourne. IN DE BETROUWBAARHEIDSRIT Luik-Rome-Luik is het aantal uit vallers tot 24 gestegen, zodat nog 59 waren overgebleven. Alleen de Bel gische equipe Mairesse-Genin met Mercedes 300 s.l. had gisteren nog een blanco strafgerister. pioen) was voJ lof over de jonge Ne derlander. „Als de stayerij zichzelf niet bin nen enkele jaren heeft opgeheven door gebrek aan aantrekkelijkheid en als Koch verstandig en geregeld blijft trainen, dan kan men in uw land nog veel plezier van hem beleven", luidde het oordeel van de nestor van de internationale gangmakers, die in zijn jonge jaren zelf óók renner is geweest. Anquetil favoriet Wat de halve eindstrijd en de fi nale achtervolging betreft, is de hou der van het werelduurrecord, de Frans man Anquetil, uitgesproken favoriet. In zijn halve finale komt hij zondag tegen de Deen Nielsen uit. Van Niel sens landgenoten, die dikwijls verzot zijn op een gokje, zullen er niet veel zijn die een kroon op i X11 durven ver wedden. In de andere halve finale krijgt Messina het ongetwijfeld moeilijker tegen de Zwitser Strehler, maar ook de Italiaan kan winnen. Zodat het er naar uitziet, dat de verwachtingen uit komen en dat de eindstrijd tussen de zelfde renners zal worden betwist als de eerste serie in dit nummer, name lijk door Anquetil en Messina. Praktisch iedereen in Kopenhagen verwacht een herhaling van de uitslag van donderdagavond: Anquetil win naar. GOES, 31 aug. 1956. Export- en In dustrieveiling. Perzikappels St. 70-75 51; 65—70: 50, 60—70: 48; 00—65: 47; H 70—80: 49, 60—70; 4556. II 28.60 —29.30; Manks Codlin St. 70—80 49; 6070: 32.10—34.20; H 70—90: 41, 60— 70: 26.30, j. Grieve St. 80—85; 64; 75— 80: 69, 70—75 67, H 85—90: 65, 80—85: 63, 75—80: 60, 70—75: 72. Zigeunerin: St. 75—85: 68, 65—75: 66, H 7585: 65, 65—75: 53.50—58,10 II 32,10 E. Victoria H 70—80: 33, 60—70: 23.20—28.40 II 15.80; Clapps Favourite St. 6575: 56 80—57, 55—65 49.90—49.70; H 65— 75: 51, 55—65: 47.90—48.40, II 33.90—34. Pree de Trev: St. 60—70: 63, 5560: 51 50—52,20; 50—55 41.80—42.30; H 60—70: 60—63, 55—60: 49, 50—55: 41 42, II 32. Dubb. pr. bonen II 77.80, afw. 69.9070. Gewone veiling: Per zikappel keuken 1835, fabr. 2226, E. Vict. keuken 1822. fabr. 1214, zigeunerin keuken 3137, fabr. 21, J. Grieve keuken 3846, Mar.kj Cod lin keuken 1822, clapps keuken 38 44, fabr. 2533, pree. de trev. keuken 3040, fabr. 1832, czarpruimen I 58—65, II 31—46, Gr. 40—59, F 12—22, Washington I 60—68, II 3549, Gr 33 —61, F 25—38, M. Hative I 76—106', II 41, Gr. 4073, F 2944, B. de Louvain 5 75—64, II 30—39 Gr. 50—64. F 11—43 R. Cl. d'Althan I 65, Gr. 3863, F 20— 30, R. Viet. I 55—88, Gr. 56. Druiven I 120—150, Bramen per doos II 3243 Groenten: Kropsla 11—20, bloemkooi 15—73, komkommers 8—13, tomaten 57—75, stoksnijbonen 30—93, pronk- bonen 57—71, stok pr. bonen 6575, pootuien 8, gr. sav. kool 18, rode kool 15, andijvie 21—27, bintjes 10—12, meloenen 70—138, wortelen 12—27, kroten 14, seldery 6, KAPELLE, 31 aug. 1956. Export en industrie: Dubb. bonen I—II 79.10 80.80, III 55.30, stek 38. Manks Cod lin st. 70 45.40 60—70: 29 20—29 90; H 70: 39.30, 60-70: 27.20—28, K 20.05, fab 15.70. Zigeunerin H 75: 61,70. 65—75: 54.90-56; IX 27,27.90, K 33—34.90, fabr. 15.50—16.20. J Grieve St 80 70.15, 75—80: 6920, 70—75: 69,20 H 75—80, 69.80; 70—75: 69.50, K 36.90 Perzikappel H 70: 48.70, 6070: 46,30 —47, n 28.80—29. K 33.80, F 22,—, groen H 60—70: 39.10, H groen 2S.70. Melba H 70: 52,80, 00—70 49.70; As trakan H 70 28.60, 60—70 18.90, II 12 10 Codlin Keswick H 70: 32.70, 60 70 23,23.90, II 15.40, K 18,20, F 15.70. Early Vict. H 70: 31.50, 60—70 27.60, II 16.60, K 21—10, fabr. 1570, Clapps Fav. St. 65: 57.40, 5565: 48, —50.10, H 65: 55,—, 55—65: 46. 47,10 H 55—60, 41,10, II 34.50, K 30.91 —40.85; fabr. 31.80—32.60 kroet b. 45: 16.10 Pree: de Trev. St. 60: 61,70, 55 60: 51,80—52, 50—55 41,20—41.10, H 60 60.35, 55—60: 48.30—48.60, 50—55: 40.8541.40, 50—60 rijp 48.30 II 33.30, K 40 20—40,45 fabra 27.80—28.20, kroet b 45 14.60—15. Br. d'Amanlis H 60—70: 38.60, II 26—27.10, K 28, febr. 16.10 geplukte kroetappelen 7,60 val kroet-- appelen 6.40,. Gewone veiling: fram bozen per doos I 80—95 bramen per doos I 44—5, II 3846. moerbeien per doos I 60, blauwe druiven I 112120, zure morellen II 78 Pruimen r. cl. d'oullins I 58—76, II 29—45, grof 48 59, reine victoria I 54108, H 2436, grof 4156, belle de louvain I 5277, II 2941, grof 3549, wijnpruimen I 45—70, li 26, reine claude d'althan I 52—93, 11 22—23, grof 42, czar I 49 80, II 2640, boere witte I 4257, II 3031, doeijnne I 58, kirkus grof 61, purple pershore I 33, II 20, prui men gesch. 35.20, fabr. 10.20-—22.10 Verpakt fruit: Zigeunerinnen St. 80: 79, 75 62—76, 70 62—74. 65: 52—67, J. Grieve H 70: 55, 75: 62, 80: 73, 85: 79. Appelen en peren: Melka K 2125, fabr. 21, jutten I 40—79, II 26—43, Dr. Jules Gyot I 31—32, II 26—28, zoete appels II 1314, N.H. suiker peer K 19, fabr. 17. Lord Suffield I 1820, Lady Suddely I 44. Aardappe len: I 710, driel. 7, bonken '14, Groen ten: kropsla 1219, komkommers 10 22, bloemkool 1458, stek 1014, sav. kool 1521, snijbonen 7486, II 5381, bosselderij 2,55.5 trosprinc. 5355, afw. 25, rode kool 15, tomaten bonen 75, andijvie 1325, waspeen 17 19, uien 68, kroten 1214, spits kool 7, prei 3738. KOEWACHT. 30 augustus. Vlas te velde 300450 gld. per gemet. ge- zwingel vlaslint W.R. 155185, D.R. 120150, bobtaers 100—105, breekvlas 6075, ruwe lokken 925, gezwin geld lokken 3085, lijnzaad voor de slag 50—53, kaf 2 ct. bolraap 46 ct. kalme markt. LEEUWARDEN, 31 augustus Aanvoer 136 stieren f 2.903.05, per kg slachtgewicht, 180 vette koeien, eerste kwaliteit f 3,123,25, tweede kwal. f 2.903,11, derde kwaL f 2,20 2.39, 1053 melk- en kalfkoeien f 600 1040, 160 pinken f 425—525, 501 graskalveren f 190385, 107 nuchtere kalveren f 5063, 1039 vette weide- schapen en lammeren, vette- en wei- deschapen f 85—130, lammeren f 60 100, 337 vette varkens, oude varkens f 1.651.85, vette biggen f 1,751.85, zouters tot 93 kilo f 1.801.85, 230 biggen en lopers biggen f 3554, lo pers 'f 5595, 51 bokken en geiten, geen notering. 125 paarden f 500—950. totale aanvoer 3919 stuks. Overzicht: stieren aanvoer ruim, stemming rustiger, prijzen lager. Melk- en kalfkoeien: aanvoer groter, voor melkkoeien stemming rustig, prijzen iets lager, voor kalfkoeien stemming goed, prijs prijshoudend: Pinken: aanvoer matig, stemming rustig, prijzen lager. Nuchtere kalve ren: aanvoer kort, stemming lui, prij zen iets lager. Varkens: aanvoer kort, stemming willig, prijzen duur. Big gen en lopers aanvoer kort, stemming rustig, prijzen niet hoger. Schapen: aanvoer ruimer, stemming kalm, prij zen niet hoger Lammeren: aanvoer ruimer, stemming kalm, prijzen niet hoger. Paarden: aanvoer zeer ruim, stemming rustig, prijzen iets gedrukt. TERNEUZEN, 31 aug. 1956. Sla 7.1015.50, bloemkool afw. 3064, B II 36.55, C afw. 9—28, groene kom kommers B 1412, C 10—11, witte komkommers B 916, C 816, selderij I 7, peen 103, kroten 17, meloenen 70—80, eerstelingen bonken 11.50, I 8.309.70, bintjes bonken 11.30 11,90 I 89.20, II 5.90, eigenheimers 910.50, andijvie 1533, staksnij- bonen II 7786, III 66, princ. bonen II 61—86, m 53—60. saxa II 75—781 pror-kbonen II 73. rode kool 7—18, sav. kool 1529, witte kool 2—5, waspeen 17—31, prei 20—33, tomaten A II 49—59, B II 52—61, C II 46-49, uien 1315, spitskool 18. Fruit: Appe len: James Grieve St. 75: 64—67, 70: 5569, Levish. I 70: 4762, keuken 3845, fabriek 31—38, Manks Codlin huish. m. 70 46.30, 60—70 24—33, II 17—23, keuken 17—20, fab. 12—21, perzikr. zomerappel huish. II 24—29, fabriek 20, zigeunerin st. 75 60—63, 70 57.10—60, 65: 51.30—52, huish I 70: 56.30—58,10. 65: 49.30—60, II: 32, keuken 29—31. fabriek 27. Peren: Clapps Favourite St. 70: 55—59 65: 56.30—58,20, 60: 48.80—50.60, 55: 41 30— 46.30, huish. I m. 65: 51,30—59, 60: 46.50—51.10, 55 44.3046.10, II 31— 33.30, keuken 35—40, fabriek 21.30, Précose de Trévoux st. 65 46.30— 58,10, 60: 55.70—61, 55: 47.60—53, 50: 3641. huish, I m 60 45, 55: 41—49, 50: 33.30-42.10, II 29—33, keuken 30 32, fabr. 2224. Pruimen: Belle de Louvain II 40. grof 52—55, fabr. 24. Victoria II 48. Washington fabr. 2150 mons. hative II 45, druiven 1.561,73 WAALWIJK, 30 augustus 1956. In augustus, de bij uitstek stille maand voor de lederbranche, is dit jaar de verkoop niet teruggevallen. Waarschijnlijk dat wegens het slechte vakantieweer een deel van het va kantiegeld voor gebruiksartikelen is besteed. De schoenherstellers hebben zeer drukke weken gehad. Vooral nu de scholen spoedig weer opengaan kan op grotere toevloed van herstel- werk gerekend worden. Een grotere omzet van het artikel jeugdschoeisel kan eveneens worden verwacht. Ook de schoenwinkeliers heben betere om zet dan andere jaren na de oprui- mingsperiode. Op de ledermarkt is de omzet van overleer in overeenstemming met de goede bedrijvigheid in de schoenindu strie bevredigend. Zoolleer wordt mondjesmaat ge kocht. Halzen en liezen zijn goed ge vraagd. Croupons voor de schoenre paratie gaan vlot aan vaste prijzen. De schoenindustrie werkt vlot terwijl er nog steeds voor de gehele branche behoefte blijft aan geschoolde krach ten. Uitbreidingen, nieuwbouw of vesti ging van aanverwante industrie illu streren de vlotte gang van zaken. Mannheim 494 +0.01), Kaub 367 (+0.01), Trier 216 (—0.53), Koblenz 367 (+0.08), Keulen364 +0.06), Ruhr- ort 573 (+0.16, Lobith 1185 (+0.17), Nijmegen 956 (+0.17), Arnhem 950 (+0.14), Eefde 475 (+0.19), Deventer 366 (+0.16), Namen La Plante 164 0.03), Maastricht hoofdsluis 4394 (+0.11), Borgharen 3944 (+0.30). Bel- feld 1107 (—0.15), Grave 462 (—0.11).

de Stem | 1956 | | pagina 11