eer 6?5' ORG Ook Zunderts vijftiende corso zal weer origineel zijn Ru ssische inv loed op de Parijse wintermode 975« glasblad P extern BETAALD VOETBAL GAAT ZONDAG DE NIEUWE COMPETITIE OPENEN NAC al direct voor zware opgave bij roemrucht Ajax Onbevoegde kiezentrekkers kregen dubbele straffen INDONESISCH SCHIP IN NEDERLAND GEBOUWD Vooruit met de geithet is weer zover f Bijzonder veel onderwerpen oedkcfter/ 4-26 DERDE BLAD VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1956 Echtgenote bekent schuld aan moord te Heer Dijkdichting Flevoland voor Eurovisie Naasting Suezkanaal grondig voorbereid Dosko start thuis tegen Zeist DE DAKEN ZULLEN ER OP ERELOGES LIJKEN Tweehonderdduizend kijkers voor anderhalf miljoen bloemen Dubbeldik Nieuwe kolenlagen in Franse Jura GEDENKPENNING EN ERE-VLAG is louding" aties vari larens... Doe hem lee naar ■MUfliiMiijjg erne kleuren ■IIWIIBHWIH hij. Doch snel eeft Aram zich n voordat Gru- 1, treft een pijl :rs hem in de kreet laat hij ijn handen val- De foto van een van zijn model lendie wij hierbij afbeelden, toont een ensemble in een zwartlicht bruin en wit geruite tweed van Rodier. De cape. even lang als de rok, is ruim en gevoerd met bont; het bovenstuk heeft een hoge, iets gedrapeerde kraag; de rok is ruim, a la hollandaise, xva,t zeggen wil, dat er niet-ingestreken plooien (ook wel aan gerimpeld) ontspringen aan cle bovenkant, samengehouden door een ceintuur. De rok valt dus ruim om de heupen. De hoed is van de zelfde tweed. De andere foto is een model van Jacques Faili, een com binatie van japon en half-lange cape, beide uit een zware wollen stof m,et een ruit in bruin, zivart en groen (van Leonard). De japon is vrijwel geheel recht, met uit zondering van een ingerimpelde band aan zijkanten, waar de leren ceintuur onder door loopt. De cape heeft rudimenten van mouwen, voor de zijkanten is de stof schuin genomen. Zoals u ziet is het bont van de kraag verschillend van dat van de hoed, die sterk aan een kozakkenmuts doet denken. De foto's van de nieuwe Pa rijse wintermode zijn vrijgege ven, zoals gebruikelijk een maand nadat de eerste shows zijn gehouden. Nu kunnen wij u dus de afbeeldingen laten zien van wat wij tot nu toe alleen maar konden beschrijven. De capes, die in vele collecties voorkwamen zijn ongetwijfeld een charmante dracht voor de lange, slanke vrouw, waarbij dan altijd nog de restrictie geldt dat zij er een strakke rok onder moet dragen als de cape niet helemaal tot aan de zoom van de rok reikt. Een wijde rok zou in dat geval zelfs voor het nieuwe „volle" silhouette al te volumineus zijn. Wij zien deze ruimte overal terug, in de capes, in de mantels, in de blousende ruggen, in de rokken van Dior, die hij „a la hollandaise" ge noemd heeft. Bij het onderzoek inzake de zater dagavond gepleegde moord op de rij wielhandelaar J.M. te Heer bij Maas tricht heeft de echtgenote van de verslagene erkend, dat zij mede schuldig is aan de uitlokking van de daad. Zij heeft namelijk bekend, dat zij zelf de revolver, waarmede de aanslag op haar man werd gepleegd, in Luik had gekocht en aan de knecht N. had doorgegeven, die op zijn beurt het wapen ter hand stelde aan de twee daders. Zij erkende tevens, de toezegging van de 20.000. belo ning voor het volvoeren van de moord, door de knecht aan de daders gedaan, tegenover deze te hebben bevestigd. De Nederlandse Televisie Stichting zal op donderdag 13 september des avonds van 22.15 tot 22.45 uur een extra lilmreportage uitzenden van de dichting van het laatste gat in de Ringdijk van de polder Oostelijk Fle voland alsmede van het inwerking stellen door H. M. Koningin Juliana van het gemaal Wortman. Deze gebeurtenissen zullen des avonds met een toevoeging van een door de N.T.S. geproduceerde film documentaire over het ontstaan van de dijk en een toekomstbeeld in de vorm van een filmimpressie uit de Noord-Oostpolder, gelijktijdig als Eurovisie uitzending in België, Duits land, Oostenrijk, Zwitserland en Ne derland per televisie worden uitge zonden. Volgens een mededeling, die een Egyptisch journalist in het Ameri kaanse tijdschrift „The Reporter" heeft gepubliceerd, is de Egyptische beslissing tot naasting van de Suez- kanaal-maatschappij niet het directe gevolg geweest van de weigering der grote mogendheden om kredieten te verstrekken voor de bouw van de dam van Assoean, maar reeds voor bereid sedert oktober 1954. De regering Nasser zou volgens de ze journalist na dit tijdstip een com missie in het leven hebben geroepen, die ten doel had de vraagstukken te onderzoeken die zich konden voor doen bij de beëindiging van de con cessie aan de oude maatschappij in 1968. Ook zou de Egyptische ambas sade in Washington eind 1955 op dracht hebben ontvangen om bij de Amerikaanse regering inlichtingen te vragen naar de mogelijkheid tot wer ving van Amerikaanse loodsen voor het Suezkanaal. Het grote samenspel gaat zondag weer beginnen. Het spel met de bolle blaas tussen een voorlopig nog afzienbare rij elftal len, want in feite gaat de voetbal pas goed rollen op de derde zondag in september, als ook de amateurs in touw komen, tot in de laagste regionen van de afdelingen Brabant en Zeeland toe. Voorlopig zijn dus de trappers in de betaalde sector aan de beurt en daarin ziet het er, vergeleken bij vorig jaar, toen daarmee reeds op 28 augustus een aanvang werd gemaakt, héél anders uit. We hebben nu, in navolging van het buitenland, één ere-divisie met 18 topclubs; twee eerste divisies: a en b met 16 teams elk, en twee tweede divisies, eveneens a en b, met elk 15 clubs. Het is dus begrij pelijk, nu een zo langdurige competitie noodzakelijk werd, dat men reeds in de eerste zondag van september van wal steekt. Misschien zou er nóg vroeger zijn gestart, zoals in Engeland en Frankrijk, waar reeds diverse wedstrijden zijn gespeeld, als wij in Nederland niet zo rx i kort geleden pas een streep onder de vorige competitie hadden kunnen UOmpetltie 111 Kaart zetten. 1 Inderdaad: zo kort geleden. Prak tisch gesproken is er geen ruimte van enige betekenis geweest tussen het voorbije en het aanstaande sei zoen. Natuurlijk is dat onjuist. Er behoort, om allerlei redenen, een be hoorlijke rust te zijn, teneinde de spelers in de gelegenheid te stellen op adem te komen. Een zodanige, dat zij bij de aanvang van het nieu we speelseizoen hunkeren naar de bal. Daaraan heeft het dit jaar ont broken en we vragen ons af, of een en ander geen nadelige invloed op de prestaties zal hebben. Zelfs in de gelederen der semi-beroepsvoetbal- lers, die ook maar gewone mensen zijn! Enfin de feiten liggen er, en daar aan was onder de gegeven omstan digheden niet te ontkomen. Wij dur ven echter aannemen, dat dit de eer ste en laatste keer is geweest. Het voetbalspel is en blijft een winter sport en géén om twaalf maanden aan een stuk beoefend te worden. In dit verband gezien zal het nood zakelijk zijn, met het voorbeeld van Engeland èn Frankrijk èn België De kantonrechter te Rotterdam heeft schriftelijk vonnis gewezen in de zaken, die hebben gediend tegen de 44-jarige arts J.A.B.T., de 39-ja rige tandtechnicus J. v.W. en de 32- jarige mej. R. allen uit Rotterdam. T. had zich te verantwoorden ge had, orr.dat hij werkzaam was in een tandheelkundige inrichting, waar voor reclame was gemaakt. Verder zou hij van de diensten van onbe voegden gebruik hebben gemaakt en praktijk hebben uitgeoefend in een dergelijke inrichting, zonder dat hij dit aan de inspectie van de volksge zondheid zou hebben opgegeven. T's raadsman had aangevoerd, dat T. 'n zelfstandige tandartspraktijk voer- de en er geen verband bestond, zo als de ambtenaar O.M. had traen ten aan te tonen ,met de inrichting op een ander adres, waarvan mej. R. aan het hoofd staat en voor wie W. als adviseur zou optreden. Uit dien hoofde zou T. wettelijk niet verplicht zijn het bedrijf bij de inspectie op te geven. Van W. en mej. R. was uit lokking van het eerste en derde punt van de dagvaardiging tegen T. ten laste gelegd. De eis tegen T. was drie maal een geldboete van duizend gulden of twee maanden hechtenis voor iedere boete. Tegen van W. en mej. R. was ieder twee maal dezelfde geldboete geeist, eveneens met subsidiair dezelfde hechtenis. D kantonrechter heeft T. nu ver oordeeld tot 750.boete of een maand hechtenis, drie maal 250. boete of drie maal tien dagen, en 750.— boete of een maand hechte nis. Van W. werd veroordeeld tot tweemaal 750.of een maand, en mej. R. tot twee maal 500.- twee maal 20 dagen hechtenis. of Nog slechts een enkele dag rest ons van het jaarlijks bloe- men-corso te Zundert. Overal klinkt in het dorp nog het drif tige geklop van honderden hamers, want thans wordt de laatste hand gelegd aan de voorbereidingen, die weer weken in beslag namen. Zondag zal dat geklop echter allemaal weer verstomd zijn, want dan is het Zunderts hoogtijdag. Dan zal de vriendelijke grensplaats weer herschapen worden in een zeer rumoerige wereldstad. Op de trottoirs zullen tienduizenden mensen elkaar elke duimbreed grond betwisten, honderden verkeersagenten zullen in de straten opereren en in de café's zullen de obers het niet bij kunnen benen. De daken zullen zelfs op ereloges lijken bij de gala-uitvoering van de een of andere prima-ballerina, vol gepropt als ze zullen zijn met kijklustigen op de eerste rij. Al deze mensen, uit onze gewesten en ver uit het buiten land, zullen dan weer naar Zundert gekomen zijn om te genieten van een kleurrijke bloemenweelde, die er in de dorpsstraten als een machtig schouwspel voorgeschoteld wordt. Niet minder dan 200.000 kijkers worden er verwacht. Ze zullen ook dit jaar niet tever geefs gekomen zjjn, die duizenden ■let ziet er immers naar uit, dat het a.s. corso, (een lustrum-corso dit jaar, want het is het vijftiende), van een bijzonder goed gehalte zal wor den. Nu er ai weer iets van die ge heimzinnige sluier, die elk jaar op nieuw de plannen voor het corso voor een al „e grote openbaarheid behoedt, is opgeheven, ontkomt men namelijk niet aan de indruk, dat Zundert im posante dingen achter de hand heeft. Men heeft althans een programma samengesteld, dat veel verrassende onderwerpen bergt en nu, na veer tien voorgaande corso's, heeft men nog zo'n uitgebreide originaliteit aan de dag weten te leggen, dat men het succes op de eerste zondag in september haast kan proeven. Het ziet er weer zo nieuw uit. Als of de onderwerpen zo maar voor het oprapen liggen. De kijkers zullen daar om zeker geen koDie van voorgaan de corso's voorgeschoteld krijgen, maar zullen zich weer gaan verlusti gen aan ander moois, ander moois. Acht en twintig praalwagens staan er op het corsoprogramma van dit jaar. Dat betekent, dat er in Zundert een weelde van bijna anderhalf mil joen bloemen te zien zal zijn, want elke praalwagen vraagt een bloe- menaantal, dat rond de vijftigduizend stuks schommelt. Na het eerste „cor so", met versierde fietsjes, is er dus zo wel het een en ander veranderd aan dit bloemenfestijn. Bovendien heb ben de meeste buurtschappen weer twee praalwagens klaargestoomd, zo dat die ieder apart al bijna een ge middelde van honderdduizend bloe men te verwerken krijgen in de nacht van zaterdag op zondag. Als men nu weet, dat iedere bloem op een onder grond van gips, karton of board vast gespijkerd wordt, dan kan men wel nagaan, met welk een energie men daar in Zundert te werk moet gaan, om het zondag a.s. allemaal weer voor elkaar te hebben. Maar het zal weer klaar zijn. De buurtschap Laarheide, die het vo rig jaar de eerste prijs veroverde met een Walt Disney-fantasie, zal dit jaar in Zundert weer veel roem proberen te behalen met een bloe- mensymfonie en een praalwagen, die ,.Zwanevare" genoemd werd. Dat zijn dus tivee wagens, die ge heel van onderwerp verschillen. Daarmee komt feitelijk de variëteit in het corso wel goed tot uiting, want alle onderwerpen zijn dit jaar verschillend als nooit tevoren. De buurtschap Markt bijvoorbeeld, heeft een praalwagen gereserveerd voor de mooie Cleopatra, die de Romeinse veldheer Antonius op bezoek krijgt, doch daarbij heeft deze buurtschap nog een tweede bloemstuk op het programma staan, dat aan de wintersport gewijd is. De Molenstraat heeft het al net eender aangelegd want die zullen de vle kijkers laten genieten van een Melody in gold", terwijl ze op een andere wagen Vader Bacchus ten tonele voeren. Het is allemaal anders. We zullen „Helios" van buurtschap Achtmaal te zien krijgen en het paard van Tro- je van de buurtschap Klein-Zundert. Het Poteind is geinspireerd door de machtige daden van Don Quichotte en zal daarom diens caricatuur op een prachtige praalwagen voor gaan stel len. In dc buurtschap Laer-Akkermo- len waait weer een andere wind en daar laten ze nu „Romeo en Julia" een gooi naar de eerste prijs doen. En de buurtschap Stuivezand levert haar bijdrage met de bloemenvertol- king van één van de beroemdste pa rabels van Christus: „De barmharti ge Samaritaan". Daarentegen schij nen de bewoners van de Moeren veel bewondering te hebben voor de mu ziek van Glenn Miller. Hoe het ook zij, in die buurtschap gaan ze de be roemde .Moonlight Serenade' in bloe men omzetten, wat best eens een schitterende praalwagen ten gevolge zou kunnen hebben. Dit romantische beeld zou overigens misschien ook best kunnen passen in de „Levens- earoussel" van het Stuivezand, die uit de kringloop van het leven enkele facetten uitbeeldt, zoals de jeugd met haar gratie en gerijpte ouderdom. Sprookesfiguren Het sprookjesland is altijd een ge- wild onderwerp geweest bij de ont werpers en ook nu zijn er weer en kele figuren uit de kinderdromen tot leven geroepen. Geeheel in bloemen uitgehouwen zal Klein Duimpje in zijn Zevenmijlslaarzen over de wa gen van de buurtschap Klein-Zundert benen en de Prinses Rozelijn zal voor één dag te gast zijn bij de buurt schap Jlelpt-Elkander. Verder laat de buurtschap Veldstraat nog zien, hoe het er met het weerspannige sleep bootje uit „Melody Time" van Walt Disney naar toe ging en ook Donald Duck (onderhand een vaste bezoeker in Zundert) ontbreekt niet op het ap pél. De buurtschap Kapelleke heeft zich dit jaar over Donald Duck ont fermt, juist als hij zijn drie neefjes aan het achtervolgen is. „De spijbe laars" heet die wagen. Niet uit het sprookjesland, maar daarom niet minder leuk, doen on derwerpen aan als die van de buurt schappen Lent en Hulsdonk, die „Hop, paardje, hop" en „Twee em mertjes water halen" als onderwerp voor hun respectievelijke wagens ko zen. En de buurtschap Wernhouts- burg-Terijk, die de „expressionisti sche stijl" in het corso bracht, heeft grote verwachtingen van de wagen „Strandgenoegens", terwijl de Raam- berg een goed figuur hoopt te slaan met de „Kinderboekenweek". Zo zouden we door kunnen gaan met een opsomming van al die praalwa gens, die zondag door Zunderts be- vlagde straten zullen trekken. Die schoonheid moet men echter zelf zien. Muzikale omlijsting Er zijn ook no gachttien muziek korpsen, welke de stoet met pittige klanken zullen begeleiden. Uit Rijsbergen komt de fanfare „St. Cecilia", uit Breda „De Unie" en „Vondel" en uit Etten „Apollo". Bel gië zal vertegenwoordigd zijn door de kon. erk. kath. harmonie „Kunst na arbeid" uit Hamme en de harmonie „Vriendenkring La Brugeoise" uit Brugge. Uit Limburg krijgen we de vereniging „Fanfare" uit Velden te zien en uit Zeeland komt de Vlissing- Na de peilingen, die in de Franse Jura op de aanwezigheid van kolen- lagen zijn geschied, heeft men de schatting gemaakt, dat de onderzoch te laag een hoeveelheid van 200 a 250 miljoen ton bruikbare kolen be vat. Deze hoeveelheid is aanzienlijk min der dan de reserves, die in de ko lenlagen van het noorden en Lotha ringen aanwezig zijn. Deze worden respectievelijk geschat op 4 en 5 miljard ton. De kolen van de Jura zijn echter van een kwaliteit waar aan Frankrijk gebrek heeft. Er zijn meer peilingen in dit ge bied noodzakelijk, alvorens het be sluit tot ontginning zal worden geno men. se harmonie „St. Caecilia" over. Dan zijn er verder nog de harmonie „Cres cendo" uit Hillegom, de fanfare „Na arbeid gezelligheid" uit Weurt bij Nij megen, de H.O.V. „Libertatïs Primi- tae" uit Brielle, de Tilburgse kinder drumband „De Schotjes" en de har monie Musis Sacrum" uit Eindho ven. Tenslotte krijgen we dan ook nog de fanfare „Nos jungit Apollo" uit St. Oedenrode, de „Orthense har monie" uit Orthen, de r.-k. harmonie Musis Sacrum" uit Dongen en het ,,'s-Hertogenbosch Muziekkorps" .Dat is dus alles bij elkaar een muzikale bezetting, waarop de organisatoren van grote muziekfestivals met recht jaloers kunnen zijn Bovendien is Zundert zelf dan nog vertegenwoor digd door de gymnastiekvereniging „Zundert" en de drumband van de ze vereniging, waardoor er in totaal van 46 programmanummers te genie ten zal zijn. De stad Antwerpen heeft weer een gedenkpenning beschikbaar gesteld voor de winnaar van de praalwagen, welke van de jury het hoogste aantal punten krijgt toegekend. Het gemeentebestuur van Zundert heeft voor de corsowagen met het hoogste aantal punten een ere-vlag beschikbaar gesteld» voor ogen, om de wedstrijden door gang te laten vinden, ook als de weersomstandigheden ongunstig zijn. Uiteraard hebben wij hier de in de sector betaald voetbal uitkomende clubs op het oog en niet de amateurs, die overigens een veel bescheidener programma krijgen af te werken. De langs de lijnen meespelende toeschouwers, om van de talloze an deren „op papier" meedoende niet te reppen, zijn uiteraard in de eerste plaats sterk geïnteresseerd bij de prestaties en het verloop in de ere divisie. Het zuiden speelt daarin men weet dat ongetwijfeld een rol van betekenis, met zijn tien clubs van de achttien in dit dure „veld". De vraag is algemeen, of er ook dit voetbaljaar weer clubs uit onze ge westen bij zullen zijn, die de toon aan gaan geven en uiteraard vooral, welke dat zullen wezen. Kostbare aankopen Daar zijn links en rechts nogal wat verschuivingen waarneembaar ge weest en sommige verenigingen, zo als PSV en MVV en VVV, konden zich de weelde veroorloven kostbare aankopen te doen. We denken hierbij aan Faas Wilkes, die „eigendom" van VVV werd voor een zeer slordi ge som geld (hoe groot werd nim mer bekend). Ander clubs, NAC o.a., hielden de portemonnee, rustig en beheerst, stijf dicht en gaan eerst zien, wat het allemaal wordt met die gloednieu we situatie. Zij huldigen het oude standpunt: „Voorzichtigheid is de moeder van de porceleinkast. De dui ten zijn kostbaar en niemand kan voorspellen, hoe het financieel alle maal zich gaat ontwikkelen". Een standpunt, dat beslist niet zonder meer te verwerpen is en in ieder ge val blijk geeft van beheerst overwo gen beheer. Beheer, indei'daad, want wij schre ven reeds eerder: een semi-profclub is de dag van vandaag een bedrijf geworden, waar tienduizenden gul dens binnenkomen en., uitgaan. Daar moet dus diep gepeinsd en nog strin genter gefinancieerd woi'den, met 'n koel en nuchter hoofd. Teveel verenigingen zijn door het verlaten van deze stelregel de diepe rik ingegaan. Zolang een elftal op winst staat en het in de volksmond goed doet, is er geen vuiltje aan de lucht. Dan stroomt het publiek in drommen, om zijn favorieten te zien winnen. Maar o wee, als dat niet gebeurd. Dan is de penningmeester een betreurenswaardige figuur. En de club., het haasje. Universeel Dit waren dan enige gedach ten, die min of meer een univer sele inslag hebben, en dus niet alleen betrekking hebben op de Nederlandse toestanden. Men voelt nu wel, met welk een in teresse de start van de compe titie 1956-57 in haar nieuwe vorm wordt afgewacht. En niet alleen in de gelederen der ere divisieclubs. Méér nog mogen wij aannemen bij die van de eerste divisie en der twee de divisie, welke natuurlijkerwijze en vooral daar, waar met concurrentie in de zelfde stad, van hogergeplaat- sen, moet worden afgerekend. Onze belangstelling gaat dit sei zoen in hoofdzaak uit naar de ver richtingen in de ere-divisie en spe ciaal naar die van NAC, Willem II, Noad en BW in de eerste plaats. (Het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan..) In de tweede plaats wordt het oog gericht op de clubs, ingedeeld in de tweede divisie B., waarin Baronie, Dosko, Longa, RBC, TOP, De Valk en Wilhelmina de Brabantse gewesten vertegenwoor digen. Minder interesse bestaat lo gischerwijs voor de clubs, die zijn in gedeeld in de eerste divisie A en B, zomede in die van tweede divisie A, welke praktisch uitsluitend door bo- ven-Moerdijkse clubs worden ge vormd. Zullen de ere-divisieclubs onver mijdelijk nu en dan zeer verre rei zen moeten ondernemen, veel gunsti ger in bepaald opzicht zijn de ver enigingen in de tweede divisie B er ditmaal afgekomen. Bovendien heeft de ontworpen indeling dit grote voor deel, dat tal van oude rivalen tegen over elkaar komen te staan. In ho ge mate aantrekkelijk voor de we derzijdse supporters. Weinig te voorspellen Zondag begint dus het grote sa menspel. Zoals steeds is er bij de aanvang, ais alles nog zo gloednieuw is, weinig te voorspellen. De krach ten zijn immers nog niet tegen elkaar afgewogen en het zou dus weinig meer dan een slag in de lucht zijn, bespiegelingen te gaan wijden aan de reeks ontmoetingen, waarmede het nieuwe seizoen gaat openen. Intussen zijn er al tal van wedstrij den, waarnaar ongetwijfeld aller be langstelling uitgaat. Zoals naar Ajax- NAC, Willem II-Feyenoord, Noad- Amsterdam. BW - Elinkwijk, En- schede-Rapid, VW-GVAV, Fortuna - Eindhoven, P.S.V.-M.V.V. Maar een uitslag op voorhand geven; dat laten we liever nog even na. Eerst maar eens zien, hoe dat allemaal reilt en zeilt. Hetzelfde geldt voor de ontmoetin gen in de tweede divisie B. Zoals wij reeds berichtten, werd uit dit pro gramma één wedstrijd: Baronie-RBC geschrapt en naar 16 september ver schoven. Dosko speelt op eigen grond tegen Zeist en men ziet natuurlijk in Ber gen op Zoom met grote interesse het resultaat daarvan tegemoet. Longa begint met een uitwedstrijd bij ZFC in Zaandam. Wilhelmina reist naar Leiden, waar UVS als gastheer optreedt. De Valk start met de thuiswedstrijd tegen Hilversum en TOP is op bezoek bij DHC in Delft. Verder is daar dan nog NEC-ONA, die te Nijmegen wordt gespeeld. Daalder tcaard Dat ook in de komende competitie de eerste klappen daalders waard zul len zijn, staat als een paal boven wa ter. Daarom zal ook nu weer van het prille begin af verwoed om de pun ten worden gestreden. Daarnaast is de verwachting leven dig, hoewel lang niet algemeen, dat het spelpeil zich langzaam maar ze ker in stijgende lijn zal gaan bewe gen. Het „leitmotiv" van de man nen, die aan de touwtjes trekken in de vaderlandse voetballerij. Wij hopen van harte het spoedig te kunnen waarnemen. En nu: vooruit met de geit. Het Is zover. Gistermiddag werd op de scheepswerf van de Haan en Oerlemans te Heus- den de M.S. „Brantas" te water ge laten. Dit vracht- en passagierschip werd gebouwd in opdracht van de Republiek Indonesia. De doopplech tigheid werd verricht door mevr. A. E. A. Cagola-Loing.

de Stem | 1956 | | pagina 9